Van de Plasse blijft bescheiden Goed en slecht nieuws voor volleyballers PZC sport woensdag 24 februari 1999 bw 26 Hockeyer Brinkman uit selectie gezet Schouwse schutters Driesse en De Groot zorgen voor verrassing Ruiter maakt snelle ontwikkeling door uitslagen agenda van onze sportredactie BILTHOYEN - Jacques Brink- man is niet meer welkom bij hockeyclub Amsterdam. De bij de hoofdklasser als coach ont slagen international zou aan vankelijk als speler het seizoen afmaken. Bestuurslid Joep Brenninkmeyer, die de taken van Brinkman had overgeno men. heeft zijn middenvelder telefonisch laten weten dat hij 'persona non grata' is gewor den. Aanleiding voor deze stap zijn de uitlatingen van de recordin ternational gisteren in de me dia. Na de 4-1 nederlaag van Amsterdam, afgelopen zondag in Biïthoven tegen SCHC, he kelde Brinkman de instelling" van zijn teamgenoten, die wei nig discipline toonden. Zelf was hij door een enkelblessure toeschouwer. „Ik neem daar geen woord van terug," betuigt Brinkman geen enkele spijt van zijn ongezou ten kritiek. „Iedereen die de wedstrijd van Amsterdam heeft gezien kon het zelf met eigen ogen waarnemen. Het was een gênante vertoning. De uitslag spreekt ook boekdelen. Dat ze over mijn woorden val len begrijp ik niet." Brinkman heeft Brenninkmeyer maan dagavond nog verzocht een nachtje over zijn besluit na te denken, maar de Amsterdamse huisarts bleef bij zijn beslis sing. ,Het doek is nu gevallen, berust Brinkman in de affaire, die in december begon. Enkele Amsterdammers maakten toen kenbaar niet meer onder de leiding van spe ler/coach Brinkman verder te willen spelen. Aanvankelijk koos het bestuur de zijde van Brinkman, maar kwam daar later op terug. Brinkman werd uit zijn functie als coach ont heven. De diverse publicaties, waarin de international de vloer aanveegde met enkele spelers en het bestuur, is hem uiteindelijk fataal geworden. Brinkman wilde gisteren niet meer ingaan op alle gebeurte nissen van de afgelopen maan den. GPD van onze sportredactie STAVENISSE - De Schouwse geweerschutter Nick Driesse zorgde voor een grote verrassing in de winterwedstrijd van de Zeeuwse Schietbond (ZSB). Hij eindigde na drie rondes in de hoofdklase als eerste met 586 punten. Ondanks een langduri ge oogblessure was Driesse de constantste schutter. Favoriet Hans de Bruijn schoot een slechte laatste ronde en eindig de op de vierde plaats. De finale volgende maand in 's- Gravenpolder belooft een Schouws onderonsje te worden. Want ook plaatsten zich van SV Schouwen-Duiveland Frans Evers (586), Ad de Jonge (585), Hans de Bruijn (583), Cor van Ast (582) en Piet Goetheer (580). Johan Nijsse uit Goes schoot een uitstekende winterwedstrijd. Hij won op drie verschillende fronten: in de A-klasse kleinka- libergeweer liggend met 582 punten, de A-klasse kleinkali- berkarabijn staand met 590 punten en de A-klasse karabijn drie houdingen karabijn met 885 punten. Slechts één kara- Troostprijzen Zeeuwse judoka's VLISSINGEN - Het Neder- lands kampioenschap voor ju doka's onder 20 jaar is voor de Zeeuwse delegatie enigszins te leurstellend verlopen. De judo ka's van sportschool Geelhoed en Judovereniging Breskens moesten met troostprijzen ge noegen nemen. Martijn Loonen van Judover eniging Breskens liet in de klei ne finale (tot 90 kg) een derde plaats doorzijn handen glippen. Hij had in zijn partij tegen Arie Poskols via een wazari en yuko een puntenvoorsprong opge bouwd, maar verspeelde die in de slotfase. Hij werd vijfde Ali Sharif (17) ging in de ge wichtsklasse -60 kg als favoriet van start, maar ook hij reikte niet verder dan de kleine finale. Daarin verloor hij van Marlon Boons. Sarph Willeboordse (-70 kg) moest nog voordat ze aan de kleine finale begon opgeven met een teenblessure. Marleen Wil leboordse (-52kg) werd voortij dig uitgeschakeld. bijnschutter stak Nijsse naar de kroon. C-klasser René de Groot van Nieuwerkerk schoot staand met de karabijn een sublieme 591 punten. De staand kara bijnfinale tussen Nijsse en De Groot belooft een van de span nendste uit de geschiedenis van de ZSB te worden. Ook een goede prestatie leverde Anneke de Groot bij de drie houdingen karabijn. De Neder lands kampioen bij de vrouwen van 1998 won in de B-klasse met 869 punten. Bij het kleinkali- berpistool 10 meter wonnen zo als verwacht Maljaars (Vrouw enpolder), Dorst (Stavenisse), Blok ('s-Gravenpolder). Zoete- weij (Heinkenszand) en Janse (Heinkenszand) hun klassen. Op 25 meter versloegen Minder- houd (Westkapelle). Passenier (Domburg) en Van Eijk (Nieuw erkerk) op afstand hun directe tegenstanders. Bij het grootka- liberpistool won Passenier op afstand met 538 punten klasse 1. In klasse 2 was de spanning te snijden. Delzenne en Liere uit 's-Gravenpolder stonden na drie ronden gelijk met 526 pun ten gevolgd door Van Keulen (W estkapelle) met 524 punten. Drijdijk was met 494 punten m klasse 3 een klasse apart. Bij de jeugd wonnen Van Oeveren (S cherpenisse) en Stouten (N ieuwerkerk) overtuigend in res pectievelijk klasse 1 en 2. Hoofdrol voor Zeeuwse ruiters SIMONSHAVEN - In het Zuid- Hollandse Simonshaven eisten de Zeeuwse ruiters een absolute hoofdrol op. In alle klassen van het klassiek parcours toonden zij zich de beste. Met de zege in de klasse M met I Kimball en de overwinning in de klasse L met Palousa Boy was Stef Nelisse uit Noordgouwe de grootste triomfator. Lian Kort uit Lewedoip eindigde in de klasse M met Kornuit op een fraaie vierde plaats. Piet Huige was met Kalisto de sterkste in de klasse Z. Boven dien eiste de ruiter uit Nisse in de klasse L met Macho ook nog de tweede plaats op. In de klasse B liet Kim Heyboer uit Sirjans- land het hoofdstel van Limerick met de-oranje overwirmingsro- zet opsieren. door Natascha Neef YERSEKE - Anderhalf jaar ge leden maakte Christiaan van de Plasse uit Yerseke de overstap van pony's naar de paarden. De 17-jarige ruiter kende een snelle ontwikkeling. Vorig jaar werd hij Zeeuws kampioen in de L- en Z-klasse. Komend weekeinde doet Van de Plasse met zijn paarden Oase en Skybreaker opnieuw een gooi naar de Zeeuwse indoor springtitel. Van een favorietenrol wil de jonge ruiter niets weten. Bijna iedere deelnemer heeft kansen om Zeeuws kampioen te wor den. denkt Van de Plasse. Want behalve de kwaliteit van de combinatie is in de paarden sport ook geluk een factor die met over het hoofd gezien mag worden. ..Door een lullig foutje kan de balk eraf vallen en wordt een ander die wat meer geluk heeft kampioen. Dat is wel het mooie van de sport." Daarom ook houdt Van de Plasse meer van het springen dan van dres suur. ..Daar ben je afhankelijk van een jury. Bij het springen kan een jury niet om een ge maakte springfout heen." Van de Plasse behoort tot een van de kanshebbers voor de Zeeuwse indoorspringtitel, maar zelf noemt hij twee andere favorieten. ..Voor zover je daar van kunt spreken tenminste, want eigenlijk is er geen uitge sproken favoriet. Omdat het om één wedstrijd gaat. hangt het af van de vorm van de dag. Maar als Sandy den Exter meedoet, geef ik haar de meeste kans. Ook Margreet Walraven is een kans hebster." Goede combinatie Christiaan van de Plasse is zeer ie spreken over zijn beide paar den. maar de zesjarige Skybrea ker. waarmee hij zaterdag uit komt in de M-klasse geniet toch een lichte voorkeur. „Ik heb het met dat paard heel goed getrof fen. Het is toch altijd afwachten of het klikt tussen paard en rui ter, maar we vormen een goede combinatie." Skybreaker is nog met klaar om overwinningen te boeken, maar aan de horizon gloort volgens zijn berijder een gouden toekomst. „Hij kan al wel netjes foutloos het parcours afleggen, maar mist nog de snel heid voor de barrage. Zijn draai is nog niet kort genoeg om vol doende snelheid te creëren. Elke week is er vooruitgang te zien en ik denk dat hij volgend jaar zo ver is dat ik met hem voor de overwinning kan gaan rijden." Terugzakken Oase, waarmee hij in de Z-klas- se rijdt, is twee jaar ouder en heeft meer ervaring met wed strijden. Omdat Van de Plasse al enige tijd met hem rijdt, is de combinatie aan elkaar gewend. Het klikt tussen die twee en dat is belangrijk om een goede pres tatie neer te zetten. „Een goede ruiter kan snel terugzakken als zijn paard wordt verkocht en hij opnieuw moet beginnen met een ander paard. Ik weet niet hoe lang ik nog met deze paarden blijf rijden. Het hangt er van af of er een koper komt voor Sky breaker. Ik wil toch proberen om een paard te behouden, zodat ik op niveau kan blijven rijden en niet terug hoef naar de L-klas- se." Achter zijn ouderlijk huis in Yerseke is Christiaan dagelijks in de weer met de paarden. De traimng van Oase en Skybrea ker neemt de j onge ruiter zo veel mogelijk zelf voor zijn rekening. Om een paard klaar te stomen voor grote prestaties moet heel wat geïnvesteerd worden, ver telt hij. „Als je een paard vanaf zijn vierde jaar opleidt kan je er op zijn achtste mee voor de winst lijden, dan moet alles voor elkaar zijn. Maar dat is wel afhankelijk van het karakter en de kwaliteiten van het paard." Van de Plasse rijdt zijn meeste wedstrijden in Zeeland en omgeving, maar bij de junioren wedstrijden rijdt hij ook regel matig in het buitenland. Zo sprong hij al eens een wedstrijd in Aix-en-Provence, helemaal in het zuiden van Frankrijk, en in Monaco. „De sfeer op con coursen in het buitenland is heel anders dan in Zeeland. Je komt andere mensen tegen, het 'is vooral leuk om ook eens tegen buitenlandse ruiters te rijden." Komende zaterdag in Heikant streeft Van de Plasse naar een plaats bij de eerste vijf. „Na tuurlijk zou het heel mooi zijn om Zeeuws kampioen te wor den. maar er zijn te veel goede tegenstanders. Vroeger waren er maar een of twee goede rui ters in Zeeland, de laatste jaren zijn dat er veel meer geworden. Er is meer concurrentie geko men, hetgeen natuurlijk een goede ontwikkeling is voor de sport." Christiaan van de Plasse tussen zijn paarden Skybreaker (rechts) en Oase waarmee hij zaterdag deelneemt aan het Zeeuws indoorkampi oenschap. foto Willem Mieras Bowling Bowling Vereniging Middelburg. Maan dagleague: Coco Wear - Makzo 3-1, Killa Bees - Computerservice 2-2, Pinkillers - Hertel 4-0, Spruyt Pallet - B B catering 3- 1, Pets Place - Splitting Image 3-1, The Angels - Euro Damplein 3-1. Stand na 69 games: Pinkillers 79, Coco Wear 65, Spruyt Pallet 61.5, Splitting Image 53.5, Pets Place 53, Dinsdagleague: Schoonen Elektro - De Geere 0-4, Van de Zwan - Bak- keete 3-1, Kwenie - Rijw.h. Marco 3.5-0.5, Kruitmolen - SSK keukens 1-3, Schade- net - Meizon 3-1, Sunlux - Suzuki garage 1 -3. Stand na 69 games: Van de Zwan 68, Kwenie 61.5, Schadenet 60 5, Schoonen Elektro49, De Geere 46.5. Woensdaglea gue: Morena - Filmclub 2-2, Theo maakt 't - Dream Team 0-4, Neptunus - Maximaal 0.5-3.5, Lambik - 't Schrobbelerke 3-1, Sporthuis Maartense - Dixat 1-3, Her- wegh - Auto De Voogd 4-0 Stand na 69 games: Herwegh 63, Morena 57, Film club 57, 't Schrobbelerke 56, Dream Team 50. Donderdagleague: EPZ - Ami go's 3-1, Schoonen Elektro - Indufor 4-0, Sagro - Hercules 4-0, 't Schrobbelerke - Sios 0-4. Stand na 66 games: 't Schrob belerke 55, Indufor47, Sagro 46, Sios 46, Hercules 38, erk) 471. F-klasse: 1. B. Janse (Heinkenn- and) 509, 2. C. Rijnberg (Goes) 504,3X Kristalijn (Nieuwerkerk) 483. Sportprijsvragen Lucky Ten van dinsdag 23 februari: 4-5-10-14-25-29-30-34-39-43-45-46-52- 54-56-70-72-73-77-80. (onder voorbehoud). Tennis Londen. Mannen, 1,6 miljoen gulden. Eerste ronde: Johansson (Zwe/8) - Luxa (Tsj) 6-2 6-4, Korda (Tsj) - Ferreira (ZAf)6- 3 6-4, Kiefer (Dui) - Pioline (Fra) 5-7 6-27- 5, Kafelnikov (Rus/1- Gustafsson (Zwel 6-2 3-6 6-3, Rusedski (GBr/3) - Pozzi (lta)6- 26-1. Voetbal Hoofdklasse B: Spakenburg-AVW '66 1 2 Stand aan kop: DOVO 13-26 (30-17), Spakenburg 14-23 (27-16), Huizen 14-20 (18-15), Hoek 14-20(28-26), Kloetinge15 20 (27-27), Sparta N 14-19 (20-22). België. Beker St. Truiden-RC Genk 0-1. Engeland. Beker. Arsenal - Sheffield Uni ted 2-1. Dieleman toch een rol voor zichzelf wegge legd in de aanloop naar de Olympische Spelen. „Als ik deze zomer goed presteer, is de kans aanwezig dat ik mee mag naar Sydney. Ik moet me nog bewijzen, maar een jonge speler als ik kan zich snel ont wikkelen. Tot nu toe ben ik op de goe de weg." Nederland is als titelverdediger niet automatisch geplaatst voor de Spelen van Sydney. De olympisch kampioen van Atlanta 1996 krijgt de eerste kans om zich te plaatsen in Japan, waar van 18 november tot en met 2 december de World Cup wordt gehouden. De maanden daarvoor werkt de ploeg een intensief programma af. Eind mei spelen de volleyballers hun eerste wedstrijd m de World League tegen Spanje. Na de duels met Canada en Brazilië staat van 12 tot en met 17 juli de finale van de World League in Argentinië op hei programma. Ver volgens wordt met Turkije en België gestreden om kwalificatie voor het Europees kampioenschap, dat van 7 tot en met 12 september plaatsvindt in Wenen. Timo Dijkgraaf Het goede nieuws dat bondscoach Toon Gerbrands vorige week aan Martijn Dieleman overbracht, had hij niet voor Timo Dijkgraaf. De uit Vlis- singen afkomstige Dijkgraaf (25), die eind vorig jaar evenmin als Dieleman werd opgenomen in de definitieve WK-selectie, viel opnieuw buiten de boot. En dat terwijl hij vorig jaar spe ciaal van positie wisselde om meer kans te maken op een plaats in de na tionale ploeg. Zeeuwse sporters Nf' op weg naar SYDNEY 2000 Timo Dijkgraaf Timco Lokerse „Vorig jaar ben ik bewust als passer loper gaan spelen", aldus Dijkgraaf. „Die positie was toen vrij binnen het Nederlands team. Bij mijn club Nes- selande heb ik dit seizoen echter niet altijd op de passer-loper-positie ge speeld. Achteraf gezien was het beter geweest als ik op mijn oude diago naalpositie was blijven staan. Maar als je het niet probeert, lukt het na tuurlijk nooit." Tienvoudig international Dijkgraaf overweegt om volgend seizoen zijn vertrouwde diagonaalpositie weer in te nemen De Olympische Spelen heeft hij inmiddels grotendeels uit zijn hoofd gezet. „De bondscoach heeft een groep gekozen waarmee hij naar Sydney toe wil werken. Daar hóór ik niet bij, maarerkan altijd nog gewisseld worden in de selectie. Ik denk dat tien posities inmiddels vast staan. Voor de overige twee plaatsen komt nog een groot aantal spelers in aanmerking." Timco Lokerse Timco Lokerse (23) uit Dishoek krijgt voorlopig geen kans in Gerbrands' keurkorps Lokerse is in de zaal actief bij eredivisionist Vrevok uit Nieuwe- gein, maar zijn hart gaat vooral uit naar het beachvolleybal. Deelname aan de Olympische Spelen zit er voorals- nog echter niet in, er kent Lokerse. „Het zal heel moeilijk worden om de Spelen van Sydney te halen. Om te kunnen worden uitgezonden, moet ik punten halen in een aantal Europese toernooien. Dat is een dure aangelegenheid, 'want ik krijg geen financiële ondersteuning van de bond. Alleen als ik een grote sponsor binnenhaal, kan ik me gaan voorbereiden op de Olympische Spe len Met Ferry van Hal, zijn vaste partner op het strand, werd Lokerse vorig jaar vierde op het Nederlands kampioen schap beachvolleybal. Daarnaast leg de het duo beslag op de derde plaats in het nationale Masters-circuit. „Eind april gaan Ferry en ik het strand weer op", aldus Lokerse. „Maar aan de Olympische Spelen denken we niet. Zoals de zaken er nu voorstaan, zal er zelfs geen enkel Nederlands koppel naar Sydney worden uitgezonden." Patrick Tolhoek Mountainbiker Patrick Tolhoek uit Yerseke bereidde zich vorige week op de Spaanse wegen voor op het nieuwe seizoen. Tolhoek, die deel uitmaakt van de pre-olympische selectie, deed in Lloret de Mar mee aan de vijfdaagse etappekoers Prueba Challenge, die door John Talen werd gewonnen. „Drie keer ben ik in de eerste groep ge finisht", aldus Tolhoek „Tweemaal Patrick Tolhoek Irma Heeren zat ik in de bus, maar die had niet veel achterstand. Op de weg zijn overwin ningen echter niet mijn eerste doel. Ik heb vooral meegedaan om conditie op te doen." De eerste wereldbekerwed strijd van het seizoen vindt op 28 maart plaats in het Amerikaanse Na- pa (Californië). Tolhoek moet bij de eerste acht eindigen om zeker te zijn van deelname aan de Olympische Spelen. Irma Heeren De uit Middelburg afkomstige atlete Irma Heeren, die in Sydney wil uitko men op de marathon, verbeterde afge lopen zondag het parkoersrecord van de dertig kilometer van Schoorl met bijna vierenhalve minuut tot 1.46.26 uur. Ook in de marathon van Rotter dam, die op 19 april wordt gehouden, wil Heeren zich beperken tot de eerste dertig kilometer. Erwin Simpelaar De Goese kogelstoter Erwin Simpe laar moest afgelopen weekeinde verstek laten gaan bij het NK indoor- atletiek in Den Haag. Simpelaar was geveld door zware griep„Ik had meer dan 39 graden koorts", aldus Simpe laar. „Afgelopen vrijdagavond ben ik zelfs flauwgevallen. Maar inmiddels ben ik weer aan de beterende hand." Simpelaar had op het NK een afstand van 18 meter willen bereiken. In de weken die voorafgingen aan de natio nale titelstrijd, toonde hij zijn stijgen de vorm met goede prestaties in Den Haag (17.21 meter) en Dortmund (16.88 meter). Om in aanmerking te komen voor deelname aan de Spelen, moet Simpelaar de kogel 19.70 meter ver stoten. Annabel Kosten Zwemster Annabel Kosten uit Bres kens werd vorige week geselecteerd voor het WK kortebaan, dat begin april in Hongkong wordt gehouden. Kosten hoopt op een plaats in de esta fetteploeg die de 4x100 meter vrije slag zwemt. Martijn Dieleman doorSven Remijnsen De eerste Olympische Spelen van de 21e eeuw komen steeds dich terbij. Sydney 2000 spookt al jaren door het hoofd van veel sporters, voor wie de tijd van normen en limieten de finitief is aangebroken. Ook in Zee land bereidt een aantal sporters zich inmiddels intensief voor op het groot ste evenement ter wereld. Hoewel de een wat meer kans maakt op deelna me dan de ander, wordt elke sporter gedreven door dezelfde zucht naar olympisch succes. Tot aan de Spelen in Sydney maakt de PZC maandelijks de stand van zaken op. Martijn Dieleman Voor volleyballer Martijn Dieleman (19) ligt de weg naar Sydney 2000 plotseling wijdopen. De in 's-Graven polder geboren Dieleman, die sinds kort in Goes woont, werd vorige week door bondscoach Toon Gerbrands bij de nationale selectie gehaald Voor Dieleman betekent zijn uitverkiezing de bekroning voor de progressie die hij dit seizoen heeft gemaakt bij eredi visieclub Zwolle, waar hij een basis plaats heeft afgedwongen. Eind vorig jaar maakte Dieleman ook al deel uit van de voorlopige WK-se- lectie, maar Gerbrands gaf toen de voorkeur aan Mark Broere. Nu Broere heeft bedankt voor de nationale ploeg en ook Olof van der Meulen afziet van een rentree, krijgt Dieleman de kans als diagonaalspeler. „Dit is een nieuw begin", vindt Dieleman „Dat ik ben geselecteerd voor het Nederlands team. geeft aan dat ik goed bezig ben. Bij Zwolle heb ik de afgelopen maan den veel ervaring opgedaan De bondscoach heeft blijkbaar goede verhalen over mij gehoord." Dieleman, die bij de jeugd meer dan vijftig interlands speelde, hoopt tij dens de World League zijn debuut in de nationale ploeg te maken. Hoewel hij beseft dat Richard Schuil de eerste keus is op de diagonaalpositie, ziet Schaken Monaco. Tweekamp. Derde partij: Piket (Ned) - Karpov (Rus) 1/2-1/2. Stand: 11/2-1 1/2 Schietingen Stavenisse. Finalisten winterwedstrijd Zeeuwse Schietbond. Korps Geweer H- klasse: 1. Nieuwerkerk 1166, 2. Hein kenszand 1134, 3. Vrouwenpolder 1113. A-klasse: 1. Stavenisse 1142,2 Melisker- ke 1120, 3. Vrouwenpolder-1 1113. B- klasse: 1. Meliskerke 1120, 2. Scherpe- nisse 1111,3. Stavenisse 1101 C-klasse: 1. Domburg 1065, 2. Meliskerke 1060, 3. Westkapelle 1058. D-klasse: 1 Heinkens zand 1089,2. Meliskerke-1 1055,3. Dom burg 977. Korps Karabijn A-klasse: 1. Goes 1145, 2. Meliskerke 1116, 3. Vrou wenpolder 1115. B-klasse: 1. Vrouwen polder 1060. Korps Pistool C-klasse: 1. Stavenisse 917, 2. Vrouwenpolder 803. Kleinkalibergeweer H- klasse: 1. N. Driesse (Nieuwerkerk) 586.2 F Evers (N ieuwerkerk) 586, 3. A. de Jonge (Nieuw erkerk) 585. Klasse A: 1. J. Nijsse (Goes) 582, 2. A. Knuist (Stavenisse) 578, 3. M. Dorst (Stavenisse) 574. B-klasse: 1C. Fa se (Nieuwerkerk) 572, 2. W. Houmes (W estkapelle) 571,3. F. Houterman (Melisk erke) 566 C-klasse: 1. J. Peijer (Domb urg) 566,2. C. Hout (Stavenisse) 559,3. V. Cras (Scherpenisse) 557. D-klasse: 1 R. Koelstra (Nieuwerkerk) 562, 2. M. Neele (Stavenisse) 557. 3. P. Koppenaal (N ieuwerkerk) 554. Karabijn staand A-klas se: 1. J. Nijsse (Goes) 590, 2. C. Rouw (G oes) 578, 3. J. Groense (Heinkenszand) 574. B-klasse: 1. A. de Groot-Klee (N ieuwerkerk) 575, 2 A. van Meerwijck ('s- Gravenpolder) 560, 3. A. Knuit (Heink enszand) 555. C-klasse: 1R. de Groot (N ieuwerkerk) 591, 2. F. van Craenenbroek (Heinkenszand) 564.3. A. Hoeflak (Heink enszand) 549. D-klasse: 1. W. Fraanje (G oes) 547, 2. J. van Popering (St. Anna- land) 531, 3. J. de Vos (Stavenisse) 529. Karabijn drie houdingen A-klasse: 1 J Nijsse (Goes) 885, 2. P. Wagenmaker (G oes) 861,3. S. de Bruyn (Vrouwenpolder) 846. B-klasse: 1. A. de Groot-Klee (N ieuwerkerk) 869, 2. P. de Jong (V rouwenpolder) 854, 3. L. Laanen (Domb urg) 820. C-klasse: 1. F. van Craenen broek (Heinkenszand) 865,2. R. de Groot (Nieuwerkerk) 853. D-klasse: 1. R. Cal- jouw (Domburg) 844, 2. J. Rijk (H einkenszand) 814, 3. W. Fraanje (Goes) 794. Kleinkaliberpistool 10 meter B-klas se: 1L. Maljaars (Vrouwenpolder) 537,2. A. Menheere (St. Annaland) 531. C-klas- se: 1. M. Dorst (Stavenisse) 521, 2 P. Boogaard (Meliskerke) 498,3. P. de Rijke (Stavenisse) 485 D-klasse: 1J. Blok ('s- Gravenpolder) 469, 2. J. Wijkhuijs (M eliskerke) 449. E-klasse: 1. C. Zoeteweij (Heinkenszand) 480, 2. L. Hage (S tavenisse) 480, 3. M. de Roo (Nieuwerk- Wielrennen Ronde van Valencia. Eerste etappe met start en finish in Vilareal: 1San Roma (S pa) 150 km in 3.56.23, 2. Cipollini (Ita), 3. Magnusson (Zwe), 4. Gentili (Ita), 5. Zberg (Zwi), 6. Ljunqvist (Zwe), 7. Ferrei ra (Por), 8. Kroon (Ned), 9. Pascual Rodri guez(Spa), 10.Zanini(lta),20.Jonker,50. Voskamp 0.13, 55. Moerenhout 0.13,60 Boogerd 0.20, 57. Van Kessel, 1154. Van Steen 4.07,155. Blijlevens. Zaalvoetbal Granada. EK zaalvoetbal. Poule A, tweede speeldag: Nederland Joegoslavië 1-1 (1-0). Doelpunt Neder land: Lettinck Spanje - Kroatië 3-1 Stand: 1Spanje 2-6,2. Kroatië 2-3,3. Ne derland, Joegoslavië 2-1. Regio Walcheren. Eerste klasse: Hebu Sport - Zeeduin 6-0, Taxicentrale - Zuid west Negen 4-2, Tympaan - Jong Ambon 3-4, Klaassen Tweewielers - Emergo 6-4. Ontop - FC Laurens 5-5, Sinar - Zeeduinfr 4. Stand aan kop: Tympaan 18-40, Arne muiden 17-38. Ontop 19-33, Emergo 18- 32, Taxicentrale 19-30, Jong Ambon 19- 27 Tweede klasse: DZV Jerommeke - Re- proba 5-8, WEA - VZV 5-8, Middelburg- Groene Ster Maroc 6-7. Stand aan kop' Groene Ster Maroc 16-45. DZV Jerom meke 17-45, Reproba 16-30, Garderen' Dekker 16-29, VZV 16-25, Middelburg 17 23, Hydrofa 17-22, WEA 18-18. woensdag Tennis Remato-tennistoernooi. Tennïscentrum Kaasboerweg Biggekerke. Voetbal Eredivisie: Fortuna Sittard-Willem II, NAC-De Graafschap, Feyenoord-RKC. Eerste divisie: ADO Den Haag-Heracles, Helmond Sport-FC Volendam, Eindho- ven-FC Groningen, FC Zwolle-Dor- drecht'90, TOP-Go Ahead Eagles, VW- Veendam. Zaalvoetbal District Zuid I, hoofdklasse: 20.50 uur: ZVV Zeeland-Brabantia (Sportpunt Zee land, Goes). Eerste klasse: 21.00 uur FC Dauwendaele-SSV '65 (Nassaulaan, Middelburg).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 42