Stukkenjagers gewaarschuwd PZC Kasse komt ritme tekort bij rentree 'De Kist' mag weg bij Spakenburg Tennissers Reinaert grijpen laatste kans sport woensdag 17 maart 1999 z 24 Nieuwe uitdaging schakers Middelburg Lensen tekent bij HVV Hoek speels langs HVV Zandvoort klaar voor terugkeer Formule I Stage karate en kobudo uitslagen agenda door Koen de Vries MIDDELBURG - Ze zijn ge waarschuwd. de mannen van Stukkenjagers! De schakers uit Tilburg die vrijdagavond naar Middelburg komen voor de be kerwedstrijd tegen de plaatse lijke tweedeklasser, zullen de tegenstander beslist niet onder schatten. In de vorige ronde zorgde Middelburg immers voor een sensatie: het viertal versloeg nationaal- en Europees kampi oen Panfox. Sinds die gedenkwaardige vrij dag in februari wordt in den lande door een andere bril naar het kwartet Renê Tiggelman, Johan de Wolf. Cor Jansen en Cees de Wolf gekeken Het Bre dase Panfox kwam weliswaar niet met erkende grootmeesters als Jan Timman en Loek van Wely naar de Zeeuwse hoofd stad. maar de spelers die wel achter de borden verschenen, luisterden ook naar klinkende namen. Topprestatie Het was kortom een toppresta tie die Middelburg verrichtte te gen Panfox. En vrijdag wordt er weer iets dergelijks van de ploeg verwacht. „Wanneer we vrijdag HULST - Zondag-twee deklasser HVV'24 heeft Johnny Lensen voor vol gend seizoen ingelijfd. i De spits speelde jarenlang i voor Koewacht en scoorde I daar aan de lopende band. I Lensen kwam dit seizoen j uit voor het Belgische j Gerda/St. Niklaas, maar hij stopte daar nadat hij j i naast de ploeg terecht I kwam. 1 van Stukkenjagers verliezen, is iedereen de zege op Panfox me teen vergeten. Het zou dus mooi zijn als we weer zouden win nen", vindt Cor Jansen, de nes tor van de ploeg. De wedstrijd tegen Panfox was er een om in te lijsten. Al vroeg op de avond hield Cees de Wolf aan het vierde bord Internatio naal Meester Rini Kuijf op remi se. „Dat was heel prettig", eva lueert Cor Jansen. ..De grootste angst was voorbij. We beseften dat we met verpletterd zouden worden. Of beter, dat we niet kansloos waren. In de fout Terwijl De Wolf lurkend aan een grote sigaar een biljartje legde, ging Cor Jansen in gewonnen positie verschrikkelijk in de fout tegen voormalig Neder lands kampioene Erica Sziva. Hij verloor. Na de remise van Renê Tiggelman moest Johan de Wolf zijn partij winnen. Hij stond beter, maar dat zei lang niet alles. De Middelburger deed uitermate koelbloedig wat nodig was. De daaropvolgende vluggertjes kenden een bizar begin. Middel burg begon met een 1-O-voor- sprong, omdat Rini Kuij f inmid dels op de laatste trein richting Randstad was gestapt. Cor Jan sen verloor opnieuw, maar de gebroerders De Wolf hielden stand. Opnieuw was het 2-2, maar omdat Middelburg in de reguliere competitie twee klas sen lager acteert, mocht die ploeg zich winnaar noemen. Vrijdag wacht de volgende te genstander in het bekertoer nooi. Na de 4-0-zege op Sou burg, de 3-1 tegen SVWZV en de 2-2 tegen Panfox, komt nu Stukkenjagers op bezoek. De ploeg uit Tilburg heeft veel min der uitstraling dan Panfox, maar dat betekent niet dat de opdracht eenvoudig zal zijn. De Tilburgers spelen net als Mid delburg in de tweede klasse C en ze versloegen de Zeeuwen kort geleden met 6-2. „Toch zijn we niet kansloos", denkt Jansen. „Aan de eerste vier borden werd het 2-2. En juist die schakers spelen waarschijnlijk de beker wedstrijd In de Middelburgse gelederen zal dit keer Albert Riemens meedoen. Hij was verhinderd voor het duel met Panfox, maar dit keer zal hij - waarschijnlijk aan het derde bord - wel van de partij zijn. Achter het eerste bord zit zoals gebruikelijk René Tiggelman. achter het tweede Johan de Wolf. Of Jansen er bij is, is nog onzeker Hij is net als Cees de Wolf herstellend van een griepje. Binnenkort wordt uit gemaakt wie van de twee spelers achter het vierde bord zal plaatsnemen Teamleider Jos de Jager, woon achtig in Lewedorp. zal beide spelers spreken. Dat zal niet met het mes op tafel gaan ..Het hangt af van de onderlinge be reidheid". stelt De Jager. „Ik heb zelf geen voorkeur." Jansen hoeft niet zo nodig: „Ik ben lang topscorer geweest bij Middel burg. maar dit seizoen gaat het knudde. Ik heb heel veel punten verknoeid." Aan de andere kant, wanneer hij toch speelt, zal hij tot de tanden toe gewa pend zijn. „Die nederlagen te gen Sziva zitten me niet lekker. Ik wil me revancheren." Spectaculair Hoe dan ook, het duel met Stuk kenjagers belooft spectaculair te worden, allleen al vanwege de afwijkende speelwijze. In de competitie kunnen partijen wel zes uur duren, maar in de beker moeten de spelers 35 zetten in 1 uur en 45 minuten doen. Daarna krijgen ze vijftien minuten de tijd om de partij uit te vlugge ren. Is de stand 2-2 dan zullen snelschaakpartijtjes de win naar moeten aanwijzen. De bekerwedstrijd tussen Mid delburg en Stukkenjagers wordt viij dag gespeeld in Ont moetingscentrum Dauwendae- le te Middelburg en begint om 20.00 uur. Tegelijkertijd spelen de jeugdploegen van Middel burg en SVWZV uit Oostburg voor een plaats in de landelijke competitie. Cor Jansen: „Wanneer we van Stukkenjagers verliezen, is iedereen de zege op Panfox meteen verge ten." foto Charles Strijd HOEK - Zaterdag-hoofdklasser Hoek heeft gisteravond de oe fenwedstrijd tegen HVV'24 met 2-0 gewonnen. Hoek was de hele wedstrijd su perieur aan Hulster tweede klasser. De ploeg van trainer Frans Vermeulen had meer bal bezit, was sneller in de combi natie en speelde het merendeel van het duel op de helft van HVV. De treffers kwamen van Wesley Roman die in de eerste helft een vloeiende aanval doel treffend afrondde en halverwe ge de tweede helft maakte Fran- ky Standaert het tweede Hoek- doelpunt. Vermeulen gaf bijna de gehele selectie speeltijd, behalve Pa trick Naudts en Ronald van Sliedregt. Bij HW viel Dennis Rietjens al na tien minuten uit en keerde Harm Rietjens na de rust niet meer terug. van onze sportredactie ZANDVOORT - Wanneer gaat Zandvoort dicht? Die vraag kreeg circuitdirecteur Hans Ernst enkele jaren terug voort durend te horen. Wanneer komt de Formule I terug, is vandaag de dag de brandende kwestie. Het tij is gekeerd voor het natio nale circuit. Zandvoort is gron dig verbouwd en voldoet aan al le eisen voor de terugkeer van de hoogste autosportklasse. De vernieuwing van het circuit is bijna klaar. De baan is ver lengd naar 4320 meter en er zijn geluidswallen en een modern pitscomplex. Rest de komende weken nog het aanbrengen van een nieuwe asfaltlaag en het re noveren van de hoofdtribune. Ernst maaktè dinsdag bekend dat de operatie bijna 20 miljoen gulden kost. De werkzaamhe den waren begroot op 16 mil joen, maar enkele trouwe spon sors schoten Zandvoort te hulp. Geldschieters Als dank zijn twee bochten in het nieuwe noordelijk gelegen gedeelte vernoemd naar geld schieters. De dinsdag gedoopte Marlboro-bocht en de Renault- bocht mogen zich voortaan scharen bij de beroemde oude curves als de Tarzan-bocht en de Hugenholtz-bocht. Behalve de financiële meevallers gaat het Circuit Park Zandvoort ook anderszins voor de wind. De overheid en de milieuliefheb bers hebben weer een luisterend oor voor de racerij Na stevige gesprekken met pro vincie, gemeente en milieube weging mocht het circuit zoda nig uitbreiden dat het nu voldoet aan alle eisen van de in ternationale automobielfedera tie (FIA). Een belangrijk gege ven voor een eventuele terugkeer van de Formule I. De FIA schrijft bijvoorbeeld lange grindbakken en uitrijstroken langs de baan voor. Directeur Ernst vroeg en kreeg duingrond erbij. „Ferrari's vlogen hier in het verleden door de boarding. Dat is nu verleden tijd", aldus Ernst. Niki Lauda Een Ferrari zou hij wel graag weer in de badplaats willen zien rijden. Zandvoort verlangt weer vurig naar deFormule 1. In 1985 werd op het circuit de 35e en laatste Grand Prix van Neder land verreden, gewonnen door Niki Lauda. Het circus ver dween daarna van het toen on veilige circuit. FI-kalender Directeur Ernst weet als geen ander dat geduld nodig is. De FI-kalender staat vast en de lobby voor een FIA GT-race is voorlopig een realistischer doel. „Maar op de lange termijn gaan we natuurlijk voor het grotere werk", aldus Ernst. De FIA toonde zich laatst bij een in spectie in elk geval onder de in druk van de facelift van Zand voort. De vernieuwing voltrok zich in goed twee jaar tijd. Leveran ciers brachten 8000 ton grond, 12.500 ton asfalt, 13,5 kilometer vangrailplaat, 17.500 extra banden en een veiligheidshek van 2900 meter. De Formule I kan komen. Voorlopig begint Zandvoort eind april met de (uitgestelde) Paasraces. ANP Onderzoek naar jurybesluit duel Holyfield-Lewis NEW YORK - De staat New York begint drie onderzoeken naar het jurybesluit om de boks- partij tussen de Amerikaan Evander Holyfield en de Brit Lennox Lewis afgelopen zater dag onbeslist te laten eindigen, De uitkomst was omstreden. De meeste toeschouwers zagen Le wis als winnaar. Gouverneur George Pataki heeft de atleten- commissie van New York ge vraagd het jurybesluit onder de loep te nemen. Senator Roy Goodman kondigde aan dat de onderzoekscommissie van de senaat in New York hoorzittin gen over het gevecht gaat hou den. Advocaat-generaal Eliot Spitzer opent zelf een onder zoek. De Britse krant Daily Mir ror beweert dat zelfs de FBI na gaat of de uitslag is gekocht, maar de Amerikaanse dienst wil dat niet bevestigen. Het gevecht had een wereldkampioen zwaargewicht moeten opleve ren. Holyfield is houder van de titels van de boksbonden WBA en IBF, Lewis bezit de WBC-ti- tel. De voorzitters van de drie boksbonden besloten maandag onder druk van internationale protesten tot een tweede partij. RTR door Henk de Winter MAASMECHELEN - De ope ningsrace voor het Belgisch kampioenschap rallycross op het Duivelsberg-circuit in Maasmechelen heeft wisselend succes gebracht voor de Zeeuw se deelnemers. Jos Alewijnse behaalde in Divisie 3 de derde plaats. Nieuwdorper Ko Kasse zag zich na afloop op een zesde plaats in de eindstand terug, terwijl de uit Wolphaartsdijk afkomstige Dick Krijger geen enkel punt scoorde. Voor Kasse was het zijn eerste race smds hij een zware hand blessure opliep in een race in Zweden half mei van het vorige jaar. Voor de wedstrijd in Maas mechelen gaf Kasse al te kennen wedstrijdritme en rijervaring tekort te komen. „Ik heb verle den jaar maar drie of vier races met de Saxo kunnen rijden. Nu de Saxo helemaal opmeuw is opgebouwd, kan ik goed mer ken dat ik ervaring met de auto tekortkom en dat ik er lange tijd ben uit geweest. De afgelopen maanden besteed de Kasse samen met Ruud Fre- deriks van Dynojet uit Goes veel tijd aan de techniek en ontwik keling van zijn raceauto. „Er zit een pak meer pk's in dan verle den jaar", aldus de Nieuwdor per. Met twee keer een zesde en een vierde tijd in de drie te rij den manches plaatste Kasse zich op de beste startpositie van VLISSINGEN - In de Vlissingse sporthal Bas- kensburg wordt zondag een karate- en kobudosta- ge gehouden. De stage wordt verzorgd door Wim van de Leur (z esde dan shotokan karate en vijfde dan kobudo) en Klaas Otto (vijfde dan shotokan karateleraar). Vooral Van der Leur is in Nederland een bekende naam op het gebied van kobudo (vechten met wa pens) en karate. Hij mag zich als enige in Neder land Branch Chief noe men De stage begint zon dag om 11.30 uur. de B-finale en hij sloeg aanval len van de Belg Jan Huybs met zijn Mitsubishi Carisma af. Door de B-finale te winnen schoof Kasse automatisch door naar A-finale, met daarin de beste zes coureurs van de Eu- ro2000. Liggend op een vijfde plaats in die race kreeg hij vanaf de eerste meters de Volvo S40 van Brabander Wil Teurlings in zijn nek. „Ik kreeg regelmatig een paar tikken te verwerken", vertelde Kasse na de race. „Zo zat ik door een van die tikken met het opgaan van de Duivels berg niet op de ideale lijn. Ik raakte in een gat met mijn voor wiel en daardoor ging voorwiel ophanging kapot. Teurlings heb ik moeten laten gaan." Kasse fi nishte daardoor als zesde. Krijger Wie ook vooraf een grote kans maakte om bij de A-finalisten te horen was Dick Krijger uit Wol phaartsdijk. Vorig jaar was Krijger al de beste Nederlander in de Euro2000 en ook hij heeft zijn raceauto, een Opel Corsa, van een flink aantal pk's meer voorzien. In de eerste manche schoot Krijger naar voren en nam ruim afstand van zijn te genstanders. Een defect aan de versnellingsbak gooide echter roet in het eten en Krijger kon aan de kant. In de tweede man che deed een lekke band de cou reur uit Wolphaartsdijk de das om. De derde manche was voor Krijger de laatste kans om te la ten zien wat hij waard was. Bij het aanremmen van een scherpe bocht gleed de Corsa tegen de betonnen circuitafscheiding. Verder rijden was onmogelijk. Reglementswijzigingen in Ne derland zorgden ervoor dat Grijpskerkenaar Jos Alewijnse met zijn achterwiel aangedre ven Ford Escort niet meer aan de start kon komen in races in Nederland Alleen de wedstrij den in Belgie staan op het pro gramma van Alewijnse, met nog een uitstapje naar Frankrijk (A bbeville waar één race voor het Belgisch kampioenschap wordt gehouden). De Grijpskerkenaar plaatste zich voor de A-finale van Divi sie 3. Ondanks de handicap van een te lage topsnelheid ging Ale wijnse met zijn bekende dwarse rijstijl en vechtlust rondenlang het gevecht aan met Brabander Christ Moelands in de BMW 320 om de tweede plaats. Moelands voelde wel constant de hete adem in zijn nek, maar hield de deur voor Alewijnse elke keer potdicht Simon Kistemaker mag voortijdig naar Telstar vertrekken van het bestuur van zijn huidige club Spakenburg. foto Charles Strijd van onze sportredactie SPAKENBURG - Als het aan Simon Kis temaker ligt, maakt hij het seizoen af bij Spakenburg. Aan de klus bij Telstar wil hij pas op 1 juli beginnen. De hekkenslui ter in de eerste divisie zit door het ontslag van Henny Lee zonder trainer. Toon Beij- er, manager technische zaken, neemt de honneurs in IJmuiden waar. Zoals de situ atie nu is, tot het einde van het seizoen. Spakenburg wil aan een tussentijdse overgang best zijn medewerking verle nenOok al staat Kistemaker tot het einde van het seizoen bij de amateurclub onder contract. Door de slechte resultaten na de winterstop (vier punten uit zeven wedstrijden) is de rol van Spakenburg uit gespeeld in de hoofdklasse B van het za terdagvoetbal, waarin ook Hoek en Kloe- tinge spelen. Een voortijdig vertrek is dus volgens voorzitter Bort de Graaf be spreekbaar. Telstar heeft nog geen contact met Spa kenburg opgenomen. Wel is er overleg ge weest met Kistemaker, die een duidelijk standpunt inneemt. „Ik begin niet eerder dan op 1 juli bij Telstar. Ik wil daar met een schone lei beginnen. Ze hebben me wel ge vraagd hoor. Maar moet ik dan twee maanden met een groep gaan werken, die er volgend jaar toch anders uit gaat zien. Daar voel ik weinig voor. Nee, ik dien ge woon mijn contract uit bij Spakenburg. Zoals is afgesproken, want zo zit ik in el kaar." Ziek Ondertussen hebben ze bij Spakenburg Kistemaker al twee weken niet gezien. Zowel het duel met Achilles Veen (2-2) als met AVW (2-2) was hij ziek thuis. Bronchi tis, zo wezen longfoto's in het ziekenhuis gisteren uit. „En ik mag ook deze week nog niet werken van de dokter," zegt hij vanaf zijn ziekbed. Niets voor hem, be kent hij. „Het kan dus ook best zijn dat ik van de week toch op het veld sta. Maar ik moet oppassen. Vijf jaar terug heb ik iets soortgelijks meegemaakt. Liep ik ook te lang door, heb ik daardoor zes weken niets kunnen doen." Spakenburg zit met de hele situatie rond om Kistemaker in de maag. Ruim twee jaar terug stelde het huidige bestuur hem aan, na een zorgwekkende competitie start onder Henk Hofstee. 'De Kist' trok het elftal uit het dal. En werd het jaar er op, met een geheel nieuw elftal, tweede. Maar volgens Bort de Graaf is er dit sei zoen over Spakenburg nog weinig posi tiefs te melden geweest. Het voetbal is matig en van een Kistemaker-effect is al lang geen sprake meer. „De laatste zeven wedstrijden hebben we niet meer gewon nen. Zo'n serie kan in het hedendaagse voetbal aanleiding zijn om een trainer te ontslaan. Telstar heeft nog niet gebeld. Maar een telefoontje van ons de andere kant op zou een volgende stap kunnen zijn." GPD Bridge Warschau. EK paren. Stand na twee zit tingen: 1. Paulissen/Ramer (Ned) 62,09 procent, 2. Corchia/Matricardi (Ita) 60,98, 3. Jagniewski/Michalik (Pol) 60,00, 38. Maas-Ramondt 55,70, 59. Brink-Drijver 54,77. Handbal Skedsmo. Wereldbeker (mannen). Groep A: Frankrijk - IJsland 28-18, Zwe den - Hongarije 25-25. Stand: 1. Frankrijk 2-3, 2. Zweden 2-3, 3. Hongarije 2-2, 4. IJsland 2-0. Groep B: Duitsland - Rusland 30-27, Egypte - Noorwegen 22-21Stand: 1 Duitsland 2-4,2. Egypte 2-3,3. Rusland 2-1,4. Noorwegen 2-0. Schaken Monte Carlo. Amber-toernooi (rapid- en blindschaak). Eerste ronde: Piket (Ned) - Lautier (Fra) 0,5-1,5, Van Wely (Ned) - Sji- rov(Spa) 1-1, Karpov (Rus) - Gelfand (Isr) 2-0, Ivantsjoek (Oek) - Nikolic (Bos) 0-2, Anand (Ina) - Ljubojevic (Joe) 0,5-1,5, Kramnik (Rus) -Topalov (Bul) 1,5-0,5. Sportprijsvragen Lucky 10, dinsdag 16 maart. Winnende getallen: 15-22-26-28-32-35-40-49-52- 53-58-59-66-70-72-74-75-76-77-80. (ondervoorbehoud) Voetbal MVV 24-22 (30-46), Sparta 24-18 (2MJ), NAC 23-14 (25-42), RKC 25-12 (25-511 Duitsland. Competitie. Bochum-HSV! 0. Engeland. FA Cup. Kwarftinale. Bar: ley-Tottenham 0-1. Oostenrijk. Competitie. A Lustenju Grazer AK 2-1, Austria W. -Rapid Wienl- 1, Linzer ASK-FC Tirol 0-1, SV Ried-Sali burg 1-1, Sturm Graz-Vorwarts S 5-0. Schotland. FA Cup. Kwartfinale, replay Dundee United-Ayr2-1. Wielrennen Tirreno-Adriatico. Zevende etappe Alba Adriatica-Civitanova: 1. De Jongh (Ned' 160 km in 4 19,10, 2. Spruch (Pol), 3. h brizio Guidi (Ita), 4. Michaelsen (Den),5 Zabel (Dui), 6. Petacchi (Ita), 7. Simon IF ra), 8. Edo (Spa), 9. Leonardo Guidi (ItaL 10. Bartoli (Ita), 48. Hoffman, 70 Knaven Algemeen klassement: 1. Bartok 31.39,16, 2. Rebellin (Ita) 0.09, 3. Garzeiï (Ita) 0.14,4. Jalabert (Fra) 0.21, 5. Gonza lez (Spa) 0.30, 6. Spezialetti (Ita) 1.56,7 Hamburger (Den) 3.57, 8. Jenner (NZe) 4.26,9. Camenzind (Zwi), 10, Casarottol ta) 4.27, 19. Hoffman 11.45, 81. Knaven 29.12,140. de Jongh 50.16. woensdag- Eredivisie. MVV- Ajax 1-4. Stand: Feye- noord 22-55 (52-20), Vitesse 24-47 (47- 30), Ajax 24-44 (53-24), PSV 24-43 (57- 38), Roda JC 23-41 (45-29), Willem II 24- 40 (43-38), FC Twente 25-40 (38-33), Hee renveen 24-39 (39-30), AZ 24-38 (40-38), FC Utrecht 24-30 (42-45), NEC 24-29 <32- 38), Fortuna S. 23-27 (28-36), Cambuur L. 23-22 (25-44), Graafschap 24-22 (24-39), Voetbal Eredivisie: Cambuur L.-Feyenoors (19.00 uur), NAC-RKC Waalwijk I2O0C uur), Fortuna Sittard-FC Utrecht (20.00 uur). Eerste divisie: Helmond Sport-ADOOf Haag (20.00 uur), FC Groningen-W> (20.00 uur). door Michel Verberkmoes HULST - Het tennisteam van Reinaert behaalde in poule B van de bedrijfstenniscompetitie een 6-2-zege op Kredietbank. Daarmee kan de ploeg degrada tie nog ontlopen. In poule D won Stuntmarkt 2 met 5-3 van Rabo Hulst 1. Bij Kredietbank speelde een aantal invallers mee, waarvan Reinaert profiteerde. Adrie Thijssen won met 10-2 van Anja van Campenhout, terwijl Leo Verbunt met 7-4 te sterk was voor Frans Strooband. De com binatie Anja van Campenhout/ Robert Vermeulen behaalde een nipte 6-5-zege voor Krediet bank ten koste van Adrie en Peter Thijssen. De mannendub- belcombinatie Leo Verbunt/Pe- ter Thijssen zegevierde met 9-7 over Frans Strooband/Robert Vermeulen. Slechte start Stuntmarkt 2 startte slecht te gen Rabo Hulst. Muriël Bod- daert verloor van Cecile van Tiggelen en het duel tussen Tilly van der Veecken/Eddy van der Vëecken en Sophie Bod- daert/Martin Hollestelle bleef onbeslist: 7-7. Eddy van Pamelen zette de re serves van Stuntmarkt met winst in enkel- en dubbelspel (tt et Martin Hollestelle) echter in het juiste spoor en de ploeg won uiteindelijk met 5-3. Rabo-ploeg start met acht renners EINDHOVEN - De Rabobank- wielerploeg doet zaterdag met acht renners mee in de wereld bekerwedstrijd Milaan-San Re- Blikvanger is Michael Boogerd, afgelopen weekeinde winnaar van de rittenkoers Parijs-Nice, Maarten den Bakker, Erik Dek ker en Leon van Bon zijn de an dere Nederlanders die meedoen. De Raboploeg brengt ook de Deen Rolf Sörensen, de Zwit sers Markus en Beat Zberg en de Belg Mare Wauters aan de start, ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 52