Plan omgeving tunneltracé gereed PZC PZC Werkmaatschappij Goes bundelt aanvullende werkgelegenheid zeeland 17 landinrichtingscommissie staat tot 15 juni open voor reacties PvdA organiseert patatdebat met jongeren Problemen aankoop grond in Kruiningen vertragen bouwplan Bouw energiecentrale Kruinings bedrijf mag doorgaan van rechter Politie haalt bij Goes' station in één keer 90 fietswrakken weg vrijdag 12 maart 1999 fjnnr Mieke van der Jagt gORSSELE - De Landinrich tingscommissie Aanpassingsin richting (API) Borssele, de club die de inpassing van het Schel- detunneltracé in het landschap bij Borssele en Ellewoutsdijk begeleidt, heeft donderdagmid dag het Concept Voorontwerp plan voor deze 'aanpassingsin richting' gepresenteerd. HetContcept Voorontwerpplan is nog niet het definitieve plan maar is het resultaat van een discussie tussen belanghebben den, een som van compromissen die richting geeft aan hoe het rondom het tunneltracé, met name in de Borsselepolder en in een deel van de Polder Elle woutsdijk, gaat worden. Een API is een tamelijk nieuw land inrichtingsinstrument, speciaal bedoeld voor de inpassing van grote infrastructurele werken in het landschap. Het minst in het oog lopend Snelheidscontrole KAPELLE - De radarwagen van de politie in het Ooster- scheldebekken heeft donderdag een dagje Kapelle gedaan. Dit leidde tot 66 bekeuringen voor te hard rijden. Tussen 10.00 uur en 12.00 uur stond hij bij Kapelle aan Rijks weg N289 waar 450 voertuigen werden gecontroleerd. Daarvan reden er 25 te hard. Vervolgens stond de radar tussen 12,45 uur en 14.15 uur opgesteld langs de Postweg bij Kapelle. Daar wer den 258 auto's gecontroleerd en reden er 14 te hard, De laatste icontrole was weer op Rijksweg N289, maar dan in de buurt van Biezelinge tussen 14.15 uur en 16.00 uur. Hier passeerden 540 igen de radar en reden er te hard. Op alle plaatsen was de maximum toegelaten snel heid 80 kilometer. De hoogst ge meten snelheid was bij de laat ste controle, waar iemand met 116 kilometer per uur passeer- GOES Expositie - Janneke Slabbe- koorn-de Bruijne exposeert de hele maand maart haar aquarel len in zorgcentrum het Gast huis, aan de Kievitlaan in Goes. maar met de meest vergaande consequenties, is de ruiling van gronden. Daarvoor moeten im mers boeren verhuizen, hun bedrijf opgeven of hun land- bouwpercelen ruilen. Met het voorontwerpplan op tafel kan de ruiling beginnen. Overigens voorziet het plan ook in verbeteringen voor de boe ren. Weliswaar doorsnijdt het WOV-tracé - dat geen deel uit maakt van het plangebied - per celen, erven en opstallen, maar het verleggen van de Paardegat- se watergang trekt een aantal kromme perceelgrenzen ook weer recht. Het meest kronkeli ge stuk van de watergang zal strak langs het tracé komen te lopen, waardoor de resterende landbouwgrond redabeler te bewerken valt. Wel zullen de oe vers van de watergang natuur- en onderhoudsvriendelijk wor den ingericht. Bos De hele noordkant van het plan gebied, bijna 2.000 hectare groot, zal worden omgetoverd tot een bos, wat landbouwge bieden en bewoningsconcentra- ties zal afscheiden van het tracé en van het industriegebied. Ten westen van de inlaag bij Elle woutsdijk komt een reservaats- gebied, wat naar het westen overgaat in een groot gebied met natuurbouw. Langs de water loop van Driewegen naar de zeedijk en langs de zeedijk bij de Totalsteiger worden beheersge bieden voorzien. De inwoners van Borssele, en vooral de fietsers onder hen, gaan erop vooruit met de aanleg van Sen fietspad van het dorp naar het westen tot aan de zee dijk. Langs de kaarsrechte Monsterweg, aan de zuidkant, komt een vrijliggend fietspad en ook de laanbeplanting langs de Monsterweg zal in ere worden hersteld. Op alle kruispunten van de Kaaiweg zullen ver keersmaatregelen worden ge nomen: duurzaam veilige roton des die een eind moeten maken aan hardrijderij en polder blindheid. Op het plan kan tot 15 juni bij de Landinrichtingscommissie worden gereageerd. Woendag 24 maart wordt in de Jeugdhoe- ve in 's-Heerenhoek een infor matieavond worden gehouden, die om 20.00 uur begint. De Paardegatse watergang wordt rechtgetrokken en krijgt tevens meer natuurlijke oevers. foto Willem Mieras door René Schrier GOES - Het heet een patatdebat, maar dat slaat niet op de leeftijd van de doelgroep. Het heeft vooral te maken met de manier van communiceren, legt Judy van Dok- kum, een van de organisatoren van het de bat uit. Het patatdebat wordt donderdag 20 mei in een tent op de Grote Markt in Goes gehouden, onder de titel 'De nieuwe kleren van de minister-president'. Een van de doelstellingen wordt omschre ven als: zo veel mogelijk jongeren van ver schillende niveaus en uit verschillende subculturen betrekken bij activiteiten van de PvdA Maar Van Dokkum voegt er meteen aan toe dat het er niet om gaat zieltjes te winnen voor die politieke partij Een van de zaken die tot het patatdebat hebben geleid, is de nota Goes 2030. In dat stuk geeft de Goese politiek een visie op de ontwikkelingen tot het jaar 2030. Dat be tekent dat er nu wordt nagedacht over de toekomst van de Goese jongeren. De prak tijk is dat j ongeren daar zelf niet aan mee doen. Die denken in termen van semesters of hooguit schooljaren en bepaald met in decennia. Muziek De PvdA wil proberen door middel van muziek en entourage jongeren toch zo ver te krijgen dat ze hun gedachten en ideeën over nu en de toekomst kenbaar maken. Mede om die reden is ook een groep jonge ren bij de organisatie van het patatdebat betrokken. Het festival 'De nieuwe kleren van de minister-president' moet kenmer kend zijn voor de huidige tijd. Een werve lende show, een band met naam. Verder wordt de nadruk gelegd op het interactie ve karakter, verklaart Van Dokkum. Er wordt naar gestreefd het festival laagd rempelig te houden en daarom is als loca tie de Grote Markt gekozen. Daar bestaat de mogelijkheid te bewegen en kunnen spontane ontmoetingen plaatsvinden. In eerste instantie worden jongeren uitge nodigd via een regionale VBO- en MBO- instelling en een jongerenhonk. De activi teit is bedoeld voor de leeftijdscategorie van 15 tot en met 21 jaar. Het patatdebat is een begin. Via vragenlijsten wordt gepro beerd een overzicht te krijgen van wat er bij jongeren leeft. Voorafgaand worden er 'dagboek'-videopnames gemaakt. Het is de bedoeling het komend schooljaar een schooltoernee te houden die aansluit aan 'De nieuwe kleren van de keizer'. Drankrijder uit de bocht SINT-ANN AL AND - Bij een eenzijdig ongeval op de Oude Zeedijk nabij Sint-Annaland is donderdagmorgen in alle vroegte een inwoner van Sint-Philipsland gewond geraakt. De man verloor in een flauwe bocht van de weg, omstreeks 1.20 uur, de macht over het stuur. Daardoor belandde hij met zijn auto in een sloot, waarna de auto omsloeg en weer tot stil stand kwam op de Oude Zeedijk. Volgens de politie is het ongeval te wijten aan overmatig drankgebruik en te hoge snelheid. De bestuurder moest in het politiebureau van Tho- len een ademtest afleggen. De uitslag was 520 microgram per liter. De bestuurder heeft een dagvaarding gekregen. Omdat hij klaagde over pijn in zijn rug, is hij naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom gegaan waar hij ter observatie is opgenomen. De auto moest worden weggesleept. Duo beschiet kraanmachinist MIDDELBURG - De politie heeft woensdagmiddag in Mid delburg twee jongens van respectievelijk zestien en achttien jaar aangehouden. Het tweetal had vanuit het dakraam van een woning van één van hen met een luchtbuks op een bouw- kraan geschoten. De kraan, die op een bouwplaats aan het Hofplein staat, was op dat moment in bedrijf. De kraanma chinist is eveneens geraakt. Hij heeft hiervan aangifte ge daan. De luchtbuks, die van een veertienjarig vriendje bleek te zijn, is in beslag genomen. Eetpiraat in Middelburg MIDDELBURG - De politie heeft woensdagmiddag proces verbaal opgemaakt tegen een 31 -j arige man uit Breda, die het er 'op kosten van de zaak' goed van had genomen. De Bredanaar had in een horecabedrijf aan de Markt in Mid delburg voor 27 gulden drankjes besteld en een paar sigaren. Toen de rekening gepresenteerd werd, kon hij die echter niet betalen. Hij bleek zichzelf al vaker op die manier te hebben getrac- teerd. Bedrijf stuurt spookrekeningen TERNEUZEN - Verschillende bedrijven in Zeeuws-Vlaande- ren hebben de laatste tijd nota's ontvangen om een bedrag over te maken omdat zij vermeld zouden staan in een Neder landse branchetelefoongids voor de economie. De nota's zijn afkomstig van een bedrijf in Londen. De politie adviseert de rekeningen niet te voldoen omdat het hier oplichtingspraktij - ken betreft. Bedrijven die een dergelijke nota ontvangen, worden geadvi seerd contact op te nemen met de Stichting Eerlijk Zaken Doen in Den Haag. Woontoren Vlissingen mag VLISSINGEN - Minister J. Pronk (VROM) heeft geen beden kingen tegen de woontoren op de hoek Gravestraat/- Wilhelminastraat in Vlissingen. De stichting Stadsherstel Vlissingen had de bewindsman vorig jaar gevraagd er een stokje voor te steken. Als argument daarvoor werd aange voerd dat het gebouw ligt binnen de risicocontour die is ge trokken met het oog op calamiteiten met gevaarlijke stoffen op de Westerschelde. In tegenstelling tot de stichting meent Pronk dat er sprake is van vervangende nieuwbouw en die is mogelijk binnen de ri sicocontour. Stadsherstel Vlissingen voerde ook aan dat toestemming voor de bouw van de woontoren de weg vrijmaakt voor mogelijke andere hoge bouwprojecten (op de plaats van het voormalige postkantoor aan de Stenen Beer, op de plek van bioscoop Al- hambra en de EDAH-locatie aan de Coosje Buskenstraat. Daar gaat Pronk echter niet op in. doorlnqrid Huibers KRUININGEN - Zolang de ge meente Reimerswaal de beno digde grond niet verworven beeft, kan er geen begin worden gemaakt met de nieuw geplande woningen aan de Molenmeet en de Slagveldstraat in Kruinin gen. Er wordt al sinds afgelopen oktober met een tweetal grond eigenaren, Sinke en Van der Pol, onderhandeld. „Met Van der Pol hebben we een mondelinge overeenkomst. Sin ke hebben we een aanbieding gedaan, maar daar hebben we nog geen reactie op", aldus wet houder M. van Overloop. De ge meente heeft de grond nodig om een aaneengesloten bouwter rein te verkrijgen. Ook moet er een stukje grond op de kop van de Slagveldstraat worden aan gekocht. Daar moet straks de molen ko men te staan. De nieuw geplan de woningen halen te veel wind uit de wieken. Daarom is beslo- REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e mail: redgoes@pzc.nl te Goes: M.J. Schrier (chef) R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt E. Soesman te Vlissingen: L. Fransen E.L. Ramakers M.J, van der Schot A.A. van der Sluis K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl- City OnLine/Internet http://www.pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl ten de molen een paar honderd meter te verplaatsen, naar het einde van de Slagveldstraat. Begin oktober al werd dat plan in de commissie wonen en mi lieu besproken. Daar stuitte het op weinig verzet. De commissie stelde alleen als voorwaarde dat de verplaatsing, een dure opera tie. door Projectbouw Zeeland uit Terneuzen wordt betaald. Eigen grond Dat bedrijf wil op het terrein van de voormalige vleeswaren- fabriek Offerman 23 huizen neerzetten. Zeven geschakelde woningen aan de Molenmeet en zeven eenvoudige twee- en drie- onder-één-kapwoningen aan de noordkant van de Slagveld straat. Aan de zuidkant van de Slagveldstraat komen acht duurdere twee-onder-één-kap- woningen op elk 350 vierkanter meter grond. Tenslotte wordt er nog één vrijstaand huis ge bouwd. Deze woning krijgt bij na 600 vierkane meter eigen grond. Zodra de grondaankopen rond zijn, wordt het plan opnieuw besproken in de commissie wo nen en milieu. De eerstvolgende vergadering staat gepland op donderdag 8 april. Die vergade ring begint om 19.30 uur. Stuk Bomans in Goese school op de planken GOES - Toneelvereniging De Nardusbloem van het Sint Wil- librordcollege in Goes voert dit jaar het stuk Bloed en Liefde van Godfried Bomans op. Bom ans laat in Bloed en Liefde aller lei historische figuren opdraven in een humoristische, zoge naamd historische plot. Veertig leraren en leerlingen vervullen de rollen van types als Philips van Bourgondië, Jacoba van Beieren, Karei V en allerlei ridders en narren. Een deel van de rollen nemen leerlingen uit de vierde klas VWO voor hun re kening in het kader van het keu zevak Culturele- en Kunstzin- nigie Vorming. De voorstellingen, waarvoor vandaag (vrijdag) de verkoop van kaartjes op school begint, worden donderdag 18, vrijdag 19 en zaterdag 20 maart gehou den in de aula van de school. De aanvangstijd is telkens 20.00 Wijkinfowinkel in de Goese Polder. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - De wijkinfowinkels, het sport- buurtwerk en de sportlesassistenten in de gemeente Goes zijn ondergebracht in een nieuwe organisatie: de Werkmaatschap pij Goes. De organisatie, die inmiddels tien mensen in dienst heeft, is op verzoek van de gemeente Goes opgezet door Stich ting Besth Werk, die zich bezighoudt met 'aanvullende werkgelegenheid'. De wens van de gemeente om de mensen onder te brengen in een aparte organisa tie, leefde al enkele jaren. De plannen kregen pas eind vorig jaar vorm toen er enkele Melkert-1 -banen beschikbaar kwamen. Begin dit jaar is de Werkmaat schappij Goes voorzichtig en zonder veel ruchtbaarheid van start gegaan. De werk nemers van de al bestaande wijkinfowin kels in de Goese Polder en Goes-Oost en de sportbuurtwerker kwamen in dienst van de werkmaatschappij. Bij een wijkin fowinkel, een schakel tussen wijk en ge meente, kunnen bewoners terecht met vragen en klachten en houden diverse in stanties spreekuren. De sportbuurtwer ker organiseert sportieve activiteiten in wijken als daaraan behoefte blijkt te zijn. „Wat we steeds doen is een combinatie van inzet voor de leefbaarheid van de wij ken en het bevorderen van de werkgele genheid", zegt Adrie van 't Westeinde, di recteur van Stichting Besth Werk. „Het doel is een bundeling van de bestaande subsidieregelingen voor mensen die moeilijk aan de slag komen, zoals de Mel- kertbanen, de Wet Inschakeling Werkzoe kenden en Wet Reïntegratie Arbeidsge handicapten. Alle mensen werken dan onder dezelfde voorwaarden en het maakt niet meer uit waar het geld vandaan komt." Eenheid „We zijn nog een jonge organisatie", zegt projectcoördinator Leon Grim van Werk maatschappij Goes. ,,We moeten nog be hoorlijk wat structureren en de werkpro cessen meer stroomlijnen." Ook wordt er nog gewerkt aan een eenheid in arbeids voorwaarden. Van 't Westeinde: „Dat is nog niet echt voor elkaar." De werkmaat schappij treedt niet alleen op als werkge ver, maar begeleidt de werknemers ook. Daarmee neemt de organisatie een deel van de taken over van Stichting Stimu lans, die veel projecten heeft opgezet. Het personeelsbestand is de afgelopen tijd fors uitgebreid. Er zijn twee mede werkers voor de wijkinfowinkels bijgeko men, zodat beide winkels nu een bezetting van drie mensen hebben. Er is ook een tweede sportbuurtwerker aangenomen en er zijn inmiddels twee mensen actief als sportlesassistenten. Die geven op scholen ondersteuning tijdens gymlessen en orga niseren na schooltijd activiteiten op het schoolplein. Grim: „Daarmee stimuleer je dat kinderen meersporten en je zorgt voor een zinvolle tijdsbesteding na schooltijd. Dat gebeurt niet alleen in Goes zelf, maar bijvoorbeeld ook in Kattendijke." Als de organisatie helemaal op orde is, gaat de organisatie werken aan verdere uitbreiding. Gezien de grote belangstel ling van scholen voor de sportlesassisten ten wordt er gedacht aan het aantrekken van een derde medewerker. Verder zijn er al langer plannen voor wijkinfowinkels in Goes-West en -Zuid. Een besluit daarover valt waarschijnlijk volgende maand. „Wat me opvalt is dat de betrokkenheid van de medewerkers heel groot is", zegt Grim. „Ze doen het meer vanuit hun hart dan dat het voor hen alleen maar werk is. Ze zijn duidelijk betrokken bij alles wat er leeft in hun wijk." door Inqrid Huibers MIDDELBURG - Delta Nuts bedrijven hoeft niet te stoppen met de bouw van een warmte krachtcentrale op het terrein van frietproducent Lamb- Weston/Meijer (LWM) in Krui ningen. De rechter wees don derdag een verzoek daartoe van omwonenden af. De in totaal dertien bewoners van de woningen aan de Zand dijk vechten al langer tegen een mogelijke waardedaling van hun woningen. Dit werd actueel toen LWM eind november van de gemeenteraad van Reimers waal toestemming kreeg een dertig meter hoog vrieshuis neer te zetten. Daarvoor moet het be drijventerrein Nishoek worden uitgebreid. De huizen aan de Zanddijk, die aan het bedrij venterrein grenzen, worden hoogstwaarschijnlijk gesloopt. De bewoners willen graag een goede afkoopregeling voor hun woningen bedingen. Zij vrezen dat allerlei ontwikkelingen op bedrijventerrein de Nishoek - waarop LWM dominant aanwe zig is - hun positie in de onder handelingen met de gemeente schaadt. Verzetten J. Boogaard, de advocaat van de bewoners, wil niet op het vonnis reageren voordat de motivatie van de rechter bekend is. Die laat hoogstwaarschijnlijk nog wel een paar dagen op zich wachten. Wel kondigt hij aan zich te willen blijven verzetten tegen de bouw van de warmte krachtcentrale. Zo zal Bogaard in ieder geval bij de gemeente een bezwaarschrift indienen tegen de aangevraag de milieuvergunning. Ook de provincie kan een brief ver wachten. „Zij moet in ieder ge val op milieugebied een oogje in het zeil houden", aldus Bogaard, die nog steeds van me ning is dat Delta Nutsbedrijven de milieuaanvraag eigenlijk niet bij de gemeente, maar bij de provincie had moeten indienen. door Inqrid Huibers GOES - De spoorwegpolitie heeft donderdag samen met de regiopolitie en een aantal stads wachten negentig fietswrakken verwijderd die rondom het sta tion in Goes gestald stonden. „De fietsen hebben twee weken geleden allemaal een sticker ge kregen, rond de spaken en het frame", meldt woordvoerder C. J. Reijngoudt van de spoor wegpolitie. „Op die manier kon den we goed zien, dat de fietsen de afgelopen veertien dagen niet meer verplaatst waren." Een groot deel van de wrakken is uit de rekken gehaald. Ook kapotte fietsen die tegen de bos jes of hekwerken rondom het station stonden, zijn verwij derd. Nu de politie de fietsenstalling heeft opgeschoond, gaat ze de komende twee weken elke och tend waarschuwingsacties hou den. Stadswachten of politie agenten zullen mensen die hun fiets buiten de daarvoor be stemde fietsenrekken neerzet ten, daarop aanspreken", legt Reingoudt uit. Na afloop van de acties gaan hardleerse foutpar- keerders op de bon. Elke gesig naleerde overtreding kost dan veertig gulden. Bewaard De weggehaalde wrakken wor den de komende twee weken nog bewaard op het terrein van de gemeentewerkplaats in Goes. Alle rijwielen zijn geregi streerd. Mensen die menen dat hun fiets ten onrechte is wegge haald, kunnen zich op het poli tiebureau in Goes melden. KRABBENDIJKE Vogelvrienden - Voeding voor kooivogels is het thema van een door de Vogelvrienden Krab- bendijke en Omstreken georga niseerde voorlichtingsavond op donderdag 18 maart. Dierenarts R Ghysels van de Belgische voe derfabrikant Versele-Laga zal de avond inleiden. De vogel vrienden komen bijelkaar in dorpshuis De Meiboom. De bij eenkomt begint om 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 29