Bestuur HSD luidt de noodklok PZC Zeeuwse samenwerking leidt tot succes Duiveland toont zijn ware gezicht Voortbestaan HCGO op de tocht sport vrijdag 26 februari 1999 s 31 vooruitzicht All Ready moet afscheid nemen van De Leeuw tussen burgh en bru Hockeyclub wil eerste seniorenteams in reserveklasse laten spelen zsc Tijdelijke gestopte Michel Gorsse keert terug bij squashteam High Five/Vlissingen door Peter Godrie VLISSINGEN - Squashen. Het is een ideale manier jezelf helemaal te geven. Jezelf een uur lang alle agressie van het alledaagse leven uit je lijf mep pen. Zweten van je grootste haarspriet tot je kleinste teen- haar. Je kunt het ook als wed strijdsport beoefenen. En dat gaat een Zeeuwse ploeg goed af. Onlangs werd High Five- /Vlissingen kampioen in de promotieklasse en promoveer de hierdoor naar de tweede di visie landelijk. Nimmer was een vertegenwoordiger van Zeeuwse bodem in deze ver moeiende racketsport tot een dergelijke prestatie gekomen. High Five/Vlissingen is een combinatieteam van squash- ploegen uit Goes en Vlissingen. De formatie, bestaande uit de Vlissingers Dimitri Kayser (29), Michel Kokelaar (20), Piet Smallegange (36) uit Middel burg, Goesenaars Hans Ver- haagen (32) en Jan-Tjeerd van der Meulen (37), startte het af gelopen seizoen met een beetje katterig gevoel. In het voor gaande jaar presteerde het team buitengewoon goed door net als dit seizoen eerste te worden in de promotieklasse, een regionale afdeling met ploegen uit Zuid-West-Neder land. Door een herindeling van de Squash Bond Nederland (S BN) ging het feestje van High Five/Vlissingen niet door. De SBN besloot namelijk de ere divisie in te krimpen tot acht teams. Hiervan werden ploe gen in de lagere klassen de du pe, waaronder de Zeeuwse for matie. Om alsnog van de promotieklasse naar de tweede divisie te gaan moest High Fi ve/Vlissingen drie beslissings wedstrijden spelen. Die waren het team te machtig. Afzegging Niet alleen de kater van het seizoen 1997/1998 speelde High Five/Vlissingen parten, ook de afzegging van Michel Gorsse (29), tweede man van het team, viel de formatie koud op het dak. De Goesenaar be sloot er een jaartje tussen uit te gaan vanwege drukke werk zaamheden en de geboorte van zijn zoon. Maar deze week be reikte High Five/Vlissingen het goede nieuws dat Gorsse terugkeert. ,,Ik ga weer spelen en heb er zeker zin in", beves tigde Gorsse zijn terugkeer Piet Smallegange (links) en Dimitri Kayser proberen met High Five hogerop te komen. foto Ruben Oreel Dat de tweede divisie een stap je hoger is, maakt hem niet on gerust. „Dat is een goed niveau en je speelt tegen de betere squashers." Ook Smallegang weet nu al dat de promotie klasse niet is te vergelijken met de tweede divisie. „Daar kom je zelfs ex-profs tegen." Naast Gorsse haakte eveneens Marco Kikkert (31) af. De Vlissinger speelde het afgelopen jaar twee keer mee, maar trainde te weinig om het niveau van de promotieklasse aan te kunnen. Echter, zonder Gorsse en Kik kert bleek High Five/Vlissin gen zijn mannetje te kunnen staan. Het combinatieteam werkte een spannende compe titie af, dat van eind september tot en met begin februari liep. De tegenstand kwam van Lan celot en de T uit Tilburg, het Veldhovense ESCV, Agpo-Bre- da, Siben uit Roosendaal en het Middelburgse Squashzzy 1 en 2. Dimitri Kayser, eerste man van High Five/Vlissingen: „Het was best wel moeilijk. Naar mijn idee waren de teams sterker geworden." Cruciaal Dat bleek ook wel. De laatste drie van in totaal veertien speeldagen tellende competi tie moest High Five/Vlissingen winnen om kampioen te kun nen worden. Vooral de wed strijd tegen het eerste van Squashzzy bleek achteraf van cruciaal belang. Die moest ge wonnen worden en dat gebeur de ook. Tijdens de resterende twee duels deed High Five/Vlissingen zijn plicht. Het sleepte de hoofdprijs bin nen en liet Squashzzy 1 met slecht een luttel punt achter zich. High Five/Vlissingen kan dus terugkijken op twee fraaie ja ren. Want, het is altijd maar af wachten hoe spelers van twee verschillende verenigingen het met elkaar kunnen vinden. Vanaf het begin van de samen werking verliep het harmoni eus. Verhaagen: „We kenden elkaar al wat langer, maar het moet natuurlijk ook een beetje klikken. Zeker als je ver moet reizen voor uitwedstrijden. Dan moet je wel een team heb ben dat goed met elkaar kan opschieten." Van het huidige team weet al leen Van der Meulen niet of hij de tweede divisie als speler gaat meemaken. „Als tandarts heb ik het vrij druk en de kin deren worden ook ouder, Het is wel te combineren, maar het offer wordt steeds groter." Een beslissing heeft Van der Meu len nog niet genomen. „Ik heb nog wat speling"doelt Van der Meulen op het begin van de nieuwe competitie, die pas in september start. De andere leden gaan de uitda ging graag aan Daarvoor zijn te veel verslingerd - Smalle gange traint zelfs zes keer per week - aan het spelletje met het kleine, rubberen balletje. En kele reacties op een rijtje. Kokelaar: „Vooral het fysieke gedeelte vind ik heel aantrek kelijk. Het kapot gaan in een duel geeft me veel voldoe ning." Verhaagen: „Als ik overdag hard gewerkt heb, kan ik in drie kwartier alles van me afzetten. Dan heb ik tenminste het gevoel dat ik iets heb ge daan." Van der Meulen: „Als je het doet. kun je aan niets an ders denken. Je vergeet alles. Bovendien, als je het half doet, word je van de baan geveegd. Je kunt niet verslappen of je zelf verschuilen. ZIERIKZEE - De korfballers van All Ready moeten voor vol gend seizoen op zoek naar een andere oefenmeester. De huidi ge trainer Jan de Leeuw heeft het bestuur van All Ready laten weten dat hij aan het eind van dit seizoen niet meer beschik baar is. De Leeuw is onlangs van Oude Tonge naar Woerden ver huisd. „Ik heb het als trainer bij All Ready geweldig naar mijn zin gehad", vertelt De Leeuw. „Van af het eerste moment klikte het tussen ons. Maar organisato risch is het voor mij niet meer mogelijk om twee tot drie keer in de week vanuit Woerden naar Zierikzee te komen." Tegenslag Het vertrek is een behoorlijke tegenslag voor All Ready, dat dit seizoen onder leiding van De Leeuw boven alle verwachtin gen presteerde. Uitgangspunt voor de ploeg uit Zierikzee was handhaving in de eerste klasse. Al snel werd duidelijk dat een zeer aanvallend All Ready lang mee zou gaan doen voor de titel. „Tot drie wedstrijden voor het einde deden we inderdaad mee voor het kampioenschap. Maar we kregen te maken met pech en af en toe hadden we de scheids rechter tegen, we hadden mis schien zes punten meer kunnen pakken", meent De Leeuw. Sleutelwedstrijd Nu staat All Ready met dertien punten stevig vierde achter DES (18), Fluks (17) en Vrien denschaar (16). Zaterdag speelt All Ready zijn laatste wedstrijd in de zaal tegen Fluks uit Noordwijk. „Dat is een sleutelwedstrijd voor Fluks. Zij moeten van ons winnen om nog kans te maken op het kampioenschap. Maar wij zullen onze huid duur ver kopen. Met Fluks hebben we nog een stevig appeltje te schil len." Niet alleen in de zaal, maar ook op het veld doet All Ready dit seizoen met de bovensten mee. Met nog vijf wedstrijden voor de boeg, zegt de scheidende trai ner: „Op het veld hebben we het nog geheel in eigen hand. We volgen de koploper op één punt. Een kampioenschap sluit ik met deze fantastische ploeg niet uit." Ook in het bekertoernooi is All Ready nog actief. De ploeg uit Zierikzee speelt in de tweede ronde (27 maart) tegen Fortis loor Ben Hameeteman HIDDELHARNÏS - Niet alleen iet Schouwse HSD bevindt zich n een diep dal, ook bij de Goe- eese hockeyclub HCGO is het Jleszins rozegeur en mane- ichijn. Secretaris Ton van Erke- ens: „Als er niets verandert, is iet dit jaar einde verhaal voor ICGO." )e problemen van de 25 jaar ge- eden opgerichte Hockeyclub Joeree Overflakkee zijn overi- gens van een geheel andere aard dan die van buurman HSD. Het ontbreken van een kunstgras veld en de teruglopende interes se in de hockeyclub onder zowel leden als bestuur, zijn de be langrijkste oorzaken voor het verval. De in Middelharnis gevestigde vereniging heeft zo'n 110 leden en neemt met zeven teams deel aan de competitie. De aanvraag voor een voor de hockeysport zo essentieel kunstgrasveld is in middels via de gemeente bij de Provinciale Sportraad aange vraagd. „Maar eerlijk gezegd denk ik dat wij als club met 110 leden daar heel weinig kans op maken", meent Van Erkelens, Een ander bijkomend probleem voor HCGO is de tweespalt bin nen de club. Die ontstond, na perikelen met het D8-meisjes- team. Het bestuur vond dat het voor de meisjes beter zou zijn om in de E6 in te schrijven. En kele ouders waren het hier niet mee eens en vonden dat deelna me in D8 beter was en dreven met succes vervolgens hun zin door. Omdat het verschil van mening eigenlijk nooit is bijge legd zijn dit seizoen acht meisjes alsnog gestopt en daarmee ook in een klap vier coaches. „En dat betekent voor toch al zo'n kleine club een flinke ader lating", verzucht Van Erkelens, die toegeeft inmiddels doodmoe te zijn van het jarenlange ge vecht voor behoud van HCGO. „Een eerste herenteam hebben we al jaren niet meer. En hoewel we nog wel een dames 1 hebben, dreigt ook die ploeg in de pro blemen te geraken. We krijgen nu alweer signalen van mensen die binnenkort zuHen vertrek ken." Tegen de achtergrond van deze problematiek is het des te schrijnender dat zowel de meis jes A als jongens A momenteel koploper zijn in hun klasse. ii door Frans Evers OOSTERLAND - Duiveland- trainer Rini Verwest was ervan overuigd dat er na de winterstop een herboren Duiveland op de grasmat zou staan. Afgelopen zaterdag kreeg Smerdiek in Oosterland al de rekening ge presenteerd. Jaap Brekelmans zorgde voor drie kostbare pun ten. Zaterdag staat de uitwed strijd tegen het sterke ZPR op het programma. Brekelmans ontbreekt vanwege een cursus. „De ploeg is verder compleet, de sfeer is goed en met een stapje extra zie ik de wedstrijd met vertrouwen tegemoet." Een ex tra compliment wil trainer Ver west kwijt aan zijn aanvoerder Rob Wijnstekers: „Ongelofelijk hoe Rob met zijn 44 jaar iedere wedstrijd zijn mannetje nog staat. Echt een aanvoerder om trots op te zijn!" SKNWK SKNWK-trainer Hugo Crucq was niet echt ontevreden met het punt dat zijn ploeg afgelo pen zaterdag van Kapelle af snoepte. „Met iets meer geluk hadden het er drie kunnen zijn. Zaterdag staat de wedstrijd te gen Kogelvangers op het pro gramma. Een degradatieduel. „De vier onderste ploegen staan heel dicht bij elkaar. We moeten reëeel zijn, het is knokken voor lijfsbehoud. Hoewel we de eer ste wedstrijd tegen Kogelvan gers thuis hebben verloren, ge loof ik in winst." WIK Ondanks de afgelasting had WIK-trainer Joost van de Kriek het voorbije weekeinde reden tot tevredenheid. „We hebben vriendschappelijk gespeeld te gen NTW en met 3-0 gewon nen. We waren compleet, de inzet was uitstekend en we heb ben goed gepresteerd." Morgen staat de moeilijke uitwedstrijd tegen VCK voor WIK op het pro gramma. „VCK behoort tot de koplopers. Maar met een WIK in volle glorie is alles mogelijk. Ik sluit niet uit dat we met drie naar huis komen." WIK mist al leen Dennis Lazar (blessure) en Richard Verhage (schorsing). DFS DFS reist morgen zwaar geha vend af naar Axel, waar AZW de tegenstander is. Interim- coach Kees Rijnberg vervangt de afwezige trainer Marcel de Nijs en kan geen beroep doen op Ronald Braam, Leon Verhage, F erry J ansen (allen werk)Mari- ko Rouw, Herber Goudzwaard en Rene Brusse (allen blessures). Het gemis wordt opgevangen door Bas Hogenstein, Arco Dek ker en spelers uit het tweede team. Rijnberg: „We gaan niet in wil achteruit, maar wel in kwa liteit. Het zal een heel moeilijke wedstrijd worden. Met een puntje hangen we de vlag uit." SVR uit Vlissingen kon afgelo pen zaterdag niet naar ZSC ko men. Vlak voor tijd kreeg ZSC- trainer Edwin Kriens te horen dat er bij de club een griepepi demie zou zijn uitgebroken. „Opmerkelijk dat er bij een se lectie van dertig man er maar zes fit blijken te zijnZSC baal de hevig en nam rust. Morgen staat het duel met Cadzand op het programma. „We hebben de eerste wedstrijd thuis met 8-2 gewonnen. Maar dat zegt hele maal niks. Een wedstrijd in Zeeuws-Vlaanderen is altijd moeilijk." Kriens mist morgen zijn steunpilaren Arnold van de Have en Martin Kiezenberg. Zij zijn op wintersportvakantie. Brouwershaven Brouwershaven is in vorm. Vo rige week werd hekkensluiter Dosko met 10-0 opgerold. Trai ner Pim Potappel: „Dat was een prima prestatie van de mannen. Vooral tegen een mindere tegen stander moet je geconcentreerd blijven. En dat was tegen Dosko het gevalMet veel vertrouwen vertrekt Potappel morgen rich ting Stavenisse. „Bij de ploeg leeft het idee sterk om terug te keren naar de derde klasse. Dat merk ik al het hele seizoen aan de geweldige trainingsop komst." Potappel gaat uit van de volle winst. Brouwershaven mist alleen Marcel Duinhouwer (cursus). Mevo Mevo ging thuis met 2-3 onder uit tegen Alliance. „Het was bar en boos Je kon tevoren aan zien komen dat het niet goed zou gaan", sprak Mevo-trainer Nico Schoute na afloop. Er waren en kele spelers geblesseerd en ver der ontbraken enkele routiniers om uiteenlopende redenen. „En als de routine moet verzaken hebben we met zo'n jonge ploeg een probleem." Schoute erkent dat zijn ploeg op dit moment in 'een dipje' zit. „Maar als we na Alliance wakker zijn geworden en dus de duels gaan ontwijken, pakken we morgen weer drie punten." Mevo mist tegen Vre derust Erik Wijsman. Zierikzee Zierikzee verloor afgelopen zondag de uitwedstrijd tegen Terneuzen. Zierikzee-trainer Bert Pentury nam dit verlies niet al te hoog op. „We zijn geen machines. Tegen Terneuzen hebben we een mindere wed strijd gespeeld. Vooral in de eer ste helft was de passing bij ons niet goed verzorgd." Overmor gen vertrekt Zierikzee volledig fit naar Dosko. „Thuis hebben we tegen Dosko onverdiend ver loren." Renesse Nadat de wedstrijd tegen HDC was afgelast, speelde Renesse een onderling partijtje op het ei gen veld. Renesse-trainer Nico Kind heeft over inzet niet te kla gen. „De trainingsopkomst is buitengewoon goed. Met op dinsdag gemiddeld veertien en op vrijdag achttien man mag je als trainer niet klagen." In het degradatieduel met Odio wil Renesse zondag vlammen. „Als we nog een wedstrijd winnen dan zitten we weer volledig op het juiste spoor. Ik merk dat de ploeg zich in deze Brabantse klasse wil waarmaken. We gelo ven weer een beetje in eigen kunnen." Dreischor Voor de zoveelste keer dit sei zoen werd het veld van Dreischor afgelopen zondag af gekeurd. Dreischor-trainerToi- ne Tiggelman: „Het was zo bar en boos dat we niet eens in de polder hebben kunnen trainen. Tiggelman hecht veel waarde aan de conditie van Dreischor. „We moeten nu de punten gaan pakken." Dreischor ontvangt zondag Robur thuis. „De ploeg ken ik niet. Uit de laatste drie wedstrijden hebben we zeven punten gepakt. Die tendens wil ik er graag inhouden. Ouwerkerk Ouwerkerk-trainer Jakkoo Brouwer miste zoveel spelers dat hij zichzelf weer had opge steld. Gelukkig volgde er een afgelasting. Dus ging hij tennis sen met Rini Verwest, Toine Tig- gel man en Ed van Lent. Zondag tegen Oudenbosch beschikt Brouwer weer over bijna al zijn azen. Behalve Ard Boogerd, die de voorkeur aan een wedstrijd van Feyenoord geeft. „Als we de aansluiting willen houden, moeten we met drie punten thuis komen. Met deze ploeg moet het kunnen." 0 door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Het gaat niet ;oed met Hockeyclub Schou- ren-Duiveland (HSD). De club die het hoofd al jarenlang met moeite boven water houdt, dreigt te verdrinken. Met name |eeerste mannen- en vrouwens- jlecties schreeuwen om hulp. let 173 leden, die over elf teams worden verdeeld, behoort HSD ot het legertje kleine hockey clubs. Problemen rondom de be- nanning van teams, voldoende jeskundig kader en de uitvoe- ing van noodzakelijke taken jezorgen de vereniging jaar-in- aar-uit de nodige kopzorgen. ,en bijkomend probleem voor de Schouwse club is de massale uittocht van seniorenleden. Zo doende bestaan de beide eerste selecties noodgedwongen volle- uit jeugdspelers. Het is lo gisch dat zij tegen geroutineer de tegenstanders weinig hebben te vertellen. Nederlagen Grote nederlagen komen het spelplezier van de jeugdspelers met ten goede. Bij HSD is de stormbal inmiddels gehesen en is het bestuur naarstig op zoek naar oplossingen. Voorzitter Ankie Smit: ,Het grootste probleem is dat je als club verplicht wordt door de bond om met je eerste teams in de standaardklasse uit te ko men. Maar onze spelers zijn ei- [enlijk te jong voor die klasse. Vandaar dat wij op advies van de bond, na een clubbezoek, een formeel verzoek hebben inge diend om met onze eerste teams in de reserveklasse te worden ngedeeld. We zijn niet de enige club met dit probleem, dus ho pelijk wordt er door de KNHB goed naar gekeken." Het is evenwel de vraag of de hockey- bond hel verzoek van HSD zal honoreren. „De bond is natuur lijk bang voor competitiever valsing, want die ziet het als spelbederf. Maar de situatie zo als die nu is. lijkt ons niet ge zond. Eigenlijk is dat ook een vorm van spelbederf, als teams ver boven hun macht moeten spelen en het de tegenstander amper moeilijk kunnen maken. En natuurlijk zal de bond zich ook realiseren dat er een prece dent wordt geschapen indien er )aan ons voorstel gehoor wordt gegeven", zegt Smit. Op eigen kracht Robbert Jobse, voormalig aan voerder van het eerste mannen- team, ziet de dispensatieregel zeker ook als een oplossing, maar denkt dat het huidige team op termijn ook op eigen kracht uit het dal kan klimmen. Hij zegt: „Als het team bij el kaar kan blijven, en zoals het er nu naar uitziet gebeurt dat ook, zie ik het positief in. Technisch gezien vind ik dat we goed mee kunnen met de tegenstanders. Natuurlij k zal het ons helpen als we niet in de standaardklasse hoeven te spelen, maar ik ver wacht dat we nog een halfjaar nodig hebben voordat we met de rest mee kunnen. Niet meteen bovenin, maar tegen de ploegen daaronder toch zeker wel." Optimistisch De 19-jarige Jobse is optimis tisch door de recente komst van trainer Michael van der Hoeden uit Bergen op Zoom. „We heb ben nog maar een keer training van hem gehad, maar ik vind hem technisch heel goed. Hij kan de dingen goed overbren gen. En tactisch kan hij ons vast Het gaat niet goed met de hockeysport op Schouwen-Duiveland. Zowel bij de mannen als de vrouwen van HSD zijn (grote) nederlagen eer der regel dan uitzondering. De club heeft daarom aan de hockeybond gevraagd volgend seizoen in een reserveklasse uit te komen. foto Marijke Folkertsma ook nog veel leren, gezien zijn ervaringen als speler op eerste klasse niveau." Terwijl het eerste mannenteam tot nu toe slechts een wedstrijd heeft gewonnen en eenmaal heeft gelijkgespeeld, hebben de vrouwen halverwege de compe titie nog geen partij weten te winnen. „En dat is niet leuk", zegt de 17-jarige aanvoerder Nadine te Boekhorst. „Dit is wel het ergste seizoen dat ik tot nu toe heb meegemaakt. Als we niet meer in de standaardklasse hoeven te spelen zal dat heel goed zijn voor ons. De tegen standers zijn een maatje te groot." Als Te Boekhorst naar de toe komst kijkt, is ze somber. Dis pensatie kan daarin geen veran dering brengen, zegt ze. „Veel speelsters zitten in een eindexamenklas. Als ze slagen gaat zeker de helft volgend jaar op kamers en stoppen ze met spelen." Rob Wijnstekers staat zijn mannetje nog altijd bij Duiveland. foto Pieter Honhoff

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 45