Tholense Boys kan titel vergeten completeerterelijst PZC SpOrt maandag 15 maart 1999 bw 18 Heinkenszand pakt koppositie Wanhoopsschot goed voor zege Zware nederlaag voor handballers van Delta Sport Zeeuws wielertrio vooraan in Graauw 1 Scorend onvermogen nekt derdeklasser in topper tegen Gravendeel Leeuwen Springtrofee van Simon den Exter uitslagen door Vincent de Rijke THOLEN - Sinds afgelopen za terdag kan derdeklasser Tho lense Boys het beoogde kampi oenschap vergeten. In het duel met koploper 's-Gravendeel moest de ploeg uit Tholen het onderspit delven. Het ontbreekt de ploeg van Paul van Buuren niet aan kwaliteit. Wat Tholer.- se Boys wel mist, is een afmaker. Ook zaterdag was het missen van kansen wederom het euvel. Bij rust keek Tholense Boys te gen een 3-0-achterstand aan, terwijl een 3-0-voorprong beter bij het wedstrijdbeeld had ge past. In het programmaboekje van Tholense Boys werd gesproken over "de belangrijkste wedstrijd van het jaar'. De spelers wisten dat alleen een overwinning de strijd om de titel nog spannend kon maken In de uitwedstrijd kwam de ploeg uit 's-Graven- deel pas na een kwartier in bles suretijd langszij wat de Thoolse ploeg toen twee punten kostte. De thuisploeg was daardoor ex tra gebrand de overwinning. Maar die overwinning werd in de eerste vijfenveertig minuten verspeeld. 's-Gravendeel ver scheen in de eerste helft vier of vijf keer voor het doel van de tegenstander. Het leverde de door Klaas Verspoor KERKWERVE - Gemengde ge voelens. Ze werden niet getoond of geuit maar dat ze in zijn ge dachten rondwaardden was lo gisch. Joost van de Griek zag zijn huidige ploeg kansloos met 0-2 verliezen van zijn toekom stige selectie. Heinkenszand. Of beide ploegen elkaar ook ko mend seizoen tegenkomen is nog maar de vraag. WIK'5 7 is nog niet veilig en Heinkenszand gaat, na de misstap van Meeu wen tegen VCK, aan de leiding in de derde klasse A „Ik wil het woord kampioen nog niet in mijn mond nemen", sprak Heinkenszand-trainer Jos van Belzen na de tiende sei zoenszege. „Ik vond het een te rechte overwinning maar het voetbal was niet best. Laten we het maar op voorjaarsmoeheid houden", redeneerde de veertig jarige trainer, die na twee jaar Heinkenszand volgend seizoen rust neemt. Aan de andere kant. bij WIK'57, besloot Joost van de Griek maanden geleden al om na een seizoen op te stappen. De mage re opkomst op trainingsavon den bleek de voornaamste re den. Dinsdag had ik er drie. Je zou bijna weglopen." Al snel in de wedstrijd werd dui delijk dat Allan Braamse en Raymond Mohr niet te stoppen waren voor WIK'57. Braamse regeerde op het middenveld en kon doen en laten wat hij wilde, Mohr bezorgde directe tegen stander Yvon van de Hoek een zware middag- Het veldoverwicht werd in de 27e minuut in een doelpunt uit gedrukt. Een prima pass van Er- mo Cappon. dwars door de WIK-defensie, werd opgepikt door Jordy Hout die Krijn Hen- drikse geen schijn van kans liet. De tweede helft begon specta culair. Eerst Mohr, weer een red ding van keeper Hendrikse. en toen aan de andere kant Eric van de Sande die twee keer van een doelpunt werd afgehouden. Eerst redde Nieuwdorp en daar na een speler op de doellijn. Toen na zeven minuten de 0-2 viel was de wedstrijd gespeeld. Raymond Mohr liep weg van Van de Hoek, kapte hem vervol gens uit en vond zijn linkerbeen. Met een prima schuiver tekende hij voor zijn 21e seizoenstreffer. Heinkenszand: Cor Nieuwdorp; Pim Wedding, Alex de Haan, Ermo Cappon en Edwin Gameman; Johan Karelse, Allan Braamse, Ernest Selim (88. Richard Wiskerke) en Jor dy Hout (45. Gerben Menheere); Raymond Mohr en Armando Lange- beke (82. Remco van de Does). arbitrage wederom roet in het eten. Na een ongevaarlijke, af geslagen 's-Gravendeel-aanval floot de scheidsrechter voor een penalty. Niemand, inclusief de bank van 's-Gravendeel, had gezien welk vergrijp daaraan voorafging. De 37-jarige centrale verdedi ger Hamin Umarella, die verder een dijk van een wedstrijd speelde, schoot de penalty slecht in. Met geluk schoot de bal die zowel snelheid als rich ting miste onder doelman Hoo- gendoorn door: 0-3. Hoewel de wedstrijd gespeeld was, bleef Tholense Boys op zoek naar de goal. Twee minu ten voor het einde wist midden velder Michael de Jong het net te vinden. Uit een scrimmage kreeg hij de bal voor de voeten en legde hij al zijn frustratie in het harde schot. ,,We hebben vandaag alles gegeven, maar het was niet genoeg", sprak de teleurgestelde doelpuntenma ker na afloop zittend op het veld. Nacompetitie „Dat wordt weer nacompeti tie", aldus Tholense Boys-spe ler Arie Draaijer, verslagen zit tend naast De Jong. „We mogen het nog niet opgeven, maar we zullen er maar vanuit gaan dat 's-Gravendeel het kampioen schap niet meer uit handen geeft. Ze houden het nu al zo lang vol aan de kop van de rang lijst." Tholense Boys, een ploeg die de tweede klasse aankan, heeft nu nog de nacompetitie als laatste kans op promotie. Op papier heeft Tholense Boys de beste kansen voor de tweede periode- titel. Er zal dan in de inhaal wedstrijd tegen Rillandia (n ummer twee in de strijd om de tweede periode en nummer drie op de ranglijst) minimaal ge lijkgespeeld moeten worden. Draaijer „En dan zien we Ril landia wel weer in de nacompe titie. Want ik zie die ploeg ook nog wel een periodetitel pak ken." Tholense Boys: Alex Hoogendoorn; Arie Draaijer, Roy Streng, Erik van Gorsel, Hassan El Jilali; Johan Schot, Stephan Maas, Ali Oumham- med (68.Arjan van Dijke), Francel Kousemaker (25. Said Oumham- med), Michael de Jong, René van de Berge. door Lucien Roelandt VLISSINGEN - Negen maal greep Simon den Exter naast de hoofdprijs van de Leeuwen Springtrofee van het Vlissingse Scheldestad. Zaterdag was het eindelijk raak. In een bloedstol lende barrage toonde de oude meester uit Kortgene zich in de finale de snelste. Voor Den Ex ter betekende het een overwin ning met een gouden randje. Het was de enige prestieuze Zeeuw se hippische prijs die nog aan zijn erelijst ontbrak. Zes combinaties beëindigden de competitie in Manege de Schel destad met een blanco straf blad. De extra omloop werd pas met de laatste sprong beslist. De organisatie had zich geen beter slot van dit tweede lustrum om de zilveren champagnekoeler kunnen bedenken. Secretaresse Marleen de Leeuwen: „Dit was de spannenste finale die ik in de afgelopen tien jaar heb meege maakt Zo'n slot, daar kan je al leen maar van dromen. Sandy Breel zorgde al meteen voor spanning. De amazone uit Gapinge stuurde als eerste star ter de schimmel Lismore naar de volle 36 punten in de snelle tijd van 35.7. Een prestatie die lang goed leek voor de zege. Joost Tevel met Haquilla, Mar tin de Kroo met Miana en Jo- landa Crucq met Lord-Jan haalden wel het volle aantal punten binnen, maar qua tijd kwamen zij duidelijk tekort. Bovendien zag Sandy Breel de meest gevreesde concurrent Stef Nelisse met de supersnelle Kimball al vroeg afhaken. De regerende Zeeuwse M-kampi- oen zag zijn droom al op de eer ste hindernis in rook opgaanDe anders zo voorzichtige ruin liet zijn voorbenen hangen en nam een balk mee naar de grond. Met Simon den Exter als laatste starter is echter nooit iemand zeker van de overwinning. In de hem bekende stijl ging de oude rot met Veersedams Hexit er voor. En met succes. Hij nam alle risico's en stuurde de tienjarige bruine supersnelle merrie als een speer over de hindernissen. De klok stopte bij 35.3 secon den. Het was overigens niet het enige hoogtepunt in het sfeervol hip pisch Vlissings centrum. Voor afgaande aan deze extra rit werd in de klasse M al duideliii waarom Stef Nelisse door fe concurrentie zo wordt gevreesd Samen met Ellen Briquet en Sj. mon den Exter hield hij hieri het basisparcours het strafblad blank. Den Exter had met Veersedams Kyria en Veersedams HexitzeÜs twee ijzers in het vuur. Elfe Briquet had met de snelle Dies eveneens een belangrijke tros; in handen. Het mocht allemaüj niet baten. Nellisse toonde ziet met de achtjarige Kimbal rum zes tellen sneller dan zijn currenten. Bovendien haalde Simon dec Exter met beide viervoeters ook nog een paal naar de bodem Stef Nelisse had er dan ook ge® verklaring voor dat het in de fi nale om het felbegeerde zilveren kleinood alsnog mis ging. tijd was voor mij beslist geg probleem. Kimball heeft vee respect voor het hout. Diefouta voor mij dan ook een raadsel' aldus de teleurgestelde Nellisse De competitie voor de Hoonden Springtrofee voor pony's wed een prooi voor Sarina Aarnoui- se. De Koudekerkse amazone uitkomend voor het organise- rende Scheldestad, toonde ziet tijdens dit eerste lustrum va deze wedstrijdserie met Chass. Winnie de beste van de vie combinaties die tot de barrag wisten door te dringen. Barkley bij NBA-Iegendes HOUSTON - Charles Barkle heeft zich zaterdag geschaan bij de grootsten in het Amen kaanse profbasketbal (NBA). Sir Charles werd de derde spek na Wilt Chamberlain en Karee Abdul-Jabbar met 20.000 pui ten, 10.000 rebounds en4000as sists achter zijn naam. Barkley overschreed de grenze in de wedstrijd van de Housto Rockets tegen de Cleveland Cc valiers (110-89). Hij scoorde punten, pakte 10 rebounds deelde 6 assists uit. Utah Jaz bleef de beste ploeg in het kon NBA-seizoen. Utah won twe keer: met 91-77 in Portland bi de Trail Blazers en thuis tege de Minnesota Timberwolve (99-72). RTR koploper drie doelpunten op. Binnen tien minuten had de ra zendsnelle Jasper Veldhoen 's- Gravendeel al op een 1-0-voor- sprong gezet. Hij was attent bij een lage voorzet van links en werkte de bal achter doelman Alex Hoogendoorn. Tholense Boys kreeg daarna zeeën van ruimte en creëerde kans na kans. Penalty's Nadat er zo'n drie ballen de lat hadden geraakt en alle andere kansen op een andere manier om zeep waren geholpen, begon het duidelijk te worden dat Tho lense Boys zijn dag niet had. En zoals zo vaak dit seizoen hadden de Zeeuwen de scheidsrechter ook niet bepaald mee Arbiter Kant presteerde het om binnen een minuut twee zuivere penal ty's voor Tholense Boys weg te wuiven. Francel Kousemaker (pas her steld van een schouderoperatie) werd tot tweemaal toe neerge legd binnen het zestienmeterge bied. De tweede keer werd hem echter fataal. Volgens omstan ders spoot het bloed uit zijn en kel en even later verklaarde Kousemaker ter plekke dat hij 'iets voelde knakken'. Achteraf bleek de doorgaans productieve spits een kuitbeenbreuk opgelo pen te hebben. Vlak voor het rustsignaal kwam 's-Gravendeel op 2-0. De goal was een exacte kopie van het eerste doelpunt. Alleen was het ditmaal Jasper Hoogwerf die wist af te ronden. Op het mo ment dat Tholense Boys voor het rustsignaal de aansluitings treffer wilde forceren, gooide de Een speler van Tholense Boys (links) probeert de vesting van 's-Gravendeel te doorbreken. foto Willem Mieras Wilfred Schipper van Oostkapelle legt de bal terug op de inkomende Dennis But (uiterst rechts). Theunis van den Berge van Bruse Boys (links) kijkt toe. foto Lex de Meester Dennis But matchwinnaar voor Oostkapelle in duel met Bruse Boys door Jos van Belzen OOSTKAPELLE - Vooraf was er het besef bij trainer Alexan der van Keulen van Bruse Boys dat zijn ploeg degradatie niet meer kon ontlopen. De wens van hem en zijn ploeg was om het ongelukkig verlopen sei zoen in ieder geval waardig af te sluiten, bijvoorbeeld door een goed resultaat in het duel met Oostkapelle. Lange tijd leek dat eraan te komen, maar door een gelukkige treffer van Dennis But in de slotfase was het de thuisploeg die met de winst ging strijken: 2-1. Na de ze niet meer verwachte zege staat de ploeg van Stoffel Schipper op de derde plaats in de eerste klasse van het zater dagvoetbal. Doelman Jacob Muller kon het na afloop nog niet geloven. De goalie die tweemaal met een katachtige reactie een treffer van Harro Hazelaar voor kwam. werd kort voor tijd ge klopt dooreen wanhoopsschot van Dennis But, dat door een oneffenheid in het veld van richting werd veranderd. „Ik dacht die bal simpel te kunnen pakken, maar hij kwam pre cies op zo'n polletje. Jullie moeten dat veld eens rollen hier", was zijn boodschap richting Stoffel Schipper. De winnende coach had zich voorafgaand aan het duel in gelijke bewoordingen uitgela ten. „Het veld was behoorlijk kapotgetrapt doordat er vori ge week op gevoetbald was, maar achteraf ben ik daar na tuurlijk niet ongelukkig mee", lachte Schipper Ongelukkig was hij wel met het spel van zijn ploeg in de eerste helft. „Vooraf waren er. met het beeld van de uitwedstrijd nog duidelijk voor ogen. afspraken gemaakt. Wij zouden niet gaan lopen met de bal, maar die la ten rondgaan. Het was dan ook teleurstellend om te zien dat iedereen maar wat voor zich zelf leek te voetballen. In de rust heb ik dan ook tegen de spelers gezegd dat zij maar aan atletiek moesten gaan doen. Dat is tenslotte een sport die je in je eentje bedrijft." Beslissend gat Met wat meer geluk had Bruse Boys in de eerste helft al een beslissend gat geslagen. Na een eerste goede kans voor Harro Hazelaar (kopbal op de lat), waren het de gasten die na een half uur verdiend op voor sprong kwamen door een doel punt van Christiaan Willemse. Een minuut later had het ei genlijk 0-2 moeten worden, maar Jacob van den Berge schoot van dichtbij op de paal. De thuisploeg bleef rommelig verdedigen, waardoor Christi aan Willemse nog een goede kans kreeg op zijn tweede tref fer. Doelman Mohammed El Bekkaoui kon zijn kopbal ech ter nog net tot corner verwer ken. De laatste kans voor rust was weer voor de thuisploeg, maar doelman Jacob Muller toonde zich de sterkste in een een-tegen-eenduel met Harro Hazelaar. Of het de woorden van Stoffel Schipper waren of de omzet ting in de verdediging (Dennis de Rijke verving Edwin Meer man), zal nooit duidelijk wor den, maar feit was wel dat de thuisploeg de zaken na rust wat beter aanpakte. Nadat eerst Jacob van den Berge nog maals de paal had geraakt, werd een treffer van Roel La- tuheru afgekeurd wegens het aanvallen van de keeper. Even later was het wel raak. Uit een vrije trap kwam de bal voor de voeten van Wilfred Schipper, die alle tijd kreeg om een hoek uit te zoeken, 1-1Na de gelijkmaker waren de beste kansen voor Oostkapelle, maar paal en lat - soms in sa menwerking met doelman Ja cob Muller - stonden treffers van Wilfred Schipper en Harro Hazelaar in de weg. Het duel leek af te gaan op een op zich wel terechte puntendeling, totdat Dennis But dus in de 86e minuut besloot zijn geluk maar eens te wagen met een schot van afstand. Oostkapelle-Bruse Boys 2-1 (0-1). 28. Christiaan Willemse 0-1, 68. Wilfred Schipper 1-1, 86. Dennis Bul 2-1. Scheidsrechter: AA Sard- joe (Vlissingen). Gele kaart: Stefan Meerman (Oostkapelle). Arjan vande Berge en Wladimir van den Ouden (Bruse Boys). Aantal toe schouwers: 125 Oostkapelle: Mohammed El Bek kaoui, Joel Pattenier, Edwin Meer man (46. Dennis de Rijke), Roel Laluheru. Stefan Meerman; Tho mas Ragut, Rick pattenier, Harro Hazelaar, Dennis But; Ricardo Schipper, Wilfred Schipper. Bruse Boys: Jacob Muller: Theunis van den Berge, John van Dijke, Wladimir van de Ouden, Simon Boogaard, Willem Webers (46. Ar jan van den Berge), Marien Be nard (82. Kees de Roode), Peter Willemse (78. Marco de Oude), Mu- jo Afdic, Christiaan Willemse, Ja cob van den Berge. doorWim Kakebeeke VLISSINGEN - De handballers van Delta Sport beleefden gis teren tegen Animo een slechte dag. De hekkensluiter trof een uiterst gemotiveerde ploeg die in deze fase van de competitie niets aan het toeval wil overla ten: 37-16. EMM 2 had evenmin veel in te brengen. Rijnstreek won met 27-19. De vrouwen van EMM wonnen wederom. Animo-Nutsspaarbank/Delta Sport 37-16: Animo verloor af gelopen week van medekoplo per Snelwiek 2 en was daardoor gebrand op revanche. Jaap Nie- mans. die de laatste weken de honneurs voor de geblesseerde Alex de Brauwer waarneemt, miste gisteren Tommy Verwest EMM delft onderspit in Schiedam VLISSINGEN - In de strijd om degradatie uit de eerste divisie greep het Middelburgse EMM zondag naast twee dure punten. In een spannende slotfase waren de handballers van DWS uit Schiedam net iets fortuinlijker: 25-24. Ondanks de druk en spanning, die het spelen in de onderste re gionen met zich meebrengen, is EMM'er Erwin Schaalje ervan overtuigd dat alles zal goedko- men.. „Het vertoonde spel wek te vertrouwen voor de toekomst dus waarom wanhopen?" De spanning in de kelder van de eerste divisie is te snijden. Vanaf de zevende stek is geen ploeg zijn leven zeker De rol van WIK lijkt zo goed als uitgespeeld. Naast EMM zijn Atomium, Groene Ster, Saturnus en BFC 2 nog in degradatiegevaar. In Schiedam speelde EMM goed, maar had net niet de klas se in huis om DWS van zich af te schudden in de enerverende slotfase. Schaalje bracht in de laatste dertig seconden EMM terug in de strijd met een benut te strafworp: 25-24. Meer zat er niet in voor EMM. Scores: Erik van Broekhoven 5, Er- win Schaalje, Vincent van der Meij- den 4, Edwin Pasman, SjoerdJonge- pier 3, Frangois Verrijzer 2, Edwin Davidse, Fernando Silva, Wally Houtepen 1. en Jan Groenendijk (geschorst). Scores: Ricky Evertse 6, Lars van Zwieten 4, Bert Nuijens, Lennert de Graaf 2, Erwin Bos en Jimmy Nie- mans Rijnstreek-EMM 2 27-19: De start was goed, maar daar was ook alles mee gezegd. Al snel werden de Middelburgers slachtoffer van de vele tijdstraf- fen. Arno Wouters kreeg er drie en moest vertrekken, evenals Michel Ridderhof die een direc te rode kaart moest incasseren voor een slaande beweging. Scores: Arno Wouters 5, Eric Visser, Eric Dingemanse, Thijs de Looff 3, Ronny Onwijn 2, Jurgen Vermaat, Marcello Tax en Michel Ridderhof Olympus-Ventura 3 23-15: Wei nig problemen voor de Vlissin- gers in eigen huis. De derde garnituur van Ventura kwam zonder wissels naar Vlissingen. Op conditie werd de ploeg ge klopt. Treffers-GSC 16-21: Het sei zoen werd afgesloten met een fraaie overwinning. De derde plek is nagenoeg zeker. Reden om terug te zien op een geslaagd seizoen. „Als we een goede kee per kunnen strikken, doen we volgend seizoen een gooi naar de titel", liet trainer Jaap Quin- ten weten. Vrouwen WIK-EMM 13-17: Voor de Mid delburgers hoeft het allemaal niet meer zo nodig. De derde plaats is zo goed als zeker. De doelstelling is daarmee be haald, aldus begeleider Puk Ca rol. WIK is al weken geleden ge degradeerd, maar de motivatie was nog niet weg. De 8-8-rust- stand was desondanks verras send. Na de hervatting stelde EMM orde op zaken. In de ach terste linies werd er beter sa mengewerkt, zodat de winst niet in gevaar kwam. Scores: Petula Tax 5, Christian Ramsteijn, Veronique van Leeuwen 3, Angela van de Bergh, Carohen Davidse 2, Aletta Baan en Miranda Dekker. Olympus-Indus 15-16: De thuisploeg kende een ongeluk kige eindfase. Wat onzekerheid in het benutten van de doelkan sen kostten twee dure punten. Trainer Nico Franke kreeg rood voor aanmerking op de leiding. Treffers 2-GSC 14-13: Een dipje 'op slag van rust werd de Goese vrouwen fataal. Maar met nog twee duels te gaan, leeft GSC nog steeds. doorWim de Vos GRAAUW - De Zeeuwse nieu welingen konden het eerste kar wei in eigen omgeving zondag middag niet afmaken. Martin Totté, Johnny Hoogerland en Mark Aarts waren er in de Ron de van Graauw alledrie als de kippen bij toen de eerste spij kers met koppen werden gesla gen. Het Zeeuwse trio maakte deel uit van de kopgroep van ze ven man, maar kon in de spurt om de bloemen niet op tegen de rappe Reinier Honig. Bij de cy- closportieven ging de zege naar Johan Peemen. De Zeeuwse renners hadden zin om in Graauw een goede presta tie neer te zetten. Vooral omdat de prestaties in de eerste wed strijden van het nieuwe seizoen uitstekend waren. Vanaf de eerste kilometers wa ren de jongelingen strijdvaardig voorin te vinden, maar ze kre gen af te rekenen met een sterk collectief van buiten de provin cie. In de premiespurts werd al duidelijk dat Reinier Honig en zijn clubgenoot Maarten Hol over rappe benen beschikten. Een tactisch steekspel werd het in de slotronde van zo'n zeven kilometer. Niemand wilde het voortouw nemen en de sprint op gang brengen. In het laatste rechte eind bleek Honig het Bowling Bowling Vereniging Goes Teamstand maandag: 1. The New Biet 61 punten, 2. Lucky Shot 61, 3. The Horny Boys 61,4. Restaurant Bellevue 58, 5. De Amateur tjes 53,5. Teamresultaten: Pech Team- Het StuntTeam 3-1, The Mean Machine- KWS 1-3, The New Biet-The Horny Boys 1-3, Lucky Shot-De Amateurtjes 4-0. Pur- ple-Good Luck 40+ 2-2, Walonibi-Zee- land's roem 2-2, Restaurant Bellevue- Baan 6 1-3. Teamstand dinsdag: 1. De Flintstone's 58,5,2. The Simple Minds 58,3. BT Knud de 56,5, 4. De Pincode's 55, 5. Labyrinth 52,5. Teamresultaten: BT Knudde-De Bij dehandjes 4-0, Labyrinth-We Strike Again 3-1, Winterkoninkjes-De Flintsto ne's 2-2, De Pincode's-'t Restantje 3-1, Killabees-Drie Maal Zeven 3-1, Alles Of Niets-ACT Wessels 0-4, Inferno-The Sim ple Minds 4-0. Paardensport Vlissingen. Finale Leeuwen Springtro fee LR en PC Scheldestad. Klassiek paar den Z(n.b.|: 1. Sandy den Exter/Jourville H(N-Bev.) 0/31.9; 2. Martin de Kroo/Jum- per K (Walcheren) 0/43.0. M (n.b.): 1Stef Nelisse/Kimball (Schouwse R.) 0/31.9; 2. Ellen Briquet/Dijno (Eenhoornr.) 0/38.7; 3. Simon den EXter/Veersedam's Hexit (Kortgene) 4/35.2. L (n.b.): 1. Bert Verse- put/Phamtom L (Schouwse R.) 0/39.0; 2. Henk van Dijk/Jesteban (Weelr.) 0/40.2; rapst. Johnny Hoogerland wer. vierde, Martin Totté vijfde e Mark Aarts uit Kruiningenbt- 'e moeide zich verder niet met t- 13 spurt. I" Bij de cyclosportieven werde P| behoorlijk wat speldepnkke uitgedeeld in de eerste wee- strijdhelft. Geen van de uitloo:- nt pogingen leverde echter het ge- wenste resultaat op, waardoa 511 het lang duurde voordat de dei- nitieve beslissing viel. Het tre D Johan Peemen, Danny Daelma: le en Dirk Onghenae zorgde dat' 01 uiteindelijk voor. Peemen vn de sterkste toen het op spurte aankwam. m bi Zege Beerbaura g PARIJS - De Duitse springruite Ludger Beerbaum heeft bij hfl ni concours hippique van Parijs(( SI-W) de kwalificatie voor dt di wereldbeker gewonnen. m De olympisch kampioen vat - Barcelona bleef met PSPriamos in de barrage opnieuw foutloos en was met een tijd van 37,16se- conden aanzienlijk sneller dat de Zwitser Willi Melliger ene* f Fransman Xavier Caumont. i Diens landgenoot Roger-Yves Bost blijkt een sleutelbeen te 5. hebben gebroken. Hij vloog bi; een proef uit het zadel toen paard weigerde. ANP t{ 's d k 3. Sandy den Exter/lllusion (N-Bev1 k 0/41.2. B (n.b.): 1. Barbara Gotte/Hara d Good (Walcheren) 0/50; 2. Martin* d Kroo/Miana (Walchern) 0/47; 3. Dam# van Sabben/Relax (Weelr.) 0/44. Pr» gressief klasse M: 1. Rens Wonderger W /Cazimir (Gouwe REyers) 18/46.9. L d Bastiaan Broeksema/Kaytana (Gou»i q Reyers) 20/49.0. B (n.b.): 1. Danielle v* Sabben/Relax (Weelr.) 28/39.6; J Anouck Erwich/Levi (Paardebloem tl 26/35.7. Eindstand Leeuwen Springt!» fee (n.b.(: 1. Simon den Exter/Veers [t dam's Hexit (Kortgene) 36/35.3; 2. Sar: Breel/Lismore (Oranjezon) 36/35.7; - Martin de Kroo/Miana (Walcher* rt 36/37.2; 4. Joost Tevel/Haquilla (ScheK t] estad) 36/40.3; 5. Jolanda Crucq/Lo1* n Jan (Walcheren) 36/42.8. Klassiek pony's klasse M, cat. DE (ni-' 1. Ingrid Jakobsen/Devin (Oranjew C 0/43.08. M, cat AB: 1. Debbie Off* J_ mans/Lady (Walcheren) 0/72.2. L.catw g (n.b.): 1Josien van Dis/Goeike (Oranjs o on) 0/38.08. L, cat. ABC: 1Yvonne Jak® D sen/Patricia (Pranjezon) 0/71.7 B.catOf e (n.b.): 1. Marloes Timmerman/Lady Ba" p diet (Oranjezon) 0/44. B, cat. ABC (ni 1. Anniek van der Linden/Clara (Week 0/50. Progressief B. cat. DE: 1. Marlc* ti Timmerman/Lady Bandiet 28/35.04.8 g cat. ABC: 1. Marlies Bek/Shadow28/24j Eindstand Hoondert Springtrofee (nV 1. Sarina Aarnoutse/Chasse Winnie cheldestad) 28/38.1; 2, Debbie Off* r mans/Lady (Walcheren) 28/38.4;3. Ingr- k Jakobsen/April Maple Leaf (Oranjezo! j- 25/38.1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 18