Mega Kiezen tussen snel en saai I Puke schreeuwt en zingt top 100 Roken is zonde van je geld cjetifU yetifit Toveren met Liath Mijn tweede wereld I 1. The Offspring- Pretty fly {1) I 2. Cher - Believe (2) I 3.Tarkan - SimarikilO) 4. Tina Arena Marc Anthony- I want to spend my lifetime (6) i 5. A+ - Enjoy yourself (4) I 6 TQ- Westside!3) I 7. Emilia - Big big world(5) 8. Bryan Adams Ft. Melanie C - When you 're gone (7) 9. Vengaboys - Boom. boom. boom,boom (8) if 10. Mariah Carey Whitney Houston - When you believe!91 II 11. Chef- Chocolate salty balls (26) jj 12. Britney Spears -Baby one more time (50) f 13. Jessica - How will I know (18) ij 14. Will Smith -Miami (11) 15.2 Pac - Changes (-) 16. Marco Borsato - Het water/ Speeltuin (12) I 17, Extince- Viervoeters 11 18. ATB - 9 PM (till I come) 14) 19. Celine Dion R. Kelly - I'm your angel (15) 20. Trijntje Oosterhuis - Vlieg met me mee! 17) 21 Spice Girls- Goodbye (16) i 22. Boyzone - No matter what (20) 1 23 Dru Hill - How deep is your love (24) I 24. Loona - Hijo de la tuna (30) 25 Aaliyah - Are you that somebody! 21) 26. Henk Westbroek - Zelfs je naam is mooi (22) 27 Blackstreet Ft. Mya - Take me there! 23) 28. Air -All I need (29) i. 29. Busta Rhymes- Gimme some morel 41) i 30. Monifah - Touch if (27) 31 Jay-Z - Hard knock life 119) 32. Madonna - Power of goodbye (25) 33. Rob de Nijs - Zo zal het zijn (28) 34. Steps - Heartbeat/Tragedy (38) 35. Cassius - Cassius 1999 (35) 36. Outkast - Rosa parks (49) 37. Five - Until the time is through (31) 38. Hollis P. Monroe - I'm lone/y(39) 39. Volumia- Hou me vast (32) 40 Dial M for Moguai - Beatbox [37] 41. Teletubbies - Zeggen I'e-oh'! 34) 42. Strings of harmony - Part 1 &2 rmx! 56) 43.Prince- 7999(36) 44 Acda en de Munnik - Hef a regent (40) 45. Honeyz - Finally found (33) 46. Fatboy Slim - Praise you (46) 47 Brandy - Have you ever (58) 48 X-Treme - Love song (44) 49. Boyzone -1 love the way you love me (74) 50. E-life - More days to come (42) 51Divine - Lately (54) 52.98 Degrees and Stevie Wonder - True to your heart (43) 53 Lee Towers - Mijn Feyenoord (47) 54. Meja - All 'bout the money (45) 55.Skik- 't giet zoas'tgiet (48) 56 Porn Kings VS DJ Supreme - Up to the wildstyle (75) 57. Blof- Wat zou je doen? (51) 58. Boney M VS Sash! - Ma Baker(-) 59. Ruff Driverz Presents Arrola - Dreaming (55) 60.2-4 Family -Stay (73) 61 Taai Taai - Chili Mexicana (64) 62. Spiros - Geen weg terug (63) 63. The Corrs- So young (96) 64 One Two Trio - 10 Kleine tuinkabouters (-) 65. Grof Geschut - Moe (65) 66. Janet Jackson - Everytime (52) 67. Lenny Kravitz - Flyaway!57) 68. Roxette - Wish I could fly (-) 69. Jennifer Paige - Crush (66) 70. Jungle Brothers- Because I got it like that(98) 71Gebroeders De Gier met Sjors - Barney (61) 72. Destiny's Child - Gef on the I bus!—) 73 The Tamperer Ft. Maya - If you buy this (60) 74. Angelina - This kiss (71 75. BNN Friends - Voorgoed (53) 76. Toy Box - Tarzan Jane (--) 77. Manau - La tribu de Dana (59) 78. Mike Koglin - The silence! 70) 79. Nomads - Selibabi (81 80. Dumonde - Tomorrow (83) 81. Inner City- Good life!--) 82. B'Witched - To you I belong (82) 83. E'velyne -1 would (68) 84. Birgit - A little famous (95) 85. E-Type - Here I go again i 86. Deborah Cox - Nobody's supposed to be here 87. Voices in motion - Nothing but love (89) 88. Close II you - Friends (62) 89. Romeo Ft. Gwen Dickey I Flying (67) 90. Edsilia - Get here (--) 91The Kelley Family - Oh. it I hurts!-) 92. Heroes 8< Friends of R8<R - 634- 5789(99) 93. Sat-r-day - Do it anyway you wanna (69) 94. Vonda Shepard - Searchin' my soul (94) 95. E-17 - Each time (92) 96. Jennifer Brown - Tuesday afternoon (80) 97. Faith Hill - This kiss (85) 98. Use Delange- I'd be yours (72) 99 MC Bernhard - Immer gerade aus! 88) j 100. DJ Sakin Friends - Project your mind!-) foto Lex de Meester Gitta Lopulissa (16), Oost-Souburg: „Mijn ouders laten me best wel vrij, en dat komt om hoe ik ben. Ze weten gewoon dat ik bepaalde dingen niet doe. Zoals drugs; ik zie wel eens een joint langsgaan maar ik zal er zelf nooit één aanra ken En als ik uitga drink ik wel van die tropische drank jes, maar ik ben nooit dron ken. Roken heb ik wel gedaan, in de eerste klas, om mee te doen en stoer te zijn, Nu doe ik dat niet meer want ik vind het helemaal niet lekker! Het is ook zonde van je geld. Ik krijg 25 gulden per maand en nog wat van mijn opa en oma. Daarvan spaar ik en koop ik cd's, snoep en strips. Uitgaan is ook best duur, daarom doe ik het niet elk weekend. Na mijn school wil ik doorle ren voor kokkin, ik wil later in een groot hotel werken. Het lijkt me ook leuk om dan in een grote stad te wonen zo als Breda of Amsterdam. Wij zitten bij de Molukse kerk, daar sta ik zelf ook echt achter. Van mijn opa en oma heb ik veel gehoord over de Molukken. Nu is er allemaal onenigheid daar tussen christenen en moslims. Er zijn kerken en gebouwen in brand gestoken en mensen moeten vluchten. Daar zit ik dan wel mee. Er woont fami lie van ons, we hebben gepro beerd te bellen maar kregen geen contact. Ik hoop wel dat we een eigen republiek krijgen, maar ik zou er niet willen wonen. Daar zou ik niet meer aan kunnen wennen, ik woon hier al 16 jaar. Ik ben echt Ne derlands." Petra de Bil De Bevelandse band Puke bestaat uit (vlnr) Hans (16), Alex (15), Andreas (16), Bas (17), André (18), en Ronald (18). foto Willem Mieras INIigHttrain Discotheek Nighttrain in Middelburg houdt vrijdag een breakdanceparty met diverse artiesten. De muziek die deze avond wordt gedraaid, bestaat hoofdza kelijk uit oldskool, rap, hip hop en een Lokaal 27 van het Sint Willi- brordcollege in Goes is zo juist volgestroomd met jonge ren uit 3 VWO. Tassen worden uitgepakt, de les Duits staat op het punt te beginnen. Ineens gaat de deur open en valt met veel kabaal een man naar bin nen, gekleed in een rood cou- reurspak en met een zwarte helm op. „Wat the fuck is dit?", roept hij agressief om zich heen kijkend. Dan stapt een tweede man binnen, keurig in pak en met een cocktail in de hand. Hij lijkt naar binnen te zijn ge duwd. „O, ik geloof dat-ik een verkeerde deur heb genomen", mompelt hij, terwijl hij wat ver wonderd rondblikt. In plaats van Duitse naamval len krijgen de jongeren de voor stelling Kiezen van Theater Kwark voorgeschoteld, ge speeld door Oscar Postema en Francois Vervaet. Morgen (vrij dag) gaat Kiezenwaarvan door Zeeuwse scholen bijna zestig voorstellingen zijn geboekt, in première in 't Beest in Goes. Postema speelt de 'Snelle', een twintigjarige autocoureur die wereldkampioen Formule 1 wil worden, Vervaet is een vijf en- dertigjarige huisvader - een 'rij- tjeshuisrat' in de woorden van de Snelle - met vrouw en zoon tje, die niets liever doet dan tui nieren en schaken met de com puter. Hij wordt aangeduid met denaam 'Kale'. Leven en dood De twee weten niet waar ze te recht zijn gekomen, het lijkt een ruimte tussen leven en dood, een uitsparing in de tijd. Uit een boodschap die Kale buiten zijn macht om doorkrijgt, begrijpen ze dat één van hen terug mag naar zijn oude leven en de ander niet. Er moet gekozen worden. Als een gevecht niet de bedoe ling blijkt, besluiten Snelle en Kale hun zaak te bepleiten voor een denkbeeldige rechtbank. Hun levensstijlen komen tegen over elkaar te staan. Leven we voor het avontuur en voor ons zelf (Snelle: ..Het leven aan de rand van de afgrond is het ge vaarlijkst, maar het uitzicht is er het mooist") of kiezen we voor zekerheid en een gezin (Kale: „Dus een eenzame slijmerd die wereldkampioen wil worden beetje r&b. Van 23 tot 5 uur 's ochtends. De Piek In De Piek in Vlissingen speelt zaterdag de band Eye-less. Het optreden begint om 22 uur. Eeklo In jeugdhuis Beukenhof in Eeklo (B) treedt zaterdag Bad Behavior op. De zes groepsleden spelen energieke, opzwe pende rocksongs. zowel covers (Clou- seau/ Ashbury Faith) als eigen werk. Theater Kwark voor de klas op het Sint Willibrordcollege in Goes. foto Wil lem Mieras heeft meer recht op het leven dan een vader die zijn zoontje wil opvoeden?")? In Kiezen wordt geen antwoord gegeven. Als Snelle en Kale toe nadering zoeken, krijgen ze van een hogere instantie de medede ling door dat ze bedankt worden voor hun medewerking. „U hoort nog van ons." doelen niet hoog genoeg kunnen stellen?" Hoewel het stuk voor jongeren is geschreven, is Tiddens bewust niet op zijn hurken gaan zitten. De personages waarmee het pu bliek zich moet identificeren, zijn geen leeftijdsgenoten en het taalgebruik en de thematiek zijn niet versimpeld. „Middel bare scholieren zijn al heel vol wassen mensen. Die moet je serieus nemen. De dialogen moeten goed zijn en er moet goed worden gespeeld." Ernst Jan Rozendaal Kiezen, door Theater Kwark, vrij dag 5 februari in 't Beest in Goes. Om 16.30 is er een besloten voorstelling, die van 20.30 uur is openbaar. De Haarlemse auteur Pieter Ti ddens heeft Kiezen speciaal voor Theater Kwark geschre ven. „Voor de jongeren van de middelbare school wilde ik per se iets over kiezen schrijven. Zelf herinner ik mijn middelba re schooltijd als een tijd waarin ik verplicht vakken moest kie zen terwijl ik helemaal nog niet wist wat ik ermee moest doen. De middelbare schooltijd is nog steeds een tijd van kiezen. Het is zinvol daar aandacht aan te be steden. Hoe zit het met dat hoogdravende idee dat we onze De naam is een beetje onsmakelijk als je hem vertaalt, maar het klinkt wel lekker. Vinden de zes bandleden van Puke, het woord dat de En gelsen hebben gegeven aan kots. Zanger André kwam de naam tegen in het woordenboek toen hij bezig was met zijn huiswerk. En misschien is het nog niet eens zo'n verkeerde naam, als je bedenkt dat de groep een 'mengeling' speelt van metal, punk en hardcore. De band bestaat uit: André (18) zingt en schrijft teksten, Ronald (18) zingt ook, Andreas (16) drumt, Bas (17) speelt slaggitaar, Alex (15) speelt sologitaar en Hans (16) speelt basgitaar. De jon gens wonen allemaal op de Bevelanden. Twee zangers zijn nodig voor het afwisselend schreeuwen en zin gen, een kenmerk van de muziekstijl van de band. Over hoe lang de band nu eigenlijk bestaat, is wat onenigheid: „Sinds september '96," denkt André. „Nee joh, sinds december," werpt Ro nald tegen. Hoe dan ook, ruim twee jaar dus. De bandle den kennen elkaar van school, van het Buijs Ballot college en het Goese Lyceum. Puke heeft al zo'n tien keer opgetreden, waarvan een paar keer op schoolavonden. Het hoogtepunt tot nu toe was een optreden in de soos in Kapelle, eind oktober vorig jaar. „Dat was echt super- wreed," weet André nog goed. „We speelden daar samen met een andere band, en we dachten dat we compleet weggespeeld zouden worden. Maar dat viel dus heel erg mee. De zaal zat ook goed vol." De bandleden halen hun invloeden bij verschil lende bands vandaan, maar dat is niet bepalend voor hun geluid. Andreas: ..Als het lekker klinkt dan spelen we het gewoon." Op het repertoire staat dan ook voornamelijk eigen werk, aange vuld met maximaal twee covers. „Dat is noodza kelijk omdat we anders niet lang genoeg kunnen spelen," verklaart Ronald. De groep heeft recentelijk een demo-cd uitge bracht, waar vijf eigen nummers op staan. De cd is niet in een doorsnee studio opgenomen, maar in de aula van het Goese Lyceum, met hulp van ge luidsman Henk de Gunst. De vijf nummers zijn in slechts twee uur opgenomen, het klaarzetten van de apparatuur meegerekend. Met de computer werd een bijna professioneel hoesje in el kaar gezet, waar ook de teksten in afgedrukt staan. En voor die tek sten is vooral André verantwoordelijk. Maatschappelijke thema's bieden een onuitputtelijke bron van inspiratie, en daar laat hij zich bij het schrijven van de teksten dan ook vooral door leiden. „Kinderporno bijvoorbeeld, of dingen waar we ons aan ergeren. Ik probeer tek sten te schrijven over de dingen die ik in de krant lees of op de televisie zie." De band mag dan al wel een redelijk professionele geluidsdrager hebben uitgebracht, op de vraag of ze misschien ooit willen doorbreken is het ant woord éénduidig: „We doen het puur voor onszelf en voor de lol, en we willen geen concessies doen aan de commercie." Luc Oggel Eind vorig jaar verscheen het fantasyspel Liath van Project Two Interactive. Het speelt zich af in de stad Azaretus, waar de tijd vreemde kuren vertoont: de ene keer gaat hij langzamer, de andere keer sneller. Daar door komt verbinding met de buitenwereld slechts inci denteel tot stand. Hoofdrolspeler Criss en de fee Ithena gaan op zoek naar hun vierarmige vriendin Tiche, die in Azarethus is gaan wonen, onbewust van de tijdsvervorming. Tijdens de zoektocht wordt het Criss duidelij k dat het er niet alleen om gaat Tiche te vinden. Ook het lot van de betoverde stad en de hele wereld staan op het spel. Het is een spel vol raadsels en toverspreuken. Voorwer pen moeten gevonden worden en soms in combinatie met elkaar worden gebruikt. Criss kan spreken met de 24 figuren die hij tegenkomt, naar keuze in het Engels of Duits, maar Nederlands ondertiteld. Die sprekende hoofden zijn zo ongeveer de enige ani maties die je in het spel tegenkomt. Voor de rest zijn het stilstaande beelden: een tussenfilmpje bestaat uit een soort diavoorstelling van opvolgende plaatjes. En ook de ruimten waarin Criss verzeild raakt zijn statisch.al leen de hoofdrolspeler loopt op aanwijzing wat rond. Prachtig getekend, dat wel, maar van een modem com puterspel verwacht je toch iets meer. Daar komt bij dat de gebruiksaanwijzig zo summier is, dat het doel van het spel en de handelingen niet meteen duidelijk zijn. Met slechts een overzicht van de perso nen, de toverspreuken, de voorwerpen en een zeer be knopte uitleg moet de speler het maar uitzoeken. Dat valt niet mee. Will de Raaff Liath. Exortus, Project Two Interactive. Aanbevolen systeemeisen: P-166 Windows 95 32MB RAM, 2MB videoRAM 8x cd-romspeler geluidskaart en muis Prijs: f99,95 Om me voor te stellen: mijn naam is Lidewij Hiem- stra en ik ben 17 jaar oud. Sinds mijn 15e zijn ik en mijn broertje 'in het bezit' van het Internet. Ik zit op school in Bergen op Zoom, op het Luzac. Mij kun je meestal online vinden op vrijdag- en zater dagnacht...zo tussen 10 uur 's avonds en 3, 4 of soms 5 uur 's morgens. Veel mensen vragen altijd wat ik in hemelsnaam doe in zo een lange tijd. Nou gewoon: chatten. Ik heb een paar favoriete chatpagina's, onder andere Mirc, waar ik mijn huidige vriend heb ontmoet. Hij is echt lief. Jammer genoeg woont hij in Amsterdam maar hij komt wel eens per maand langs. Hij heeft een eigen auto :-). Soms zeg ik tegen mijzelf: „Okay, om 3 uur stop ik", en voordat ik het weet is het 5 uur :-b. Verder heb ik nog een probleempje: de e-mail. Want als je zoveel vrienden online hebt als ik (ongeveer 100 goede vrienden, verder zijn er nog een heleboel losse flodders) moet je toch ook door de week con tact houden. En wat een problemen dat dat oplevert! De regel is dus geen e-mail door de week. maar het loopt er toch altijd wel op uit dat ik 1 of 2 keer per week mijn e-mail check. En dat duurt dan meestal ook een uur of zo want ik heb dus 3 e-mailadressen... Het is best verwarrend soms om zoveel adressen te hebben. Ach ja, het is een hobby. Een dure hobby maar zo zijn er wel meer hobby's die veel geld kos ten. Alleen volgens mij vinden mijn moeder en oma het heel wat minder leuk dan ik. LOL. En mijn broertje ook want wij delen nog altijd deze computer. Maar, overdag is de computer van hem, en 's nachts is het mijn leven, mijn 2e wereld dus. Lidewij Hiemstra Emoticons:-) Voor wie nog nooit een e-mailtje gestuurd heeft. In e-mails wor den vaak zogenaamde emoticons cjebruikt. Het komt bij e-mai- len voor dat je het tegen wildvreemden hebt in andere landen. Niet iedereen heeft hetzelfde gevoel voor humor. De oplossing: een tekentje erbij zetten om aan te geven dat het maar een gein tje was, of juist niet. Een emoticon bekijk je door je hoofd naar links schuin te hou den. Dit:-) is dus een lachend gezichtje. Een paar voorbeelden: :-(Ik ben niet blij. ;-(of :'-) Ik ben verdrietig. >-( Ik ben kwaad. Ik rook. 5:-/Ik ben Elvis Presley.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 11