Riante uitgangspositie Chelsea Vijfde titel voor Van Grunsven NAC - Feyenoord nu naar 18 april Wouda wint 200 meter wisselslag Zaak-Van Vossen een ware klucht Clarence Seedorf opnieuw op de vuist I Yu zesde geplaatst op NK tafeltennis sport 25 Inge Is e ploeg kent geen problemen met Valerenga vrijdag 5 maart 1999 dei '1de: t van onze sportredactie MADRID - Clarence Seedorf is Ina afloop van de wedstrijd in de Champions League tussen Real Madrid en Dinnmo Kiev (1-1) op de vuist gegaan met ploeggenoot Fernando Hierro. Spelers van de Spaanse voet balclub moesten heide heet hoofden in de kleedkamer uit el{14 elkaar halen. Voorzitter Lorenzo Sanz per soonlijk riep beide spelers don- derdag bij zich, om ophelde ring te krijgen. Nadat zij uitleg hadden gegeven, legde Sanz Seedorf en Hierro een boete op. Hoe veel de spelers moeten be talen, werd niet bekendge maakt. Het is de tweede keer dat See dorf in Madrileense dienst zijn vuisten laat spreken. Vlak voor de wereldbekerwedstrijd tegen Vascoda Ga ma, eind november vorig jaar, had de Nederlandse international een handgemeen met Ivan Campo. De verdedi ger zou Seedorf toen hebben uitgescholden. Verhaal halen Deze keer vormde volgens Spaanse kranten de uitvoering van een vrije trap de aanleiding voor de ruzie Vlak voor de rust mocht Real Madrid een vrije trap nemen. Zoals gebruikelijk schaarden Roberto Carlos en Clarence Seedorf zich achter de bal. Hierro, reserve-aan voerder van de houder van de Champions League, besloot de bal echter zelf te trappen. Dit tot verontwaardiging van See dorf die na afloop van de wed strijd verhaal ging halen. De woordenwisseling leidde uit eindelijk tot een handgemeen. Trainer John Toshack, opvol ger van de vorige week ontsla gen GuusHiddink, wenste wei nig woorden aan het incident vuil te maken. „Sommige spe lers moeten zich intelligenter gedragen", luidde zijn com mentaar. De fans van Madrid blijven hun ongenoegen over de prestaties van hun club ui ten. Slechts 35.000 supporters namen de moeite het duel tus sen Real Madrid en Dinamo Kiev bij te wonen. Zij wapper den voortdurend met witte zakdoekjes en floten de spelers van Real Madrid tijdens de wedstrijd uit. Ook de teleur stellende Seedorf kreeg een fluitconcert over zich heen toen hij na ruim vijftig minuten werd gewisseld door zijn nieu we trainer Toshack. RTR m onze sportredactie het ONDEN - Chelsea, Lazio Ro- a en Lokomotiv Moskou heb- vai in donderdag alle een riante dja tgangspositie bereikt om hal- !dstifinales van het Europacup- ernooi voor bekerwinnaars te ügj jjen. Chelsea en Lokomotiv onnen beide met 3-0, Lazio lfsmet 4-0. e Italianen hoeven zich aller- inst zorgen te maken voor de peede wedstrijd tegen Pionios thene. In Griekenland schud- s 'rlen de Italianen de tegenstan- Z jj- reeds met vier doelpunten Jn zich af. Stankovic scoorde l°q weemaal. Nedved en Gazis ïeft jgen doel) verzorgden de rest mdeproduktie, jelsea, met doelman Ed de irt|e 0ey in de basis, kende op amford Bridge geen proble- jd ïïjpntslag renner !j)a dopegebruik K OME - De Italiaanse wieier- oeg Amore e Vita heeft renner lippo Meloni ontslagen we- 2ins dopegebruik, aarbij heeft de door de Paus sponsorde ploeg de zaak inhangig gemaakt bij het Ita- lanse Olympisch Comité ;oNI). Een bloedtest bij een u't edstrijd in Zuid-Afrika toon- kra e bij de 28-jarige Italiaan een 'eP eduidend verhoogde hemato ma rietwaarde aan. Dat wijst op ;t vo et gebruik van EPO. Amore e ita heeft in haar reglementen chtf astgelegd dat een op doping renner onmiddellijk ontslagen dient te worden. DPA men met Valerenga uit Noorwe gen. Bij rust leidden de Engel sen via Babayaro en Zola al met 2-0. Wise bepaalde vijf minuten voor tijd de eindstand op 3-0. De Georgische aanvaller Zaza Dzjanasjia deed zijn Russische werkgever Lokomotiv Moskou een groot plezier. Bij rust was het in Moskou tegen Maccabi Haifa uit Israel nog 0-0. In de tweede helft kreeg Dzjanasjia het echter op de heupen; met drie treffers hielp hij Lokomotiv aan een overwinning van 3-0. Daardoor is de return een for maliteit. Zelf had de Georgiër vantevoren niet al te veel zelf vertrouwen gehad. „Als iemand me toen had gezegd dat ik een hattrick zou maken, had ik hem voor gek verklaard. Varteks Varazdin, de Kroatische ploeg die in de tweede ronde Heerenveen nog uitschakelde in een sensationele thuiswedstrijd (4-2), kwam nu in eigen stadion niet verder dan 0-0 tegen Real Mallorca uit Spanje. Europacup voor bekerwinnaars, kwartfinales, eerste wedstrijd. Lokomotiv Moskou (Rus) - Maccabi Haifa (Isr) 3-0 (0-0). 47. Dzjanasjia 1-0, 77 Dzjanasjia 2-0, 89. Dzjanasjia 3-0. ScheidsrechterMi chel (Slw). Aantal toeschouwers: 30 000. Chelsea (Eng) - Valerenga (Noo) 3-0 (2-0). 9 Babayaro 1-0, 30 Zola 2-0. 85 Wise 3-0 Scheidsrechter: Benko (Oos). Aantal toeschouwers: 34.117. Panionios Athene (Gri) - Lazio Ro ma (Ita) 0-4 (0-2). 3. Stankovic 0-1, 14. Gazis 0-2 eigen doel), 60. Stank ovic 0-3, 63. Nedved 0-4. Scheids rechter: Poll (Eng). Varteks Varazin (Kro) - Real Mallor ca (Spa) 0-0. Scheidsrechter: Nils- son (Zwe). Aantal toeschouwers: 10.000. Een hoogstandje tussen Joachim Waltin van Valerenga en Chelsea-speler Roberto Di Matteo (rechts). foto Adam Butler/AP. Schorsing Augustinus opgeheven INZELL - De tuchtcommissie van de Koninklijke Nederland se Schaatsenrijders Bond heeft Jan Augustinus in het gelijk gesteld in het geschil met het dagelijks bestuur van de KNSB. Augustinus mag met onmiddellijke ingang zijn activiteiten als lid van de commissie kernploegen hervatten. Het dageli jks bestuur van de schaatsbond stelde Augustinus eind januari op non-actief. De Westlander had in een artikel in De Tele graaf zijn visie over de toekomst van het schaatsenrijden ge geven. Het bestuur en hoofdsponsor Aegoti vatten die uitspraken op als kritiek en besloten hem dezelfde dag nog tij delijk uit zijn functies te ontheffen. ANP Geding Blatter tegen uitgeverij AMSTERDAM - Voor de rechtbank in Amsterdam dient maandag een kort geding van FIFA-voorzitter Sepp Blatter tegen Uitgeverij Van Gennep bv. De Zwitserse preses van de voetbalbond wil met het geding bereiken dat de uitgever het boek 'De voetbalmaffia - de corrupte spelletjes van de FIFA' uit de handel haalt. Het boek van de Britse onderzoeksjour nalist David Yallop kwam vorige week uit. Blatter acht het boek schadelijk voor zijn reputatie. ANP PSV wil Nico van Kerckhoven EINDHOVEN - PSV wilde 28-jarige linkermiddenvelder Ni co van Kerckhoven naar Eindhoven halen. De interesse van PSV voor de speler van Schalke 04 is concreet. De manager van Van Kerckhoven heeft inmiddels bij Schalke geïnfor meerd of over een transfer kon worden gepraat. Het bestuur in Gelsenkirchen liet daarop weten dat elke speler transferabel is maar dat niemand zo maar vertrekt. Van Kerckhoven, die afgelopen zomer van Lierse SK naar Schalke verkaste, zou 10 miljoen gulden moeten kosten. GPD Toewijzing Spelen gewijzigd LAUSANNE - Het Internationaal Olympisch Comité gaat de procedure voor het toewijzen van de Olympische Spelen ver anderen. Naar aanleiding van het corruptieschandaal rond om de Wintex-spelen van 2002inSaltLake City, zal een specia le kiescommissie twee kandidaat-steden selecteren, waarna alle IOC-leden uit die twee een keus mogen maken. Dit meldt het doorgaans door het IOC goed ingelichte persbureau Sport Intern. De verwachting was dat de uiteindelijke keus zou worden voorbehouden aan een selectere groep, om corruptie zo veel mogelijk uit te sluiten. Maar volgens het IOC zou dat averechts hebben gewerkt. SID Herstel Vierhouten verloopt vlot EINDHOVEN - Aart Vierhouten verwacht in mei zijn rentree in het wielerpeloton te kunnen maken. Zijn artsen hebben de Rabo-renner een comeback in het vooruitzicht gesteld, mist het herstel van zijn bekkenbreuk de goede kant op blijft gaan. Tijdens een trainingskamp in januari in Spanje brak Vierhou ten zijn bekken. De breuk is inmiddels geheeld. ANP Vredescup begint gewelddadig GUATEMALA CITY - Het initiatief was mooi, de eerste uit voering iets minder. Guatemala organiseert momenteel de Vredescup, een toernooi voor nationale voetbalteams uit Zuid- en Latijns-Amerika. De wedstrijd op de openingsdag tussen Guatemala en Paraguay (2-3) verliep echter allerminst vredig: tien keer geel en twee maal rood. De gastheren maak ten het het bontst; zeven maal geel en twee keer rood. German Ruano werd van het veld gestuurd na het uitdelen van een el leboogstoot en ploeggenoot Everaldo Valencia kreeg rood na een grove charge. RTR [door Koen de Vries 1ECHT - Tafeltennisser ilun Yu is als zesde geplaatst inliet mannenenkel van het Ne- Herlands kampioenschap, dat iterdag en zondag in Utrecht ihouden wordt. Middelburger, die momen- il tiende staat op de nationale inglijst, dankt zijn bescherm- va-3e positie aan de absentie van ""lurgen Pastoors (Cosmos), Pe- ';r-Paul de Vrind en Gerard ikker-junior (beiden Scvlla). let lot wees Twan Jansen van lotak'68 uit Hoogerheide aan ls eerste tegenstander van Yu. lij winst ontmoet de speler van '7 Zand waarschijnlijk Jonah 0 rKahn van Amsterdam United, yh de nummer veertien van Neder- SyJand. S3 dn de daarop volgende kwartfi nale stuit de winnaar van dit luel op de Chinees Wu Bin, die voor Ankerstars uitkomt. Het lot verbond Yu's teamgenoten Ted van den Berg en Daan Slie pen in de eerste ronde aan el kaar. De winnaar stuit op de als tweede geplaatste Trinko Keen, die momenteel in de Duitse Bundesliga successen viert. Hij kan van alle spelers de beste re sultaten overleggen. Dubbelspel In het dubbelspel is het koppel Yu/Sliepen als derde geplaatst. Of het Zand-koppel tot de laat ste vier zal doordringen is ech ter maar zeer de vraag. In de tweede ronde zijn de Chinezen Chen Sung en Qiang Liu de te genstanders. Het Nederlands kampioen schap tafeltennis wordt ge speeld in de Utrechtse Catharij- nehal en begint op zaterdag om 10.00 uur en op zondag om 11.00 uur. - De KNVB heeft in Joverleg met de clubs en andere betrokkenen een datum gevon den voor de wedstrijd tussen Ï|NAC en Feyenoord. Het inhaal- i duel, dat op 8 november wegens We slechte staat van het veld bij een stand van 1-1 werd ge- J staakt, wordt gespeeld op 18 april, aanvang 14.30 uur. De ontmoeting was eerder vastge steld op 14 maart, maar de bur gemeester van Breda verbood de wedstrijd op deze datum, we gens gebrek aan voldoende poli- „A- :ela Het competitieschema van NAC diti moet door de keuze voor 18 april tl verder worden aangepast. NAC teaWillem II, oorspronkelijk ge pland voor 18 april, gaat naar (Advertentie) First Class KOKSMESSEN Goldhamster - Solingen met rode stip nu.. 30% KORTING!!! 10 verschillende complete MESSENBLOKKEN o.a.van WMF... 149,- nu.... 89,- zondag 4 april (eerste paasdag) om 14.30 uur. Het duel AZ - NAC van 5 april wordt verscho ven naar dinsdag 13 april, 20.00 uur. De wedstrijd Roda JC - Fey- enoord van 16 april was al ver plaatst naar 21 april. Sneeuwval Ook voor AZ - Feyenoord, op 14 februari afgelast wegens sneeuwval, is een nieuwe datum gevonden. Na gesprekken tus sen de clubs, de KNVB en de ge meente Alkmaar is de wedstrijd op vrijdag 2 april gepland, om 18.00 uur. Aanvankelijk was het duel verschoven naar woensdag 24 maart, maar veel supporters klaagden over die datum. Fans die al eerder een toegangsbewijs voor het duel hadden bemach tigd, waren die dag niet in staat de wedstrijd bij te wonen. ANP van onze sportredactie DEN BOSCH - Anky van Grunsven is voor de vij f de keer benoemd tot ruiter van het jaar. De 30-jarige amazone uit Ge- mert was aangenaam verrast. Zelf had ze gedacht dat springruiter Jeroen Dubbel dam met de hippische eretitel aan de haal zou gaan. Een commissie die namens het concours hippique Indoor Brabant over de nominaties buigt, dacht daar echter anders over. Aan de prestaties van Van Grunsven in 1998 kon niemand tippen. Van Grunsven werd in 1998 voor de ne gende keer nationaal dressuurkampioe- ne. Ze won de West-Europese league van de wereldbeker en bezette in de finale de tweede plaats. Tijdens de WK in Rome veroverde Van Grunsven zowel individu eel als met het nationale team de zilveren medaille. Met die erelijst versloeg Van Grunsven de overige genomineerden: de springruiters Jeroen Dubbeldam en Jos Lansink, dressuuramazone Coby van Baaien en de vierspan-equipe die de enige gouden medaille voor Nederlanden be haalde op de Wereldruiterspelen in Rome. De prijs was voor Van Grunsven een troost na het overlijden van Gestion Cocktail, één van haar toppaarden. De amazone vertelde nog altijd te treuren om de dood van de hengst waarvan zij mede eigenaar was. Sinds het heengaan van de 15-jarige Cocktail, op vrijdag 12 februa ri, ontvangt Van Grunsven dagelijks troostende woorden van paardensport liefhebbers via de post of e-mail. „Ik zit bijna elke avond boven die brieven te jan ken", aldus Van Grunsven. De komende weken richt ze haar aan dacht op de wereldbeker-wedstrijden. Van Grunsven is immers nog niet zeker van een plaats in de finale die van 8 tot en met 11 april in Dortmund wordt verre den. Daarom start ze volgende week met TCN Partout op het wei-eldbekercon- cours in Parijs en met Gestion Bonfire op Indoor Brabant (18-21 maart), waar de laatste wereldbekerproef voor de finale op het programma staat. „Dan heb ik waarschijnlijk net genoeg punten voor deelname in Dortmund", rekende Van Grunsven voor, die met TCN Partout de wereldbekerfinale wil rijden. „Bonfire hoop ik op het EK in Arnhem te rijden. Hij mag dan wel 16 jaar zijn, het dier is nog heel fris. Als hij zo blijft lopen als nu, neem ik hem misschien ook wel mee naar de Olympische Spelen in Sydney." De Duitse wereldkampioen Isabell Werth leidt momenteel de tussenstand om de Wereldbeker met 73 punten. GPD Anky van Grunsven werd voor de vijfde keer ruiter van het jaar. foto Paul Vreeker/ANP IfflirNS Ganzepoortstraat 1 - Goes - Tel. 0113-228895 van onze sportredactie IMPERIA - Ook op de tweede dag van het wereldbekergala zwemmen in Imperia heeft Mar cel Wouda een afstand gewon nen. Nadat hij woensdag al de 400 meter wisselslag had ge wonnen, schreef de Nederlan der donderdag in dezelfde disci pline de 200 meter op zijn naam. Wouda, die zich als zevende had geplaatst voor de finale, tikte aan na 1.58,19 minuten. De Bra bander was tot kort voor het einde in een felle strijd verwik keld met de Duitser Keiler, maar op de laatste meters sloeg Wou da toe. Op de 100 meter school slag lukte hem dat niet. Op die afstand tikte Wouda juist matig aan, waardoor de Amerikaan Fowler hem nog kon voorblij ven. Wouda was de enige Nederland se man die finales haalde. Benno Kuiper, Fabian Willemse, Mar- tijn Zuijdweg en Mark van dei- Zijden stokten allen nog voor de eindstrijd. Woensdag hadden zij evenmin een rol van betekenis gespeeld. ANP door Marcel van der Kraan ROTTERDAM - Halverwege de tuchtzaak van Peter van Vossen in het Zeister bos begint de vi deorecorder te snorren en ver schijnen de beelden van het be kerduel tussen FC Utrecht en Feyenoord. Alle door de voet balbond ingeschakelde 'ex perts' - de aanklager, de voorzit ter van de tuchtcommissie, de waarnemer - gaan er eens goed voor zitten. Ook Peter van Vos sen kijkt met zijn raadsman mee. Het incident met Utrecht-speler Jean-Paul de Jong is al even ge passeerd, als de voorzitter van de tuchtcommissie tot grote hi lariteit van alle aanwezigen vraagt: „In welke kleur speelt Feyenoord....?" De band wordt opnieuw gestart, te zien is dat Van Vossen een mi- niscuul tikje geeft aan zijn te genstander, maar niemand rea geert. Alle aanwezigen wachten op het grote moment. Dan zegt de waarnemer van achter uit de zaal bedremmeld: 'Het is al ge beurd.' Voordat de beelden op tafel zijn gekomen, heeft Peter van Vos sen de voetbalrechters al wat verteld over het incident waar voor de aanklager hem zwaar (4 wedstrijden) wilde laten bloe den. De Jong had hem tot zijn ergernis geblokkeerd en bij het weglopen had hij in een reactie heel even zijn been uitgestoken. „Ik heb nooit de intentie gehad om hem te schoppen. Het ziet er bij mij altijd een beetje onbe houwen uit, maar zo is mijn stijl nu eenmaal," zegt de Zeeuw. Vragen De tuchtcommissie beseft dat zij wel ernstiger zaken heeft ge had om over te oordelen. Mr. Wooldrik, die de allerminst schokkende beelden nog eens heeft bekeken, vraagt aan de waarnemer of Van Vossen nu wel of niet het onderbeen van De Jong heeft geraakt. Waarnemer: „Ja." - Viel De Jong op de grond? Waarnemer: „Nee..." - Moest hij dan worden ver zorgd? Waarnemer: „Nee, ook niet." - Kunt u dan op de schaal van Richter aangeven hoe hard Van Vossen trapte Waarnemer: „Eh, tja... Het was geen doodschop, het was een korte trap. Hij wilde even zijn revanche halen." Ook de aanklager van de KNVB herhaalt dat Van Vossen geen doodschop heeft uitgedeeld, waarop de advocaat van de Fey- enoord-aanvaller op zeker mo ment verzucht: „Maar waarom zitten we hier dan? Ik lees van daag nog in de krant dat een aanklager zegt alleen in actie te komen bij schandalige overtre dingen, die door de scheidsrech ter niet zijn gezien. Ik krijg langzamerhand het idee dat de aanklagers er een volstrekt ei gen beleid op na houden." Videoband Om aan te geven hoe licht de overtreding van Van Vossen is geweest, tovert Feyenoord in Zeist ook een videoband uit de binnenzak. Het is de Champions League-wedstrijd Manchester United-Internazionale van de vorige avond, waarin Int er- middenvelder Cauet exact de zelfde beweging maakt als Van Vossen. Ryan Giggs komt ten val, maar de scheidsrechter acht het niet eens nodig om geel te trekken. In het geval van Van Vossen had de arbiter het tikje van de speler niet gezien. De advocaat van de Feyenoorder, Van Megen, be toogt dat in dat geval de grens rechter nog altijd zijn vlag kan opsteken. Die deed dat niet. De vierde official zag het wel, maakte er in de rust melding van, waarop de scheidsrechter bij het begin van de tweede helft tegen Van Vossen zei: 'Niet meer doen, he, Peter.' Jean-Paul de Jong heeft de KNVB bericht zich van het hele incident niets te kunnen herin neren. Of hij wel of niet geraakt is door de Feyenoordspeler kan hij zich niet meer voor de geest halen. Van Megen vindt om die reden dat de hele zaak van de aankla ger niet ontvankelijk verklaard zou moeten worden. Van Megen: „Tegen FC Twente was zijn overtreding al geen rood waard, zo bleek later uit de tv-beelden. Als hij nu op basis van twee ge- ringb incidenten vier wedstrij den langs de kant moet staan, is dat heel triest voor Van Vossen. Ook financieel zou hij ernstig worden gedupeerd. Van Vossen mist de winstpremies van de wedstrijden die hij niet speelt En. meneer de voorzitter, mis schien heeft u gemerkt dat erbij Feyenoord tegenwoordig heel wat winstpremies zijn binnen te halen..." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 25