Maand van de natuur afgeslankt PZC Levensecht tot en met het eten Een keuze uit onze weekreklames Koudekerkse school schaakt het best Middelburg steekt meer geld in vluchtelingenwerk DUIDELIJK DE GOEDKOOPSTE! Bankhellingen weg uit Breskens zeeland .10 Toch gevarieerd aanbod VVV neemt rondleiding in het stadhuis over Ons onderhoud vraagt van u even wat aandacht! maandag 15 maart 1999 door Jacques Cats VLISSINGEN - De Zeeland Natuurmaand wordt in afge slankte vorm voortgezet. Er zijn nog een paar flinke financiële hobbels te nemen, maar nu al is duidelijk dat er in de maand juni opnieuw een reeks aan evene menten op de agenda staat. Het programma staat echter een stuk minder minder bol van de activiteiten dan in eerdere jaren het geval was. De eerste keer was er met 220 onderdelen sprake van zo'n gro te overdaad, dat het publiek door de bomen het bos niet meer kon onderscheiden. Met zestig toi zeventig programmapunten hoopt de organisatie voor de vierde editie andermaal een veelzijdig pakket te kunnen aanbieden. De afslanking is tot stand gekomen door de fre quentie van dezelfde evene menten te beperken Stempel Aan de organisatie zitten deze keer wat meer haken en ogen. De financiële perikelen bij het Bureau voor Toerisme Zeeland drukken een stempel op de door dit instituut op gang gebrachte projecten, waarvan ook de Zee land Natuurmaand deel uit maakt. Voorts speelt mee dat de provincie in de eerste drie jaren voor een stevige financiële in jectie zorgde onder de voor waarde dat het toeristisch/re creatief bedrij fsleven zich in het thans aangebroken vierde jaar minder onbetuigd zou laten. En juist vanuit deze sector is bij verschillende gelegenheden kritisch gereageerd over het uitblijvende effect van het feno meen Natuurmaand op het stre ven naar seizoensverlenging. Coördinator Peter Brouwer meent dat het project een lange re tijd moet doorlopen om voor de verblijfsrecreatie belangrij ke bewegingen tot stand te kun nen brengen. Tegelijkertijd stelt hij vast dat de promotionele waarde van een dergelijke reeks evenementen niet onderschat moet worden. Bedrijfsleven De organisatie van de diverse onderdelen steekt nu in zoverre anders in elkaar dat in samen spraak met de natuurorganisa ties concrete producten worden ontwikkeld. Die worden vervol gens aan het toeristisch be drijfsleven gepresenteerd. Brouwer noemt als voorbeeld het programma-onderdeel van de marathonwandeling langs de boorden van de Oosterschelde. Campinghouders, hoteluitba ters en andere accommodatie verschaffers nemen deelne merskaarten af om die in eigen arrangementen aan hun gasten cadeau te doen of te koop aan te bieden. Het Zeeuws publiek kan via een speciaal uit te brengen magazi ne een keuze maken uit de acti viteiten. Het bezoek aan uiteen lopende tuinen scoort hoog, net als de vaartochten op de Ooster schelde. De organisatie van de Zeeland Natuurmaand heeft in middels zoveel netwerken en er varingen opgebouwd dat het haalbaar is ook in andere jaar getijden evenementen te orga niseren. Het zwaartepunt blijft wel in juni liggen Tevreden De Zeeland Natuurmaand trekt jaarlijks rond 10.000 bezoekers. Brouwer is er tevreden mee, maar meent dat het er best meer mogen worden. Bij de op indivi duele deelnemers gerichte kleinschalige evenementen is het plafond snel bereikt, zeker wanneer het kwetsbare gebie den betreft. Maar er zijn volgens de coördinator in Zeeland nog voldoende oorden te vinden, die een toenemend bezoek kunnen verdragen- Spelers van De Nardusbloem hielden afgelopen weekeinde een 'aangeklede' repetitie. Dirk-Jan Gjeltema door Mieke van der Jagt GOES - Eén ding is zeker: het wordt hilarisch. Toneelgroep De Nardusbloem van het Sint Willibrordcollege in Goes heeft niet voor niks Bloed en Liefde van Godfried Bomans uitgekozen om dit jaar op de planken te brengen. Sinds no vember zijn zo'n tachtig man - leraren, leerlingen, moeders, vaders, twee 'geleende' basis schoolklantjes - en een hond bezig met de voorbereidingen. De opvoering komend week einde is een huzarenstukje, want Bloed en Liefde is niet al leen een typische Bomans- klucht met veel tekst, maar ook een kostuumstuk. Al maanden zitten acht moeders onder leiding van Liset Meer hof te naaien om de acteurs in de kleren te krijgen. „Je moet wel knettergek zijn om hieraan mee te werken", zegt Meerhof. „Gelukkig zijn er veel gekken hier op school, want regisseur Ton van Weele doet het al voor de twintigste keer. De Nardusbloem is al meerdere malen genomineerd voor een Electra en we doen dit jaar weer mee. Het geeft dus wel bevrediging om gek te zijn." Bloed en Liefde is weliswaar niet gemakkelijk om te spelen maar het spreekt, volgens Meerhof, de leerlingen meer aan dan de stukken waarmee De Nardusbloem eerder tri omfen vierde: Antigone en Een Midzomernachtsdroom. „In dit stuk zet Bomans allerlei historische figuren door el kaar, dicht hen eigenaardighe den toe, en roert ook eigentijd se zaken door het script. Maar de plot is begrijpelijk en hele maal met historisch verant woord. Dat maakt het heel leuk om te doen." Verhuren Sinds het begin van de repeti ties loopt Meerhof uitdragerij en af en schooit bij vrienden en kennissen om toepasselijke re kwisieten te kunnen lenen. „We hebben nu een klerenkast voor minstens veertig acteurs. Zwaarden, hellebaarden en serviesgoed zijn er voor een half leger. Het is de bedoeling om die spullen te gaan verhu ren. Dan wordt nog wat terug verdiend om het volgende stuk te bekostigen. Bovendien is het allemaal te prachtig om maar drie keer te gebruiken." Donderdag, vrijdag en zater dag wordt Bloed en Liefde op gevoerd. „We gaan het pu bhek, dat voor drie gulden een kaartje kan kopen bij de leerlingenadministratie, op verrassende wijze bij het spel betrekken. We doen alles zo echt mogelijk. De maaltijd in het tweede bedrijf is ook hele maal echt. Het publiek ruikt de geur van soep, vlees en vis. Dat is alleen al belangrijk om een van de belangrijkste figu ranten, de 11-jarige labrador Joey, een beetje in de buurt van de scène te houden. De voorstellingen beginnen telkens om 20.00 uur. door Miriam van der Schot MIDDELBURG - De Middel burgse werkgroep van de stichting Vluchtelingenwerk Walcheren krijgt, als de ge meenteraad akkoord gaat, bijna tweeënhalve ton subsidie. Het bedrag is bestemd voor 1998 en 1999. De stichting deed halverwege 1997 een subsidieaanvraag voor het volgende jaar. Door een be stuurswisseling en een onduide lijke administratie duurde het erg lang voordat alle gegevens waren ingeleverd. Daardoor wordt het verzoek voor '98 nu pas behandeld. In 1997 ontving de werkgroep Middelburg honderdduizend gulden subsidie voor de begelei ding van 42 tot 68 woningen waarin vluchtelingen wonen. De stichting had voor 1998 vrij wel hetzelfde bedrag gevraagd. Maar dat bedrag bleek onvol doende, want er was geen reke ning gehouden met het feit dat er meer adressen bij zouden ko men. Het college van burge meester en wethouders wil nu 118.875 gulden uittrekken voor 1998 en een bedrag van 121.735 voor 1999; 240.610 gulden in to taal. Daarbij gaat ze er vanuit dat de stichting dit jaar vlucht*, lingen op 69 tot 96 adressenzj begeleiden. Tijdens het overleg dat de g*. meente vorig jaar een paarkee voerde met het bestuur van stichting, is behalve over subsi, die ook gesproken over perso. neelsuitbreiding. De werkgros Middelburg heeft nu één coördi nator-. Het college stelde voorop met de extra subsidie nog i*. mand aan te nemen. Dat is vo» jaar nog niet gebeurd, omdate- nog geen beslissing over de s4 siclie was genomen. Door cle grotere toestroom vluchtelingen is bovendien eet achterstand ontstaan in onde- meer de administratie. Het col- lege heeft met het bestuur afge. sproken dat het de extra sul die van 1999 mag inzetten achterstanden weg te werken Van het bedrag moeten ook is wervingskosten en verhuiskos- ten worden betaald. De drie Walcherse gemeente subsidiëren de stichting Vlucb telingenwerk Walcheren op ver schillende manieren en volgee verschillende normen. De ge- meen te Middelburg is eind von; jaar een ovei-leg gestart om ds: op één lijn te brengen. Het stre ven is dat dit per 1 januari 20# lukt. door Miriam van der Schot MIDDELBURG - De organisa tie van toeristische rondleidin gen in het stadhuis en de be klimming van de Lange Jan wil het Middelburgse college van burgemeester en wethouders voor de komende drie jaar over dragen aan de WV Middelburg. Volgens het cojlege kan de VVV deze activiteiten beter verzor gen omdat die ze in een breder pakket aan bezoekers kan aan bieden. De WV kan de rondleiding en beklimming bijvoorbeeld kop pelen aan de stadswandelingen. Tevens is het college van mening dat het informatiekantoor voor toerisme deze activiteiten op een commerciëlere manier kan presenteren en kan zorgen vo« een kwaliteitsverbetering. Voor de vervaardiging nieuw promotiemateriaal vr_ het college een eenmalige subs die van maximaal tienduizen: gulden toekennen. Bovendie stelt ze voor om een jaarlijks subsidie van 70.500 gulden it geven die nog in 1999 ingaat. Het college heeft over de plan nen al contact gehad met dt WV Middelburg. Het bestuir van de organisatie heeft positie op het voorstel van BenW_ reageerd. De organisatie en ex ploitatie van de rondleidingei en beklimmingen liggen mo menteel bij de sectie Communi catie. Het college vindt dat deze activiteiten een 'wezensvreem de taak voor het gemeentebe stuur' is. van Doornestraat 2 Goes De PZC bezorgt de Agrimarktfolder, heeft u onze folder niet ontvangen bel dan: 0113 - 62 92 00 Aan Clll€ bCWOnCrS van de gemeente GOES (vanaf de Middeltwrgsestraat-Westwal tot de spoorlijn en bouwplan Nieuw-West) Opdat u niet struikelt over ons werk. N.V. DELTA Nutsbedrijven gaat werkzaamheden verrichten in de gemeente GOES (vanaf de Middelburgsestraat-Westwal tot de spoorlijn en bouwplan Nieuw-West) aan het waterleidingnet van dinsdag 16 t/m donderdag 18 maart 1999. Tijdens de werkzaamheden kan bruin water uit de kraan komen. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. De bewoners ontvangen een brief over de exacte datum van de werkzaamheden. Tevens kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan normaal. Mocht na onze werk zaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Voor meer informatie kunt u terecht op het districtskantoor van de N.V. DELTA Nutsbedrijven te Goes, telefoon (0113) 232333 of op Internet http://www.delta-zld.nl/ e-mail: info@delta-zld.nl N. V. DELTA Nutsbedrijven aanvaardt geen enkele vorm van aan- sprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat Prfi bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd. 1 door Willem van Dam ZIERIKZEE - De christelijke basisschool 't Klinket in Koudckerke beschikt over de beste schoolschakertjes van Zeeland. Zaterdag toonde het schaakteam van die school zich de sterkste van de ruim twintig scholen die tot de eindronde waren doorgedrongen. De titelstrijd vond dit keer plaats in het Multi Functioneel Centrum (MFC) in Zierikzee. Meer dan honderd leerlingen deden daaraan mee. 't Klinket nam de titel over van de Oostburgse St. Bavoschool. De kampioenen van het vorig jaar ontbraken zaterdag op de eindstrijd, om dat zij de voorronden niet hadden overleefd. Als tweede eindigde de openbare basisschool Grote Beer uit Oostburg. Met die prestatie plaatsten de schaakteams van 't Klinket en Grote Beer zich voor het Nederlands kampi oenschap. De leerlingen van de openbare ba sisschool Johan Friso uit Nieuwvliet grepen daar net naast. Zij eindigden zaterdag als der de. De prijswinnaars gingen met een glanzende trofee en medailles naar huis. Voor alle deelne mers was er bovendien een aandenken. De fi naleronde van het Zeeuws schoolkampioen- schap wordt volgend jaar waarschijnlijk op Tholen gespeeld. foto Marijke Folkertsma door Pascalle Cappetti OOSTBURG - De gemeente Oostburg is eindelijk tot over eenstemming gekomen met rijkswaterstaat en het bedrijf Standfast Yachts over het ver wijderen van de bankhellingen in de haven van Breskens. De hellingen waarop schepen bij hoog water werden getakeld, om ze vervolgens bij laag water te kunnen teren, waren al jaren niet meer in gebruik. Rijkswaterstaat steekt in totaal 1,2 miljoen gulden in het pro ject. Verder komt 210.000 gul den voor rekening van de ge meente Oostburg. Oostburg had in 1997 al 231.000 gulden uit de reserve van de vismijn gereser veerd voor dit doel. Een deel van de helling is van Standfast. Om dit deel op te rui men is nog eens 150.000 gulden nodig. Hieraan wil Standfast eenma lig, maximaal 75.000 gulden bijdragen. Het gat van 75.000 gulden, zo is het voorstel van het college van burgemeester en wethouders, vult de gemeente Oostburg aan. Het college hoopt dat dan de werkelijke uitvoe ring van het project geen gevaar loopt. B en W tekenen aan dat de ge raamde bedragen aan de ruime kant zijn.Mocht het gereser veerde bedrag toch overschre den worden, dan kan de ge meente aanspraak maken op hei resterende potje van 175.000 gulden dat diende om de aanbe velingen uit het onderzoek van het Nederlands Economisch In stituut naar de ontwikkelings mogelijkheden van de haven van Breskens uit te voeren. Dit potje dient ook als dekking voor het voorstel van b en w de haven in Breskens van een veilige aan- en afmeerfaciliteii te voorzien. De Bedrijfsbelan genvereniging Breskens en po tentiële gebruikers hadden er herhaaldelijk op aangedrongen om voor de passagiervaart een gelegenheid te creëren om veilig aan en van boord te gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 24