Sas blijft werken aan dumppaleis PZC Sluis studeert op diverse tarieven voor rioolrecht Subsidievoorstel Historische Week in Reynaertstad Boeren houden dikke vinger in waterschapspap Een pluim voor alle voorlezers Verkiezingen voor waterschap scoren 39 procent opkomst bouwstoffen zeeland Raad jubelend akkoord met intentieovereenkomst Bijeenkomst grensarbeid Uitstel blijspel Dure crème Bijeenkomst paardenfokkers Aardenburg weert truckers tegels maken de badkamer vrijdag 5 maart 1999 z1 door Sheila van Doorsselaer SAS VAN GENT - De komst van het dumpcentrum op het voor malige CSM-terrein in Sas van Gent is weer een stap dichterbij De raadsleden zeiden gister avond volmondig ja tegen het voorstel om een intentieover eenkomst vast te stellen. Met die overeenkomst kan het college verder onderhandelen met projectontwikkelaar M. Smit van Innovast over onder meer de verdeling van de kosten van een economisch, planolo gisch en haalbaarheidsonder zoek. CD A-fractievoorzitter R. Brug- geman prees het college, omdat volgens hem iedereen in een vroeg stadium kennis heeft kun nen nemen van de plannen. Bruggeman: „Dit schetst de weg hoe we in de toekomst verder door Jean-Lou de Gucht HULST - Als het aan de com missie culturele zaken ligt, mag de gemeente Hulst 50.000 gul den subsidie geven aan de Rey- naert Historische Week (van donderdag 2 tot en met zondag 12 september 1999). Het voorstel wordt eind van de maand voorgelegd aanm de raad.De Reynaert Historische Week moet de verbondenheid van Hulst met de vos onderstre pen en bestaat uit muziekoptre- dens, poppentheater, straatthe ater en een tentoonstelling. Publiekstrekker moet het mu ziektheaterstuk De Republiek der Negatie worden. Hierin wordt het oorspronkelijke Rey- naertverhaal tot een moderne, maatschappijkritische voor stelling bewerkt. Wethouder P. Weemaes (cultur ele zaken) maakte de leden van de commissie gisteravond dui- door Conny van Gremberphe TERNEUZEN - De boeren stand blijft een redelijk zwaar stempel drukken op het bestuur van het nieuwe waterschap Zeeuws-Vlaanderen. Ruim de helft van de 3 0 zetels in het nieu we algemene bestuur worden, na de verkiezingsuitslag van woensdag, ingenomen door mensen met een agrarische ach tergrond. De 'groenen*, die ge zamenlijk campagne hadden gevoerd, liepen feitelijk tegen een verlies op. Zaten er voor de fusie nog twee 'groenen' in de drie water schapsbesturen, in de nieuwe algemene vergadering keert al leen Steltkluut-voorzitter A Paauwe uit Zaamslag terug. De HulsterambtenaarE. deDecke- re, kandidaat voor de categorie ingezetenen, wist van alle kan didaten de meeste stemmen (1878) te vergaren. Gezworene De Deckere meent dat hij op ba sis van die verkiezingsuitslag een zetel in het dagelijks be stuur kan opeisen. „Ik hecht er aan dat het waterschap niet al leen de boerenbelangen in het oog houdt. De gewone mensen hebben er ook belang bij dat de organisatie goed en goedkoop gerund wordt. Ik zet dan ook in op de functie van gezworene", zei De Deckere, die overigens als secretaris van de plaatselijke agrarische belangenorganisatie LTO wel degelijk verbonden is met de agrarische sector. Ook O. van Waes-Smet uit Ter- neuzen, momenteel nog deel CLINGE - De FNV Groot Hulst houdt vandaag om 19.30 uur in zaal Malpertuus in Clinge een voorlichtingsbijeenkomst voor en over grensarbeiders. De bijeenkomst is gericht op mensen uit Zeeuws-Vlaanderen en de Belgische grensstreek. Aan de avond wordt behalve FNV meegewerkt door de Be lastingdienst, Belgische zaken, OZ Zorgverzekeringen, ABW, ACV en de Christelijke Zieken kas. moeten gaan. Ik ben blij verrast. Collega M. Weemaes van D66 repte zelfs van een historisch besluit. Alle raadsleden waren het er over eens dat de komst van het 'outlet centre' Sas weer op de kaart zal zetten en compli menteerden de Sasse midden standsvereniging Sas 70 over de positieve houding waarmee zij de plannen onthaalden. Burgemeester J. Lonink be dankte de leden voor de steun. Lonink: „De invloed van dit be sluit gaat verder dan alleen Sas van Gent. Ook van de onderne mersverenigingen in Axel en Hulst heb ik al brieven ontvan gen en we gaan binnenkort pra ten met onze buurman Zelzate. We mogen niet vergeten dat er nog heel wat hobbels zijn te ne men. Mocht de outlet er niet ko men, dan blijven we met een moeilijk opvulbaar gat zitten." PvdA-fractievoorzitter R. de delijk dat Hulst met de Histori sche Week 'een gigantisch eve nement binnenhaalt'. De 50.000 gulden subsidie is echter maar een klein onderdeel van het to tale dekkingsplan. Voor de tota le week is driekwart miljoen gulden nodig. Een groot gedeel te van dit bedrag wil de organi satie uit een aantal fondsen ha len. Verschillende leden van de commissie zetten vraagtekens bij de financiering, maar gaven het plan het voordeel van de twijfel. De commissie kreeg ook duide lijkheid over de subsidiëring van het Hulster Dweilbandfes tival. Weemaes gaf toe dat de or ganisatie van het festival, het muziekgezelschap De Barèelen, ook in 1997 een subsidie van 1250 gulden had gekregen. Dit jaar krijgt het slechts 150 gul den, met als argument dat de 1250 gulden van vorig jaar te maken had met het jubileum dat toen werd gevierd. uitmakend van het dagelijks be stuur van het fusieschap, wil eind maart weer een bestuurs zetel claimen. Donderdag zei ze zelf verbaasd te zijn over het feit dat ze in de categorie ingezete nen nog 1654 stemmen wist te vergaren. Goed voor een vierde plaats op de ranglijst. „Ik denk dat nog heel wat mensen bewust op een vrouw hebben gestemd. Ik vind dat dit gegeven ook ver taald mag worden met een zetel in het dagelijks bestuur en die probeer ik straks dan ook te ha len.'" Dijkgraaf H. Eversdijk toonde zich donderdag tevreden over het verloop van de verkiezingen en over de uiteindelijke op komst van 39 procent. „Hadden we dit niet in combinatie ge daan met de Statenverkiezin gen, dan was de opkomst bedui dend lager uitgevallen. Kijk je naar de uitgesplitste opkomst, dan valt op dat de relatief hoge opkomst voor de categorieën ongebouwd en pachters op (52 en 74 procent). Een en ander heeft tot gevolg dat de invloed van de agrarische sector in het nieuwe bestuur vrij groot is. Op zich begrijpelijk, maar het waterschap i s meer dan een boe- renbelangenorganisatie en ver dient een brede vertegenwoor- diging." Missers De eerste verkiezing voor het waterschap Zeeuws-Vlaande ren verliep niet op rolletjes. Tal van Zeeuws-Vlamingen ontvin gen geen oproepkaarten, terwijl overleden mensen wel een kaart werd toegestuurd. De inciden ten met de oproepkaarten zijn voor de nieuwe hoofdingeland Paauwe aanleiding om. aan te dringen op een onderzoek. „Ja", zegt Eversdijk, „er zijn wat din gen misgelopen, maar we zijn er inmiddels ook achter dat het hier om incidenten ging en niet om missers van structurele aard. Bij de koppeling van ons registratiesysteem aan dat van het kadaster, wat handmatig is gebeurd, zijn wat fouten ge maakt, Het gevolg is dat een aantal mensen geen oproep kaart heeft ontvangen. We heb ben dit nader bekeken en kun nen nu concluderen dat het uitsluiten van deze mensen voor de verkiezing geen weerslag heeft gehad op de uiteindelijke uitslag." Meyer zette gisteravond samen met zijn collega F. van Hulle van Gemeentebelangen Groot Sas (GGS) nog wat juridische punt jes op de i. Met het veranderen door Conny van Gremberqhe TERNEUZEN - Voor de water schapsverkiezingen in Zeeuws- Vlaanderen trokken woensdag ruim 50.000 mensen naar de stembus. Het opkomstpercen tage kwam daarmee uit op 39 procent. In totaal hadden 69 mensen zich kandidaat gesteld voor 30 zetels verdeeld over de vijf categorieën van belangheb benden. In de categorie Gebouwd wor den de zes zetels ingenomen door: E. Wijffels uit Aardenburg (1676 stemmen), A Dobbelaer, Vogelwaarde (1301), B. IJse- baert, Axel (1099), J. de Rechter, Breskens (1044), J. Vereecken, Clinge (956) en F. Hamelink, Zaamslag (954). De twee zetels voor de pachters gaan naar E. Baecke, Nieuw-Namen (499) en C. Buijsse, Biervliet (417). De zes zetels voor de categorie On gebouwd werden in de wacht gesleept door: H. van de Vijver, Sluis (742), J. Steijeart, Graauw (689), J. Rosendaal-Dees, Zuid- zande (526), L. Mangnus, Vogel waarde (335), K. Dieleman, Hoek (319) en G, Michielsen, Clinge (315). Ingezetenen De elf zetels voor de categorie Ingezetenen vielen ten deel aan: E. de Deckere, Clinge (1878), E. de Koek, Kloosterzande (1771), J. Provoost, Nieuwvliet (1736), O. van Waes-Smet, Terneuzen (1654), K. Martinet, Heikant (1457), A Stoffels, Terneuzen (1293), M. Vinke, Axel (1284), J. vanSchaik Axel (1271), P. Wee maes,Hulst (1223), A Paauwe, Zaamslag (1205) en A van Ha- negem, Breskens (1200). De der tig leden van Kamer van Koop handel in Zeeland kozen woensdag de vi jf vertegenwoor digers voor de categorie Be- van enkele komma's en punten werd de overeenkomst helemaal juridisch waterdicht gemaakt. Van Hulle wil graag zo snel mo gelijk zekerheid over de kosten drijfsgebouwd in het schapsbe- stuur. Zetels zijn weggelegd voor J. Dees, Zaamslag (6), J. van de Velde, Cadzand (5), T. Wemaer, Sluis (7), C. de Jonge, Aardenburg (6) en R. de Waal, Terneuzen (4). De nieuw gekozen water schapsbestuurders komen voor het eerst bijeen op 26 maart, dan wordt ook het nieuwe dagelijks bestuur van het schap gekozen. Het nieuwe bestuur buigt zich vervolgens een week later over de voordracht voor een nieuwe dijkgraaf, die, als de procedure verder vlekkeloos verloopt, voor de zomer kan aantreden. BRESKENS - De geplande voorstellingen van toneelver eniging Thalia in Breskens gaan voorlopig niet door. Indirect is de sneeuw daar debet aan. De hoofdrolspeler was dan wel niet ingesneeuwd, maar kwam wel terug met een gebro ken been. Het geplande blijspel 'Harvey' is daardoor uitgesteld tot. na de zomer. Na de vakanties zal er weer druk worden gerepeteerd, zodat de voorstellingen nu za terdag 2 en zaterdag 9 oktober zullen plaatsvinden. SLUIS - Een 60-jarige vrouw uit Aal ter werd gistermiddag in Sluis betrapt op de diefstal van een tube crème. Zij wilde de crè me, die vijftien gulden waard was, uit een winkel aan de Ka- pellestraat meenemen. Zij werd meegenomen naar het politie bureau. Daar moest ze een boete van 240 gulden afrekenen. die met de onderzoeken zijn ge moeid, maar daar kon Lonink nog geen termijn aan verbinden. Lonink: „Alles moet nog wor den doorgerekend. Deze inten tieovereenkomst is geen vrijbrief voor het college om zo maar wat te doen, wij zullen met elk kredietvoorstel terugkomen in de raad." door Pascalle Cappetti SLUIS - De gemeente Sluis- Aardenburg onderzoekt of het mogelijk verschillende tarieven in te voeren voor het rioolrecht. De gemeente wil een onder scheid maken naar de mate van gebruik van de riolering. Vcel- gebruikers betalen in deze opzet meer dan mensen die min dei- water door de afvoer spoelen. Wethouder G. van Daele ant woordde dit donderdagavond in de commissie grondgebied op een vraag van E. Rammelaere van Lijst Rammelaere. Die vroeg of de hoge kosten voor het gemeentelijk rioleringsplan wel in verhouding staan tot de hoogte van het rioolrecht. Van Daele gaf wel aan dat er aan dif ferentiatie enkele juridische be zwaren kleven. Voordat de raad een voorstel krijgt, wilde hij zich dan ook eerst een goed beeld vormen van het gebruik van de riolering in Sluis-Aar- denburg. Ook moeten de moge lijkheden op een rijtje worden gezet van welke categorieën de gemeente kunt hanteren. Op dit moment bestaat er geen behoef te om het basisbedrag te verho gen, gaf hij aan. Kabel Het punt kwam aan de orde bij de behandeling van de aanslui ting van 112 woningen in het buitengebied De Biezen op de riolering. J. Quaak (CDA), hoe wel verheugd dat de eigen bij drage in het uiteindelijke raads voorstel voor de bewoners omlaag is gegaan naar 2500 gul den, vond het jammer dat de huizen niet tegelijkertijd op de kabel aangesloten worden. Dat is volgens Van Daele technisch niet uitvoerbaar, omdat de wo ningen daarvoor te ver weg lig gen om via de kabel het tv-sig- naal over te kunnen brengen. Ook de capaciteit van de vezels is onvoldoende. De commissie oordeelde posi tief over de bijdrage van vijftig mille die het college wil reserve ren voor het 'opplussen' van wo ningen voor ouderen en gehan dicapten. Gedeputeerde Staten stellen de Zeeuwse gemeenten eenzelfde bedrag beschikbaar. Het geld is bedoeld om huizen geschikt te maken voor bewo ning door ouderen en gehandi capten. Prijs Minder te spreken was zij over het feit dat het college de prijs die de gemeente betaalt voor de sloop van varkensoverslagbe drijf Staelens in Eede openbaar heeft gemaakt. Dat kost de ge meente geld, waarschuwde W. Gijsel (VVD/Gemeentebelang en). „Aannemers die op dit soort werken azen, zullen niet onder de genoemde bedragen duiken. Ook de andere fracties, waaron der wie het CDA die zich vorig jaar nog fel tegenstander ver klaarde van al te veel besloti heid, vonden in dit geval \3 trouwelijkheid meer op 4 plaats. Van Daele en h<3 grondgebied J. Naeije wal van mening dat je het ookl ders kon uitleggen. „WaniJ de aannemers een hogere pi berekenen, dan hebben zijl probleem. Wij zijn namelijk niet van4 boven deze prijs te gaan,"» Daele wilde het onderwerp der bespreken in de binnenlf| te voeren discussie over hetajj bestedingsbeleid. NIEUWVLIET - Het KWPN oninklijk Warmbloed Pas Nederland) afdeling Zeela, houdt vandaag een voorlii tingsavond over de toepass van het lineaire scoringsforn lier. Frenk Jespers van de hengsti keuringscommissie en inspi tem- Martin Verbrakel van! KWPN afdeling Brabant Zeeland, zullen zowel paaró getoond aan de hand als ont het zadel beoordelen. De bijee komst wordt gehouden in! Paardensportcentrum Nieu vliet, aan de Baanstpoldei dijk te Nieuwvliet en begint: 19.30 urn-. SLUIS - Het college van buif meester en wethouders Sluis-Aardenburg is op zc, naar een locatie voor 4 vrachtwagenparkeerterrein j Aardenburg. De gemeente w een parkeerverbod vrachtwagens in de kern inva ren. De gemeente overweegt gepjj keerde vrachtwagens u Aardenburg te weren, na hè haaldelijke klachten van eg bewoner van de Iianzestraat het dorp. Die wilde nu eindeli eens dat een einde wordt g maakt aan de parkeeroverk in zijn straat. In een briefb klaagde hij zich er over da!i behandeling van zijn klachti zo lang duurt. Verbaasd Wethouder G. van Daele t® zich gisteravond verbaasd de brief. Volgens hem is des meente intensief bezig eent! lossing te zoeken. De vrachté genchauffeur is bovendienj diverse malen bekeurd. parkeerverbod in de Hanzsj traat behoort juridisch nieti' de mogelijkheden. Daarom fe kijken B en W nu hoe ze de te kern vrachtwagenvrij kunte maken. Prijsuitreiking aan de winnares van de voorleesvvedstrijd, Stephanie Dingenouts uit Terneuzen. door Joost Bosman TERNEUZEN - Af en toe een beetje eng, af en toe een beetje verdrietig, maar wel erg mooi waren de verhalen die de zeven kinderen donderdagavond voorlazen tijdens de regionale voorleeswedstrijd in de biblio theek van Terneuzen. Adem loos luisterden de klasgenoot jes dan ook naar William (12) van de Prins Willem van Oran- jeschool, die een vrolijk ver haal had voorbereid over Abeltje op de kermis. Of naar Elmer (12) van De Oude Vaart, die griezelig verhaalde van Ferdinand die een gewonde drugskoerier vindt in een steeg. Maar volgens Marleen en Ju dith, die giechelen zoals alleen meiden van hun leeftijd dat kunnen, moest Tessa (12) van De Torenberg in Zaamslag winnen. En niet alleen omdat ze bij hen op school zit. „Ze heeft een goede stem en leest zeker niet te snel", analyseren de twee in de pauze. Ze vonden de verhalen over het algemeen wel een beetje somber. „Maar het zijn wel mooie verhalen, heel gevoelig", zeggen ze nu serieus, om vervolgens weer in hun gegiebel te vervallen. Uiteindelijk riep de jury Stephanie Dingenouts (11) van De Meerpaal uit Terneu zen uit tot winnaar. Zij had voorgelezen uit Otje van Annie M. G. Schmidt. Volgens jury voorzitter S. Begijn zat Stephanie goed in het verhaal, heeft ze een prettige voorlees- stem, had ze haar boek niet altijd nodig en onderhield daardoor goed contact met het pubhek. De keuze was moei lijk, erkent Begijn, maar uit eindelijk werd Elmer op zeer korte afstand van Stephanie de nummer twee. Hij had een moeilijk voor te lezen boek door de vele citaten en ver schillende stemmen. „Maar die heeft hij met verve naar vo ren gebracht. Bovendien had hij een duidelijke inleiding van zijn verhaal, waardoor het direct in het juiste kader werd geplaatst", aldus het juryrap port. Opvallend was dat er meer jongens (vijf) meededen dan meisjes. Begijn: „Over het al gemeen lezen meisjes van die leeftijd meer dan jongens. Maar kennelijk hebben de jon gens het afgelopen jaar tech nisch beter voorgelezen tij dens de schoolwedstrijden." Overigens vond de jury dat het niveau dit jaar nog weer hoger was dan voorgaande edities van de voorleeswestrijd. Een pluim dus voor alle voorlezers. Robin Aarssen uit Hoek leest voor. foto's Charles Strijd De uitstraling van een badkamer wordt voor een belangrijk deel be paald door de keuze van de te gels. Bij Raab Karcher zijn we ons hiervan terdege bewust. Onze collectie wand en vloertegels is dan ook de moeite waard Komt u gerust eens vrijblijvend neuzen in een van onze showrooms. Onze medewerkers zullen u graag met raad en daad terzijde staan en u laten kennismaken met verrassende combinaties en slimme oplossingen. Onze eigen tegelzetters staan desgewenst ga rant voor een vakkundige uitvoering. We houden nu eenmaal niet van half werk. louwerse de priester heet voortaan Middelburg: ■Waldammeweg 2, 4338 PJ Middelburg, tel. 0118-625055, fax 0118-625153. Terneuzen: Hughersluys 22, 4536 HM Terneuzen, tel. 0115-697051, fax 0115-630273.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 44