De Groot geen Eddie the Eagle De oudj'es doen het goed sport Nederlandse schansspringer wil zich met de top meten Kloetinge nipt langs SC Gastel P Julio Cesar naar Panathinaikos Italiaanse justitie volgt arbiters Schol naar FC Zwolle Knieoperatie voor Vanenburg uitslagen f. ^uiBdfpudzpnf Het geheim van topsporters-op-leeftijd agenda woensdag 3 februari 1999 door Bert-Jan van Oei BAAKX - Als Nederlandse wiel renners op Alp d'Huez kunnen winnen of, zoals Bart Vos. de Mount Everest kunnen bedwin gen. waarom zou dan ook niet ooit een jongen uit de polder een hoofdrol kunnen spelen bij het schansspringen in Garmisch Partenkirchen? Niels de Groot, de vliegende skiër uit Baarn. heeft het idee bepaald nog niet uit z'ii hoofd gezet. Sterker zelfs, hij gaat er met de dag meer in geloven. De zeventienjarige scholier maakte de voorbije maanden zoveel progressie, dat een plek tussen de toppers slechts een kwestie van tijd lijkt. Hij droomt er niet alleen van, het is voor hem ook realiteit. Zijn Duitse trainer Horst Tiel- mann. Oostenrijkse coaches ook, allemaal hebben ze hun be wondering inmiddels uitge sproken over de Nederlandse schanskampioen. In een paar maanden tijd is hij. zowat van uit het niets, opgeschoven tot vlak achter de mondiale topvijf- tig. Wedstrijdrecord: 111 meter en een beetje, trainingsrecord inmiddels 130 meter. Niels de Groot komt eraan. Verheven Hij heeft zich, zo vindt-ie zelf, allang verheven boven het ni veau van de enige Nederlandse schansspringer die ooit publici teit verkreeg, Gerrit-Jan Konij nenberg. En van vergelijkingen met Eddie 'The Eagle" Edwards moet de tiener uit Baarn hele maal niets hebben. Want dan doe je hem tekort. ,,Ik ben een serieuze sporter. Konijnenberg heeft in zijn tijd in z'n eentje erg zijn best gedaan, maar is nooit zover gekomen als ik nu. En er zijn nog andere Nederlandse jongens goed bezig. Mijn neef Jeroen Nikkel bijvoorbeeld. Zo als wij het nu aanpakken, bege leid door een toptrainer. is het nog nooit gedaan door Neder landers. De progressie die wij nu in een paar maanden hebben ge maakt. is groter dan die van de Nederlandse alpine-skiërs in een paar jaar. Het enige dat ik nog mis is ervaring. Om beter te worden moet je sprongen ma ken. Daarom denk ik ook dat ik met het jaar beter word. Tot aan de afgelopen zomer werd wat ik deed allemaal nog niet zo seri eus genomen, maar nu ligt dat andere. Wanneer je je bijna kwalificeert voor het Vier- schansentoernooi. wanneer je je plaatst voor het WK, zowel bij de junioren als de senioren, dan sta je als schansspringer op de kaart." Haalbaar Ooit misschien beleeft Neder land een januari-roesje zoals in 1998 en in het begin van dit jaar. Darts was het woord, en Barney de man. Garmisch moet in de toekomst een andere klank krij gen, als het aan Niels de Groot ligt. Niet meer het vaste uit bulk-televisieprogramma voor katterige oud- en nieuwvier- ders. maar echt heel Nederland voor de buis en een schorre Evert ten Napel. ,,Ze hebben mij voorspeld dat ik. als de ontwik keling zich zo voortzet, op ter mijn bij de beste twintig kan ko men. Het is nog een lange weg. maar ik denk dat het inderdaad haalbaar is." Het respect begint te groeien, zo merkt Niels de Groot dagelijks. Collega-springers, ook de top pers, hebben hem in de gaten Het contact is goed. ..Ik hoor er echt bij tegenwoordig." De pers is ook al in volle hevigheid bo venop hem gedoken ..ZDF en ARD. de twee Duitse zenders, hebben interviews gemaakt, al le landelijke dagbladen hebben me de afgelopen tijd ook al op gezocht RTL4 heeft zelfs een programma van een uur over onze groep gemaakt. Men merkt wel dat er bij ons iets moois aan het gebeuren is." Curiositeit Het stadium dat hij erf zijn kom panen nog als een curiositeit werden gezien, is nu dan ook ge passeerd. „Wie nu nog denkt dat ik een soort Eddie the Eagle ben, heeft er niks van begrepen. Ed die heeft de sport misbruikt voor eigen gewin. Hij heeft pu bliciteit gekregen die wat mij betreft beter naar de echt grote springers had kunnen gaan. Ik heb begrepen dat hij momenteel platzak is en weer wil gaan springen. Belachelijk en levens gevaarlijk! Hij heeft nog nooit een fatsoenlijke sprong ge maakt en hij is bovendien tegen woordig veel te zwaar. The Eag le heeft geen betekenis gehad voor deze sport en het lijkt me geen goede zaak wanneer hij op nieuw zou opduiken." Paul de Leeuw Maar goed dus dat De Groot in het buitenland vertoefde toen een paar weken geleden 'The Eagle' verscheen in het pro gramma van Paul de Leeuw. Hij heeft het niet kunnen zien. ,.Ik was zelf gevraagd voor Paul de Leeuw, maar dat was voor mij heel moeilij k in te passen in mijn reisschemaHet waren drukke tijden met veel wedstrijden en ik moet tussendoor ook nog naar school. Misschien was Ed die als vervanger mtgekozen. Er staat nog wel een afspraak dat we met een groep Nederlandse schansspringers dit seizoen als nog bij Paul de Leeuw mogen komen. Maar dan hoop ik wel dat we serieus worden bena derd." Sponsor Er blijft nog genoeg te wensen over. Een sponsor bijvoorbeeld, al was het alleen maar om er niet meer op jaarbasis vijfduizend gulden uit eigen zak in te hoeven steken. ..Langzamerhand moet dat toch interessant worden voor een bedrijf. De prestaties zijn goed, de publiciteit liegt er niet om. Kleding en materiaal worden verzorgd, maar voor de rest betalen we alles nog zelf. Het zou mooi zijn als dat veran derde." Het zou De Groot helpen bij het vervullen van z'n ultieme droom, springen op het olympi sche toernooi van Salt Lake Ci ty in 2002. „Daar ga ik heen als ik in het seizoen dat eraan voor af gaat een keer bij de beste vijf tien eindig in een wereldbeker wedstrijd. Op dit moment is dat nog niet reëel, over drie jaar ho pelijk wel. Nu mag ik mezelf nog even zien als een aanstormend talent, dat weinig te verliezen heeft. Als ik, zoals onlangs, van de negentig springers 57e word bij de kwalificatie voor Gar misch, terwijl een plek bij de beste vijftig nodig was om mee te mogen doen, dan is dat eigen lijk een succesje. Omdat je er dan bijna bij zit. Over twee of drie jaar volstaat zoiets niet meer. Als ik 23 ben en ik kan me nog niet plaatsen, ja, dan heb ik gefaald." GPD OUD -GASTEL - Hoofdklasser Kloetinge en de Brabantse"^ zondag-eersteklasser SC Gastel scoorden er gisteravond op I los in een oefenduel. Negen doelpunten vielen er op sportpark, I Blankershove in Oud-Gastel en Kloetinge rolde verdiend als J winnaar uit de bus: 4-5. Goals van Kloetinge werden gemaakt: door Onno Doeland (2x), Ronald Zuijdwegt (2x) en Jeffrey van de Velde. Voor Gastel scoorden Arie Eikeleboom (2x), Je®§! roen Strider en Ronald Akkermans uit een strafschop. Zondag-eersteklasser Goes was gisteravond veel te sterk voorM zaterdag-tweedeklasser Yerseke. Na een 1-3-ruststand liep^f1 de ploeg van Hugo Barends uit naar 2-6. pi" Jacco de Kok (2x), Marcel Kole (2x), Vendros en Rinze Backwa scoorden voor Goes. Bart van Steven i nek en Wim Zoetewevee' schoten raak voor Yerseke. p Zaterdag-vierdeklasser Wolfaartsdijk was op eigen terrei®ec een maatje te klein voor tweedeklasser 's-Heer Arendskerke:W 0-3. Marco Goedegebure (2x) en Jan van de Klooster tekenden^'1 voor de doelpunten. nai DORTMUND - De Braziliaanse ex-international Julio Cesarval is na 75 dagen alweer vertrokken bij Borussia Dortmund. Der 35-jarige verdediger tekende een contract bij het Griekse Pa- ne nathinaikos. toy Julio Cesar stond van 1994 tot de zomer van '98 onder con- 41' tract bij Dortmund. Daarna speelde hij enkele maanden voorvo het Braziliaanse Botafogo, alvorens hij half november bij de Borussia terugkeerde. Daar raakte Cesar in opspraak toen hi] dn onaangekondigd verdween uit een trainingskamp in Turkije m' en enige tijd spoorloos was. SID we ilk TURIJN - Het Italiaanse openbaar ministerie gaat het voet-pe bal nauwlettender in de gaten houden. De Turijnse officier!dr van justitie Guariniello begint nu ook onderzoeken naar ver- be dachte praktijken van scheidsrechters. In de afgelopen maanden zijn er regelmatig verdachtmakingen in de richting van arbiters geuit. Vorig seizoen werden er twijfels geuit rond twee overwinningen van Juventus. Fiorentina-voorzitterGo- ri repte destijds van een 'scheidsrechtersmaffia', die de top clubs zou bevoordelen. Guariniello wil een onderzoek starten naar vermeende om kooppraktijken en sprak maandag al met scheidsrechters- baas Gonella. Sinds augustus is Guariniello ook al bezig met Niels de Groot moet niets hebben van vergelijkingen met Eddie 'The Eagle' Edwards (foto). Want dan doe je hem tekort. „Ik ben een serieuze sporter." foto AN P uaao uuiitiia. oniua augu3i.ua ia vjuai imciiu UUI\ ai UCZlg mei f" onderzoek naar dopegebruik in het Italiaanse voetbal. DPA bc 1 ov al' VENLO - Remco Schol voetbalt volgend seizoen bij FC Zwol- va le. De 26-jarige verdediger van FC VVV tekende een contract j voor twee jaar bij de Zwolse eerstedivisionist. Schol is bezig bc aan zijn derde seizoen in Venlose dienst. Daarvoor voetbalde m hij bij Helmond Sport en Feyenoord. ANP va MÜNCHEN - Gerald Vanenburg ondergaat vandaag, woens-. dag, in Eindhoven een operatie aan de rechterknie. Bij de 34- jarige libero van voetbalclub 1860 München moet een deel van de meniscus worden verwijderd. Door de ingreep mist de voormalige speler van Ajax en PSV het trainingskamp van de 'Löwen' inde Verenigde Arabische Emiraten. Vanenburg wil de de operatie eigenlijk uitstellen tot de zomer. Hij zet dan toch een punt achter zijn indrukwekkende carrière. Aange zien 1860 München de Nederlander moeilijk kan missen, is besloten de operatie tijdens de winterstop uit te voeren. Vanenburg is dan weer fit als op 20 februari de tweede compe titiehelft begint. 1860 München speelt dan tegen Eintracht Frankfurt. SID Een topsporter heeft niet het eeuwige leven, al wekt bijvoorbeeld Adri van der Poel, die in het voorbije weekeinde nog deelnam aan het WK veldrijden, de schijn van het tegendeel. Hij is 39 jaar. Jong vergeleken bij Fred Rompelberg (53) of Carla Beurskens (46), die ook maar blijven hunke ren naar topprestaties. Wat drijft hen? Voor de één is dat het vooruit zicht in één klap twee miljoen dollar rijker te kunnen worden, de ander wil perse de Olympische Spelen meemaken en voor een derde is top sport een drug. ..Fris zijn in het koppiedaar gaat het om door Martin Donker en Frank Buschmann UTRECHT - En hij ploetert voort. Adri van der Poel krijgt er geen genoeg van. Iemand moet hem vastbinden aan zijn bed, anders crosst hij tot in lengte van dagen door. Zondag was hij er weer bij, op 39-jarige leeftijd. Zijn dertiende WK. Niet bij de veteranen, hij staat tussen de grote kanonnen. Als of het de gewoonste zaak van de wereld is. Zijn ijver werd be loond met brons. „Wat het bij Adri zo bijzonder maakt, is dat hij steeds van zijn fiets moet. Fiets af, rennen, fiets op. Vaak nog in de modder ook. Het gaat maar door", zegt Jos Geijsel. inspanningsfysio loog. „Bij lopen wordt de car rosserie van het lichaam toch al zwaarder belast dan bij fietsen of zwemmen. Wat denk je wat de carrosserie van Adri te ver duren heeft?" Met carrosserie bedoelt Geijsel de gewrichten, kapsels en spie ren De inspanningsfysioloog komt al jaren dagelijks in aan raking met topsporters. Bij on der meer het Nederlands voetbalelftal, de nationale hockeyploegen, de volleybal- mannen en Ajax. Volgens hem hoeft meedraaien op het hoog ste niveau op latere leeftijd niet ongezond of onverantwoord te zijn. ,.In principe kan het nor maal zijn." Er valt niet met gemilli meterde precisie aan te geven waarom de ene sporter het langer vol houdt dan een andere Wat in elk geval een belangrijke rol speelt, is het karakter. „De mentaliteit, friszijn in het kop pie, daar gaat het om, Ik ken genoeg mensen die gearriveerd zijn, financieel onafhankelijk. foto George Nusmeijer/GPD Carla Beurskens won in 1997, op 44-jarige leeftijd, de Twente-marathon. Die hoeven niet meer zo nodig. Sport wordt voor hen lopende bandwerk en op dat moment knapt er iets in het lijntje Een frisse geest, discipline, een goede verhouding arbeid/rust. Slechts enkele ingrediënten voor een lang verblijf aan de top. Hoe zit het met de trai- ningsaanpak? Geijsel: „Ge beurt lang niet altijd even goed. Het zit een beetje in onze op voeding om te denken dat je veel moet doen om ver te ko men. Foute gedachte. Het ge heim is efficiency. Doseren, le ren pieken, energie sparen voor het ultieme moment." Barel Rob Barel (41) Wereld-, Euro pees en Nederlands kampioen triatlon. Wil erbij zijn alsde tri atlon zijn olympische vuur doop krijgt in Sydney. In zijn zeventienjarige loopbaan ver zamelde de geboren Amster dammer een karrenvracht aan titels op diverse disciplines van detriatlonsport. Zijn trainingen zijn anders dan in voorgaande jaren. Met de nadruk op kwaliteit in plaats van op kwantiteit. „Vroeger was ik een pure kilometervre ter. Dacht dat ik zoveel moge lijk meters moest maken om goed te worden. Hard trainen hgt voor de hand, maar het hoeft helemaal niet dé methode te zijn. Mijn trainingsomvang loopt steeds verder terug. Als ik train, dan train ik wél harder. Meer intervalwerk, minder duurwerk." Belangrijkste voor Barel is de regelmaat en het plezier. Lukt het hem niet deze aspecten te beheersen, dan verliest hij naar eigen zeggen elke motivatie. „Dan had ik het zeker niet'zo lang volgehouden. Niet ver starren is het geheim. Ook al win je, de sport ontwikkelt zich steeds opnieuw. Je moet mee, constant." Rompelberg Fred Rompelberg (53). Snelste man op deze planeet op de fiets. De Limburger wil nóg rapper en gaat daarom door. Rompel berg voelt zich nog steeds met uitgeteld De snelste coureur ter wereld (268 km/u op de zoutvlakte van Utah) heeft on langs zijn 29e proflicentie aan gevraagd en wil er in november nog één keer vol tegenaan. „Als de contracten worden gete kend en ik breek in november dat record nog eens. dan ben ik in één klap twee miljoen dollar rijker. Dat is mijn drijfveer Voorwaarde voor succes is fit heid. „Op mijn leeftijd moet je én fysiek én mentaal optimaal zijn. Ik doe en laat er alles voor. Nooit gerookt, nooit gedron ken, nooit uit de muur gegeten. Mijn vrouw Tiny zet het juiste avondeten op tafel: vis, verse salade, veel uien, portie groen te, beetje aardappelen. Zo eten we hier." Rompelberg staat elke ochtend op de weegschaal. Hij mag maximaal 81 kilo wegen. „Als er een pondje te veel aanzit, neem ik direct maatregelen. Wordt de riem even aangetrok ken. Mijn vormgewicht is ove rigens 78 kilo. Ik ben dan wel 53, maar er komt geen gram metje bij. De leefwijze doet 't hem. Elke dag effectief pedale ren natuurlijk, beetje kracht training er bovenop, 's Och tends zitik van 7.00 tot 8.00 uur ontspannen op de ergometer. Videootje erbij, laat de boeren maar dorsen." Hijne René Hijne (42). Op z'n vijftien de een enorm tafeltennistalent. Won vele titels en deed mee aan drie WK's en EK's, stopte op zijn 3 le om tien jaar later terug te keren. De docent lichamelijke opvoe ding uit Leusden vond het des tijds genoeg. „Ik had roofbouw gepleegd op mijn lichaam Ta feltennissen én werken als le raar was enorm slopend." Hijne kreeg jaren na dat besluit last van 'afkickproblemen'. „Ik miste de spanning, het toeleven naar een wedstrijd, de trainin gen en de druk. Ik had ineens tien vrije zaterdagen, ik wist niet wat ik moest doen. Ik bleek niet zonder te kunnen Anderhalf jaar geleden haalde zijn maatje Ed van den Berg hem over tot een rentree. Met het Leidse Docos acteert hij in middels in de eredivisie. „Voor mij blijkt tafeltennis een drug. Waarom zou ik niet doen waar ik goed in ben?" Natuurlijk is er een en ander veranderd. „Ik train minder, maar ook gerich ter op de wedstrijd. De sport en het materiaal zijn sneller ge worden, er zit meer variatie in. Ik moet zeggen dat ik de draad na tien jaar vrij snel heb weten op te pakken." Beurskens Carla Beurskens (46). Vrouwe lijk boegbeeld van de marathonsport in Nederland. Raakte vorig jaar ernstig ge blesseerd, daarna werd het akelig rustig rond de Limburg se In vij ftien jaar draafde ze op in 36 marathons. Bij haar de buut won ze vrij eenvoudig. ..Kijkduin, ik was 31 jaar. Ik liep 2.42 en een paar secon den," weet Beurskens nog. De toon voor een glanzende loop baan was gezet. De frêle atlete uit Noord-Limburg veroverde de ene na de andere hoofdprijs. Vorig jaar dreigde een blessure haar tot stoppen te dwingen. „Ik bleek in de bekkenrand een peesaanhechting te hebben ge scheurd." Het begin van een langdurige time-out, niet het begin van het einde. Beurskens keert terug, deze week een KNAU-wedstrijd van achttien kilometer. „Waarom ik nog zo nodig moet? Nou, ik moet niets Ten koste van ailes, dat hoeft niet meer Ik plan niets meer. ik werk niet meer met strakke schema's. Ik mag." Post Peter Post (65). Voormalig wie lerkampioen en ploegleider, in zijn actieve periode onver slaanbaar in Zesdaagsen. Moest op 38-jarige leeftijd, in 1972, na een zware val met di verse breuken en trombose in zijn been tot gevolg abrupt stoppen „Ik was een specialist. De baan was het belangrijkste, daar lag mijn kracht," zegt Post. „Ik denk dat het beter is om op een bepaalde discipline te gokken. Je kunt niet overal goed in zijn. Adri van der Poel doet dat goed. Hij crosst, de weg is voor hem bijzaak. Dat is een belang rijke voorwaarde om het lang vol te kunnen houden." Natuurlijk is het niet alleen de liefde voor een specialisme. „Discipline, beleving, Adri leeft helemaal voor het wiel rennen. Hij is een groter trai ningsbeest dan ik vroeger. Ik was ook gedreven, maar niet voortdurend. Ik nam wel eens de tijd voor andere zaken in het leven. Uitgaan, buiten de deur eten, genieten van de goede d i ngen des levensHet grote ge heim is dat je van je vak moet hóuden, Dat geldt niet alleen voor het wielrennen, dat geldt voor de hele maatschappij." GPD Bowling Bowling Vereniging Middelburg, Maan dagleague: Makzo - Euro Damplein 4-0, Spruyt Pallet - Computerservice 3-1Her tel -The Angels 1-3, Coco Wear-B B ca tering 0-4, Killa Bees - Pets Place 3-1Pin- killers - Splitting Image 3-1. Stand aan kop: Pinkillers 67, Coco Wear 56, Spruyt Pallet 52, Splitting Image50. Dinsdaglea gue: De Geere - Suzuki garage 0-4, Kruit- molen - Bakkeete 3-1, Rijw.h. Marco - Sunlux 1-3, Schoonen Elektro-SSK keu kens 3-1, Van de Zwan - Schadenet 3-1, Kwenie - Meizon 3-1Stand aan kop: Van de Zwan 59, Kwenie 54, Schadenet 51.5, Schoonen Elektro 47. Woensdagleague: Filmclub - Auto de Voogd 1-3, Lambik - Dream team 0-4, Maximaal - Herwegh 1- 3, Morena - 't Schrobbelerke 4-0, Theo maakt 't - Sporthuis Maartense 1-3, Nep- tunus - Dixat 1-3. Stand aan kop: Her wegh 54, Filmclub 53, 't Schrobbelerke 50, Morena 50, Donderdagleague. Schoonen Elektro - 't Schrobbelerke 3-1, Amigo's - Hercules 0-4, Sios - Sagro 1-3, Indufor - EPZ 3.-1. Stand aan kop: 't Schrobbelerke 52, Indufor 43, Sios 37, Sagro 36. Jeugdleague: M'burg 2 - M'burg 4 3-1, M'burg 1 - M'burg 3 2-2. Stand na 51 games: M'burg 1 55, M'burg 2 38, M'burg 3 30, M'burg 413. Schietingen Tennis Tokio. Vrouwen, 2 miljoen gulden. Eer ste ronde: Koernikova (Rus/6) - Huber (Dui)7-66-0.Coetzer(ZAf/7)-Serna(Spa) 6-2 6-1Zvereva (WRu/8) - Snyder VSt) 6- 7 6-2 6-4, Raymond (VSt) - Plischke (Oos) 6-1 6-2, Callens (Bel) - Po (VSt) 6-3 6-1, Sugiyama (Jap) - Shi-Ting (Tha) 6-2 6-3, Pitkowski (Fra) - Neiland (Let) 3-6 6-2 6-1 Black (Zim- Halard-Decugis (Fra) 6-2 6-1 Marseille. Mannen, 1,2 miljoen gulden. Eerste ronde: Escudé (Fra/6) - Alami (Mar) 6-1 6-7 7-6, Medvedev (Oek) - Jons- son (Zwe) 7-6 7-6, Boutter (Fra) - Safin (Rus/8) 6-4 7-6, Raoux (Fra) - Gustafsson (Zwe/5) 6-3 6-4, Santoro (Fra) - Vacek (Tsj/7) 6-2 6-3, Pavel (Roei - Blanco (Spa) 6-4 7-5, Hrbaty (Slw) - Marin (Spa) 6-2 6-1 Goes. Zeeuws kampioenschap indoor. Vrouwen, enkelspel B1: Silvana Bauer Anouk van Straaten 11-6. Hanneke Snij der - Mirjam Roose wo. C2: Ingrid Saman - Aster Busink 14-3, Nicole de Vrieze - im- re Overloop 11 -3. DlCindy Jobse - Con- ny de Ridder 8-5, Johanneke Maenhout - Esther Kole 9-4, Louise de Jong - Simone ten Hacken 9-4, Nicole van der Have - Ta mara Adriaanse 8-7. Mannen, enkelspel B2: Johnny Quaak - Peter de Vrieze 6-5, Ruben Hendrikse - Thijs Slagboom 10-3. Cl: Dennis Steven- se - Sjors de Lange7-6, Sven Vermeulen - Bram de Nijs 6-5. C2: R. Oertel - Wesley van Noord 12-4. Dl: Lex Veldhuis - Ad Kooman 9-2, Johan Dagevos - Niels Ma- rijnissen 9-4, Brian Dijkstra - Arthur Sie- reveld 9-5. D2: R. A. F. Oértel - Cees de groot 5-4. Vrouwen, dubbelspel Dl: Hollemans7De Ridder - Gruber/Ten Hacke 11-3. Mannen, dubbelspel Cl: Van Hoof/De Nijs - Van Kemena/Oranje 9-5. C2: Dijk- stra/Lau - De Bert/Hollemans 11-7. Dl: Lems/Praet - De Bondt/Harte 16-4. DV' Jongh Visser/Velde - Van de Blonk/Wille- ke 12-5. Gemengddubbelspel C2. De Btaeij/Flohil - Meeuwissen/Pikaar wo. Dl: De Jonge- Nan de Wel - Breure/Oosterhout 9-6. Vrouwen, dubbelspel DV: Van de Heij- den/Rinsem - Mansier/Murre 12-4. CV: Ars/Knegt - Kamstra-Boluyt/Vermue wo, Rijk/Visser - Atoon-Drijgers/Morree 12-2. Voetbal Amstel Cup. achtste finales. PSV - AZ 2 - 0, Emmen - Cambuur L. 2 - 0, FC Twente Fortuna S. 2 - 5, Vitesse - NAC 4 - 0. Wielrennen Gardanne GP La Marseillaise, profs. 1 Vandenbroucke (Bel) 140 km in 3.27, 2. Voigt (Dui), 3. Bessy (Fra), 4. Fritsch (Fra), 5. De Waele (Bel) 0.57,6. Thilloy (Fra) Zaalvoetbal Kloetinge. Sint Sebastiaan, liggende wip. Wip 1: eerste hoofdvogel B. Ver- meule, Zorgvlied; tweede hoofdvogel R. Klippel, Doel naar Hoger; eerste zijvogel J. van de Guchte, Spes Nostra; tweede zijvogel P. Ossewaarde. Doel naar Ho ger; derde en vierde zijvogel J. Harinck, Diana; eerste kal J Hoogstrate, Doel naar Hoger; tweede kal R. Govers. Victoria; derde kal P. Ossewaarde, Doel naar Ho ger; vierde kal L. van Dijke, Sint Sebasti aan. Meeste kleine vogels, zeven. R, Rep- kes. Victoria. Wip 2: eeste hoofdvogel F. Koens, Spes Nostra; tweede hoofdvogel R. Bouwen- se, Ravenstein; eerste zijvogel J. van de Guchte, Zorgvlied; tweede zijvogel F. Koens, Spes Nostra; derde zijvogel J. Ha rinck, Diana; vierde zijvogel P. Ossewaar de, Doel naar Hoger; eerste kal J. Wou ters, Victoria; tweede kal B. Vermeule, Zorgvlied; derde kal B. de Jonge, vierde kal F. Koens, beiden Spes Nostra. Vlie gende vogel: R. Repkes, Victoria; R. Klip- pel, Zorgvlied. Regio Walcheren. Eerste klasse: Zeeduin - FC Laurens 1-5, Emergo - Taxicentrale 5-8, Jong Ambon - Ontop 5-6, Arnemui- den - Hebu Sport 8-3, Klaassen Tweewie- Iers - Tympaan 5-4 Stand: Tympaan 15- 36, Arnemuiden 15-34, Emergo 16-32. Taxicentrale 16-26, Ontop 16-26, Zuid west Negen 13-22, Hebu Sport 16-22, Jong Ambon 16-20, Klaassen Tweewie- Iers 15-17, FC Laurens 14-9, Schinkel As surantie 15-9, Sinar 14-7, Zeeduin 13- 5. Schinkel 3 punten in mindering. Tweede klasse: Pension Wolf - Groene Ster Maroc 0-8, VAW - VZV-1 -7, VOM - Hy- drofa 5-6, VAW 2 - Hebu Sport 2 3-7, 't Hoekje - Reproba 12-5, Middelburg - DZV Jerommeke 2-8, WEA - Garderen/Dekker 3-4. Stand: DZV Jerommeke 16-45, Groe ne Ster Maroc 14-39, Garderen/Dekker 16-29, Reproba 14-24. Middelburg 16-23, i VZV14-22, Hydrofa 15-22, Pension Wolff 16-15. WEA 16-15. VAW 16-13, VOM 15- 11, 't Hoekje 16-7. Afdeling Vlissingen. Derde klasse: Café Stout - EPZ 2 5-2, Van- uus - De Sloep 3-7, Torna - Concurrent Joeneitit 4-6, EPZ 1 - PKCZ 5-4, PSVW- Westkapelle 2 7-4, Westkapelle 1 - Schin kel Assurantie 2 9-1. Stand: Café Stout 15-41. Westkapelle 1 15-31, EPZ 15-27, De Sloep 14-24, Concurrent Joeneitït 14- 24, Schinkel Assurantie 2 15-24, PSVW 14-17. Torna 13-16, EPZ 2 15-10, Vanuus 14-9, PKCZ 13-8, Westkapelle 2 15-7. Vierde klasse- Pechiney - Schinkel Assu rantie 3 6-7 Stand aan kop: SSVW 11-24, VZV 2 11-23, Pechiney 10-21, Pension Wolff 2 10-15, Torna 2 11-15, Uiterton 11- 15, Schinkel Assurantie 3 10-13. Vijfde klasse: VAW 2 - Hebu Sport 2 3-7, West kapelle 3 - Twaalf 6-5. Westkapelle 4 - ProvincieZeeiand9-12, Uiterton 2- EPZ 3 5-2, Uiterton 3 - Groene Ster Maroc 2 4-7. Stand aan kop: Groene Ster Maroc 2 11- 33, Hebu Sport 2 11-26, Uiterton 2 11-25. woensdag— Tennis Zeeuwse indoorkampioenschappen. Tennishal Schelde International te Goes. Aanvang 16.30 uur. Voetbal Amstel Cup: Eindhoven-FC Groningen, Zwolle-GA Eagles. Toto-divisie: Volen- dam-Dordrecht. Zaalvoetbal District Zuid I. Eerste klasse: 21.00 uur FC Dauwendaele - Jongepier Sport (Nas- saulaan, Middelburg), 20.15 uur Verona Boys - ZVH/Morres (Drieschaar, Hooger- heide).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 26