F rans Maas zoekt verspringtalent Emiel Dorst vertrekt bij RBC Dubbeldam rijdt in Zuid-Afrika Nederlagen voor reserves Matisse Nog weinig animo voor Den Inkelloop Eijkelkamp vreest voor einde loopbaan Cricketer Zuiderent moet bij Sussex knokken voor plaats Goese bondscoach zit vol ambitie en ideeën uitslagen agenda loor Natascha Neef door Frits Bakker ALMERIA - Davy Dubbeldam rijdt zijn eerste wedstrijd van dit jaar in Zuid-Afrika. De Duitse ploeg van Team Colog ne, waarvoor hij uitkomt na zijn vertrek bij TVM, is in de komende weken op twee fron ten aktief. Het grootste deel van het team rijdt de Ruta del Sol van 14 tot en met 18 februa- Davy Dubbeldam en Jans Koerts rijden met een gecombi neerde Zuid-Afrikaanse ploeg de Vodacom Rapport Toer. De Zeeuwse profrenner bereidt zich sinds vorige week voor in het zuiden van Spanje, ,,Mijn ploeg kon niet meer starten in de Ronde van Mallorca, omdat de westrijd was volgeboekt. We rijden nu elke dag lange en zware trainingsritten", aldus Dubbeldam. Na twee weken Spanje keert Dubbeldam morgen (vrijdag) terug. Tien dagen later vertrekt hij met enkele nog aan te wij zen renners uit de ploeg naar Zuid-Afrika. Dubbeldam blijft in totaal drie weken in Zuid-Afrika waarin hij na de Rapport Toer nog twee wed strijden rijdt. De Rapport Toer was voorheen een koers voor vrije liefhebbers. De Zeeuwse renners Frank Gommers, Henk Peters en Frans Dubbeldam re den de wedstrijd in 1983. De Zeeuws-Vlaming" Frank Gommers: „Toen wij de wed strijd reden, kwamen er van wege de boycot van Zuid-Afri ka profs uit Spanje en Portugal onder een valse naam mee. Het was wel allemaal goed georga niseerd en het prakoers is prachtig. Met veel etappes in de bergen." De UCI heeft de wedstrijd dit jaar op de profkalender gezet. De Rapport Toer gaat over tien etappes met een totale lengte van zo'n 1500 kilometer. GOES - Slank van postuur, irachtig, een goede coördinatie ;n een goede basissnelheid, jaar verspringers met deze [waliteiten is bondstrainer ■rans Maas op zoek. De Goese- laar wil zijn bijdrage leveren lan de nieuwe generatie talen en. Na de succesjaren van 'rans Maas en Emiel Mellaard het niveau van het versprin- ;en in Nederland gedaald. „Er sniet al te veel talent in Neder- and." Vanaf 1986 tot 1996 hebben Imiel en ik heel goed gespron- ;en, we hebben ook veel inter- ïationale ervaring opgedaan. )e generatie die na ons kwam, iacht er veel te makkelijk over. )ie sprongen 7.50 meter en lachten dat ze de acht meter nakkelijk zouden kunnen ha- en." Maar dat blijkt in praktijk ïogal tegen te vallen. ,Ze missen een stukje discipline im wat voor de sport over te ïebben en willen met eenmini- nale inspanning een prestatie everen. Ze willen te snel resul- aten zien, terwijl verspringen uist een sport is waarin je veel noet investeren", aldus Maas, lie zijn sportieve hoogtepunt leleefde in 1988 toen hij op het ,K indoor in Boedapest een jouden medaille won. ,,In mijn [roep waren we met een stuk of icht jongens, die met z'n allen vat wilden bereiken. We wilden laarvoor alles opzij zetten." Nu dat anders, meent de bonds- rainer. „Er zijn teveel afleiders: ïitgaan, vrienden, geld verdie- ten Ze willen vanalles. Dat [eldt niet alleen in de sport, naar ook in het algemeen in de naatschappij Sinds vorig jaar november is de oud-verspringer in dienst van de atletiekunie als bondstrai ner. In 1996 beëindigde Maas zijn carrière toen hij, gehinderd door een rugblessure, de limiet voor de Olympische Spelen van Atlanta niet haalde „Ik heb daarna een periode gehad dat ik niets met atletiek wilde doen. Ik had er even mijn buik van vol, was er 25 jaar mee bezig ge weest. Maar het aanbod van de bond was heel mooi. Ik heb een eigen visie en die kan ik nu kwijt. Het zou zonde zijn om er varing en kennis verloren te la ten gaan." Olyslager Daarom begrijpt Maas niet waarom er niet meer oud-atle ten door de KNAU zijn bena derd om bondstrainer te wor den. „Marjan Olyslager is bondstrainer voor sprint en horden en dat spreekt toch aan Maar ook Nellie Cooman of Rob Druppers hebben een meer waarde voor veel mensen." De selectie van Maas bestaat uit negen springers. En hoewel hij vindt dat ze zich in hun eigen tempo moeten ontwikkelen, verwacht hij dat Mark van dei- Worp en Sharon Jaklovsky dit jaar iets kunnen laten zien. „Zij kunnen als uithangbord funge ren, waardoor anderen harder gaan trainen. Mark heeft zich alleen nog niet kunnen kwalifi ceren voor een internationaal toernooi. Dat is jammer, want daar kan je ervaring opdoen. In Nederland blijf je constant in hetzelfde circuit ronddraaien." De selectie komt nu nog inci denteel bij elkaar, ongeveer eens per twee weken. Maar als het aan Frans Maas ligt. komt daar verandering in. „Meestal ko men we op zaterdag bij elkaar door Hans Hollestelle 'GOES - Matisse 2, de enige [Zeeuwse zaalvoetbalploeg in de reserve eerste klasse van het dis trict Zuid I, heeft tegen de ver houdingen in met 2-3 verloren Iran Gilze '84. Atlanta bederft eerste thuisduel Chicago Bulls CHICAGO - Atlanta Hawks heeft de eerste thuiswedstrijd van Chicago Bulls bedorven. De kampioen van de Noord-Ameri- vaanse profbasketballiga ver loor met 71-87. Srote boosdoener was Steve Smith met vijftien punten in het laatste kwart. In totaal nam Smith dertig punten voor zijn rekening. Voor Chicago was het de tweede nederlaag in vijf duels van het post-Jordantijdperk. Kukoc was topscorer met slechts zes tien punten. Bulls verloor in het United Center geen enkele ope ningswedstrijd sinds 1994. EFE door Sjaak Sinke KRUININGEN - Na het loodzware Zeeuws kampi oenschap halve marathon af gelopen zondag in Cadzand, staan de Zeeuwse atleten nog niet te springen om zaterdag de dertiende Den Inkelloop over 10 Engelse mijl te lopen. Ook het NK veldloop voor veteranen, dat zondag wordt gehouden, houdt atleten uit Kruiningen weg, zoals Jan de Wilde uit Driewegen. Voor Edwin de Leeuw (A V'56) is de Den Inkelloop een goede test om te kijken hoe hij er voor staat na zijn lang durige blessure, die hem on der meer verhinderde zijn ti tel in de CZ-crosscompetitie te verdedigen. Clubgenoot Wilko de Vos en Lion van Luyk (Dynamica) kunnen in het begin van de zestien kilo meter lange race wellicht wat steun verlenen aan De Leeuw. Bij de veteranen ko men Jaap Oele (AV'56), Wim van de Kreeke (AV'56), Piet van Horssen (Dynamica) en Karei van de Gruyter (D ynamica) in het strijdperk. Vrouwen Het aantal inschrijvingen bij de vrouwen is ook aan de ma gere kant. Tot woensdag meldden zich pas vier deel neemsters: Wilma Polder dijk, Elly Westerweele, Huquette Declercq (allen Dynamica) en Hanny de Ja ger (AV'56). Het parkoersrecord staat sinds 1997 bij de mannen op naam van John Vermeule met 50 minuten en 19 seconden. Carlien Harms klokte in 1995 de snelste tijd met 1 uur en 49 seconden. De Den Inkelloop start om 14.30 uur voor Cam ping Den Inkel in Kruinin gen. Frans Maas: „Wanneer je 7.40 meter of 7.50 meter springt, moet je veel investeren voor je rond die belangrijke acht meter zit." foto Willem Mieras en sommigen moeten dan afzeg gen omdat er op zondag wed strijden zijn. We trainen nu tij dens het indoorseizoen. Ik zou liever trainen in april tot en met juni, als voorbereiding op het zomerseizoen. Dan kunnen een weekend bij elkaar komen, dan is er meer tijd voor bijvoorbeeld coördinatietraining en kracht trainingen." Nu geeft hij op de centrale trai ningen vooral adviezen en be kijkt hij op welke punten de in dividuele springers zich kunnen verbeteren. De atleten moeten zelf gaan nadenken over hun sport en bovendien voor hon derd procent gemotiveerd zijn. Aan het negental verspringers heeft Maas met zijn persoonlijk aanpak de handen vol. Aan dachtspunten zijn onder andere de aanloop, afzet en zweeffase van de sprong. Om nieuwe talenten te zoeken, bezoekt Maas wedstrijden van junioren en senioren. Meestal in Nederland, maar soms ook in het buitenland. „Op die wed strijden kijk wat zich aandient en wat er rondloopt. Deelne mers aan het NK hebben al een bepaald niveau. Daar kun je dan aan gaan schuren en schaven." Naast zijn functie als bonds trainer heeft Maas ook nog een volledige baan als docent op het Goese Cios en is hij coördinator van het Olympisch steunpunt in Goes. Bovendien geeft hij ook regelmatig clinics bij atletiek verenigingen in de regio Zee land en Brabant. En dat doet hij met plezier. Maas denkt dat er hier een mogelijkheid ligt om een betere basis te leggen bij de jeugd. Samen met zijn oude trainer en ex-bondcoach Peter van Wijk heeft Frans Maas vol op plannen voor de toekomst. Want er is nog genoeg te doen. De verspringers uit de selectie zitten nog niet op hun top. „Wanneer je 7.40 meter of 7.50 meter springt, moet je veel in vesteren voor je rond die be langrijke acht meter zit. Dat gaat met een paar centimeter per jaar. In die tijd heb je iemand nodig die het in je ziet zitten en je kan blijven motiveren. En ik hoop dat ik daar een rol in kan spelen." De thuisploeg was veel sterker. De Brabanders werden vooral in het begin van de wedstrijd compleet overspeeld. Matisse kreeg legio kansen maar de bal wilde niet in het doel van de te genstander. Paal, lat en een goe de keeper stonden treffers in de weg. Door een succesvolle coun ter kwamen de Brabanders zelfs met 1-0 voor en door een af standsschot werd later 2-0. Dat was tevens de ruststand. Ryan de Meza bracht zijn ploeg terug tot 2-1. Verwaarloosd Matisse bleef aanvallen. De ver dediging werd wat verwaar loosd en weer was het raak voor Gilze, 3-1. Rodney de Meza bracht zijn ploeg terug tot 3-2. Matisse ging voor de gelijkma ker maar de tegenstander hield de gelederen goed gesloten en kon met de volle winst naar huis. Voor Matisse 2 was het de twee de nederlaag in enkele dagen. Tegen Bunga Melati 2 gingen de Bevelanders met 6-1 onderuit. Mike Scholten redde in die wed strijd de eer voor de verliezende Ploeg uit eerste divisie biedt te laag contract door Koen de Vries ROOSENDAAL - Etniel Dorst vertrekt aan het eind van het seizoen hoogstwaar schijnlijk hij eerste-divisie- ploeg RBC'. De 28-jarige voetballer uit Bruinisse kreeg deze week weliswaar een nieuw contract aangebo den van de Roosendaalse club, maar dat was volgens Dorst veel te laag. „De tijd dat ik tekende, alleen omdat ik het naar mijn zin heb, is voorbij." De deur blijft voor Dorst nog op een heel klein kiertje staan. „Ik heb tegen RBC niet gezegd dat het wat mij betreft over en uit is. Maar de kans dat ik een verbeterd contract krijg, is volgens mij erg klein. De voorzitter heeft gezegd dat de club zich eerst verder wil oriënteren en dat hij dan later misschien bij mij terug komt." Voor Dorst, die dit seizoen voor het eerst als full-prof bij RBC in dienst is en de drieja ren daarvoor semi-prof was. was de lage aanbieding een behoorlijke tegenvaller. „Mijn contract liep af en ik had verwacht dat de club eni ge waardering zou hebben voor mijn inzet de afgelopen jaren. Dit seizoen werd ik op tal van posities opgesteld. Ik heb zonder morren overal ge speeld." Emiel Dorst rest weinig an ders dan het huidige seizoen zo goed mogelij k af te maken. „Ik wil nog niet stoppen met betaald voetbal en hoop dat ik me nog bij een club in de picture kan spelen. Ik ben van plan elke kans te pak ken." Afgelopen zaterdag, toen RBC met 3-0 won van Telstar, speelde Dorst op de rechts- half-plaats. „Dat is mijn po sitie. Daar kom ik goed uit de verf. Ik hoop dat andere clubs dat ook zullen zien." Emiel Dorst denkt niet dat hij volgend seizoen bij RBC speelt. foto Willem Mieras door Gert Kramer HOONHORST - René Eijkel kamp vreest dat zijn loopbaan spoedig ten einde is. De spits van Schalke'04 kampt met een chronisch ontstoken achilles pees en overweegt serieus zijn kicksen na dit seizoen aan de wilgen te hangen. Het is zelfs niet ondenkbaar dat Eijkel kamp helemaal niet meer als profvoetballer in actie komt. Eijkelkamp verliet vorige week voortijdig het trainingskamp van Schalke'04 in het Zuid- Spaanse Marbella. Aanvanke lijk leek zijn achillespeesbles sure mee te vallen. Afgelopen maandag kreeg hij echter van de Eindhovense dokter Weber - een compagnon van PSV-clubarts Van den Hoogenband - een even duidelijke als sombere bood schap. Eijkelkamp: „Weber zei dat ik er meteen mee moest stoppen. De achillespees zit boordevol ont stekingen en kan elk moment afscheuren. Ik vond Webers uit spraak wat al te cru en ik vroeg hem of enkele weken rust niet zouden helpen. Maar Weber zei: 'Ook al rust je twee jaar, dan nog is die pees niet genezen'. Tsja, dan krab je je wel even achter je oren." Eijkelkamp gooit de handdoek nog niet in de ring. „Ik heb aan het einde van de week een ge sprok met trainer Huub Ste vens. Dan gaan we bekijken of en hoe ik nog iets voor Schalke kan betekenen. Na dat gesprek hak ik de knoop door. Ik heb het in Gelsenkirchen prima naar m'n zin en ben bereid om voor Schalke en Stevens risico's te nemen. Maar aan de andere kant moet ik óók naar m'n li chaam luisteren. Zo gauw die achillespees weer pijn gaat doen, is het finito. Dan stop ik subiet. De kans is dus zelfs aan wezig dat ik helemaal niet meer aan voetballen toekom." GPD van onze sportredactie AMSTERDAM - De eerste plaats in de bat-order. Dat is het doel dat cricketer Bas Zuiderent voor ogen heeft. Of de Rotter dammer daadwerkelijk de rij van Sussex opent blijkt pas op 13 april bij de start van de En gelse cricketconipetitie. Het wordt in elk geval geen zeker- heidje, zoals dat de voorgaande seizoenen bij VOC en VRA de landskampioen van 1998, wel een feit was. De handtekening onder het profcontract is nog niet ge plaatst. Maai; zo verzekert de bijna 22-jarige ex-student eco nomie. het papier zal niet lang leeg blijven. Maandag en dinsdag was Zui derent op bezoek in Brighton, de thuisbasis van Sussex. Hij sprak met alle geledingen van de ploeg. „De mensen waren heel vriendelijk en eerlijk. Ze heb ben mij verteld wat ze van mij verwachten. Ik voelde me al snel op mijn gemak. Ik heb zelfs nog getraind. Nee, voor mij is het al lemaal vrij duidelijk. Ik hoef niet meer naar andere ploegen te kijken." De cricketer sprak in Engeland met coach Peter Moores en captain Chris Adams. Met Zuiderent komt de county- ploeg van Sussex op twintig spelers. „Ik ben gewoon één van de twintig. Ik wil zelf openings- batsman worden. Ik zal er echt voor moeten gaan. Als ik het goed doe. speel ik permanent. Het is inderdaad anders dan in Nederland, waar het niveau best goed is, maar in Engeland zal het voor mij een echte strijd worden." GPD McCarthy ontbreekt in selectie JOHANNESBURG - De Zuid-Afrikaanse bondscoach Trott Moloto heeft tien debutanten opgeroepen voor het duel in de Cosafa Castle Cup met Botswana op 20 februari. De trainer kan voor deze wedstrijd niet beschikken over zijn belangrijk ste spelers in buitenlandse dienst, onder wie Bennie McCar thy van Aj ax. Hij heeft ze een week later nodig voor het k wali- ficatieduel voor de Afrika Cup met Gabon. RTR Hadzibegic bondscoach Bosnië SARAJEVO - De voetbalbond van Bosnië-Herzegovina heeft Faruk Hadzibegic aangetrokken als bondscoach. De 42-jari- ge trainer volgt Dzemaludin Musovic op, die vorige week na de tegenvallende prestaties in de EK-kwalificatieduels en de 2-1 -nederlaag in de vriendschappelijke wedstrijd tegen Mal ta opstapte. Bosnië staat vierde in kwalificatie groep negen met één overwinning, één gelijkspel en twee nederlagen. Had zibegic kwam 65 keer uit voor het nationale elftal van het voormalige Joegoslavië. RTR Vijfde afgelasting WK biathlon KONTIOLAHTI - Bij de wereldkampioenschappen biathlon in het Finse Kontiolahti is gisteren zowel de sprint voor vrou wen als voormannen voor de vijfde keer afgelast. Temperatu ren van vijfentwintig graden onder nul maken het doorgaan van de wedstrijden weer onmogelijk. De organisatoren hopen op weersverbetering opdat de wedstrijden vandaag doorgang kunnen vinden. DPA Versterking voor Dordrecht'90 DORDRECHT - De eerste-divisieclub Dordrecht'90 heeft zich versterkt met de Canadese international Davide Antonio Xausa. De 22-jarige aanvaller tekende na een stageperiode van tien dagen een contract voor de rest van het seizoen. Hij speelde eerder bij het Engelse Stoke City en het Schotse St. Johnstone. Xausa, geboren in Vancouver en ook in het bezit van een Italiaans paspoort, kwam twee keer uit voor het na tionale team van Canada. ANP Arbiters naar bijeenkomst Uefa ZEIST - De scheidsrechterscommissie van de Europese voet balbond Uefa heeft de arbiters Dick Jol, Mario van der Ende, Jan Wegereef en Jack van Huiten uitgenodigd voor een bij eenkomst in het kader van de mentale voorbereiding op wed strijden. De bijeenkomst wordt van 13 tot en met 15 februari in het Portugese Faro gehouden. ANP Gewichtheffer geschorst SYDNEY - Het Australisch olympisch comité heeft de ge wichtheffer Ducan van Rooyen twee jaar geschorst wegens doping. De sporter werd op 4 augustus vorig jaar betrapt bij een controle buiten de competitie. In zijn urine werden sporen van clenbuterol aangetroffen. Van Rooyen is de vierde Au stralische gewichtheffer in negen maanden die positief is be vonden. AFP Zeman mag blijven bij AS Roma ROME - De Tsjechische trainer Zdenek Zeman mag blijven bij AS Roma, ondanks een reeks slechte prestaties. Het be stuur maakte gisteren bekend dat zijn contract tot medio 2000 is verlengd. AS Roma behaalde uit de laatste elf duels slechts elf punten. Zeman sprak vorig j aar sterke vermoedens uit over dopingpraktijken in het Italiaanse voetbal. Het on derzoek van justitie dat daarop volgde, loopt nog. ANP Sportprijsvragen Lucky 10: 7-12-13-14-17-22-27-29-31-36- 42-49-50-58-62-67-68-70-76-80. (onder voorbehoud) Duitse midweeklotto. Trekking A: 13-17-26-34-38-39. Reserve getal: 42. Trekking B: 2-7-11-37-38-41. Reservege tal: 34. Supergetallen: 3/2. Spel'77: 377 1457. Super 6:160 603. Belgische midweeklotto. 4-13-19-21-29-37. Reservegetal: 40. Joker: 381 2602. (onder voorbehoud). Tennis San Jose. Mannen, 600.000 gulden. Eer ste ronde: Van Lottum (Ned) - Courier (V St) 6-4 7-6, Sampras (VSt/1) - Blanco (S pa) 6-4 6-4, Philippoussis (Aus/3) - Sargsian (Arm) 6-7 7-5 6-3, Gïmelstob (V St) - Gambill (VSt/6) 6-37-6, Mamiit (VSt) - Carlsen (Den) 2-6 6-3 7-5, Karbacher (D ui) - Koubek (Oos) 2-6 6-3 7-5, Woodforde (Oos) - Campbell (VSt) 6-3 3-6 7-5. Dubai. Mannen, 2,1 miljoen gulden. Eer ste ronde: Golmard (Fra) - Santoro (Fra) 6-4 6-3. Tweede ronde: Mantilla (Spa/7) - Byron Black (Zim) 7-6 6-3, Kiefer (Dui) - Albert Costa (Spa/6) 6-3 7-6, Moya (S pa/2) - Muster (Oos) 6-4 6-4, Clavet (Spa) - Rusedski (GBr/4) 3-67-5 6-2. Voetbal Kwalificatieduels EK 2000. Groep 6. Limassol: Cyprus-San Marino 4-0 (3-0). 18. Melanarkitis 1-0,32. Constantinou 2- 0. 45. Constantinou 3-0, 89. Christodou- lou 4-0. Scheidsrechter: Beck (Lie). Toe schouwers: 3000. Stand: Cyprus 4 3 0 1 9 8-5 Oostenrijk 3 2 1 0 7 8-2 Israel 3 1114 7-3 Spanje 2 10 13 4-4 San Marino 4 0 0 4 0 1-14 Programma: 27 maart: Spanje-Oosten- rijk; 28 maart: Israel-Cyprus; 31 maart: San Marino-Spanje. Groep 8. La Valletta: Malta-Joegoslavië 0-3 (0-1). 22. Nadj 0-1,55. Nadj 0-2,90. Milosevic0- 3. Scheidsrechter: Huyghe (Bel). Toe schouwers: 2500. Stand: Joegoslav. 2 2 0 0 6 4-0 Ierland 3 2 0 1 6 7-1 Macedonië 3 2 0 1 6 8-4 Kroatië 3 2 0 1 6 7-5 Malta 5 0 0 5 0 2-18 Programma: 27 maart: Macedonië-ler- land, Joegoslavië-Kroatië; 31 maart: Kroatie-Malta, Joegoslavië-Macedonié. Vriendschappelijk. Londen: Engeland - FrankrijkO-2 (0-0). 68. Anelka 0-1, 76. Anelka 0-2. Scheidsrech ter: Krug (Dui). Toeschouvyers: 74.411. Tunis: Tunesië - Zweden 0-' (0-0). 77. An- dersson 0-1. Dublin: Ierland - Paraguay 2-0(1-0).37 Ir win 1-0 (strafschop), 74. Connolly 2-0. Toeschouwers: 27.600. Split: Kroatië - Denemarken 0-1 (0-1). 45. Sand 0-1. Toeschouwers: 10.000. Pisa: Italië - Noorwegen 0-0. Tirana. Albanië - Macedonië 2-0 (0-0). 48. Vata 1-0, 90. Bogdani 2-0. Toeschou wers: 6000. Muscat. Oman - Zwitserland 1-2 (0-2). 9. Comisetti 0-1, 33. Comisetti 0-2, 90. Mubarak 1-2. La Vallettan (Mal). Polen - Finland 1-1 (1- 1). 1. Kowalczyk 1-0, 28. Johansson 1-1. Rode kaart: 65. Wegzryn (Pol). 16, Piet Voskamp/Dauwendaele 10-0. Tweede klasse: Van den Akker/Dau- wendaele - PSW6-0, Nehalennia - Hercu les 0-6, LW - AKZ verzekeringen 2-6. Stand: Beko 11-56, Hercules 12-55, Se- rooskerke 12-44, Hoechst 12-44, Delta Nutsbedrijven 11-41, AKZ verzekeringen 12-35, Van den Akker/Dauwendaele 12- 31, PSW 12-31, LVV 12-28, Nehalennia 12-16. Derde klasse: De Vijgheter- Harrie Verkaik/'tZand 2-4, Inst bedr. Goes-A P 4-2, Sagro/MZ - SVA/Kodde 0-6. Stand: SVA/Kodde 12-57, HZ sport 11 -56. Harrie Verkaik/'t Zand 12-50, De Vijgheter 12-47, RaabXarcher 12-33, A 8< P 12-32, lnst.be- dr Goes 12-32, Surabaya 12-30, Posei don ZW 11-28. Sagro/MZ 12-33. Vijfde klasse: Bowl De Kruitmolen - CSW 6-0, Gemeente Middelburg - Rabo Walch. Z6- 2, CZ groep zorg - Delta/SVB 0-6. Stand: Delta/SVB 11-64, Hoechst 2 11-60, PZC 11-46, CZ groep zorg 11-42. Gem. M'burg 12-40, Bowl De Kruitmolen 10-32, Provin cie Zeeland 2 11-24, CSW 11-18, Rabo Walch. Z 11-15, Rabo Walch. NW 11-8. Vrouwen. Eerste klasse: LVV - Poseidon 0-6, Sinke Schoenmode/SVS - Acrylart 4- 2, Dijkwel Peugeot/'t Zand - Wasserij Edelweis/SVS 2-4, SV Duo/Kasteel van Batavia - Smith Kaas 0-6. Stand: BVC 13- 70, Poseidon 14-58, Smith Kaas 13-54, Sinke Schoenmode/SVS 13-48, APEX 13- 47, Dijkwel Peugeot/'t Zand 14-44, Acry lart 13-35, LVV 14-32, Wasserij Edel weis/SVS 14-29, SV Duo/Kasteel van Ba tavia 14-20, Vlijtig Liesje 13-12. Tweede klasse: Rhodos/Ena - Dauwendaele 2 6-0, Scheldegroep - BAM 2-4, Nehalennia - La Liberté/Davos 4-2. ZOPC/MZ - Astrow 2 4- 4. Stand: Tènce/Dauwendaele 13-56, La Liberté/Davos 13-55, Astrow 2 13-52, Rhodos/Ena 13-51, ZOPC/MZ 14-49. Ne halennia 13-49, Dauwendaele 2 13-37, BAM 13-34, Scheldegroep 13-26, Jong Ambon 13-22, LW213-22. Derde klasse: Ardïta - Hercules 4-2, Rhodos/Dyo - Woonvizier/SVS 2-4, CZ groep zorg - De vier linden 1-5, Bakker Schrieks/MZ-Pos- eidon/ZW 0-6. Stand: Poseidon/ZW 12- 58, De vier linden 12-47, Rhodos/Dyo 12- 47, Ardita 12-45, Woonvizier/SVS 11-44, CZ groep zorg 12-41, SVA/Van Marion 11-40, Bakker Schrieks/MZ 12-24, Hercu les 11-18, Rhodos/'tZand 11-14. Wielrennen Ronde van de Middellandse Zee. Eerste etappe. Antibes-Toulon: 1. Rebellin (Ita) 140 km in 3.62.01, 2 Belli (Ita) 0.01, 3. Moncoutie (Fra), 4. Boogerd (Ned) 0.06, 5. Mazzanti (Ita) 0.15, 6. Jonker (Ned) 0.16,7. Beat Zberg (Zwi), 8. Merckx (Bel) 0.22, 9. Celestino (Ita) 0,27, 10. Ledanois (Fra) 0.36. Ronde van Mallorca. Vierde etappe, Cala Millor-CalaRajada: l.Cipollini(Ita) 173,8 km in 4.22.44,2. McEwen (Aus), 3. Steels (Bel), 4. Hunt (GBr), 5. Fagnini (Ita), 6. Freire (Spa), 7. Flores iSpai, 8. Van Dijck (Bel), 9. Perdiguero (Spa), 10. Santroma (Spa), 14. De Jongh, 15. Hiemstra, 16. Reinerink, 18. Pronk,. 19. Van Kessel, 23. Kroon, 31Boven, 41Hoffmann, 49. Den Bakker, 52. De Vries, 53. Voskamp, 54. Knaven, 56. Cerneus, 75. Van Steen 1.03, 87. IJpenmdburg 1.54, 88. Jeurissen 2.12,102. Hordijk, 106. Talen, 137. Dekker 3.58. Algemeen klassement: 1. Rebollo (Spa) 13.49.18, 2. Cabello (Spa) 0.29, 3. Moller (Den) 0.48, 4. Pascual (Spa) 0.50, 5. Unai (Spa), 6. Boven, 7. Gonzalez (S pa), 8. Farazijn (Bel), 9. Casas (Spa). 10. Pronk 1.05, 18. De Vries 5.56, 23. Kroon 6.53, 31. Dekker 10.09, 33. Jeurissen 12.10, 34. Reinerink 14.10, 37. Hiemstra 15.24, 43. Talen 20.44, 49. IJpendburg 25.31. Volleybal Middelburgse Bedrijfsvolleybal Vereni ging. Eerste klasse: Coach - Piet Vos- kamp'Dauwendaele 6-0. Simons/'t Zand - Oostkapelle 1 2-6, Piet Voskamp/'t Zand Begijn Makelaars 4-4. Stand: Murre Moens/TMS 10-53, Piet Voskamp/'t Zand 10-51, Coach 10-42, Tecona 10-37, Oost kapelle 1 11-34, Begijn Makelaars 10-31, Oostkapelle 2 10-17, Simons/'t Zand 11- donderdag- Tafeltennis Eerste klasse Zeeland. Scaldina-'t Batje (sportzaal Raamstraat, 20.15 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 23