Tempo op polderwegen omlaag Schouwen geeft impuls aan ontwikkelingssamenwerking II PZC Raad met tegenzin akkoord met nieuwe locatie Van Gilst SCHOON^UI 0111-402000 zeeland 20 Project Duurzaam Veilig Verkeer op Goeree-Overflakkee Tennisvereniging krijgt cadeautje van Goes DE JONGE EN UIJL vrijdag 19 februari 1999 door Piet Kleemans GOEDEREEDE - Op ver keersluwe polderwegen op Goe ree-Overflakkee wordt in het het kader van het project Duur zaam Veilig Verkeer mogelijk een snelheidslimiet van zestig kilometer per uur ingesteld. Op wat 'gebiedsontsluitingswegen' genoemd worden, blijft 80 kilo meter per uur de maximumsnel heid. De woonkernen op Goeree- Overflakkee groeien en de re creatie heeft op het Zuid-Hol landse eiland een forse vlucht genomen. In de praktijk houdt dat in dat ook het fiets- en auto verkeer flink is toegenomen. De meeste wegen op Goeree- Overflakkee zijn daar niet op berekend en het gevolg daarvan is dat de verkeersonveiligheid er is toegenomen. Reden voor het Waterschap Goeree-Overflakkee, de ge meente Goedereede en Ver keersveilig Goeree-Overflak kee om gezamenlijk de hand aan de ploeg te slaan. Goudappel Coffeng BV Adviseurs is inge huurd om de knelpunten in het verkeer op een rijtje te zetten en oplossingen aan te dragen Het Goereese waterschap is ver- Op veel polderwegen op Goeree-Overflakkee geldt straks een limiet van zestig kilometer per u door Nils ten Brinke ZIERIKZEE - In de gemeente lijke nota internationale con tacten en ontwikkelingssamen werking wordt gepleit voor het in het leven roepen van een nieuwe werkgroep ontwikke lingssamenwerking. De burger bevolking moet het initiatief dragen, maar de gemeente zorgt voor de faciliteiten en ambtelij ke ondersteuning. Voor wat betreft de jumelages zet Schouwen-Duiveland de in geslagen weg voort. De contac ten met de Slowaakse zuster stad Namestovo worden met een kapitaalinvestering van 33.000 gulden geïntensiveerd. De banden met de jumelagege- meenten Hatfield (Engeland) en St. Hïlaire (Frankrijk) worden in stand gehouden en waar mo gelijk verdiept. De gemeente wil de ontwikke lingssamenwerking nieuw le ven inblazen. Sinds de gemeen telijke samenvoeging hebben de eilandelijke gemeentelijke werkgroepen geen activiteiten ondernomen. Het college van door Rolf Bosboom GOES - De Goese gemeente raad ging gisteravond node ak koord met de verplaatsing van de technische handelsonderne ming Van Gilst naar de Oude Rijksweg bij 's-Heer Hendriks kinderen. De fracties hadden liever gezien dat de onderne ming op een bedrijventerrein terecht was gekomen. Van Gilst is nu verantwoorde lijk voor een van de lelijkste plekken in Goes. Zijn terrein vlakbij het Tiendenplein, een prominente locatie, ligt er al ja ren chaotisch bij. ,,Een Af- ghaans tentenkamp na een luchtaanval", zoals WD'er G. Hogesteger het gisteravond om schreef. De gemeente heeft met veel moeite Van Gilst zover gekregen dat hij verkast naar de Oude Rijksweg, nabij Europatuin. Er is onder meer afgesproken dat het bedrijf geen voertuigen op het buitenterrein stalt en dat het terrein aan het zicht wordt ont trokken door ten minste zes me ter hoge beplanting. De raad was niet gelukkig met de nieuwe locatie, maar wilde vooral de garantie hebben dat Van Gilst de afspraken nakomt. Wethouder M. L. 't Hart (PvdA ruimtelijke ordening) ant woordde dat de gemeente kan en desnoods zal ingrijpen zo lang een nieuw bestemmings plan nog niet is goedgekeurd. ,,Maar ik vraag de raad ook cle mentie om Van Gilst met een schone lei te laten beginnen. Hij heeft zelf ook duidelijk aange geven dat hij beseft dat de hui dige bedrijfsvoering verre van optimaal is." Met uitzondering van Groen- Links stemde de raad in met het voorstel. burgemeester en wethouders wil daarom een nieuwe werk groep ontwikkelingssamenwer- king instellen, waar de oude werkgroepen uit Bruinisse en Zierikzee in opgaan. De diako- nieën, de Wereldwinkel, SKW de Lichtboei, de stichting ge handicaptenbeleid, de Algeme ne Nederlandse Bond voor Ou deren, en de Stichting Jeugd staan volgens gemeenteambte naar F. Babijn, de opsteller van de nota, positief tegenover het voorstel. Het is de bedoeling dat het initiatief door ideële organi saties wordt gedragen en dat de gemeente kosteloos de facilitei ten beschikbaar stelt, zoals vergaderruimte, kantoorappa ratuur en ambtelijke ondersteu ning (350 uur per jaar). Het Centrum Ontwikkelingssa menwerking Zeeland heeft toe gezegd mee te werken aan het op poten zetten van de werkgroep. Voor de werkgroep en overige subsidies heeft de gemeente een bedrag van ruim 17.000 be groot. Voor het onderhouden van de gemeentebanden met het Britse Hatfield en het Franse St. Hilai- re is wederom 31.000 gulden gereserveerd. Dit geld zal gro tendeels worden besteed om de uitwisseling van bestuurders, scholieren en Schouwen-Dui veland te stimuleren. Zusterstad Schouwen-Duiveland wil de contacten met de Slowaakse zusterstad Namestovo intensi veren. Financieel zit het de toe komstige EU-gemeente mee. In januari heeft de Europese Unie al 50.000 gulden toegezegd voor de bouw van een toeristisch in formatiecentrum in de streek Biela Orava. Voor de toekomst moet nog een besteding worden gevonden voor de 33.000 gul den. Dit bedrag is overgebleven uit de grootste wegbeheerder op Goeree-Overflakkee. Sector- hoofd beheer en uitvoering P. Schrijver: „We hebben 438 kilo meter aan wegen op Goeree in ons beheer. Zevenentwintig ki lometer daarvan zijn gebieds ontsluitingswegen, de rest pol derwegen met weinig verkeer. Voor die verkeersluwe wegen willen we een maximumsnel heid van 60 kilometer per uur invoeren, maar dat betekent nogal wat. Alleen een bord plaatsen werkt niet. Je zult die wegen zo in moeten richten dat mensen gedwongen worden zich aan die maximumsnelheid te houden." Drempels Hoe dat precies moet is volgens Schrijver nog onmogelijk te zeggen. „We gaan in ieder geval niet overal lukraak drempels neerleggen. We denken meer aan wegversmallingen en ande re belijning van de wegen. Je kunt bijvoorbeeld fietssugges- tiestroken makenIn de praktij k blijken die meestal goed te wer ken." In kantelwegen - zoals die in Zeeuws-Vlaanderen in het kader van Duurzaam Veilig aangelegd zijn - ziet Schrijver niets. „In de praktijk lijken mij dat meer attracties voor de jeugd dan goede snelheidsrem mers." Black spots, wegen of kruisin gen van wegen waar vaak ern stige verkeersongelukken ge beuren. zijn er volgens Schrijver niet echt. „De Plaatweg tussen Melissant en Stellendam was wel heel gevaarlijk, maar nu ligt er een nieuwe weg naast en is het op de Plaatweg veel stiller en minder gevaarlijk geworden." De gemeente Goedereede - die de kernen Goedereede, Oud dorp en Stellendam omvat - heeft vooral te maken met klachten over hardrijders m de dorpskernen. „Eigenlijk is het vooral een mentaliteitskwes tie", stelt verantwoordelijk wethouder 1. Visser. Dat neemt niet weg dat het voor hem bui ten kijf staat dat er iets moet gebeuren om de kernen ver keersveiliger te maken. „Er zijn in onze gemeente heel wat ge zinnen met kleine kinderen en die voelen zich nu gewoon niet veilig." door Rolf Bosboom GOES - Tennisvereniging De Schaepskooi uit 's-Heer Arendskerke krijgt een eenma lige subsidie van drieduizend gulden. Dat was de uitkomst van een debat gisteravond in de Goese gemeenteraad over de erfpacht die de club moet beta len. De fracties wilden de ver eniging, die na zes jaar voorbe reiding bezig is met de aanleg van een eigen tenniscomplex bij de voetbalvelden, een 'steuntje in de rug' geven. In de commissie hadden ver schillende fracties al aangege ven dat de gemeente iets extra's moet doen voor de vereniging, die door de lange voorberei dingstijd een aantal tennislief- hebbers heeft zien afhaken. Het idee was de erfpacht in drie jaar op te laten lopen tot het volledi ge bedrag. Het college ging daarin niet mee, omdat het vindt dat het de vereniging al voldoende tegemoet is geko men. De PvdA-fractie diende giste ren, zoals aangekondigd, een initiatiefvoorstel in. „Wij be treuren het dat het college de commissie bruuskeert", zei F A de Kaart in een toelichting. „Wij begrijpen niet dat het college de euvele moed heeft om erover heen te gaan", deed D. W. van de Merwe (D66) er nog een schepjf bovenop. Wethouder S. J. Heijning (WD, welzijn) betitelde het voorstel als 'volstrekt overbodig', maar moest erkennen dat een meer- derheid daar anders over dacht Om praktische redenen stelde hij voor de gevraagde korting op de erfpacht, in totaal driedui zend gulden, in de vorm van eer. eenmalige subsidie uit te keren De raad, uitgezonderd de SGP/GPV/RPF-fractie, stemde daarmee in. Harmonie speelt filmmuziek KOUDEKERKE - Harmonie Voorwaarts uit Koudekerkt geeft vrijdag 26 en zaterdag 21 februari haar jaarlijkse uitvoe ring. Voor de pauze tonen de slag werkgroep, blokfuitgroep et het jeugdorkest hun kunnen. N< de onderbreking - met loterij speelt de harmonie onder ande re enkele filmsongs. Zaterdag er na afloop dansgelegenheid De voorstellingen vinden plaati in De Coubrug, vanaf 20.00 uui ê-- ggffiSÏg^ foto Marijke Folkertsma Schouwen-Duiveland participeert in de bouw van een toeristisch informatiecentrum in het Slowaakse Biela Oravo, nabij zusterstad Na mestovo. foto Marijke Folkertsma van de 150.000 gulden die de voormalige gemeente Westen- schouwen in 1993 in de Joint Stock Company ICN reserveer de voor het informatiecentrum. Voor de besteding van deze mee valler overlegt de gemeente met de economische faculteit van Banska Bystrika en het gemeen tebestuur van Namestovo. Ove rigens verlopen de Slowaakse ontwikkelingen in 'kleine stap jes' omdat 'de taal ondanks de tolken een probleem blijft', zo rapporteert Babijn van wiens hand de nota is. Geen bevlogenheid, maar 'reali teitsgevoel en haalbaarheid', dienen voorop te staan in de bui tenlandse politiek van Schou wen-Duiveland, benadrukt hij. „Binnen de financiële mogelijk heden van de gemeente moeten we bestaande contacten uitbou wen en initiatieven vanuit bur gerbevolking en organisaties stimuleren." De nota wordt 16 maart tijdens de commissiever gadering maatschappelijke aangelegenheden besproken. Er zijn geen woorden voor een zieke Van wie je weet hij redt het niet. fe streelt zijn hand. je ziet zijn ogen. je bent bevangen door verdriet. Toch ben je dankbaar voor zijn einde. Dat na zoveel moedig strijden kwam. Omdat het niet zijn leven, maar zijn lijden overnam. Toch nog onverwacht heeft hij zijn lange strijd moeten opgeven. Wie hem gekend hebben, weten welk verlies ons treft. Daarom geven wij u diepbe droefd kennis van het overlijden van mijn levens partner, onze zeer goede vriend en maatje GIJSBERTUS RE1JERS (Gijsje) 19 februari 1928 17 februari 1999 Alphen a/d*Rijn Terneuzen Terneuzen: J. van Vlaanderen Terneuzen: Anneke en Karei Géralda en Marco Clinge: Gusta Stroobant Terneuzen: Marcel en Saskia en kinderen Correspondentieadres: Zeven Triniteitstraat 1 1 4537 TH Terneuzen. Gelegenheid om afscheid van Gijsje te nemen is op zondag 21 februari van 19.00 tot 19.30 uur in rouwcentrum "Terneuzen", Rooseveltlaan 6 te Ter neuzen. De samenkomst wordt ge houden op maandag 22 fe bruari om 11.00 uur in de aula op de Zuiderbegraaf plaats, Bellamystraat 28c, Terneuzen. Aansluitend zal de begrafe nis plaatsvinden op de Zui derbegraafplaats. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula. Mijn tijden zijn in uw hand. Psalm 51 16a Op Zijn tijd nam God tot Zich Zijn kind, onze lie ve en zorgzame moeder, oma en over-oma FRAN^OISE PIETERNELLA BUIJZE-MIERAS sinds 30 september 1976 weduwe van Jacobus Pieter Buijze in de leeftijd van 89 jaar. Wij zijn de Here dankbaar voor alles wat Hij ons in haar heeft gegeven. Kamperland: F. W. Buijze J. M. Buijze-Gunter Peter en Petra Buijze Wilfred, Leanne, Sander Marco en Anja Buijze Frank en Jannie Buijze Bart Jeffrey Buijze en Miriam Duerink Driebergen: C. G. Oostdijk-Buijze E. P. Oostdijk Franny en Sikko Plug Annelien, Maarten, Robert Jos en Karin Oostdijk Mandy, Daniëlle Ingeborg en Maarten Buitendijk Caroline. Bart Peter en Riët Oostdijk Surrey BC (Canada): W. F. Buijze S. Buijze-Brandes Frances en Chad Dijkstra Angela en Jeff Nienhuis Cristal Buijze en Peter Koat Kampen: J. D. de Fouw 4571 GPAxel, 17 februari 1999. Oosterstraat 68-45 Een samenkomst zal worden gehouden D.V. maan dag 22 februari 1999 om 14.00 uur in de Gerefor meerde Kerk, Kerkdreef te Axel (ingang parkeer terrein Julianastraat). De begrafenis zal daarna plaatsvinden op de Alge mene Begraafplaats aan de Westsingel te Axel. Gelegenheid tot condoleren in het Verenigingsge bouw na de begrafenis. BEGRAFENISONDERNEMING Verzorging van uitvaarten over geheel Schouwen-Duiveland Blindeweg 11 4315CG Dreischor Indien gewenst opbaring in ons eigen rouwcentrum te Zierikzee Begrafenisonderneming Van der Hooft Vooralle dienstverlening dag en nacht bereikbaar. V Eigen Rouwcentrum voor opbaring beschikbaar. V Ook verzorging koffietafels vanuit het Rouwcentnim. Rouwkamer en koeling om thuis op te baren. —J. de Kok C. de Kok-van der Hooft C W. de Kok - Prunusstraat 25, 4431 DC 's-Gravenpoleler Rouwcentrumi Bosseweide 2, 's-Gravenpolder Telefoon: 0113 -31 15 17 Uitvaartverzorging rE GROOT - DE KAM DAG EN NACHT BEREIKBAAR a eigen rouwvervoer in M binnen- en buitenland jSr Gratis informatiepakket ff en wilsbeschikking Rouwcentrum in Middelburg enVlissingen INFORMATIECENTRUM begrafenissen en crematies VEERSEWEG 36 TEL. 0118-612868 Voor kraamzorg van uw eigen identiteit, vraag RST voor hoge kwaliteit I RST Reformatorische Stichting Thuiszorg Raadhuisplein 45 - Postbus 154 - 3770 AD Barneveld Telefoon (0342) 42 23 24 uitvaartverzorging Voor uitvaartverzorging op geheel Schouwen-Duiveland Telefoon 0111-412877 UlTVAARTLEIDERS: L. M. van der Werf M. de Bruijne Opgenomen in Arensman Uitvaartverzorging Natuursteenbednjf Ferket en de Maat b.v. Steensedijk 100, Hulst-Tel.0114-312906 Gespecialiseerd i GRAFMONUMENTEN MARMER en NATUURSTEEN voor particuliere en utiliteitsbouw gevelbekleding en vensterbanken vloeren in diverse steensoorten Agentschap: Rouwonderneming Schot B.V.Toonkamer: Postweg 3 Tholen, tel. 0166-602650

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 40