Vasten tegen de honger 111 Productions maakt hiphop met gevoel Mega top 100 Ik wil gewoon de baas zijn Boyzone-babyboy 10 Ziek van de achtbaan Slipgevaar if 1. Britney Spears - Baby ona 2. DJ Jean - The launch (2) 3. 2 Pac - Changes (3) 4. Tarkan - Simarik (4) 5. Toy-Box - Tarzan Jane (10) 6.T. Arena M. Anthony -1 want to spend my lifetime lovin (5) 7. Jessica - How will I know! 6) 8. Liquido - Narcotic! 13) 9. De Kast - In de wolken (11 10. Ginuwine - Same of G (9) 11 Cher - Believe (8) 12. The Offspring - Pretty fly!7) 13 One Two Trio - 10 Kleine tuinkabouters 12) 14. M. Santing - Wonderful life 120) 15 G. Michael/Mary J Blige As(41) 16 Whitney Houston - It's not right but it's okay 125) 17. Armand van Helden - You don't know me (14) 18. Chef - Chocolate salty balls I15) 19 Emilia - Big big world 119) 20. A+ - Enjoy yourself (16) 21. Vengaboys- Boom. boom(18) 22. New Radicals - You get what you give (221 23. Blof - Harder dan ik hebben kan (56) 24. Plop - He! plophed 174) 25. Bryan Adams ft. Mel C - When you're gone (17) 26. R. Kelly - When a woman's fed up (26) 27 Destiny's Child - Get on the bus (21) 28 Sasha - If you believe (32) 29 Brandy - Have you ever?!28) 30 Marco Borsato - Het ware/" 124) 31.TO- Westside(23) 32. Vengaboys We're going to Ibizal 33 Postmen ft. Dignity - Renaissance (27) 34 Cher - Strong enough (63) 35. M Carey 8r W Houston - When you believe (29) 36. Miss Jane - It's a fine day (35) 37. Golden Earring - Paradise in distress (30) 38. Vip Allstars ft. Ray - When it's my turn (40) 39 Ruth Jacott - Leun op mij (88) 40. Lauryn Hill - Ex-factor (44) 41. Dj Sakin Friends - Protect your mind (33) 42. Trijntje Oosterhuis - Vlieg met me mee (31) 43.98 Degrees Because of you I43) 44. Rob de Nijs - Zo zal het zijn (42) 45. Loona - Hijo de la tuna (38) 46. Will Smith - Miami (37) 47 Madonna - Nothing really matters (34) 48. Timbaland- Here we come (36) 49. Steps - Heartbeat/Tragedy (39) 50. Boney M Horny United - Ma Baker (49) 51 Mariah Carey -I still believe!53) 52. Buzzy Bus - You don't stop -) 53. Alanis Morissette - Joining you (70) 54. Roxette- Wish I could fly (46) 55. ATB - 9 PM (till I come) (45) 56. Metallica - Whiskey in the jar (59) 57. Strings of Harmony - Part 7 2 rmx (47) 58. Celine Dion R. Kelly I'm your angel (48) 59. Air -All I need (50) 60. Boyzone- No matter what (52) 61TLC - No scrubs (-) 62. The Roots ft. E. Badu You got me (65) 63 Skunk Anansie - Charlie big potato (89) 64. Emilia - Good sign (82) 65. H Westbroek ft. Nance - De laatste en de eerste (66) 66. Blondie - Maria (87) 67. The Cardigans Erase (62) 68. Volumial - Hou me vast (61 69. Sash! - Colour the world(75) 70. Foxy Brown - Hot spot (54) 71. System F- Out of the blue!--) 72 Boyzone I love the way you love me (57) 73 Alena- Turn it around (78) 74. Spice Girls - Goodbye (55) 75. Busta Rhymes - Gimme some morel51) 76. Acda en de Munnik - Het regent zonnestralen (67) 77 Tatyana Ali- Boy you knock me out (79) 78. Andrea Bocelli - Canto delta terra (83) 79. Monifah - Touch it(72) 80 Ilse Delange - When we don't talk (93) 81Extince - Viervoeters (60) 82 Des'ree - You gotta be (77) 83. Terrorvision - Tequila (84) 84 Shawn Mullins - Lullaby (85) 85. Clouseau - Niets meer!68) 86. Dru Hill - How deep is your love! 69) 87. Another Level -1 want you for myself (64) 88 Arthur Umbgrove Contract (94) 89. Aaliyah - Are you that somebody I73) 90. Frank Ronald - Ole Barcelona (SB) 91. Jay-Z ft. Amil Ja Rule - Can I get a.. (-) 92. H. Brood - Saturday night (80) 93 Outkast Rosa parks f71 94 StatusQuo-The way it goes!-1 95 Elton John Leann Rimes - Written in the stars (98) 96. Van Morrison - Precious time 197) 97. Frank Boeijen - Sinds de dag (92) 98 Maxine - African dream (100) 99. Nurlaila 8i S Burleson - Alles draait om jou (91 100. Rod Stewart - Faith of the heart (99) donderdag 18 maart 1999 Honderden leerlingen van verschillende Zeeuwse middelbare scholen doen dins dag 23 maart mee aan de lande lijke actie Zip your lip Met de slogan 'Je kan toch zeker wel een dagje zonder?!' heeft de or ganisator, de christelijke hulp organisatie World Vision, de jongeren uitgedaagd om vieren twintig uur lang hun eten te la ten staan. Hiervoor hebben zij sponsors gezocht die de actie met geld ondersteunen. Met de opbrengsten hopen de scholie ren iets te doen tegen de honger in Soedan en de kinderarbeid in India. Zo'n 360 leerlingen van het Zel- denrust Steelant College in Ter- neuzen doen mee aan de actie. „Ik doe mee omdat ik vind dat die kinderen recht hebben op een goed bestaan", zegt de 14- jarige Lieneke Riemens (2 athe neum). „Het is de eerste keer dat ik meedoe. Het lijkt me wel ge zellig, want je bent met veel mensen. Ik denk dat het wel lukt om een dagje niet te eten. Als je misselijk wordt, moet je gewoon een beetje suiker nemen." Voorbereiding Lieneke heeft dertig sponsors gevonden onder familie, vrien den en bekenden. Ze weet al hoe ze zich gaat voorbereiden op de grote dag, „Ik ga de dag ervoor heel veel eten zodat ik daarna geen honger meer heb." De 16- jarige Fanny Bakker (5 athene- Enkele honderden Zeeuwse scholieren laten komende week een dag hun eten staan. um) heeft een andere tactiek. „Ik eet van tevoren een banaan, dat moet voldoende zijn. Ik vind het leuk om mee te doen, vooral om sponsors te zoeken. Ik heb er nu vijftig, maar ik probeer er honderd te krijgen." Na afloop van de actie, die duurt van 23 maart 19.00 uur tot 24 maart 19.00 uur, gaat Fanny sa men met vijf andere leerlingen volleyballen tegen één leraar. Fannv: „Eerst hebben we een uur de tijd om goed te eten. Iede re atheneum-leerling sponsort voor twee gulden de wedstrijd, foto Charles Strijd dus we hebben al ongeveer tweehonderd gulden ingeza meld." Godsdienstleraar M. de Vreese begeleidt de leerlingen. „Twee jaar geleden hebben we ook meegedaan. Toen hebben we 18.000 gulden ingezameld. Het is een aparte, vrij extreme actie die de leerlingen aanspreekt. Tijdens mijn lessen heb ik aan dacht besteed aan de honger in Sudan en de kinderarbeid in In dia. Ik hoop dus op de eerste plaats dat de leerlingen uit be trokkenheid meedoen aan Zip your lip." Ongeveer vijftig leerlingen van de CSW in Middelburg doen mee aan de actie. De leerlingen blijven tijdens deze actie vier entwintig uur op school en over nachten in de aula. Uiteraard moeten ze wel drinken. De drank wordt gesponsord door verschillende supermarkten in de buurt. Steun Bekende Nederlanders zoals Sylvia Millecam, VJ Tdoske van TMF, Bas Westerweel, Irene Moors, Angela Groothuizen en Richard Witschge hebben als steunbetuiging hun lipafdruk naar World Vision gestuurd. De ingelijste lipafdi'ukken worden tentoongesteld op de tijdelijke expositie 'Walk of famous lips', te zien in het Groene Hart Ly ceum in Alphen aan den Rijn. De expositie wordt - als startsein van de landelijke vastenactie - op 23 maart om 18.15 uur ge opend door Bisschop Muskens, als lid van het comité van aan beveling van de jongerenactie. Aan de actie doen meer dan 250 scholen in ons land mee. Jeroen Vliegenberg foto Lex de Meester Bianca Mavridis (15), Goes: „Ik woonde eerst in Limburg en ben sinds een half jaar in Goes. Ik maak snel vrienden, dus ik heb hier wel vriendin nen met wie ik naar de stad ga en zo. Het is een beetje saai hier in Zeeland, voor de jeugd is er niets te doen. Ik wil dus wel terug naar Lim burg, als ik achttien ben mag ik op mezelf wonen van m'n moeder. In het weekend werk ik bij mijn vader in de zaak, van dat geld ga ik uit. Naar de bioscoop, naar Funcorner of gewoon naar de stad. Om twee of drie uur 's nachts moet ik thuis zijn. Ik krijg geen zakgeld, als ik iets wil vraag ik het Sporten heb ik wel gedaan, ik heb op alle sporten gezeten maar ik ben het snel beu. Ik hoor niet tot een speciale groep of zo. Je ziet hier in Goes wel van die gabbertjes met kale hoofdjes, heel veel griffo's en wat wij in Limburg zwevers noemen. Van die skaters, beetje alternatief. Na mijn school ga ik een ho- reca-opleiding doen. Later wil ik een eigen discotheek hebben. Ik wil gewoon de baas zijn, dat pand moet van mij zijn! Om aan geld daar voor te komen, ga ik een man met veel geld trouwen. Oud maakt niet uit. Ik meen dit serieus, geld is heel belang rijk. Je moet tegenwoordig voor alles betalen, zelfs om naar de wc te gaan moet je betalen. Met geld kun je alles doen." Petra de Bil Deze zomer bestaat de Middelburgse hiphop formatie III Productionz één jaar, maar nu al geven de bandleden regelmatig optredens in dis cotheken en jongerencentra. Met hun hardcore- hiphop willen de drie vrienden onder meer duide lijk maken hoe het is om in deze tijd op te groeien. „Het is niet dat we echt een boodschap in onze muziek hebben", zegt 111 Proseejah die in het dagelijkse leven met de naam Raven Struijk door het leven gaat. „Maar er zijn veel mensen die klagen l dat er zoveel geschol- den wordt in sommige soorten hiphop. Wij vloe ken ook wel, maar we wil len duidelijk maken dat er echt niet méér gescholden wordt dan bij mensen thuis." Behalve de rapper 111 Proseejah bestaat de band uit rapper The R.E.N. en dj Gold- hammer. „Drie jaar geleden ben ik begonnen met mijn eigen produkties. Sinds vorig jaar doen we het met zijn drieën. Dat was wel wennen. Ik merk te gelijk dat we met zijn drieën meer impact heb ben op de bezoekers dan dat ik er alleen sta. Soms treden we zelfs met nog twee extra muzikanten op. Dat zijn ook goede vrienden Momenteel zijn de jongens bezig met het opnemen van een demo. „Natuurlijk hopen we dat er een maatschappij is die ons opmerkt. Want we willen toch wel een keer een cd maken en een beetje door breken. Maar we zijn nu al zolang met die demo bezig dat de eerste nummers al weer verouderd zijn. Inmiddels beginnen mensen ons nu toch wel te kennen. Zo nu en dan worden we aangesproken door mensen die ons herkennen van de optredens en dat is erg leuk." Hoewel ze het liefst op treden voor hiphop liefhebbers, heeft 111 Productionz ook ge staan in de Concert en Gehoorzaal in Middelburg. „Daar zaten veel mensen die niets met onze muziek hebben, maar we kre gen toch veel leuke reac ties", zegt 111 Proseejah. An dere muziek dan hiphop wallen de Middelburgers niet maken „Heel mijn gevoel kan ik kwijt in hiphop. Voor mij is dat de enige muziekstijl." Miriam van der Schot lil Productionz treedt vrijdag 19 maart op m jeugdhonk The Bronx in de Goese Polder en in april in The Night- train in Middelburg. MicroProse brengt misselijkmakende game uit. Rol ler Coaster Tycoon", kopt het persbericht. De aan dacht wordt getrokken, want in games waar een gezond mens een beetje ziek van wordt is Microprose (de maker van Carmageddon) heel goed. Roller Coaster Tycoon (RCT) is een simulatiespel voor een attractiepark. Jij bent eigenaar van een park en moet er maar iets van zien te maken Hou rekening met wat de mensen willen, zorg dat de prijs niet te hoog is, zorg voor het terrein, plant bomen en struiken, kortom maak van je park een plek waar de mensen met liefde en plezier hun geld willen verbrassen. Het zal niet makkelij k zijn. Steeds krijg je een opdracht. „Bouw een park waar aan het einde van het seizoen 600 mensen zijn geweest, je waarderingscijfer moet 600 zijn." In het begin verwacht men niet veel van je, maar de eisen worden steeds hoger. Je krijgt te maken met slecht weer, verregende seizoenen, wegblijvende bezoe kers, moeilijke terreinen en geldgebrek Zonder geld bouw je niks en komt er niemand. Van de achtbaan maak je je publiekstrekker. Met Roller Coaster Tycoon kun je vrij nauwkeurig aangeven waar de baan naar beneden duikt en waar de loopings en de kurketrekkers moeten komen. Ben je klaar met bou wen, dan kun je beter maar even testen of, en hoe het al lemaal werkt Heb je bijvoorbeeld je achtbaan te erg gemaakt, dan komen je mensen misselijk weer naar bui ten. Aan hen zul jé zeker geen frietje meer verkopen. Met een beetje pech komen ze nooit meer terug. RCT is een rasechte sim met een beetje een vreemde on derwerpkeuze. Het bouwen van een attractiepark spreekt misschien toch minder aan dan een echt acht baanritje. Makkelijk is RCT niet. Het spel is in de verte te vergelij ken met Caesar III, ook zo'n spel waar je bij tijd en wijle omkomt in de zorgen, geldzorgen vooral. Dat is dan ook het enige waar je echt misselijk van kunt worden bij Roller Coaster Tycoon, de problemen. Guido van der Heijden www.rollercoastertycoon.com Minimum systeemeisen; Een Pentium 90 computer met 16 Mb RAM 4x speed cd-romdrive 50 Mb vrije ruimte op de harde schijf - Adviesprijs 99,95 .1 )/|y| I I ï- E-mail Wie schrijft de grap pigste, origineel ste, slimste, ontroe rendste e-mail? Elke week zal op deze pagina de opvallendste te lezen zijn. Schrijf waarover je maar wilt. De 'mail van de week' wordt beloond met een cd-bon. Je kunt je e-mail sturen naar: pzcredcity 1@pzc. ril Muziekles helpt bij wiskunde Muziekonderwijs dat gekop peld is aan speciale com puterprogramma's, kan het wis kundig inzicht van kinderen verhogen. Dat zeggen onder zoekers van de universiteit van Californie. Kinderen die leren pianospelen en noten lezen, krijgen meer in zicht in ruimte en tijd. Ritme geeft hen inzicht in ver houdingen, delingen en evenre digheid. Aan de hand van een keyboard kunnen zij zich een voorstelling maken van de audi tieve ruimte. Het computerprogramma dat aan het muziekonderricht werd gekoppeld bevatte ruimtelijk opdrachten als het combiners van puzzelstukjes en het arran geren van geometrische figuiec Maar er is ook kritiek op heto& derzoek: als een leraar hogen verwachtingen heeft van es leerling, zal de leerling vaak ooi hogere eisen stellen aan zich zelf. Verder kan alleen al het feil dat een kind muziek leert zorge: voor een verhoogd zelfvertrol) wen. Daar komt nog bij dal leerlingen die kiezen voor mu ziekles al gemotiveerder en ge- structureerder kunnen zijn da: hun leeftijdgenootjes die daar niet voor voelen. AP 111 Productionz. foto Ruben Oreel fyetcfct ejetcfzt Gwyneth Paltrow (Shakespeare in Love), Meryl Streep (One True Thing) en vele andere vrouwelijke filmsterren hebben er een zorg bij. Niet alleen de jurk of het kapsel doen ertoe bij de Oscar uitreiking van aanstaande zondag. Er moet ook goed worden nage dacht over de keus van hun schoeisel. Dat moet vooral veilig zijn, want de vloer is spekglad. Het is de grootste nachtmerrie van Roy Christopher, verantwoorde lijk voor het miljoenen kostende decor bij het Oscargala: een slip partij van een van de dames, wanneer ze de felbegeerde trofee af komt halen. Christopher stuurde de genomineerden een bezorgde brief over het gevaar. „We hebben ons best gedaan met de vloer, maar hij is niet stroef. Bovendien is er geen lift aanwezig, we kun nen hen niet de trap op dragen. Laten de dames alsjeblieft voorzich tig lopen", sprak Christopher. ANP The Bronx In jeugdhonkThe Bronx in de Goese Pol- dertreedt de Middelburgse hardcore hip hop-formatie III Productionz op (zie el ders op deze pagina) Vrijdag, aanvang 20 uur. Nïgtittraïn Vrijdag een Fantasia Erotic House Night in discotheek The Nighttrain in Middel burg, zaterdag Nighttrainnight. Van 23 tot 5 uur. La Plaza Vrijdag een Viagra Erotic Night in Disco- cafe La Plaza in Goes, zaterdag La Plaza's Pumping Saturday met Peter V. Open van 22 tot 4 uur. 't Beest In't Beest in Goes vindt de maandelijkse danceparty plaats. Totally Theo's dance- party is een 80's hits-dance night met DJ's Don Johnson en Lt. Castillo. Zater dag, aanvang 21 uur Kalashnikov De Belgische band Neven treedt op in Ka lashnikov in Terneuzen. De band maakt dance-muziek met elektronica en akoes tische instrumenten als de jimbay en de didgeridu. Zaterdag. De Pielc In de Piek in Vlissingen geeft de Walcher- se rock roll en rockabilly-formatie Cheeky Blighters een concert. Zaterdag, aanvang 22 uur. Brogum Saturday Night Fever in Brogum, Zierik- zee met een optreden van Full Size Funky en DJ Black. Dance-classics uit de jaren '70 en '80: soul, funk, disco en R&B. Za terdag, zaal open om 21 30 uur. De 22-jarige Boyzone-sler Ronan Keating is vader geworden een zoon. Ronan en zijn vrouw Yvonne - die vorig jaar trouwden- noemen hem Jack, naar Yvonne's grootvader. Moeder en zoon ma ken het goed. „Ze zijn sterk, alleen een beetje moe, maar wel geluk kig", vertelde Keating. Na de geboorte belde Ronan direct zijn col lega's van de band om ze van het heuglijke nieuws op de hoogte!' stellen. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 10