Grensarbeid legt druk op markt PZC zeeland vrijdag 12 maart 1999 Ti?; ZIEN IS ...WAT ANDERS DAN TOEKIJKEN Scholieren doen een boekje open Waterschap Waterschap Waterschap Waterschap Waterschap WÊÊÊÊÊÊÊKm Wa te r s c h a p Commissie Terneuzen bekritiseert jeugdbeleid Zfe-w GIRO 330070 Werkgevers voorzien trek gewilde krachten naar België bij soepeler regels Gemeenten bepleiten behoud van financiële rechten grensarbeiders koken begint met kijken... Baby-, kindek*- e.v\ damesmode Onde tegoed vooi* ke+ kele gezin Beenmode CXor &.y\s, fitsen/ e+c. Cloosterstraat 11 - 4587 CA Kloosterzande Telefoon 0114-681074 W/'/ willen iedereen hartelijk bedanken voor de overweldigende belarigstelling bij de opening van onze winkel. draag tot zie.ns. jAnita en .AAindla Per bus, boot of trein laat de PZC uw reisgenoot zijn. Mededelingen van het BEKENDMAKING terinzagelegging proces-verbaal van de zitting van het hoofdstembureau van 5 maart 1999 De dijkgraaf van waterschap Zeeuws-Vlaanderen maakt ingevolge artikel 87 van het Kiesreglement waterschappen provincie Zeeland bekend dat het proces-verbaal van de zitting van het hoofdstem- bureau van 5 maart 1999, waarin de uitslag van de verkiezingen van 3 maart 1999 is vermeld, voor een ieder ter inzage ligt. Het proces-verbaal ligt tijdens kantooruren ter inzage op het kantoor van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen, Korte Kerkstraat 19 te Terneuzen. Terneuzen, 12 maart 1999 De dijkgraaf voornoemd, drs. H. Eversdijk Zeeuws - Vlaanderen Postbus 88, 4530 AB Terneuzen Tijdelijk bezoekadres: Korte Kerkstraat 19, Terneuzen Telefoon 0115 - 641000, Fax 0115 - 641200 Mededelingen van het BEKENDMAKING INWERKING TREDING OMSLAGKLASSEN- VERORDENING Sinds 1 januari 1999 bestaat het waterschap Zeeuws-Vlaanderen. Dit waterschap is ontstaan uit een fusie van de waterschappen Hulster Ambacht, De Drie Ambachten en Het Vrije van Sluis. Ten behoeve van de omslagheffing heeft de Algemene Vergadering van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen op 7 januari 1999 de Omslagklassenverordening waterschap Zeeuws- Vlaanderen vastgesteld. Op grond van artikel 73 van de Waterschapswet maakt het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen bekend dat dit besluit is goedgekeurd bij besluit van Gedeputeerde Staten van 16 februari 1999, nr. 991564/37. Het besluit treedt, met terugwerkende kracht, in werking met ingang van 1 januari 1999. Het besluit is op 12 maart in het waterschapsblad geplaatst en ligt vanaf heden gedurende 12 weken tijdens kantooruren ter inzage op het kan toor van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen, tij delijk bezoekadres. Korte Kerkstraat 19 te Terneuzen. De publicatie is tevens tegen betaling van de kosten verkrijgbaar. Terneuzen, 12 maart 1999 Het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuws- Vlaanderen, Drs. H. Eversdijk, dijkgraaf Mr. J.Y. Dekker, secretaris Zeeuws-Vlaanderen Postbus 88, 4530 AB Terneuzen Tijdelijk bezoekadres: Korte Kerkstraat 19, Terneuzen Telefoon 0115 - 641000, Fax 0115 - 641200 voor 'n toekomst zonder complicaties Diabeies (suikerziekte) kan leiden tot complicaties, zoals bv nieiaan doeningen. Onderzoek moei een oplossing brengen vofl» diabeies en bijkomende complicaties. Geef dn onderzoek dat extra zetje in de rug. Voor 'n toekomst zonder complicaties Diabetes Fonds Nederland. Amersfoort Tel: (033) 46 22 055. Geef s voor e—~ diabetes Mededelingen van het BEKENDMAKING BELEIDSNOTITIES WATERKWANTITEIT Op 1 januari 1999 is het waterschap Zeeuws- Vlaanderen ontstaan. Naar verwachting zullen jaarlijks bij dit waterschap vele aanvragen om ontheffingen en vergunningen op het terrein van de waterkwantiteit binnenkomen. Om deze aan vragen op een efficiënte wijze te behandelen en de rechtsgelijkheid en rechtszekerheid van de ont heffingen en vergunningen te waarborgen, heeft het dagelijks bestuur in zijn vergadering van 1 8 februari jl. beleid vastgesteld. Het betreft de volgende beleidsnotities: Beleidsnotitie uitvoering Keur, Beleidsnotitie dammen; Beleidsnotitie dempingen en rioleringen; Beleidsnotitie beplantingen; Beleidsnotitie onttrekkingen van water aan opper vlaktewateren; Beleidsnotitie peilbeheer. Het dagelijks bestuur is bij de beoordeling van vergunnings-/ontheffingsaanvragen in beginsel gebonden aan deze vastgestelde beleidsnotities. Slechts in uitzonderingsgevallen is afwijking hier van mogelijk, namelijk indien toepassing tot one venredige gevolgen voor een belanghebbende (aanvrager dan wel een derde) zou leiden. Deze besluiten zijn op 11 maart 1999 in het waterschapsblad geplaatst en liggen vanaf heden gedurende 1 2 weken tijdens kantooruren ter inza ge op hef kantoor van het waterschap Zeeuws- Vlaanderen, tijdelijk bezoekadres: Korte Kerkstraat 19 te Terneuzen. De publicaties zijn tevens tegen betaling van de kosten verkrijgbaar. Er wordt op gewezen dat belanghebbenden tegen dit beleid geen bezwaar kunnen instellen; dit is enkel mogelijk tegen een op grond van het beleid genomen beschikking. Terneuzen, 12 maart 1999 Hef dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuws- Vlaanderen Drs H. Eversdijk, dijkgraaf Mr J.Y. Dekker, secretaris Zeeuws-Vlaanderen Postbus 88, 4530 AB Terneuzen Tijdelijk bezoekadres: Korte Kerkstraat 19, Terneuzen Telefoon 0115 - 641000, Fax 0115 - 641200 door Joost Bosman TERNEUZEN - Een schamel aanbod, zo typeerden P. van Nieuwenhuijzen (D'66) en A Willemsen (GroenLinks) het voorstel van de gemeente om eenmalig 15.000 gulden be schikbaar te stellen voor infor matievoorziening voor Terneu- zense jongeren. Ook het feit dat een stagiair de kwaliteit van de informatie in de gaten moet gaan houden, vond weinig be grip bij het tweetal. „Terwijl de gemeente zegt het jeugdbeleid zo hoog in het vaandel te heb ben", klaagde Van Nieuwen huijzen donderdag tijdens de vergadering van de commissie financiën. Die jeugdinformatievoorzie- ning is overgegaan in gemeente handen. nadat het Jongeren Ad vies en Informatie Bureau (J ATB) per 1 januari de deuren sloot in de Terneuzense Nieuw- straat. Volgens de voorstellen van B en W blijft de informatie voorziening echter behouden en kan zij zelfs worden uitgebreid met de daarvoor beschikbaar gestelde 15 mille. De openbare bibliotheek zal een documenta tiecentrum inrichten met een speciale infobalie voor jonge ren. Maar dat is allemaal niet vol doende, zo oordeelde Van Nieu wenhuijzen, die het nog altijd zei te betreuren dat het JAIB (o verigens op last van de provin cie en dus buiten bemoeienis van Terneuzen om) moest ver dwijnen. Folders Het merendeel van de commis sieleden vroeg zich af of het be schikbaar stellen van folderma teriaal aan jongeren wel voldoende is. Zij misten per soonlijke begeleiding voor jon geren met vragen. „Waar kun nen jongeren terecht met vragen, die een snel antwoord vergen?", vroeg Willemsen zich af. Commissielid C. de Mol- Marcusse zei ervan uit te gaan dat er vanuit de balie ook door verwezen kan worden naar de verschillende jeugdinstanties. „Maar ik lees dat niet in het voorstel." Wethouder A Stahl-Hemelsoet antwoordde dat doorverwijzing van jongeren niet altijd nodig is, omdat de meeste scholen ook beschikken over sociaal-medi sche diensten. De keuze voor de bibliotheek motiveerde ze met de opmerking dat vrijwel elke gemeente die heeft, en dat hf een voorziening is waar jonge, ren makkelijk binnenstappen Ergernis WD-commissielid W. Broeit, huysen zei zich mateloos teer. geren aan de manier waarop he net geopende pand van het JA1£ ineens weer gesloten moes- worden, zonder daarvoor over;, gens de schuld aan de gemeente te geven. „Het is zo'n hap-snap! beleid, terwijl de jeugdprobt matiek in Terneuzen echt niet^ afgenomen. Ik vind het alleman zo dom." De extra 80.000 gulden die Bet W in de periode tussen 1999^ 2003 uitrekken voor jeugdbe- leid, vonden zowel P. Hamelinj (SGP) als Willemsen aan krappe kant. Zeskamp voor Hulster jeugd op Koninginnedag HULST - De Stichting Jeugd, vakantiewerk Hulst heeft ha jaarlijkse programma voor dt koninginnedagviering op vrij. dag 30 april uitgebreid met eft zeskamp voor de oudere jeugd Teams daarvoor kunnen zichnn opgeven. Voor kinderen van 6 tot 13 jaar begint om 14.00 uur een ganzen bordspel over de Hulster wal len. De leeftijdscategorie 12 to: 18 jaar komt 's avonds aandt beurt. Om 18.30 uur begint op het 's Gravenhofplein een zes kamp. Aan dit onderdeel kun nen slechts tien ploegen deelne men. Een team bestaat uit ach! deelnemers met minimaal twee meisjes en een coach. Zij moeten hun behendigheid, kracht, snel heid en intelligentie tonen.- Inschrijfformulieren zip verkrijgbaar bij scholen en sportverenigingen in Hulst. SINTJANSTEEN Postzegels - Postzegelvereni ging Het Land van Hulst houdl zondag 14 maart de jaarverga dering en tevens een verzame laarsbijeenkomst in het meenschapscentrum De War, de in Sint Jansteen. De vergade ring begint om 9.30 uur. Na af loop is er een veiling van aange boden kavels. Bovendien wordt een kwartjesloterij gehouden. De bijeenkomst duurt tot 12.00 is dat mede een armoede- Een staaroperatie kost in India f70,- Zo'n 50 miljoen mensen zijn blind of ernstig slechtziend. Vaak probleem. U kunt helpen. Een volledige staaroperatie (vooronderzoek, opname, operatie, maaltijden en nacontrole) kost slechts 70,-. In Zuidoost Azië wordt zelfs elke minuut een kind blind door een tekort aan vitamine A in de voeding. Uw bijdrage geeft iemand uitzicht op een nieuwe toekomst, ZIEN, Slichung Blindhcidbestrijding Ontwikkelingslanden Spnulenbosstra 16. 2012 LK Haarlem Telefoon 023 - 534 36 08 door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het Interge meentelijk samenwerkingsor gaan Zeeuws-Vlaanderen (ISOZ) steunt de grensarbeiders in hun gevecht voor behoud van verworv en financiële rechten. Dat laten de Zeeuws-Vlaamse gemeenten staatssecretaris Ver meend van financiën in een brief weten. Daarmee sluiten zij aan bij de actie voor de grensar beiders van de burgemeester A Kessen (Hulst) en C. van Liere (S luis-Aardenburg). Ook die vin den dat deze rechten, die de honderden grensarbeiders in Zeeuws-Vlaanderen en daar buiten de afgelopen decennia hebben verworven, in de toe komst gewaarborgd moeten blijven. Volgens ISOZ-voorzitter R. Barbé is het niet de bedoeling dat de gemeentebesturen in de brief uitspraken doen over de inhoud van het belastingver drag met België. „De vertegenwoordigers van de gemeenten in het beraad heb ben donderdag gezegd dat het zeer gevaarlijk is om opmerkin gen te maken over de belasting systemen op zich. Als gemeen ten kun je daar geen stelling over innemen. We zeggen dan ook niets over het werk- of woonlandbeginsel. Alleen vin den we wel dat door wijziging van wetgeving mensen in de problemen kunnen komen, zo als ook in dit geval en dat be windslieden dan toch rekening moeten houden met de conse quenties. De mensen waar het om gaat - en in Zeeuws-Vlaan deren gaat het toch om een grote groep - hebben doordat ze over de grens wonen en hier werken een verwachtings-en leefpa troon ontwikkeld dat nu be dreigd wordt. De rechten van deze mensen moeten gewoon gewaarborgd worden, vinden we", aldus Barbé. Overigens staat de ISOZ- brandbrief los van de campagne van Van Liere en Kessen. Die hebben inmiddels 78 gemeenten aangeschreven om de bewinds man te bewegen compenserende maatregelen té bedenken voor de grensarbeiders die straks door het nieuwe belastingver drag gedupeerd worden. Ook die actie zullen de Zeeuws- Vlaamse gemeenten individueel ondersteunen. Laurens Weemaes uit Clinge van de Sint Bernardusschool viel helaas niet in de prijzen bij de voorronde van de Nationale Voorleeswed- strijd. foto Peter Nicolai door Jean-Lou de Gucht HULST - Kinderen laten zien dat lezen leuk is. Dat is de bedoeling van de Nationale Voorleeswedstrijd. Donderdagavond vond de regionale voor ronde voor Oost-Zeeuws-Vlaanderen plaats in de bibliotheek in Hulst. Dertien kinderen uit groep 7 en 8 lazen een fragment voor uit een boek dat ze zelf gekozen had den. De twee winnaars, Liesbeth Adam en Larissa van den Adel, gaan door naar de provinciale ronde, die op 17 april in Middel burg plaatsvindt. Liesbeth Adam van basisschool Heidepoort uit Heikant las een fragment voor uit het boek Griezelbus 2 van Paul van Loon. La rissa van den Adel van openbare basis school De Reynaert uit Hulst had gekozen voor het boek De afgescheurde foto van Sas- kia Mouissie. De jury beoordeeldede deel nemers vooral op leestempo, stemgebruik en contact met het publiek. Juryvoorzitter P. Weemaes zei dat het een moeilijke beslissing was om de twee win naars aan te wijzen. De jury was vooral de leuke inleiding en het boeiend gelezen frag ment van Liesbeth Adam opgevallen. Larissa van den Adel werd geprezen om het rustige tempo waarin ze voorlas en haar ontspannen stem. Marloes van der Have en Stephanie de Wit uit Axel kregen een eer volle vermelding. De kampioenen van alle provincies treffen elkaar op 19 mei in Mu ziekcentrum Vredenburg in Utrecht in de fi nale van de Nationale Voorleeswedstrijd. Het kiezen van de ingrediënten voor uw maaltijd is voor een belangrijk deel een visuele aangelegenheid. Een fraai ogend gerecht lijkt ook beter te smaken. In een fraaie en goed ingerichte keuken is het ook prettiger koken. Bij Raab Karcher Bouwstoffen doen we er dan ook alles aan, om u zoveel mogelijk te laten zien op het gebied van keukeninrichting. We staan u bovendien graag met raad en daad terzijde bij de technische en bouwkundige realisatie. Komt u gerust eens vrijblijvend kijken en praten in een van onze showrooms. Want ook een keuken kópen begint met kijken. louwerse de priester heet voortaan Middelburg: Waldammeweg 2, 4338 PJ Middelburg, tel. 0118-625055, fax 0118-625153. Terneuzen: Hughersluys 22, 4536 HM Terneuzen, tel. 0115-697051, fax 0115-630273. door Maurits Sep VLISSINGEN - De Brabants- Zeeuwse Werkgeversvereniging (BZW) staat huiverig tegenover een versoepeling van de moge lijkheden voor Nederlanders om in België te gaan werken. Secretaris W. Saman van de BZW vreest dat de druk op de arbeidsmarkt in Zeeuws- Vlaanderen dan alleen maar groter wordt. „Het wordt dan moeilijker voor bepaalde be drijven om aan goede mensen te komen en dat is nu al een pro bleem." Het Zeeuwse Europarlements lid voor D66 J. Boogerd-Quaak uit Zaamslag pleitte donderdag bij de behandeling van het eco nomisch jaarverslag van de Eu ropese Unie voor het vergroten van de mobiliteit van arbeid tussen de lidstaten. Dat zou de werkloosheid in grensregio's kunnen verminderen. Zij stelde een 'Europa-toets' voor, waar aan nationale wet- en regelge ving over belastingen en sociale zekerheid kan worden getoetst. Die toets moet voorkomen dat de verschillen in regelgeving tussen lidstaten alleen maar groter worden, waardoor het onaantrekkelijk is over de grens te werken. Positief De BZW staat op zich positief tegenover een uitwisseling van arbeiders tussen de Europese lidstaten. „Alles wat de ar beidsmarkt beter doet functio neren. is goed", reageerde Sa- man desgevraagd. „Bovendien is het verenigd Europa ooit op gericht om de uitwisseling van mensen, goederen en kapitaal gemakkelijker te maken." Saman vraagt zich evenwel af of de Zeeuws-Vlaamse arbeids markt erbij gebaat is als het voor Nederlanders aantrekke lijker wordt in België te gaan werken. „Bepaalde sectoren, zoals de chemie, kunnen nu al moeilijk aan gekwalificeerd personeel komen. Dat bleek ook uit de regionale concurrentie- toets die wij onder Zeeuwse werkgevers hebben uitgevoerd. Als meer Zeeuws-Vlamingen over de grens gaan werken, wor den die problemen nog groter." De landsgrens is nu vooral een obstakel voor Nederlanders die in België willen werken, stelt Saman vast. „Andersom wer ken er nu al heel wat Vlamingen in de Kanaalzone. Als ik een ru we schatting mag maken, denk ik dat zo'n vijf tot tien procent van de werknemers uit België komt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 42