20 tot 60% Hulst wil meer kavels uitgeven Volop Voordeel! PZC Zuiddorps plein krijgt oppepper Zedenzaak verzandt in welles-nietes-spel Kortere werkweek i bij sleepdiensten I kost 26 banen Voormalig adviseur beticht centrumclub van diefstal ideeën Geen blauwe plek na val uit klimrek zeeland vrijdag 5 februari 1999 z 18 GEMEENTE 7 SAS VAN GENT Extra bouwgrond in Groote Kreek als projectontwikkelaar op de rem trapt tijdens onze - Verbouwings Opruiming; BEKENDMAKING VOORBEREIDINGSBESLU1TEN In zijn openbare vergadering van 28 januari 1999 heelt de gemeenteraad van Sas van Gent besloten te verklaren dal een herziening van een deel van de volgende bestemmings plannen wordt voorbereid. 11 "Bebouwde kom" voor de percelen Westkade 90. Wil- helminalaan I en Grootmajoorstraat 18 te Sas van Gent 2) plan in Hoofdzaak Sas van Gent" voor het perceel ge legen aan de provinciale weg nabij Cereslar te Sas van Gent: waarvan de exacte grenzen zijn aangegeven op de bij deze besluiten behorende en als zodanig gewaarmerkte tekenin gen. Deze besluiten treden op 8 februan 1999 in werking en lig gen vanaf deze datum, met bijbehorende tekeningen, gedu rende openingstijden ter inzage in het stadskantoor bij de afdeling Grondgebied. Sas van Gent. 29 januari 1999 Burgemeester en wethouders van Sas van Gent. De burgemeester. J. A. H. Lonink De secretaris, drs. D. Sinke Kortingen van: op onze uurwerken en sieraden De reconstructie van het plein blokkeert tijdelijk de toegang tot het hart van Zuiddorpe. foto Charles Strijd door René Hoonhorst ZUIDDORPE - Axel maakt haast met het opknappen van het Dorpsplein in Zuiddorpe. Vóór de aanvang van het as pergeseizoen - twee restau rants hebben er belang bij - in april, moet het karakteristieke pleintje onder de linden zijn gerestaureerd. Eind vorig jaar kreeg de ge meente Axel de zekerheid dat er 120.000 gulden mille aan Europese subsidie voor platte landsontwikkeling binnen komt voor de reconstructie van het Dorpsplein. De op dracht voor het in totaal 330.000 gulden kostende werk ging vervolgens snel de deur uit. De aannemer is deze week be gonnen met het opbreken van het plein. Tot en met de eerste week van maart zal het cen trum van Zuiddorpe niet be reikbaar zijn voor gemotori seerd verkeer Tegen die tijd moet de rijbaan weer te ge bruiken zijn. De rijweg wordt bestraat met gebakken rode klinkers, die kleur-echter zijn dan de betonklinkers die er vroeger lagen. Ook in de trottoirs worden ge bakken klinkers gebruikt, maar deze zullen geel van kleur zijn. Na de openstelling van de rijbaan komt het eigen lijke plein aan de beurt. Voor de parkeerplaatsen zijn ook daar gebakken klinkers voor zien - 'een mooi egaal dans- vloertje' vónden de organisato ren van de Boekweitfeesten - maar de rest van de centrale ontmoetingsplaats wordt weer belegd met karakteris tieke kinderkopjes. Vóór Pasen zijn ook nieuwe lantaarnpalen geplaatst. De bevolking koos voor 'vrij mo derne' lichtmasten. De klas sieke lantaarnmodellen von den veel Zuiddorpenaren te 'oubollig', verklaart wethou der A van Waes. De wethouder gaat ervan uit dat twee maan den werktijd ruimschoots voldoende zijn om alle werk zaamheden aan het Dorps plein uit te voeren. ,,Een paar dagen vorst gooit het werkschema niet m de war. Als het een paar weken vriest, wordt het natuurlijk wat an ders. Maar laten we dat niet hopen, want er is ons veel aan gelegen eind maart een ope ningsfeestje te kunnen geven. Het aspergeseizoen duurt ten slotte maar een paar maanden en is voor de twee restaurants aan het plein van enorm be lang." door Arjan van Westen MIDDELBURG - Het uitgestelde proces tegen een 26-jarige Terneuzenaar, die wordt verdacht van ernstige zedendelic ten, heeft tot een merkwaardig welles- nietes spel geleid. De getuigen die giste ren door de rechtbank in Middelburg zijn verhoord, legden tegenstrijdige verkla ringen af. De officier van justitie H. I. den Hartog, die toegaf dat de bewijsvoering beperkt is, eiste desondanks dertig maanden gevangenisstraf, waarvan zes voorwaardelijk. Daarnaast vindt ze dat de verdachte nog vier maanden moet zit ten voor diefstal. Raadsman E. Smit had in december om uitstel gevraagd. De zaak rammelde vol gens hem aan alle kanten. De advocaat had succes en de verdachte werd voorlo pig op vrije voeten gesteld. Gisteren moest er duidelijkheid komen. Vijf getui gen legden echter onder ede tegenstrijdi ge verklaringen af. Met name in de zaak over de verkrachting van een 38-jarige vrouw wordt het voor de rechtbank nog lastig om tot een uitspraak te komen. Drie getuigen trokken op de zitting de eerder bij de politie gedane verklaringen in. Dat er sprake was van verkrachting is daardoor nu twijfelachtig. In scène De vrouw zou de verkrachting in scène hebben gezet. De Terneuzenaar was on der invloed van paddo's en alcohol welis waar bij haar in bed beland, maar zou geen onzedelijke handelingen hebben verricht. De verdediging trachtte aan te voeren dat er eerder sprake was van een losse relatie. De verdachte zou regelma tig de nacht bij haar hebben doorge bracht. Op de zitting werd het bewijsma teriaal onderuitgehaald. De vrouw zou zelf met behulp van twee getuigen haar ondergoed aan flarden hebben ge scheurd. De vrouw ontkent en houdt vol dat de verdachte dit in zijn drift heeft ge daan. Liefdesperikelen, criminele circuits en merkwaardige relaties zorgen ervoor dat de logica in de deze rechtszaak ver te zoe ken is. De 26-jarige verdachte zou zijn 14-jarige stiefdochter onder dreiging van geweld tot tweemaal toe hebben ver kracht. De moeder, die momenteel gede tineerd is, liet de rechtbank weten dat haar dochter wel vaker wat verzon. De moeder had haar dochter nota bene eer der zelf in de aanklacht gesteund. Giste ren vloog ze op de zitting de verdachte om de hals. Op de vraag van rechter J. Ai Janse de Jonge hoe de relatie er mornet* teel voor stond, antwoordde de Ternen zenaar dat er een echtscheidingsproce^ dure was gestart. Het zoenen had zijtT echtgenote wat hem betreft dan ook ach terwege kunnen laten. Smit vroeg om vrijspraak. De hele affain was volgens hem een poging om verdach te uit Terneuzen te doen verdwijnen. Hi kon zich wel vinden in de straf voor d; andere delicten die zijn cliënt had be gaan. Daarbij ging het om diverse dief stallen. De raadsman wil dat zijn cliën voor deze zaken een alternatieve stra krijgt. Recentelijk werd er volgens de ad-;l vocaat nog een moordaanslag op dc Terneuzenaar gepleegd. Uitspraak op 17 februari. L door Wout Bareman TERNEUZEN - De Union, het grootste sleep- en bergingsbe drijf in het Westerscheldege- bied, heeft een nieuw ploegen- systeem op de sleepboten ingevoerd. Voortaan werken de bemanningen volgens het sys teem één week op, twee weken af. Ook bij Union-dochter Wil lem Muller Nederland in Ter- neuzen wordt sinds maandag volgens de nieuwe dienstrege ling gewerkt. Aanpassing van de arbeidstijden van de beman ningen leidt overigens tot ont slagen. Bij de Union gaat het om 21 mensen op een totaal van on geveer 300, bij Muller om (ver moedelijk) 5 van de 42 beman ningsleden. Juist die ommezwaai van een 36-urige werkweek naar een 32- urige leidde binnen de Union (Unie van Reddings- en Sleep dienst) en Muller tot onrust en veel discussie. Het Muller-per- soneel koos al snel voor een 36- urige werkweek. Bij de Union lag de zaak veel ingewikkelder. De 140 bemanningsleden in Antwerpen vreesden bijna 50 ontslagen, als ze zouden kiezen voor 36 uur in de week; die ble ken dus in overgrote meerder heid voor 32. Veel werk In Terneuzen (80 man) en de kleinere vestigingen in Zee- brugge en Gent lag dat anders. Het Union-personeel in die ha vens heeft veel werk en voelde er weinig voor uren (en dus loon) in te leveren. Dus werd daar vast gehouden aan een 36-urige werkweek. Uiteindelijk moes ten de 'buitenhavens' het toch afleggen tegen Antwerpen. Een woordvoerder van de Belgische Transportarbeiders Bond: ..Er was inderdaad sprake van een meerderheid en met de uitslag van dat referendum zijn we met de directie aan de onderhande lingstafel gaan zitten. Uiteinde lijk heeft dat geleid tot een nieu we CAO, die een looptijd heeft van twee jaar. Tot 31 januari 2001 dus. In die periode ver wachten we niet dat er nog zal worden getornd aan de werkze kerheid van de mensen." De Union, die tussen Zeebrugge en Antwerpen ruim 40 sleepbo ten ter beschikking heeft, weii c al jaren met verlies. Die neet waartse lijn wil het nieuwe ma -c nagement onder leiding va directeur D. Mertens, snel om buigen door middel van een in c grijpende reorganisatie. De di I rectie riep de steun in van d Belgische regering (dezelfd voordelen als de koopvaardij vloot) en van de vakbonden. D bonden bleken bereid 'mee t| denken', de regering DehaeiJ stelde zich minder coöperatnj op. Concurrentie De Union heeft de laatste jare sterk te lijden onder de de steed fellere concurrentie. In Antwer pen werden de tarieven al dra tisch verlaagd om de komst va concurrent Kotug uit Rotte dam te verijdelen en hetzelfö gebeurde op de Westerscheid na de komst van Smit Interna tionale. Het grote Rotterdams sleep- en bergingsbedrijf wert in de bergingssector weliswaa van oudsher weliswaar same met de Union, maar op het Kt.; naai Gent-Terneuzen is er spra ke van een keiharde concurred tiestrijd Daar vormen dl Union, Muller en Multraship us Terneuzen een pool, die nog tel het jaar 2006 doorloopt. Inmiddels heeft zich een nieuw grote concurrent gemeld. Dl Duitse sleepdienst Bugsier Reti derei, die sinds enkele weken dl splinternieuwe Bugsier 15 bij c? Antwerpse sluizen stationeert de. De Duitsers wachten ee uitspraak van de Europes Commissie over de monopolie positie van de sleepdiensten ij en om de Antwerpse haven at Directeur Mertens van cl Union: „De concurrentie is we:j kelijk moordend. Je verlaagt) tarieven met de helft, maar gaa de concurrent daar weer ondc dan moet jij ook weer naar ba neden. Om af te rekenen met erfenis uit het verleden én tege lijkertijd te kunnen blijven con curreren zullen we naar nieuw structuren moeten blijven zoe ken en moeten blijven reorgani seren Mertens gaat er vanui dat de kleine vloot van Willen Muller (drie slepers en één stam by) binnenkort wordt aange past en mogelijk wordt uitge breid. „We willen ons ook in Ne-I derland blijven profileren." I door René van Stee TERNEUZEN - Voormalig ad viseur van het Centrum Mana gement Terneuzen, A Meeusen, voelt zich bestolen. De nieuwe evenementenkalender van Cen trum Management zou een aan tal van zijn ideeën bevatten. „Als ik de kalender zo bekijk, dan blijkt dat men met veel van mijn ideeën aan de haal gaat. Dat kan natuurlijk niet, omdat ik onlangs het copyright voor onder meer Terneuzen on Wheels en het nog nooit georga niseerde Festival van de Zee heb laten vastleggenDus als ze mij n ideeën willen gebruiken, zal er eerst goed gepraat moeten wor den." Meeusen doelt hierbij op een eventuele financiële genoeg doening. Ook vindt hij dat er vooraf al overleg had moeten plaatsvinden. „Het Centrum Management vertoont hiermee een parasitair gedrag, waarbij grof misbruik wordt gemaakt wordt van de inzet en ideeën van anderen. Een treurige zaak." Volgens Evenementencommis sielid R Eijsackers loopt het zo'n vaart niet. „Mochten er problemen komen, dan ver wacht ik dat die in goed overleg zullen worden opgelost." Het Centrum Management pre senteerde de evenementenka lender donderdag. De samen stelling toont dat activiteiten in de gemeente Terneuzen elkaar dit jaar nauwelijks of niet over lappen. De centrale kalender is tot stand gekomen dankzij een hechte samenwerking tussen de, verschillende ondernemersver enigingen in de regio. De Terneuzense burgemeeste R. Barbé loofde de inspannin gen om tot een zo goed mogelijk afstemming te komen. „Voor heen beten evenementen elkaaij nog wel eens, maar omdat on dernemers het belang inzier van een centrale kalender za; dat probleem over niet al te lan ge tijd uit de wereld zijn gehol-i pen." Afstemming Om de afstemming tussen dt evenementen zo goed mogelijk te laten verlopen, is het Bureau Coördinatie Evenementen al' onderdeel van het Centrum Ma nagement opgericht. Dit bureau is ook bedoeld ter ondersteu ning van organisaties in de vorir van bijvoorbeeld draaiboeken Daarnaast kan het bureau wor den ingeschakeld voor f acilitaij re ondersteuning en onderzoe! naar exploitatiemogelijkheden Eijsackers: „Het is dus absoluu, niet de bedoeling om anden evenementen in de wielen te ri]-~ den of om evenementen naa'jr ons toe te trekken. Ook hebbe:J we niet de pretentie dat we he", beter kunnen dan bestaande or-J ganisaties. Naast de gebruikelijke 'oude evenementen staan er ook nieu we activiteiten op het program ma. Helden aan de Schelde, een serie concerten met lichte mu ziek en het Festival van de Zee zijn hierbij de voornaamstt blikvangers. door Barend Pelgrim HULST - Er komt binnenkort mogelijk toch weer bouwgrond beschikbaar in het plan Groote Kreek in Hulst. Van de provincie kan en mag Hulst tot en met het jaar 2000 in de nieuwe wijk geen meter grond meer uitgeven. De gemeente is echter in onderhan deling met projectontwikkelaar Nagron Vastgoed Zuid, die een claim heeft op zestig bouwka- vels in de Clingepolder. Als Na gron minder bouwt, komt er meer bouwgrond beschikbaar voor particulieren. Hulst kan op een andere manier de strenge provinciale richtlij nen omzeilen. Zo komt de loca tie "Lyceum' (het sportveld en een deel van het terrein van de te slopen Janseniusschool) pas la ter m ontwikkeling dan was ge pland. Dit laatste betekent dat er in elke geval 25 kavels extra in Groote Kreek uitgegeven kunnen worden. Hulst heeft een wachtlijst van zeker dertig mensen die op zoek zijn naar bouwgrond. Er zijn meer potentiële bouwers, maar die laten zich niet meer registre- Kijkdag fietsen HULST - De politie in Hulst houdt woensdag 10 februari een kijkdag voor mensen die hun fiets of bromfiets missen. Het politiebureau is tijdens kan tooruren en tussen 18.00 en 21.00 uur geopend voor belang stellenden. Zij moeten wel hun aangifteformulier meenemen. Auto toegetakeld TERNEUZEN - De auto van een 51-jarige man uit Terneuzen is donderdagochtend toegeta keld. De rechterzijruit bleek ge heel vernield en de lak van het rechterportier was beschadigd. De wagen stond geparkeerd op het Stadhuisplein. ren. omdat er toch geen kavels beschikbaar zijn. Door te schui ven binnen het woningbouw- contingent, dat de provincie heeft toegewezen, probeert de gemeente zoveel mogelijk ko pers van dienst te zijn. Prijzen In totaal mogen er tot en met 2000 slechts 120 huizen verrij zen in Groote Kreek Nagron zou de zestig huizen binnen drie jaar verwezenlijken, maar de verkoop van de bewuste wonin gen verloopt slecht. Pas twee twee-onder-één-kap-woningen zijn aan verkocht. Makelaar Brandax uit Axel, die namens Nagron de huizen aan de man probeert te brengen, wijt dat aan onder meer de stevige prij zen. De Tilburgse bouwfirma overweegt daarom zijn bouwca paciteit over langere periode te spreiden. Dat zou echter ook in houden dat een deel van het bouwcontingent van vóór 2001 vrij zou komen. Wethouder van ruimtelijke or dening. W. Kayser, heeft don derdagochtend besprekingen gevoerd met vertegenwoordi gers van Nagron en makelaars kantoor Zorgvliet. de hoofdverkoper van de Nagron- woningen. Volgens Kayser ziet de Brabantse vastgoedbouwer het wel zitten om een deel van zijn aantallen over het 2000 heen te tillen. Dit jaar wil Nagron negentien stuks bouwen en in 2000 nog eens elf, samen dus slechts de helft van het totaal. Kayser geeft aan dat de eventuele extra kavels die de gemeente nog zou verkopen, bestemd zijn voor particulieren en niet voor bouwondernemingen. Overi gens gaat Hulst binnenkort de markt op met zeven percelen aan de Zandstraat, tussen de Carmelweg en het nieuwe ge bouw van de Paters Maristen. Dit betreft volgens de wethou der een 'toplocatie', waarvan de grondprijs aanmerkelijk hoger zal liggen dan in Groote Kreek Elk speeltuintje in de gemeente Hulst wordt onder handen genomen. foto Charles Strijd ■\fe- JUWELIER HORLOGER TERNEUZEN NOORDSTRAAT 16 TEL 0115-612337 Start opruiming v.a. Di. 02702/99 O.A. LASALLE - SEIKO - PULSAR CAMEL - INOUS - CASIO - CERTUS LEGO - BRILLANT SIERADEN ALLE GOUDEN EN ZILVEREN SIERADEN ALSMEDE KLOKKEN EN WEKKERS Hulst moderniseert alle speeltuintjes door Barend Pelgrim HULST - Eindelijk gedaan met de plassen en modderpoelen on der de schommel. En geen blut sen, builen en blauwe plekken meer als je onverhoopt uit een klimrek kukelt. In de gehele ge meente Hulst worden op het ogenblik de speeltuintjes onder handen genomen. Een niet geringe klus. want in totaal gaat het om dertig tot veertig speelpleintjes. In okto ber van het afgelopen jaar be paalde de gemeenteraad dat het tijd was voor een face-lift voor de speel voorzieningen. Een flink aantal voldoet niet meer aan de huidige veiligheidsnor men. Verder zijn er schommels, wip- kippen, draaimolens, glijbaan tjes en klimrekken die dringend aan vervanging toe zijn Ook zandbakken krijgen een beurt. Voor twee ton wordt er opge knapt, vernieuwd en uitgebreid. Het gemeentebestuur houdt er rekenmg mee, dat er nog eens een bedrag van 200.000 gulden nodig is om het hele programma van speelvoorzieningenrenova- tie- en uitbreiding uit te voeren. Een grote vooruitgang voor de kinderen is de aanleg van een speciale ondergrond onder schommels en rekken. Om even tuele vallen te breken wordt een matras van schors aangelegd. De bodem wordt tot zo'n 25 cen timeter diepte afgegraven, waarna de kuil wordt gevuld met kind- en milieuvriendelijk materiaal. Verder is een grote hoeveelheid nieuw speelmateri aal aangekocht, dat veilig, ste vig, maar vooral leuk is. De werkzaamheden aan de speeltuintjes duren nog zeker een jaar of twee. v

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 46