Hoek moet diep gaan voor winst Rudy Banffer bewijst zijn waarde Heeren in vorm voor marathon van Rotterdam Ziekte kost Tolhoeli WB - wedstrij den Franky Standaert matchwinnaar tegen anti-voetballers Heerjansdam WKÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊt door Frits Bakker HEERJANSDAM - Voor de veel te grote tribune - duizend stoe len voor nog geen honderd man - moest Franky Standaert ver te ruggaan in de tijd. Hoe lang was het geleden dat hij voor het laatst had gescoord? De Hoekse verdediger, twee minuten daar voor als matchwinnaar beju beld in Heerjansdam (0-1), trok een grijns en zei: „Dat moet al van drie of vier jaar terug zijn." Die van toen (tegen Strijen) was veel mooier, die van zaterdag in Heerjansdam belangrijker. Het intikkertje op twee meter van een leeg doel was niet alleen goed voor de volle winst. Het hield Hoek ook in de race voor de bovenste plaats, die Dovo vooralsnog stevig in handen heeft. De Zeeuwen zijn vol zelf vertrouwen uit de laatste weken gekomen. Franky Standaert, normaal de bescheidenheid zelf, waarschuwde in Heerjansdam de koploper: „Ik denk niet dat wij nog veel punten gaan ver spelen." Dat is - zeker voor een Belgische voetballer - een redelijk ge waagde uitspraak met nog ne gen wedstrijden te spelen. Het optimisme komt niet zo maar uit de lucht vallen. Hoek speelde zaterdag zo souverein en strijd vaardig. dat het de anti-voet ballers van Heerjansdam een gevoelig lesje had moeten ge ven. Het bleef bij een schamele 1-0, omdat het elftal in aanval lend opzicht was ontkracht. Ro nald van Sliedregt kon zaterdag vanwege een hamstringblessure niet spelen, Angelo Nijskens botste na ruim een kwartier op de keeper en moest uitvallen Aanvalsduo Frans Vermeulen voerde de ab sentie van zijn aanvalsduo als excuus aan: „We hebben heel de wedstrijd gedomineerd, maar hadden niet de spelers om het af te maken.Angelo Nijskens, die vanaf de zijlijn had toegekeken: „Maar het is een zegen voor het voetbal, dat wij uiteindelijk toch hebben gewonnen." Hij had gelijk: er lag een wereld van verschil tussen de aanval lende speelstijl van Hoek en het schaamteloze afbraakvoetbal van de thuisclub. Met uitzonde ring van de getructe en snelle rechterspits Jeroen Struys viel er bij Heerjansdam geen speler Geertjan de Smet (rechts) w ordt op de huid gezeten door een verdediger van Heerjansdam. te ontdekken met een meer dan gemiddeld balgevoel. Het moet ook gezegd: wie voor eigen pu bliek zo lafhartig met acht man voor de goal speelt, moet maar snel naar een lagere klasse wor den verbannen. Frans Vermeulen had nog iets te veel ontzag voor de stuntelende opponent en stuurde pas in het laatste halfuur twee extra aan vallers naar de frontlijn. Zijn wissel na het uitvallen van Nijs kens was merkwaardig: Geert- j an de Smet moest centraal gaan spelen, op de linkerflank was de aanvallend ongevaarlijke Peter Boerjan zijn vervanger. Twee keer was Hoek in die sa menstelling dicht bij een goal. Angelo Nijskens had zich al eer der onderscheiden met een van zijn onnavolgbare acties. In de vierde minuut slalomde hij door het strafschopgebied van Heer jansdam en schoot rakelings voorlangs. Daarna kwamen al leen Daan Boydens en Wesley Roman in de onophoudelijke aanvalsgolf gevaarlijk voor het doel. Het was een magere afspiege ling van het spelbeeld. Frans Vermeulen gaf later toe: „Ik zag de dreiging na de rust nog min der worden en heb toen besloten om meer kopkracht voorin te brengen." Wesley Roman en Daan Boydens werden naar de kant gehaald en Hoek verhoog de de jacht op de openingsgoal: met Peter Vanoutreyve en John Bentschap-Knook centraal voorin en Dimitri Mbuyu als op komende man achter de spitsen. Het duurde tot de laatste minu ten, voordat die omzetting in re sultaat werd omgezet. Geertjan de Smet joeg in de 43e minuut een vrije trap van de linkerkant laag en hard voor de goal. Fran ky Standaert stond bij de twee de paal om de bal in te tikken. Het was voor Hoek de vierde ze ge op rij en de achtste wedstrijd waarin de nummer twee van de ranglijst ongeslagen bleef. Frans Vermeulen keek alleen zorgelijk naar de absentielijst voor de komende weken. Angelo Nijskens zal waarschijnlijk nog een week niet kunnen spelen. Ronald van Sliedregt gaat weer voorzichtig trainen Franky Standaert wacht een schorsing na zijn derde gele kaart. Heerjansdam-Hoek 0-1 (0-0). 88. Franky Standaert 0-1. Scheidsrech- foto Victor van Breukelen ter: I. Roeland (Sleeuwijk). Gele kaart: Franky Standaert (Hoek), Jos Doorhein (Heerjansdam). Aantal toeschouwers: 250. Heerjansdam: Kornell Kramer; Marcel Alderliesen, Nuri Sendur, Walter van de Burg, Björn Kalden; Michel Visser, Pippy Pruymboom, Danny Hartingsveld, Jeroen Struys, Wlbert van Engelenburg, Sebasti- aan Bekkers. Hoek: Kristof Verbiest; Danny ter Steege, Dimitri Mbuyu, John Bent schap-Knook, Franky Standaert, Daan Boydens (62. Kurt Pacqué), Geert de Poorter, Patrick Naudts, Geertjan de Smet; Angelo Nijskens (18. Peter BoerjanWesley Roman (62. Peter Vanoutreyve). Dovo blijft stevig aan kop VLISSINGEN - Door een 3-1-overwinning op Hui zen blijft Dovo stevig aan kop in de hoofdklasse B. Het gat met nummer twee Hoek bedraagt negen ver- liespunten. Spakenburg lijkt definitief af te haken voor de titel. De ploeg van Simon Kistemaker speel de gelijk tegen degrada tiekandidaat AVW'66. Een andere verrassende uitslag was de 3-1-over- winning van Achilles Veen bij Kozakken Boys. Op deze derby kwamen 1750 man toeschouwers af. De topscorer van de hoofdklasse B scoorde op nieuw. Met twee doelpun ten tegen Sparta Nij kerk bezorgde Dennis van Meegdenburg Bennekom de driepunten. GVW kon de zevenklapper van vorige week geen vervolg geven. De ploeg uit Veenendaal verloor de uitwedstrijd bij Volen- dam met 1-0. Dovo-Huizen 3-1 (0-1). 38. Jeroen Karamat Ah 0-1, 65. René Schoutsen 1-1, 80. The- unis Wenneker 2-1 (straf schop), 85. Arne van de Berg 3-1. ScheidsrechterJ. Hoek stra (Sint Nicolaasga). Aan taltoeschouwers: 1600. Volendam - GVW 1-0 (0-0). 85. Ronald Bond 1-0. Scheidsrechter: AJ.B. Kamphorst (Barneveld). Ge le kaart: Cees Bond (Volen dam), Peter van de Top en Bart Broeders (GVW). Aan tal toeschouwers: 350. AVW'66 - Spakenburg 2-2 (2- 1). 21. Martin Turk 1-0, 41. Frank van Twillert 1-1, 45. Hans Reussing 2-1, 90. Ri chard Pieterse 2-2 Scheids rechter: A Leushuis (Goor). Gele kaart: Bas van Londen en Peter Dekkers (beiden AVW66). Aantal toeschou wers: 350. Kozakken Boys-Achilles Veen 1-3(1-1). 8. Patrick Ley- tens 1-0,39 Pieter van GiLs 1- 1, 53. Pieter van Gils 1-2, 64. Corné Sterrenburg 1-3 (strafschop) Scheidsrechter: E PD van der Beek (Alphen aan den Rijn). Gele kaart: Christiaan Opschoor, Edwin van Zwieteren en Johan van der Stelt (allen Kozakken Boys), Marcel Kamsteeg (Achilles Veen) Aantal toe schouwers: 1750. Sparta Nijkerk-Bennekom 1-2(0-24. Dennis van Meeg denburg 0-1, 17 Dennis van Meegdenburg 0-2, 57. Ali Loukilli 1-2 Scheidsrechter: PF Constan Cebnan (B everwijk) Rode kaartGalid Hamdaoui (Bennekom). Aantal toeschouwers: 700. Kloetinge heeft op Wesselopark geen kind aan WGZ: 4-0 door Eldridge Pentury KLOETINGE - Kloetinge zal de komende periode alles in het werk stellen om Rudv Banffer voor de club te behouden. De kans dat de club daarin slaagt lijkt miniem, maar niets is uit gesloten. Banffers studie aan het Cios in Goes loopt ten einde, een reden om in Zeeland te voet ballen heeft hij vanaf volgend seizoen niet meer. „Maar het be valt me wel goed bij Kloetinge", zei de sierlijke verdediger die zaterdag tweemaal scoorde te gen WGZ (4-0). Weggaan bij de Bevelandse club is dus allerminst zeker, zegt Banffer. Maar de wetenschap dat er in de Randstad kapers op de kust liggen, maken het voor Kloetinge niet gemakkelijker. Banffer beaamt dat er interesse bestaat en dat hij al informele contacten heeft gehad. „Maar niets was tot nu toe officieel." De 21-jarige Schiedammer is van plan om na zijn studie in Goes, waar hij wordt opgeleid tot sportleider, verder te gaan met studeren. De opleiding Toe risme en Recreatie in Breda is een mogelijkheid, maar Banffer heeft nog geen keuze gemaakt. „Ik kan nog niet zeggen of ik bij Kloetinge blijf of dat ik wegga. Ik wacht de gesprekken nog even af." Deze week gaan de spelers van Kloetinge, het bestuur en trai ner Diederik Hiensch met el kaar rond de tafel. De verwach ting is dat het gros van de groep ook volgend seizoen bij Kloetin ge voetbalt. Aderlating Een eventueel vertrek van Rudy Banffer zou een fikse aderlating zijn. Zoveel was na het duel met WGZ wel duidelijk. Banffer bewees zijn waarde door als vrije verdediger op de juiste mo menten in te schuiven. En zo steun te bieden aan de midden velders en de aanvallers. WGZ, dat een trieste indruk maakte, wist er geen raad mee. Banffer glom van trots, maar wilde zijn inbreng vooral relati veren. „Ik belangrijk voor Kloe tinge? Ach, er zijn ook wedstrij den geweest waarin ik meer had moeten brengen. Als ik elke week zou spelen zoals tegen WGZ was ik pas een van de be langrijkste spelers." Kloetinge was zaterdag met dank aan Banffer vooral drei gend door het centrum. „De meeste ploegen schermen de flanken af, omdat ze weten dat WGZ-verdediger John Hopstaken ontneemt Kloetinge-aanvaller Ronald Zuijdwegt de bal met een sliding. foto's Willem Mieras we daar gevaarlijk zijn. Daar door krijgen we ruimte in het centrum", merkte trainer Die derik Hiensch op. De eerste aanval van Kloetinge leverde meteen een doelpunt op. Marcel Lourens, die Jeffrey van Velde prima verving als centrale middenvelder, bediende de naar voren gesnelde Rudy Banffer. Hij schudde Patrick Heyberg van zich af en punterde de bal in de verre hoek: 1-0. Een soortgelijke combinatie had een kwartier later in 2-0 moeten resulteren, maar het Alex Lourens (links) in duel met John Hopstaken. been van keeper Kees van Welie stond een treffer in de weg. We derom was Marcel Lourens de aangever, Banffer de ontvanger, maar eindpunt Onno Doeland stelde teleur. De spelers van nummer voor laatst WGZ hadden hun zelf vertrouwen achtergelaten in Zwijndrecht, zo leek het wel. De ploeg miste bezieling, had voet ballend weinig in te brengen en was voor Kloetinge een gewillig slachtoffer. „Ik denk dat we WGZ de genadeklap hebben gegeven", zei Diederik Hiensch, die vooral blij was dat zijn ploeg eindelijk had gewonnen van een laag geklasseerde tegenstander. „Dat was vandaag het enige dat telde." Oude fouten Kloetinge liet zich na rust even terugdringen op eigen helft maar verviel niet, zoals het in eerdere partijen wel deed, in ou de fouten. De ploeg sloeg in de 52e minuut toe via een goed uit voerde uitbraak. Aanspeelpunt Onno Doeland stuurde Alex Lourens aan de rechterkant weg, die zette voor en vond zijn broertje Marcel: 2-0. Toen had Kloetinge de punten in de knip. En vijzelde de ploeg de score op via uitblinker Rudy Banffer en John Kole. Banffer kogelde de bal vanaf achttien meter in de rechterbovenhoek (3-0). John Kole schoot de bal uit een vrije trap (4-0) in de an dere winkelhaak. Beide goals gaven het duel dat geen schoon heidsprijs verdiende, toch nog een beetje glans. Kloetinge - WGZ 4-0 (1-0). 10. Ru dy Banffer 1-0, 52. Marcel Lourens 2-0, 77 Rudy Banffer 3-0, 90. John Kole 4-0. Scheidsrechter: F. Vos (Ammerzoden). Gele kaart: Onno Doeland en Marcel Lourens (beiden Kloetinge), Arjo van Krimpen en Patrick Heyberg (beiden WGZ). Aantal toeschouwers: 500. Kloetinge: Jaap Pijnenburg; John Kole, Rudy Banffer, Envin Dek en Arno Melaard; Johan de Goederen, Marcel Lourens en Wouter Labrujè- re; Alex Lourens (82. Jan Baaijens), Onno Doeland (70. Tom Hilgers) en Ronald Zuijdwegt. WGZ: Kees van Welie; Patrick Hey berg, John Hopstaken, Arjo van Krimpen en Frank AmasDennis van de Pol, Wim Verhoeven en Men- no de Goede (78. Vincent Bakker); Rolof Bouman, Jeroen Bezemer en Cyril Versteeg (55. Maarten Koo- mans). van orize sportredactie ALPHEN AAN DEN RIJN - Van Irma Heeren kan op 18 april iets moois worden ver wacht in Rotterdam, waar ze debuteert op de marathon. De voormalige Middelburgse gaf zaterdag tijdens de Twin tig van Alphen, de opening van het wegseizoen, blijk van een blakende vorm. De wereldkampioene run- bike-run eindigde in de wed strijd over twintig kilometer als tweede achter de Keni- aanse Joyce Chepchumba. Sneller dan de 1.07.12 had nog niet eerder een Neder landse gelopen. Chepchum ba liet 1.06.40 noteren. Heeren heeft zich ook ten doel gesteld in Rotterdam binnen de richttijd voor de Olympische Spelen van Syd ney te blijven (2.31.30). Met haar mogelijkheden (ze heeft twee halve marathons onder de 1.11 gelopen) moet ze dat gemakkelijk kunnen halen. „Ik kijk niet verder dan die limiet. Het was vandaag best pittig. Er rolde een mooie tijd uit, maar ik heb moeten af zien. Alles draait straks om de laatste tien, twaalf kilo meter. Kom ik die goed door. dan moet het lukken." Bij de mannen was Greg van Hest niet te stoppen. De Til- burger, die net als Heeren in Rotterdam aan de start komt, ijlde in de voorjaarsklassie ker naar zijn derde zege dit jaar. Ook in de halve mara thon van Egmond in januari en de NK cross vorige weekin Heerde was Van Hest onge naakbaar. Tot in de slotfase had hij ge zelschap van een Keniaan, Eerst fungeerde Isaac Che- mobo als 'klever', later nam Joseph Kibor - een jaar eer der tweede - die rol over. Was Kibor niet een grote, die hem ontzag inboezemde? „Ik ben inmiddels ook een grote", klonk het vol zelfvertrou wen. Kibor was bij voorbaat verslagen en werd dus op nieuw tweede, vijf seconden achter Van Hest, die 58.04 nodig had. van onze sportredactie YERSEKE - Mountainbiker Pa trick Tolhoek moet een aantal belangrijke wedstrijden in de Verenigde Staten laten schieten vanwege een hardnekkige vi rusinfectie. Na een rustperiode van tien dagen is Tolhoek weer voorzichtig begonnen met trai- De nationaal kampioen uit Yerseke kampt al sinds februari met de infectie, die hij opliep tij dens wedstrijden in Zuid-Afri ka. „Ik heb toen te weinig rust genomen, en dat breekt me nu op." Door zijn verplichte rust moet Tolhoek tenminste twee van de acht wereldbekerwed strijden laten schieten. „En dat is vervelend, omdat deze belangrijk zijn voor kwi ficatie voor de Olympische Sps len. Maar ik denk niet dat Sr, ney echt in gevaar zal kome: De full-time mountainbü verwacht pas begin mei we topprestaties te kunnen leven .Ik train nu weer elke dag, ma ik wil het rustig opbouwen april rijd ik wat wegwedstrijd! en in mei hoop ik weer met besten mee te kunnen op mountainbike." De wedstrijden die Tolhoek: Amerika zou rijden, komen vroeg. „Ik heb geen zin omt gens mee te doen als ik niet vo< het klassement kan gaan. D: was ook zo in de ronde van Ll( ret de Mar (vorige maand), kon maar een paar dagen m met de besten, daarna was hf op." H bei dii door Frits Bakker Het kost zelfs de Axelaar, die toch een aardige staat van dienst heeft op de Axelse vel den, enige moeite. Wel eens van Frits Verstraeten gehoord? Even heel diep nadenken. Fré Kanon dan...? O, die! Ja, die kent hij nog wel: de rechtsbuiten uit de tijd van Piet Verpoorte, Karei Verbunt en Hans Herman. Met dat geweldige schot. Hoe kwam Fré Kanon aan zijn bijnaam? Het was tijdens een trainingspartij in het Axelse bos. De jonge spits, die een ten gere gestalte had, vuurde die avond de ene kanonskogel na de andere af. Zo hard waren de bal len, dat Pipy Dey, die later kel ner is geworden, langs de kant zei: „Het lijkt wel een kanon. We zullen hem maar zo noemenFré Kanon...." En iedereen nam het vanaf die tijd over. Jan Kanon Piet Verpoorte, die in België nog betaald voetbal heeft gespeeld: „Vroeger, ik heb verhalen ge hoord van net na de oorlog, was er ook al eens een Fré Kanon ge weest in Axel. Hij was de zoon van Jan Jansen, een vent met een verschrikkelijk schot. Tegen Jan zeiden ze Jan Kanon, z'n zoon werd Fré Kanon. Frits Verstraeten was van een heel andere lichting. Hij had een schot, dat niet altijd even zuiver was, maar wel heel hard. De Ax elaar, die nu in het Belgische Stekene woont, heeft er een sim pele verklaring voor: „Het is de kunst om de bal precies geti med, vol op de wreef te raken. Maar je moet wel kracht heb ben. En dat heb je, of je hebt het niet. Dat is niet aan te leren. Ze ker in die tijd niet, want toen de den voetballers nog niet aan krachttraining. Frits Verstraeten was twee-b nig en schoot met allebei de va ten net zo hard. „Dat had ik danken aan Toon van de Veld die mijn trainer was in die As se periode. Toen ik een keer mij enkel had gebroken, zei hij d ik alleen met links mocht schï ten. Zo heb ik dat been ook oE wikkeld." De inmiddels 52-jarige Axelai woont al bijna dertig jaar in St* kene. Hij vertrok op zijn twi tigste uit Axel. Dat jaar liepl in een wedstrijd een zware ki» blessure op. „Daarna heb twee jaar niet gevoetbald, os dat de techniek om knieopen ties uit te voeren toen nog nieti geavanceerd was als nu." Jaren later speelde Verstraetf wel weer bij de Belgische clul Stekene en Kemzeke, waart regelmatig op de topscorerslif ten voorkwam. Zijn moois herinnering aan Axel? „Wij w ren gepromoveerd naar de twe de klasse. HVV had net e glorietijd achter de rug en vo gedegradeerd uit de eerste kla se. Op de eerste dag van de cos petitie moesten we naar Hui: We wonnen met 1-0 en ik maal te de winnende goal." Naweeën Frits Verstraeten, gehuwd, der van één zoon, werkt als a delingshoofd bij een engine ringsbedrijf in Antwerpen heeft kennelijk nog altijd zwai ke knieën. „Ik ben twee geleden toevallig nog geopi reerd door dokter Martens België. Dat zijn de naweeëns mijn voetballoopbaan." Hij fietst nog, speelt af en tfl een partijtje biljart, maarvof' ballen kan al lang niet meer.B kanon is voorgoed tot zwijg' gebracht. je:

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 22