Plan havenfront splijt commissie PZC Huis op sluisplateau in trek Wachten op de straathoek loonde Diverse feesten als voorproef op echte carnavalsweekend Goes maakte terecht einde aan mestopslag Anna Jacobapolder behoudt dorpshuis zeeland b21 Extra budget voor hulp jongeren Boogerd-Quaak wil lijst trekken Project tegen vereenzaming Spijt van diefstal kinderkleding Jachthaven Kats mogelijk legaal Ontbreken exploitatieovereenkomst gebied Kortgene grootste bezwaar Winkeldievegge in Goes betrapt Zakkenroller actief in Goes Edah Goes weer open na brand Kopieertarieven Tholen omlaag Geen verlichting voor speeltuin in Tholen-stad woensdag 3 februari 1999 MIDDELBURG - Het dagelijks provinciebestuur wil een 'zwevend' budget van 150.000 gulden beschikbaar stellen voor onverwachte noodsituaties in de jeugdhulpverlening. Het college komt met dit voorstel nadat in december vorig jaar bekend werd dat Stichting Jeugdzorg 23 jongeren die dringend hulp nodig hadden niet kon helpen. De provincie trok ruim drie ton uit om de wachtlijsten weg te werken. De wachtlijst is inmiddels geslonken tot vijf jonge ren. Jeugdzorg hoopt binnenkort een maatschappelijk wer ker aan te nemen waarna de wachtlijst binnen korte tijd weg moet zijn. Bij de Stichting Agogische Zorgcentra Zeeland (AZZ) zijn met het geld drie extra plaatsen voor jongeren die niet meer thuis kunnen wonen vrijgemaakt. Bij het AZZ bestaat nog een wachtlijst van 32 jongeren. BRUSSEL - Binnen D66 hebben zich vier kandidaten gemeld voor het lijsttrekkerschap voor de Europese verkiezingen van juni, onder wie ook de Zeeland afkomstige Europarlementa riër J. Boogerd-Quaak. Op het laatste moment heeft ook Lou se wies van der Laan, woordvoerster van Europees commissa ris Van den Broek, zich aangemeld als kandidaat.Naast Van der Laan zijn oud-Kamerlid Bob van den Bos, zittend euro parlementariër Boogerd-Quaak en Floor Kist, beleidsmede werker bij het politiekorps Amsterdam-Amstelland, kandi daat-lijsttrekker. MIDDELBURG - Het Provinciaal Overleg Samenwerkende Ouderenbonden (POSO) krijgt van Gedeputeerde Staten van Zeeland een jaarlijkse subsidie van 75.000 gulden. Met dit geld zet de het bij het Klaverblad ondergebrachte Poso een project op ter voorkoming van een sociaal isolement van ou deren. Het project zal bij Scoop, Zeeuws instituut voor zorg, welzijn en cultuur, worden uitgevoerd. MIDDELBURG - Een 63-jarige vrouw uit Goes wilde kinder kleding naar haar familie in Suriname sturen, maar ze had geen geld. Dat probleem trachtte ze op te lossen door op 7 juli vorig jaar kinderkleding uit een Goese zaak te stelen. Toen ze de kleding in haar tas had gestoptwerd ze bij het verlaten van de winkel betrapt. Op de zitting van de Middelburgse politie rechter toonde de verdachte gisteren veel spijt van haar daad: .Ik zal het nooit meer doen.De politierechter vond een voor waardelijke boete van 750 gulden de meest passende straf. KATS - De provincie en de gemeente Noord-Beveland hebben de intentie uitgesproken te zullen toewerken naar het legali seren van de jachthaven van Van der Rest Nautic in Kats. Al lereerst moet de gemeente daarvoor haar bestemmingsplan Landelijk Gebied aanpassen. Afgelopen najaar nog stuurden de fractievoorzitters van de vijf Noord-Bevelandse raadspar- tijen een brief naar Gedeputeerde Staten met het verzoek de jachthaven te legaliseren. Ook de Vereniging Dorpsgemeen schap Kats stuurde zo'n brief. Zij hechten groot belang aan de faciliteiten die Van der Rest aan de pleziervaart biedt. Ook wezen zij op de werkgelegenheid die Van der Rest samen met de Combinatie Oosterschelde, de andere erfpachter van de haven, het eiland biedt. De haven is op dit moment nog eigendom van de provincie. Deze wil de haven graag verkopen aan de erfpachters. Het ko pen van de haven wordt natuurlijk een stuk aantrekkelijker wanneer de bedrijven er legaal kunnen opereren. Tot nog toe worden ze slechts gedoogd. door Mieke van der Jagt WEMELDINGE - De gemeen te Kapelle is druk bezig met het bouwrijp maken van het sluisplateau in Wemeldinge. Op het plateau, het gebied dat is overgeschoten na de verbre ding van het Kanaal door Zuid-Beveland en de ontman teling van de Wemeldingse sluizen, moeten 66 woningen worden gebouwd, verschil lend in prijsklasse en grootte. Bijna alle woningen in het plan zijn al verkocht. Voordat de bouw een aanvang kan nemen, moeten riolerin gen. kabels, leidingen en we gen worden gelegd. Als het weer meezit, verwacht de ge meente Kapelle daarmee begin maart klaar te zijn. Aan nemingsbedrijf De KokBouw- .groep BV kan dan half maart met de bouw van de huizen be ginnen. De aanvankelijke plannen voor het sluisplateau behels den aanzienlijk meer wonin gen in een veel stedelijker stijl met meer woonlagen. Dat plan werd afgeblazen door toedoen van de provincie, de Kapelse raad en omdat er maar heel weinig belangstelling was voor flatachtige woningen in Wemeldinge. Het huidige plan is bescheidener, ruimer en groener. Inmiddels hanteert de gemeente Kapelle de naam Havenpark Scheldesluis voor het gebiedje. foto Dirk-Jan Gjeltema lloor Ingrid Huibers jvVlSSENKERKE - Burgemees ter M. L. Everaers slaagde er dinsdagavond absoluut niet in de commissie Ruimtelijke Orde ring Economie en Recreatie (ROER) van de gemeente GOES - De politie heelt dins dagmiddag een 42-jarige vrouw uit Vlissingen aangehouden die uit een winkel aan de Marconi straat in Goes drie dekbedover trekken had ontvreemd. [Bij het verlaten van de winkel |gmg het alarm af. Uit onderzoek [bleek dat de vrouw eerder op de [dag al enkele diefstallen in de Goese binnenstad had ge pleegd. iGOES - Een 37-jarige vrouw uit is dinsdagmiddag in een aan de Klokstraat in ihaar woonplaats het slachtoffer (geworden van een zakkenroller. :Uit haar tas werden een flinke- plijke som geld en enkele bank- :pasjes gestolen. De vrouw heeft ide politie een goed signalement tvan de dader kunnen geven. - De supermarkt van :Edah aan de Marconistraat in gaat maandag weer open. i De supermarkt werd anderhal ve week geleden getroffen door brand, die ook de winkel- «•uimten van Kien, Giraffe en pïhcro Elecrtro trof. Die laatste zodanig getroffen dat de jwinkel moest verhuizen. Het ^personeel van Edah heeft met .-man en macht gewerkt om de «winkel weer schoon en georga niseerd te krijgen. Een woord voerder van Edah verwacht' dat smaandag wellicht niet alles als c'vanouds zal zijn, maar de klan- i ten kunnen in elk geval weer op hun wenken worden bediend. Noord-Beveland eensgezind achter het herziene plan haven- l'ront voor Kortgene te krijgen. Het grootste bezwaar van de commissieleden was hel ontbre ken van een exploitatieovereen komst. Juist die exploitatieovereen komst werd afgelopen najaar door de provincie getorpedeerd. Dat leidde er uiteindelijk toe dat het eerste plan havenfront toen gedeeltelijk werd afge keurd. Sindsdien is de gemeente bezig het plan te repareren. SGP'er A G. van der Maas was het felst tegen het nieuwe plan gekant. ,,Dit plan krijgt van ons geen fiat omdat er te veel heike le punten aan zitten", zei hij. Daarbij doelde Van der Maas op het ontbreken van een exploita tieovereenkomst en een beeld kwaliteitsplan. Ook bestond er bij hem ondui delijkheid over de eigendoms rechten van de familie Brecht op een stuk grond, grenzend aan het plangebied. Dat wilde H. C. H. Brecht de commissie halverwege de ver gadering wel even uitleggen. Dit tot onverhuld ongenoegen van Everaers die Brecht de mond probeerde te snoeren. „Als u had willen inspreken dan had u om half acht op het ge meentehuis moeten zijn", zei hij. Waarop Brecht pareerde met: „Dan had u mij niet pas om half vijf moeten bellen. Ik moet helemaal uit Amsterdam ko men, vandaar dat ik te laat was." RL. de Putter (WD) redde de zaak door Everaers namens de hele commissie te verzoeken, Brecht zijn verhaal te laten doen. Kort gezegd kwam dat er op neer dat zijn familie al sinds de jaren zestig eigenaar is van een stukgrond, grenzend aan de Botterlaan. Dit tot grote verras sing van Everaers die de grond vorig jaar aan projectontwikke laar Korteweg dacht te verko pen. Verplaatst Inmiddels heeft het college van burgemeester en wethouders de woningen die in het oorspron kelijke plan op de gronden van de familie Brecht gepland wa ren, verplaatst naar een aan grenzend terrein. De grond van Brecht valt nu buiten het plan en daar is hij het helemaal niet mee eens. „Wij willen de grond zelf ontwikkelen, maar inmid dels heeft het terrein geen woonbestemming meer", zei hij Brecht vroeg de commissie dan ook het college te verzoeken om de grond van zijn familie weer in het plan havenfront op te ne men. Daar gingen de commis sieleden vooralsnog niet op in. Zij deden enkel uitspraak over het nu gepresenteerde plan. Dat was voor A C. G. Oudshoorn (Noord-Bevelands Belang) en Van der Maas onmogelijk door het ontbreken van een exploita tieovereenkomst. Ook De Putter hamerde op het belang van zo'n overeenkomst. F. W. buijze (PvdA) en C. M. van der Weele (CDA) schaarden zich wel ach ter het plan. De exploitatieover eenkomst komt overigens woensdag 10 februari in de commissie Bestuurlijke Zaken en Financiën aan de orde. Die bijeenkomst begint om 19.30 uur. jidoorRené Schrier GOES - Als een soort voorproef - e je op het 'echte' carnavalsweek einde, dat vrijdag de twaalfde ;t begint, wordt in het weekeinde 'idaarvoor links en rechts al het aan carnaval gedaan. rHet zijn vooral de ouderen en die dan de boerenkie len aantrekken. tDe carnavalsvereniging De Pik- lotters uit Kwadendamme loudt zaterdag 6 februari een luderenmiddag in tapperij 's inds Welvaren. De blaaskapel kDePikpot verleent hier muzika- medewerking aan. Het feest abegint om 13.30 uur. dln 's-Heerenhoek. in carnavals- aitijd beter bekend als Paerehat. 'ordt zaterdag 6 februari even- ins een ouderencarnaval ge- iouden. Dat gebeurt in de Jeugdhoeve vanaf 13.30 uur. De Jbijeenkomst is toegankelijk 'voor 60-plussers en gehandi capten. Carnavalsprins Ton den zal met zijn hele gevolg REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 4461 KN GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: M.J. Schrier (chef) R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt E. Soesman te Vlissingen: L. Fransen E.L. Ramakers M.J. van der Schot A.A. van der Sluis K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl aanwezig zijn. Daarnaast is er een vertelling van Bertus Limo- nard en voeren Plona Franse en Co Geijs een verhaal op. Dat wordt afgewisseld met optre dens van de line dance groep Pocket Hill Billy's. De bezoe kers met de meest carnavaleske kleding komen in aanmerking voor de titel Miss en Mister Pae rehat. De kinderen van Kortgene kun nen zaterdag 6 februari in ge bouw de Pompweie terecht voor een kindercarnaval. Eerst is er vanaf het kerkplein om 13.00 uur een optocht. Een uur latei- begint het feest in de Pompweie. Aan de festiviteiten verlenen de carnavalsverenigingen Flora uit Goes en de Kroonkurkers uit Wissenkerke hun medewerking. De carnavalsvereniging de Kraayepikkers is in Lewedorp actief en wil er dit jaar wat bij zonders van maken omdat de vereniging 22 jaar bestaat. De oudere inwoners van het dorp komen het eerst aan de beurt. Die kunnen zaterdag 6 februari al terecht voor een ouderenbal in de Kraayert in Lewedorp. Dit bal begint om 14.00 uur. In Goes staat er donderdag 4 fe bruari al wat op het program ma. Dat is het avondprogramma van de stichting Arti Carnaval. Die avond is het carnavalsfeest in Huize Den Berg voor de ge handicapten van Arduin met muzikale medewerking van de Sjokkers. Dit begint om 19.15 uur. De volgende dag is er 's mid dags om 14.45 uur carnaval in de Betho ook weer met de sjok kers. Het carnavalsgezelschap van Arti gaat daarna om 16.15 uur op bezoek bij de wijkvereni- ging Goes-West voor het kin dercarnaval. 's Avonds wordt er carnaval gevierd in Kattendijke bij vereniging De Moggen in dat dorp. Dat feest, een zogenaamd opwarmbal, begint om 21.30 uur en wordt gehouden in café Onder de Toren. Zaterdag 6 fe bruari is er om 11.00 uur een ba- lonnenwedstrijd, om 14.30 urn- een kruiwagenoptocht en om 20.00 uur een zogenaamd mog- genbal met - net als op het bal de avond tevoren - de Sjokkers. In Rilland houdt de vereniging de Grote Slok op zaterdag 6 fe bruari kindercarnaval in het dorpshuis. Dat gebeurt tussen 14.00 uur en 19.00 uur. Dat is overigens de enige activiteit van de Grote Slok, omdat carna valsvierders uit die buurt vooral naar Bergen op Zoom gaan. Het jubilerende echtpaar Machielse in Poelwijck: „Dit is ons thuis geworden." foto Dirk-Jan Gjeltema doorLucOggel 's-HEER ARENDSKERKE - Het was feest, dinsdag in zorg centrum Poelwijck in 's-Heer Arendskerke. Het echtpaar Ma- chielse-Meulpolder vierde na melijk het heuglijke feit dat het die dag zestig jaar getrouwd was. Pieter Gerardus Machielse en Adriana Cornelia Meulpolder trouwden op 2 februari 1939 in Driewegen, het geboortedorp van Machielse. Zijn vrouw werd door Adri Klinkenberg DEN HAAG - De Raad van Sta te vindt dat het gemeentebe stuur van Goes terecht een einde heeft gemaakt aan de mesthan del die de Brabander H. van Eijck exploiteerde aan de Be- noordenweg in Eindewege. Dit heeft de afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State in hoger beroep beslist. B en W van Goes beschuldigden Van Eijck uit Alphen ervan dat hij het agrarische bedrijf van de maatschap Van Stee aan de Be- in Wolphaartsdijk geboren. Het echtpaar Machielse-Meulpol- der heeft tot anderhalf jaar ge leden altijd in Driewegen ge woond. Ze hadden daar een boerderijtje. Machielse heeft al tijd op het land gewerkt, zijn vrouw runde het huishouden. Sinds juni 1997 hebben ze hun huis verruild voor zorgcentrum Poelwijck. En dat bevalt uitste kend: „Plet is ons thuis gewor den." De twee tortelduifjes zijn in 1939 getrouwd, maar het lief desvlammetje brandde al een jaar of vijf daarvoor. Meulpol der was indertijd lid van de meisjesclub en Machielse stond haar dan altijd op te wachten, 'op het hoekje van de straat,' „En hij bracht me ook wel eens thuis", weet ze nog goed. Vijf jaar later trouwden ze. Het echtpaar is gezien hun leeftijd, respectievelijk 89 en 85 jaar oud, nog erg goed bij. „We zijn goed gezond, en dat is het be langrijkste." Ondanks het feit dat mevrouw Machielse slecht ter been is, komen ze nog regel matig buiten. Meneer Machielse op de fiets, mevrouw Machielse op haar elektrische scooter. Het echtpaar heeft één dochter, zes kleinkinderen en negen achter kleinkinderen. Het feest is zeker niet onopge merkt voorbij gegaan. Stapels post, waaronder een kaart met koninklijke felicitatie, en twee keer feest: 's-ochtends voor de andere bewoners van het zorg centrum en 's-middags voor fa milie en vrienden. een agrarisch toeleveringsbe drijf en dat is in strijd met het bestemmingsplan. Ook de maatschap Van Stee kreeg een dwangsom opgelegd. De recht bank in Middelburg liet beide dwangsommen in stand. In ho ger beroep heeft de Raad van State alleen de aan Van Eijck opgelegde dwangsom bekrach tigd. De Raad vernietigde de dwang som tegen Van Stee, omdat dit bedrijf het mestbassin benut voor eigen gebruik. noordenweg als dekmantel ge bruikte voor zijn mesthandel. Op grond van dit bedrijf staat een mestopslagplaats die eigen dom is van Van Eijck. Van Stee huurt een gedeelte van deze op slag. De gemeente had al eerder geconstateerd dat het mest bassin veel te groot was voor het bedrijf van Van Stee. Toch ver leende het gemeentebestuur toestemming voor de bouw van het mestbassin. In 1996 legde de gemeente aan de mesthandelaar een dwang som op van tienduizend gulden per overtreding. B en W zagen in de mesthandel van Van Eijck door Esme Soesman ANNA JACOBAPOLDER - Het dorpshuis in Anna Jacobapol der blijft behouden. Het college van burgemeester en wethou ders heeft hiertoe dinsdag 'in principe' besloten. In welke vorm en omvang het dorpshuis blijft voortbestaan, is nog niet duidelijk. Onderzocht moet worden of bij voorbeeld de tarieven voor de commerciële huurders kunnen worden verhoogd, om tot een betere exploitatie te komen. De commissie algemeen bestuur en welzijn is hierover dinsdag avond ingelicht. Alle fracties waren positief. Ook wordt op korte termijn een nieuwe hoor zitting met de inwoners van An na Jacobapolder belegd. Hierbij zal aandacht worden besteed aan de noodzaak om tot een be tere exploitatie van het dorps huis te komen. Beheei'ster E. van der Reest- Lindhout van Ons Dorpshuis reageert blij verrast. De recente aankondiging van de zijde van het gemeentebestuur dat de wa terleiding moest worden ver legd om bevriezing te voorko men, zag zij als een positief voorteken. „Ik had een beetje hoop, maar ik ben ontzettend blij dit te horen", zegt zij Volgens Van der Reest is de ge meente geschrokken van de enorme opkomst tijdens de vo rige hoorzitting in oktober en de heftige reacties van de circa honderdvijfentwintig aanwezi gen destijds. „Logisch want wij SINT-MAARTENSDIJK - De Thoolse burgers en de fracties PvdA D66 en RPF/GPV zijn door het college van burgemees ter en wethouders op hun wen ken bediend in hun roep om re delijker kopieerprijzen. In de nieuw ontwikkelde lees- ruimte in het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk wordt een kopieerapparaat geplaatst waar, tegen vergoeding van een kwartje, zelfstandig kopieën kunnen worden gemaakt. Wan neer tussenkomst van een amb-" tenaar benodigd is, stijgt het ta rief tot een gulden. Dit besluit van burgemeester en wethouders is genomen op basis van een intiatiefvoorstel van de drie partijen. Zij hebben gepleit voor een betere toegang tot het materiaal voor burgers en pers. betalen ook belasting terwijl we hier verder niets hebben. Het is een goedkoop dorp voor de ge meente, maar als ze het dorps huis sluiten hebben we hier echt niets meer." Meer gebruik Niet alleen de gemeente maar ook de inwoners van Anna Jaco- bapolder zelf zijn geschrokken, weet Van der Reest. De kans dat de gemeenschappelijke locatie opgeheven wordtspoort aan tot een actiever gebruik. „Er is op eens een klaverjasclub opge richt en mensen die weinig ruimte hebben, hebben hun ver jaardag opeens hier gevierd. Ik heb na de hoorzitting meer fees ten gehad dan voorheen." Kansen om tot een betere ex ploitatie te komen, heeft zij ech ter nog niet direct voor ogen. Op een klein dorp als Anna Jacoba polder is het bijna onmogelijk om als dorpshuis voortdurend aanloop te hebben. Bovendien ligt het dorp niet echt centraal. „We zitten best in een vervelend hoekje natuurlijk. Anderzijds denk ik dat de gemeente ook weieens hier zou kunnen ko men. Zij heeft regelmatig bij eenkomsten, maar ze blijft meestal op het eiland Tholen." THOLEN - In de herinrichting van de speeltuin aan de Kot- terstraat in Tholen-stad wordt vooralsnog geen verlichting aangebracht. Burgemeester en wethouders willen eerst onderzoeken of de noodzaak van verlichting, een wens die geuit is door buurtbe woners om de sociale veiligheid te vergroten, daadwerkelijk aanwezig is en wat de bijbeho rende kosten zijn. Het college van B en W vreest dat verlich ting ook een aantrekkende kracht op de jeugd kan hebben in tijden dat juist rust is ge wenst. De gemeenteraad wordt ge vraagd het benodigde krediet van ruim 46.000 gulden toe te wijzen voor realisatie van een speelterrein annex jongeren ontmoetingsplaats (JOP). In de investeringsplanning 1998 staat nog een bedrag open van 45.000 gulden. Het resterende tekort wordt ten laste gebracht van het reguliere onderhouds budget 1999.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 41