Paars-2 is een moetje geworden PZC p Arm El Salvador gaat gebukt onder geweld van criminelen PZC Coalitie wil er geen extra varken bij feiten en meningen Met modder gooien rond asielbeleid tijdens campagne teken aan de wand Europa }e Toeristen wisten niet dat gorillareservaat ook rebellenbasis was 5 maart 1949 vrijdag 5 maart 1999 door Ans Bouwmans en Maurice Wilbrink Manmoedig houden de paar se politici zich groot. Er worden excuses gezocht 'De ex treem lage opkomst vertekent het beeld'. 'Het waren verkie zingen voor provincies, niet voor de Tweede Kamer'. 'Het mandaat is voor vier jaar'. 'Er is wat gewonnen in vergelijking met vier jaar geleden' (PvdA) of 'de partij is stabiel' (WD). Bij D66 drinkt Thom de Graaf als altijd opgewekt de gifbeker leeg: D66 is in de Eerste Kamer nog steeds nodig voor een paar se meerderheid. Maar je hoefde het gezicht van premier Wim Kok woensdag avond maar even te zien en je wist beter. Diepe teleurstelling stond erin gegroefd. De kiezers die paars jarenlang in hun hart sloten, verkochten de sociaal-li berale samenwerking een psy chische dreun. Dat is slikken. Vooral voor de PvdA-premier, die voor zijn partij had gehoopt op een herhaling van vorig jaar. In plaats van de grootste werd de PvdA slechts derde. D66 kel derde. Het gevaar van de rode arrogantie is afgewend. Nu is het oppassen voor het getrau matiseerde redelijk alternatief. Bijzit D66 wil wel zijn stempel kunnen drukken op Paars. Na zeven maanden Paars op re prise is duidelijk dat de zorgelo ze tijden van Paars-1 voorgoed voorbij zijn. De regeringscoali tie draait in de Tweede Kamer niet lekker. De drie partijen hebben gekozen voor een offen sieve aanpak, waarin ze zich va ker afzetten tegen het kabinet. Ze winkelen selectief bij de op positie als ze steun willen voor eigen voorstellen. En de nieuwe fractieleider van de PvdA, Ad Melkert, speelt het spel op het scherp van de snede. Dat valt niet altijd goed bij zijn collega's De Graaf en Dijkstal. Het kabinet gaat gebukt onder affaires (IOC. Victory Boogie Woogie), problemen uit het ver leden (Bijlmermeerramp, Schiphol en Srebrenica) en schijnbaar onoplosbare proble men (asiel, files, WAO). In het kabinet is het ook niet pais en vree. De hele ploeg maakt een matte en onthechte indruk. De chemie is vanaf het begin niet goed geweest. Het gevoel van avontuur ontbrak. Paars-2 was geen fris experiment, maar een moetje. De regie van premier Kok wordt om de haverklap in twijfel ge trokken. PvdA-minister Jan Pronk is té aanwezig in de Trè- veszaal. Minister Bram Peper blunderde met de politie-CAO Voor het politieke leven van mi nister Annemarie Jorritsma (B ijlmerramp!) wordt al een tijdje gevreesd. En de halsstarrige WD-wonderboy Van Aartsen blijkt in zijn vorig politieke le ven een superslechte Varkens- wet te hebben afgeleverd. Het D66-smaldeel wordt in zijn to taliteit lager aangeslagen dan in de vorige kabinetspeiïode. Dat het niet zo lekker loopt, heeft wellicht bijgedragen aan de ongekend harde toon in de verkiezingscampagnes voor de Statenverkiezingen. Vice-pre- mier Jorritsma sloeg dreigende taal uit over de toekomst van het kabinet. De politieke vuilspui terij die rond het asieldebat werd vertoond door Melkert en Bolkestein was niet eerder ver toond. Politici kunnen in de Tweede Kamer hard tegen elkaar tekeer gaan, om vervolgens weer als vrienden in de wandelgangen te keuvelen. Het gebekvecht tij dens de verkiezingscampagne hoeft niet tot verstoorde ver houdingen te leiden, maar de kans daarop is nu groter dan ooit. Woorden als 'op transport stellen' en 'nazi's' verwacht je niet in een Nederlandse cam pagne. De onderlinge verwijten kunnen blijven doorzieken als er ook nog eens een interne dis cussie over ontstaat, zoals nu in de PvdA Krachtproef In deze negatieve sfeer moet het kabinet voor het eerst sinds 1994 op eigen kracht met bezui nigingsvoorstellen komen. Wel iswaar zijn de kaders aangege ven in het regeerakkoord, maar er zijn geen harde afspraken ge maakt in de coalitie waar dat geld precies vandaan moet ko men. Het vinden van de miljar den om de tegenvallers op te vangen, wordt een ware kracht proef voor het intern verdeelde kabinet. Als Kok erin slaagt de neuzen in de Trêveszaal op een rij te krij gen, dan wacht de tweede horde. Is er voldoende steun te ver wachten bij de geestverwante Kamerfracties? Want zowel PvdA en VVD als D66 hebben elk hun eigen prioriteiten en ze zullen hun steun niet automa tisch aan de bezuinigingsvoor stellen van het kabinet geven. De kans is groot dat het kabinet het leed spreidt, niet al te harde bezuinigingsmaatregelen voor stelt en kiest voor de weg van pappen en nathouden. Tot er weer nieuwe tegenvallers zijn. Als de Bijlmer-enquête geen roet in het eten gooit, dan kwak kelt dit tweede kabinet door tot de paarse desintegratie com pleet is. Dan is er maar een kleine aanleiding nodig om het kabinet te laten vallen. Dat mo ment komt er aan. Het spelbe derf tijdens de campagne en het uitblijven van het vertrouwens votum bij de Statenverkiezin gen van deze week zijn tekenen aan de wand. GPD Premier Kok volgt in alle rust de verkiezingsuitslagen via de televisie. foto Cees Mooij/GPD door Lianne Sleufjes De coalitiepartijen PvdA VVD en D66 geloven niet dat minister Apotheker van Landbouw een ongebreidelde groei van de varkensstapel kan voorkomen. Daarom handhaven zij hun motie voor een noodwet, ook al bezwoer Apotheker de Tweede Ka mer gisteren dat die niet nodig is. Er kunnen niet meer varkens bijkomen dan de tien procent die hij de boeren tijdelijk te ruggeeft, aldus Apotheker. ,,Ik voer de mo tie al uit via mijn reparatiewet." De coalitie vreest echter dat creatieve boe ren meer varkens in hun stal kunnen zetten dan ze door een rechterlij ke uitspraak tij de- lijk terugkrijgen. Apothekers reparatiewet vergt nog twee maanden. PvdA, VVD en D66 hebben visioenen van boeren die in de tus sentijd de stallen volproppen. Dat kan volgens Apotheker niet. Zijn repa ratiewet geldt met terugwerkende kracht vanaf de dag van het rechterlijke vonnis. Ook blijft de controle op het aantal varkens bestaan. Maar de coalitie wil hoe dan ook per direct een noodwet. De minister legt de motie niet uit als een mo tie van wantrouwen, laat hij na het debat via zijn woordvoerder weten. „De Tweede Kamer kan met weten of de reparatiewet niet voldoet. Ze kent het wetsontwerp nog niet." Alles draait om de varkenswet en het vonnis vorige week daarover van de Haagse recht bank. Het kabinet wil via deze wet de var kensstapel verkleinen. Vorig jaar moesten de boeren tien procent varkens inleveren, zonder daarbij een schadevergoeding te ontvangen. De rechter heeft nu bepaald dat er een ver goeding moet komen of moet blijken dat de varkenswet niet in strijd is met het Euro pees Verdrag voor de Rechten van de Mens. Door de boeren de afgepakte varkens terug te geven, denkt Apotheker het vonnis cor rect uit te voeren. Ondertussen heeft hij ho ger beroep tegen de uitspraak aangetekend. Als hij daarin gelijk krijgt, dan kan hij de tien procent weer afpakken. Het CDA, dat de boeren geen varkens wil te ruggeven maar ze een schadevergoeding wil toekennen voor de tien procent verplichte korting van vorig j aar, krij gt hierin alleen de steun van de drie kleine christelijke fracties en de SP. GPD Tot voor kort lachte het leven de Europees C] missarissen Cresson en Marin toe. Niets of mand zou hen van de comfortabele positie ii Europese Commissie kunnen beroven. Sinds coi sievoorzitter Santer heeft laten weten dat de coi sieleden moeten opstappen als uit de onderzoekt blijkt dat zij zich schuldig hebben gemaakt aan fraj en nepotisme, zitten de Franse socialistische oud- mier Cresson en de Spanjaard Marin heel wat 01 makkelijker op hun stoelen. De beschuldigingen in de richting van Cressoi Marin zijn niet mals. Zij zouden vrienden opdrachl hebben toegespeeld, waardoor met veel te veel gl00gi slechts magere resultaten werden behaald. De Eui commissarissen hebben tot nu toe geen schuld bekei fr De ambtenaren krijgen het te verduren. Zij zoudenzi schuldig hebben gemaakt aan mismanagement. B vendien maakt vooral Cresson zich druk om de amb: naar, die haar heeft beschuldigd van vriendjespolitn |0l Aanvankelijk leek commissievoorzitter Santer de kj i van 'zijn' commissieleden te kiezen. Hij dreigde 1 EN 1 woedende Europees Parlement met het aftreden van ?w0 gehele commissie als er moties van wantrouwen opt fel zouden komen. Het opstappen van de hele commi Up< sie zou de Unie in een bestuurscrisis hebben gestort. [j,e( Santer begon vervolgens een omvangrijke politie an. I lobby om de woede van het parlement te kanaliseri van De parlementsleden lieten zich uiteindelijk lijmenn mP' een voorstel om een comité van wijzen aan te steils ?c^ dat onderzoekt of er sprake is van fraude of vriendjs '^r politiek. Het comité rapporteert over anderhalve wes Het is opmerkelijk dat Santer vooruitlopend op dei mip, sultaten van deze navorsingen laat weten dat 'schuld e kl bevonden commissieleden kunnen opstappen. Blij paa baar ziet de commissievoorzitter donkere wolken ha gen boven de hoofden van bestuurders, die hij ove gens niet bij naam noemt. Duidelijk is wel dat!ing Cresson en Marin niet langer wenst te steunen. Sant en zal het parlement niet meer dreigen met een collect] jst.' aftreden als de beide commissieleden schuldig word »cht. bevonden. !rsc ke 1 Santer heeft nog meer pijlen op zijn boog. Hij ontwie sjE' een nieuwe gedragscode voor commissarissen en am aar tenaren die elke verdenking van vriendjespolitiek n. belangenverstrengeling in de toekomst moet uitsluit* ordi De dadendrang van de commissievoorzitter komt la<nt-' Al jaren wordt het democratisch bolwerk van het 've re' Europa door de burgers met argwaan bekeken. V* halen over frauderende leden van het Europees Pari !n z ment staken met regelmaat de kop op. Uiteindeli rss kwamen er strengere regels voor de parlementsled* >hai De commissie bleef buiten schot. Naar nu waarschi] es.I lijk zal blijken onterecht. Santer tracht alsnog het im lPei go van de club in Brussel op te poetsen. Hij is dat ve jr plicht aan de Europese burger, die bijster wein imp achting heeft voor de Europese politiek. eors door William Kole Per vlot de kolkende wa tervallen van de Witte Nijl oversteken. Diepzeedui- ken naar het wrak van de Ti tanic. Bungeejumpen van bruggen over de Rio Grande. Wie op een avontuurlijke va kantie gaat, neemt per defi nitie risico's. Maar de toeris ten die naar het regenwoud van Uganda gingen om zeld zame berggorilla's te obser veren wisten niet dat er ook Rwandese rebellen in het na tuurreservaat waren. Na de slachtpartij in het go rillapark in Uganda eerder deze week, waarbij twee Amerikanen, vier Britten en twee Nieuw-Zeelanders door Hutu-rebellen met kap messen zijn gedood, is het iedereen duidelijk dat het ge bied gevaarlijk is voor toeris ten. De plaatselijke autoriteiten wisten dit echter allang. Ook natuurbeschermers wisten het. Maar wisten de tourope rators het ook? En als ze het wisten, stelden ze dan him klanten op de hoogte van de gevaren? Mark Ross, de Amerikaanse gids die ook door de rebellen werd ontvoerd maar die wist te ontkomen, werd dinsdag gevraagd of de toeristen op de hoogte waren van de geva ren. „Nee", antwoordde hij. En toen hij later de vraag moest beantwoorden of hij zelf bekend was met de risi co's, zei hij: „Ja." Uitvalsbasis Veel van de nationale parken in Centraal-Afrika worden als uitvalsbasis gebruikt door rebellen. De reservaten zijn afgelegen, onbevolkt, en bieden voldoende voedsel in de vorm van wild. Twee weken geleden hebben de Hutu-rebellen brieven ge stuurd naar de Ugandese autoriteiten om te waarschu wen dat Britten en Amerika nen hun doelwit vormden, maar deze informatie werd niet doorgespeeld aan Britse reisorganisaties of diploma ten, schreef de Britse krant The Express deze week. De president van Uganda, Yoweri Museveni, geeft de schuld aan de boswachters, omdat die de militairen at tent hadden moeten maken op het veiligheidsprobleem. Maar in feite gaat het om een oud en bekend probleem. Al sinds meer dan twee jaar voeren Rwandese Hutu-re bellen vanuit Congo aanval len uit op Ugandees grondge bied. Ze zijn kwaad op Uganda omdat dit land de door Tutsi's geleide regering van Rwanda steunt. Op de VS en op Groot-Brittannië zijn ze kwaad omdat deze landen nauwe banden met Rwanda, en dus met de Tut si's, onderhouden. Geen onderscheid Dat er ook twee Nieuw-Zee landers onder de slachtoffers zijn, komt doordat de rebel len kennelijk geen onder scheid konden maken tussen de diverse Engelstalige toe risten. De Franstaligen on der de groep toeristen wer den ongemoeid gelaten. Diverse landen hebben in middels een negatief reisad vies voor het gebied gegeven. De Britse reisorganisatie Acacia Expeditions gelastte deze week al haar Uganda- reizen voorlopig af. Mede werkster S. Ockwell zei dat de beslissing is gebaseerd op een rapport van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken waarin letterlijk staat: „De rebellen zijn van tijd tot tijd actief. Weliswaar is de situatie op het moment rustig, maar het kan snel ver anderen." „Veiligheid gaat boven al les", aldus Ockwell. „Elke reisorganisatie wil dat haar klanten weer veilig thuisko men.", Verder waarschuwde ze toeristen die avontuurlij ke reizen maken: „Veel men sen hebben de neiging hun verstand op nul te zetten als ze op vakantie gaan. Ik zelf ook. Maar je moet altijd alert blijven en opletten wat er gaande is. Flinke slag De Hutu-rebellen hebben door toeristen tot doelwit te nemen Uganda een flinke slag toegebracht. Het toeris me is voor het land, dat tot nu toe het imago had van een vreedzame oase temidden van het geweld en de chaos van de regio, een belangrijke bron van inkomsten. door Hans Heijt De bevolking van El Salvador heeft tot nu toe nauwelijks vruchten geplukt van het vredesakkoord van Chapultepec uit 1992, dat een einde maakte aan de burger oorlog tussen de rechtse Arena-regering en de linkse guerrillabeweging FMLN. Ruim de helft van de inwoners van het Midden- Amerikaanse land leeft nog immer in ar moede en het crimineel geweld eist jaarlijks vele honderden slachtoffers. Uit een recente studie van cle universiteit Simón Canas in de hoofdstad San Salvador blijkt dat 43,7 procent van de bevolking het criminele geweld als het grootste probleem van het land beschouwt, dertien procent noemt de armoede de grootste bedreiging voor de samenleving en vijftien procent de werkeloosheid. Ook de belangrijkste politieke partijen ma ken zich zorgen over de drugssmokkel en de oneindige reeks overvallen op kantoren, winkels, bussen en banken. In hun campag ne voor de presidentsverkiezingen van aan staande zondag geven ze de aanpak van de criminaliteit de hoogste prioriteit. Arena lijsttrekker Francisco Flores ziet vooral heil in een versterking van het politieapparaat. Facundo Guardado, presidentskandidaat van de grootste oppositiepartij FMLN, be looft de kiezers dat hij de grootste crimine len levenslang geeft. Dat het thema 'geweld' zo'n belangrijke rol speelt in de aanloop naar de verkiezingen van 7 maart is opvallend. Het vredesverdrag van Chapultepec beoogde immers een eind te maken aan het bloedvergieten in het land. De burgeroorlog duurde elf jaar en eistte 75.000 levens. Onder grote internationale druk sloten Are na en het FMLN in 1992 vrede en maakten ze onder meer afspraken over landhervor mingen, het vrijlaten van politieke gevan genen en het inleveren van wapens. Beide partijen hebben die laatste afspraak met de voeten getreden. Een indrukwek kende voorraad wapens uit de tijd van de burgeroorlog is in handen gekomen van cri minele organisaties. Bovendien zocht een aantal militairen en rebellen hun toevlucht tot de misdaad. Boze tongen De huidige Arena-president Armando Cal- derón Sol heeft nauwelijks werk gemaakt van de aaanpak van de criminaliteit. Boze tongen beweren dat hij zich passief opstelt, omdat ook leden van de Nationale Burger- politie (PNC), die nauwe banden onder houdt met Arena, zich aan criminele activi teiten zouden bezondigen Het criminele geweld is voor een deel te wij ten aan de armoede die in 1980 ook ten grondslag lag aan het uitbreken van de bur geroorlog. El Salvador is van oudsher een land met grote sociaal-economische tegen stellingen. De koffie-aristocratie, de zoge heten Oligarchie van Veertien Families, heeft meer dan de helft van het totale land bouwareaal in handen. Na het einde van de burgeroorlog werd een 'programma van landoverdracht' uitge voerd om tot een eerlijkere verdeling van de grond te komen. De Arena-regering kocht de afgelopen jaren grote landerijen op en verkochten perceeltjes door aan kleine laoe- ren. Die ontvingen daarvoor een krediet dat onder druk van het FMLN en Amerikaanse hulpverleners onlangs is kwijtgescholden. Uit een recente studie van het sociaal-eco nomische onderzoeksbureau Fusades blijkt dat de resultaten van het landhervormings programma vooralsnog bescheiden zijn. Óp het platteland kan 66 procent van de bevol king nog steeds niet voorzien in de dagelijk se kosten van het levensonderhoud. In de steden is dat percentage 48 procent. Ook voor de nabije toekomst zijn de per spectieven slecht. Het kleine El Salvador - half zo groot als Nederland - is met een be volkingsdichtheid van 270 inwoners per vierkante kilometer, het dichtstbevolkste land van Latijns-Amerika. Kleine boeren werken vaak op onvruchtbare, geërodeerde berghellingen. Bovendien raakt de grond door het gebruik van pesticiden uitgeput. Ook in de steden zijn de gevolgen van de be volkingsdichtheid merkbaar. Rivieren in San Salvador en andere grote steden zijn veranderd in open riolen. Milieudeskundige Ricardo Vésques heeft voorspeld dat water in de toekomst wel eens de aanleiding zou kunnen zijn voor nieuwe, grote sociale con flicten in El Salvador. Het milieuvraagstuk krijgt in de verkie- Gezondheid De algemene gezondheidstoe stand van de schooljeugd in Zeeland is in 1948 sterk verbe terd. Had in 1947 nog één op de tien kinderen onvoldoende of matig te eten, in 1948 betrof dit nog één op de zestien. De gebitsverzorging blijft een probleem. Slechts één op de acht Zeeuwse schoolkinderen had een gaaf gebit. Doodstraf Een 33-jarige Amsterdammer is door het Bijzonder Ge rechtshof ter dood veroor deeld wegens het arresteren van joodse landgenoten in de jaren 1942 en 1943. Het verra den van een meisje dat hij eerst het hof had gemaakt noemde Een aanhanger van het FMLN gisteren tijdens het slot van de verkiezingscampagne. foto Edgar Romero/EPA zingscampagne nauwelijks aandacht. Het FMLN is een van de weinige partijen die pleit voor herbebossing en het terugdringen van het gebruik van bestrijdingsmiddelen. De kiezers lijken echter niet onder de in druk te zijn van het FMLN-programma. Volgens een opiniepeiling van het onder zoeksbureau Iudop krijgt de 39-jarige Are na-kandidaat Francisco Flores zondag 32,5 procent van de stemmen en blijft het FMLN van Facundo Guardado steken op 21 pro cent. De christen-democratische PDC met lijsttrekker Rodolfo Parker moet genoegen nemen met 2,6 procent van de steun van de kiezers. Arena dankt de voorsprong in de peilingen voor een deel aan de verdeeldheid binnen het FMLN. Oud-guerrillaleider Shafik Jor ge Handal en andere linkse ijzervreters he kelen in het openbaar de verzoenende toon die Guardado aanslaat ten aanzien van de grootgrondbezitters en industriële onder nemers. Maar de voorsprong van Arena is voor een deel ook eigen verdienste. Onder president Calderón behaalde El Salvador een econo mische groei van bijna zes procent per jaar. De prognoses voor 1999 zijn aanmerkelijk somberder. De Economische Commissie voor Latijns-Amerika en de Cariben (Cep- al) voorspelt een economische groei van hooguit 3,5 procent door de dalende koffie prijzen op de wereldmarkt en de orkaan Mitch, waardoor ook in El Salvador een aantal landbouwbedrijven zijn verwoest. de openbare aanklager tijder/ het proces 'de parel op' kroon van verdachtes plod "J tigheden'. i j Israël in VN a' Israël wordt toegelaten alslii dooi van de Verenigde Naties. Voni jaar nog werd een verzoek va: DEN joodse staat om toe te mogei11 treden tot de volkerenorgani satie geweigerd. Seriemoordenaar In Londen is een man gearm teerd op verdenking val moord op tenminste vijf vrou ®T wen. De 39-jarige fabrieksdi recteur verleidde de vrouwen waarna hij ze om het leve lncl bracht. Hun lichamen loste hi t'k op in zuur. 'et rotc aags eel Uitgever: W. F. de Pagter Hoofdredactie: A, L, Oosthoek A. L, Kroon (adjunct) Centrale redactie: OostsouburgseweglO Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Redactietax: (0118) 470102 Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Fax. (0118) 472404 Goes: Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113) 273000 Fax. (0113) 273010 Terneuzen: Axelsestraat 16 Postbus 15 4530 AB Terneuzen Tel (0115) 694457 Fax. (0115) 620951 Axel: Nassaustraat 15 4571 BK Axel Tel. (0115) 568000 Fax, (0115) 561415 Hulst: 's Gravenhofplein 4 4561 AJ Hulst Tel. (0114) 373839 Fax (0114)373840 Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel. (0111) 454647 Fax. (0111) 454659 Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8 00 tot 17 00 uur Zierikzee en Hulst- 8.30-17 00 uur Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV Wegener Arcade NV City OnLine Internet Postbus 18 4380 AA Vlissingen http://www.pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 of maandag t/m vrijdag op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdags tot 14.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: Tel (0118) 484000 Fax(0118)470100 Abonnementsprijzen: per kwartaal 98,00, franco per post 128,50; per maand 35,75, per jaar ƒ372,50, franco per post 491,00; bij automatische afschrijving per termijn 1,50 korting; losse nummers maandag t/m vrijdag 1,80, zaterdag 2,60 p st (alle bedragen inclusief 6 pet. btw), Postrek.nr3754316 t.n.v. PZC ab.rek, Vlissingen Advertentietarieven: 191 cent per mm; minimumprijs per advertentie 28,65; ingezonden mededelingen 2,5 x tarief, speciale posities; tarief op aanvraag; voor brieven bureau van dit blad 6,50 meer (excl, 17,5 pet btw); volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag, (alle advertentieprijzen exclusief 17,5 pet. btw) Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B V Vlissingen mg cho' cco is', ei verl Dts ttcig: erd ls v Jok de p: DeB and de v najf ke I )pd tune net Ma; ett _mr)[ /y?

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 2