Kornejev weer redder in nood Aanbod was te mooi om af te slaan Siemerink in derde ronde Indian Wells 17 Invaller knalt Feyenoord naar halve finale beker Roux krijgt loon naar werken in Parijs-Nice Overgang De Visser naar Feyenoord rond Dubbeldam legt het af tegen Koerts PZC fW Marcel van der Kraan ROTTERDAM - In de rol van •super-sub' wordt hij langza merhand een fenomeen in de Kuip- Igor Kornejev verzorgt Russische huzarenstukjes op momenten dat Feyenoord het even moeilijk heeft. Gister avond knalde hij de Rotterdam- Feyenoord treft mogelijk Ajax in halve finale ROTTERDAM - PSV speelt op 14 of 15 april in de halve eind- I strijd van het toernooi om de Amstel Cup thuis tegen Fortuna Sittard. De andere halve eind strijd is misschien de klassieker Ajax-Feyenoord. De Amsterdammers moeten dan nog wel eerst afrekenen met FC Zwolle. De kwartfinale tussen deze clubs uit eerste- en eredivi sie kan donderdag geen door gang vinden. De Zwolse burge meester verbood het duel uit angst voor ongeregeldheden. FC Zwolle-Ajax wordt op woensdag 24 maart gespeeld. ANP - Barcelona wint van Dreamteam BARCELONA - Het huidige Barcelona heeft woensdag avond de erewedstrijd voor Jo- han Cruijff met 2-0 gewonnen van het Dreamteam, dat uit oud-spelers van Barcelona be stond. J Voor het team van Louis van Gaal scoorden Patrick Kluivert jn in de eerste helft (voorzet Frank de Boer) en de Braziliaan Gio- M vanni na rust. In het Dream- team, gecoacht door Johan fCruijff, speelde ondermeer Ro- nald Koeman. se club in de verlenging naar de halve finales van de KNVB-be- ker, waarin de ploeg moet aan treden tegen de winnaar van het duel FC Zwolle-Ajax. Het le gioen beloonde de Rus met een staande ovatie en zelf sprong hij zijn trainer om de hals. Dat was misschien wel het mooiste moment van dit seizoen tussen Kornejev en Beenhakker. Hun innige omhelzing op hel veld was gemeend. Nog niet zo heel lang geleden dacht de coach dat er aanleiding was om zijn pupil op een toekomst el ders te wijzen. Gisteravond moeten beiden in hun hart blij zijn geweest dat het zo ver nooit is gekomen. Geniale invaller Het pubhek in Rotterdam-Zuid geniet veel meer dan voorheen van de bij vlagen geniale inval ler. De 'sudden death-goal' van Kornejev, die met een subtiele beweging Westerveld na 98 mi nuten het nakijken gaf, was vol gens de regels meteen het einde van het meer spannende dan aantrekkelijke bekerduel. Het was ook de afstraffing van de angstige speelwijze van Vitesse, dat aan een moeilijke periode bezig is en nog de handen vol zal hebben om de tweede plaats vast te houden. Feyenoord had in het eerste be drijf desondanks de grootste moeite om de stugge Arnhemse muur te slechten. De Rotter dammers gingen slordig te werk en leden daardoor onvoorstel baar veel balverlies. De spaar zame keren dat Julio Cruz wel goed werd aangespeeld, voelde hij meteen denoppen van de Ita liaan Marco de Marchi op zijn hielen. In het eerste half uur lag de Argentijn vijf keer met zijn neus in het gras. De vierde over treding was van Michel Kreek en die kreeg meteen geel van scheidsrechter Temmink. Zo moeizaam als het voor de rust ging, zo voorspoedig begon de tweede helft. Jean-Paul van Feyenoorder Kees van Wonderen (links) duelleert met Scot Booth van Vitesse. Gastel zag Jon Dahl Tomasson een van zijn vele sprints in de diepte maken en bediende de Deen op maat. Tomasson op zijn beurt bracht met een slim kop balletje Julio Cruz in stelling, die binnen het strafschopgebied door de te laat uitgekomen Wes terveld werd gevloerd. Simpele klus De doelman van Vitesse vreesde even het strijdperk te moeten verlaten, maar Temmink was met een gele kaart mild. De strafschop was een simpele klus voor Van Gastel (zijn vierde al dit seizoen). Waar Temmink mild was voor Westerveld, bleek hij onverbid delijk voor Steve Goossen op het moment dat die Igor Kornejev van achteren neersabelde. Goossen mocht meteen naar de kleedkamer en deed zijn tien ploeggenoten de moed in de schoenen zakken. Met slechts vier minuten nog op de klok leek er voor Feyenoord geen vuiltje aan de lucht. Vitesse kreeg echter het onmo gelijke voor elkaar en sleepte in de slotseconden een verlenging uit het vuur. Invaller Dejan Cu- rovic had aan een half metertje van Bert Konterman genoeg om de gelijkmaker binnen te knal len. Maar in de extra speeltijd kwam opnieuw Feyenoords grootste kwaliteit bovendrij ven. Van Gastel en zijnen zijn in staat om uit een uitgedroogde Spaarselect bereidt volledige overname van nationale sprintploeg voor Ron Zwerver beëindigt zijn volleybalcarrière BRUSSEL - Ron Zwerver (32) heeft besloten zijn actieve vol leybalcarrière na dit seizoen te beëindigen. Dat heeft hij Edwin Blauwblomme, voorzitter van Zwervers Belgische club Knack Roeselare woensdag laten we ten. Zwerver denkt niet de motivatie pp te kunnen brengen voor nog een seizoen. Na de verloren fi- nale in het toernooi om de CE V- rTjl beker, afgelopen weekeinde, is hem er wel veel aan gelegen zijn werkgever aan de Belgische ti tel te helpen. „Dat zou een mooi afscheid zijn." Echt verrassend is het besluit van de Nederlandse recordin ternational (463 caps) niet. Na zes Italiaanse tropenjaren te kende Zwerver vorige zomer voor één jaar bij Roeselare, waar de Nederlanders Albert Cristina en Martin van der Horst al onder contract ston den. „Ik wist precies wat me te wachten stond. Een nieuwe om geving, een nieuwe ploeg, dat is voor één seizoen een uitdaging. Niet voor een tweede jaar." Zweiver kwam in Italië zes jaar lang voor Sisley Treviso uit, met welke topclub hij onder meer landskampioen werd en de na tionale beker en de Europa Cup veroverde. In november '96, bij een toernooi in Japan, verklaar de hij zijn periode bij Oranje al voor gesloten.Zwerver heeft plannen genoeg, zonder die al te willen of kunnen onthullen. Hij gaat in elk geval meer tijd aan zi]n gezin besteden en denkt er over voor zichzelf te beginnen en 'te zien waar zijn andere inte resses en talenten hem brengen'. Zwerver veroverde in '92 op de Olympische Spelen in Barcelo na met Oranje de zilveren plak. Vier jaar later in Atlanta kwam de bekroning. Italië werd in een zinderende olympische finale niet 3-2 verslagen. GPD door Gijs van Oosten HEERENVEEN - Spaarselect heeft in de schaatssport zijn slag geslagen, maar kan de in druk niet wegnemen dat de re volutionaire actie haastwerk is geweest. De inf ormat iemap die gistermiddag tijdens de pers conferentie werd uitgedeeld, voorziet in bondige biogra fieën van Peter Mueller, Jan Bos, Erben Wennemars en ook Tonny de Jong. De melding van de komst van Tonny de Jong was voorbarig, erkende team manager Orlando van den Bosch. Het slippertje van de PR-func- tionaris van Spaarselect ont hulde het laatste deel van het best bewaarde geheim van het schaatsseizoen '98-'99. Spaar select bereidt een volledige overname van de succesvolle sprintploeg van de KNSB voor. De bedrijfsleiding trad halver wege de onderhandelingen naar buiten om vlak voor het WK afstanden royaal de aan dacht te trekken. Die opzet slaagde volledig; de camera ploegen struikelden over el- kaars snoeren in de ontvangst ruimte van schaatstempel Thialf. Het is op z'n minst een beetje slordig te noemen dat Spaarse lect de vraag welke rol Ingrid Haringa in de nieuwe con structie gaat bekleden, onbe antwoord liet. De 34-jarige coach uit Noord-Holland heeft een tweejarig contract, maar het wordt niet uitgesloten dat zij na een seizoen alweer het veld moet ruimen. Van den Bosch: „In dit stadium hebben we nog niet helder voor ogen hoe de coaching wordt inge vuld. We gaan op korte termijn met Peter en Ingrid praten." Aardverschuiving Minder onduidelijkheid be staat er over Gianni Romme en Bob de Jong. De twee stayers mogen blijven en krijgen in de volgende winter gezelschap van de complete sprintploeg. Jakko Jan Leeuwangh vertelde gisteren dat hij tijdens de pre sentatie niet achter de tafel zat, omdat zijn contract nog niet was opgesteld. De onderhan delingen met hem en de overige sprinters worden pas na het weekeinde, als het WK afstan den voorbij is, gevoerd. „Je kan niet alle contracten in twee da gen tekenen", zei Mueller Mueller is de katalysator van de aardverschuiving in de schaatssport. De 44-jarige Gianni Romme (uiterst links) en Bob de Jong (uiterst rechts) krijgen bij Spaarselect gezelschap van Erben Wennemars, coach Peter Mueller en Jan Bos (vlnr). foto Leo Vogelzang/GPD Amerikaanse schaatscoach haalde in de voorbije drie jaren in Nederland de sprinters uit de schaduw van de allroun- ders. Sinds hij vorig jaar Jan Bos wereldkampioen sprint en Marianne Timmer tweevoudig olympisch kampioene maakte, komen de schaatsers en spon sors als vliegen op stroop op hem af. „Spaarselect kwam met een mooi aanbod dat we eenvoudig niet konden afslaan", lichtte Mueller de overstap toe. „We hebben de garantie dat we drie jaar, tot de Winterspelen van 2002 in Salt Lake City, bij el kaar kunnen blijven. Het bud get (bijna 20 miljoen gulden over drie jaar) biedt ons de mo gelijkheid om te doen wat we willen doen. Er zal in mijn con cept niets veranderen, we brei den alleen de mogelijkheden uit, zodat we straks veel me dailles voor Nederland kunnen winnen. De KNSB wist van mijn wensen af, maar werd pas vorige week concreet toen ze met een tegenbod kwam. Dat was. voor mij althans, te laat." Bos en Wennemars. die zondag tot een overeenkomst met Spaarselect kwamen, zeiden dat geld niet het enige motief was om de KNSB de rug toe te keren. Een paar weken geleden sprak het duo al de wens uit om meer trainingskampen op hoogte te doen, zodat er vaker op snel ijs kan worden ge traind. Bos: „We hoeven bij Spaarselect niet meer bang te zijn dat we het budget zullen overschrijden. Als je het hele jaar in Calgary wil zitten, dan moet dat kunnen." Mueller, Bos noch Wennemars wilde onaardige dingen zeggen over de KNSB. Jan Willem van Dijk. directeur van Spaarse lect. daarentegen wel. Hij maakte van de gelegenheid ge- fa ru ik zij n ergernis te laten blij - ken over de bond in het alge meen en sponsor Aegon in het bijzonder. Van Dijk merkte op dat het team van Spaarselect het hele seizoen is behandeld alsof het 'een enge ziekte' had. „Ik heb me mateloos geërgerd Postma voorziet einde kernploeg HEERENVEEN - Ids Postma, de enige topper die de KNSB trouw blijft, zegt dat de schaatsbond eerder besluiten had moeten nemen om een leegloop te voorkomen. „De huidige constructie met de bond, de kernploegen en de commerciële ploegen klopt niet. Daardoor hebben we veel problemen ge had." Postma vindt dat de KNSB te star opereert en te weinig naar de wensen van de schaatsers luistert. De uitbreiding van Spaarselect juicht Postma toe. Volgens de schaatser uit Dearsum is ieder verandering een vooruitgang voor het schaatsen. „De overstap van de sprinters naar Spaarselect zou wel eens een stap in de richting van het einde van de kernploeg kunnen zijn. Aegon zal daar niet blij mee zijn. Het enige dat zij nog kunnen doen is zelf een commerciële ploeg beginnen." GPD aan diverse uitspraken. Ingrid Haringa zou er als coach niets van kunnen, Orlando van den Bosch zou een makelaar zijn die alleen geld rook en Gianni Romme zou in een narrenpak schaatsen." Reglementen Van Dijk zal er in de schaatslo- ze maanden alles aan doen om zijn schaatsers in het pak van Spaarselect - en niet dat van bondssponsor Aegon - aan de internationale wedstrijden te laten deelnemen. Hoewel dit volgens de reglementen van de ISU niet is toegestaan, is Van Dijk vastberaden. „Ik kan ie dereen verzekeren dat Spaar select samen met Sanex de strijd met de bond zal aan gaan." Voorzitter Wim Schenk van de KNSB vindt niet dat zijn bond verworden is tot een uitzend bureau van schaatsers voor de grote titelevenementen. „Het is heel simpel. Een schaatser is vrij om te bepalen hoe hij zich voorbereidt op de grote toer nooien. Maar bij die toernooi en rijdt iedere Nederlander in een KNSB-pak." ANP/GPD foto Jasper Juinen/Toussaint Kluiters/ANP sinaasappelschil nog een drup pel te persen. Acht minuten was de eerste 'extra' helft oud, toen Kalou boven de verdediging van Vitesse uittorende en de bal met het hoofd klaarlegde voor Kor nejev: 2-1. Feyenoord - Vitesse 2-1 n.v. (0-0 1- 1). 48. Van Gastel 1-0 (strafschop), 90. Curovic 1-1, 98. Kornejev 2-1. Scheidsrechter: Temmink. Rode kaart: 86. Goossen (Vitesse). Gele kaart: Kreek, Westerveld (Vitesse). Aantal toeschouwers: 28.000. GPD van onze sportredactie VICHY/SORRENTE - Lau rent Roux tekende woensdag voor de eerste Franse ritzege in Parijs-Nice. De voormalig TVM-renner maakte deel uit van een kopgroep van zeven renners. Enkele kilometers voor de finish plaatste Roux de beslissende demarrage. De leiderstrui bleef in bezit van de Australiër O'Grady. Roux koos afgelopen winter na een verblijf van enkele ja ren bij de Nederlandse TVM- ploeg voor een terugkeer naar zijn vaderland. Bij het leeggelopen Casino wil de 26-jarige Fransman defini tief doorbreken, nadat hij in 1998 al eens een dag de lei derstrui droeg in de Ronde van Italië. In de vierde etappe van Pa rijs-Nice, een rit van Nevers naar Vichy over 201,5 kilo meter, nam Roux op vijftig kilometer voor de finish het initiatief. In zijn kielzog re den zes renners mee, onder wie de Nederlander Maarten den Bakker en de Belg Planckaert, een snelle man als het op sprinten aankomt. Roux doorzag het gevaar en ontsnapte drie kilometer voor de finish. Hij hield op de streep acht seconden over op Planckaeif en de Fransman Stéphane Heulot. Het pelo ton volgde binnen enkele tel len; de Fransman Barthe won de sprint. De Australiër O'Grady fi nishte als negende. Zijn lei dende positie in het alge meen klassement kwam niet in gevaar. Beste Nederlander in de totaalstand is Den Bak ker. De Rabobank-renner hep enkele seconden in op O'Grady. Zijn achterstand bedraagt 28 seconden. Tirreno De Let Romans Vainsteins won de eerste etappe in de Tirreno-Adriatico, een rit over 131 kilometer met start en finish in Sorrente. Hij liet in de spurt acht medevluch ters. onder wie de favorieten voor de eindzege Bartoli en Jalabert, achter zich. De Ita liaan Petito werd tweede, zijn landgenoot Rebellin der de. De groep ontstond op 90 kilo meter van de finish en hield op de streep 21 seconden over op het peloton. Peter van Pe- tegem won daarvan de sprint. Sprinter Erik Zabel verloor bijna dertien minu ten op Vainsteins. AFP Laurent Roux is zijn medevluchters te slim af en wint de vier de etappe van Parijs-Nice. foto Patrick Gardin/AP van onze sportredactie HOORN - Jan de Visser heeft gisteren met Feyenoord een mondeling akkoord bereikt over een driejarig contract. De middenvelder uit Hoorn ver trekt aan het einde van dit sei zoen bij Heerenveen, waarvoor hij sinds 1991 uitkomt. Feye noord betaalt anderhalf miljoen gulden voor de 31-jarige De Vis ser. Gisteren kwamen de partijen snel tot overeenstemming. De afkoopsom die De Visser in zijn bij Heerenveen opengebroken contract had laten opnemen, was voor Feyenoord geen pro bleem. In een kort gesprek met Rob Baan, Feyenoords be stuurslid technische zaken, werd ook over De Vissers per soonlijke wensen overeenstem ming bereikt. „Het vooi'traject was immers al afgewerkt", zei De Visser. Vori ge week trachtte Feyenoord de linkermiddenvelder tussentijds over te nemen van Heerenveen. Die poging strandde op de vraagprijs van de Friese club, die midden in het seizoen niet gebonden was aan de gelimi teerde transfersom in het con tract. Feyenoord wenst aanvul ling voor de mager bezette linkerkant met een zwaar sei zoen in onder meer de Cham pions League op komst GPD 6-3. Kafelnikov, de winnaar van de Australian Open en Rotter dam, verspeelde in de derde set de voorsprong van 3-1. ANP/RTR van onze sportredactie INDIAN WELLS - Jan Sieme rink beeft de derde, ronde be reikt van de Super Nine in Indian Wells. De 28-jarige linkshander uit Rijnsburg ver sloeg de Braziliaan Meligeni in drie sets, 6-4 2-6 6-4. Siemerink, afgezakt naar de 32e plaats op de wereldranglijst, werd de tweede Nederlander bij de laatste zestien. Hij speelt in de derde ronde tegen de winnaar van het duel tussen de als acht ste geplaatste Krajicek en de Amerikaan Gambill, de win naar van het toernooi van Scottsdale. Stunt Eerder bereikte Sjeng Schalken de derde ronde door de overwin ning in twee sets op de als zestiende geplaatste Zweed Thomas Johansson (6-3 6-3). Schalken speelt in de derde ron de tegen Kuerten. De Braziliaan haalde een stunt uit door de als tweede geplaatste Kafelnikov uit het toernooi te slaan, 0-6 7-6 KAAPSTAD - Davy Dubbel dam is gisteren 42e geworden in de proloog van de Zuid-Afri kaanse etappekoers Giro del Capo. De wielrenner uit Sluiskil had negentien seconden achter stand op zijn winnende ploeg genoot Jans Koerts. De proloog werd over een af stand van drie kilometer verre den in Brackenfell, nabij Kaap stad, waar het bijzonder warm was. Dubbeldam en Koerts ma ken als gastrenners deel uit van de Zuid-Afrikaanse ploeg Com puter Forms. De Giro del Capo eindigt zondag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 17