lerste bewoners in voorbeeld wijk PZC Net een gewoon raadje Hulst... Kantonrechter kent geen pardon voor wegpiraten Botsing met ernstig letsel mild beboet Hontenisse weigert anonieme klachten serieus te nemen zeeland Inbraak caravan Invallen in Terneuzen Binnenschip raakt havendam Extra budget voor hulp jongeren Boogerd-Quaak wil lijst trekken Project tegen vereenzaming )e Hoven van Axel vriendelijk voor het milieu Politie zoekt 'getuigen ^grafschennis Elf maanden cel voor aandeel in Cobra-zaak woensdag 3 februari 1999 z21 'gej door Sheila van Doorsselaer ;e-l efjTERNEUZEN - Een beetje te hard rijden, dat doet iedereen >er- wel eens, vond kantonrechter C. Kool dinsdagochtend tijdens de ie; zitting, maar 163 kilometer per i]Ei uur. terwijl je maar 80 mag, vond hij te gortig. De 31-jarige verdachte uit Oisterwijk werd door Kool naar huis gestuurd met een boete van 1330 gulden en vier maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. DeOisterwijker werd op 21 mei 1998 betrapt toen hij op de Ma- nastraat in Zuidzande het gas van zijn motor ferm opentrok. Samen met een aantal vrienden was hij een eindje aan het toe ren. „Ik wist wel dat ik te hard reed, maar niet dat ik zó snel ging Ik had het pas in de gaten toen ik werd gevolgd door een politiemotor, daarvoor had ik maar een paa r keer op mijn snel heidsmeter gekeken", zei de Oisterwijker. Kool vond dit een REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 4537 AKTERNEUZEN Tel: (0115) 694457 Fax: (0115)620951 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman J. Bosman P.I.F.M. Cappetti S. van Doorsselaer J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114) 373840 e-mail: redhulst@pzc.nl R.E.A. Hoonhorst B.J.G. Pelgrim CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl vreemde redenering. ..Er was gelegenheid genoeg om de snel heid te minderen. U bent ge woon een gevaar op de weg, want als je de gashendel zo laat vieren dan vraag je om moeilijk heden." Officier van justitie mr. H den Hartog eiste 1330 gulden en vier maanden rijontzegging. Kool vonniste conform de eis. Haast Kool had aan een 29-jarige Ter- neuzenaar een hele kluif. De man vond het absurd dat hij zijn rijbewijs voor een bepaalde tijd kon kwijtraken, omdat hij 66 ki lometer te hard had gereden. Daar was volgens hem geen re den toe. Hij had haast, want hij had zich verslapen en om 5.40 uur is er toch geen kip op de weg. De politie was er echter wel. Hij weigerde lange tijd zijn ver dachtenbankje te verlaten om dat hij ervan overtuigd was dat hij de rechter op andere gedach ten kon brengen. De Terneuze- naar was op 25 mei 1997 betrapt op de 80-kilometer Rijksweg bij Sas, terwijl hij 146 kilometer per uur klokte. In zijn haast haalde hij ook nog een politie wagen in, die hem vervolgens aan de kant zette. „Toen ik dat Golfje van de politie zag, wist ik dat ik fout zat", bekende de Ter- neuzenaar. Kool vond dat hij dat eerder had moeten weten en vond dat de man zijn rijbewijs eigenlijk he lemaal niet nodig had, omdat hij slechts vijf kilometer van zijn werk woont. „Gaat u maar mooi fietsen", oordeelde Kool. De of ficier eiste een boete van 1120 gulden en een onvoorwaardelij ke rijontzegging van vier maan den. Kool haalde daar wat van af. zodat de Temeuzenaar slechts een maand niet mag rij den De andere drie maanden blijven twee jaar voorwaarde lijk staan als een stok achter de deur. NIEUWVLIET - Een man uit Assenede ontdekte dat er is in gebroken in zijn caravan aan de Mosseldijk in Nieuwvliet. Hij mist een stereo-midiset met ge luidsboxen en afstandsbedie ning, en een decoder van de schotelantenne. De diefstal is vermoedelijk gepleegd tussen 8 januari en 1 februari. Leerlingen De Nobelhorst dagje op stadhuis door Barend Pelgrim HULST - Een kind kan de was doen. Dat bleek maar weer eens bij het bezoek van de leerlingen uit groep één en twee van ba sisschool De Nobelhorst aan het stads kantoor van Hulst. Want waar de leden van de gemeenteraad nog wel eens willen worstelen met de aan- en uitknopjes van hun intercom op de ei gen vergaderplaats, hadden de jeugdige gasten bliksemsnel door hoe ze burge meester A Kessen moesten interpelleren. Het was niet de enige vergelijking die de confrontatie tussen jeugd en burgervader opriep. Het gekwetter op het stadhuis week in geen opzicht af van een reguliere raadsvergadering. Alleen het voor de Hulster raad gebruike lijke gebakkelei bleef achterwege, niet in de laatste plaats omdat Kessen zijn gasten op elke vraag keurig van repliek kon die nen. De kinderen van de Nobelhorst waren op het stadhuis op uitnodiging van de ge meente. Het personeel informeerde hen over het reilen en zeilen binnen de ge meentegrenzen en de gemeentelijke dien sten. Van telefonist tot brandweercom mandant en van burgemeester tot informatici, allen moesten een boekje open doen over hun functioneren. Het doel van de excursie is de jeugdige Hulstenaren al op vroege leeftijd bij te brengen wat de gemeente voor hen bete kent. En zo hebben ze in elk geval al kunnen zien waar ze later voor een trouwpartijt terecht kunnen. TERNEUZEN - De politie heeft dinsdagochtend omstreeks acht uur op tenminste twee plaatsen in Terneuzen invallen ge daan. Het gaat om adressen in de Rozenstraat en de Banckert- straat. Een woordvoerder van het parket in Middelburg wilde dinsdag in verband met het onderzoek nog niets zeggen over de actie. Een getuige aan de Rozenstraat meldde echter dat de politie met groot materieel en honden was uitgerukt. Ook werd ze daar bijgestaan door de douane, aldus de zegsper- soon. Bovendien zouden er vier a vijf auto's van de recherche en een politiebus zijn waargenomen. De getuige verklaart dat de politie tijdens de inval met dozen naar buiten kwam. Wat daar in zat, is onbekend. Evenmin is duidelijk of de bewoner van het pand aan de Rozenstraat, die handelt in auto's en eer der wegens fraude zou zijn veroordeeld, is gearresteerd. Aan de Banckertstraat zijn naast twee politie-auto's twee voertui gen van de Belgische rijkswacht gezien. Getuigen hebben na de inval vier vrouwen zien wegrennen. TERNEUZEN - Het Belgische binnenschip Essor heeft dins dagochtend lichte beschadigingen opgelopen aan het roer en de schroef, nadat het tegen de westelijke havendam van de veerhaven in Terneuzen was gelopen. De Essor (626 ton) was met een lading cokes onderweg van Sluis naar Antwerpen, toen net boven de veerhaven de motor stilviel. Daardoor dreef het schip door de ebstroom terug en raakte de achtersteven de westelijke havendam. De sleepboot Holland van Muller sleepte de stuurloze Essor naar de Westbuitenhaven. Na in spectie mocht de Essor schutten voor reparatie. Volgens de havendienst is de havendam niet beschadigd. MIDDELBURG - Het dagelijks provinciebestuur wil een 'zwevend' budget van 150.000 gulden beschikbaar stellen voor onverwachte noodsituaties in de jeugdhulpverlening. Het college komt met dit voorstel nadat in december vorig jaar bekend werd dat Stichting Jeugdzorg 23 jongeren die dringend hulp nodig hadden niet kon helpen. De provincie trok ruim drie ton uit om de wachtlijsten weg te werken. De wachtlijst is inmiddels geslonken tot vijf jongeren. Jeugdzorg hoopt binnenkort een maatschappelijk werker aan te nemen waarna de wachtlijst binnen korte tijd weg moet zijn. Bij de Stichting Agogische Zorgcentra Zeeland (AZZ) zijn met het geld drie extra plaatsen voor jongeren die niet meer thuis kunnen wonen vrijgemaakt. Bij het AZZ bestaat nog een wachtlijst van 32 jongeren. BRUSSEL - Binnen D 66 hebben zich vier kandidaten gemeld voor het lijsttrekkerschap voor de Europese verkiezingen van juni, onder wie ook de Zeeland afkomstige Europarlementa riër.!. Boogerd-Quaak. Op het laatste moment heeft ook Lou- sewies van der Laan, woordvoerster van Europees commissa ris Van den Broek, zich aangemeld als kandidaat.Naast Van der Laan zijn oud-Kamerlid Bob van den Bos, zittend euro parlementariër Boogerd-Quaak en Floor Kist, beleidsmede werker bij het politiekorps Amsterdam-Amstelland, kandi daat-lijsttrekker. MIDDELBURG - Het Provinciaal Overleg Samenwerkende Ouderenbonden (POSO) krijgt van Gedeputeerde Staten van Zeeland een jaarlijkse subsidie van 75.000 gulden. Met dit geld zet de het bij het Klaverblad ondergebrachte Poso een project op ter voorkoming van een sociaal isolement van ou deren. Het project zal bij Scoop, Zeeuws instituut voor zorg, welzijn en cultuur, worden uitgevoerd. door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - Verblind door de zon bij het afslaan, had de 20- jarige Bressiaander in februari vorig jaar de bromfietser niet gezien die de Boulevard wilde oversteken. Een botsing volgde waarbij de bromfietser ernstig gewond raakte. Omdat de Bressiaander na het ongeluk het slachtoffer vaak opzocht en zich werkelijk be kommerde om diens toestand, deelde kantonrechter C. Kool dinsdag een milde straf uit. Een boete van 500 gulden, waarvan 250 gulden voorwaardelijk en vier maanden voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegd heid met een proeftijd van twee jaar. Waas De Bressiaander, die op de zit ting werd bijgestaan door zijn ouders en zijn advocaat H. Me melink, was danig onder de in druk van het voorval. „Ik reed in mijn pick-up en zwaaide nog naar een vriend. Verderop zag ik een groepje fietsers, maar die brommer heb ik nooit gezien. De zon scheen in mijn gezicht en daardoor had ik een waas voor mijn ogen", zei de Bressiaander. Officier van justitie H. den Har tog geloofde niet in de theorie van de Bressiaander. „De politie zei dat de zonnestand zodanig was dat de automobilist daar geen last van kon hebben. Hij heeft zich gewoon laten aflei den." Zij eiste een boete van 750 gulden en een voorwaardelijke rijontzegging van vier maan den. Omdat de Bressiaander per maand slechts een studietoela ge krijgt, verminderde Kool de boete. Roekeloos „Achteraf vreselijk stom", zo betitelde de 23-jarige Hoeke- naar zijn daad eind januari 1998. Bij dichte mist haalde hij op de Rijksweg N61 bij Terneu zen een vrachtwagen in en merkte de tegenligger te laat op. Hij dacht de vrachtwagen net ingehaald te hebben en stuurde terug zijn weghelft op. De inschatting bleek verkeerd en hij botste tegen de voorkant van de vrachtwagen. Den Har tog vond dat de Hoekenaar door het oog van de naald was gekro pen. „U vertoonde roekeloos rijge drag en daar moet u nu voor boeten." Zij eiste een boete van 750 gul den met een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegd heid van vier maanden met een proeftijd van twee jaar. Kool vonniste conform. foor René Hoonhorst IXEL - Sommige huurders wo- ien al weken in hun nieuwe wo- Lg in De Hoven in Axel, nderen zitten nog middenin al- «rlei verhuisbeslommeringen. Ie sleutels van 88 woningen in je voormalige betonwijk-west jjn echter al enige tijd in het be lt van hun bewoners. De over- jandiging door burgemeester |V, de Graaf van de 'eerste' sleu- els dinsdagmiddag aan twee chtparen was dan ook een sym- olische. )e officiële ingebruikname van )e Hoven vindt begin mei laats als staatssecretaris J. he lemkes van volkshuisvesting n' p bezoek komt. Directeur C. -I [einhoudt van de Regionale >8{ leeuwsch-Vlaamse Woning- 1 ouwvereniging (RZVW) hoopt ec0at de staatssecretaris tegen die ir>i ijd de eerste paal kan slaan foor de 46 koopwoningen die na s i le nu gerealiseerde 103 huur- ïuizen worden gebouwd. Met de au' [plevering van de huurwonin- 1 Kgen kunnen de 102, nog over- iind staande, betonwoningen !aa porden gesloopt. De RZVW ver- pacht binnen enkele weken met 1 gf jie sloop te beginnen. Mochten 01 find april meer dan een dozijn ïuizen zijn verkocht, dan begint 'df le bouw van de eerste 24 hof- uóft'and- en geschakelde wonin- a: jen m.< luurzaam lurgemeester De Graaf twijfelt irniet aan dat er belangstelling itaat voor de huizen in de Ax- ïlse wijk. Niet alleen omdat in Omliggende plaatsen momen teel niet al te veel mag worden ;ebouwd, maar vooral door de lilieuvriendelijke, duurzame ijze van De Hoven van Axel. •töfaet beton van de betonwonin- EL - Het buurtonderzoek in xel over het openen van een 'ools gra f op de Axelse begraaf- ilaats heeft tot nu toe geen aan- ïopingspunten opgeleverd. De ilitie verzoekt personen die logelijk in de buurt hun hond 'enfhebben uitgelaten en iets heb ben opgemerkt dit te melden. gen is vermalen en opnieuw ge bruikt voor funderingen en be stratingen, dakpannen van oude woningen zijn opnieuw gebruikt, zonnecollectoren zor gen voor voorverwarming van het water, de woningen zijn zo danig geïsoleerd dat weinig energie nodig is voor verwar ming en er is een speciaal 'B-wa- tercircuit'. Regenwater Het regenwater wordt opgevan gen en verzameld in depots en daarmee worden de toiletten gespoeld en kan - desgewenst - ook de was worden gedaan. Het gebruik van regenwater kan geen kwaad voor de was en is niet alleen milieuvriendelijk vanwege cle waterbesparifig. „Omdat het hemelwater zach ter is, hoeft ook minder waspoe- der te worden gebruikt", aldus P. van de Vijver, RZVW-project- leider voor De Hoven. De mi lieuvriendelijkheid hebben de Axelse wijk een landelijke voor- beeldstatus opgeleverd. De Graaf kon het dan ook niet laten om Delta Nutsbedrijven nog eens te kapittelen. De Zeeuwse energieproducent heeft weliswaar in het begin een bescheiden bijdrage toegekend, maar weigerde later deel te ne men aan het opzetten en exploi teren van het B-watercircuit. De burgemeester riep Delta Nuts op alsnog mee te helpen aan het 'unieke' voorbeeldpro ject. RZVW-directeur Reinhoudt voegde er aan toe dat de voor beeldfunctie en de vernieuwen de architectuur van de wijk een toeristische trekpleister maken. Als redder van het Toeristisch Bureau Zeeland zal Delta daar ongetwijfeld oog voor hebben, hoopte de directeur. De sneren aan het adres van de energiepro ducent gingen een beetje langs dé feestvarkens van gisteren, de bewoners, heen. De huurders genoten van hun feestje in de wintertuin. De meesten van hen waren ook zeer tevreden over hun nieuwe woning. Het politiekeurmerk Veilig Wonen is voor velen van hen net zo belangrijk als de mi lieuvriendelijkheid en energie zuinigheid. Het wooncomfort in de nieuwe wijk is mede te danken aan J. van de Velde en G. van Dronge- len. Als leden van de bewoners commissie liepen zij het afgelo pen jaar haast dagelijks rond om de gebruikersbelangen in de gaten te houden. Door hun alertheid zitten de stopcontac ten op de juiste plaats en kost de afscheiding van slaap- en woonkamer de huurders geen cent extra. De symbolische eer ste sleutels werden daarom aan Van de Velde, Van Drongelen en hun echtgenotes aangeboden. Burgemeester W. de Graaf overhandigt de eerste sleutels aan de echtparen Van de Velde en Van Drongelen, bewoners van De Hoven. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst VOGELWAARDE - B en W van Hontenisse zijn niet van plan om de bestrating van Rapen burg in Vogelwaarde binnen kort aan te pakken. De straat komt niet voor op de prioritei tenlijst van de gemeente en een anonieme klacht over geluids overlast door 'putten' in de weg wordt door het college niet seri eus genomen. De gemeenteraad van Honte nisse wordt vanavond (woens dag) gevraagd een anonieme brief - die bij de ingekomen stukken is gevoegd - van een Rapenburgbewoner voor ken nisgeving aan te nemen. De briefschrijver gewaagt van ge- luidsoverlast, vooral door veel vuldig langs denderende vrachtwagens. De geluidsover last zou worden versterkt door gaten in het wegdek. Burge meester T. Steenkamp verklaar de dinsdag desgevraagd dat anonieme brieven nooit worden beantwoord. In dit geval is er volgens hem ook geen reden om actie te on dernemen, omdat het college nooit andere klachten hebben bereikt. „Natuurlijk komen er nogal wat vrachtwagens door Vogelwaarde en zeker door Ra penburg. mede omdat er een transportbedrijf in het dorp is gevestigd. Dat die wagens af en toe overlast opleveren, wil ik ook nog aannemen. Maar we moeten ook rekening houden met de werkgelegenheid en de overlast is niet van dien aard dat er maatregelen moeten worden genomen." Ook de anonieme klacht over het gebruik van de wasplaats van transportbedrijf Scheerders neemt Steenkamp niet echt serieus. „Het bedrijf moet natuurlijk net als andere ondernemingen voldoen aan de milieuwet en er zal dan ook echt niet regelmatig bij nacht en on tij in de wasplaats worden ge werkt. Mochten ons al eens sig nalen 'over overlast bereiken, dan hebben we zulke goede con tacten met Scheerders dat de problemen zo snel mogelijk worden opgelost." Leerlingen van De Nobelhorst bestoken in de Hulster raadszaal burgemeester Kessen met vragen. foto Peter Nicolai MIDDELBURG - Een 30-jarige man uit Terneuzen is dinsdag in Middelburg voor zijn aandeel in de Cobra-zaak veroordeeld tot 237 dagen cel. Het vonnis hield effectief in dat na aftrek van het voorarrest de Terneuzenaar op vrije voeten is gekomen. In de uitspraak hield de rechtbank er rekening mee dat de verdachte een mindere rol kan worden toegerekend dan andere verdachten in de Ter- neuzense criminele organisatie (met vertakkingen tot in Italië), die verantwoordelijk is voor het plegen van een fors aantal mis drijven. Ook van belang was zijn blanco strafblad. De rechtbank keek verder naar zijn straf in Portu gal, waar de Terneuzenaar voor verduistering van twee auto's ruim twee jaar onder moeilijke omstandigheden in een gevan genis heeft doorgebracht. Twee weken geleden werd de voorlo pige hechtenis al opgeheven. Ook officier van justitie D. van der Bel had in zijn eis van een jaar (met aftrek voorarrest) al rekening gehouden met bijzon dere omstandigheden. Inde Cobra-zaak rest nu nog en kele verdachten, waartegen een ontnemingsvordering is inge steld. BINNEN, KOM KIJKEN. De nieuwste monturen van merken als Armani, Dior. DKNY. Calvin Klein en andere zijn gearri veerd! Bekijk ook onze 1999 Collectie van Het Huis (standaard 198.-). U komt ogen tekort! (Advertentie) DE 1999 MODELLEN ZIJN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 57