Terneuzen straft blunders af Koploper RCS pareert aanval van IJzendijke II Axel ziet winst vervliegen tegen zwak Vlissingen Koploper Groede handhaaft positie Diana Jansen loodst Terneuzen naar zege Voorwaarts afgedroogd met 19-129 Zeeuws-Vlaamse koploper beslist duel met Patrijzen in vijf minuten Terneuzen Al in slotfase langszij eliji AXEL - De basketbal- sters van het Axelse Voor waarts zijn volkomen af geschoten door Vlissingen 2. Na een 3-57-ruststand eindigde het treffen met een monsterscore van 19- 129. De reserves van Schelde- sport wonnen moeizamer dan verwacht de derby te gen debutant Voorwaarts (82-67). Het derde team van de Terneuzenaren won met 70-41 bij Volhar ding 2. Voorwaarts-Vlissingen 2 19-129: Debasketbalsters van Voorwaarts beleefden een afgang. Uit één goede aanval voor de rust werd met pijn en moeite de eni ge drie punten gepeurd. Ruststand: 3-57. Langs alle kanten werden de Ax else speelsters voorbijge lopen. BC Vlissingen kwam uit op een monster score: 19-129. Voorwaarts - Schelde- sport 2 67-82: Voorwaarts kende een goede start. Vervolgens kwam Schel- desport onder impuls van het trio Bruurs-De Waal- Gezmen beter in de wed strijd. Bij de rust waren de rollen omgekeerd (33-44). Na de rust liep Schelde- sport gestaag verder uit. Behalve Bruurs (44 pun ten) was Célim Gezmen bij Scheldesport met 28 punten goed op schot. Mischa van Waesberghe was bij de Axelaars de beste schutter met in to taal 27 punten. Scheldesport 3-Volhar- ding 2 70-41: In de tiende minuut was het verschil al opgelopen tot twaalf pun ten (21-9) in het voordeel van Scheldesport. Bij de rust keek de Goese tegen stander tegen een achter stand aan van twintig punten. In de tweede helft viel de concentratie bij de jonge ploeg weg, maar desondanks werd de mar ge uitgebreid tot 70-41. Ewoud Faas was met 22 punten goed op dreef bij de thuisclub. door Aector Dooms TERNEUZEN - Patrijzen heeft gisteren in de Zeeuwse voetbal derby Terneuzen geen strobreed in de weg gelegd. In de beginfase strafte de thuisclub drie fla grante blunders af in de verde diging van Patrijzen. De wed strijd was daardoor na amper zeventien minuten gespeeld. De teller bleef voor Terneuzen ten slotte op 6-0 stilstaan. Voor de koploper betekende de winst dubbel succes, want naaste con current Moerse Boys verspeelde drie punten in de strijd om het kampioenschap van de derde klasse. Behalve het keepersprobleem - Rudy Blommaert (geblesseerd) en stand-in Gerard van den Dries (geschorst) ontbraken - speelde Patrijzen-trainer Cees van der Linde met vuur door laatste man Henk van de Brink niet op te stellen. Routinier Van de Brink kwam voor de rust nog wel binnen de lijnen, maar toen was het kwaad al geschied. ..Henk is inmiddels 38 jaar. Het wordt tijd dat we aan een ver vanger denken", gaf de verlie zende trainer als verklaring. Terneuzen verwachtte een moeilijk duel, maar wilde zich graag revancheren voor de ne derlaag in 's-Heerenhoek. Daar naast waren de laatste twee duels in Terneuzen ook al door Patrijzen gewonnen.Terneuzen scoorde binnen vijf minuten - tussen de twaalfde en zeven tiende minuut - drie doelpun ten. Andermaal was er een hoofdrol weggelegd voor Mike But. De man-in-vorm scoorde een loepzuivere hattrick. Ook Leo Kayser viel in positieve zin op. De voorstopper nam twee doelpunten voor zijn rekening. Pardoes De openingstreffer mocht op conto van de invaller-doelman Jacco Oudeman worden ge schreven. De goalie liet na een vrije trap van Dennis de Kraker de bal pardoes uit de handen glippen, waarna de goed mee gelopen Leo Kayser kon intik ken: 1-0. Bij de tweede treffer keek de Patrijzen-verdediging toe hoe Thierry de Waele Mike But vrijspeelde. Zijn inzet ver raste de doelman, die op het ver keerde been stond: 2-0. Plet der de doelpunt was tekenend voor de desorganisatie bij Patrijzen. Butgenootalle vrijheid, slalom de langs enkele verdedigers en zorgde simpel voor 3-0. Amper zeventien minuten waren er toen gespeeld. Het vierde doel punt van But was met afstand de mooiste van de zes. Op aan geven van Jos Kayser haalde But vanaf de rand van het zes tienmetergebied vernietigend uit: 4-0. In de slotfase van de eerste helft benutte Leo Kayser een sleekballetje van De Waele: 5-0. Op slag van rust moest Ter- neuzen-doelman Peter Huls zo waar in actie komen op een kop bal van Ronnie de Vos. In het begin van de tweede helft profiteerde Dennis de Kraker nogmaals via een vrije trap van een blunder van de Patrijzen- doelman. Na de 6-0 hielden bei de partijen het voorgezien. De wedstrijd kon daarna gemakke lijk de vergelijking met een zo meravondpartijtje doorstaan. Een aangeslagen Patrijzen kon niet en voor Terneuzen hoefde het niet meer. Het was voor Ter- neuzen-trainer Paul Telussa de gelegenheid om zijn drie wissels Roel Alberti, Mike van Rossem en Remco van Leeuwen te laten meedelen in het succes. Ingecalculeerd Van der Linde treurde niet lang na over het verlies. „Je hoopt op een puntje, maar de nederlaag was ingecalculeerd. Onze doel man ging al vrij snel in de fout en de verdediging was te onzeker. Maar hoe het ook zijhet moet de volgende wedstrijden voor ons gebeuren." Waarom routinier Henk van de Brink en vaste ba sisspeler Hubert Rentmeester (V an der Linde: „Hij was niet fit.") aan de kant werden gehouden dat werd bij het bestuur van Pa trijzen niet begrepen. „Waarom stelt hij ze niet op? We hadden op zijn minst vanuit een gesloten verdediging kunnen spelen. Pa trijzen lijkt wel een vijfdeklas- ser", mopperde voorzitter Henk Zwartelé tijdens de rust. Tferneuzen-Palrijzen 6-0 (5-0). 12. Leo Kayser 1 -0,15. Mike But 2-0,17. Mike But 3-0, 28. Mike But 4-0, 37. Leo Kayser 5-0, 48. Dennis de Kra ker 6-0 Scheidsrechter C.H. Mar kus OosterhoutAantal toeschou wers: 300 Terneuzen: Peter Huls; Menno den Dekker, Danny Magito (55. Roel Al berti), Leo Kayser. Michel de Vries; Dennis de Kraker (63. Mike van Ros sem), Jos Kayser. Mike But (70. Rem co van Leeuwen). Thierry de Waele; Danny van de Velde, Barry van der Hooft. Patrijzen: Jacco Oudeman (72. Ru dy Blommaert): Jean-Paul van Craenenbroeck, Ronnie de Vos, Ca- miel Rentmeester, Jeroen Westrate; GuidoMoison (42. Hubèr Rentmees ter), Ronnie Bek, Stefan Paardekoo- per (25. Henk van de Brink), Arjan Verburg; André Smulders, Wilfred van den Dries. Terneuzen-spits Barry van der Hooft komt te laat om Henk van de Brink de bal te ontfutselen. foto Charles Strijd TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzen kwamen zater dag tot een verdienstelijk gelijkspel tegen Leonidas Al, de nummer drie van de ranglijst. Op eigen veld werd het 2-2. Leonidas had weliswaar bijna negenting minuten lang het beste van het spel, maar drukte dat overwicht slechts twee maal in treffers uit. De bezoekers namen tot tweemaal toe de leiding, maar beide keren kwam Terneuzen terug. Voor de rust gebeurde dat via Remco van Leeuwen (uit een strafschop) en in de allerlaatste minuut door Sjoerd Rijnhout: 2-2. A-junioren zonder overwinning TERNEUZEN - In de hoofdklasse van het district Zuid 1 was er voor de vier Zeeuws-Vlaamse vertegenwoordigers geen overwinning weggelegd. Steen Al en HW'24 Al verloren op eigen veld van respectievelijk Kapelle Al (1-5) en Alliance Al (1-2) en Temeuzense Boys en AZVV vetrokken met lege han den uit Kloetinge en Halsteren. De A-junioren van Temeu zense Boys verloren met 2-0 van Kloetinge Al en AZW kreeg geen schijn van kans tegen koploper Halsteren Al: 9-0. Vier treffers van Umit Sakinmaz TERNEUZEN - De B-junioren van Terneuzen waren zater dag op eigen veld veruit te sterk voor Dosko B1In Terneuzen eindigde het duel tussen de nummers twee en vier van de ranglijst in een 6-0-overwinning voor de thuisclub. Umit Sa kinmaz was met vier treffers topscorer. Selcuk Kilic scoorde tweemaal. In dezelfde klasse had Temeuzense Boys BI geen verweer tegen SAB BI4-1-nederlaag. NAC C2 te sterk voor Terneuzen BREDA - De C-junioren van Terneuzen moesten zaterdag in de hoofdklasse genoegen nemen met een nipte 1-0-nederlaag tegen NAC C2. In Breda werd het gelijk opgaande duel in de loop van de tweede helft in het voordeel van de thuisclub be slist. HW'24 Cl was vrij. Kansloos verlies Hontenisse VLISSINGEN - De handbalsters van Hontenisse verloren met 17-7 van MOK. De omstandigheden om te presteren wa ren niet echt in het voordeel van Hontenisse. Geen wissels, en dan ook nog eens een blessure bij Trees Biesbroek zorgden vóór de pauze al voor ruim verschil tussen de ploegen. „Het is verre van ideaal, maar het is roeien met de riemen die we heb ben," laat trainer/speelster Margriet Dooms weten. Scores Hontenisse: Margriet Doorns 4. Joan Risseeuic 2 en Trees Bies broek. EMM onderuit in Schiedam VLISSINGEN - In de strijd om degradatie uit de eerste divisie greep het Middelburgse EMM zondag naast twee dure pun ten. In een spannende slotfase Waren de handballers van DWS uit Schiedam net iets fortuinlijker: 25-24. Ondanks de druk en spanning, die het spelen in de onderste regionen met zich meebrengen, is speler Erwin Schaalje ervan overtuigd dat alles goed komt.,Het vertoonde spel wekte ver trouwen voor de toekomst, dus waarom wanhopen?" De spanning in de kelder van de eerste divisie is te snijden. Vanaf de zevende stek is geen ploeg zijn leven zeker. De rol van WIK lijkt zo goed als uitgespeeld. Naast EMM zijn Atomium, Groene Ster, Saturnus en BFC 2 nog in degradatiegevaar. In Schiedam speelde EMM goed. maar had niet de klasse in huis om DWS van zich af te schudden in de enerverende slotfase. Scores: Erik van Broekhoven 5, Erwin Schaalje, Vincent van der Meijden 4, Edwin Pasman, Sjoerd Jongepier 3, Frangois Verrïjzer 2, Edwin Davidse, Fernando Silva, Wally Houtepen 1 door Ron de Waal VLISSINGEN - Lange tijd zag het er zondagmiddag naar uit dat er een einde aan de opmars van Vlissingen zou komen. Na een knappe zegereeks had de ploeg van trainer André Wurth de grootste moeite om Axel niet met een overwinning huis waarts te laten keren. Toen Vlis singen na het wegsturen van Shannon Braafhart met tien man verder moest, zag het via Rob Post toch kans om langszij te komen: 1-1. Enkele weken geleden na de 2- O-nederlaag in en tegen Middel burg sprak trainer Edy de Witte van Axel de verwachting uit dat zijn ploeg het knokken tegen de- gradatie goed lag. Op het hob belige veld aan de Irislaan in Vlissingen gaven zijn spelers in derdaad de indruk dat er voor elke meter gevochten werd. De Axelse oefenmeester zag zijn se lectie de laatste weken flink uit gedund worden. Geplaagd door enkele blessures en het afhaken van minder gemotiveerde spe lers, maakte het er voor De Wit te niet makkelijker op. De Axelse ploeg kwam niette min fel uit de startblokken, wat van Vlissingen absoluut niet ge zegd kon worden. Diverse keren moest trainer André Wurth zijn spelers vanaf de zijlijn tot scherpte manen, maar veel haalde dat niet uit. Er werd vooral in de verdediging veel te lankmoedig opgetreden en dat werd Vlissingen al in de twintig ste minuut fataal. Op het randje van buitenspel ging Ludwig van Gremberghe van Axel aan de linkerkant goed door en zijn af gemeten voorzet bereikte de volkomen vrijgelaten Bas van Hoeve die ongehinderd raak kon koppen: 1-0. Laag tempo Na een halfuur in de eerste helft moest Vlissingen-doelman John Jasperse handelend optreden op een inzet van Ludwig van Gremberghe. Vlissingen bleef in een veel te laag tempo spelen om de verdediging van Axel, onder aanvoering van Menno van Gremberghe, te ontregelen. Kort voor rust had de thuisploeg alle pech van de wereld toen een voorzet van Pascal Caumartin de lat schampte en een hard schot van Renato Dijkstra de vuisten van Axel-keeper Carlo de Deckere trof, maar echt in ge vaar kwam de voorsprong van Axel niet. Tot ontsteltenis van trainer An dré Wurth moest de thuisploeg in de 69e minuut ook nog met tien man verder toen Shannon Braafhart de rode kaart kreeg nadat hij de doorgebroken Lud wig van Gremberghe aan zijn shirt trok. „Ik had meer het idee dat de scheidsrechter rood gaf op appeleren van de coach van Axel. Volgens mij was die speler er nog zeker niet doorheen," zei Wurth teleurgesteld. Vanaf dat moment ging er een knop om bij de equipe van Wurth. Plots leken zijn spelers er weer in te geloven en pi-ompt kwam ook de beloning voor de wederopstanding. Een eenvou dig puntertje van aanvoerder Jack Blijlevens werd niet onder controle gebracht door keeper De Deckere en de attente Rob Post had geen enkele moeite om de bal binnen te tikken: 1-1. Vlissingen ontketende zowaar nog een slotoffensief en leek via Renato Dijkstra op 2-1 te ko men, maar dat zou te veel vair het goede betekend hebbenAx el was ogenschijnlijk tevreden met de 1-1 en probeerde de tijd vol te spelen door nog enkele wissels toe te passen. Het enige compliment dat An dré Wurth zijn ploeg achteraf maakte, was dat zijn spelers bleven aandringen om de gelijk maker te bewerkstelligen. „Voor de rest was het drama tisch slecht," aldus Wurth, die ook volgend seizoen trainer is van Vlissingen. Doelpuntenma ker- Rob Post was eveneens dui delijk in zijn conclusie: „We hebben gewoon slecht gevoet bald." Vlissingen-Axel 1-1 (0-1). 20. Bas van Hoeve 0-1, 78. Rob Post 1-1. Scheidsrechter: P. van Loenen. Rode kaart: 69. Shannon Braapiart (V lissingen). Gele kaart: Chris Maas, Pascal Caumartin (Vlissingen). Aantal toeschouwers: 150. Vlissingen: John Jasperse; Shannon Braafhart, Ruud Sanders, Chris Maas: Stefan Bonarius, Jack Blijle vens, Abdoe Ben Kedda, Erik Jan Baas (9. Michael Boedhoe) (85. Ri chard Hollebrandse); Renato Dijk stra, Pascal Caumartin (67. Mourad Boughmari), Rob Post Axel: Carlo de Deckere, Michel Mul- laert, Menno van Gremberghe, Ha- rald Verschuren, Patrick de Gucht- eneire; Alex de Klerk (88. Joep van de Broeke), Patrik Dankaart, Bas van Hoeve, Ivan van de Vijvere (90. Rein de Hoogd); Ludwig van Grem berghe, Niki de Wolff. RCS-spits Mengalfeo Read wordt omringd door drie spelers van IJzendijke. foto Charles Strijd doorLucien Roelandt IJZENDIJKE - De topper in de vierde klasse tussen IJzendijke en RCS bevatte gisteren alle ingrediënten die zo'n wedstrijd aantrekkelijk maakt. Spanning, sensatie, discutabele straf schoppen. doelpunten en zes gele kaarten. Een tumultueuze slotfase met een rode kaart voor RCS-trainer Rinus Zegers en de totaal onver wachte gelijkmaker van IJzendijke (3-3) in de achtste minuut van de blessuretijd maakten het festij compleet. Een wedstrijd waarin ook thuisclub spits Adri van Hanegem zijn naam van killer met drie doelpunten volledig waarmaakte. Ondanks de drie doelpunten had Rinus Zegers er toch geen spijt van dat hij aan de bewaking van Adri van Hanegem geen extra mannetje had opgeofferd. „Waarom zou ik. Goed, Adri scoorde drie keer. Eén uit een strafschop en de overige twee wa ren de klasse van hem en daarmee heb ik vre de." RCS kwam in de twintigste minuut op voor sprong. De technisch zeer begaafde, maar fy siek zwakke Mennie Read soleerde door de de fensie van IJzendijke en liet zich bij een lichte aanraking door Anthonie Impens in het straf schopgebied makkelijk vallen. Strafschop be sliste scheidrechter Strik. Een buitenkansje dat Sander Schutte niet onbenut liet: 0-1. IJzendijke liet zich door de tegenslag niet ont moedigen. In de 34ste minuut had de ploeg van interim-trainer Frank Neve de medewerking van de man in het zwart nodig om op gelijke hoogte te komen. Bij een schermutseling voor het RCS-doel zag Strik een overtreding van IJ zendijke op doelman Nelen over het hoofd, maar bestrafte Nelen wél met een strafschop, omdat hij een IJzendijke-speler zou hebben vastgehouden. Adri van Hanegem had er geen boodschap aan. Koel schoot hij van de elfme- terstip zijn ploeg op 1 -1Op slag van rust kwam de thuisploeg zelfs op voorsprong. Na een uit stekende pass van Michel de Ruysscher draai de Adri van Hanegem handig weg van zijn be waker en liet Jacco Nelen kansloos: 2-1. In de tweede helft kopte opnieuw Sander Schutte zijn ploeg uit een hoekschop weer langszij. De thuisclub leek rijp voor de slacht. Zeker nadat Adri van Hanegem amper een mi nuut later alleen voor doelman Nelen verzuim de zijn ploeg op een 3-2-voorsprong te schie ten. Maar ook RCS wist zich geen raad met de vele kansen. Een verschrikkelijke blunder in de negentigste minuut van keeper Menno Heij- ens bezorgde de wedstrijd een tumulteuze slot fase. Een voorzet van Marcel Geleynse leek een gemakellijk prooi voor Heijens, maar hij liet de bal door zijn handen glippen. Martin Janse was er als de kippen bij om het leer in het lege doel te tikken: 2-3. De wedstrijd leek gespeeld, maar het venijn zat vérder in de staart. In de achtste minuut van de blessurestrijd plaatste William Aerssens de bal in de voeten van Adri van Hanegem die de bal vanuit een kluwen van spelers keihard binnen schoot: 3-3. Het leed voor RCS was daarmee nog niet gele den. Trainer Rinus Zegers kreeg in de laatste minuut een rode kaart na een verhitte discussie over een spelerswissel. IJzendijke: Menno Heijens: Maarten Schilders. Peter Harteveld, Luc van Waes, Paul Verhagen; Michel de Ruysscher, William Aerssens, Anthony Impens, Frank van de Vijver; Paul de Putter (75. Patrick de Waegenaere), Adri van Hanegem. RCS: Jacco Nelen; Marcel GeleynseRuud Verbeek, Niel Tournoy, Kees Westerweele;John Stijns, Sander Schutte (82. Richard Muringen), Wessel Vermeulen, Chris van Heuven (70. Chiel MarckelenbachMen nie Read, Martin Janse (98. Moebarak Abdi-Ali). Hontenisse roept zegereeks Steen abrupt halt toe ST. JANSTEEN - Na drie over winningen op rij moest Steen gistermiddag op eigen, veld zijn meerdere erkennen in Honte nisse: 1-4. Voor Hontenisse be tekende de overwinning een broodnodige opsteker na twee opeenvolgende nederlagen. De derby kende een emotionele start. Scheidsrechter Sardjoe deelde in de vij fde minuut al een gele kaart uit aan Dave de Booy (Hontenisse) en liet aanvoerder Danny Pauwels zijn trainer Ad Roovers tot kalmte manen. De toon was gezet. Toch was het Hontenisse dat reeds na zeven minuten de score opende. Na een individuele actie van Ed ward Tieleman rondde Mario Vermeirssen koel af: 0-1. Nadat een nieuwe Hontenisse- treffer om onbegrijpelijke rede nen werd afgekeurd, verdubbel den de bezoekers kort voor rust toch de voorsprong. Edward Tieleman was zijn directe te genstander weer eens te snel af en Dave de Booy voltrok het vonnis: 0-2. Botsing Op slag van rust raakte Honte- nisse-doelman Robbie Roctus na een onschuldige botsing met Laurens van Remortele gebles seerd. Hij werd in de tweede helft vervangen door Mark Baart. Baart, eigenlijk leider van het eerste elftal en in een grijs verleden voor het laatst ac tief als keeper, kweet zich uit stekend van zijn taak. Het Steen-offensief in het begin van de tweede helft werd abrupt onderbroken, toen in de der tiende minuut Patrick van der Voort na een korte solo scoorde (0-3). Na een verdiende tegen treffer van Steen (Philip van Hiel tekende voor 1-3), waren de beste krachten van de thuis ploeg verbruikt en herstelden de bezoekers het evenwicht. Dat kwam tot uiting in de mooiste treffer van de wedstrijd. Na een individuele actie over de as van het veld bepaalde Wilco de Zwart vanaf zestien meter met een klimmend schot in de bo venhoek de eindstand op 1-4. Steen: Danny Oppeneer. Tom Ler- nout, Michiel Vink. Peter Lernout., Edwin Hofman, Michiel van de Bosch (75. Johnny Bogaert). Marco Ottjes, Danny van Daele. (45 Philip van Hiel), Werner Bisschop, Wouter de Nijs, Laurens van Remortele. Hontenisse: Robbie Roctus (45. Mare Baart), Martijn Bisschop, Danny Pauwels, Luc Vermeerssen, Mark van Beek, Wilco de Zwart, Gyon Asselman, Patrick van der Voort, Edward Tieleman, Mario Ver meirssen, Dave de Booy (75. Peter van Dijk). van onze sportredactie VLISSINGEN - In de zesde klasse A van het zondagvoetbal was koploper Groede te sterk voor Biervliet: 2-0. Zeeland Sport bleef in het spoor door een 2-1-overwinning op Volhar ding. Terhole en Sluis wonnen beiden hun uitduels met 3-1 van respectievelijk Kvvadendamme en Schoondijke, waardoor ook zij in de race blijven voor het kampioenschap. Groede-Biervliet 2-0: Vier mi nuten voor rust scoorde Leo Benne voor Groede na een scrimmage voor het doel. Een kwartier voor het einde van de wedstrijd werd het publiek ge trakteerd op een droomdoel- punt. Van eigen helft kwam de vrije trap van Jan van Belois bij Davy Maes terecht, die in één keer de bal vanuit de lucht in het doel van Biervliet schoot. Ria-Dreischor 4-2: Dreischor kwam voor een punt en nam in zijn spel een afwachtende hou ding aan. Doelpuntenmakers voor Ria waren Arno Verlinde (2x), Sancho Martens en Atilla Pardon. Lucien Vroegh en Mark van de Linden maakten de Schouwse treffers. Schoondijke-Terhole 1-3: Schoondijke-keeper Marco de Feyter werd met rood van het veld gestuurd en zijn vervanger Jos van Ball kon de nul niet vasthouden. Claudio Kornelis bracht Schoondijke na 25 minu ten op voorsprong, maar daarna bogen Norbert Willemsen (eigen goal), Frank Magnus en Patrick Freyser de achterstand om. SDÖ'63- Robur 0-6: SDO had veel geblesseerden en Robur profiteerde daar simpel van. Marco Elshout, Walter Siep- man, Eus van Dijk, Niels Schai- er, Galid Kecham en J ëroen Ger- ritse maakten de Goese treffers. Kwadendamme-Sluis 1-3: Een verdiende overwinning voor de gasten die bij rust met 0-2 leid den door doelpunten van Bob van de Kerkhove en Dimitri de Witte. Na vijf minuten in de tweede helft werd de voor sprong uitgebouwd door Frankie van Espen. Met nog tien minuten te spelen werd de eer voor Kwadendamme gered door Martijn Govers. Zeeland Sport-Volharding 2-1: Een slecht duel met veel over tredingen over en weer. Halver wege leidden de Vlissingers met 1-0 door een doelpunt van Dan ny Neute. Halverwege de twee de helft kwam Volharding langszij toen Edo Maat de bal achter zijn eigen doelman gleed. Twee minuten na dit eigen doel punt schoot Friso Hevstek de thuisploeg naar de winst. door Maikel Apai TERNEUZEN- In de tweede klasse van het vrouwenvoetbal koerst Terneuzen richting de ti tel na de 5-0-overwinning op Terheijden. In de vijfde klasse kon Aardenburg lang stand houden tegen Hulsterloo, maar ging nipt ten onder met 2-1. Steen kwam er niet aan te pas tegen NVS (6-0) en dat gold ook voor Hontenisse dat met 5-0 verloor van Moerstraten. Aardenburg-Hulsterloo 1-2: De wedstrijd van de jonkies van Aardenburg tegen de ervaren vrouwen uit Nieuw-Namen. Aardenburg startte snel en An- gelique Laureyns maakte uit een vrije trap 1-0. Net voor rust en acht minuten voor tijd boog Maud Meersschaert de achter stand om in een 2-1-zege. Terneuzen-Terheijden 5-0: Het zwakke Terheijden kreeg geen schijn van kans tegen de koplo per. Diana Jansen maakte drie doelpunten. De andere twee kwamen van Arianne van Grol en Bianca de Meijer. NVS-Steen 6-0: Steen kwam fy siek veel tekort en kreeg slechts enkele kansen tegen het team uit Nieuw-Vossemeei-. Toch wa ren de speelsters van Steen niet zwaar teleurgesteld. Midden veldster Don ja Hennan: „We hebben lekker gevoetbald, maar dit team was gewoon te sterk voor ons." Moerstraten-Hontenisse 5-0: Pas in de tweede helft kreeg het team uit Kloosterzande een klein beetje grip op de wed strijd. maar kwam toen ook niet tot scoren. Verdedigster Inge Baert: „Moerstraten was veel fanatieker. We moesten het meer van onze techniek hebben, maar we kregen amper de ruimte."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 35