Sloop Orangerie weer bekeken Aanraders voor afdalingen en optochten! ersc KOOPj* *2 Halve eeuw officieel regen meten FO TOVID EO Nu 30% korting zeeland donderdag 11 februari 1999 w 16 College Middelburg n houdt het netjes met J aantal nevenfuncties Wilt u uw advertentie faxen? Dat kan elke minuut op fax 0118-470100 TUINMEUBELEN Commissie Vlissingen geeft nader advies over bezwaarschrift omwonenden Pentax ESPIO 140 V VRIJDAG 12 FEBRUARI en ZATERDAG 13 FEBRUARI 1000,- 1350,- PLANKEN- SCHERMEN 85,00 87,50 COBBLE STONES 27,- ƒ31,- partykussens 1/2 prijs KUNSTSTOF STOELEN, TAFELS, HOOKERS, enz. door Mieke van der Jaqt OVEZANDE - Iedere dag, weer of vooral geen weer. loopt D. de Pundert naar zijn regenmeter. Een officiële, van het KNMI. Hij gooit de neerslag die dat et maal gevallen is in een grote reageerbuis, noteert nauwkeu rig de hoeveelheid en belt ver volgens in codes zijn bevindin gen door. Al vijftig jaar is De Pundert neerslagmeter in Ovezande. Deze week werden hij en zijn vier kinderen in De Bilt ontvangen om het jubile um te vieren. Het is in de 125- jarige geschiedenis van het KNMI nog maar één keer eer der voorgekomen dat iemand vijftig jaar neerslagwaarne- mingen deed. De Pundert, die je zijn tachtig jaar niet geven zou. is een bui tenmens in hart en nieren. Ge boren in "s Heer Abtskerke, middenin de natte, natuurrijke Poel van voor de ruilverkave ling. groeide hij op met weer en wind en met de afhankelijk heid daarvan van de boerenbe volking. Hij werd voorlichter voor de fruitteelt bij het minis terie van Landbouw en ging na zijn huwelijk met een meisje uit Ovezande in haar geboorte dorp wonen. Aan de Bloemen- laan In Ovezande stond sinds 1935, toen het KNMI met ver spreide neerslagmetingen be gon, een neerslagmeter. De man die de metingen verrichtte overleed en diens zoon had er weinig zin in. „Ze vroegen of het niks voor mij was en het leek me best aardig. Tien jaar geleden, toen het KNMI me fe liciteerde. bleek dat ik het al veertig jaar deed. Dat wast ik toen niet Je voelt het niet als bezwaarlijk, want het is elke dag maar een klein klusje, een minuut of wat werk. Regent het niet, dan doe je niks. Zelfs vo rig jaar ben ik er niet moe van geworden, en toen viel de meeste regen sinds de metingen begonnen: 1081 milimeter te gen 750 milimeter normaal." Verhuisd Sinds De Pundert de Ovezand- se regenmeter beheert, is het ding twee keer verhuisd. Eén keer met de familie De Pundert mee van het ene huis in de Bloe- menstraat naar het andere en nog een keer uit de voortuin naar de moestuin. ..Dat ding moet vrij staan, geen bomen, geen gebouwen. Alles wat neerslag weg kan nemen, ver tekent het beeld.De neerslag meter waardeert het dat ie mand van het KNMI ieder jaar komt kijken of alles nog goed staat. „Dat is ook leuk voor de contacten." In zijn jarenlange praktijk van meten en noteren, heeft De gramcollege voor internatioi Y le politiezaken. Zoals beken: Spahr van der Hoek korps*" heerder van de regiopolitie Z< land. WD-wethouder Van Di j?' Sturm heeft acht nevenfuncti Die vloeien allemaal voort haar functie als wethouder. is onder meerlid van de regioi le commissie verslavingsztecc Zeeland, voorzitter van de co 5UZ missie voor georganiseerd ov< leg ambtenarenzaken, lid v de commissie huisvesting j meentelijke diensten en maakt deel uit van het ouden overleg en de GGD. In totaal zij daar een beperkt aantal di delen per maand mee bezig. Ook de raadsleden hebben ke rig hun nevenfuncties opgej ven. SGP-raadsleden houd zich naast hun normale ba vooral bezig met kerkelijke 2 ken. CDA'er J. Louwerse he daar geen tijd voor. Blijkens z, opgave is hij 55 uur per weekt ,n zig met zijn werk als bber teg 'zeer wisselende' inkomsten. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Burgemeester L. H. B. Spahr van der Hoek van Middelburg en zijn vier wethou ders wijden zich vrijwel geheel aan het besturen van de ge meente. Dtat blijkt uit een over zicht van de nevenfuncties van het college van B en W. De PvdA-wethouders M. L. Strous en P. Brakman houden er zelfs geen enkel onbetaald of betaald bijbaantje op na. De meeste ne venfuncties heelt WD-wet houder J. C. van Dijk-Sturm. Zij maakt onder meer deel uit van commissies van de Vereni ging van Nederlandse Gemeen ten (VNG). Alle wethouders, burgemees ters en raadsleden zijn verplicht om elk jaar op te geven welk be roep zij uitoefenen, voor hoe veel uur en of zij dat betaald of onbetaald doen. In Middelburg is maar een beperkt aantal ge meentebestuurders dat er ne venfuncties op nahoudt. CD A-wethouder P. M. Bruinoo- ge heeft keurig ingevuld dat hij twee uur per week kwijt is aan zijn 'werk' als ouderling en een half uur als algemeen bestuurs lid van het CDA Andere bij baantjes, die niets te maken hebben met zijn functie als wet houder. heeft hij niet. Wel is hij lid van het woonwagenschap en van een regionale regeling die zich bezig houdt met budgetbe- heer voor sociale woningbouw De burgemeester van Middel burg heeft maar drie neven functies. Hij is onder meer lid van de WD-commissie die zich bezighoudt met politiezaken. Daarnaast zit hij in het pro- Bekeuring voor 27 hardrijders MIDDELBURG Bij drie snel heidscontroles op Walcheren zijn woensdag bij elkaar 27 hardrijders gesnapt Op de Mid- delburgseweg in Grijpskerke werden tussen 14.30 en 18.30 zes overtredingen gesignaleerd. Op de Prelaatweg in Westkapelle waren dat er tussen 15.20 en 18.20 uur tien. Op de Rondweg bij Biggekerke registreerde de radar tussen 20,15 en 22.15 uur elf hardrijders. ch Bouw kascomple it! bij Sirjansland mag doorgaan ci- DOl SIRJANSLAND - De bouw v e een twintig hectare groot kae! sencomplex in de polder bij Sie jansland mag doorgaan, rechtbank in Middelburg hu woensdag het verzoek van oi f?-: wonenden afgewezen. Zij ha den gevraagd om schorsing v de bouwvergunning die de Dt meente Schouwen-Duivela had verstrekt. In het gebied is ruimte voor v: bedrijven: drie nieuwkomer een uitbreiding van de bestaa de komkommerkwekerij I Driehoek. Eén van de nieuwk mers, Tuprotec bv van de chi santenkwekers Gebr. Van Burg, uit Rotterdam, is ree met de bouw van hun 2,7 heet re grote kas begonnen. Het b drijf verwacht de locatie in ju in gebruik te kunnen nemen. Beleidsambtenaar M. Jonk van de gemeente Schouwe: Duiveland gaat er vanuit d ook de twee andere nieut bedrijven op korte termijn b ginnen met de bouw van hu kassen. Te Pundert wel wat meer kijk op het weer gekregen, maar voor spellen, nee, dat kan hij niet. „Dat kunnen ze bij het KNMI niet eens met alle computers die er te vinden zijn Mensen willen steeds langer van tevo ren weten wat voor weer het wordt. Logisch, want boeren moeten steeds verder van tevo ren plannen. Maar het weer is grillig, bij lange voorspellin gen zijn er zoveel factoren van invloed die je niet kunt waar nemen. Dan komt het dikwijls anders uit." De zin van het achteraf noteren van neerslag, is voor De Pun dert glashelder. „Er zijn loon bedrijven die precies bijhou den waar de buien vallen. Die regenen op de ene plaats uit en gaan twee kilometer verder aan de slag. Ook voor landbou wers en fruittelers is het zaak om te weten hoeveel er geval len is. Aardappelziekten, schurft en kanker op fruit ge dijen alleen bij veel vocht. Blijft de regen uit, dan kan een boer zijn dure spuitmiddelen in de schuur houden." In winterse tijden, zoals nu, vergt de functie ietsje meer tijd. De Pundert meet met een lineaal de dikte van het sneeuwdek en smelt de sneeuw in de regenmeter, voordat die wordt leeggegoten in de meet- buis. door LukasFransen VLISSINGEN - De commissie bezwaar- en beroepschriften van de gemeente Vlissingen buigt zich maandag opnieuw over het bezwaarschrift dat om wonenden vorig jaar indienden tegen de sloop van hotel/restau rant d'Orangerie en nieuwbouw op die plaats. Op basis van het nader advies van de commissie zal het college van B en W een nieuw besluit nemen over het bezwaarschrift. Vlissingen wil dat op de plaats van het uit 1898 stammende ge bouw aan de Koudekerkseweg een uit vijf lagen bestaand ap partementencomplex ver schijnt Onder het complex moet een parkeergarage komen met 23 plaatsen: voor ieder ap partement één. Buurtbewoner P. Kuyper dwarsboomde de plannen door in juli 1998 naar de bestuursrechter te stappen, die vervolgens de sloop- en bouwvergunning schorste. Vo rige maand vocht de gemeente deze schorsing tevergeefs aan. „Eén van de argumenten van de bestuursrechter om het verzoek van de gemeente af te wijzen, was dat we nader advies aan de commissie bezwaar- en beroep schriften hadden moeten vra gen over de procedure", zegt J. Francke van de gemeente. „Er zijn een aantal missers in de procedure gemaakt, maar in houdelijk staat de gemeente nog steeds achter de plannen. Zodra het college op basis van het ad vies van de commissie een nieu we besluit heeft genomen over het bezwaarschrift, is de schor sing van de sloop- en bouwver gunning opgeheven. Als Kuyper dan nog steeds bezwaar maakt tegen de sloop van d'Orangerie en de bouw van appartementen op die plek, moet hij opnieuw een bezwaarschrift indienen." Dde Pundert, al een halve eeuw neerslagwaarnenier voor het KNMI, smelt sneeuw in zijn regenmeter. foto Willem Mieras i- Canon Ixus Ultracompacte APS-camera met 2x zoomobjectief en multi functionele geïntegreerde flitser Topklasse design Fuji Fotonex 210IX APS-camera, 3 verschillende I fotoformaten, 2x zoom en I ingebouwde flitser Nu met etui Konica Z-up110 Compacte camera met 3x zoom. ingebouwde flitser, motor transport, compleet met etui Kodacolor100 4 fotorolletjes van 24 opnamen Canon EOS 500N Met 28-80 objectief Autofocus reflexcamera met in gebouwde flitser, uniek 3 punts scherpstelsysteem, en motor transport Topklasse camera met superzoom tot 140 mm. Geschikt voor panorama foto's. Minolta 500SI Met 28-80 objectief Reflexcamera met diverse functies, ingebouwde flitser en automatisch Olympus C1400L Digitale fotocamera met 1,4 miljoen beeldpixels, 3x zoom lens en flitser. Superieure kwaliteit. JVC GR-DVF10 Digitale videocamera met 160x digitale zoom, ingebouwde videolamp. Met digitale effecten en montage mogelijkheden. Nikon F50 Met 35-80 objectief Reflexcamera met geavanceerde mogelijkheden, ingebouwde flitser en motortransport.- Normaal. 899, Sony P5-90 HMP Hi8 2 Hi8 tapes voor de beste kwaliteit Breda Lange Brugstraat (076) 522 60 70, Ridderstraat (076) 514 40 45 Middelburg Lange Delft (0118) 61 26 03 Oosterhout Arendstraat (0162) 45 42 52, Zuiderhout (0162) 42 66 06 Roosendaal Dr. Brabersstraat (0165) 56 90 88 Geen kinderarbeid, maar I onderwijs. Meer informatie s 070 - 3421 777 NOVlb OPRUIMING SHOWMODELLEN!! Blokhut 250 x 200 Hoekblokhut 250 x 250 SPELREGELS: zelf afbreken wie eerst betaalt is koper vóór 1 maart afnemen van van voor voor Zware (16 mm) recht 180 x 180 toog 180 x 180 10x10 cm 2 kleuren ACTIEPRIJS 5x15 cm 2 kleuren ACTIEPRIJS (100 in 1 m2)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 16