Boogerd slaat slag in Spanje Witschge zet punt achter profcarrière PZC Tyson in isolement Roelof Ruules wordt voorzitter van Hoek Omloop domein der Belgen Duitse voetbalclubs diep in de schulden Sampras voelt hete adem Kafelnikov OMLOOP 'HET VOLK' sport vrijdag 26 februari 1999 29 Zege in koninginnerit Driebanders boycotten WB-toernooi in Seoul Twee kopmannen Rabobank 202 km LOKEREN van onze sportredactie ROCKVILLE - Voormalig wereldkampioen boksen in het zwaargewicht Mike Tyson moet 25 dagen in eenzame opslui ting doorbrengen als straf voor het verlies van zijn zelfbe heersing afgelopen zaterdag. De tuchtcommissie van de gevangenis van Montgomery heeft hem zijn telefoon en televisie afgenomen. Tot midden maart mag hij geen bezoek ontvangen. Tyson smeet zaterdag met een televisie, waarna de periode van eenzame opsluiting be gon. Volgens zijn echtgenote raakte de bokser over zijn toe ren, nadat een gevangenisarts hem het gebruik van een mid del tegen depressies had ontzegd. RTR door Frits Bakker HOEK - De 66-jarige ex-Dow- topman Roelof Ruules heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van de voetbalclub Hoek. Hij is de be oogde opvolger van John Bra- venboer, die onlangs vanwege gezondheidsreden zijn af scheid heeft aangekondigd. De nieuwe voorzitter wordt in september door de ledenver gadering gekozen. Roelof Ruules. geboren in As sen, kwam in 1964 naar Zee land en kreeg bekendheid als vice-president van Dow Che mical. Daar was hij tot 1991, het jaar dat hij zich terugtrok, een van de beleidsbepalers. In het maatschappelijk leven was Ruules ook zeer actief. Hij was ondernjeer voorzitter van het Toeristisch bureau in Zeeuws Vlaanderen. De in Philippine woonachtige Ruules bezoekt regelmatig de thuiswedstrijden van Hoek. „Verstand van voetballen heb ik niet, wel van besturen", ver zekert hij. „Het is me ook niet gevraagd om op de stoel van de trainer te gaan zitten. Ik ga me concen treren op de organisatie van de club." Ruules werd enkele weken ge leden benaderd door John Bravenboer om het voorzitter schap van Hoek op zich te ne men. Dat aanbod heeft hij na enige bedenktijd aangenomen. John Bravenboer: „Ik ben er ver schrikkelijk blij om, dat hij het wil overnemen. Dat hij geen voetbalkenner is, is voor mij niet belangrijk. Hij is enthou siast, heeft tijd om het te doen en veel bestuurlijke ervaring. Ik ben er zeker van dat hij de club heel deskundig gaat lei den." van onze sportredactie BARRAIX - Michael Boogerd heeft gisteren op indrukwek kende wijze zijn eerste zege van het wielerseizoen behaald. Op de bergtop Pla de les Llomes bij Barraix versloeg de Hagenaar de Kazach Aleksander Vinoko- joerov, maar hij liet hem en an deren niet ver genoeg achter zich om ook de leiderstrui in de Ronde van Valencia te verove ren. In tegenstelling tot de vorige lente-achtige dagen was het in de derde etappe koud onder een bewolkte hemel. De vier bergen die de renners moesten beklim men waren in nevelen gehuld. Piket en Karpov blijven in balans MONACO - De oefentweekamp tussen Jeroen Piket en Anatoli Karpov is nog steeds in even wicht. Ook de vierde partij, waarin de Nederlandse schaak grootmeester met zwart speel de, eindigde in remise. De stand in Monaco is nu 2-2. ANP Boogerd en zijn ploeggenoten toonden zich, net als daags te voren, zeer actief. Zij koersten de gehele dag van voren en za gen het werk dit keer bekroond. Woensdag had de Zwitser Mar cus Zberg gefaald. Tussen de zeventigste en 120e kilometer reed de Spanjaard Uriarte een kansloze solo met een maximale voorsprong van vijf minuten. Na de tweede klim van de Port de l'Oronet was het voor hem afgelopen. Onder druk van Boogerd en Jalabert dunde het koppeloton flink uit op de Port el Garbi. Aan de voet van de Pla de les Llomes bleven nog veertig kanshebbers over. De klim ging in achttien kilometer naar 600 meter hoogte. In de slotkilome- ter kon alleen Boogerd de uitval van Vinokojoerov beantwoor den. Hij ging 'erop en erover' voor zijn eerste zege van het jaar. Als Boogerd de eindzege in de Ronde van Valencia wil beha len, moet hij achttien seconden goedmaken op Vinokojoerov. Op de slotdag is er in Benidorm een individuele tijdrit over der tien kilometer. ANP Michael Boogerd rijdt zegevierend over de finish, nadat hij de derde etappe van de Ronde van Valencia heeft gewonnen. foto Manuel Bruque/ANP Sheffield Wednesday wil Mols UTRECHT - Sheffield Wednesday heeft een officieel bod uit gebracht op Michael Mols. De voetballer van FC Utrecht, zijn zaakwaarnemer Rob Jansen en de Engelse club zitten na de^ wedstrijd tegen Willem II, zaterdag in Tilburg, met elkaar om' de tafel. Volgens bronnen in Engeland zou Sheffield tweeën eenhalf miljoen pond (zo'n acht miljoen gulden) willen beta-' len. Volgens Hans van Breukelen, technisch directeur van FC Utrecht, ligt het bedrag hoger, maar is Mols nog lang niet weg. „Wat wij willen is duidelijkheid. Vandaar dit gesprek. Boven dien moet ook een voetballer weten wat er speelt en wat hij eventueel laat lopen." GPD Carmen verdrijft Vitesse en PSV ARNHEM - De voetbalwedstrijd Vitesse - PSV, voorzien op 17 maart, is tot nader order uitgesteld. De reden is gelegen in de opera Carmen, waarvan op 26 en 27 maart uitvoeringen zijn in het Gelredome te Arnhem. In de voorbereiding van het cul turele spektakelstuk zijn in het dak van het stadion enkele constructies aangebracht. Deze zouden het voetbalspel van de Champions League-kandidaten kunnen hinderen. Vitesses perschef Frank Huizinga zei donderdagavond dat de KNVB aanvankelijk geen bezwaar had, maar inmiddels wel. ANP Tweede middagduel Feyenoord ROTTERDAM - Feyenoord moet op woensdag 24 maart voor de tweede keer in dit seizoen een doordeweekse wedstrijd 's middags afwerken. Op last van burgemeester Bandell van Alkmaar is het aanvangstijdstip van de ontmoeting met AZ vastgesteld op 14.30 uur. Op donderdag 4 februari werd ook al het bekerduel tegen en in Utrecht 's middags afgewerkt. Van de betrokken partijen heeft de Supportersvereniging Feye noord op de meest duidelijke wijze zijn afkeuring uitgespro ken. Voorzitter Willem Veenman noemt in een verklaring de handelwijze van de KNVB 'zeer verwerpelijk en onaccepta bel'. GPD Preses landskampioen ontvoerd BOGOTA - Een groep gewapende mannen heeft voorzitter Humberto Arias van de Colombiaanse voetbalclub Deportivo Cali ontvoerd. De bende sloeg toe toen de 54-jarigepreses van de landskampioen op weg was naar het stadion. De politie heeft er nog geen idee van wie er achter de ontvoering zitten. Arias is al twintig jaar voorzitter van de club. ANP John van den Brom uit roulatie ARNHEM - Vitesse moet het zeker twee weken stellen zonder John van den Brom. De speler van de Arnhemse club raakte vorige week in het duel met MW geblesseerd. Een echo heeft aangetoond dat hij een scheurtje in de hamstring heeft opge lopen. Van den Brom mist de wedstrijden van de nummer twee van de ranglijst tegen Cambuur en Fortuna Sittard. Op 10 maart speelt Vitesse in de kwartfinale van de Amstel Cup te gen Feyenoord. ANP Hofstede per direct naar Emmen EMMEN - Peter Hofstede verruilt Helmond Sport per direct voor Emmen. De aanvaller had bij de Drentse club voor het komend seizoen al een contract getekend voor vier jaar. In verband met de blessure van Michel van Oostrum heeft Em men Hofstede voortijdig naar de club gehaald. Emmen heeft voor het betalen van de afkoopsom hulp gekregen van spon sors. Het contract van Hofstede bij Helmond Sport liep aan het einde van het seizoen af. Hij is bij de club topscorer met achttien doelpunten. ANP door Mark Caldenhoven HOOFDDORP - Het inschrijf formulier voor zijn oude ama teurclub SDW ligt al klaar. Met ingang van komend seizoen hijst Rob Witschge zich vrijwel zeker in het groen-rood van de Amsterdamse derdeklasser. Profvoetbal, dat hoeft niet meer voor de 31-voudig internatio nal. „Ik vind het gewoon ge noeg." Met onmiddellijke ingang heeft Rob Witschge, 32 jaar pas, na ruim dertien seizoenen betaald voetbal een punt gezet achter zijn actieve prof carrière. Die voerde hem van Ajax naar Saint Etienne en van Feyenoord naar FC Utrecht. In Utrecht liet trai ner Mark Wotte de linkermid denvelder aan het einde van het vorige seizoen weten geen prijs meer te stellen op zijn aanwe zigheid. Maanden zat Witschge werkeloos thuis, tot hij eind september naar Saoedi-Arabië vertrok. Deze maand keerde Witschge alweer terug na een mislukt Bergkamp pleit voor winterstop Premier League LONDEN - Dennis Bergkamp heeft zich geschaard bij het groepje voetballers dat pleit voor de invoering van de win terstop in de Engelse Premier League. De Nederlandse aanvaller van Arsenal bekende gisteren dat zijn matige seizoenstart een di rect gevolg is geweest van men tale en fysieke uitputting. Bergkamp begint nu pas de vorm te hervinden die hem in Engeland voetballer van het jaar maakte. De oud-Ajacied zei dat de beslommeringen bij Ar senal (landskampioenschap én beker) en het Nederlands elftal (WK) vorig jaar een enorme wis sel hebben getrokken op zijn ge stel. De korte vakantie daarna was absoluut niet genoeg voor herstel. „Nu pas voel ik me weer uitstekend. Mentaal ben ik er weer helemaal klaar voor en ook lichamelijk ben ik honderd pro cent. Maar dat ik me zo voelde, is lang geleden. Het probleem is dat we geen onderbreking heb ben. In elk ander land ligt de competitie in de winter twee of drie weken stil, hier niet," RTR Rob Witschge avontuur bij Al Ittihad. „Ach, als je daar twee keer op rij ver liest, roept de pers, die in Saoe di-Arabië ontzettend veel macht heeft, dat alle buitenlan ders, de trainer en de president moeten opstappen. Dat heb ik toen maar gedaan." Terug in Hoofddorp, kwam hij tot de conclusie dat het 'over en uit' was. Dat zich bij zaakwaar nemer Rob Jansen geen clubs meldden, speelde volgens Wit schge geen rol. „Ik heb het goed overwogen. De voornaamste re den is dat ik de laatste jaren het plezier in voetballen heb ge mist. Overal, bij Feyenoord, bij FC Utrecht en nu ook bij Al Itti had, ben ik met problemen ver trokken. Ik schijn er patent op te hebben dat ik in vreemde si tuaties verzeild raak. Dat wilde ik niet nog een keer meemaken. Witschge heeft zijn oog in elk geval laten vallen op de cursus oefenmeester-2. Woensdag .meldt hij zich met onder ande ren Mitchell van der Gaag en Jean-Paul de Jong, oud-ploeg genoten bij FC Utrecht, voor de eerste keer in Zeist. „Ik heb al tijd gezegd dat ik nooit trainer wil worden, maar het is kenne lijk toch gaan kriebelen. Het lijkt me heerlijk om met jeugd te werken. Op zijn carrière kijkt Witschge met voldoening terug. Hij maakte het WK van 1994 in de Verenigde Staten en het EK van 1992 in Zweden mee, won met AjaxdeEuropa Cup voorbeker winnaars in 1987, pakte in 1993 de landstitel met Feyenoord en won zes nationale bekers (vier met Feyenoord en twee met Ajax). „Dat is toch een fantasti sche lijst. Ik heb mét de beste voetballers en tégen de beste voetballers van de wereld ge speeld. Wat wil ik nog meer?" Waterballet Hoogtepunten te over, beaamt Witschge. Zijn naam zal echter altijd zal worden verbonden aan de Europacup-wedstrijd van Ajax tegen Real Zaragoza in 1987. Hij scoorde twee keer in Spanje, in een duel dat vanwege hevige regenval in een water ballet werd omgetoverd. „Als ik in zijn algemeenheid terugkijk op mijn loopbaan, heb ik het ge woon niet zo slecht gedaan. Rancune ken ik niet. Ik onthoud alleen de mooie dingen." GPD van onze sportredactie VIERSEN - De wereldtop in het driebanden mijdt het eer ste toernooi in het nieuwe wereldbekerseizoen, van 16 tot en met 21 maart in Seoul. De biljarters zijn veronge lijkt omdat de organiserende bond UMB en de toernooior- ganisatie reis- en verblijfs kosten niet vergoeden. „Het kost ons vier- tot vijf duizend gulden om er te ko men", zei Dick Jaspers, num mer twee van de wereldbeker van vorig seizoen. „Je moet de halve finale of misschien zelfs wel de finale halen om er financieel uit te komen." Volgens Frans Tusveld, sportdirecteur van de we- reldbiljartbond UMB, heeft de organisatie niet de finan ciële middelen om zo'n 12 spelers te laten overvliegen en te laten overnachten. Jaspers was blij dat de drie banders solidair waren. „Sommige spelers konden de reis namelijk via de nationa le bond vergoed krijgen. An deren niet. Het zou natuur lijk verschrikkelijk lullig zij n als de één wel en de ander niet zou gaan." ANP van onze sportredactie GENT - De Omloop Het Volk is vooral het domein der Belgen. De traditionele openingswed strijd van het wielerseizoen in de lage landen gaat zaterdag over 202 kilometer van Gent naar Lokeren. Onderweg be klimmen de renners een elftal heuvels in het Vlaamse land schap, zoals de Oude Kware- mont, Muur van Geraardsber- gen, Valkenberg en Berendries. De geschiedenis van de ouvertu re gaat terug naar 1945 toen Jean Bogaerts na 187 kilometer sneller was dan Desimpelaere en Van Eename. Er volgden nog 45 Belgische zeges. Twee keer ging de koers wegens sneeuw op de weg niet door (1960, 1986). Slechts zesmaal zegevierde een buitenlander. De helft kwam op naam van Nederlanders: Jo de Roo 1966, Jan Raas 1981, Teun van Vliet 1987. De andere drie waren een Ier (Seamus Elliot 1959), een Duitser (Andreas Kappes 1991 en een Italiaan (Franco Ballerini 1995). Twee renners wonnen drie keer: Er- nest Sterckx 1952,1953 1956 en Jos Bruyère 1974,1975 en 1980. Eddy Merckx de Grote, bijge naamd de Kannibaal, wist de Omloop Het Volk slechts twee keer te winnen, een prestatie waarvoor nog tien coureurs te kenden: Jean Bogaerts, André Declerck. Roger de Vlaeminck, Frans Verbeeck, Freddy Maer- tens, Fons de Wolf, Eddy Planckaert, Johan Capiot, Wil- fried Nelissen en Peter van Pe- tegem, die de laatste twee edi ties op zijn naam heeft staan. De vice-wereldkampioen is op nieuw de kopman van TVM. De laatste tien jaar moesten de beste Nederlanders meestal met bescheiden ereplaatsen genoe gen nemen: 1989: 9. Ad Wij- nands, 1990: 6. Johan Lam- merts, 1991: 5. Jelle Nijdam, 1992: 2. Peter Pieters. 1993: 19. Wiebren Veenstra, 1994: 12. Le on van Bon, 1995: 5. Jelle Nij dam, 1996: 8. Jelle Nijdam, 1997: 8. Tristan Hoffman, 1998: 4. Max vanHeeswijk. ANP van onze sportredactie HAMBURG - De achttien voetbalclubs in de Bundesli- ga hebben het afgelopen sei zoen met een verlies van in totaal 5,5 miljoen gulden af gesloten. Dat meldt het sportblad Kicker. Het maga zine heeft een rapport van de Duitse voetbalbond DFB in handen gekregen. Het afgelopen seizoen boek ten de clubs gemiddeld een verlies van 300.000 gulden, tegen een doorsneewinst van 2 miljoen gulden per ploeg in de competitie 1996/1997. Hoewel Bayem Miinchen de vorige competitie met een winst van 16,5 miljoen gul den afsloot, is de situatie bij enkele verenigingen drama tisch slecht, aldus het DFB- rapport. Bosman-arrest De verliezen zijn gedeeltelijk te wijten aan het Bosman-ar rest, waardoor de spelers- kosten flink zijn gestegen. Bovendien gaven de clubs de afgelopen vijf jaar in totaal 205 miljoen gulden uit om nieuwe spelers aan te trek ken, waarvan bijna 100 mil joen in de laatste twee seizoe nen. DPA UTRECHT - Leon van Bon uit Apeldoorn en de Deen Rolf Sörensen fungeren morgen als de kopmannen van de Rabobank Wielerploeg in de Omloop Het Volk. de eerste wielenvedstrijd in de lage landen van het seizoen. Zij krijgen in de wedstrijd over 202 kilometer van Gent naar Loke ren steun van de Australiër Robbie McEwen, de Belg Mare Wauters en vier Nederlanders: Jan Boven, Erik Dekker, Maarten den Bakker en Bert Hiemstra. ANP van onze sportredactie LONDEN - Jevgeni Kafelnikov heeft bij Indoor Londen nog maar één overwinning nodig om de eerste plaats op de wereld- tennisranglijst over te nemen van Pete Sampras. De Rus drong gisteren door tot de kwartfinale met winst op de Zimbabwaan Byron Black. Kafelnikov is in de vorm van zijn leven op het moment dat Sampras door blessureleed par tijen en toernooien moet laten lopen. De Amerikaan heeft 260 weken aan de top van de ATP Ranking doorgebracht en is nog maar elf weken verwijderd van het record dat op naam staat van Ivan Lendl. Kafelnikov had donderdag geen moeite met Black: 6-3 6-2. Hij deed haast niets fout en was in een uur en drie minuten klaar. „Het is fantastisch", zei hij. „Als ik de baan op stap. voel ik de overwinning al aankomen. Ik speel het beste tennis uit mijn leven." Grote eer De succesvolle Rus, vorige week winnaar in Rotterdam en titel verdediger in Londen/probeert zichzelf zo min mogelijk druk op te leggen, maar de toppositie in de tenniswereld speelt toch voortdurend op de achtergrond mee. „Ik zal de eerste Rus zijn op die plaats", heeft hij al uitgere kend, „en pas de vijftiende spe ler aan de top sinds de instelling van de ranking in 1973. Het is een grote eer en meer dan ik durfde dromen." In het vrouwentoernooi te Pa rijs komt het in de kwartfinale tot een nieuwe ontmoeting tus sen Marti na Hingis en de Fran- caise Amelie Mauresmo. Voorde finale van het Australian Open sprak de nummer één over de mannelijke trekken van haar te genstandster, die zij overigens gedecideerd versloeg. In Parijs haastte Hingis zich met te ver tellen dat het allemaal als een grapje bedoeld was. Mauresmo, die niet speelde sinds Melbour ne, sloeg de Slowaakse Karina Habsudova het sportpaleis uit (6-2 6-1) en is klaar voor de re vanche op Hingis, die de Joego slavische qualifier Sandra Na- cuk overklaste: 6-16-1. ANP Zaalvoetballers in halve finale GRANADA - Het Nederlands zaalvoetteam heeft zich giste ren tijdens het Europees kampi oenschap geplaatst voor de hal ve finales. Oranje versloeg Kroatië met 8-3 en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A achter Spanje. De doelpunten van Nederland kwamen van Zeelig (2x), Lan- genhuijsen (2x), Lettinck, Van Dijk. Frankfort en Grünholz. Nederland treedt in de halve fi nale aan tegen de sterke Russen. De andere halve finale gaat tus sen Spanje en Italië. Overmere Laarne .Munkzwalm vVelzeke Oudenaarde .Kluisbergen Schorisse Wolfsgat Avelgem /-'Geraardsbergen Ronse 27 februari 1999 i BELGIË 1. KLUISBERG 2. KNOKTEBERG 3. KWAREMONT 4. POTTELBERG 5. MUUR 6. VALKENBERG 7. EIKENBERG 8. WOLVENBERG 9. LEBERG 10. BERENDRIES 11. MOLENBERG Lemberge Zottegem C,Sint-Maria-0udenhove Sjnt-Maria-Lierde Q o?!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 29