Basco verdedigt Eiland-plannen PZC Schilderijen door kinderogen Duurzaam Veilig gaat op de helling zeeland 18 Bewoners krijgen betaalbare woningen terug Eerste aanvullende verzekering voor mensen met uitkering Sloop watertoren Terneuzen nabij C ROOT IN vrijdag 12 februari 1999 door Edith Ramakers VLISSINGEN - Basco stond niet voor zichzelf te preken, zo als B. Baert van de Vlissingse woningbouwcorporatie het donderdagavond omschreef. ..Want dan kunnen we wel iets anders bedenken. Basco heeft haar naam op te houden op het gebied van sociale woning bouw. We willen meedoen in de ontwikkeling van het Binnen- havengebied van Vlissingen, omdat er iets te verdienen is. We kunnen mooie woningen op een mooigelegen locatie bouwen, Vrijwillige brandweer onder druk BRUINISSE - De toekomst van de brandweer op Schouwen- Duiveland hangt af van vol doende aanwas en animo van vrijwilligers. Aandacht voor scherpere eisen op het gebied van veiligheid is goed, maar moet niet overdreven worden, zo zei burgemeester J. Assel- bergs op de jaarvergadering van de brandweerpost Bruinisse. Asselbergs ging onder meer in op het project Versterking Brandweer van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Tot op zekere hoogte kunnen de vrij willigers met de door beroeps krachten opgestelde verscherp te regelgeving uit de voeten, maar niet tegen elke prijs, zo werd duidelijk gemaakt op de bijeenkomst. De burgemeester toonde begrip voor dat stand punt. ..De grens is bereikt", ver klaarde Asselbergs, die hoopte dat dit ook achter de Haagse bu relen 'tussen de oren zal komen'. Alleen een op de praktijk ge richt scenario kan de vrijwillige brandweer in het gareel houden, zei hij. De Bruse brandweer heeft een druk jaar achter de rug. De ze ventien leden van de post waren samen meer dan 1300 uur in touw bij brandmeldingen of an dere vormen van hulpverlening. waar Basco beter van wordt, maar waar vooral u als huidige bewoner van het Eiland van meeprofiteert." Basco had iets uit te leggen. Me dio december viel er van Basco een brief in de bus van de 93 wo ningen aan de Piet Heinkade en de Van Speijkstraat. Daaruit bleek dat de bewoners binnen afzienbare tijd moesten verhui zen. Over de exacte inhoud van de plannen bleef het verder stil. „En daarover mogen we nu nog niet breed uitweiden. We heb ben een taxatiefout gemaakt. We hebben te hard gelopen. Van de Stuurgroep KSG hadden we medio december verwacht, dat ze haar voorkeur voor een con sortium (een bouwcombinatie) uit zou spreken. Maar dat heeft ze zelfs nu nog steeds niet ge daan. We horen dat in maart, is de verwachting." Die stuurgroep (waarin verte genwoordigers van de Konink lijke Schelde Groep, de provin cie Zeeland en de gemeente Vlissingen zitten) had aan twee bouwcombinaties gevraagd een visie op de ontwikkeling van het Scheldeterrein te geven. Basco participeerde in een van de twee combinaties door haar eigendom, de huizen en grond van het Eiland, in te brengen. Daarmee werd het Scheldeter rein tot Binnenha vengebied uit gebreid. „En waarom deden we dat, is uw terechte vraag. Een aantal huizen is in de jaren 1953, 1954 gebouwd. Over een paar jaar moet er iets gebeuren met die huizen U zult ervan schrik ken hoe duur renovatie is. Dat is veel duurder dan slopen. Wijals Basco moeten kijken hoe we be taalbare huurwoningen kunnen behouden." En die kans hoopt Basco nu te krijgen, legde Baert uit: „Wij kunnen, als alles doorgaat, ga randeren dat er honderd mooie en betaalbare woningen terug komen met zicht op de Binnen haven. De rekening van de te ho ge kosten, peurt Basco uit de zak van een projectontwikkelaar." Die projectontwikkelaar kan aan de slag op de gewilde grond van het Eiland, met uitzicht op In het Stedelijk Museum is een expositie te zien met werk van basiss< door de schilderijen van de Zeeuwse familie Schütz. door Miriam van derSchot VLISSINGEN - In het Stedelijk Museum Vlissingen zijn vanaf vandaag echte 'meesterwerken' te bezichtigen. Aan de kunst werken is te zien hoe kinderen de schilderijen van de Zeeuwse familie Schütz interpreteren. Op de expositie 'Schütz, gezien door de ogen van kinderen' zijn daarom niet alleen schilderijen te bewonderen, maar ook kijk dozen en tekeningen. Alle kunstwerken worden op oog hoogte van kinderen geëxpo seerd. Het afgelopen jaar werden in het Stedelijk Museum Vlissin gen, het Zeeuws Museum in Middelburg en het Marie Tak van Poortvlietmuseum in Dom burg de tentoonstelling 'de Zo mer van Schütz' gehouden J. W. Schütz maakte in de ne gentiende eeuw tot ongeveer 1930 realistische zeegezichten met de Zeeuwse lichtinval. Zijn zoon maakte voornamelijk ex pressionistische werken. Bezoe kende kinderen en leerlingen van Zeeuwse basisscholen heb ben na een bezoek aan een expo sitie een eigen meesterwerk ge maakt voor een prijsvraag. De winnaars worden bij de opening van de expositie gehuldigd en krijgen een kinderboek. Zeegezichten De werken zijn ingedeeld in de categorieën individuele inzen ders en basisscholen. De win naar uit de eerste categorie is Franzisca Ulpen uit Bonn (D uitsland), dieniet bij de prijsuit reiking aanwezig zal zijn. De winnaar van de tweede groep is Basisschool Cypressenhof uit Middelburg. Beiden hebben net als de kunstenaars zeegezichten gemaakt. Het werk van Linda Slaakweg van de Cypressenhof krijgt een eervolle vermelding. Naast kleurgebruik valt op hoe zij de overgang van de wolken in de golven heeft weergegeven. Dat was een geliefd onderwerp van Schütz. We hadden al die werken en het leek ons leuk ze te exposeren", door Sheila van Doorsselaer OOSTBURG - De kogel is door de kerk. Drie jaar na de start van het project Duurzaam Veilig Verkeer West Zeeuws-Vlaande- ren is het Bestuurlijk Overleg, met daarin de wegbeheerders, donderdagmiddag tot de con clusie gekomen dat een herbe zinning nodig is. Verwacht wordt dat binnen een paar maanden een herformule ring van het beruchte verkeers- project gereed is. Het Bestuur lijk Overleg heeft de beslissing genomen naar aanleiding van een door de gemeentebesturen de Binnenhaven en, vanuit de hogere woonlagen, op de Wes- terschelde, „Als we niet tot die afspraak met die projectont wikkelaar (uit het consortium) zouden komen, dan leggen we 50.000 gulden per nieuwe wo ning toe op zo'n plaats aan de Binnenhaven. Dat is bij elkaar zo'n 5 miljoen gulden. Dan mag je toch spreken van een onren dabele investering. Meedenken Baert riep een paar keer op om met Basco mee te denken en spreken over de verdere uitwer king van de plannen. „Als het ieder voor zich wordt, dan weet ik wel hoe het eindigt. We willen graag door een bewonerscomité geprikkeld worden. Een kri tisch comité dat de wensen van de bewoners aan ons over brengt." Hij vervolgde: „De eerstkomen de vier jaar hoeft niemand iets te vrezen. Want eerst moet de Schelde de binnenstad van Vlis singen verlaten. En ik vind het verdacht stil rond dat vertrek. Ik ga er zelfs aan twijfelen. Wij zullen ook voor een sociaal plan zorgen, dat duurt ook weer een paar jaar. We doen niet aan wis selwoningen, dat vindt Basco een gedoe. We bieden u verhuis kosten aan voor, als u wilt, een nieuw huis aan de Binnenha ven." Baert deed zijn best om die ruil aan te prijzen, maar toch griefde het een aantal bewoners dat ze niet voor een schappelijke prijs terugkonden keren naar het Ei land. „Het gaat de meeste van ons niet om luxueuze woningen, maar wel om de plaats: achter de dijk en met uitzicht op de ha ven, waar altijd beweging is", klonk het uit de zaal. Eén van de ongeveer honderd aanwezigen vulde aan dat de huizen heel gewild zijn. „Waar om zou u dan veranderen? Er is geen leegstand. Laatst stond er één woning hooguit één dag leeg en toen lag er een brief in de bus. Iemand had er duizend gulden voor over om het huis te huren. U stuurt ons weg van die mooie plaats." Herstel van de watertoren zou Terneuzen maar liefst drie miljoen gulden kosten. foto Charles Strijd door Joost Bosman TERNEUZEN - De sloop van de watertoren aan de Scheldebou- levard in Terneuzen is een stap dichterbij gekomen, nu uit on derzoek is gebleken dat de staat waarin het bouwwerk verkeert slecht is. De renovatiekosten zullen maar liefst drie miljoen gulden bedragen. „Dat is erger dan we hadden verwacht", ver klaarde wethouder A Stahl-He- melsoet donderdag tijdens de gecombineerde commissiever gadering Financiën en Ruimte lijke Ordening. Ze sprak zich uit voor de sloop van de watertoren. Het onafhankelijke onderzoek, uitgevoerd door het bureau Grontmij uit Heerlen, was door het college van B en W gelast, al vorens het een vergunning kon afgeven voor de bouw van twee appartementtorens op de plaats waar nu de watertoren staat. Vorige week zijn daarvoor de plannen binnengekomen. Stahl: „We hebben altijd gezegd dat er voor de watertoren een hoog waardig gebouw in de plaats moest komen, een blikvanger. Met de huidige bouwconcepten willen we naar de raad. Ze pas sen goed in de omgeving." Overigens wees Stahl erop dat er voor de sloop noch voor de nieuwbouw al vergunningaan vragen liggen van de Terneu- zense aannemer Van der Poel, die de appartementengebou wen wil neerzetten. Het feit dat de toren mogelijk als monument wordt aangemerkt, kan de sloopplannen nog blokkeren. Maar als dat niet gebeurt, dan kan de gemeente een sloopver gunning niet weigeren, merkte Stahlop. Ze erkende dat de gemeente zich geen inspanning heeft getroost om de watertoren op de monu mentenlijst te krijgen. door Joost Bosman TERNEUZEN - Uitkeringsge rechtigden in Terneuzen, Axel en Hulst kunnen vanaf 1 april collectief een aanvullende ziek tekostenverzekering krijgen te gen een lagere premie. Daartoe hebben de drie gemeenten donderdag een contract onder tekend met OZ Zorgverzekerin gen. De Zeeuws-Vlaamse ge meenten zijn daarmee de eerste in Zeeland. Het zogeheten Plus Extra Pak ket is gunstig voor alle partijen, zo benadrukten de betrokken wethouders en OZ Verzekerin gen. De verzekerden omdat ze minder hoeven te betalen, de ge meenten omdat er minder een beroep hoeft te worden gedaan op de bijzondere bijstand en de verzekeraar omdat die geen problemen meer heeft met de in ning en incasso's. De totale premie van het Plus Extra Pakket bedraagt 21,30 gulden, maar de uitkeringsge rechtigde betaalt slechts 12,25 gulden: de gemeente draagt 6,30 gulden bij, terwijl OZ Zorgver zekeringen een korting biedt van 2,75 gulden. Personen in de leeftijd van 18 tot 23 jaar krij gen van OZ nog eens een voor deel van vijf gulden. Waarschijnlijk volgend jaar zal worden bezien of de aanvullen de zorgverzekering ook be schikbaar wordt gesteld aan niet-uitkeringsgerechtigden met een inkomen dat maximaal 110 procent boven het bij standsniveau ligt. De belang, hebbenden worden automa tisch ingeschreven voor het aanvullende pakket, maar kun nen een antwoordkaart retour neren als ze geen belangstelling hebben. Volgens gegevens van de Zie- kenfondsraad is zeker een kwart van de ziekenfondsverze kerden onvoldoende verzekerd. In Terneuzen heeft een kleine twintig procent van de uitke ringsgerechtigden geen aanvul lende verzekering. Dertien pro cent van de doelgroep beschikt alleen over een zogeheten basis pakket als aanvulling. Aanvan kelijk zou het Plus Extra Pakket al vorig j aar april worden gepre senteerd, maar problemen met de automatisering en de admi nistratie hebben tot vertraging geleid. Twee jaar geleden introduceer de Leeuwarden al een dergelijke collectieve voorziening voot minima, waarna Breda en Spij- kenisse volgden. In Zeeland zouden ook Middelburg en Vlis singen interesse hebben voor het idee. Technika 10 TERNEUZEN - Technika 10 Terneuzen, het project dat meis jes met onder andere elektrici teit leert omgaan, is over de kop, De cursus die maandag 22 fe bruari zou beginnen, is afge zegd vanwege een tekort aan vrijwilligers. lie zich lieten inspireren foto Ruben Oreel vertelt directeur W. Weber van het Stedelijk Museum Vlissin gen. „Sommige groepen teken den alles op een blauwe achter grond en anderen schilderden op linnen. De inzendingen vari eren van de Titanic tot een inter pretatie op 'De grote storm van 1881'. Hoeveel we ontvangen hebben weet ik niet, maar we hebben het museum er helemaal mee vol gehangen. Tussen de werken van de kinderen hebben we originele schilderijen opge hangen." De tentoonstelling is nog te be zichtigen tot en met 28 februari. van Sluis-Aardenburg en Oost burg geschreven 'gedragen vi sie'. Sluis-Aardenburg en Oostburg vinden dat de onvrede onder de burgers vormen heeft aangeno men die voor hen niet meer te aanvaarden zijn. De Oostburgse wethouder L. Wille, lid van het Bestuurlijk Overleg, die in zijn oppositietijd al pleitte voor een heroverweging, spreekt van een doorbraak. „De vraag of we ver der gaan met de uitvoering van Duurzaam Veilig staat buiten kijf. Natuurlijk gaan we verder, maar wel anders. Met intens verdriet hebben wij kennisgenomen van het overlijden van TON VOSSEN Al onze gedachten zijn bij Anja, Inge, Karen en Eli- se. Wij wensen jullie heel veel sterkte. Alle kinderen, leerkrachten, de Medezeggenschapsraad en dp Ouderraad van Openbare Basisschool 'Duiveland'-Sirjansland Sirjansland, 11 februari 1999. Diepgeschokt en met grote verslagenheid hebben wij kennisgenomen van het plotselinge overlijden, op 10 februari 1999, tijdens de uitoefening van zijn functie, van TON VOSSEN Expert bij de Scheepvaartinspectie Wij verliezen in hem een zeer gewaardeerde mede werker en fijne collega. Wij wensen zijn vrouw, kinderen en verdere familie de kracht en sterkte toe om dit verschrikkelijke verlies te dragen. Directie en medewerkers van de Scheepvaartinspectie KLEIN TRANSPORT Ook voor bedrijfswagens moet u bij Goedhart zijn! De Hyundai H 100 Gesloten Bestelauto De ideale bestelwagen ir iedere toepassing. Leverbaar als geslo ten bestel of met dubbele cabine. Als benzine of turbodiesel motor De H 100 is er al vanaf 1 zi.995 excl. BTW I De Hyundai H 200 Gesloten Bestelauto Leverbaar als gesloten bestel en met dubbele cabine. - als benzine of tur- bodiesel motor. De H 200 - is er al vanaf f25.495, excl. BTW <3> HYUnDHI GOEDHART Middelburg, Kleverskerkseweg 7-9, tel. 0118 - 636248 WERVEN VAN HOGER OPGELEIDEN MET DE WEGENER DAGBLADEN COMBINATIE BEREIK: 290.000 HBO+ (=36%) IN ÉÉN KLAP OF VERDEELD OVER: GODC Gelderland/Overijssel Zwolse Courant Nieuw Kamper Dagblad Dagblad Flevoland Apeldoornse Courant Gelders Dagblad Deventer Dagblad Overijssels Dagblad Arnhemse Courant UZDC Utrecht/Zuid-Holland/Zeeland Utrechts Nieuwsblad Veluws Dagblad Amersfoortse Courant Dagblad Rivierenland Haagsche Courant Goudsche Courant Provinciale Zeeuwse Courant De Twentsche Courant Tubantia effectieve oplage: 346.878 effectieve oplage: 329.624 ÉÉN OPGEEFADRES, ÉÉN FACTUUR BEL: 055-5 388 779 FAX: 055-5 388 787

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 18