We hangen niet, we lopen! PZC Mega top 100 Ik hou het gewoon simpel Willem Alexanders Harem wil seks en geld 9 E-mail Zweven is verslavend Kannibaal Hond krijgt nieuwe poot Wie raadt de truc? aan donderdag 4 maart 1999 1Britney Spears - Baby one more time (2) 2.2Pac-Changes!) 3. Tarkan - Simarik!3) 4. DJ Jean - The launch (26) 5. T. Arena M. Anthony - I want to spend my lifetime (4) 6. The Offspring - Pretty fly (5) 7. Cher - Believe (6) 8. Jessica - How will I know (9) 9. Chef - Chocolate salty balls (8) 10. A+ - Enjoy yourself (7) 11. De Kast - In de wolken (14) 12. Ginuwine - Same ol' G/What's so different? (29) 13. Vengaboys - Boom, boom (11) 14. Bryan Adams ft. Mel C - When you're gone [12) 15.TQ- Wesfs/dedO) 16. Toy-Box - Tarzan Jane (32) 17. Armand van Helden - You don't know me (21) 18. One Two Trio - 10 Kleine tuinkabouters (20) 19. Emilia - Big big world (13) 20. Destiny's Child - Get on the bus (18) 21. Marco Borsato - Het water/Speeltuin (16) 22. M. Carey W. Houston - When you believe (15) 23. New Radicals - You get what you give (34) 24. Brandy - Have you ever? (23) 25. Loona - Hijo de la tuna (22) 26. Will Smith -Miami 117) 27. Trijntje Oosterhuis - Vlieg met me mee (25) 28. ATB -9 PM (19) 29. Golden Earring - Paradise in distress (55) 30. Steps - Heartbeat/Tragedy (27) 31. Postmen ft. Dignity - Renaissance (52) 32. Celine Dion R. Kelly - I'm your angel (24) 33. Timbaland - Here we come (38) 34. DJ Sakin 8r Friends - Protect your mind (39) 35. Strings of Harmony - Part 1 &2 rmx{ 33) 36. R. Kelly - When a woman's fed up (59) 37. Roxette - Wish I could fly (37) 38. Madonna - Nothing really matters (73) 39. Boney M Horny United - Ma Baker {35) 40. Air - All need (28) 41. Busta Rhymes - Gimme some more (30) 42.Uquido - Narcotic!—) 43. Rob de Nijs - Zo zal het zijn (36) 44.Sasha - If you believe (65) 45. Extince - Viervoeters (31) 46. Boyzone -1 love the way.. (40) 47.VIPAIIstarsft.Ray- When it's my turn (69) 48. Miss Jane - It'sa fine day (56) 49.98 Degrees - Because of you {TO) I 50. Spice Girls - Goodbye (42) I 51. Frank Ronald- Ole Barcelona (43) I 52. Another Level -1 want you for myself (44) 53. M. Santing - Wonderful life!-) 54. Dru Hill - How deep is your love (41) 55. Boyzone - No matter what !4S) 56. Outkast - Rosa parks (46) 57. Foxy Brown - Hotspot!79) 58. Lauryn Hill - Ex-factor!97) 59. Clouseau - Niets meer (63) 60. Volumial - Hou me vast (47) 61. Metallica - Whiskey in the jar (62) 62. Aaliyah -Are you that somebody (48) 63. Monifah - Touch it(49) 64. Acda en de Munnik - Het regentzonnestralen (57) 65. Manic Street Preachers - The everlasting (50) 66. Madonna - Power of goodbye! 51) 67. H. Westbroek - ..Je naam.. (53) 68. Whitney Houston - It's not right but it's okay!-) 69.2 Br. on the 4th Floor - Heaven is here (54) 70. The Cardigans- Erase/Rewind(-) 71. Cassius- Cassius 7999(60) 72.2-4 Family - Stay (58) 73. The Roots ft. E. Badu - You got me (99) 74. Birgit - A little famous (66) 75. Porn Kings vs DJ Supreme - Up to the wildstyle (64) 76. Blackstreet ft. Mya - Take me there! 61) 77. Des'ree - You gotta be (87) 78. H, Westbroek ft. Nance - De laatste en de eerste 79. Tatyana Ali- Boyyou knock me out (90) 80. L. Towers - Mijn Feyenoord{67) 81. Five - Until the time is through (68) 82. The Corrs - So young (82) 83. Shawn Mullins- Lullaby !96) 84. Skik -'t Gietzoas 'I giet (76) 85. Herman Brood - Saturday night (big band version) 86. Nurlaila S. Burleson - Alles draait om jou (93) 87. Savage Garden - Tears of pearls (94) 88. E-Type - Here I go again (78) 89. Edsilia- Gef here!89) 90.Terrorvision- Tequila!--) 91. Inner City - Good life (75) 92. Fatboy Slim - Praise you (72) 93. Honeyz - End of the line (100) 94. Jungle Brothers - Because I got it like that (74) 95. Fluitsma v. Tijn - Vrijheid!98) 96. Kula Shaker - Mystical machine gun (--) 97. Maxine - African dream (--) 98. Marilyn Manson - I don't like the drugs (83) 99. Divine -Lately (81) 100. Method Man- Judgement day (92) Richard Sewgolam (15), Middelburg: „Ik ben echt een eigenwijs mannetje. Vraag nooit om hulp, doe alles liever zelf. Dan weet ik tenminste dat ik zelf een fout heb gemaakt en daar leer ik meer van. Ik woon in een gezinsvervangend tehuis en daar ben ik aan het leren budget teren. Dat houdt in dat ik behalve zakgeld ook geld krijg voor eten en drinken. Als alles goed gaat, mag ik in april naar de zelfstandige vleu gel en daarna naar het Trainingscentrum voor Kamerbewo ning. Behalve omgaan met geld moet ik ook denken aan mijn gedrag en houding. Volwassen gedrag vertonen, zodat ik later niet zo'n asociaal type word. Op woensdag en donderdag hang ik met een groepje vrienden in de stad rond. In het weekend gaan we soms naar discotheek Jojo in Zoutelande of naar de Nighttrain. Ik rook een pakje si garetten per week en ik drink alleen op feestjes. Dan neem ik ook wel eens een joint, daar word ik lekker zweverig van. De grens ligt bij vijf gulden, das 'n voorgedraaide joint. Verder ga ik niet. Ik zie wel gasten die meer nemen maar dan gaat het op verslaving lijken. Ik hoor niet echt tot een speciale groep. We luisteren allemaal naar R&B maar hebben een eigen karakter. Met geloof of poli tiek hou ik me absoluut niet bezig, ik denk er niet eens aan. Ik hou het gewoon hartstikke simpel." Petra de Bil Wie schrijft de grap pigste, origineel ste, slimste, ontroe rendste e-mail? Elke week zal op deze pagina de opvallendste te lezen zijn. Schrijf waarover je maar wilt. De 'mail van de week' wofdt beloond meteen cd-bon. Je kunt je e-mail sturen naar: pzcredcity 1 @pzc. nl foto Dirk-Jan Gjeltema yetc/it Arsenaaltheater Turn- en jazzballetvereniging DIOS geeft vrijdagavond een voorstelling in het Ar senaaltheater in Vlissingen. Het thema is street-life. Ruim 145 meiden tussen 3 en 18 jaar dansen op gevarieerde muziek, van kinderliedjes tot R&B tot hedendaag- Thunder Brigade (TB) is een rechttoe rechtaan schietspel van I-magic. Jij hoort bij de ene club en je vecht tegen de andere. Alleen is dit spel nét ietsje leuker dan het gemiddelde. In TB zweef je in een tank vlak boven het landschap. 'Hoe kan dat, zweven in een tank?' zul je zeggen. Ele mentary: de tank veroorzaakt een rimpeling in de ruim te waardoor op die plaats de zwaartekracht geen effect heeft. Als je niks doet, zweeft het apparaat enkele me ters boven het oppervlak van de planeet die op onze ei gen aarde lijkt. Pas wanneer je de thrusters gebruikt, ga je vooruit of achteruit. Door het zweven van de tank wordt richten met al het fraais waar je mee kunt vuren een hele klus. In het begin zul je de tank muisstil moeten houden omdat je anders gegarandeerd mist. Later kunjemet allerlei interessan te moves voorbij je tegenstander pannen en hem op een salvo raketten trakteren. Sta je eenmaal stil, heb je een vijandelijke tank op de korrel, dan mag je schieten. Om je tegenstanders naar een betere wereld te helpen, heb je de keus uit bijvoorbeeld raketten of een railgun die me talen projectielen afvuurt met de snelheid van het licht. Op zich zal Thunder Brigade geen revolutie a la 'Dame Croft' veroorzaken maar het is wel een leuke uitzonde ring, zeker door de optie 'Instant Action' waardoor het een geval wordt van: cd erin en knallen maar. Daarnaast heb je de mogelijkheid om campagnes uit te vechten of samen in een netwerk of op het web de strijd aan te bin den. Wat TB extra leuk maakt, is het zweven vlak boven de berglandschappen wat heel lekker werkt. Thunder Brigade zou wel eens heel verslavend kunnen zijn. Guido van der Heijden Minimum systeemeisen: Een Windows 95/98 100 Mhz Pentium 32 Mb RAM 2Mb videogeheugen Prijs f 94,95 MBPïfvlöiMliFfl se popmuziek. De voorstelling begint om 19.00 uur. IVighttrain In The Nighttrain in Middelburg vindt vrijdag Groovability part II plaats. De dis cotheek is geopend van 23 tot 5 uur. Elke middag en op koop avond staan ze in de Mid delburgse Lange Delft: een grote groep meiden met kort donker haar en een lolly in de mond. Het lijkt wel of ze ge kloond zijn; het opgeknipte haar met wax en schuifspeld jes naar achter gestreken, de kle ding en brutale blik zijn iden tiek. De meiden hebben exotische namen als Charissa, Asmara, Nadeche, Lucinda en Callista. Ze zijn 14,15 of 16 jaar en zitten op het vbo, mavo of havo van Nehalennia. Ze kennen elkaar van school en natuurlijk van de stad. Favoriete hangplek is voor bij Jordi's, al wordt er ook wel heen en weer gelopen tussen Martino's en de Lange Delft. „Dit is onze ontmoetingsplek," legt Charissa uit. „Het is ge woon gezellig dat je iedereen te genkomt. We maken lol en ho pen dat we jongens zien." Want jongens hangen ook. Meestal in hun eigen groepje, maar ze komen ook bij elkaar. Jongens uit Suriname en de An tillen zijn erg in trek bij de da mes. „Ze zijnmooi enzezijnlek- ker. Donkere jongens kunnen veel meisjes krijgen en ze weten het", zegt Nadeche. Lucinda gaat zelfs nog verder: „Ons levensmotto is no niggers, no life. Als er alleen maar kaas koppen zouden zijn, zou ik ver huizen!" De contacten met deze lekkere, mooie jongens lopen helaas niet altijd even goed af. „Jongens die meisjes gebruiken noemen wij De meiden van de Lange Delft in Middelburg willen jongens zien. Vooral donkere jongens, want die zijn lekker. foto Lex de Meester players", vertelt Sanne. „Wij trappen er altijd weer in en wor den dus vaak geplayed. Dat een jongen met de één gaat en dan toch een ander heeft, bijvoor beeld. Wij helpen elkaar dan al tijd." Vaak waarschuwen ze el kaar voor bepaalde jongens, maar iedereen moet er toch voor zichzelf achter komen. Ook wordt er soms bemiddeld tussen een stel dat problemen heeft. Stefanie: „Dan gaan we naar die jongen toe. Vragen wat er aan de hand is en of hij met dat meisje wil praten." Het is een hechte meidengroep. Elke dag weer wordt er druk ge praat over jongens, jongens jongens, en over uitgaan, mu ziek en kleding. Dat ze op elkaar lijken is zo gegroeid. De één deed het haar op deze manier en de anderen volgden. Toch worden meisjes van andere scholen niet buitengesloten. „We hebben wel eens ruzie met een ander meisje", zegt Asmara. „Maai' we slaan niet, hoor!", voegt ze er geruststellend aan toe. Sommige ouders vragen wel of ze nou alweer moeten rondhan gen in de stad. Maar de meesten maakt het niet uit, zolang er maar niks gesloopt of geblowed wordt. Daar hoeven ze zich geen zorgen over te maken. „Wij kun nen het gezellig maken zonder alcoholen drugs", zegt Patricia. De groep is een keer wegge stuurd bij een nette herenzaak. Vroegen ze of ze ergens anders wilden gaan staan. Dat deden ze gewoon. Want, zoals Asmara zegt: „Wij hangen niet, wij lo pen." Ze zijn er elke dag, maar heel soms doen ze iets anders: dan gaan ze naar de stad in Vlissin gen... Petra de Bil In Kirgizië (Centraal-Azië) is het proces begonnen tegen een man die ervan verdacht wordt twee onderhuurders te hebben vermoord en opgegeten. Volgens justitie in de voormali ge Sovjet-republiek heeft de man het echtpaar vermoord en daarna de lichamen in stukken gesneden. Hij zou onwetende gasten bij hem thuis een maal tijd van mensenkoteletten heb ben voorgeschoteld. De man kan een straf van twaalf tot twintig jaar krijgen. ANP goochelen denkt, denkt vaak aan kaarttrucs. Misschien niet zo spectaculair als hangend aan een draadje doen alsof je kunt vliegen zoals David Copperfield, maar vaak wel net zo verrassend. Op In ternet laat magiër Raj-Khan zien dat een goede kaart truc zelfs kan slagen vanachter een beeldscherm. De virtuele Fakir laat je telkens een verschillende set kaarten zien. Hij vraagt je er een te onthouden waarna je zachtjes tegen je computer moet zeggen welke kaart het is. En dan de verrassing: Raj heeft de kaart die je koos uit de selectie gehaald. Foutloos raadt Raj-Khan welke kaart je in gedachten nam en jij vraagt je af hoe het kan. Hoe flikt hij het? Hij kan je niet in de ogen kij ken, hij kan niet horen wat je zegt. Wij weten het, maar zeggen het niet. Stuur een mailtje naar pzccl@pzc.nl als je er achter bent of als je dreigt te ontploffen omdat je het niet te weten komt. Guido van der Heijden http://www.magellass. com/magicl.html In Taiwan heeft een hond een poot getransplantanteerd ge kregen. Volgens dierenarts pro fessor Yeh Li-sen van de Natio nal Taiwan University is het de eerste keer dat een hond een nieuwe poot krijgt De zevenjarige Hooky was bij een auto-ongeluk haar rechter voorpoot kwijtgeraakt. In een operatie van elfeneenhalf uur kreeg zij een poot van een ande re hond getransplanteerd. „Hooky heeft de nieuwe poot niet afgestoten. Wij hopen dat het ledemaat binnen twee maanden functioneert", zei de hoogleraar. ANP Banaan en komkommer, komkommer en ba naan, jullie zullen bij mij altijd bovenaan staan. Een jongen is wel leuk, maar die weet niet hoe het moet. Banaan en komkommer, dan gaat het altijd goed.' Dit refrein uit een liedje van het Goese meidencabaretbandje Willem Alexanders Harem laat aan duidelijkheid niets te wensen over. En dat is precies de bedoeling van de drie ei genzinnige meiden: shockeren. „Er lopen wel eens mensen weg als ze onze teksten horen." Willem Alexanders Harem is zo'n twee jaar gele den opgericht en bestaat uit Katinka Polderman, Marret den Toonder en Saskia Dellebeke. Ze zijn alle drie zeventien jaar. Het is allemaal begonnen in het muzieklokaal van het Sint Willibrord College in Goes, waar ze elkaar leerden ken nen. Nu zit alleen Marret nog op die school, Saskia en Katinka studeren res pectievelijk in Breda en Rotterdam. Willem Alexanders Harem is eigenlijk geen echte band. Er wordt name lijk maar één instru ment gebruikt en dat is een akoestische gitaar, als onder steuning van de vaak meerstemmige zang. Alle liedjes en teksten zijn van de hand van Katinka. Zij put, zoals ze zelf zegt, vooral in spiratie uit 'het vrouw-zijn': „Veel van onze lied jes hebben een seksuele lading, maar dat komt omdat we dat net allemaal aan het ontdekken zijn. Maar we hebben ook liedjes met andere the ma's, bijvoorbeeld over Darwin en over een kip." Om de veelal expliciete teksten nog wat meer kracht bij te zetten, worden er tijdens optredens allerlei attributen te voorschijn gehaald. Een komkommer en een banaan voor het liedje 'Ode aan banaan en komkommer' en een rubberen kip bij 'Kip en ik'. Tussen de liedjes door worden er ook sketches opgevoerd, maar die ontstaan meestal ter plekke.Alleen de liedj es liggen vast", vertelt Saskia. „Maar zelfs daar kunnen we soms niet van op aan, want Katinka heeft de gewoonte om tien minuten voordat we op moeten treden in eens nog met een ander liedje aan te komen", zegt Marret op cynische toon. De naam Willem Alexanders Harem is een hersen spinsel van Katinka. „Wij willen seks en veel geld", is haar beknopte doch heldere uitleg. Volkslied Katinka, Marret en Saskia hebben tot nu toe een stuk of tien keer opgetreden. Drie keer op school tijdens het Open Podium, een paar keer op Koninginnedag en p feestjes. Naar aanlei ding van een optreden in discotheek The Night train in Middelburg, vorige week donder dag, zijn ze gevraagd om een keer in De Piek in Vlissingen te komen. „Maar dan moeten we eerst voor een langer programma zorgen, want de duur van optreden ligt nu tussen de tien en dertig minuten", zegt Katinka. Aan ambitie is geen gebrek - 'we willen een nieuw Volkslied schrijven' - maar de vaste kern van fans zal het binnenkort even een tijdje zonder moeten stellen. 'Stuwende kracht' Katinka gaat namelijk werken bij Cirque du Soleil in Amsterdam, waar door de bezigheden van Willem Alexanders Ha rem zeker drie maanden stil komen te liggen. Maar als Katinka, Marret en Saskia bij elkaar ko men, zal dat ongetwijfeld tot nieuwe ideeën lei den. Luc Oggel De band/ cabaretgroep Willem Alexanders Harem, vlnr Katinka Polderman, Marret den Toonder en Saskia Dellebeke. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 9