Goes het kind van de rekening Zware opgave Goese driebanders Holyfield krijgt hulp van boven Meesen in slotfase langs Broomchemie zeeland donderdag 11 maart 1999 z TF 0VB: afgelaste thuisduels elders spelen Debutant Amstelhoekje kampioen zaalvoetbal uitslagen Hnnr Peter Godrie VLISSINGEN - Goes dreigt het land van de rekening te worden van alle afgelastingen in dit ex treem natte voetbalseizoen. De gjtfVB heeft de zondag-eerste klasser deze week een brief ge schreven waarin meegedeeld «ordt dat de club verplicht kan worden een thuiswedstrijd in een uitduel om te zetten. Goes is uiteraard niet blij met het schrijven van de bond. „Dit is een belachelijke zaak", reageert trainer Hugo Barends. Dat vind ook Goes-secretaris Dick Bon genaar: „Ik vind dit lichtelijk absurd." De inhoud van de brief, die al leen was gericht aan de consul van Goes S. de Fouw, komt op bet volgende neer. In de eerste ulaats moet de consul rapport 'opmaken aan de KNVB waarom er afgelopen zondag tegen De Valk niet is gespeeld op het tweede veld. Het hoofdveld was onbespeelbaar, waarna het duel is afgelast. Naar de mening van de bond was het tweede veld echtergoed bespeelbaar. Ten tweede wordt in de brief, die naar meerdere clubs is in het district Zuid I is verzonden, een gedragslijn aangegeven hoe te handelen wanneer het hoofd veld wordt afgekeurd. De 0VB stelt dat dan moet wor den uitgeweken naar het tweede veld. Is dat evenmin bespeel baar, dan moet Goes uitwijken naar voetbalvelden buiten sportpark Het Schenge. Dat kan bijvoorbeeld in Kloetinge zijn. Is ook dat niet mogelijk, dan wordt de thuiswedstrijd omge zet in een uitduel, tenminste als het veld van de tegenpartij be speelbaar is. De reiskosten zijn dan gewoon voor Goes. Nadelen Bongenaar: ,,Ik ben niet ver heugd over de mededeling die De Fouw van de KNVB ont ving." Vandaag belt de secreta risvan Goes met de voetbalbond voor opheldering. Trainer Ba rends lijkt zich vooralsnog niet al te druk te maken over de in houd van de brief, maar ziet wel enkele nadelen. „Uitwijken naar het tweede veld betekent minder entourage en sfeer. En mocht het regenen, dan blijven de mensen thuis." Tot op zekere hoogte kan Ba rends de maatregel van de KNVB wel begrijpen, omdat zijn club nu eenmaal achter loopt bij andere ploegen in de eerste klasse. Overigens hebben Brabantia, WVO en Best Voor uit net als Goes elf duels ge speeld. De Valk spant de kroon met tien partijen. Als Goes, bij afkeuring van het tweede veld, moet uitwijken naar het terrein van Kloetinge, dan kan Barends daar vrede mee hebben. „Alles liever dan een thuiswedstrijd bij je tegenstander spelen. Dat is het laatste dat ik wil." Van Eijck ziet liever ook niet dat de thuisduels van Goes worden omgedraaid. „Maar op dit mo ment wordt de competitie zo ernstig bemoeilijkt dat we met Goes moeten proberen op de een of andere manier tot een goed einde van de competitie te ko men. De competitie kan niet al leen op Goes blijven hangen", stelt hij nadrukkelijk. Koopavond Inmiddels is bekend dat Goes vanwege de achterstand enkele inhaalwedstrijden op donder dagavond zal moeten afwerken. Op die avond is het in Goes koopavond. In dat geval mist de ploeg spelers die moeten wer ken. Betreft het een uitwed strijd dan worden de problemen nog groter. Niet iedere speler kan eerder vertrekken bij zijn werkgever. Van Eijck is zich daar terdege van bewust, te meer omdat de ploeg voor uit wedstrijden vaak honderd kilo meter of meer moet afleggen. „Met zulke afstanden in de avonduren moet Goes zich toch achter de oren gaan krabben. De vele afgelastingen bij Goes hebben onder meer te maken met de problemen met het hoofdveld, die sinds maart 1997 zijn begonnen met glasscherven die plotseling naar boven kwa men. „Het heeft ons al dertig duizend gulden gekost", weet Bongenaar. „Er moet niet veel gebeuren of Goes kan niet aan haar financiële verplichtingen voldoen." Het schrappen van verschillen de competitieronden heeft vol gens de secretaris gevolgen voor de toeschouwersaantallen, de kantine-omzet, de lotenver- koop en de sponsors. Daar komt nog een ongelukkige bijkom stigheid bij: De KNVB heeft in deze periode voor Goes vijf thuiswedstrijden gepland. „Niets is slechter voor een ver eniging. En als de resultaten slecht zijn, bedenken de mensen zich wel twee keer voordat ze naar Goes gaan kijken", klaagt Bongenaar verder. „Maar er valt niet over te praten met de KNVB." Goes zou zich enigszins uit de penibele situatie kunnen red den door de tegenstanders voor de midweekse inhaalduels te verzoeken op woensdag te spe len. Maar als die nul op rekest geven, heeft Goes niets te zeg gen. Meervoudig wereldkampi oen Torbjörn Blomdahl speelt zaterdag met zijn ploeg Pelgrim Professionals in Goes tegen Brasserie Oc- kenburgh. foto Ed Oudenaarden/ANP door Koen de Vries GOES - De biljarters van Brasserie Ocken- burgh prijzen zich gelukkig dat ze afgelo pen zondag gewonnen hebben van Poppe- liers. Dankzij de zege op de Brabanders is de driebandenploeg uil Goes nagenoeg veilig in de eredivisie. Met het oog daarop kan het kwartet ontspannen beginnen aan de zware duels die zaterdag en zondag in Goes op het programma staan. Vooral zaterdag krijgt Ockenburgh het zwaar, want dan komt Nederlands en Euro pees kampioen Pelgrim Professionals op be zoek. De ploeg uit Hengelo, die vorig jaar ook nog eens het bekertoernooi won, heeft met Torbjörn Blomdahl een speler in de ge lederen die niet of nauwelijks te verslaan is. De Zweed, meervoudig wereldkampioen, staat met een gemiddelde van meer dan twee punten bovenaan de moyennelijst. De nummer twee op de spelerslijst is Ray mond Burgman. De man uit Baarn won vo rige week samen met Dick Jaspers de we reldtitel voor landenteams. De nummers drie en vier van Pelgrim zijn van minder ka liber. Ben Velthuis en Jelle Pijl moeten door de nummers drie en vier van Ockenburgh, Martin Spoormans en Roland Uytdewilli- gen, kunnen worden verslagen. Roland Forthomme en John Tijssens komen achter de tafel tegen respectievelijk Torbjörn Blomdahl en Raymond Burgman. Zondag komt Arpa Shipping op bezoek in Goes. De ploeg uit Etten-Leur staat in de top van de eredivisie, maar is voor Ocken burgh niet onverslaanbaar. Arpa Shipping speelt met Eddy Merckx, Jos Arnouts. Arno de Kleine en Ad Broeders. Beide wedstrijden worden gespeeld in Bras serie Ockenburgh te Goes en beginnen om 13.00 uur. LIVERPOOL - Liverpool-manager Gerard Houllier heeft een grootscheepse uitverkoop aangekondigd. Britse kranten meldden woensdag dat liefst twaalf spelers mogen vertrek ken. Volgens de Daily Mirror vindt Houllier alleen de spelers Fowler, Owen, Redknapp en Heggem goed genoeg om op jacht te gaan naar de eerste titel sinds 1990. De rest van zijn selectie mag uitzien naar een andere club. De roemruchte club ver kocht dinsdag verdediger Harkness aan het Portugese Benfi- ca. Eerder werd al bekend dat middenvelder McManaman Li verpool verruilt voor Real Madrid. De Ier McAteer stapte reeds over naar Blackburn RoversVolgens de Mirror is Houl lier geïnteresseerd in de Fransen Dehu (Lens), Pires (Olympique Marseille) en de Nederlander Erik Meijer (Bayer Leverkusen). RTR Gemeente springt Excelsior bij ROTTERDAM - Excelsior kan het stadion Woudestein afbou wen. Het Rotterdamse college besloot gisteren de betaald- voetbalclub te helpen bij het verzamelen van de benodigde 5,3 miljoen gulden voor de laatste bouwfase van de accommoda tie, die vierduizend zitplaatsen krijgt. De gemeenteraad moet nog wel instemmen met het plan. Volgens het collegevoorstel krijgt Excelsior ruim twee miljoen gulden subsidie, terwijl de gemeente vooreen deel (2.1 miljoen) van de lening van de res terende drie miljoen gulden garant staat. Voor de rest van het benodigde bedrag heeft Excelsior andere financiers gevon den. Vijftien jaar lang hoeft Excelsior een gereduceerd tarief aan erfpacht te betalen, wat neerkomt op een extra subsidie van anderhalf miljoen. GPD Daniel Cruz vijf jaar bij Ajax AMSTERDAM - Ajax heeft woensdag het 17-jarige talent Daniel Cruz voor vijf jaar gecontracteerd. De Colombiaan speelt sinds het begin van dit seizoen in de betaalde jeugd van Ajax. Hij is afkomstig van Academica Futbol de Tucaman. Bij de jeugd speelt hij op de positie van linkermiddenvelder. ANP Lasse Kjus wint slotafdaling SIERRA NEVADA - Lasse Kjus heeft de laatste wereldbeker wedstrijd afdaling gewonnen. De Noor finishte in het Spaan se Sierra Nevada in een tijd van 1 minuut en 49,73 seconden. Achter Kjus werd de Amerikaan Fleischer in 1.49,89 tweede. Kjus' landgenoot Grönvold eindigde als derde in 1.50,00. Dankzij zijn zege neemt Kjus de leiding over van zijn landge noot Aamodt in het algemene wereldbekerklassement. Aam- odt finishte in Sierra Nevada als vierde. Kjus verzekerde zich het afgelopen weekeinde al van de titel in de wereldbeker af daling. Bij de vrouwen was Alexandra Meissnizter de beste op de af daling. De Oostenrijkse, die al zeker was van de winst in het algemene wereldbekerklassement, bleef met een tijd van 1,54,16 de Noorse Ingeborg Helen Marken en de Canadese Melanie Turgeon voor. Helen Marken finishte in 1.54,47, Tur- geon in 1.54,70. De Oostenrijkse Renate Götschl was al verze kerd van de eindzege in het WB-klassement op de afdaling. Götschl werd in Siei-ra Nevada vierde. RTR Liverpool in de uitverkoop Hiddink wil villa en auto houden MADRID - Het conflict tussen Guus Hiddink en Madrid blijft voortduren. Behalve een afkoopsom van ruim zes miljoen voor zijn tot juni 2000 lopende contract, eist de op 24 januari ontslagen trainer dat Real óók de huur van zijn villa doorbe taalt tot zijn verbintenis zou aflopen en dat hij zijn dienstauto mag blijven gebruiken. Real-voorzitter Sanz liet herhaalde-* lijk weten dat Hiddink en zijn zaakwaarnemers zich onfat soenlijk opstellen. En dat hij 'absoluut niet bereid is op Hid- dinks eisen in te gaan'. SID Evander Holyfield (links) gaat zaterdagavond in Madison Square Garden in New York op jacht naar een plaats in de bokshistorie. foto John Kuntz/Reuters van onze sportredactie NEW YORK - Hallelujah, Praise the Lord. Elke training, elk gevecht begint Evander Holyfield met een gospelsong. De 36-jarige zwaargewicht gaat met de hulp van boven za terdagavond in Madison Square Garden in New York niet alleen op jacht naar zijn derde wereldtitel, maar vooral naar een plaats in de bokshis torie. Holyfield bezit al de wereldti tels van twee van de drie boks- bonden, de WBA en IBF. De gordel in de WBC is in handen van Lennox Lewis, de 33-jari- ge Engelsman. Bij winst op Le wis wordt Holyfield de eerste bokser na Mike Tyson die alle drie de wereldtitels op zijn naam heeft. Eerder evenaarde hij al het record van Muham mad Ali door drie keer de we reldtitel te heroveren. Rond de ring zal Holyfield za terdagavond door een trio worden begeleid. Zijn trainer Steward, een ervaren rot in het vak die 27 kampioenen coach te, zijn vrouw Janice Itson en Benny Hinn. De laatste is een omstreden gebedsgenezer, een tele-evangelist die ervan ver dacht wordt zo'n vijftig mil joen dollar achterover gedrukt te hebben. Hinn (45) is de man achter Mi racle Services, het snelst groeiende televisieprogram ma met de bijbel. Elke avond om zeven uur is hij op de buis met zijn This Is Your Day. Hij schreef twee bestsellers, This Is Your Day For a Miracle en Good Morning Holy Spirit, waarvan er meer dan vier mil joen verkocht werden in de Verenigde Staten. Dominee Hinn kan wonderen verrichten. In zijnshows genas hij een chirurg van prostaat kanker, liet hij een verlamde vrouw uit haar rolstoel stap pen en walste hij de zaal rond met een vrouw die zich even daarvoor nog ternauwernood met een wandelstok op de been kon houden. Hij genas ook Evander Holy field. Twee keer nam de zwaargewicht met hartklach ten afscheid van het boksen. Twee keer duwde Hinn hem te rug in de ring. Holyfield schreef zijn rentrees toe aan Hinn. Die verloste hem van de hartritmestoornissen die zijn loopbaan saboteerden. Hart specialisten verklaarden later dat de kwalen alleen in het hoofd van de bokser beston den. Hinn werd helemaal de vertrouwensman van Holy field toen hij de zwaargewicht aan Janice Etson, zijn tweede echtgenote, hielp. Holyfield ontmoette Janice It- son, een interniste in een zie kenhuis van Chicago, op een van de gebedsbijeenkomsten van Hinn. De twee kregen een telefoonrelatie, waarbij de bij bel het voornaamste gespreks onderwerp was. Itson praatte en zong, Holyfield luisterde en zong mee. Toch vroeg hij haar pas jaren later ten huwelijk en hadden zijn zes kinderen een nieuwe stiefmoeder. Na twee jaar huwelijk, waarin Itson een kind ter wereld bracht, verviel de bokser in een oude gewoonte. Hij ver wekte twee kinderen bij twee vrouwen, waardoor zijn kin deraantal opliep naar negen. Itson had er geen moeite mee. Ze liet haar advocaat een ver klaring voorlezen waarin ze haar man zijn zonden vergaf. Inbraak Hinn was altijd aanwezig. Zel den op de voorgrond, hij prefe reerde de schaduw. Een docu mentaire onthulde dat de op televisie zo nederige dominee er allerminst een nederige le vensstijl op nahield. Zo woon de hij in een villa van 1.3 mil joen gulden. Voorts onthulde de televisiemaker dat zijn Mi racle Services gegrondvest was op een web van corruptie en fraude. Ook ontdekte de man dat Hinn in 1967 in New Jersey veroordeeld was voor inbraak. Holyfield sloeg alle verdacht makingen van Hinn met zijn hagelwitte bokshandschoe- nen van zich af. De zwaarge wicht trok zich twaalf weken terug in het House of Painzijn trainingskamp in een achter buurt van Houston. Daar galmden de gospelsongs door de ring. Be Magnified was de tophit met Mighty Man of War als goede tweede. „Ik sla Lewis in de derde ronde KO", voor spelde hijDe profetie was in gegeven door The Lord. AN- P/RTR door Jan Roovers TERNEUZEN - Bij de start van de tweede helft van de voor- jaarsconipetitie van het Terneu- zense bedrijfsvolleybal ging een aantal ploegen op zoek naar de revanche voor de nederlaag in de heenronde. Van de teams die in die opzet slaagden, mocht de 2-1-overwinning van Meesen op koploper Broomchemie een ver rassing worden genoemd. Voor de insiders was het dat niet. Meesen mag de voorjaars competitie zwak zijn gestart, rond een paar Nevobo-spelers die voor de nodige kwaliteit en routine zorgen, staat een goed collectief dat het elke tegen stander moeilijk kan maken. In de eerste set werd al duidelijk dat Broomchemie geen gemak kelijke wedstrijd speelde: 15-8. Na die geflatteerde winst van Broomchemie stelde Meesen or de op zaken; het blok kreeg vat op de aanval van de tegenstan der en de eigen aanval liep zo goed dat de organisatie bij Broomchemie volkomen zoek raakte. De beloning kwam in de vorm van 15-7. In de beslissende derde set knokten beide ploegen voor de overwinning. Na 8-8 bij het tijd sein trok Meesen de slotset met 10-8 naar zich toe. De riante koppositie van Broomchemie werd daardoor meteen aange tast. Neelemans won met 3-1 vanFoaks (8-15,15-6,15-6,11- 3), en Artland Artland kreeg drie punten cadeau van Dow, dat maar vier spelers binnen de lijnen bracht en daarvoor regle mentair werd beboet. In de race In de eerste klasse B sloeg V&V de aanval op de leidende positie af door De Pooter met 2-1 terug te wijzen en kan NHI zich na de 3-0-nederlaag bij Deltan opma ken voor degradatie naar de tweede klasse A Voor de vrijko mende plaats leveren in de tweede klasse vier ploegen ver beten strijd: Ivio, Dow 2, Echo Audio en De Hoop. In de tweede klasse B en de der de klasse A is de situatie boven in al duidelijk: Meesen 2 en Scheldesport voeren het gezel schap met grote voorsprong aan. In de derde klasse B gaan Starco/La Redoute en Zeeland Seaports voor de hoofdprijs. door Aector Doorns HULST - Het Axelse zaalvoet balteam Amstelhoekje/VeDeCo «woensdag in Hulst kampioen geworden van de tweede klasse in de regio Zeeuws-Vlaanderen. De Axelaars wonnen hun voor laatste wedstrijd met 11-3 van De Ruyter, maar profiteerden vooral van de misstap van con current De Graaff, dat verras send met 4-3 van Gemeente Ter- neuzen verloor. De Axelaars liepen dit seizoen slechts één keer averij op tegen De Graaff en één keer werd ge lijkgespeeld tegen Dow. Eric Deij scoorde woensdag zeven keer voor Amstelhoekje. Ook Henk Koekkoek (3) en Frank van Drongelen waren trefzeker. Budi Martens (2) en Gert de Martelaere scoorden voor De Ruyter. Gemeente Terneuzen-De Graaff 1-3: De Graaff stuitte vooral op de voortreffelijke Gemeente doelman Jan Bakker In de eer ste helft legden Edo Lucieer en Gerrit Fieret met elk twee tref fers de basis voor de overwin ning. De Graaff had wel een groot overwicht,maar kon de 4- 1-achterstand niet meer weg werken. De productie van De Graaff bleef steken bij doelpun ten van Lex Janse, Marc Maes en Hans Dhondt. IZV-Marinet 5-2: IZV boekte in de strijd om degradatie een be langrijke zege. Bij de rust was de stand al opgelopen tot 4-0. Arno Wauters (2x), Johnny de Kort (2x) en Edward Kips waren ver antwoordelijk voor de winst. Patrick Passenier scoorde beide doelpunten voor Marinet. De Vlaanderen-HKC 1-4: Col lectief gezien speelde HKC een goede wedstrijd. Hans Stoffijn (2x), Menno Sandrini en Johan Plamont waren verantwoorde lijk voor de winst. Ron Polder man redde voor de Sasse ploeg de eer. Dow-Ron's Hair Fashion 5-2: Een regelmatige overwinning voor Dow, dat via treffers van Humphrey Klapwijk (2x), Alex Meijer, Jan-Willem Tangelder en Ludwig Kalisvaart de Hoek se ploeg kansloos liet. Ko Neels en Johnny Dieleman zorgden voor de tegendoelpunten. Badminton Birmingham. All England. Mannen, eer ste ronde: Hydiat (Ino) - Weistra (Ned) 15- 7 15-6. Vrouwen, eerste ronde: Watt (Sch)-Janssen (Ned) 8-11 11-411-1. Gemengd dubbel, eerste ronde: Van Daim/Van Hooren (Ned) - Agung/Erma- wati (lno/3) 15-11 16-17 15-9, Suprianto/ Zelin (lno/1) - Bruil/Van den Heuvel (Ned) 15-4 7-1515-12. Skiën Sierra Nevada. Wereldbeker alpine ski. Mannen, afdaling: 1. Kjus (Noo) 1.49,73, 2. Fleischer (VSt) 1.49,89, 3. Grönvold (N oo) 1.50,00, 4. Aamodt (Noo) 1.50,02, 5. Knauss (Oos) 1.50,10. Eindstand WB-af- daling: 1. Kjus 760 punten, 2. Schifferer (Oos) 438, 3. Franz (Oos) 427 Stand WB- algemeen: 1. Kjus 1359 punten, 2. Aam odt 1317,3. Maier (Oos) 1271. Vrouwen, afdaling: 1. Meissnitzer (Oos) 1.54,16, 2. Marken (Noo) 1.54,47, 3. Tur geon (Can) 1.54,70, 4. Götschl (Oos) 1.54,97, 5. Masnada (Fra) 1.55,00. Eindstand WB-afdaling: 1. Götschl 610 punten, 2. Meissnizter 468, 3. Dorfmeis- ter (Oos) 454. Stand WB-algemeen: 1. Meissnitzer 1640 punten, 2. Gerg (Dui) 1163,3. Götschl 1035. Sportprijsvragen Lucky Ten. Winnende getallen van woensdag 10 maart: 1-9-10-17-20-23-24- 26-27-30-34-37-43-54-62-69-75-77-78- 79. Duitse midweeklotto. Trekking A: 21-23- 32-35-44-47 Reservegetal: 15. Trekking B: 1-4-14-16-31-32. Reservegetal: 21. Su pergetallen: 8/6. Spel 77:8571882. Super 6: 257972. Belgische midweeklotto. Winnende ge tallen: 2-12-13-25-30-34. Reservegetal: 27. Joker: 0035271. (sportprijsvragen onder voorbehoud) Tennis Indian Wells. Mannen, 4,4 miljoen gul den. Eerste ronde: Gambill (VSt) - Novak (Tsj) 6-2 7-6, Woodruff (VSt) - Vacek (Tsj) 7-5 4-6 7-5. Tweede ronde: Siemerink (Ned) - Meligeni (Bra) 6-43-6 6-4, Kuerten (Bra) - Kafelnikov (Rus/2) 0-67-6 6-3, Hen man (GBr) - Arazi (Mar) 6-3 6-3. Kiefer (Dui) - Rafter (Aus) 7-6 3-6 7-5. Rios (Chi/6) - Pioline (Fra) 7-6 6-1, Kucera (Slw/12) - Hewitt (Aus) 7-5 6-3, Malisse (Bel) - Ivanisevic (Kro/14)7-66-3. Vrouwen, derde ronde: Pierce (Fral - Grande (Ita) 6-1 6-0, Serena Williams (VSt)-Black (Zim)6-0 7-5. Voetbal KNVB-beker. Kwartfinale: Feyenoord - Vitesse 2-1 na verlenging. Belgiè. Competitie. Kortrijk - RC Genk 1- 3. Lokeren - Westerlo 3-0. Stand aan kop: RC Genk 25-56, Brugge 25-52, Moes- kroen 25-46, Anderlecht 24-44, Standard 25-44, Gent 25-44. Frankrijk. Competitie: Lens - Montpellier 1-0, Lorient- Rennes 1-1, Monaco - Metz 0-0. Lyon - Auxerre 2-1Paris SG - Nantes 0-0. Strasbourg - Bastia 1-1, Toulouse - Le Havre 0-0. Stand aan kop: Bordeaux 26-56, Marseille 26-55, Lyon 25-47, Mo naco 25-42. Rennes 26-41Nantes 26-40. Boekarest. Interland: Roemenie - Israel 0-2 (0-1). 16. Harazi 0-1,64. Badir0-2 Athene. Interland: Griekenland - Kroatié 3-2(1-0). 12 Yannakopoulos 1 -0,55.Yan- nakopoulos 2-0, 68. Vlaovic 2-1, 80. Su- ker 2-2 (strafschop). 86. Nikolaidis 3-2 Boedapest. Interland: Hongarije - Bos- nié-Herzegovina 1-1 (0-1). 31. Kodro 0-1, 66. Illes 1-1 (strafschop). La Valetta. Interland: Malta - Moldavië 0- 2 (0-0). 73. Epoerjan 0-1,87. Soejalev 0-2. Volleybal Bedrijfscompetitie Terneuzen. Eerste klasse A: Artland Artland-Dow 3-0 (reg- I.), Meesen-Broomchemie 2-1, Foaks- Neelemans 1-3. Stand: Broomchemie 7- 17, Dees 6-12, Foaks 7-12, Meesen 7-11, Neelemans 7-11, Dow 7-4, Artland Art land 7-3. Eerste klasse B: De Pannen- schuur-PSOVZ2-1, Deltan-NHI 3-0, V&V- De Pooter 2-1. Stand: V&V 7-17, De Pooter 7-14, De Pannenschuur7-13, Del tan 7-11, PSOVZ7-8, Foaks 2 6-7, NHI 7-0'. Tweede klasse A: Artland Artland 2- Dow 2 1-2, Aster-De Hoop 0-3, Vervaet- Echo Audio 0-3 Stand: Dow 2 7-14, IVIO 6-13, Echo Audio 7-13, De Hoop 7-13, Art land Artland 2 7-9, Vervaet 7-8, Aster 7- 1. Tweede klasse B: Rabobank-V&SH 1- I, Dees 2-Meesen 2 0-3, Jacobs TA-Ge- meente 1-2. Stand: Meesen 2 7-20, Ge meente 7-12, PSOVZ2 6-11, Jacobs TA 7- IIRabobank 7-6, V&SH 7-5. Dees 2 7-4. Derde klasse A: Deltan 2-Foaks 4 3-0, URS-Scheldesport 0-3. Stand: Schelde sport 7-21, Deltan 27-15, Dow 3 6-13, Fo aks 47-8, URS 7-8, IVIO 2 6-3, Cysouw 6-2. Derde klasse B: VC Schelde-Gemeenté 2 3-0 (regl.), B&S-Foaks 3 0-3. Stand: Star1 co/La Redoute 6-15, Zeeland Seaports 6- 14. Aster 2 6-11, Foaks 3 7-11VC Schelde 7-9, Gemeente 2 7-4, B&S 7-3. Wielrennen Parijs-Nice. Vierde etappe Nevers-Vi- chy: 1. Roux (Fra) 201 km in 5.04.46, 2. Planckaert (Bel) 0.08, 3. Heulot (Fra), 4. Viogt (Dui), 5. Savoldelli (Ita), 6. Den Bak ker (Ned). 7. Salmon (Fra), 8. Barthe (Fra) 0.15, 9. O'Grady (Aus), 10. McEwen (A us), 35. Boogerd (Ned). Algemeen klas sement: 1O'Grady 15 42.58,2 Tsjmïl (B el) 0.07, 3. Sörensen (Den) 0.24, 4. Den Bakker 0.28, 5. Wauters (Bel) 0.31, 6. Merckx (Bel) 0.32,7. Dekker (Ned) 0.35,8. Boogerd 0.41. 9. Markus Zberg (Zwi) 0.47.10. Van Bon (Ned) 1.12. Tirreno-Adriatico. Eerste etappe Sorren- te-Sorrente: 1. Vainsteins (Let) 131 km in 3.08.41,2. Petito (Ita), 3. Rebellin (Ita), 4. Gazelli (Ita). 5. Casagrande (Ita), 6. Bartoli (Ita), 7. Hamburger (Den). 8. Jalabert (Fral, 9. Donati (Ita) 0.05, 10. Van Pete- gem (Bel) 0.21 Algemeen klassement: 1 Vainsteins 3.08.41, 2. Petito 0.02.3. Bart oli 0.03, 4. Rebellin 0.04. 5. Jalabert, 6. Garzelli 0.05,7. Casagrande, 8. Hambur ger, 9. Donati 0.15,10. Van Petegem 0.26 Zaalvoetbal Zeeuws-Vlaanderen. Tweede klasse: IZV-Marinet 5-2; De Vlaanderen-HKC 1-4; Dow-Ron's Hair Fashion 5-2; Gemeente Terneuzen-De Graaff 4-3: De Ruyter-Am- stelhoekje/VeDeCo 3-11 Stand: Amstel hoekje 19-52, De Graaff 18-45, Dow 18- 33, De Ruyter 19-28, Gemeente Terneu zen 18-26, Morres 3 18-22, HKC 18-22, Marinet Philippine 18-20, De Vlaanderen 18-15, IZV 18-13, Ron's Hair Fashion 18- 11. Racing Genk steviger aan kop in België KORTRIJK - Racing Genk heeft zijn voorsprong op Club Brugge in de Belgische eerste klasse vergroot tot vier punten. Genk won de inhaalwedstrijd bij KV Kortrijk met 3-1. In Kortrijk had de plaatselijke KV, voorlaatste in de stand, wei nig kans tegen de koploper. Genk had veel meer balbezit, maar sprong nonchalant met de kansen om. Strupar maakte 0-1 waarna Stojanovic gelijkmaak te. Na de rust beslisten Oulare en; Gudjonsson het duel. Lokeren versloeg op eigen veld Westerloo met 3-0. Belga

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 49