porpsraad leeft in Biggekerke Wc zeeland Jessy leest perfect voor over pispaaltje Speeltuin Irislaan nu definitief dicht 'erkiezingsopkomst van 64 procent jGewestelijk zwembad nog niet van de baan poete en rijverbod voor vraakactie in verkeer GS zien geen heil in videocamera's op het Abdijplein 19 door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De tienjari ge Jessy Korshuize van de Re genboog in Oostkapelle is gis termiddag winnaar geworden van de eerste halve finale voorlezen. Zij las een fragment voor uit het Pudding Tarzan van O. L. Kirkegaard. Volgens de jury stak Jessy met kop en schou ders uit boven de overige deel nemers. Zij mag 17 april deel nemen aan de provinciale finale. De winnaar daarvan vertegenwoordigt Zeeland bij de landelijke wedstrijd op 19 mei in Utrecht. Kampioenen De bibliotheken op Walcheren organiseren elk jaar voorlees- wedstrijden voor leerlingen van de basisscholen. Dit jaar doen maar liefst 21 scholen mee, met evenveel schoolkam pioenen. Tijdens de halve finales, die zowel in Middelburg als in Vlissingen worden gehouden, moeten de kinderen een inlei ding geven op het stuk dat ze willen voorlezen. Vervolgens krijgen zij een aantal minuten de tijd om het publiek te boei en. De Zeeuwse Bibliotheek was goed gevuld met mede scholieren, ouders, opa's en oma's en uiteraard leerkrach ten. Overtuigend De jury keek naar het tempo waarin wordt voorgelezen, stemgebruik, contact met de zaal én tekstbegrip. Jessy zat volgens de kritische jury over tuigend in de stoel. Toen de mi crofoon haperde, liet ze zich niet van haar wijs brengen. Daarnaast gaf ze een goede in leiding, waardoor iedere toe schouwer meteen wist waar over Pudding Tarzan gaat. Zij ging, aldus de jury, er echt voor zitten. Pudding Tarzan gaat over een jongetje die de pispaal van de klas is. Een heks geeft hem de mogelijkheid één wens te doen. Het jongetje kiest ervoor om één dag lang de beste te zijn in alles. De jury vindt het ove rigens jammer dat er nauwe lijks jongens meedoen aan de voor lees wedstrijden. Een dui delijke verklaring voor dat verschijnsel hebben de juryle den ze niet. Winnares Jessy Korshuize van de Regenboog uit Oostkapelle leest voor uit Pudding Tarzan. foto Lex de Meester oor Ab van der Sluis pDELBURG - B en W van i ajissingen staan nog steeds ach- sto:jr het besluit om samen met i widdelburg een zwembad en ro A-theater te bouwen. Dat n Eltwoordt het Middelburgse vailege op vragen van AOV- le.hiie 55+. Ie nd januari ontstond rumoer ïenin de raad van Vlissingen be- :tujot een eigen onderzoek in te lee-illen naar de haalbaarheid wafi een stadsgewestelijk zwem- e id op de locatie Baskensburg, nutwijl de Middelburgse raad onios voor een samen te exploite- olog zwembad nabij het bedrij- nbjnterrein Vrijburg, glaai W van Middelburg hebben daags na die Vlissingse raads vergadering contact opgeno men met het Vlissingse college. Centraal in dat overleg stond de vraag in hoeverre Vlissingen het gezamenlijke voorstel voor een zwembad én theater nog steunt. Uit dat gesprek concludeert Middelburg dat haar stadsge westelijke partner nog steeds achter dat zogeheten 'tweeling- besluit' staat, maar dat Vlissin gen de plannen voor een A-thea ter aan de Blauwedijk wil afwachten zolang er nog geen duidelijkheid is over een Wal- chers podiumbeleid. Vlissingen is overigens ook van mening dat een onderzoek naar de locatie Blauwedijk een Middelburgse verantwoordelijkheid is. ffior Miriam van der Schot IDDELBURG - Het proberen t stilstand te brengen van een jvaarlijke rijder op de N255 in redactie midden-zeeland Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)273000 Fax:(0113)273030 Hnail: redgoes@pzc.nl te Goes: M.J.Schrier(chef) r. Bosboom I. Huibers lA-M.vanderJagt e. Soesman te Vlissingen: 1(>| L. Fransen E.L. Ramakers M.J. van der Schot [A.A.van der Sluis de Vries (sport) JM.«. ju. ,n(i) CENTRALE REDACTIE t d Oostsouburgseweg 10 ini Postbus 18 .4380 AA VLISSINGEN -Tel: (0118) 484000 'ani Fax:(0118)470102 iW B-mail: redactie@pzc.nl uit et City OnLine/Internet id H "ttp://www.pzc.nl rek e_nr»ail: pzcredcity1@pzc.nl Noord-Beveland kwam een 26- jarige Middelburger gisteren duur te staan. De man heeft gisteren van kan tonrechter C. Kool in Middel burg een rijontzegging van vier maanden gekregen, waarvan twee maanden voorwaardelijk en een geldboete van vijfhon derd gulden. „Dat iemand gevaarlijk rijdt, wil nog niet zeggen dat u ook ge- vaarlijk moet gaan rijden", zei Kool. „Ik kan me voorstellen dat u er door geïrriteerd werd, maar u kunt beter doorrijden dan dat u er met de vuist op wil slaan." Rijgedrag De Middelburger verklaarde voor de rechter dat hij de be stuurder die daar op 17 januari 1998 voor hem reed 'een pak op z'n donder' wilde geven voor zijn rijgedrag. „Ik wilde die man gaan inhalen, maar toen trok hij op tot 120 kilometer per uur. Daarom ging ik weer achter hem rijden, waarop die man heel langzaam ging rijden, zo dat ik terug moest naar de twee de versnelling. Doordat er te genliggers aankwamen, kon ik de auto niet inhalen", zei de Middelburger. Nadat het hem was gelukt zijn voorligger in te halen, bracht hij zijn auto tot stilstand. De ande re man botste vervolgens tegen hem op. Omdat het niet de eerste keer was dat de Middelburger zich voor de rechter moest ver antwoorden omdat hij voor ge vaar op de weg zorgde, kreeg hij deze straf. nrLukasFransen GGEKERKE - De dorpsraad ift in Biggekerke. Van de Tjmgerechtigden op het dorp ■bcht woensdag 64 procent n stem uit voor de dorpsraad- xiezingen. Omdat Koude- ke, Zoutelande, Westkapelle Oostkapelle te weinig kandi- xn hadden, was Biggekerke drijfsongeval j 1 Middelburg IJDELBURG - Een 44-jarige in uit Middelburg is woens dagmorgen gewond geraakt bij lteffkzaamheden bij de Arne- il cjig in Middelburg, gnajman liep daarbij een hoofd- ,t md op. Hij is naar het zieken- ie -js gebracht en mocht daarna ipJr naar huis. De hoofdwond geJstond dooreen losschietende ,n ihng die aan het stuurhuis •erp een hijskraan was beves- be# De arbeidsinspectie stelt n ra nader onderzoek in. 'tasjesdief aan Val U 1 4 haal met ocunienten ,f ilDKLBl KG - Een twintig- vanf8e vrouw l"t Middelburg is mJterochtend in een winkel in Lange Delft in Middelburg itolen van haar tas. Daarin ;en onder meer een porte- innee en persoonlijke waar papieren. jvrouw had de tas naast een lieerapparaat gezet toen ze lieën maakte. Onder de ge len documenten waren ook tieren die ze nodig had voor (r belastingaangifte. levisie gestolen iDELBURG - In een flatwo- Ig aan de Nederstraat in Mid- v (burg is dinsdag ingebroken. "Yïarbij is onder meer een tele- sie gestolen. Om binnen te innen komen, is de deur van de if P$ning geforceerd. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Gedeputeer de Staten zien geen aanleiding camera's te plaatsen die het Ab dijplein moeten beveiligen. Het college blijft meer heil zien in afsluiting door hekken. Dat antwoordt het dagelijks provin ciebestuur op schriftelijke vra gen van het VVD-Statenlid C. Koster. Hoofdofficier van justitie G. Bouman is geen tegenstander van bewaking door videocame ra's, zoals zijn voorganger, maar hij vindt het gebruik over het al gemeen weinig effectief. Bijna twee jaar geleden trok de provincie honderdduizend gul den uit om het Abdijplein af te sluiten. De aanleiding daartoe was het toenemend vandalisme en pogingen tot brandstichting op het plein in de nachtelijke uren. Voorafgaand aan dat be sluit voerde gedeputeerde D. Bruinooge overleg met onder meer het Openbaar Ministerie, de politie en de Registratieka mer. Deze adviseerden het colle ge van GS af te zien van camera bewaking. Naar aanleiding van de vragen van mevrouw Koster heeft Bruinooge opnieuw overleg ge voerd, dit keer met de nieuwe hoofdofficier van justitie, Bou man. Deze stelt zich op het standpunt dat camerabeelden nu wel worden toegelaten als bewijsmateriaal in een eventu eel strafproces. De gedeputeer de heeft ook opnieuw gesproken met de Registratiekamer. Die blijft bij haar opvatting dat als overlast kan worden voorko men met vrij eenvoudige midde len zoals hekwerken, een inbreuk op de privacy (b ij voorbeeld door beelden op te nemen met camera's) onaan vaardbaar is. Bouman onder schrijft die mening. Het pro bleem klemt des te meer, omdat politiemensen de camera's moe ten 'bedienen': de provincie heeft geen opsporingsbevoegd heid. GS blijven bij hun standpunt dat afsluiting met hekken de simpelste, goedkoopste en meest effectieve manier is om het Abdijplein te beveiligen. Bediening van de camera's door politiemensen zou weer ten kos te gaan van ander politiewerk, bijvoorbeeld in Middelburgse wijken. De politie is trouwens ook niet van plan om extra men sen in te zetten voor extra toe zicht, omdat het Abdijplein geen specifieke openbare ruim te is, zoals de Markt in Middel burg. de enige kern in de gemeente Veere waar een nieuwe dorps raad werd gekozen. Het is half acht 's avonds. Een half uur voordat het stembu reau sluit, druppelen de mensen nog binnen. Ze worden ontvan gen door M. P. Oostlander, die zijn laatste minuten als voorzit ter van de dorpsraad ingaat, en bestuursleden J. J. KoleenM.de Ridder. Alledrie hebben ze zich weer verkiesbaar gesteld. Ze zitten er ontspannen bij. „Ik zit niet in spanning, want ik word toch wel herkozen", zegt De Ridder lachend. Oostlander is wel wat gespan nen. „Het is gezellig spannend. We hebben het als dorpsraad de afgelopen vier jaar toch niet slecht gedaan. Ais ik niet herko zen word, houd ik toch een beet je het gevoel over dat ik het niet goed heb gedaan." Ruchtbaarheid De 25-jarige R. de Buck schuift het stembiljet in de groene bus. „Ik moest hier toch zijn om te stemmen voor de Provinciale Staten. De dorpsraad neem ik er gelijk bijDe Buck denkt dat de meeste stemmers het zo doen. „Ik denk dat het andersom is", zegt De Ridder. „Het gebeuren in het eigen dorp spreekt men sen toch meer aan. We hebben ook veel ruchtbaarheid gegeven aan de dorpsraadverkiezin gen." Voor A Merison maakt het niets uit om welke verkiezingen het gaat. „Als er enkel dorpsraad verkiezingen waren geweest, was ik ook gegaan. Ik vind het belangrijk dat een kleine kern als Biggekerke in een grote ge meente als Veere voor zijn be langen opkomt. We moeten niet ondergesneeuwd worden." Nipt Rond 21.30 uur zijn de stemmen geteld en maakt burgemeester A C. de Bruijn de uitslag be kend. De gekozenen zijn: E. Wijkhuis-Meijer, 317 stemmen; J. J. Kole, 311; J. J. Besuijen, 302; M. P. Oostlander, 300; J. van Keulen, 274; D. W. Roelse, 239; M. de Ridder, 197. Niet gekozen werden E. Stroo-Jakobsen 190, C. van der Schoor-Verweerd 118; J. Lock, 60. Het is maar nipt, maar De Rid der is blij dat hij er bij zit. „Ik weet dat het dorp vertrouwen in me heeft." Hij heeft wel een ver klaring voor het feit dat 'slechts' 197 inwoners op hem hebben gestemd. „Sommige mensen hebben mij over het hoofd ge zien omdat ik helemaal onderop de lijst stond." Nieuwkomer Van Keulen staat met zijn 274 stemmen op een goede vijfde plaats. „Ik heb er zin in. We zijn een van de klein ste kernen van Veere. Het is be langrijk dat we Biggekerke leef baar houden." De verkiezing van de dorpsraad leverde in Biggekerke ook nostalgische beelden op. foto Dirk-Jan Gjeltema donderdag 4 maart 1999 Boete voor vuistslag MIDDELBURG - Een 21-jarige man uit Oost-Souburg is gisteren in Middelburg voor het toebrengen van zwaar licha melijk letsel aaneen portier van een Goese discotheek veroor deeld tot duizend gulden boete en een maand voorwaardelij ke gevangenisstraf. De Souburger kwam op de bewuste avond van 7 december 1997 in actie, nadat hij zich wat al te hardhandig aangepakt voelde door de uitsmijter van de discotheek. In zijn reactie deelde hij een vuistslag uit, waardoor het slachtoffer ernstig oogletsel opliep. De verdachte gaf de mishandeling toe, maar hij voerde aan dat de gevolgen van de verwondingen niet door die ene klap waren gekomen. Na het incident had er in de ho recagelegenheid een vechtpartij plaatsgehad, waarbij de uit smijter ook klappen had gekregen. De politierechter vond echter bewezen dat het letsel aan het oog door de verdachte was veroorzaakt. Oplichter bestraft met werkstraf MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 25-jarige man uit Kortgene conform de eis ver oordeeld tot honderd uur werkstraf en een maand voorwaar delijke gevangenisstraf. De verdachte had in september en oktober 1997 een aantal mensen voor in totaal drieduizend gulden opgelicht. Aan twee slachtoffers van zijn oplichters- praktijken moet hij 296 gulden vergoeden. Samen met een kennis (de bedenker van het plan) had de Noordbevelander via een advertentie in dagbladen mensen gelokt door gratis leningen te verstrekken. Om in aanmerking te komen voor een kredietverstrekking moest er wel 293 gulden aan administratiekosten worden be taald aan de Stichting Samen Sterk, die de twee mannen in het leven hadden geroepen. Elf mensen lieten zich verleiden door de 'aantrekkelijke' advertentie. De verdachte hield er 1.500 gulden aan over. „Daarvan heb ik een motor voor mijn auto gekocht." De mannen waren op het idee gekomen door een televisieuitzending. Zus slaat broer met krantenbak MIDDELBURG - Een ruzie tussen een 33-jarige vrouw uit Kortgene en haar broer ontspoorde en leidde uiteindelijk tot een mishandeling. De Kortgeense kon op de bewuste dag, 11 december 1997 in Kats, haar emoties niet meer de baas na de zoveelste ruzie met haar broer. Ze gaf gisteren op de zitting van de Middelburgse politierechter toe dat ze met een kran tenbak op het hoofd van haar broer had geslagen en hem aan zijn haren had getrokken. Toch voelde de verdachte zichzelf het slachtoffer van provocaties van haar broer; hij zou begon nen zijn met de vechtpartij. Tijdens de schermutselingen sneuvelde een ruit van de voordeur in de woning van de broer. De vrouw werd veroordeeld tot het betalen van de schade van 142 gulden aan de ruit. Daarnaast kreeg ze conform de eis een voorwaardelijke boete van 500 gulden opgelegd. Rechter spaart automobilist MIDDELBURG - „Al bijna 65 jaar rijd ik auto en dit is de eer ste keer dat ik bij een aanrijding betrokken ben", zei een 84- jarige man uit 's-Heer Hendrikskinderen gisteren woensdag bij de kantonrechter in Middelburg. En juist omdat hem in die 65 jaren nog nooit iets is overkomen, heeft rechter C. Kool de man geen straf opgelegd. De bestuurder uit 's-Heer Hendriks kinderen reed op 5 december 1997 de nieuwe rijksweg in Goes op. Hoewel het zicht door geparkeerde vrachtwagens werd belemmerd, stak hij de weg over. Op dat moment kwam er een andere auto aan, waardoor er een botsing plaatsvond. Officier van justitie R. Jeuken zei over het voorval dat het een kleine fout was met een flinke aanrijding tot gevolg. Hij eiste een voorwaardelijke geldboete van 250 gulden. Volgens de rech ter was het feit dat de man naar de rechtbank moest komen al een straf op zich. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Speeltuin de Schommelaer aan de Van der Helstlaan/Irislaan in Vlissingen gaat definitief dicht. De ge meente heeft de vereniging aan gezegd de speeltuin te ontrui men. De huur wordt opgezegd. Die rigoureuze maatregel is vol gens wethouder L. C. Poppe-de Looff (CDA welzijn) bedoeld als 'stok achter de deur'. „Want we weten van elkaar (de speeltuinvereniging en b en w) al veel langer dat de speeltuin wordt afgestoten. De Schom melaer heeft daarna geen actie ondernomen. Nu moet er maar serieus aan gewerkt worden", reageert Poppe-de Looff. De Schommelaer heeft zich bij de sluiting neergelegd. Secreta ris R. Saas heeft ondervonden dat een speeltuin in de wijk niet meer aanslaat. „Ik moet over deze brief van de gemeente nog wel met onze voorzitter overleg gen. Maar het is onze ervaring dat de speeltuinvereniging zon der achterban niet veel kan doen." Veiligheidseisen De Schommelaer had nog maar weinig leden. „Te weinig om een vereniging draaiende te hou den. Zeker niet in een tijd wanneer ook nog eens de veilig heidseisen van de speeltoestel len zijn aangescherpt. Want voor die aanpassingen heb je veel geld nodig. Maar ik vind het wel jammer dat de speeltuin dicht gaat", stelt Saas. Poppe-de Looff vult aan dat enige tijd geleden uit het onder zoek Openbaar Groen van de gemeente Vlissingen bleek dat Politie neemt ploertendoder in beslag VLISSINGEN - De politie heeft dinsdagavond in Vlissingen een ploertendoder in beslag geno men. Het illegale wapen was eigen dom van een 23-jarige Vlissin gen Tijdens een controle op de Zeilmarkt trof de politie de wa penstok aan in het portiervak van zijn auto. Tegen de Vlissinger is proces verbaal opgemaakt. De man verklaarde de ploertendoder bij zich te hebben voor het geval dat hij zich eens zou moeten ver dedigen. de speeltuinverenigingen De Oude Stad, Lammerenburg en De Souburgt wel floreerden. „Die verenigingen bestaan nu nog en doen het goed. Op dertig leden, zoveel had de Schomme laer er geloof ik, kun je geen ver eniging draaien. De Souburgt had verwacht honderd leden te krijgen, maar heeft er nu al vier keer zoveel." Daar waar speeltuinen opge doekt worden, komen openbare speel voorzieningen terug, ver zekert de wethouder. „Wij zul len dat ook doen in de Van der Helstlaan/Irislaan. In die wijk slaat een basketbalpleintje, denken we, meer aan dan een speeltuin." Stadsgewest legt afspraken over trainingscentrum brandweer vast MIDDELBURG - De Stadsge westelijke brandweer zal het trainingscentrum exploiteren, maar de resultaten zijn voor de gemeente Vlissingen. Binnen kort wordt dat én de relatie tus sen Vlissingen en de Stadsge westelijke brandweer in een overeenkomst vastgelegd. Dat is het antwoord van het dage lijks bestuur van Middelburg op schriftelijke vragen van de D66- fractie. De Middelburgse burgemeester en wethouders vullen aan dat er een gescheiden boekhouding voor het trainingscentrum komt. Daarnaast heeft het be stuur van de nieuw op te richten Stadsgewestelijke brandweer aan de commandant verzocht om in het najaar van 1999 een bedrijfsplan voor het trainings centrum op te stellen. Daarin zal ook de toekomstverwach ting en levensvatbaarheid van het trainingscentrum zijn opge nomen, Het personeel hoeft niet voor zijn baan te vrezen, melden B en W. „De inzet blijft na de re organisatie volledig mogelijk." Ook de afdeling Opleiding en Voorlichting van de gemeente lijke brandweer Vlissingen, waar het trainingscentrum mo menteel onderdeel van uit maakt, wordt ingepast in de Stadsgewestelijke brandweer. De medewerkers van die afde ling zijn, net zoals nu het geval is, op meer plaatsen inzetbaar dan alleen op het trainingscen trum.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 19