Strijden om muziekprijs wil naam maken Band met ambitie PZC Mega top 100 Een skater gaat zijn eigen gang Beavis and Butthead spelen golf 11 E-mail Geen brave Hendrik 0 1.2Pac- Changes (15) 2 The Offspring - Pretty fly (1) 3 Tarkan - Simarikl3) 4. Tina Arena Marc Anthony I want to spend my lifetime (4) 5. Cher - Believe (2) 6. Britney Spears Baby one more r/me(12) 7. A+ - Enjoy yourself (5) 8. TQ - Westside (6) 9. Chef- Chocolate salty balls 111) 10. Bryan Adams Ft. Melanie C. When you're gone (8) 11Emilia - Big big world (7) 12 Vengaboys - Boom, boom, boom, boom (9) 13. Jessica - How will I know (13) 14. Mariah Carey Whitney Houston - When you believe (10) 15. Will Smith - Miami 14) 16. Marco Borsato - Het water/ Speeltuin (16) 17. ATB 9 PM Itill I come) 18) 18. Celine Dion 8< R. Kelly - I'm your angel 19) 19. Extince- Viervoeters {Ml 20. Trijntje Oosterhuis - Vlieg met me meel20) 21 Busta Rhymes - Gimme some more (29) 22. Loona - Hijo de la tuna (24) 23. Air- All I need (28) 24. Steps - Heartbeat/7ragedy (3d) 25. Spice Girls - Goodbye (21) 26. Dru Hill - How deep is your love (23) 27. Boyzone- No matter what (22) 28. Outkast - Rosa parks (36) 29 Monifah - Touch /r (30) 30. Rob de Nijs-Zo 23/bef z//n (33) 31. Strings of harmony - Part 18/2 rmx{ 42) 32. Aaliyah - Are you that somebody (25) 33 Madonna - Power of goodbye (32) 34 Blackstreet Ft. Mya - Take me there (27) 35. Destiny's Child - Get on the bus (72) 36 Henk Westbroek - Zelfs je naam is mooi (26) 37. Jay-Z- Hard knock life (31) 38. One Two Trio - 10 Kleine tuinkabouters (64) 39. Cassius - Cassius 1999135) 40. Brandy - Have you ever (47) 41Boney M VS Sash I - Ma Baker(58) 42. Volumia! - Hou me vast (39) 43. Five - Until the time is through (37) 44. Hollis P. Monroe - I'm lonely (38) 45. Boyzone -1 love the way you love me 49) 46. Acda en de Munnik - Het regent (44) 47. DJ Sakin Friends - Protect your mind (100) 48. Dial M for Moguai - Beatbox {AO) 49. Roxette - Wish I could fly (68) 50. Porn Kings VS DJ Supreme - Up to the wildstyle (56) 51. Teletubbies - Zeggen 'a-oft* (41) 52. Fatboy Slim - Praise you (46) 53. Toy-Box - Tarzan 8/ Jane (76) 54. Another level - I want you for myself (-) 55. Divine-Lately(51) 56. Prince - 7999(431 57. The Kelly Family - Oh, it hurts (91) 58. Honeyz- Finally found {AS) 59.2-4 Family -Stay (60) 60. Timbaland- Here we cornel-) 61 Manic street preachers - The everlasting 62. X-Treme - Love song (48) 63 E-life - More days to come (50) 64 Taai Taai - Chili Mexicana (61 65. Skik- tgietzoas'tgiet 155) 66. The Corrs - So young (63) 67. Lee Towers - Mijn Feyenoord (53) 68. Jungle Brothers - Because I got it like that{70) 69. Meja - All 'bout the money (54) 70 Blof - Wat zou je doen? (57) 71Grof Geschut - Moe (65) 72.98 Degrees and Stevie Wonder - True to your heart (52) 73. Inner City - Good life (81 74. Ruff Driverz Presents Arrola - Dreaming (59) 75. Birgit - A little famous (84) 76. Angelina - This kiss OA) 77. Ginuwine - Same ol' G/ What's so different {-) 78. Clouseau - Niets meer {-) 79. Jennifer Paige - Crush (69) 80. 2 Brothers on the 4th floor - Heaven is here 81. Lenny Kravitz - Fly away (67) 82. New Radicals - You get what you give (-) 83. Spiros - Geen weg terug (62) 84 Deborah Cox - Nobody s supposed to be here (86) 85. E-Type - Here I go again (85) 86. Frank 8i Ronald - Ole Barcelona 87. Janet Jackson - Everytime{66) 3. Edsilia - Gef here (90) 3. Nomads - Selibabi (79) 9. The Tamperer Ft. Maya - If you buy this (73) 1. Method man - Judgement day (--) 2. Heroes Friends of R&R - 634- 5789 92) 3. Voices in motion - Nothing but love (87) 4. E'velyne -1 would (83) 5. Park - Echte liefde (--) S. Beastie Boys - Body movln'(--) 7. B*Witched - To you I belong (82) B. E-17 - Each time (95) 9. Vonda Shepard Searchin'my soul {9 A) 0. Kele le roc - Little bitoflovin' (-) donderdag 11 februari 1999 Oe Piek Vrijdag vindt een jamsessie plaats in De Piek in Vlissingen. Zaterdag geeft de Am sterdamse alternatieve partyband The Perks een concert. De deur gaat beide avonden open om 21 uur. INIigHttraïn Valentijnsnacht in de Middelburgse dis cotheek Nighttrain, zaterdag vanaf 23 uur. JO-JO Disco JO-JO in Zoutelande viert zaterdag het 15-jarig bestaan met een optreden van de Zeeuwse rockband Hard to Hand- Ie. De zaal gaat op de normale tijd open. 't Beest Drie punkbands treden zaterdag op in 't Beest in Goes: Amazing Discoveries, Of No Avail en Undeclinable Ambuscade. De aanvang is 21 uur. Brogum De band Ceasar treedt zaterdag op in Brogum in Zierikzee: luide pop, mooie liedjes en 'noise-achtige' muziek. In het voorprogramma staat symfo-band d'Or- deal. De aanvang is 22 uur. Scheldemond Leerlingen en docenten van Stedelijke Scholengemeenschap Scheldemond in Vlissingen geven zondagmiddag een Va- lentijnsconcert in de aula van gebouw A, aanvang 12 uur Schuttershof Luna d'oro geeft zondag een concert in café 't Schuttershof in Middelburg. De band speelt een samensmelting van jazz, soul, funk, folk, rock, hip-hop, trip-hop en bop. De aanvang is 17 uur. Ze blijven leuk: Beavis en Butthead. Jaren nadat ze door het honkballen met kikkers onsterfelijk popu lair werden, wordt nu een cd-rom uitgebracht waarop het tweetal golft. Het sportieve duo speelt op een 18-ho- les midgetgolf. Deze keer worden er geen onvolgroeide mensen met een metalen club een gat in geslagen. Op Bunghole in One moet het balletje op achttien parkoer sen in het gaatje geslagen worden. Lijkt simpel. Is het ook. Met de cursor geef je aan in wel ke richting het balletje geslagen moet worden en hoe hard. Je speelt op kerkhoven, vuilnisbelten, in de Bur- gerworld, in de kamer van sukkeltje Steward en in het van lavalampen en glazen kralengordijntjes vergeven rijk van hippie/softie leraar Van Driessen. In totaal zijn er achttien banen die je alleen of met maxi maal drie anderen kunt afwerken. Net als in het echte golf staat er voor iedere baan een aantal slagen, ofwel 'pars'. Sla je onder par, dan doe je het goed, sla je boven par doe je het slecht. Je moet trouwens een serieus talent zijn wil je ook maar in de buurt van par komen. Hoewel je het spelletje snel doorhebt en je al snel alle banen hebt gezien, kan dit spel lang leuk blijven. Het balletje rolt nooit twee keer op dezelfde manier en het spel is dus nooit helemaal hetzelfde. Guido van der Heijden Bunghole in One. Minimum systeemeisen 133 Mhz Pentium, 16 Mb RAM Windows 95, 98 of NT4 50 Mb vrije ruimte op je harde schijf 4x speed cd-romspeler De cd-rom iverkt ook op de Mac Prijs: f29,95 f/fy|::|.( Wie schrijft de grap pigste, origineel ste, slimste, ont roerendste e-mail? Elke week zal op deze pagi na de opvallendste te lezen zijn. Schrijf waar over je maar wilt. De 'mail van de week' wordt beloond met een cd-bon. Je kunt je e-mail sturen naar: pzcredcity1@pzc. ril 5. Mijn oom en tante (Martin en Peggy) en 3 neefjes Bastiaan, Johan enHendrik) wonen in Amerika. Hun e-mail over hun laatste belevenis was als volgt: Hendrik is helemaal bezeten van auto's. Hij heeft aan alle knopjes gezeten, stoelen ontregeld, radio, spie gels, telefoon, verlichting, 4-wielaandrijving, klimaat- control (weet je wel, de verwarming, airconditioning enz.), en ook nog de radardetector. De accu was dus ook leeg. Niks werkte meer en hij had de auto toch al voor een kwart in de garage geparkeerd, zonder de ga ragedeur te openen. Zijn broertjes Bastiaan en Johan hebben hem zo ge vonden, die zeiden dat hij het zo druk had in de auto met alle lichten en de radio en toeteren dat hij ze niet eens zag.Mijn oom heeft Hendrik op zijn broek gege ven, gezegd dat hij nooit zelf in de auto mag klimmen, in zijn kamer gedaan voor een half uur, eruit gelaten en naar buiten gegaan om Johan met zijn fiets te helpen, en de Audi weer starten met startkabels van de andere auto. Intussen Hendrik weg... is ie door het gat van de gara gedeur de garage ingegaan, had 2 spuitbussen gevon den en was die aan het leegspuiten. Een kwartier later was hij stiekem via het achterraam Martins auto weer ingeklommen. Weer een pak slaag, vader probeert zo duidelijk mogelijk uit te leggen dat hij onder geen enkele voorwaarde zelf de auto mag in klimmen, weer in zijn kamer voor een half uur. Daarna weer mee naar buiten. Waar is Hendrik? Johan een kant op. Martin de andere... Zit ie in de scout (de derde auto van Martin), hij ziet hem komen.... en Mar tin had het moeten filmen, want hij werd heel druk en panisch. Met één hand op het stuur en de andere heel hard de sleutel omdraaiend en zijn hoofd heen en weer, net zoals je in films ziet: je bent net uit de handen van de moordenaar, h^bt de sleutels, bent in je auto, je ziet hem komen in je spiegel, maar de auto start niet on- middelijk! Weer een pak slaag, weer in zijn kamer. En dan nog iets... Hendrik is nog geen 3 jaar. Reinoud Hiemstra Er valt weer heel wat leuks te ontdekken op Internet. Spik splinternieuw is de site van Flappie oftewel Edwin van der Sar http://vdsar.ouwejan.com. Pagina www.hvo.nl is een inter actieve site waarop je spelenderwijs kennismaakt met de rech ten van het kind. Op pagina http://web.inter.nl.net/hce/manuel zijn honderdvijf tig boekverslagen voor scholieren in het voortgezet onderwijs te vinden. Wie via de links naar Otto Sanders boekverslagsite gaat, komt rechtstreeks terecht.op http://www smc.nl/uittrek- sel. Op deze site vind je nog meer boekverslagen, waaronder veel jeugdboeken. De pagina biedt ook de mogelijkheid om gratis huiswerkhulp in te roepen. Een van de meest bezochte onderdelen van deze site behandelt puberteitsperikelen. Alle serieuze vragen worden beantwoord doorCybermona. foto Willem Mieras Harm van Zantvoort (15), Yerseke: ,Ik voel me wel skater. Ga het liefst m'n eigen gang. Op school zaten veel gabbers, met twee skatertjes ertussen werd dat wel eens ruzie. Ik heb ook aan duiken gedaan en soms gaan we computeren met z'n vieren. Sluiten we PC's aan elkaar en maken een netwerk. Ik doe ook aan een soort fitness. Skaten kun je vaak niet als het buiten te nat is. Skaters doen niet altijd het zelfde als anderen. Lopen dus niet op Nikes. Belache lijk ook, om op schoenen van 300 piek te lopen. Per maand krijg ik 80 gulden zakgeld en 100 gulden kleedgeld. Daar kom ik wel mee uit, ja Soms koop ik maanden niets. Roken vind ik smerig, dus dat heb ik nooit gedaan. Als ik uitga, naar La Strada of De Pompe in Goes, drink ik wel bier. Soms ben ik zat, maar daar word ik alleen maar me lig van. Mijn ouders maakt het niet uit, ik krijg een apar te opvoeding. Ze vinden dat ik mijn leven zelf moet bepa len en geven me het vertrou wen dat ik niks verkeerds zal doen. En als er niemand met een stok staat, is het ook niet zo leuk om iets verkeerds te doen. Toen ze zeiden dat ik zelf mocht weten hoe laat ik naar bed ging, bleef ik eerst een paar keer heel lang op. Daarna merkte ik dat ik er 's morgens niet meer uit kon, dus ging ik vanzelf weer wat eerder. Zo is het met meer dingen. Mijn ouders zijn heel aardig, toch wens ik mezelf niet lang in huis. Het lijkt me een uit daging om op mezelf te wo nen of met een vriendin. Ik heb niks tegen trouwen, maar kinderen moet ik niet, daar heb ik echt een gruwe lijke hekel aan. Als m'n vriendin ze wel zou willen, heeft ze pech.'' Petra de Bil leuk vinden om eens mee te ma ken, en niet per se om te winnen. kest'. Samen binden ze de strijd aan Drie van de vier leden van de vooralsnog naamloze band uit het Schouwse Serooskerke, vlnr Vincent, Jan en Martijn. Bassist Kevin ontbreekt op de foto. foto Pieter Honhoff horen spelen. Het tweetal kent elkaar van de muziekschool in Goes, waar ze allebei al vijf jaar les hebben en in een ensemble spelen. Een muziekleraar maakte Anne attent op de mu ziekprijsavond. Zij vroeg Ma rieke mee te doen. Samen had den ze al eens op straat gespeeld, waarmee ze 200 gul den verdienden voor Unicef. Bovendien: ,,De combinatie van viool met cello klinkt heel mooi", zegt Marieke. In de bibliotheek hebben ze een muziekstuk uitgezocht van de componist J. B. Breval, dat ze vrijdag spelen. Zo'n week of zes hebben ze erop geoefend, bege leid door Mariekes muzieklera res. Ze houden allebei van klas sieke muziek. Anne, die met de cello in aanraking kwam omdat haar moeder vaak cello-muziek draaide, luistert verder vooral naar gospels. Marieke heeft thuis vaak Sky Radio opstaan als ze huiswerk maakt. Who do you think you are?' wordt misschien de naam van de nieuwe Schouwse manpower hand van zanger en gitarist Martijn (24), drum mer Jan (21), gitarist Vincent (17) en bassist Kevin (17). Binnen een paaf maanden willen ze hun re pertoire feilloos op diverse poppodia kunnen spe len. Ze mikken op de zomerpopfestivals in Rotter dam, festival 'Anywave' in Zierikzee en zelfs Lowlands wordt genoemd als geschikte locatie voor de band die het vooralsnog zonder naam moet doen. Net zoals de Spicegirls weten ze precies wat ze willen, op één ding na: naar welke naam de nieuwe Schouwse grooveband moet gaan luisteren. En dus breken de mannen zich nog altijd het hoofd over de vraag wat een passende naam voor hun band zou zijn. Ex-Psychedelic gitarist Vincent: „Peanuts, dat is een mooie naam. Zoiets van ruwe bolsters, blanke pit. Dat zijn we eigenlijk ook Zanger Martijn speelt al zo'n vijftien jaar in diverse bands ('Bone- child') en is de meest ervarene van het stel. „De naam moet symbool staan voor de schaduwzijde van de plattelandsjongeren op Schouwen-Duive- land „Weet je wat?", zegt Jan. „Iedereen die een goede titel weet, moet hem ons maar doorgeven. Wie iets goeds aandraagt, kan rekenen op een goe de beloning." Ze ontlenen hun inspiratie met name aan de pop groep 'Funkadelic', maar willen nadrukkelijk niet als funk-band worden geafficheerd. ..We wil len niet onder één noemer worden gebracht", zegt Martijn. „Ik denk dat de kracht van onze formatie in de veelheid van invloedssferen ligt", zegt Vin cent. „Persoonlijk luister ik veel naar Frank Zap pa, Kiss en Jimi Hendrix maar ook naar klassieke blues, Robert Johnson bijvoorbeeld." Jan kan het één en ander inbrengen van Chadsmith en John Bonham. Kevin is veel met house bezig en Martijn weet alles van de 'Dead-Kennedy's' en 'Hüsker Dü'. „Moet je eens kijken wat dat kan opleveren tijdens een avond jammen", zegt Martijn. Inmiddels hebben de bandleden drie eigen uitgewerkte nummers op het repertoire staan. Daar mee hebben ze en passant een nieuw muziekgenre uitgevonden. „Schla ger blues", zegt Jan. Dat was een idee van Vincent. Het komt erop neer dat we af wisselend hard en zacht spelen. Dat is echt iets nieuws, 't is een mengeling van trash, en van schlager." Concrete plannen voor een ei gen cd-opname hebben ze nog niet. „Eerst willen we in de zomer een aantal op tredens verzorgen en kijken of ze aanslaan", zegt Jan. „En oefenen, voegt Martijn er aan toe. „Ein deloos oefenen." „De lol moet voorop staan", zegt Jan. „Niet het streven om beroemd te worden. Dat is de enige voorwaarde om later door te kunnen breken. Niet te veel doelen stellen, enkel en alleen verliefd zijn op de instrument. Dan komt de rest vanzelf." „En valt het ook niet zo tegen als de doorbraak er niet komt", zegt Martijn. Hij relati veert de ambities van de band op voorhand. „Je kunt ook beroemd zijn op Serooskerke." Nils ten Brinke Anne Rottier (links) en Marieke Brokamp. foto Willem Mieras Of ze al een beetje zenuwach tig zijn? Nou nee, dat valt wel mee. Hoogstens wat krie bels in de buik, geeft violiste Marieke Brokamp (14) toe. Maar dat komt misschien omdat zij en celliste Anne Rottier (13) vooral meedoen omdat ze het Marieke: „Ik wil graag mensen leren kennen." „Het gaat om de lol, om te kijken wat we kun nen", vindt Anne. Marieke en Anne, beide uit Kapelle, doen aanstaande vrijdag mee aan de muziekprijsavond van de 'Vrienden van het Zeeuws Or- met twee andere duo's in hun leeftijdscategorie (12 t/m 15 jaar). De prijs is niet gering: 1000,-. Ook de drie duo's tus sen 16 en 20 jaar kunnen dit be drag winnen. Zij zijn eind vori ge maand gekozen uit achttien duo's die meededen aan de voor ronden voor de prijs. Over hun kansen om te winnen zijn Ma rieke en Anne bescheiden, want ze hebben de anderen nog niet Anne zit in 2 Havo/VWO van het Calvijn College in Goes, Marie ke in 2 VWO van het St. Willi- brordcollege in Goes. Allebei willen ze later iets met muziek gaan doen. Marieke wil graag naar het conservatorium. Daar om is ze, op aanraden van haar muzieklerares, pianolessen gaan volgen: „Als je twee in strumenten bespeelt, word je sneller toegelaten." Anne wil het liefst viool- of cellobouwer worden; „Dan kan ik muziek combineren met iets technisch. Mariëtte Hitzert De muziekprijsavond wordt vrijdag gehouden in de Kloveniersdoelen in Middelburg, aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 11