Volksheld in de Alkmaarderhout Zeeuws trainersgilde speelt tegen Biervliet PZC sport Willem van Hanegem koestert bij AZ de menselijke factor Brede steun bij organisatie van het EK voetbal agenda Advocaat van De Bruin heeft nieuw bewijs Henk Ottens aanjager bij bekerwinst uitslagen Overleg over herschikking wielerkalender vrijdag 12 februari 1999 z24 door Norbert Kleinherenbrink ALKMAAR - De 'human touch', oftewel de menselijke factor. Voor voetbalfanaat Willem van Hanegem het belangrijkste dat er is. Niet dat ene hoogstandje, dat tactische foefje of die mooie treffer. Maar het dagelijkse con tact met 'normale' mensen. Ge woon doen. dan doe je gek ge noeg. ..Als ik mezelf niet kan zijn, houdt het snel op. Dan ben ik weg", zegt De Kromme, die deze maand 55 lentes telt. Bij de verrassende subtopper AZ heeft de oud-international het goed voor elkaar. Met zijn collega's Martin Haar en Hugo Hovenkamp kan hij nat en droog schuren. „Zij vinden voetbal belangrijker dan zich zelf. net als ik", legt Van Hane gem, geboren in Breskens, uit. ..Daarom klikt het ook zo goed. Zij krijgen van mij alle ruimte om te doen en te zeggen wat ze willen. In zo n spontane sfeer voel ik mezelf ook het beste." Op de vrije woensdag is het bij- BERLIJN - Nederland en België kunnen rekenen op steun van de overige EU-lidstaten bij de or ganisatie van het EK voetbal in 2000. Met name informatie over potentiële relschoppers zal tij dig naar Den Haag en Brussel worden doorgespeeld. Die ver zekering kreeg minister Bram Peper tijdens een vergadering met zijn Europese collega's van Binnenlandse zaken in Berlijn. „Er is volop bereidheid om ons informatie te geven", zei Peper. Hij wees zijn collega's er op dat Nederland en België „gezien het kleine grondgebied" problemen kunnen krijgen als spontaan grote stromen supporters op gang komen. ..Dat is een enorme logistieke opgave. Wij willen dan weten welke supporters voor problemen kunnen zor gen." De EU-ministers van Bin nenlandse zaken willen ook on derzoeken of het mogelijk is een stadionverbod voor hooligans in één lidstaat ook te laten gel den in de overige EU-landen. GPD Biljarten Bandstoten vierde klasse. Districtsfinale Schouwen-Duiveland Organisatie: bv De Graanbeurs. Locatie: biljartcentrum De Graanbeurs (aanvang: 18.45 uur). zaterdag— Atletiek Den Inkelloop. Kruinïngen, afstand: 10 Engelse mijl (16.09 kilometer). Starttijd: 14.30 uur. Inschrijven: Restaurant van Camping Den Inkel, Polderweg te Krui nïngen. Basketbal Meisjesjunioren, eredivisie: BV Lely-BC Vlissingen (Amsterdam, 17.00 uur). Vrouwen, eerste divisie: BV Lely-BC Vlis singen (Amsterdam, 19.00 uur), Piran ha's-Rotterdam, Celeritudo-Prisma College Mannen, tweede klasse: Schel- aesport-BV Souburg 2. Scheldesport 2- Dynamo'70 2. Biljarten Bandstoten vierde klasse. Districtsfinale Schouwen-Duiveland. Organisatie: bv De Graanbeurs. Locatie: biljartcentrum De Graanbeurs (aanvang: 15.00 uur). Bridge Lions-drive. Christelijke Scholenge meenschap Walcheren aan de Elzen laan. Aanvang: 13.30 uur. Dammen Zeeuws kampioenschap. Slotdag voor aspiranten, pupillen en welpen. Locatie: Ons Dorpsleven 's-Gravenpolder. Aan vang: 12.30 uur. Paardensport Springen LR en PC Graeve Jan. Manege Magrette te Axel. 12 00 uur: pony's klas se B, L, M. Z en ZZ klassiek, gevolgd door een progressief parcours. 15.00 uur: paarden klassiek ZZ. Z, M, L en B, ge volgd door een progressief parcours. Dressuur LR en PC Vlaandertse Ruiters. Manege Stal Vermue aan de Plattendijk 3 te Heinkenszand. 9.30 uur: Pony's klasse MVM2- 10.15 uur: paarden klasse M1. 12.00 uur: paarden klasse M2.12.41 uur: paarden klasse L. 15.15 uur pony's klas se Z1Z2. 16.11 uur: paarden klasse Z1. 16.55 uur: paarden klasse Z2.17.32 uur: pony's klasse L. 18.15 uur paarden klas se 3.19.00 uur: pony's klasse B Dressuur MV de Braanjenhoek. Manege De Braanjenhoek aan de Noordweg 20 te Kapelle. 15.00 uur. paarden klasse L. 16.24 uur paarden klasse B. Schaken Zeeuws snelschaakkampïoenschap voor clubteams. Clubgebouw SV Vlissin gen in het Welzijnscentrum aan de A. Co- ortelaan in Vlissingen. Aanvang 11.00 Tennis Janvier Dancemasters Jeugdcircuit. Sportcentrum Schelde International Goes. 16.00 - 19.00 uur: poule A en B meisjes. Trimlopen Den Inkelloop. Kruinïngen, afstand: 10 Engelsemtjl 116.09 kilometer) en9.1 kilo na elke week feest in de Alk maarderhout. De technische staf praat dan honderduit over voetbal, onder het genot van veel koffie en sigaretten. Vaak mogen een paar mongolen uit de buurt, die het stadion schoon houden, meepraten. ..Dat is zo mooi, joh", zegt Van Hanegem met pretoogjes. „Somsgeven we er één een hamer in zijn hand. Maken we hem voorzitter Hij luistert dan heel aandachtig en zegt dan op het juiste moment: 'dat ben ik volledig met u eens'. Ja. dat is genieten." Amateuristisch Zijn opgroeiende telgen Boy en Willem zijn kind aan huis in het spelers- en pershome van het AZ-stadion. Na de thuiswed strijden helpt het guitige duo driftig mee achter de bar. Pa analyseert intussen het duel met Haar en Hovenkamp aan een ta feltje achteraf. Soms mag een geestverwant aanschuiven. ..Bij AZ heb ik plezier in mijn werk. Zoals ik dat destijds ook bij Feyenoord had. Gewoon ie dereen in zijn waarde laten. Zo'n instelling kan echter ook tegen je worden gebruikt, zeker als het wat minder gaat. Dan is het ineens amateuristisch om je kinderen mee naar het stadion te nemen, zoals ik bij Feyenoord hoorde. Of dan vindt men plot seling dat ik veel te veel werk overlaat aan mijn collega Geert Meijer. Of dan wordt er een ge brek aan discipline geconsta teerd. Dat hoor je nooit recht streeks, altijd achteraf of in de wandelgangen. Als eenmaal zo'n negatief sfeertje is ont staan, is er geen redden meer aan. Kijk maar naar Lippi bij Juventus." Glorieus Van Hanegem keerde eind okto ber met AZ terug in de Kuipiets meer dan drie jaar na zijn ge ruchtmakende ontslag. Het was een glorieuze rentree. AZ won met 2-1Het was en is nog steeds de eerste competitienederlaag voor de koploper. Zondag is in Alkmaar de return, ijs en weder dienende. ,Het duel in Kuip was in alle op zichten een speciale gebeurtenis voor mij. Het begon al voor de wedstrijd. De supporters van Feyenoord begroetten mij met roepen en klappen Dat had ik totaal niet verwacht. Later meter. Starttijd: 14.30 uur. Inschrijven: Restaurant van Camping Den Inkel. Pol derweg te Kruinïngen. DOW-loop. Locatie: Oude Vaart. Terneu- zen. 15.00 uur lopen over5.10en 15kilo meter. 15.05 uur: jeugd (1200 meter). Inschrijven: PV-gebouw, Oude Vaart, Terneuzen. Voetbal Hoofdklasse: AVW'66-Achïlles Veen (15.00 uur) WGZ-Kozakken Boys (15.00 uur), DOVO-Volendam (15.00 uur), Spar ta Nijkerk-Hoek 15.00 uun. Eerste klasse C: Roda Boys-Rijsoord, Vuren-Altena, Wilhelmina'26-Arnemuiden. Tweede klasse E: s-Heer Arendskerke-SKNWK, Kruiningen-Yerseke, Middelburg-Kapel- le. Derde klasse A: AZVV-GPC (15.00 uur), Bevelanders-VCK, Meeuwen-We- meldinge, WIK-Colijnspl, Boys. Derde klasse B: Rillandia-Tholense Boys. Vier de klasse A: Hoedekenskerke-ZSC, Spui- Wolfaartsdijk, Wissenkerke-Nieuwland. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Juniorenvoetbal. A-junioren, eerste di visie: Roda JC-Excelsior, RKC-Dor- drecht, Middelburg-Quick Boys Derde divisie: Hardinxveld-Sparta, DFC-Excel- sior^O, RCS-Terneuzen. B-junioren, tweede divisie: Rijswijk-Dor- drecht, Sparta-Spartaan'20, RKC-UVS. Aanvang 14.30 uur. Vrouw.envoetbal. Eerste klasse: 'tZand- 't Gov Tweede klasse: Kloetinge-Ter Leede 2 (15.00 uur), Stedoco 2-Tern. Boys (12.30 uur). Quick Boys-RWH, Bot lek-Zwaluwen. Zwart Wit'28 2-Vlissin- gen (10.30 uurL Derde klasse: Peursum- Nieuwdorp 112.30 uur), WIK-SVS'65 (11.15 uur). Volleybal Mannen, tweede divisie C: Rijnmond 2- Sovicos. Derde divisie H: De Sterre- Wea/Mevo'80 ('t Sportuus, 16.00 uur). Eerste klasse F: BOK 2-VAT. Vrouwen, derde divisie H: Alcazar/Erasmus- MWVC. Promotieklasse A: VCO/Ervea 2- Kangoeroes, Fikszo/L.-VOY. Eerste klas se D: CVC-Sic Pugno. Districtsbeker, kwartfinale: Kwiek-De Kikkers. 'h Zaalkorfbal Overgangsklasse C: Vada'25-Tjoba 112.45). Swift (M)-Dalto 119.30), Vlaardin- gen-Ready (14.45). Eerste klasse G: Vi tesse (Ba l-Koag (19.15), Maassluis-Nieu- werkerk (17.15), Fortis-Snel (14 45). HKC iHai-Kinderdijk (17.15;. Tweede klasse G: Ventura Sport-VriendenschaariH) 116.001, Bolnes-TOP(A) 116.15), Merwe- de-Albatros (15.15). Derde klasse N: BKC-Ondo (M) (14.00), Sagitta-RWA (15.30). Good Luck-Olympia (S) (15.25), OranjeNassau 'V)-DVS'69(19.30:'. Derde klasse O: ACKC-Korbis 14.45i, Stormvo gels (W)-Nikantes (17.15), Luctor-Oranje Zwart IM) (15.05). Afdeling. St1A: Vriendenschaar (B)-AII Ready (20.30), DES-Fluks (17.05). Olym- pia (W)-Volharding (18.30). St1B: Vios (N Atlas (15.45), Thor-Spirit (19.45). 2A: Tjoba 4-Atlas 2 (16.10), Stormvogels 2- KVK (16.05), Ondo 3-Blauw Wit (20.50). 2B: ADO 3-Ondo 2 (14.50), Togo 2-Tjoba 5 (17.20). Korbatjo-Ventura Sport 4 (16.50). 3A: Luctor 2-Fortis 5 (13.55). 3B: PKC 10-Stormvogels 4 (20.35), Swift 4- All Ready 2 (17.00). 3C: Good Luck2-Ven- tura Sport 5 (14.10). A-jeugd. A1A: Vriendenschaar A1-HKC A1 (11.40), Swift A1-Fortis A1 (15.50), PKC A2-Tjoba A1 (11.40). „zondag- Biljarten Bandstoten vierde klasse. Districtsfinale Schouwen-Duiveland. Organisatie: bv De Graanbeurs. Locatie: biljartcentrum De Graanbeurs (aanvang: 12.00 uur). hoorde ik van al wat oudere AZ- mensen dat ze er kippenvel van kregen. Ja, zelf had ik het ook. Zonder het zelf te beseffen, stak ik mijn hand op naar het pu bliek. Dat doe ik normaal nooit. De aanhang van AZ verwijt me juist dat ik nooit reageer op hun gezang. Maar dat zit niet in me. Maar toen in de Kuip ging het vanzelf. Tsja, wat wil je na vijf tien dienstjaren?" Zijn spelers lieten Van Hanegem in zijn 'eigen' stadion niet zak ken. Met bij vlagen goed combi natievoetbal, een kwaliteit die de werkwijze van De Kromme typeert (veel positiespel op de training), werd Feyenoord te kijk gezet. „We hadden die wed strijd eerder moeten beslissen", blikt Van Hanegem terug. „Maar we speelden wel aardig. Dat vond ik het voornaamste. Paardensport Dressuur LR en PC de Haringruiters. Paardensportcentrum Nieuwvliet aan de Baanstpoldersedijk 6 te Nieuwvliet. 9.00 uur: pony's klasse B, 10.30 uur: pony's klasse L. 11.00 uur: pony's klasse M1/M2. 11.30 uur: paarden klasse M1 12.07 uur: paarden klasse Z1. 12.15 uur. paarden klasse Z2. 13.00 uur paarden klasse L. 15.15 uur paarden klasse L. Dressuur MV de Braanjenhoek. Manege De Braanjenhoek aan de Noordweg 20 te Kapelle. 9.00 uur: pony's klasse B 10.56 uur- paarden klasse B. 12.52 uur. pony's klasse L. 13.48 uur: pony's klasse M. 14.48 uur: paarden klasse L.15 44 uur: pony's klasse M2.15.52 uur: pony's klas se Z1. 16.44 uur: paarden klasse M1. 18.40 uur: paarden klasse M2. Rugby Tweede klasse: Oemoemenoe-Hookers (kick-off: 14.30 uur, sportpark Nadorst in Middelburg). Districts-indoorcompetitie. Hoek, de Braakman, 11.00 uur_-14.00 uur: MLTC1 - Tiola 1,Souburg3-Tiola2. Voetbal Vijfde klasse A: Jong Ambon-Domburg (14.30 uur). Bij afgelasting in Middelburg wordt wedstrijd in Domburg gespeeld Vrouwen. Eerste klasse: NEC-Herptse Boys, KFC-RKVCL. GDA-Berghuizen. Zaalhandbal Mannen, tweede divisie: ShowBizCity- /Aalsmeer3-NutsspaarbankyDelta Sport, Hellas 2-Animo, Roda'71-Wings. West- landia-Snelwiek 2, Van de Voort Quintus 2-Gemini. DUBLIN - De advocaat van de Ierse zwemster Michelle de Bruin-Smith heeft bekendge maakt nieuw bewijs te hebben voor de onschuld van zijn cliën te. De echtgenote van voormalig discuswerper Erik de Bruin is voor vier jaar geschorst, omdat ze na een dopingcontrole ge knoeid zou hebben met de con tainertjes urine. Die bleken een verontrustende hoeveelheid al cohol te bevatten. Peter Lennon, dieDeBruinjuri- disch bijstaat, zal David Brown in stelling brengen om de naam van de drievoudig olympische kampioene van Atlanta te zui veren. Deze Britse wetenschapper, die ook de voor het leven uitgeslo ten kogelstoter Paul Edwards heeft geholpen, kan volgens Lennon aantonen dat de ge bruikte plastic flesjes ongemerkt kunnen worden ge opend. Ze moeten daarvoor al leen even in kokend water wor den gelegd. RTR De zege was meegenomen. Na afloop zei ik tegen de spelers dat ze eigenlijk mijn winstpremie hadden verdiend. 'Jullie hebben dit seizoen echter al drie wed strijden voor mij in de slotfase verziekt. Dat heeft me genoeg geld gekost. Dus laat maar zit ten', sprak ik. De spelers konden dat wel waarderen, geloof ik." Legioen Ook het legioen kon vrede heb ben met de uitslag, ook al omdat 'volksheld' Van Hanegem zo in getogen reageerde. ,,Ik juich nooit. Zou ik dan juist in de Kuip wel moeten springen? Ik dacht het niet. Ik ben na afloop gewoon naar binnen gegaan. Nadat ik destijds bij Feyenoord als speler was weggegaan, keer de ik met mijn nieuwe club AZ terug in de Kuip. We wonnen met 2-0. De spelers van AZ wil den me toen op de schouders ne men. Ik ben pisnijdig geworden en heb er zelfs een paar een hengst verkocht. Zoiets doe je niet." De contacten met Feyenoord, zijn grote liefde toch, zijn ver waterd. Zo gaat dat in de voet ballerij De Kromme mist vooral het dollen met keeperstrainer Pim Doesburg en de bijna dage lijkse onderonsjes met voorzit ter Jorien van den Herik aan de keukentafel- Van enige rancune ten opzichte van zijn voormali ge baas is bij de Kromme geen sprake. Nooit gehad ook, zo be nadrukt hij „Ook als hij geen voorzitter was geweest, had ik het goed met hem kunnen vinden. Hij is ge woon een fijne vent. Nam altijd uit het buitenland een slof siga retten voor mij mee. Ik kreeg de ze week nog een fax - van hem. Hij wenste me vanuit Amerika een hele goede wedstrijd tegen Feyenoord. 'Maar pak in de duels erna de punten graag', schreef hij. Dat vond ik wel grappig." Met AZ-voorman Dirk Scherin- ga heeft Van Hanegem minder intensief contact. Als alles goed gaat, zijn beiden in Alkmaar nog vijf jaar aan elkaar verbon den. „Ik heb hem al een hele tijd niet gezien. Hij is druk bezigmet schaatsen, geloof ik. Ik las er gens dat hij Henk Angenent had aangetrokken voor zijn ploeg. Dat lijkt me een goeie rechts buiten, vooral in winterweer. Als we maar niet elke week spruitjes hoeven te eten. Dat gaat ook een keer vervelen." ANP Traditie wordt in ere hersteld door Aector Doorns BIERVLIET - De Zeeuwse voet baltrainers spelen morgen in Biervliet een vriendschappelijk duel tegen de plaatselijke voet balclub. De trainersselectie be staat voornamelijk uit Zeeuws- Vlaamse oefenmeesters. Van boven de Westerschelde heeft Henk Ottens, de samensteller van de groep, Adriaan Nieu- wenhuijse, Huib en Jaap Meer man uitgenodigd. Volgens organisator Gerard Provoost uit Biervliet is er met de wedstrijd een traditie in ere hersteld. „Het is even doodge bloed, maar we hebben de wed strijd weer nieuw leven ingebla zen. We weten dat de trainers graag op deze manier met el kaar in contact komen. Boven dien is het duel voor Biervliet een goede oefenwedstrijd." De zondag-zesdeklasser is er veel aan gelegen om de wedstrijd te laten doorgaan. Het duel begint om 14.30 uur. De trainersselectie, die wordt begeleid door oud-trainer Jan Doorns, bestaat uit doelman Pe ter Huls en de spelers Henk Ot tens, Robbie de Muijnck, Willy de Jaeger. Adriaan Nieuwen- huijse, Ruud Cornelis, Huib De trainer van Aardenburg, Henk Ottens, stelde de trainers selectie samen en speelt zater dag zelf ook mee tegen Biervliet. foto Charles Strijd door Lucien Roelandt OOSTBURG - De zaalvoetbal lers van Transport Vooruit zijn dit seizoen in de Zavio (Oostb- urgse zaalvoetbalcompetitie) veel te sterk voor de concurren tie. De ploeg uit Breskens won volgens verwachting de beker finale van Zeemeeuw: 9-4. Het volgende doel voor de ploeg van Henk Ottens is de titel in de competitie. Dat lijkt slechts een kwestie van tijd, want Trans port Vooruit gaat met een straatlengte voorsprong onge slagen aan de leiding. Zoals wel vaker maakte Henk Ottens in de bekerfinale tegen Zeemeeuw het verschil. Als spelverdeler kon hij zijn mede spelers feilloos vinden. En jon gens als Robbie Jonkman, Frank van de Vijver, Michel de Ruijsscher, Theo Schram en sluipschutter Adri van Hane gem wisten de opgelegde kan- sen te verzilveren. Maar ook Ot tens kan het vijandelijk doel aardig vinden. Dat bewees hij met drie doelpunten in de vooral vóór de pauze spannende finale. Thriller Transport Vooruit tegen de Zee meeuw groeide in de eerste 25 minuten uit tot een echte beker thriller. Robby Jonkman bracht Transport Vooruit al na enkele minuten op voorsprong. Voorde Zeemeeuw, met uitblinker Jur- gen de Jonge voorop, het sein om de mouwen op te stropen. Dat resulteerde in de gelijkmaker door Ronald Hinneman: 1-1. Maar Adri van Hanegem deedt al snel zijn naam van sluip schutter eer aan en bracht zijn Afscheidswedstrijd Klinsmann STUTTGART (SID) - Voetballer Jürgen Klinsmann krijgt op 24 mei zijn afscheidswedstrijd. Het duel vindt in het Gottlieb- Daimler-Stadion in Stuttgart plaats. De voormalig aanvoer der van het Duitse elftal heeft dat gisteren bekendgemaakt. De wedstrijd zou aanvankelijk een week eerder zijn, maai wegens een mogelijk vriendschappelijke confrontatie tussen Bayern München en AC Milan werd tot uitstel besloten. De ontmoeting rond Klinsmann gaat tussen een door de aanval- Ier samengesteld wereldelftal en een team van de beste spelen van VfB Stuttgart van de afgelopen tien jaar. SID Bobber gewond bij instappen CORTINA D'AMPEZZO - Bemanningslid Charles Oula is bi; de laatste training voor het WK viermansbob in Cortina d'Ampezzo ernstig gewond geraakt, De 26-jarige Monegask raakte na de start voor de eerste manche uit balans en sprong naast de slee. De in Tunesië geboren bobsleeér raakte uitersi ongelukkig met het linker been beklemd tussen de bob en de houten rand in de wand van het ijskanaal. Hij scheurde daar bij de peesband die over de knieschijf loopt. Het botstuk zeil raakte ook beschadigd. Oula is naar Marseille overgebracht om te worden geopereerd. DPA Cambuur-Feyenoord 17 maart ZEIST - De KNVB heeft een nieuwe datum aangewezen vooi het duel tussen Cambuur en Feyenoord. De wedstrijd word! nu op woensdag 17 maart gespeeld. De confrontatie moest af- gelopen zondag wegens hevige sneeuwval worden afgelast ANP WK biatlon opnieuw afgelast KONTIOLAHTI - De WK biatlon in Kontiolathi is voor di zesde keer afgelast. Wegens de aanhoudende kou, een tempe ratuur van -32 graden, kon de sprint voor de mannen en vrou wen opnieuw geen doorgang vinden. De organisatie hoopt m dat beide sprints vrijdag kunnen worden gehouden. De inter nationale biatlonunie heeft de wereldbekerfinale in Holmen- kollen als vervanger voor de WK aangewezen. Alle onderde len die niet kunnen worden afgewerkt in Kontiolahti moetei dan van 11 tot 14 maart plaatsvinden. DPA Pitcher maakt bijgeloof te gelde NEW YORK - Werper Turk Wendell, een reliever van naam ei een kleurrijk figuur in de Major League, heeft een contraci getekend voor een jaar bij de honkbalclub New York Mets. D( overeenkomst levert hem in 1999 1,2 miljoen dollar op én 91 cent. Wendell heeft namelijk een bijzonder millenniumpro bleem. Hij probeert met die vreemde salariseis cle hogen machten aan zijn zijde te krijgen. „Ik ben een beetje bijgelo vig", bekende de pitcher, die zweert bij nummer 99 op zij: honkbalpak. „Waarom niet? Ik ben nu eenmaal gek op dat ge tal. Daarom wilde ik zo vaak mogelijk 99 in mijn contract op genomen hebben. Dat brengt geluk." RTR Doping in Italië hard aangepakt ROME - Doping in Italië wordt voortaan strafrechtelijk vei volgd. De gezondsheidscommissie van de Italiaanse senaa heeft dat besloten. Volgens de wet kan een gebruiker, een han delaar of verstrekker van verboden middelen een gevangenis straf krijgen van maximaal drie jaar. Artsen die doping aai sporters verschaffen hangt een beroepsverbod van een jaa boven het hoofd. Met de wet reageert de politiek op het do pingschandaal in het voetbal. Daardoor krijgen ook de open bare aanklagers voortaan de mogelijkheid doping in de spoi daadwerkelijk te vervolgen. DPA ploeg op een 3-1-voorsprong. Maar Niek Maenhout bracht op slag van rust Zeemeeuw weer in de wedstrijd: 3-2. Na de rust hielden beide ploe gen elkaar lange tijd in even wicht. Michel de Ruijsscher tekende voor 4-2, maar ander maal Niek Maenhout zorgde voor de aansluitende treffer: 4- 3. Henk Ottens bracht de kloof weer op twee doelpunten (5-3), maar Ronald Hinneman had het antwoord meteen klaar: 5-4. Ook Michel de Ruijsscher bleek met zijn tweede treffer (6.-4) niet in staat de veerkracht van Zee meeuw te breken. Stefan Roche tekende meteen voor 6-5, waar door de Zeemeeuw nog steeds op een verrassing mocht hopen. De ploeg had echter buiten Henk Ottens gerekend. De trai ner van Aardenburg tekende zelf voor 7-5, bood vervolgens Frank van de Vijver een niet te missen kans (8-5) en voltrok tot slot zelf het vonnis: 9-5. Golf Meerman, Jaap Meerman, Er- win Duijsserinck, Robbie van den Hemel, Ronnie Nobus, Rudi Minnaert, Mare Wabeke en Piet de Koeijer. Dubai. Desert Classic, na eerste ronde: 1 Price (GBr). McGinley (Ier) 67, 3, Riley (A us), Garcia (Spa), Cejka (Dui) 68, 6. o.a. Olazabal (Spa) 69; 109. Muntz (Ned) 77. 118. Woosnam (GBr), Ballesteros (Spa) 78. Welkom. Zuid-Afrikaanse Masters, na eerste ronde: 1Hobday (ZAf) 61,2. Botes (ZAf), Johnstone (Zim) 65,4. Liddle(ZAf), Bilbo (VSt), Terblanche (ZAf) 66 Sportprijsvragen Lucky 10 van donderdag 11 februari: 2-3-8-9-12-14-17-18-21-22-23-29- 30 - 34 - 35 - 37 - 49 - 53 - 55 - 64. (onder voorbehoud) Tennis Sint Petersburg. Mannen, 700.000 gul den. Tweede ronde: Siemerink (Ned/1) - Jonsson (Zwe) 7-6 6-2, Hrbaty (Slw/6) - Clement (Fra) 6-2 6-3, Rosset (Zwt/2) - Grosjean (Fra) 6-2 7-6, Raoux (Fra) - Knippschild (Dui) 6-3 7-6, Safin (Rus/4) - Tillström (Zwe) 6-3 6-4, Prinosil (Dui) - Gustafsson (Zwe/3) 4-6 6-3 6-4. Kwartfinales: Siemerink - Kornienko, Pri nosil - Raoux, Hrbaty - Safin, Pavel - Ros set. Prostejov (Tsj). Vrouwen, 225.000 gul den. Tweede ronde: Hopmans (Ned) - Van Roost (Bel/2) 6-42-6 5-2 opgave, Ne- meckova (Tsj) - Rittner IDui) 5-7 6-1 6-4, Cocheteux (Fra) -Studenikova (Slw) w.o. Kwartfinale: Farina llta/3) - Dechy (Fra/8) 6-4 6-1. Dubai. Mannen, 2,2 miljoen gulden. Tweede ronde: Golmard (Fra) - Kucera (S lw/5) 7-6 6-1, Kuerten (Bra/8) - Van Herck (Bel) 6-3 6-2, Henman (GBr/3) - Bjórkman (Zwe) 6-3 7-6, llie (Aus) - Korda (Tsj) 6-1 6- 3. Kwartfinales: llie - Kuerten, Clavet - Kie- fer, Golmard - Henman, Mantilla - Moya. Wolfsburg. Mannen, Challenger. Tweede ronde: Bastl (Zwi) - Kempes (N ed/5) 6-4 6-2. San Jose (Californië). Mannen, 600.000 gulden. Eerste ronde: Delgado (Par/8) - Steven (N Ze) 5-7 6-47-5, Rodriguez (Arg) - Hernan dez (Mex) 6-4 6-7 6-3. Tweede ronde: Karbacher (Dui) - Lareau (Can) 6-3 6-7 6-3, Ruud (Noo) - Goldstein (VSt) 6-1 7-6, Mamiit (VSt) - Agassi (V St/2) 0-6 6-6 diskwalificatie, Chang (V St/4) - Squillari (Arg) 6-4 7-6. razijn (Bel); Nederlanders: 21Pronk CS, 23. Boven, 28. Van Kessel, 29. Voskae, 30. Den Bakker, 36. Hoffman, 42. Knavi 49 Kroon 4.09, 62. Vries, 70. Talen 91 71Jeurissen, 72. Cerneus, 82. Reineriiv 86. Hiemstra, 95. Van Steen, 118. Horói 17,54. Eindklassement: 1. Rebollo 17.36.47, Cabello 0.26,3. Moller (Den) 0.48,4. Ps cual (Spa)0.50,5. Unai (Spal, 6. Gonzals (Spa),7. Farazijn,8. Casas,9. Boven l.ü 10. Pronk 1.58,19. Vries 10.02,20 Dekks r 10.08. 23. Kroon 10.59, 29. Jeurissa 21.38. 30. Reinerink 23.38, 32. Heimslr 24.52, 34. Ypenburg 25.31, 37. Tale 30.12. Ronde van de Middellandse Zee. Twee i de etappe. La Seyne-sur-Mer - Lancond Provence: 1 Kirsipuu (Est) 110,5 km i 3.08.55, 2. Sweet (Aus), 3. Capelle (Fra' 4. Baldato (Ita), 5. Hauptman (Slv), 6. P ziks (Let), 7. Zandarin (Ita), 8. Kivilev az), 9. Assez (Bel), 10. Spruch (Pol). Klassement: 1. Rebellin (Ita) 7.00.48, Belli (Ita) 0.05,3 Moncoutié (Fra) 0.07, Boogerd (Ned) 0.16,5. Manzatti (Ita) 0.25 6. Jonker (Ned) 0.26,7. Beat Zberg (Zwi 8. Merckx (Bel) 0.32, 9. Celestino (Ita 0.37,10. Ledanois (Fra) 0.46. Voetbal Los Angeles. Argentinië - Mexico 1-0 (0- 0) 67. Sorin 1-0, Toeschouwers: 91 585. Kingston. Jamaica - Costa Rica 1-1 (0-1). 35. Drummond 0-1, 80. Burton 1-1. Toe schouwers: 16.000. Volleybal Cupwinners Cup mannen, groep A, vijf de ronde: SV Wuppertal (Dui) - San Jose Soria (Spa) 2-3 (25-20 22-25 25-23 23-25 12-15), IT Remote/Zwolle (Ned) - NJ Bu- dejovic (Tsj) 0-3, Cuneo (Ita) - Matador Puchov (Slw) 3-0, AS Connes (Fra) - Zon hoven (Bel) 3-1. Stand: 1. Budejovice 5-8 (14-3), 2. Cuneo 5-8 (12-4), 3. Cannes 5-8 (12-4), 4. Wup pertal 5-6 (11-7), 5. Puchov 5-4 (6-11), 6. Soria 5-4 (6-11), 7. Zwolle 5-2 (4-12), 8. Zonhoven 5-0 (2-15). Waterpolo Montreal. Canada Cup, vrouwen. Cana da - Nederland 10-8 (2-1 5-1 1-2 2-4). Sco rers Nederland: Leijendekker 3, John 3, Van den Berg, Overdam. Duitsland - Ver enigde Staten 8-14(1-4 2-4 1-3 4-3). Wielrennen Ronde van Mallorca. Vijfde etappe, Pal- manova - Palmanova: 1. Cabello (Spa) 141,7 km in 3.47.26,2. Dekker (Ned) 0.02, 3. Caucchioli (lta)0.03,4. Elli (Ita), 5. Man- cebo (Spa), 6. Rebollo (Spa). 7. Ypenburg (Ned), 8. Osa (Spa). 9. Casas (Spa), 10. Fa- PARIJS - De ploegleiders en d organisatoren van wielerwed strijden overleggen over de hei schikking van de kalender. D teams klagen over de samen stelling van de lijst. Met name de maand april is di seizoen in de ogen van de ploe gen met de klassiekers Parijs Roubaix, Luik-Bastenaken Luik en Waalse Pijl veel te druk Voor het jaar 2000 zou dit moe ten worden veranderd, Ploegleider Manoio Saiz vai ONCE heeft op het overleg aan gedrongen. Als schrijver vanhe rapport 'Het wielrennen in di 21e eeuw' heeft hij onderzoei gedaan naar de invulling vand kalender. De internationale wielrenuni (UCI) die verantwoordelijk voor de lijstheeft bij monde va voorzitter Hein Verbruggen in teresse getoond voor de bijeen komst. AFP Massop wordt trainer van Kloetinge 2 KLOETINGE - Raymond Mas sop uit Zierikzec wordt met in gang van volgend seizoen tra ner van de tweede selectie va de voetbalclub Kloetinge. De hoofdklasser heeft daarmf een opvolger gevonden vol Karl Vergouwen, die naar VC vertrekt. Raymond Massö speelt dit seizoen zelf nog b Zierikzee. Hij volgt de trainers cursus 1 en loopt op dit momen stage bij FC Den Haag. Willem van Hanegem in een karakteristieke pose. „Henk Angenent aangetrokken? Dat lijkt me een goeie rechtsbuiten. foto Paul Vreeker/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 50