Collectief Vervoer dekt zich in Computernetwerk daagt leerlingen uit Sluiskilse jeugd vraagt Tweede Kamer om een eigen trapveldje PZC Plakactie jeugdsoos trekt aandacht Kanttekeningen bij fiets-voetveer Breskens-Vlissingen Dansfeest Mega Party in Heikant Consortium mag baggeren in Schelde zeeland Samenwerkingsverband verzekert zich tegen claims taxivervoerders vrijdag 12 maart 1999 fonrPascalleCappetti TEBNEUZEN - Het samenwer kingsverband Collectief Vervoer wapent zich tegen toe komstige schadeclaims van taxivervoerders. Zij sluit voor mini 18.000 gulden een verze kering af om deze risico's af te dekken. Het bestuur kwam er tot zijn schrik achter dat het samen werkingsverband tussen de ge nieenten Terneuzen, Oostburg en Sluis-Aardenburg niet ver zekerd is. Drie schadeclaims van vervoerders die het niet eens waren met de wijze van aanbe steding aan Taxicom, hangen Bibliotheek Sas op infodag voor ouderen SAS VAN GENT - De biblio theek van Sas van Gent is vrij dag 19 maart met een stand aan wezig op de informatiedag van de Stichting Welzijn (Ouderen) genaamd Van Nieuwe Dingen. De dag is bedoeld voor 55-plus- sers en wordt gehouden in de Vlaanderenhal. De bibliotheek zal die middag aandacht beste den aan het aanbod dat de bieb heeft voor ouderen, zoals het leesbevorderingsproject 50+ Leest Voor en de Boek-Aan- Huisdienst'. Van de Middel burgse afdeling BEZIG (boeken voor bejaarden, zieken en ge handicapten) is een boekencol lectie speciaal voor demente rende ouderen te zien. Voor alle bezoekers die geen lid zijn van de bibliotheek is een gratis proefabonnement voor drie maanden beschikbaar. Deskundig personeel is aanwe zig om eventuele vragen te be antwoorden. De informatiedag is te bezoeken van 10 tot 17 uur. HULST Paaseieren - De vitrinekast van de bibliotheek is tot 1 april inge richt met een verzameling paas eieren van mevrouw Appleton uit Hulst. De eieren komen uit verschillende landen en zijn be werkt. De tentoonstelling is tij dens de openingsuren van de leeszaal toegankelijk. hen nog boven het hoofd. De verzekeringspremie is erg hoog, zo besefte het dagelijks bestuur. Toch meende voorzitter en wet houder L. Wille van Oostburg dat het verantwoord is om deze uitgave te doen. Begin volgend jaar wordt het vervoer aan ge handicapten, ouderen en leer lingen opnieuw aanbesteed, omdat per 1 juli 2000 het con tract met Taxicom, waarin een aantal taxiondernemers zijn verenigd, afloopt. De verzekering is bedoeld om schadeclaims als bij de vorige aanbesteding te voorkomen of adequaat af te handelen. De le den raadden het bestuur don derdag in de vergadering wel aan om in de overeenkomst met de verzekeraar wel de clausule op te nemen, dat de premie niet hoeft te worden betaald, wan neer het onverhoopt niet tot aanbesteden komt. Samenwerking De gemeenten werken immers aan een collectief vraagafhan kelijk vervoer in heel Zeeuws- Vlaanderen. Dit vervoerssys teem is niet specifiek bedoeld voor ouderen en gehandicapten, ook andere mensen kunnen hiervan gebruik maken. Om een dergelijk systeem te kunnen op zetten en aanspraak te kunnen maken op de provinciale midde len - zó'n zes ton - die daarvoor beschikbaar zijn, moeten alle Zeeuws-Vlaamse gemeenten deelnemen. Wille hoopt de aarzelende ge meenten alsnog aan één kant te krijgen, nu streektaxi en con current Taxi-Zuid-Zeeland, die nu nog zijn diensten aan enkele gemeenten aanbiedt, is gestopt met het zogenaamde doelgroe- penvervoer. De voorzitter be loofde de werkgroepen gehan dicaptenbeleid in Zeeuws- Vlaanderen nauw te betrekken bij de procedure om te komen tot een nieuw vervoerssysteem. ,,De mensen moeten niet het idee hebben dat ze voor een deel uitgekleed worden om anderen een warme jas te geven." Het algemeen bestuur was posi tief over de vereenvoudiging van de aanvraagprocedure voor deelname aan het collectief ver voer. Voortaan hoeven de men sen maar één keer een aan vraagformulier in te vullen. Scholieren van Op Dreef in Aardenburg maakten donderdag kennis met het gloednieuwe computernetwerk. foto Peter Nicolai door Frank Gijsel AARDENBURG - Donder dagmiddag werd in de rooms- katholieke basisschool Op Dreef in Aardenburg een com pleet up-to-date computer netwerk gepresenteerd. Het geeft de 160 leerlingen de mo gelijkheid op eigentijdse wijze kennis te vergaren. Het onder wijs is krijt en schoolbord al lang ontgroeid. De moderne leraar houdt zich steeds min der bezig met het ouderwetse doceren en steeds meer met de begeleiding van 'leeractivitei ten'. Het gebruik van het com puternetwerk past perfect in de nieuwe manier van lesge ven. Activiteitencoördinator en leerkracht Paul Scherbeijn legt uit dat de middelen die het ministerie verstrekt niet toe reikend zijn. „In 1992 kregen we twee computers van het mi nisterie uit het zogenaamde Comeniusproject. Daar kon den we niet genoeg resultaten mee boeken. De kinderen gaan duidelijk mee in de ontwikke ling rond de nieuwe media en wij mochten niet achterblij ven. Daarom hebben we de knoop doorgehakt en een com puterwerkgroep ingesteld, be staande uit vijf ouders, om te zoeken naar een adequate op lossing." Notitie De werkgroep ontwikkdelde een beleidsnotitie waarin werd voorgesteld een netwerk in te stellen, bediend door een server. „Via een drietal vrijge vige bedrijven zijn we aan de goede apparaten gekomen en de schoolcommissie heeft uit eindelijk de server met printer en alle programma's aangebo den." De werkgroep is vanaf oktober in de avonduren zelf druk in de weer geweest met het aanleg gen en installeren. Het resul taat mag gezien zijn. In de handenarbeidhoek staat het netwerk uitdagend opgesteld. Voor de begeleiding van de leerlingen werd een zoge naamd hulpmoedergroep in gesteld. Zij zullen vanaf nu de kinderen zoveel mogelijk on dersteunen tijdens de lessen. De leerkrachten hebben dan weer hun handen vrij voor an dere lestaken. Om niet achter te blijven zullen ook zij wor den bijgeschoold in het ge bruik van onder meer Internet. Bedrijf stuurt spookrekeningen TERNEUZEN - Verschillende bedrijven in Zeeuws-Vlaande ren hebben de laatste tijd nota's ontvangen om een bedrag over te maken omdat zij vermeld zouden staan in een Neder landse branchetelefoongids voor de economie. De nota's zijn afkomstig van een bedrijf in Londen. De politie adviseert de rekeningen niet te voldoen omdat het hier oplichtingspraktij ken betreft. Bedrijven die een dergelijke nota ontvangen, worden geadviseerd contact op te nemen met de Stichting Eerlijk Zaken Doen in Den Haag. Subsidie voor Oldtimer Festival AXEL - De Stichting Oldtimer Festival Axel krijgt een ga rantiesubsidie van vierduizend gulden van de gemeente Axel. De stichting wil de activiteiten tijdens het festival wat uit breiden, maar weet niet zeker of het zijn plannen financieel rondkrijgt. Het dagelijks bestuur van de gemeente wil met het verstrekken van de garantiesubsidie aangeven dat het het oldtimerfestival op Hemelvaartsdag een belangrijke culture le gebeurtenis voor Axel vindt. „Aan de andere kant zullen we het stichtingsbestuur wel duidelijk laten weten dat deze ga rantiesubsidie eenmalig is. We verwachten dat de organisatie de volgende jaren weer bijtijds voldoende sponsors vinden. Overigens gaan we ervan uit dat de stichting ook met de ze kerheid van een garantiesubsidie voor dit jaar druk bezig blijft om financiers te vinden", verklaarde wethouder A van Waes donderdag. Gemeenten steunen klachtenbalie TERNEUZEN - De zeven Zeeuws-Vlaamse gemeenten heb ben zich donderdag tijdens een vergadering van het Interge meentelijk samenwerkingsorgaan Zeeuws-Vlaanderen una niem uitgesproken voor het voorstel van de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten om dit jaar nog een Zeeuwse klachten commissie voor gemeenten op te richten. Bij die commissie, die vergelijkbaar is met klachtencommissies zoals de politie die al jaren heeft, kunnen burgers die slecht te spreken zijn over de dienstverlening van ambtenaren of zich onheus beje gend voelen door gemeentelij ke medewerkers terecht om ver haal te halen. Het gaat hierbij nadrukkelijk niet om een orgaan dat klachten over politiek-bestuurlijke zaken afhan delt. De VZG gaat ervan uit dat medio april duidelijk is of alle Zeeuwse gemeenten zo 'n onafhankelij ke commissie in het le ven willen roepen. Het alternatief is dat de gemeenten in zee gaan met de Nationale Ombudsman, maar dat is een kostbare zaak, omdat dit rijksorgaan voor afhandeling van elke klacht minstens 1800 gulden betaald wil zien. Eetpiraat in Middelburg MIDDELBURG - De politie heeft woensdagmiddag proces verbaal opgemaakt tegen een 31 -j arige man uit Breda, die het er 'op kosten van de zaak' goed van had genomen. De Bredanaar had in een horecabedrijf aan de Markt in Mid delburg voor 27 gulden drankjes besteld en een paar sigaren. Toen de rekening gepresenteerd werd, kon hij die echter niet betalen. Hij bleek zichzelf al vaker op die manier te hebben getracteerd. Duo beschiet kraanmachinist MIDDELBURG - De politie heeft woensdagmiddag in Mid delburg twee jongens van respectievelijk 16en 18jaar aange houden. Het tweetal had vanuit het dakraam van een woning van één van hen met een luchtbuks op een bouwkraan gescho ten. De kraan, die op een bouwplaats aan het Hofplein staat, was op dat moment in bedrijf. De kraanmachinist is eveneens ge raakt. Hij heeft hiervan aangifte gedaan. De luchtbuks, die van een 14-jarig vriendje bleek te zijn, is in beslag genomen. door Joost Bosman SLUISKIL - Robin, Nicky, Ran dy, Kevin, Tim en Sjoerd uit Sluiskil hebben op 22 maart een belangrijke afspraak in Den Haag. Op die datum gaan ze na melijk bij Tweede Kamerleden een pleidooi houden voor het door hen zo vurig verlangde trapveldje annex lummelruimte in de dorpskern. Mede op die manier hopen ze de landelijke jeugdprijs in de wacht te slepen. Die levert een geldbedrag op van 3000 gulden, dat de jongens graag voor hun project bestemd zouden zien. Helemaal ondenk- r is een overwinning voor het zestal niet, want begin fe- bniari kwamen ze al door de voorrondes heen. Voordien hadden de jongens 735 handtekeningen ingezameld om hun doel te bereiken, en gingen ze bij wethouder Stahl-He- melsoet (financiën) op audiëntie om haar hun zaak voor te leg gen. Ter gelegenheid daarvan REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 15 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 694457 Fax:(0115)620951 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef)' W.A. Bareman J. Bosman P.I.F.M. Cappetti S. van Doorsselaer J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114) 373840 e-mail: redhulst@pzc.nl R.E.A. Hoonhorst B.J.G. Pelgrim CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl hadden ze een aantal fraaie maquettes gemaakt van een voetbalveld, compleet met voet ballertjes van Ajax en PSV. De maquette had succes, getui ge de winst in de voorrondes van de Nederlandse Jeugdprijs. Een skatebaan stond eveneens op de verlanglijst van de Sluiskilse jeugd. Dit laatste item lag een beetje moeilijk, omdat een half- pipe erg duur is. Maar voor hun trapveldje gaan de jongens door, ook als ze de drie mille niet bin nenhalen. Sympathie Mede op aanraden van wethou der Stahl gaan ze snoep verko pen (met vergunning) en spon sors zoeken. De dorpsraad van Sluiskil heeft alle sympathie voor de actie, en zal op 27 april een blijk hiervan overleggen aan het gemeentebestuur. Ook zal de dorpsraad verschillende locaties voor het trapveldje be kijken. Gedacht wordt aan Groenoord (bij de begraaf plaats), het oude maïsveld (a chter de Baljuulaan in Meulen- gat) of het zaden- en vlasveld van Van der Bilt in Stroodorpe. Drankrijder uit Knokke-Heist krijgt rijverbod GROEDE - Dat de apparatuur voor de ademanalyse dienst weigerde heeft een 51-jarige drankrijder uit Knokke-Heist woensdagnamiddag niet kun nen redden. De man werd die middag opge pikt van een parkeerterrein op Boerenhol in Groede omdat hij naar alcohol rook. Hij werd meegenomen naar het bureau voor het ondergaan van de bloedproef. De bloedproef bleek positief en de hij kreeg een rijverbod van zeven uur. door Pascalle Capetti OOSTBURG - In hun enthou siasme om de nieuwe jeugds oos in Oostburg aan te prijzen, strooiden enkele jongeren de ze week iets te kwistig met aanplakbiljetten. De politie verordonneerde hen donder dag om de plakkaten die op bushokjes en openbare gebou wen waren aangebracht, weer te verwijderen. Coördinator C. Aernoudts van de stichting Welzijn West- Zeeuws-Vlaandereh kreeg donderdag een telefoontje van de politie dat er in Sluis en Oostburg illegaal affiches wa ren geplakt. Of zij er voor kon zorgen dat deze verwijderd werden? De pamfletten moesten de voorbijgangers attenderen op de officiële opening van de jongerensoos 'I' aan de Schoolstraat in Oostburg, aanstaande zaterdag, plus het aansluitende feest. Andere affiches meldden kort weg 'Soosburg Oostburg', de oude naam van het centrum. Aei-noudts: „Waarschijnlijk hebben ze zich niet gereali seerd dat dit niet zomaar mag. Ik wijt het maar aan hun en thousiasme om de jeugdsoos onder de aandacht te brengen van de mensen." foto Peter Nicolai door Conny van Gremberghe OOSTBURG - Het gemeentebestuur van Oostburg vreest dat het voorgestelde fiets-voetveer Breskens-Vlissingen geen recht doet aan de verwachtingen die de West-Zeeuws-Vlamingen over deze ver binding hadden. De gemeente vindt een tarief van 5 gul den per overtocht te hoog, de frequentie van een oversteek per uur te laag en de betrouwbaarheid van de waterverbin ding - de dienst wordt gestaakt bij wind kracht 9 of meer - te gering. Die drie za ken zijn voor Oostburg aanleiding om bij het provinciebestuur nogmaals aan te dringen op een verbetering van hetgeen nu is voorgesteld. En Oostburg staat daarin niet alleen. Gisteren bleek tijdens de kwartaalverga dering van de gezamenlijke Zeeuws- Vlaamse gemeenten in ISOZ-verband dat ook andere gemeentebestuurders ge rede twijfels hebben. Voorzitter R. Bar- bé: „Kijk, als het veer er uit komt te zien als voorgesteld, dan hebben ook vrij onze zorgen. En we vragen ons dan ookhardop af of het niet anders kan." Oostburg maakt zich overigens ook zor gen over de tarieven voor de Wester- door Edy de Witte HEIKANT - Na het succes van vorig jaar pakt de Stichting Hippisch Sportcentrum Hei kant vrijdag 30 april en zater dag 1 mei uit met de 2 editie van de Mega Party. Uit dit twee daagse muziekfeest met aanbod voor alle leeftijden put de orga nisatie geldelijke middelen om de paardensport te steunen in haar verdere ontwikkeling en het niveau te verbeteren. Het feest in de manege in Hei kant wordt zaterdag opgeluis terd door Ad Visser. De 51-jairg Visser was jarenlang het gezicht van het tv-programma Toppop. Vrijdag (Koninginnedag) kun nen jongeren zich uitleven op een 1500 vierkante meter vloer oppervlak met dance-plat- forms, dance-acts en een promoteam met een hoog Baja- gehalte voor de juiste setting van de Rabo top 40 mega- danceparty. Dj's strooien de hits in deze grootste discotheek van Zeeland. De party begint om 19.00 uur voor de jeugd tot 14 jaar. Rond 22.00 uur begint part two voor de 14-plussers. Zaterdag staat in het teken van de Yesterday Never Dies Party, met de grootste hits uit de six ties, zeventies en eighties. En kele car-classics zorgen voor een nostalgische decoratie. De oldtimers worden omgeven met een sfeervol terras voor een hap je en een drankje. Ad Visser laat de hoogtijdagen van Toppop herleven met zijn liveband van zestien muzikanten. In verschil lende blokken komen vrolijke klanken en kostuums uit de Glamrock van onder meer Mud, Slade en The Sweet, aangevuld met de glamour van de dance classics van Tramps, Tavares en Earth Wind and Fire aan bod. Stapbus De organisatie kan zaterdag maximaal 2500 bezoekers toe laten. Een professionele beveili ging van vijftien personen bewaakt onder meer de par keerplaats en leidt alles in goede banen. Als extra service rijdt er twee dagen een speciale stapbus met opstapplaatsen in Terneu zen, Axel en Hulst. Op een inter netsite zijn ook on-line kaarten voor het spektakel te bestellen. In de voorverkoop (inmiddels gestart) kosten de kaarten voor vrijdag part one 2,50 en voor part two 15 gulden. Voor zater dag betaalt men vooraf 20 gul den. De kaarten zijn onder meer verkrijgbaar bij de Rabobank in Sint Jansteen of een van de bij kantoren, de manege in Hei kant, café l'Entree in Hulst en mede-organisator Het Feest in Kuitaart. scheldetunnel. Nu nog hanteren provin cie en tunnelexploitant de redenering dat het eindtarief veren het begintarief van de tunnel wordt. Oostburg neemt daar geen genoegen mee en wenst op kor te termijn duidelijkheid duidelijkheid over de tariefstructuur, inclusief eventu ele kortings-of abonnementsregelingen. Het ISOZ zal hierover nog eens navraag doen. door Wout Bareman ANTWERPEN - De Vlaamse re gering heeft beslist dat de Tijde lijke Vereniging Zeeschelde, een consortium van drie baggerbe drijven, van 1 april tot 31 maart 2006 de Schelde mag uitbagge ren. De Vlamingen gaan voor een derde van het werk met Ne derlanders in zee, Nederlandse schepen én baggeraars. Het baggerbedrijf Jan De Nul uit Aalst neemt 40 procent van het werk voor z'n rekening. Dredging International uit Zwijndrecht en de firma De Cloedt uit West-Vlaanderen te kenen voor de overige werk zaamheden. De drie troefden met een bod van meer dan hon derd miljoen de Nederlandse firma Bos-Kalis af. Maar ze schakelen wel de Nedeiriandse zusterbedrijven Dredging, Con tractors Rotterdam en Tideway in. Dat is overigens een nood zaak. Een woordvoerder van Dredging International: „Door de Nederlandse vrijstelling op het vlak van bedrijfsvoorhef fing zijn Belgische zeelieden 41 px-ocent duurder dan die van on ze noorderburen." De bagge raars dringen, samen met de koopvaardijal maanden aan op fiscale maatregelen. Ook de sleep- en bergingsdiensten (de Unie voor Redding- en Sleep- 1 dienst in Antwerpen, Terneuzen en Zeebrugge voorop) doen dat. Het baggerwerk in de 64 kilo meter lange vaargeul wordt voor tweederde uitgevoerd door Belgische bedrijven en voor eenderde door in Nederland ge registreerde bedrijven. Het to tale contract voor het uitbagge ren van de Westerschelde behelst een bedrag van meer dan een miljard gulden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 41