Instellingen Sluis onder één dak SzoetcS XI schoonm3b PZC Oostburg vreest extra Fietsen in basiliektuin Ook BTW-truc helpt Hulst niet zwembad te blijven beheren 0111-402000 DEJONGEENUIJL zeeland vrijdag 19 februari 1999 z 20 Wethouder wil onderwijs en welzijn samenballen door Pascalle Cappetti SLUIS - De twee basisscholen, de gymnastiekzaal, het gemeen schapscentrum. de peuterspeel zaal. de kinderopvang én de scouting bijeen op één locatie. In de visie van wethouder J. Boogaard van Sluis-Aarden- burg worden de onderwijs- en welzijnsinstellingen in Sluis in de toekomst allemaal geconcen treerd aan de Kloosterstraat in Sluis. Boogaard wil daar een 'educatieve hoek' creëren. Binnen nu en twee weken hoopt hij het college een ambtelijke notitie aan te kunnen bieden, waarin een totaalvisie wordt gepresenteerd. Aanvankelijk had de wethouder het idee om alleen de rooms-katholieke ba sisschool Sint Jan onder te Vastenactie voor straatkinderen en stoepbewoners HULST - De veertien parochies van Oost-Zeeuws-Vlaanderen voeren dit jaar een Vastenactie met als project Straatkinderen en stoepbewoners in Bombay. De organisatie Vastenactie streeft meer evenwicht na tus sen noord en zuid in de wereld. Om het project herkenbaarheid mee te geven heeft de campagne als motto 'Als ik later groot ben...'. Vastenactie wil bereiken dat mensen even stilstaan bij het feit dat kinderen in Bombay een veel kleinere kans hebben hun idealen werkelijkheid te doen worden. Vastenactie steunt met geld onderwijs en opleiding voor kinderen om zo kansen te creëren. Volgens de organisatie wonen in Bombay veel mensen in zelfge bouwde huisjes op stoepen; een instantie die inzet voor het wel zijn van deze stoepbewoners is Sparc, en het geld van de vas tenactie gaat dit jaar daar naar toe. Van 17 februari tot en met 3 april worden in de hele regio ac ties gehouden om geld in te za melen, van tentoonstellingen, heitje voor een karweitje en deelname aan jaar- en Vasten- markt, tot wafelactie, fiets-in en kerkvieringen. Het ingeza melde geld is bestemd voor de straatkinderen van Bombay. Oppositie Hulst twijfelt aan haalbaarheid restauraties HULST - De oppositiepartijen CDA en Progressief Hulst vin den dat er te veel onzekerheden zitten in de plannen voor res tauratie van de Kelder manspoort en de stadstoegangs- poorten van Hulst. Zo lang niet 'honderd procent zeker' is dat Hulst geld krijgt uit de kanjerregeling van Monu mentenzorg én geld terugont vangt via een BTW-regeling moet niet aan uitvoering van restauraties worden begonnen, vinden de twee partijen. Burgemeester A Kessen stelde echter dat renovatie van de Kel dermanspoort geen verder uit stel duldt en ook in alle gevallen financieel is gedekt. Een op knapbeurt van de andere drie poorten en de wallen is wel af hankelijk van de uiteindelijk toegekende subsidies, maar kan altijd aan het binnenkomende subsidiebedrag worden aange past, betoogde hij donderdag tijdens de vergadering van de commissie financiën. Enthousiast Over de huisvestingsplannen voor verschillende basisscholen en het Reynaertcollege was de commissie unaniem enthousi ast. hoewel opnieuw bezorgde geluiden over de financiering klonken. Vooral het CDA had een hard hoofd in de financiële dekking van alle meuwe en uitgebreide schoolgebouwen. Wethouder P. Weemaes (onderwijs) pareerde alle kritiek met de woorden dat 'creatief en zorgvuldig' met de financiële ruimte was omge sprongen. Rioolaansluiting voor Emmadorp HULST - De bewoners van Em madorp en de polder tussen de buurtschap en Graauw worden waarschijnlijk dit najaar op de riolering aangesloten. Wethouder W. Kayser voelt er niet veel voor om de eigen bij drage van 4500 gulden per aan sluiting te verlagen, zoals een aantal fracties donderdag tij dens de vergadering van de commissie openbare werken vroeg. Het bedrag van 4500 gulden is vorig jaar door de Zeeuwse ge meenten overeengekomen. In nieuwbouwwijken betalen mensen - via de grondprijs - bo vendien twee tot bijna vier keer zoveel aan rioleringskosten, be toogde Kayser. brengen bij de openbare basis school J. H. van Dale aan de Kloosterstraat. Ook gymzaal De Vliete zou in deze optiek worden verplaatst. Sint Jan zit in een verouderd pand en kampt met ruimtegebrek door het toe genomen aantal leerlingen. Bestudering van de situatie van de verschillende welzijnsac- commodaties in Sluis leerde echter dat het wellicht beter is alle instellingen te concentreren in Sluis. Sporthal De. Vliete kampt immers met achterstallig Een deel van de tuin van de Basiliek in Hulst wordt opgeofferd voor de fietsen van de bioscoop- en cafébezoekers. foto Charles Strijd Barend Pelgrim HULST - De gemeente Hulst trekt 25.000 gulden uit om het probleem van rondslingeren de fietsen in het uitgaanscen trum definitief op te lossen. Er komt een terrein voor fietsen in de Basiliektuin. Op stap avonden staan op het Cornelis de Vosplein steevast tiental len fietsen tegen winkelge vels, op trottoirs en tegen het muurtje van de Basiliek. Dit tot grote ergernis van omwo nenden. Woningen worden als gevolg van de schots en scheef geparkeerde rijwielen onbe reikbaar en het voetpad een onneembare hindernis. Behalve de horecabezoekers, zorgt ook het bioscooppubliek in de weekenden voor een flin ke toevloed aan fietsen. In 1996 werd bij de reconstructie van de Houtmarkt en Paar denmarkt daarom al rekening gehouden met het fiets-par- keerprobleem. Op de Hout markt, voor de bioscoop, staan sinds twee jaar vier fiet senrekken, maar deze blijken de nood nauwelijks te ledigen. Daarom komt er nog vóór 19 .maart (als de gerestaureerde Willibrordusbasiliek officieel wordt geopend) in de kerk- tuin, schuin tegenover de ci nema. een halfverhard ter- reintje waar fietsers hun sta len ros kwijt kunnen. Kerkmuur Om de parkeerplaats te kun nen bereiken, moet echter een deel van de kerkmuur worden afgebroken Dat levert geen problemen op omdat de ste nen omheining nog geen hon derd jaar oud is en geen monu mentenstatus heeft. De toe gang komt op de hoek van de Lange Nieuwstraat en het Cornelis de Vosplein en krijgt dezelfde stenen kolommen als de andere ingangen tot de Ba siliek. Hoewel enkele raadsleden be denkingen hadden - zonde van de muur, de Basiliektuin moet rust uitstralen, waarom geen pad naar het terreintje via de bestaande toegang - hebben alle fracties zich ach ter het fietsparkeerplan ge schaard. Rond de opstelplaats komen hekwerk en dichte struiken zodat balorige rij wieleigenaren niet in de ver leiding komen een ommetje te maken in de Basiliektuin. Parkeerwacht en politie zul len na realisatie van de opstel plaats strenger gaan optreden tegen hinderlijk gestationeer de fietsen op en rond het De Vosplein. door René Hoonhorst HULST - Ook een door het mi nisterie van Financiën afgekon digde wijziging van een BTW- regeling voor 'niet-winst-be- ogende zwembaden' maakt het niet aantrekkelijk voor de ge meente Hulst om zwembad De Driehoek in eigen handen te houden. De gemeente krijgt al leen geld terug voor kosten waarover BTW is afgedragen en voor tweederde van de totale lasten (vooral personeelskos ten) is dat niet zo. Een rekensommetje van Pro gressief Hulst werd gisteren tij dens de vergadering van de commissie financiën weerspro ken door afdelingshoofd F. Col man en wethouder P. Weemaes. Een eind vorig jaar ingestelde regeling geeft gemeenten de kans om bij verliezen BTW-las- ten terug te vragen van de belas ting, maar de regeling zou de ge meente Hulst slechts zo'n twaalf mille opleveren. Fractievoorzitter A Hegger van Progressief Hulst had - via een fictief voorbeeld - becijferd dat het gewijzigde BTW-regime de gemeente wel eens meer dan een ton aan jaarlijks voordeel kon opleveren. Ook als de veranderde regeling minder geld oplevert, is Pro gressief Hulst overigens niet overtuigd van de voordelen van privatisering. Vooral het 'eeu wigdurend' verstrekken van een exploitatiesubsidie vindt de partij, evenals collega-opposi tiepartij CDA een te groot financieel risico. Ook coalitie partij WD hikt tegen de onein digheid van die gemeentelijke bijdrage aan. Woordvoerder L. Reyns liet zich echter niet meer horen, nadat wethouder B. Pi- cavet nogmaals had uitgelegd dat het college vond een goed contract te hebben gesloten met de IJzendijkse ondernemer F. Lievens. Het idee van de PvdA om later een deel van de onder nemerswinst op te eisen, werd door Picavet gepareerd met de vraag wat er dan moet gebeuren als er verlies wordt gedraaid. Eenhoorn Het zag er gisteravond naar uit dat een meerderheid van de raad volgende week akkoord gaat met de privatisering van het zwembad De twee opposi tiepartijen blijven in elk geval tegen de overname, lieten ze nogmaals onverbloemd weten. A Totté (CDA) verwees naar het Oostburgse zwembad De Een- onderhoud, aan gemeenschaps centrum 't Zoute Vestje moet nodig worden gesleuteld en de peuterspeelzaal en de kinderop vang zitten 'op elkaar gepropt' aan de J. H. van Dalestraat. Ook de scouting heeft eerder aange geven uit te willen kijken naar een ander onderkomen. De voetbalvereniging idem dito. „Hoe de onderhoudstoestand van de bibliotheek - aan de Bur gemeester van Hootegemstraat - is, weet ik niet. Maar ik weet wel dat het ideaal zou zijn als al le voorzieningen op één locatie worden aangeboden. De scho len maken immers ook gebruik van de diensten van de biblio theek", zegt Boogaard. De ver huizing van de Sint Janschool en gymzaal De Vliete biedt de gemeente de mogelijkheid om op de plek aan de Brugstraat ruimte te scheppen voor wo ningbouw en parkeergelegen heid. Beroering Boogaard beseft dat de plannen - de werkzaamheden kunnen wat hem betreft vanaf het jaar 2000 beginnen - tot de nodige beroering in Sluis kunnen lei den. Hij wil de komende maan den dan ook nadrukkelijk in overleg treden met alle partijen en ook de omwonenden infor meren tijdens een inspraak avond. „Het gaat nog maar om ideeën Die nog volop getoetst moeten worden. Ze hoeven ook niet allemaal in één keer te wor den uitgevoerd", verzekert Boogaard. De plannen zijn zelfs nog zo pril dat de ambtenaren zich nog niet hebben gebogen over de precie ze invulling van het terrein aan de Kloosterstraat. Er moet nog worden bekeken of er één pand komt waarin alle gebruikers worden ondergebracht of meer dere gebouwen die gebruik ma ken van dezelfde voorzienin gen. Ook het prijskaartje dat aan nieuwbouw hangt, is nog niet bekend. „Daar heb ik me nog niet mee beziggehouden." Wat nu als blijkt dat de kosten voor de gemeente Sluis-Aar- denburg niet zijn op te brengen „Dan zullen ze blijven zitten. Maar dan zullen we hoe dan ook wat aan de panden moeten doen." door Pascalle Cappetti OOSTBURG - Als de asielzoe kerskinderen niet vóór 1 april in het nieuwe asielzoekerscen trum in Cadzand arriveren, loopt de gemeente Oostburg een fors bedrag aan inkomsten mis. De gemeente kan dan pas op 1 september met de school op het centrum beginnen en vindt de gemeente onacceptabel. Zij wil het Centraal orgaan Opvang Asielzoekers financieel aan sprakelijk stellen voor deze in komstenderving. Als het COA deze maanden niet voor zijn re kening wil nemen, dan moet het asielzoekerscentrum maar later open gaan, vindt het college. Wethouder R. Leentfaar sprak donderdag in de raadsvergade ring sterke twijfels uit over de haalbaarheid van de datum van 1 april. Zoals het er nu naar uit ziet, arriveren de eerste vluchte lingen pas rond 12 april. De fi nanciering van de school door het ministerie van Onderwijs is echter zo geregeld dat de school een dependance van de openba re basisschool in Breskens, vóór 1 april haar extra leerlingen moet hebben, anders verschuift de startdatum van de school naar 1 september. Aan deze re geling, hoe oneerlijk die ook lijkt, valt niet te tomen, kreeg Leentfaar bij herhaling te ho ren. Tot drie keer toe is het ver zoek van de gemeente om de kinderen, bijvoorbeeld vanaf mei, op te mogen vangen, afge wezen. Verzekering De gemeente is inmiddels wel de sollicitatieprocedure begonnen voor extra leerkrachten. De school op het terrein van het voormalige vormingscentrum Hedenesse in Cadzand biedt plaats aan vijf leerkrachten Een aantal daarvan wordt betrokken van de openbare ba sisscholen in de gemeente. De vacatures moeten nog worden ingevuld. „We willen van het COA de verzekering dat het die kosten voor de leerkrachten voor zijn rekening neemt." Leentfaar hoopt dat het COA in het overleg dat hij vandaag vrijdag, heeft, eieren voor zijn geld zal kiezen. hoorn, dat Lievens sinds twee jaar van die gemeente huurt. De ondernemer zou na tegen vallende inkomsten alweer met de vraag om hogere bijdragen bij de gemeente op de stoep heb ben gestaan. Hoofd welzijnsza ken W. Naessens van de gemeen te Oostburg bezwoer gister avond desgevraagd dat Lievens nooit meer heeft gevraagd dan eerder contractueel was vastge legd. Er zijn geen woorden voor een zieke Van wie je weet hij redt het niet. Ie streelt zijn hand, je ziet zijn ogen. je bent bex'angen door verdriet. Toch ben je dankbaar voor zijn einde. Dat na zoveel moedig strijden kwam. Omdat het niet zijn leven, maar zijn lijden overnam. Toch nog onverwacht heeft hij zijn lange strijd moeten opgeven. Wie hem gekend hebben, weten welk verlies ons treft. Daarom geven wij u diepbe droefd kennis van het overlijden van mijn levens partner. onze zeer goede vriend en maatje GIJSBERTUS REI|ERS (Gijsje) 19 februari 1928 t 17 februari 1999 Alphen a/d Rijn Terneuzen Terneuzen: van Vlaanderen Terneuzen: Anneke en Karei Géralda en Marco Clinge: Gusta Stroobant Terneuzen: Marcel en Saskia en kinderen Correspondentieadres: Zeven Triniteitstraat 11 4537 TH Terneuzen. Gelegenheid om afscheid van Gijsje te nemen is op zondag 21 februari van 19.00 tot 19.30 uur in rouwccntrum "Terneuzen", Rooseveltlaan 6 te Ter neuzen. De samenkomst wordt ge houden op maandag 22 fe bruari om 11.00 uur in de aula op de Zuiderbegraaf plaats, Bellamystraat 28c, Terneuzen. Aansluitend zal de begrafe nis plaatsvinden op de Zui derbegraafplaats. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula. Mijn tijden zijn in uw hand. Psalm 5116a Op Zijn tijd nam God tot Zich Zijn kind, onze lie ve en zorgzame moeder, oma en over-oma FRAN^OISE PIETERNELLA BUIJZE-MIERAS sinds 30 september 1976 weduwe van jacobus Pieter Buijze in de leeftijd van 89 jaar. Wij zijn de Here dankbaar voor alles wat Hij ons in haar heeft gegeven. Kamperland: F. W. Buijze J. M. Buijze-Gunter Peter en Petra Buijze Wilfred, Leanne, Sander Marco en Anja Buijze Frank en jannie Buijze Bart leffrey Buijze en Miriam Duerink Driebergen: C. G. Oostdijk-Buijze E. P. Oostdijk Franny en Sikko Plug Annelien, Maarten. Robert Jos en Karin Oostdijk Mandy, Daniëlle Ingeborg en Maarten Buitendijk Caroline, Bart Peter en Riët Oostdijk Surrey BC (Canada): W. F. Buijze S. Buijze- Brandes Frances en Chad Dijkstra Angela en Jeff Nienhuis Cristal Buijze en Peter Koat Kampen: J. D. de Fouw 4571 GPAxel, 17 februari 1999. Oosterstraat 68-45 Een samenkomst zal worden gehouden D.V. maan dag 22 februari 1999 om 14.00 uur in de Gerefor meerde Kerk, Kerkdreef te Axel (ingang parkeer terrein Julianastraat). De begrafenis zal daarna plaatsvinden op de Alge mene Begraafplaats aan de Westsingel te Axel. Gelegenheid tot condoleren in het Verenigingsge bouw na de begrafenis. BEGRAFENISONDERNEMING Verzorging van uitvaarten over geheel Schouwen-Duiveland B linde weg I 1 4315 CG Dreischor Indien gewenst opbaring in ons eigen rouw centrum te Zierikzee Begrafenisonderneming Van der Hooft Voor alle dienstverlening dcig en nacht bereikbaar. Eigen Rouwcentrum voor opbaring beschikbaar. Ook verzorging koffietafels vanuit het Rouwcentrum. Rouwkamer en koeling om thuis op te baren. —J. de Kok C. de Kok-van der Hooft C W. de Kok - Pninusstraat 25. 4431 DC 's-Gravenpolcler Rouwcentrum. Bosseweide 2, 's-Gravenpolder Telefoon. 0113 -311517 Uitvaartverzorging )E GROOT - DE KAM DAG EN NACHT BEREIKBAAR r Gratis informatiepakket en wilsbeschikking Rouwcentrum in Middelburg enVlissingen INFORMATIECENTRUM begrafenissen en crematies VEERSEWEG 36 TEL. 0118 - 612868 eigen identiteit, vraag RST voor hoge kwaliteit RST Reformatorische Stichting Thuiszorg Raadhuisplein 45 - Postbus 154 - 3770 AD Bameveid Telefoon (0342) 42 23 24 uitvaartverzorging Voor uitvaartverzorging op geheel Schouwen-Duiveland Telefoon 0111-412877 UlTVAARTLEIDERS: L. M. van der Werf M. de Bruijne Opgenomen in Arensman Uitvaartverzorging Natuursteenbedrijf Ferket en de Maat b.v, Steensedijk 100, Hulst-Tel.0114-312906 Gespecialiseerd in: GRAFMONUMENTEN MARMER en NATUURSTEEN voor particuliere en utiliteitsbouw gevelbekleding en vensterbanken vloeren in diverse steensoorten Agentschap: Rouwonderneming Schot B.V.Toonkamer: Postweg 3 Tholen, tel. 0166-602650

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 50