Wanda Zegers terug aan front Onder Stoffels werd tennis volkssport PZC sport vrijdag 26 februari 1999 z 31 HVV'24 snakt naar hervatting van competitie Voormalig international en Terneuzense Boys weer bij elkaar tussen schelde en grens vooruitzicht „es SAR wacht topduel Bestuurslid stond aan wieg succesvolle periode Animo door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Bram Stoffels was tien jaar lang bestuurslid van tennisvereniging Animo, waarvan acht jaar als preses. Hij slaagde erin sponsors warm te maken voor zijn club en stond daarmee aan de wieg van een succesvolle periode voor Animo, dat met een ge mengd team respect afdwong in een sterk bezette landelijke competitie. Zijn leiderschap werd echter vooral geken merkt door een grote sociale bewogenheid. Onder voorzit ter Bram Stoffels werd tennis in Terneuzen een sport voor ie dereen. Het werd vorige week tijdens zijn afscheid nog maar eens ge memoreerd. Het fraaie com plex van Animo in sportpark Oude Vaart telt elf banen, waarop dankzij verlichting in de zomer tot 's avonds laat kan worden gespeeld. Die capaci teit leidde tot een fikse leden groei, nadat de club op de voor malige accommodatie aan de Nassaustraat slechts voor een klein kringetje had openge staan. Bram Stoffels stond tussen de mensen, had een gewillig oor en was een moderne conflict oplosser. ,,Als er problemen waren, ging ik er persoonlijk op af en probeerde een oplos sing te zoeken", kijkt hij terug op een mooie periode. ,,Ik ben nu eenmaal graag onder de mensen en praat met iedereen. Ik heb als werkgever ook altijd goed met mijn mensen kunnen opschieten. We hebben geluk kig iedereen de kans kunnen geven om bij Animo te komen tennissen. Daardoor is het toch een .beetje een volkssport ge worden." Onvergetelijk Stoffels werd tien jaar geleden bestuurslid en maakte zich als voorzitter van de technische commissie sterk voor tennis op landelijk niveau. Het leidde tot een paar onvergetelijke jaren in de gemengde competitie, waarin Animo twee seizoenen in cle op één na hoogste klasse uitkwam. Stefanie Rottier, Na thalie Thijssen, Sandra Begijn, Marjon Copier, Dethlef Pie- ters, Tim van Veldhoven en de broers Mike en Rob Simon stonden borg voor een sterk team, dat van Limburg tot Am sterdam de strijd aanbond. Een prachtige periode, met on- Bram Stoffels, een sociaal bewogen bestuurslid. der andere Bart de Graaf van BNN als een opmerkelijk sup porter van één van de tegen standers. En met het plotsklapse vertrek tijdens een wedstrijd van San dra Begijn, die de ploeg in de steek liet om zelf een toernooi in België te kunnen voortzet ten. „Ik heb nooit meer iets van haar gehoord", kijkt hij terug op die ontgoocheling. „Onze spelers ontvingen een redelijke onkostenvergoeding. Wij kre gen er mooi spel voor terug", weet hij. „We speelden thuis voor veel volk. We moesten een stap terug doen, omdat Stefa nie Rottier en Nathalie Thijs sen het nog hogerop zochten. Ze waren voor ons financieel en sportief niet te houden. Hun vertrek is in goede harmonie gegaan. Ze hebben hier ook al tijd graag gespeeld." Als voorzitter maakte Bram Stoffels zich evenwel niet al leen sterk voor de toppers bin nen zijn club. „We zijn er uit eindelijk in geslaagd om onder wethouder Willy de Zeeuw twee betonbanen van de ge meente over te nemen. Op voorwaarde datniet-leden van Animo er altijd op zouden kun nen spelen. Dat was ons daar voor onder Wim van Walraven niet gelukt. Hij zei dat we ze nooit zouden krijgen, zo lang hij wethouder was." „Daarnaast doen we ontzet tend veel voor de jeugd. Ik heb natuurlijk veel ingangen in het bedrijfsleven, omdat ik uit mijn periode bij Stoffels Hol ding veel mensen ken. Dan kom je makkelijk ergens bin nen. Of ik gaf even een zetje. Dan belde ik dat er van Animo iemand kwam om ondersteu ning te vragen. Daarna bleef ik aan de zijlijn, maar dikwijls werd het wel geregeld. We sub sidiëren onze j eugd in een pira midevorm. Iedereen krijgt fi nancieel steun, waarbij de toppers wat meer krijgen dan degenen die daar net onder ko men. Met dat geld zijn we in de gelegenheid om trainers te ver goeden en zaalhuur in de win ter te betalen." Nieuwe ideeën Nieuw bloed Na tien jaar besturen kijkt hij terug op een mooie periode. „Ik heb gemiddeld anderhalve dag per week aan de club besteed", rekent hij voor. „Altijd samen gewerkt, samen de problemen foto Charles Strijd aangepakt. Ik heb er nooit een hekel aan gehad, omdat ik graag onder de mensen ben." Na tien j aar, vindt hijis het tijd voor nieuw bloed. „Voor nieu we ideeën. Dat is voor Animo een goede zaak." Zelf stort hij zich op zijn jong ste uitdaging. Nadat hij eerder was toegetreden tot de ge meenteraad van Terneuzen, buigt hij zich als Coördinator Centrummanagement overeen verdere aankleding van het Terneuzense centrum. „Op de achtergrond blijf ik in het ten- niswereldje actief voor de overkoepelende instantie Groot-Terneuzen. Met de clubs binnen de gemeente gezamen lijk problemen aanpakken. Ja, een beetje voor de gemeen schap bezig zijn, heeft me al tijd getrokken." van onze sportredactie TERNEUZEN - Hoe vaak zal het al voorgekomen zijn dat de voetbalcompetitie zo'n moei zaam verloop kende als juist dit seizoen? Het is bijna maart en nog altijd is een groot aantal clubs nog maar halverwege de competitie. Een drama, zo zijn de vele afgelastingen van de laatste maanden al genoemd. Menigeen vreest ook competi tievervalsing, niet alleen omdat de ranglijsten een scheefgetrok ken beeld (blijven) geven, maar ook omdat straks doordeweeks gevoetbald zal moeten worden, met alle gevolgen vandien. HW'24 Meer dan welke andere club dan ook hoopt HW'24 zondag voor het eerst in vier weken weer eens in actie te kunnen komen. Als Koning Winter niet opnieuw roet in het eten strooit is het Brabantse VES'35 in Hulst HW's dertiende tegenstander dit seizoen in competitievei'- band. Op de tweede speeldag van dit seizoen verloor de ploeg van trainer Ko Stoutjesdijk in Oudenbosch met 3-1, maar daarna heeft VES nog weinig potten kunnen breken. „Wat ik begrepen heb is dat het daar op dit moment niet zo lekker loopt", zegt aanvaller Carlo Blommaert. „Het zou daarom wel goed uitkomen als we zon dag drie punten in Hulst hou den. In dat geval ook slaan we een gat van zes punten, met het voordeel bovendien dat wij nog een wedstrijd meer te spelen hebben." Een voordeel voor HW is in elk geval dat de groep „weer wat completer geraakt", aldus Blommaert. „Vorige week had den we negentien man op de training. Dat is dit seizoen nog niet gebeurd." De enige twijfel gevallen voor zondag zijn Harm Rietjens en Eddy van deft Bos sche. Beide spelers gingen ervan uit voor lange tijd uitgescha keld te zijn, maar trainden deze week toch alweer voorzichtig mee. Terneuzen Terneuzen staat zondag voor wellicht de belangrijkste wed strijd van dit seizoen. Uit tegen Moerse Boys kan de ploeg van trainer Paul Telussa zich vrij wel zeker definitief ontdoen van de belangrijkste concurrent in de strijd om het kampioenschap. „Als we zondag winnen, dan is zoveel zeker dat Moerse Boys heel veel problemen zal hebben om nog terug te komen", be weert bijvoorbeeld middenvel der Peter Nieskens. De ploeg uit Zundert heeft weliswaar nog al- tij d de minste verliespunten, maar staat wel al drie wedstrij den op Terneuzen achter. „En die moeten ze ook nog zien te winnen", aldus Nieskens. Eer der dit seizoen imponeerde Moerse Boys in Terneuzen met een voortreffelijke spelopvat ting en een degelijk midden veld. „Voorzover ik me kan her inneren hebben we het er altijd moeilijk tegen gehad", geeft Nieskens toe. „Maar dat neemt niet weg dat het vertrouwen bij ons groot is. Dat is ook niet ver wonderlijk als je vijfmaal op rij wint." Terneuzen kan zondag opnieuw putten uit een voltalli ge selectiegroep. Axel Axel lijkt zondag op een twee sprong te staan. Uit tegen Mid delburg mag de ploeg van trai ner Edy de Witte niet opnieuw verliezen om in het verdere ver loop van de competitie niet lou ter degradatievoetbal te moeten spelen. „We moeten nu echt op gaan passen", meent bijvoor beeld aanvaller Niki de Wolff, indachtig de 2-0-nedeiiaag van afgelopen zondag tegen DOSKO (uit). „Als we zondag geen punten pakken, zouden we het nog wel eens heel erg zwaar kunnen krijgen." Thuis tegen Middelburg won Axel eerder deze competitie met 1-0 na een duel dat de bezoekex-s grotendeels met tien man moes ten afwerken. „Het wordt zon dag een écht degradatieduel", weet De Wolff op voorhand. „Maar misschien is het een voordeel dat wij tegen Middel burg altijd goed voor de dag zijn gekomen." Wat zeker is, is dat Axel zondag geen blessurepro blemen kent. Job Zwegers ver liet vorige week als laatste de ziekenboeg. Terneuzense Boys Voor zaterdag-tweedeklasser Terneuzense Boys lijken alle kansen op de titel verkeken na de 2-1-nederlaag tegen Krui- ningen van het afgelopen week einde. De doelstelling is in het verdere verloop van het seizoen daarom een plaats bij de eerste drie om zodoende deelname aan de nacompetitie zeker te kun nen stellen. „Ook als we morgen van WC'68 winnen, dan nog is onze achterstand te groot om nog naar de eerste plaats te kij ken", denkt aanvaller Leon Goossen. De topper tegen de ploeg uit Halsteren is daarom op voorhand van van minder bete kenis dan vorige week nog ge dacht werd. Uit tegen de koplo per verloor Terneuzense Boys op de vijfde speeldag van dit sei zoen met 3-1 en van dat duel herinnert Goossen zich WC'68 nog als „een uitgekookte ploeg met een paar goeie spitsen.Ze hebben voetballend vermogen in elke linie te over", aldus de aanvaller. Voor het duel van morgen heeft Terneuzense Boys iedei'een beschikbaar. AZVV AZW verloor vorige week de uitwedstrijd tegen GPC (met de derde plaats als inzet) met 2-0 en moet daarom een plaats in de top voorlopig maar „even ver geten", aldus middenvelder An- gelovanDorselaer. „Morgen be gint wel de derde periode", legt hij uit. „En dat is onze laatste kans om nog iet& van het seizoen te maken.Thuis tegen DFS (de nummer voorlaatst van de rang schikking) moet AZW de aan zet geven voor „een goeie serie uitslagen", meent Van Dorse- laer. Dat dat niet zonder slag of stoot zal gaan, is wel zeker. „Ik kan me DFS-uit niet goed meer voor de geest halen", zegt de middenvelder. „Maar ik stel me zo voor dat het een verdedigen de ploeg is die ons zal laten ko men. Veel ruimte zullen we ver moedelijk niet krijgen." AZW mist morgen sowieso twee keepers (Johnny Dieleman en Jurgen Zohlandt), zodat een beroep gedaan zal moeten wor den op Tonnie Gommers. Jacco Koekkoek en Patrick Baumgar- te ontbreken eveneens. Vierde klasse In de vierde klasse van het zon dagvoetbal slaagde IJzendijke er vorige week in om de achter stand op koploper RCS tot drie punten terug te brengen. Terwijl RCS tegen Hontenisse niet ver der kwam dan een 1-1-gelijk- spel, versloegen de Zeeuws- Vlamingen op eigen veld Luc- tor'88met2-l. Het programma voor zondag houdt voor IJzendijke de derde opeenvolgende thuiswedstrijd in: na Vogelwaarde en Luctor'88 is dit keer Clinge de tegenstan der. RCS speelt daarentegen uit: in Bergen op Zoom is MOC'17 RCS's opponent. Belangrijk zondag is hoe dan ook Steen- Breskens. In dat duel staat niet alleen de derde plaats centraal, maar ook de aansluiting bij de top. In de onderste helft van de rang lijst gaat vrijwel alle aandacht uit naar Hoofdplaat-Sluiskil, het directe treffen tussen de twee ploegen die de laatste wed strijden het minst succesvol wa ren. Hontenisse tenslotte gaat op bezoek bij Hansweertse Boys. In de vierde klasse van het za terdagvoetbal gaat Zaamslag morgen op bezoek bij streekge noot Spui, dat de koploper best nog wel eens voor problemen zal kunnen stellen. Cadzand speelt op eigen veld tegen ZSC'62. Trainer Edy de Witte zit met Axel in de problemen. foto Charles Strijd. KLOOSTERZANDE - De meis jes van SAR staan morgen, za- terdag, in eigen huis voor een belangrijke krachtmeting. De - tafeltennisters uit Kloosterzan- de voeren de ranglijst in de hoogste landelijke klasse aan en ontvangen het op de tweede plaats gerangschikte team van Vice Versa. Lindsay Boerdam, met haar zeventien jaar veruit 1 de oudste speelster van SAR, gaat uit van een overwinning in de topper. SAR was al eens eerder met een meisjesteam op het hoogste rii- veau vertegenwoordigd, maar beschikte volgens kenners nog niet eerder over zo'n sterk team als de huidige ploeg. Lindsay Boerdam (17), Kimberley 't Hooft (13) en Stefanie Fassaert (13) spelen zich al jaren van overwinning naar overwinning en stootten van de landelijke C- klasse in één keer door naar het allerhoogste niveau. Daarin ivordt aan het eind van deze competitie door de nummers één tot en met vier om het kam pioenschap van Nederland ge streden. De eerste drie ontmoetingen in delandelijke topklasse leverden SAR 25 punten op. Hotac en Bij- maat werden met 10-0 verplet terd. Maasbree hield de Kloos- terzandse formatie op 5-5. De voorsprong op Vice Versa be draagt drie punten. SAR lijkt daarmee nu al verzekerd van de play-offs, waarin de eerste vier teams volgens een afvalsysteem om de nationale titel strijden. „Het gaat erom dat je een zo gunstig mogelijke uitgangspo sitie krijgt"weet Lindsay Boer dam. „De nummer één speelt namelijk tegen de nummer vier. De nummer twee tegen de ploeg die derde wordt. We willen heel graag winnen van Vice Versa. Het is moeilijk te zeggen, maar 8-2 of 7-3 moet het toch zeker kunnen worden." door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Haar tongval verraadt log altijd een licht Belgisch accent, loewel Wanda Zegers haar voetbal- oopbaan in de hoogste Belgische klas- e inmiddels ruim een half jaar geleden leeft afgesloten. De Terneuzense was oetbalmoe, stopte bij Sinaai, maar likt de draad komend seizoen weer op. n een combinatie van trainer/speler keert de voormalig international terug bij Terneuzense Boys. Wanda Zegers droeg zeventien keer het shirt van Oranje en koos op 22-jarige eeftijd voor een Belgisch avontuur, na dat ze eerdere aanbiedingen had afge slagen. Vrouwenvoetbal op niveau naakte haar fysiek sterker, omdat er keer op keer strijd moest worden gele- sei'd. Wanda Zegers, die zich op grond ran technische kwaliteiten een plaats in het Nederlands elftal verwierf, stelt fast dat ze in voetballend opzicht heeft noeten inleveren. „Ik vind niet dat ik x een betere voetballer geworden ben. k speel wel anders nu en kan beter dan noeger strijd leveren. Maar ik was al- een speelster die graag acties maakte. Ik houd van dat onvoorspelba re. In België wordt meer op combina tievoetbal gehamerd." Het mag niet verkeerd worden uitge- verzekert ze, want ze kijkt met plezier terug op twee mooie jaren. „Achteraf zeg ik dat ik er op mijn acht tiende of negentiende al naar toe had moeten gaan. Het was er allemaal heel professioneel geregeld. We gingen met een grote bus naar de uitwedstrijden en de publieke belangstelling was groot. Vooral als je tegen clubs van naam speelde. Ik mag niet overdrijven, maar inderlecht, Standaard Luik, Een dracht Aalst waren toch altijd goed voor vierhonderd mensen. We hebben met Sinaai één keer in de finale om de beker van België gestaan. We speelden in het Heizelstadion een voorwedstrijd van de finale tussen Club Brugge en Germinal Ekeren. We verloren, maar ik vond het een schitterende ervaring. Er reden vanuit Sinaai tien supporters- bussen mee." Op z'n Engels Het damesvoetbal wordt er op zijn Engels gespeeld spreekt ze uit erva ring. „In het begin had ik daar moeite nee en werd ik een paar keer gewisseld omdat de trainer dacht dat ik niet vol uit ging. Ook op de training moest je je altijd voor honderd procent geven. Er was een grote discipline. Wie te laat op le training verscheen, moest een boete letalen. Ik vond dat niet meer dan nor maal. Je zorgt tenslotte ook dat je op je werk op tijd aanwezig bent. Maar het Wanda Zegers: „Ik houd van dat onvoorspelbare." was wel anders dan wat ik bij Terneu zense Boys gewend was." Twee keer in de week drie kwartier reizen ontnamen haar in combinatie met een soms tegen staande speelwijze uiteindelijk het ple zier in het trainen en spelen op niveau. „Het was altijd haasten om na mijn werk op tijd op de training te zijn. Het kwam er dan niet van om warm te eten. Ik was het in Terneuzen altijd gewend geweest dat ik binnen vijf minuten op het veld stond. Ik had een paar weken achter elkaar geen zin om te gaan trai nen en had dat nog nooit gehad", weet ze nog. „Ik voelde me voetbalmoe en heb aangegeven dat ik niet nog een sei zoen zou blijven. We spraken dat mon deling af, maar ik ben te laat uitge schreven. Daardoor kon ik dit seizoen niet bij Terneuzense Boys spelen." Het leidde ongewild tot een jaartje niets doen, waarin Wanda Zegers af stand van het voetballen nam en lang zamerhand weer honger naar de bal kreeg. „Ik heb het niet echt gemist", zegt ze. „Ik heb het gecompenseerd door naar mannenvoetbal te gaan kij ken. Hoek speelt op een heel mooi ni veau. Ik heb Hoek-Kloetinge (2-2) ge zien en genoten. Onno Doeland vond ik bij Kloetinge een heerlijke spits, maar ook Ronald van Sliedrecht speelt erg goed. Ik wil niet arrogant zijn, maar het vrouwenvoetbal bij Terneuzense Boys stelt niet veel meer voor. Ik kan er ei genlijk niet eens naar kijken. Dat mag ik eigenlijk niet zeggen", klinkt het een tikje verontschuldigend. „Maar er zit weinig lijn in." Vanaf komend seizoen gaat ze als trai ner/speler bij haar oude club opnieuw aan de slag. Wanda Zegers traint zelf sinds de winterstop één keer per week mee en is min of meer bezweken na ge sprekken over een functie in de begelei dende sfeer. Eén keer per week „Ik zal één keer per week training ge ven, maar wil zelf ook nog voluit trai nen", vertelt ze. „Tom de Klerk leidt de tweede training en is 's zaterdags coach. Ik heb met de ploeg niks voor ogen", waagt ze zich niet aan een ge durfde uitspraak. „Ik hoop alleen dat het plezier en de beleving weer terug komt. We gaan 4-3-3 spelen, met echte buitenspelers. Dat is het leukste, een beetje aanvallend ingesteld. Ik eis van niemand dat-ie zo bloedfanatiek is als ik. Maar als je twee keer kunt trainen, dan moet je er ook twee keer zijn. En niet om acht uur, maar om half acht." Wie dat niet snapt, valt buiten de boot. „Dan speel ik 's zaterdags liever met acht spelers dan met elf." .Ik zal me dus moeten aanpassen"rea liseert ze zich. „Ik heb ook al aan een paar meiden gevraagd om me terug te fluiten als ik te veel eis. Ik ben opge groeid met twee broers en wil altijd winnen. Dat is zo gegroeid. Het is niet meer zo dat ik kwaad word als ik ver lies. Maar ik zal je een voorbeeld geven, hoe ik wat dat betreft in elkaar steek. Darten is op dit moment geweldig in. Ik heb laatst twee keer verloren van een neefje van me, een ventje van elf jaar. Dat vind ik niet leuk. De volgende keer win ik", verzekert ze. foto Charles Strijd IHBE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 59