Oogje op stappers Sint-Annaland ÈSSSÉE Uw privé PZC Design-rek voor fietsen Het belangrijkste autonieuws vindt u toch bij uw dealer. zeeland b22 Noord-Bevelandse commissie haalt nota windenergie onderuit Politie breidt toezicht uit en voert wijkzorg voor Thools dorp in Herstel van installatie RPF wil prijzen voor energie hoog houden met groene belasting Dialoog over centrum Goes Borsele Auto Walcheren Dijkwel Autobedrijf C. Hoebeke Zn woensdag 3 februari 1999 Mooi en praktisch fietsenrek bij Cii door Edith Ramakers VLISSINGEN - Niet eens zo gek lang geleden werd besloten om fietssleuven bij het Bellamy- park in Vlissingen in te graven, zodat ze geen sta-in-de-weg vormden. Sceptici voorspelden al dat maar weinig fietsers hun vervoermiddel daarin zouden parkeren. De grove banden van mountainbikes, de all terrain bikes, zijn te breed voor de fietssleuf. En natuurlijk slippen de sleuven binnen de kortste keren dicht. Zo gebeurde. Het Bellamy- park kreeg er lage fietsbeugels voor terug. Maar ook die boogvormige ijzeren standaards sloegen niet aan. Heel zelden staat er een fiets in. Want voor je het weet, krijg je een slag in je wiel. Fietsen vinden er een te wankel houvast. Op het terrein voor het nieuwe bioscoopge bouw Cine City in Vlissingen hebben ze de op lossing gevonden. Fietsers laten hun fiets er graag achter. Een mooi vormgegeven roestvrij stalenfietsenrek - 'het lijkt wel design, of kunst' - springt in het oog. De halve royale ron de bogen kunnen legio fietsen in diverse maten herbergen. Rijwielen leunen er tegenaan, ze staan vast en het ziet er nog verzorgd uit ook. Het ontwerp past bij het gebouw van Cine City. Op het Bell amypark hoeft het misschien niet zo glad te z ijn of te blinkenmaar het heeft wel iets als het rek goed staat bij zijn omgeving en de fiets niet omvalt. door Ingrid Huibers WISSENKERKE - Het 'praat stuk' over windenergie dat het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Noord-Beveland de commissie Ruimtelijke Ordening Econo mie en Recreatie (ROER) dins dagavond voorlegde, is niet in goede aarde gevallen. De com missieleden kwamen met heel andere locaties voor de molens op de proppen. De Jacobahaven was het popu lairst onder de commissieleden. Daar staan nu al vijf molens, maar daar kunnen er nog best een paar bij. Er was weinig ani mo voor het idee van het college om Noord-Beveland van drie toegangspoorten van elk vier windmolens te voorzien. Deze molens zouden langs de Zee- landbrug, de Oostwestweg in Kamperland en de Zandkreek- dam moeten komen. „Wat moeten onze inwoners en toeristen straks wel niet denken als ze het eiland op komen", vroeg A G. van der Maas (SGP) zichhardopal'. „Voor je het weet heet het eiland windeneiland." Hij vond de nota 'vaag' en be twijfelde of het college zich wel echt hard wil maken voor wind energie. Zeeuwind Van der Maas wees ook op een brief van de vereniging Zeeuwind, die net voor de ver gadering bij de commissieleden bezorgd was. Zeeuwind be treurt het in dat schrijven dat de gemeente zo weinig windmo lens wil neerzetten. Poorten van steeds vier molens aan elke kant van de weg, lijkt de vereniging een stuk beter. Zelfs met clus ters van zes windturbines zou Zeeuwind nog kunnen leven. Burgemeester M. L. Everaers kan dus törug naar zijn advies bureaus met een flink lijstje aanmerkingen. Duidelijk is dat de Zandkreekdam als mogelijke locatie voor windmolens geheel afvalt. Plaatsing van extra tur bines langs de Jacobahaven zal verder worden onderzocht. Ook naar de oprit van de Zeeland- brug wordt nog eens gekeken. Ook zal op uitdrukkelijk ver zoek van de commissie onder zocht worden in hoeverre parti culieren op het eiland windmolenpark(je) zouden kunnen exploiteren. door Esme Soesman SINT-ANNALAND - De politie gaat in de nacht van zaterdag op zondag het toezicht opvoeren in de hele Thoolse regio en dan met name in het probleemgebied Sint-Annaland. Ook voert de politie wijkzorg in deze kern in. Het openbaar ministerie is ak koord gegaan met het voeren van een lik-op-stuk beleid. Bur- Bromfietser gewond NISSE - Bij een aanrijding op de kruising Rondepoldersedijk- /Zwaaksedijk bij Nisseis gister middag om kwart over vier een bromfietser gewond geraakt. Een personenauto botste op de kruising frontaal tegen de bromfietser; de bestuurder had de jongen niet gezien omdat er een boom in zijn gezichtsveld stond. De jongen is naar een dokter in 's-Gravenpolder ge bracht, daarna naar het Ooster- scheldeziekenhuis en mocht vervolgens naar huis. gemeester H. A van der Munnik van de gemeente Tholen over weegt de aanstelling van ge meentelijke wijkambtenaren. Het zijn niet de enige maatrege len die overwogen worden om de rust in Sint-Annaland, waar bewoners al jaren getergd wor den door uitgaansoverlast, te herstellen. De politie heeft toe gezegd meer toezicht uit te oefe nen en zich "daarbij te bedienen door Rolf Bosboom HEINKENSZAND - De ener gieprijzen in Europa moeten kunstmatig hoog worden ge houden. bijvoorbeeld door er groene belasting op te heffen. Daarmee wordt voorkomen dat de sector ten prooi valt aan de vrije markt. Dat betoogde RPF- Statenlid W. Mol dinsdagvond tijdens een matig bezochte bij eenkomst in Heinkenszand, waar de kiesvereniging Borsele van de partij nieuw leven werd ingeblazen. De liberalisering van de Euro pese energiemarkt leidt tot 'een bikkelharde economie', vreest van lik-op-stuk beleid en - bij jongeren onder de achttien jaar - van HALT-transacties. De in stelling van een politiepost in het dorp, een wens die door de inwoners is geuit en door de ho reca wordt ondersteund, wordt vanuit de wijkzorg nader be zien. De horecaexploitanten zijn bereid een steentje aan de rust bij te dragen door de bezoe kers ook buiten het café in de Mol, nummer 2 op de RPF/GPV- lijst bij de komende Statenver kiezingen. De EPZ-kolencen- trale in Borssele gaat als eerste proberen goedkoper stroom te produceren. „Een prachtig re sultaat", zei Mol ironisch. „De stroom goedkoper en vierhon derd mensen op straat. Is dit nu economische vooruitgang?" Als stroom goedkoper wordt, zal het verbruik ook toenemen, gaten te houden. Stappers met drugs op zak worden buitenge- zet en ontvangen een brief dat zij niet meer welkom zijn. Een afschrift van dit schrijven gaat naar het politiebureau. Rommel De exploitanten pleiten voor de plaatsing van meer afvalbak ken en verlichting die blijft branden. De winkeliers van betoogde de RPF-politicus. „Als het even kan moeten alle centrales volbelast draaien." Dupe Dat doorkruist weer het streven om de uitstoot van kooldioxide (CO,) terug te dringen. Milieu en werkgelegenheid worden daar mee de dupe van de vrije markt. Volgens het Statenlid is het bo vendien de vraag of de kolen- Sint-Annaland - eveneens ge plaagd door onder meer rommel op straat en vernielingen - heb ben zich bereid verklaard mee te werken aan andere verlichting. De middenstandsvereniging heeft plannen ter verbetering liggen. De ondernemers hebben de wens kenbaar gemaakt ca mera's te installeren en honden in te zetten. Twee maatregelen die, zo heeft de politie gezegd, in centrale het kan bolwerken tegen bijvoorbeeld de 'veel goedkopere stroom uit Frank rijk', die wordt opgewekt door kerncentrales. Een grootver bruiker als aluminiumbedrijf Pechiney in Vlissingen-Oost heeft daar bijvoorbeeld wel oren naar. Mol; „Feitelijk wordt straks door import van stroom uit het buitenland ook nog eens kernenergie ingevoerd." principe mogelijk zijn. Een werkgroep richt zich op het op stellen van een plan van aan pak. In deze club - in totaal be staande uit tien personen - zijn bewoners, winkeliers, de plaatselijke horeca, Horeca Ne derland, politie, openbaar mi nisterie en gemeente vertegen woordigd. Onder winkeliers en bewoners wordt nog naar be reidwillige mensen gezocht. Mol pleitte ervoor de kerncen trale in Borssele, die geen kool dioxide produceert, open te houden totdat radioactief afval op een goede manier kan wor den verwerkt en de 00,,-uitstoot is verminderd. De centrale zou volgens de huidige plannen eind 2003 moeten sluiten. Een meer derheid in Provinciale Staten, waaronder de RPF, wil echter een onderzoek naar de voor- en nadelen van het langer open houden. Dat de discussie 'het trekken aan een dood paard' is, zoals de teneur in de Tweede Kamer luidt, bestreed Mol. „Het is een samenhangend onder zoek waard." door Rolf Bosboom BATH - Het herstel van de riool waterzuiveringsinstallatie bij Bath kost het Hoogheemraad schap van West-Brabant naar schatting anderhalf miljoen gulden. De installatie, die het ri oolwater van het westelijk deel van West-Brabant zuivert, heeft te kampen met een door roest zwaar aangetaste hoofdlucht- leiding. Die moet worden ver vangen. Nadat in oktober vorig jaar een lekkage was ontdekt, is de on dergrondse hoofdluchtleiding grondig geïnspecteerd. Via deze leiding worden beluch tingstanks voorzien van zuur stof voor het biologisch zuive ringsproces. De verzinkte stalen buizen van de leiding bleken 'zeer ernstig' te zijn aangetast. De hoofdluchtleiding is van es sentieel belang. Zelfs als de luchttoevoer maar even wordt onderbroken, kan het zuive ringsproces ernstig verstoord raken door zuurstoftekort. Daarom is onmiddellijk nadat de gaten provisorisch waren ge repareerd een noodvoorzienin aangebracht. De schade aan de buizen blijk te zijn veroorzaakt door het ré latief hoge gehalte chloride c het grondwater. Chloride tas het zink en het ijzer van de bui zen aan. Het eerste deel van d leiding (ongeveer honderd me ter) was er ernstiger aan toe da; de rest van de zeshonderd mete lange leiding, omdat de toege voerde lucht daar warmer is. De noodvoorziening heeft he hoogheemraadschap ongevee 350.000 gulden gekost. Samei met de nieuwe hoofdluchtlei ding komt de totale schadepos op ongeveer 1,5 miljoen gulden De aanleg van de nieuwe leiding wordt ingepast in de aanstaan de modernisering en uitbrei ding van de rioolwaterzuive ring, waarmee dit jaar word begonnen. De financiering vai de aanleg van de hoofdluchtlei ding wordt meegenomen in hei totale project, dat naar ver wachting 42 miljoen guides gaat kosten. Het voorstel daar over komt in juli in de algemeiü vergadering van het hoogheem raadschap. Mazda 626 Wagon Provincie keurt wijziging plan Reimerswaal af KRUININGEN - De provincie heeft dinsdag besloten de fa cetherziening van het bestem mingsplan Buitengebied van de gemeente Reimerswaal af te keuren. Met die herziening probeert de gemeente onder meer grote var kensstallen te weren. De herzie ning is inmiddels achterhaald door de provinciale streekplan herziening intensieve veehou derij. Het beleid uit dit streek plan moet volgens de provincie overgenomen worden in het ge meentelijke bestemmingsplan. Daar heeft de gemeënte een j aai de tijd voor. Varkens- en kip penboeren krijgen overigens niet de kans om van de provinci ale afkeuring van het bestem mingsplan te profiteren. Alle bouwaanvragen voor stallen worden met oog op de bestem mingsplanwijziging voor een periode van twee jaar aange houden. GOES - De gemeente Goes be spreekt de toekomst van de bin nenstad op maandag 8 februari vanaf 19.30 uur in het Lunchca- fé Stadhuis met inwoners van het centrum. Het thema Goes 2030 en actuele zaken worden toegelicht. De be zoekers krijgen ook de moge lijkheid vragen te stellen aan het college. Na de pauze wordt in verschillende groepen, met raads- en collegeleden, gedis cussieerd. Gewasschade 's-GRAVENPOLDER - Gede puteerde Staten zijn bereid een onderzoek te laten doen naar mogelijke schade die J. Zuid- weg uit 's-Gravenpolder heeft door grondwateronttrekking bij zijn perceel naast het meet- en regelstation van de gasunie in de Willem Annapolder. Zuidweg zegt gewasschade te hebben gehad toen de Gasunie van haar terrein grondwater onttrok om verontreinigd grondwater te verwijderen. Hij heeft dat niet met de Gasunie kunnen regelen en vraagt nu de provincie om een uitspraak. gemeente KENNISGEVING Burgemeester en wethouders van Borsele maken be kend, dat zij bij besluit van 2 februari 1999, bouwver gunning hebben verleend aan COVRA N.V. Postbus 202, 4380 AE Vlissingen, voor de bouw van het hoog- radioactief afvalbehandelings- en opslaggebouw (HA- BOG) en de opslaggebouwen voor laagradioactief af val, namelijk het container opslaggebouw (COG) en het verarmd uranium opslaggebouw (VOG) aan de Spanjeweg I te Nieuwdorp. De op de bouwplannen betrekking hebbende stukken liggen ter gemeentesecretarie ter inzage bij de afde ling Interne Zaken, Stenevate 10 te Heinkenszand. Binnen zes weken na deze bekendmaking kan door belanghebbenden tegen dit besluit schriftelijk bezwaar worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders, degene die een bezwaarschrift heeft ingediend kan bij de president van de rechtbank te Middelburg, sector bestuursrecht. Postbus 5015, 4330 LA Middelburg, een verzoek indienen om schorsing en/of voorlopige voorzieningsmaatregel. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 08.30-12.30 uur donderdagavond van 17.00-20.00 uur Heinkenszand, 30 januari 1999 Het belangrijkste autonieuws vindt u maar biedingen. Over onze goede fïnancierings- op één plaats. Op uw eigen privé RAI. mogelijkheden. Of over de aantrekkelijke Daar is het prettiger zaken doen dan ooit. inruil- en leasevoorwaarden.Wilt u meer Onder het genot van een kopje koffie ver- weten? Dan moet u beslist eens langs- tellen we u graag over de scherpe beursaan- komen bij uw Mazda-dealer. Gildeweg 33 - 4383 NJ Vlissingen - Telefoon 0118-440022 (Bedrijvenpark 'De Poort') Valckenisseweg lb - 4411 RJ Rilland - Telefoon 0113-552555 1-OE FINANCIERINGSAANBIEDINGEN GELOEN VOOR PARTICULIERE AANKOPEN TOT EcN MAX 8E0RAG VAN '5 000,- BIJ AANKOOP TUSSEN 7--999 EN 1-4-1999 0E FINANCIERING LOOPT VIA MAZDA FINANCE NA MJTlClZinCJ mdZQd. 10ETSING BIJ BKR IN TIEL ALLE PRIJZEN ZUN EXCL, VERWIJDERINGSBIJDRAGE EN KOSTEN RIJKLAARMAKEN Op het model '98 gratis Active-pakket bestaande uit: lichtmetalen velgen, uitlaatsierstuk en metallic lak. Uw voordeel: 2.175,-. Prijs vanaf 22.490,- rfTrn^uinniVHn Bij aankoop voor 1 april a.s. met uitgestelde betaling tegen 0% rente of aantrekkelijke financieringsregeling*. Bovendien met gratis Active-pakket bestaande uit lichtmetalen velgen, uitlaatsierstuk, sierstootlijsten en metallic lak. Uw voordeel: 2.750,-. Maar ook een airco voor slechts 1.495,- bij aankoop van een nieuwe 323 P Hatchback. Uw airco-voordeel: 2.000,- Prijs vanaf 26.995,-. Als u voor 1 april 1999 een Demio koopt, kunt u gebruikmaken van een uitgestelde betalings regeling van 12 maanden tegen 0% rente*. Of een betalingsregeling van 12 tot 60 maanden tegen 4,9% effectieve rente*. Prijs vanaf 25.995,- Dakspoiler, mistlampen en sierstootstrips zijn als optie verkrijgbaar. rroi*LAiAL„.i.iaj|«jli.+un Bij aankoop van een nieuwe 323 Fastbreak of Sedan geldt een uitgestelde betaling tegen 0% rente. Of een voordelige financieringsregeling van 12 tot 60 maanden*. Bovendien een airco op de LX-versies voor slechts 1.495,-. Uw airco-voordeel is 2.000,-. Prijs vanaf 30.995,-. Ook verkrijgbaar met 2.0 dieselmotor en 2.0 DiTD. Afgebeeld is de 323 Fastbreak GLX. Maak een wandeling van voor-tot achterbumper. Verbaas u over de ruimte, het comfort en de riante standaarduitrusting. Uitvoeringen met benzinemotor: 1.8, 2.0 en 2.0 liter HP. Er is ook een 2.0 DiTD diesel motor. Prijs vanaf 41.995,- Misdampen en lichtmetalen velgen zijn als optie verkrijgbaar. Met gratis mistlampen voor, airco, startonderbreker en afstandsbediening op de deursloten. Uw voordeel: 5.776,- Prijs vanaf 52.995,-. De Xedos 2.0 V6 heeft daarnaast ook nog nubuck bekleding en cruise control. Uw totale voordeel: 7.600,- Prijs vanaf 57.995,-. Op alle benzine-uitvoeringen (uit voorraad) een gratis Active-pakket bestaande uit: 15" hchtmetalen velgen en metallic lak. Uw voordeel is 3.050,-. Prijs vanaf 38.295,- (Sedan). Prijs vanaf 38.995,- (Hatchback). Naast 3 benzinemotoren eveneens een 2.0 DiTD. Afgebeelde mistlampen zijn als optie verkrijgbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 42