Meer parkeren met vergunning Station is weer bij de tijd PZC Jeugd eensgezind over basketbal veldje zeeland 15 Middelburg breidt gebied voor belanghebbenden uit Toezichthouders niet meer weg te denken uit het straatbeeld Rechter veroordeelt katvanger tot boetes PTT-fiets gestolen donderdag 18 maart 1999 dnorAb van der Sluis jüDDELBURG - Het gebied in Middelburg waarvoor een par keervergunning geldt, wordt uitgebreid. De gemeente bekijkt bovendien of ook de omgeving ffillem Barentszstraat wordt aangewezen als belanghebben- dengebied. Daar parkeren nu veel mensen die werken in de binnenstad. Op de Schroeweg en de Sand- berglaan/Leliëndaalseweg ko men informatieborden die aan geven of en waar er nog parkeerruimte vrij is. Wellicht zijner in de toekomst ook recla meboodschappen op te zien. Om alle nieuwe maatregelen te con- •joleren, moeten er twee par- keerpolitiemensen bijkomen. Dat staat in een evaluatierap port over het parkeerbeleid van Middelburg. Sturend parkeren De gemeenteraad van Middel burg besloot in 1994 duidelijk zan te geven waar wel en waar geen parkeervergunning nodig is. Verder werd besloten tot ver schillende tarieven en het auto vrij maken van de Markt. Het parkeerbeleid 'Sturend Parke ren' wordt regelmatig geëvalu eerd om te kijken of er aanvul lende maatregelen nodig zijn. De gemeente wil dat er zo min mogelijk wordt geparkeerd in de binnenstad. Dat doet name lijk afbreuk aan het 'leefkli maat' in het centrum. Inde jongste evaluatie staat dat Maand cel voor diefstal stroom MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft woensdag een 46-jarige man uit Missingen bij verstek veroor deeld tot een maand cel. |De Vlissinger had in de zomer maanden van vorig jaar vijf ku- jbieke meter water en driehon derd kilowatt elektriciteit van (Delta Nuts gestolen. De verdachte had nadat hij was betrapt op de illegale activitei ten tegenover de politie bekend hij de zegels van de hoofd kraan van de waterleiding en de electriciteitsmeter had verbro ken. door het introduceren van par- keervergunningen, het parke ren toeneemt in straten waar niet betaald hoeft te worden. Plet gaat vooral om mensen die werken in het centrum en be zoekers die er lang moeten zijn. Er zijn onder meer klachten ontvangen uit de omgeving Lange vielesingel, de Willem Barentszstraat, Sint Joris- straat, Singelstraat, Verwerij- straat, Havendijk en Punt. Doordat 'werkers' in die straten parkeren, blijft er nauwelijks ruimte over voor bewoners. Het college stelt de gemeenteraad daarom voor om het vergun- ningparkeren fors uit te brei den. Het gaat om een gebied be grensd door Korte Noordstraat- Zuidsingel-Verwerijstraat- Breestraat-Nederstraat-Punt- Hayendijk. De gemeente heeft ook geluiden gehoord dat er bij een vol P+R- terrein geparkeerd wordt in straten en bij bedrijven in de omgeving ten zuiden van het terrein. B en W vinden het daar om noodzakelijk om bij de ont wikkeling van het Stationsge bied die tendens goed in de gaten te houden. Datzelfde ver haal gaat op voor de ontwikke ling van het Molenwater, waar woningen en appartementen moeten komen. Het college is bereid om het tarief van de par- keervergunningen voor wer kenden te halveren. Die betalen dan 75 in plaats van de huidige 150 gulden. De verlaging kan bijdragen tot vermindering van het verdringingseffect. Werkers mogen dan ook in het vergun- ninggebied parkeren. Overloopterreinen Het college vraagt de gemeente raad op korte termijn een advies over de inrichting van twee overloopterreinen: aan de Sandberglaan en op Ramsburg, op het voormalige terrein van de Stadsreiniging. ,In de zomer maanden komt het regelmatig voor dat er een duidelijke be hoefte te merken is aan grote(re) jDarkeerterreinen, waar bussen, circuswagens, kermiswagens en vrachtwagens kunnen staan. Het college zal over de aanleg van die overloopterreinen nog praten met de provincie. B en W zijn verder van plan om een tweede parkeervergunning uit te geven aan gezinnen die twee auto's hebben. Nu kwam dat sporadisch ook al voor. Be woners moesten daarvoor 225 gulden betalen. Met zo'n ver gunning kon ook geparkeerd worden bij meters elders in de stad. Ambtenaren hebben ge constateerd dat er in sommige straten, waar een parkeerver gunning nodig is, genoeg ruimte over is. Het college stelt de raad daarom voor om een tweede parkeervergunning af te geven voor 150 gulden per jaar. het dubbele van de eerste parkeer vergunning. Dat betekent wel iswaar een korting van 75 gul den, maar mensen kunnen dan ook op minder plekken hun auto neerzetten. De evaluatie Stu rend Parkeren komt maandag 29 maart aan de orde tijdens de raadsvergadering, die om 19.30 uur begint in het stadhuis. door Lukas Fransen VLISSINGEN - De Vlissingse stationsklok is terug. De oude klok verdween ruim een half jaar geleden, een gapend gat achterlatend in de voorgevel van het station. Na een flinke opknapbeurt is het uurwerk woensdagoch tend weer op de vertrouwde plek teruggeplaatst. „De klok is tussen de honderd en hon derdvijftig jaar oud en begon te roesten", verklaart D. Mal- jers van de afdeling Telecom municatie van Structon Rail Infrabeheer, de maandenlange afwezigheid van het uurwerk. „Hij is naar de Koninklijke Eijsbouts in Asten, vlakbij Eindhoven, gebracht. Dat be drijf is gespecialiseerd in het restaureren van oude klokken. Het bijzondere uurwerk is ge restaureerd en het plaatwerk is vernieuwd. Omdat de klok altijd pal op de zeewind staat, heeft hij een goede bescherm laag gekregen." De wijzers van de klok geven weer op een honderdste van een seconde nauwkeurig de tijd aan. Maljers: „Alle sta tionsklokken lopen gelijk om dat ze op afstand worden be stuurd door een signaal uit Zwitserland. Na de restaura tie is de Vlissingse stations klok zo goed als nieuw. Hij hangt perfect en kan weer honderdvijftig jaar mee. foto Lex de Meester Boete voor gevaarlijk rijgedrag MIDDELBURG - Een 25-jarige man uit Vhssingen is woens dag door de kantonrechter in Middelburg veroordeeld, omdat hij twee jaar geleden in Vlissingen het verkeer in gevaar bracht. Hij kreeg een geldboete van vijfhonderd gulden en een voorwaardelijke rijontzegging van vier maanden. De Vhssinger is in mei 1997 op de Gerbrandystraat uit de bocht gevlogen en belandde daarbij tegen een lantaarnpaal. Een getuige had bij de politie verklaard dat de Vlissinger veel te hard reed. „Ik werd huiverig toen ik dit las", zei officier van justitie J .M. Valente. „De plaats waar het ongeval is gebeurd, ligt vlak bij een school en een fietspad. Meneer heeft veel ge luk gehad. Omdat het niet de eerste keer was dat de man het verkeer in gevaar bracht, eiste de officier van justitie een rij ontzegging van twaalf maanden, waarvan zes maanden voor waardelijk. Rechter M. Klarenbeek hield het op vier maanden voorwaardelijk. Daders brandstichting opgepakt SOMMELSDIJK - De politie heeft vier jongens in de leeftijd van twaalf tot en met zeventien jaar aangehouden. Zij worden ervan verdacht de brand veroorzaakt te hebben die eerder de ze maand het sport- en recreatiecentrum De Staver in Som- melsdijk grotendeels in de as legde. De sporthal werd daarbij geheel verwoest, de tennishal, bowlingbaan en zwembad werden zwaar beschadigd. De totale schade wordt geschat op ongeveer vijf miljoen gulden. De brand zou zijn ontstaan na dat de vier in een berghok met vuur speelden. Volgens de poli tie hebben zij inmiddels bekend. De jongens zijn afkomstig uit Sommelsdijk, Middelharnis en Hellevoetsluis. Leerling-metselaar niet in prijzen GOES - Als enige vertegenwoordigde hij woensdag in Waal wijk de provincie Zeeland tijdens de voorrondes voor de Na tionale Wedstrijd in het Metselen met Baksteen, met als inzet de Zilveren Troffel. Jakob Westerbeeke (16) uit Westkapelle zit op Groot Stelle in Goes. Hij reisde, op aanraden van zijn le raar metselen, af naar Waalwijk om daar, met 25 andere met selaars in spe. een 'millenniummuurtje' te metselen: volgens de leerling van Groot Stelle een muurtje met daarin de letter M.,.De sfeer onderling was erg goed", aldus Westerbeeke. „Het contact kwam 's morgens een beetje moeizaam op gang, maar tijdens en na de wedstrijd werden we wat losser. "Westerbeeke viel uiteindelijk niet in de prijzen. Milde straf voor opblazen toilet MIDDELBURG - Een twintigjarige Vlissinger is woensdag in Middelburg conform de eis veroordeeld tot duizend gulden boete voorwaardelijk. De man had vorig jaar tijdens de vie ring van Oudejaarsnacht een toilet in een pand van de ge meente Vlissingen opgeblazen. De Vlissinger gaf gisteren op de zitting van de politierechter toe met strijkers de wc-pot en de stortbak tot ontploffing te hebben gebracht. De officier van justitie hechtte de meeste waarde aan het vergoeden van de schade. Daarom werd aan de voorwaardelijke straf het schadebedrag van 640 gulden gekoppeld. Mocht de verdachte in gebreke blijven, dan volgt een boete van duizend gulden. Amok in AZC loopt met sisser af MIDDELBURG - Problemen over zijn verblijfstatus leidde vorig jaar juli in het asielzoekerscentrum van Middelburg bij een 30-jarige Albanees tot spanningen. De man bezette het kantoor en verzette zich bij zijn aanhouding door de politie. De asielzoeker, die momenteel in Heerenveen verblijft, kreeg gisteren van de Middelburgse poli tierechter met het opleggen van een voorwaardelijke straf van 750 gulden boete een waar schuwing mee. door Lukas Fransen VLISSINGEN - In het begin ke ken veel mensen nog vreemd op ais ze de in het blauw gestoken toezichthouders op straat te genkwamen. Nu, ruim ander half jaar later, zijn ze niet meer weg te denken uit het straat beeldvan Vlissingen en Middel burg. „Als ik afga op wat ik hoor, dragen toezichthouders bij aan het veiligheidsgevoel van mensen", zei J. Bodrij, di recteur van de Stichting Stads- toezicht Vlissingen-Middel- burg, woensdag tijdens een toelichting op het jaarverslag van de stichting. De stichting is in de zomer van 1997 in het leven geroepen. Na een aarzelend begin waarbij het pubhek vaak minachtend tegen zeaankeek, zijn de toezichthou ders geaccepteerd. Er zijn in middels 64 toezichthouders en 5 medewerkers in de ondersteu ning, verspreid over de gemeen ten Vlissingen, Middelburg en REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: M.J. Schrier (chef) R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt E. Soesman te Vlissingen: L. Fransen E.L. Ramakers M.J. van der Schot A.A. van der Sluis K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl sinds vorig jaar ook Veere. Niet alleen het pubhek, ook de politie moest wennen aan de nieuwe collega's. „In het begin ervoeren politiemensen het mis schien als bedreigend", zegt Bodrij. „Maar nu weten ze dat toezichthouders geen Van hun taken overnemen, maar. enkel assisteren. Als bij de politie ge meld wordt dat er een kind kwijt is, worden wij ook gebeld. Wij zijn cle extra oren en ogen van de politie." Uit het jaarrapport blijkt dat toezichthouders nog steeds te maken krijgen met scheldpar tijen en beledigingen. „Toch valt dat wel mee", zegt G. Bom- meljé, plaatsvervangend direc teur van de stichting. „Op je ge drag worden aangesproken, is nooit leuk. Van de honderd fiet sers die je vraagt te gaan lopen, stappen er 97 gewoon af en drie gaan er schelden. Ik denk dat toezichthouders juist worden gerespecteerd omdat ze geen be keuringen mogen uitschrijven. Mensen hebben niets te vrezen. Belastingcenten Toezichthoudster R. Bakker heeft de minachting van het pu bliek zelf ei-varen. „In het begin zeiden mensen wel eens: daar heb je er weer zo een, die betaald wordt van onze belastingcen ten. Maar ik voelde dat nooit zo. want ik vind het een hele leuke baan. Je hebt veel vrijheid en ook het contact met de mensen spreekt mij erg aan." „We willen er dit jaar tien tot twaalf toezichthouders bij heb ben voor Vlissingen en Middel burg", blikt Bodrij vooruit. „Toezichthouders gaan ook net als de politie werken in wijk teams. Zo leren ze de mensen van de wijk beter kennen, en worden ze sneller aangespro ken. Enkele toezichthouders krijgen een opleiding preventie- medewerker bestaande bouw, waarna zij samen met de politie op verzoek van bewoners con troleren of hun woning voldoen de beveiligd is tegen inbraak en adviezen verstrekken." Om beter te kunnen bepalen wat het effect is van de toezichthou ders worden dit j aar diverse en quêtes gehouden. „We willen graag weten wat het publiek vindt van de toezichthouders en wat het effect van hun optreden is", zegt Bommeljé. Wat het pu bliek vindt, is voor Bakker wel duidelijk. „Het respect en de waardering voor de toezicht houders is gegroeid." door Miriam van der Schot MIDDELBURG - Een 31-jarige man uit Vlissingen is woensdag door de kantonrechter in Mid delburg veroordeeld omdat hij de afgelopen drie jaren vijf on verzekerde auto's op zijn naam had staan. Hij kreeg daarvoor een geldboete van in totaal 3960 gulden. De man verklaarde bij de rech ter dat hij voor honderd gulden per auto, auto's op zijn naam liet zetten. Die auto's werden ver volgens naar Polen gebracht. Omdat de Vlissinger de naam Maximale straf voor afpersing MIDDELBURG - Een 23-jarige inwoner uit Vlissingen is woensdag veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf we gens afpersing. Daarnaast legde de Middelburgse politierechter drie weken cel extra op. omdat de man nog in zijn proeftijd ver keerde. Voor het rijden onder invloed werd hij tevens veroordeeld tot elfhonderd gulden boete. De Vhssinger had vorig jaar ook nog diefstallen gepleegd, maar officier van justitie F van Es zag alleen al in de afpersing vol doende bewijs om de maximale gevangenisstraf van zes maan den te eisen. Hij meende dat de gedupeerde tenminste voor tweeduizend gulden is afge perst. De verdachte ontkende gisteren dat hij op 31 december in Vlis singen het slachtoffer een geld bedrag afhandig maakte onder bedreiging van eenpsitool. „Wij hadden allebei gedronken, maar ik had geen pistool bij me." Een getuige sprak dit te gen. De verdachte en de gedu peerde hadden elkaar in een ho recagelegenheid ontmoet, waarbij de Vlissinger zag dat de ander veel geld (de opbrengst van een auto) bij zich had, Toen het slachtoffer zijn belangstel ling voor goud toonde, haakte de verdachte hier op in. Hij wil de best zijn gouden armband verkopen. Terwijl beide ïpan- nen in de Scheldestraat liepen zette de Vhssinger het pistool tegen het hoofd van het slacht offer. Politierechter A van Wamel vroeg bedenktijd om zich te be raden over de straf. Zij kwam tenslotte tot dezelfde conclusie als de officier en vonniste con form de eis. De verdachte moet ook tweeduizend gulden aan de Staat betalen. van zijn opdrachtgever niet be kend wilde maken, is hij met zes boetes van 660 gulden voor ie dere auto opgezadeld. „Dit is een typisch geval van een zogenoemde katvanger", zei of ficier van justitie J. M. Valente. „Van een kale kip valt weinig te plukken en dat heeft de op drachtgever over deze meneer gedacht Dit is een verschijnsel waartegen streng opgetreden moet worden. Straks kan ieder een overtredingen begaan waarvoor anderen moeten op draaien." Rechter M. Klarenbeek was het met de officier van justitie eens en voegde daaraan toe dat de Vlissinger de geldboete maar met zijn opdrachtgever moet uitvechten. Sieraden, geld en munten weg MIDDELBURG - In drie wo ningen aan de Kriekenhof in Middelburg is dinsdag ingebro ken. Van alle woningen is de deur geforceerd. Bij één woning is niets buit gemaakt, maar uit de andere twee verdwenen sie raden, geld en een muntenver zameling. Bij nog een andere woning aan de Kriekenhof werd omstreeks 14 uur aangebeld. Toen de be woner naar de voordeur ging. zag hij een onbekende man die met zijn hand in de brievenbus zat. De man sprak gebrekkig Nederlands en had een smoes. Vervolgens heeft hij nog een tijdje in de buurt rond gehan gen. De man is naar schatting twintig jaar en 1.70 meter lang. Hij heeft een getinte huidskleur, kort donker haar en een tenger postuur. VLISSINGEN - In de Mr. van Maanenstraat in Vlis singen is woensdag van een 22-jarige postbode de fiets met PTT-fietstassen gestolen. De fietstassen .met de poststukken zijn inmiddels terecht. De groene Batavus herenfiets is tussen 10.25 en 10.35 weggenomen door ver moedelijk een jongen met een wit petje en een beige jas. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Op de valreep riep Alex dè oplossing door een van de microfoons in de Vlissingse raadszaal. In een klap zou het financiële probleem weggewerkt zijn en zon er een up-to-date basketbalveldje in Paauwenburgkunnen komen. 'Gewoon de belastingen in Vlissingen stevig verho gen'. Tot zijn stomme verbazing leverde die opmerking geen applaus, maar vooral hilariteit op. Burgemeester Van der Doef bleef in zijn rol. „Dank u voor uw suggestie. Die wordt genoteerd", antwoordde de voorzitter van de raadsvergadering. De hele ochtend hadden meer dan hon derd scholieren hun hersenen gepijnigd over hun gezamenlijk project in de wijk Paauwenburg. De gemeenteraad, voor de gelegenheid bestaande uit leerlingen uit de hoogste groepen van de Louise de Co- lignyschool, de Theo Thijssenschool en de Paauwenburgschool, had na een schor sing van tien minuten eensgezind beslo ten de beschikbare 5000 gulden te gebruiken voor het opknappen van het basketbalveldje aan de Alexander Gogel- weg. Maar wie zal de rest betalen? Want bere kend was dat de hele opknapbeurt van het terrein ongeveer 19.000 gulden zal kosten. „De eerste stap is genomen. We zijn het met elkaar eens. Dan hoeven we niet te stemmen en vallen onze vier andere plan nen af", vatte de voorzitter samen. Ontwerp Dat luchtte op. De raadsleden wilden het liefst zo snel mogelijk over de invulling van het openbare sportterrein spreken. Matthieu van de L. de Colignyschool het een ontwerp zien, die zijn partij in enkele dagen tijd had gemaakt. „Wij stellen voor om enkele bosjes in de richting van de Alexander Gogelweglaan te verwijderen. Dan kunnen we het basketbalveldje uit breiden." Het veldje is hard aan verbetering toe. De tegels zitten los en het ziet er grauw en wat armoedig uit. „Kunnen er niet wat meer kleuren gebruikt worden?" vroeg een leer ling zich af. Van der Doef stelde voor om na afloop van de vergadering een werkgroep te vormen, om wensen en mogelijkheden op elkaar af te stemmen. Dan kan er volgend school jaar nog aan het werk worden begonnen. „Voor dit moment is het het belangrijkste dat we weten hoe we dit project kunnen fi nancieren. Misschien willen jullie ouders ook wel de armen uit de mouwen steken." Een leerling van de Theo Thijssenschool wist, het wel. „Mijn broer maakt ook altijd van het veldje gebruik. Die heeft al gezegd mee te willen helpen." Maai- toch waren niet alle raadsleden gecharmeerd van Van der Doefs voorstel. „Vraagt u ook aan de gewone raad of de familie meehelpt bij klusjes. Stel dat de WD zo'n voorstel in dient", zei woordvoerder Matthieu. „Het lijkt ons niet zo slim om te afhankelijk te worden van broers of familie." „En mis schien". vulde Sanne aan, „kunt unog er gens anders geld vandaan halen? Want wat gebeurt er als we niet genoeg geld op halen uit de sponsorlopen?" Gat Het nut van die sponsorlopen zagen alle fracties in. Bas van de Theo Thijssens- school wilde nog een stap verdergaan om het grote financiële gat te dichten. „Mis schien kunt u zelf ook meelopen." Dat zal de gevers wel stimuleren, verwachtte Bas. Van der Doef streek over zijn hart. „Ik noem een voorbeeld. Als jullie 3000 gul den bij elkaar lopen, verdubbel ik dat be drag. Dat geld halen we uit het wijkbud get. Als we dan nog niet genoeg hebben, dan smeren we de herinrichting uit over twee jaar." Daarin kon iedereen zich vinden. Meer dan in die algemene belastingverhoging. Daar kunnen we thuis niet mee aanko men, klonk het. Scholieren op het raadspluche tijdens het jeugddebat. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 15