Apotheker wordt ziek van Borst Ter Heide meer waard na drama BTZ Geldtekort frustreert geschiedschrij ving naoorlogs Zeeland LOC waarschuwt voor afbouwen van ouderenbeleid Abdij plein geen circuit voor testen roeifietsen Gemeente weet niet hoe burgers bij het beleid te betrekken zeeland woensdag 3 februari 1999 23 Medicijnen Open dag 1 Hogeschool door Richard Hoving MIDDELBURG - Het drieluik over de geschiedenis van Zee land tussen 1945 en 1960 dreigt in het zicht van de haven te stranden. De Werkgroep Zee land 1945-1960 heeft dringend geld nodig om historicus J. Zwemer aan het werk te kunnen houden. Het slagen van het omvangrijke project hangt volgens de werk groep, die in het leven is geroe pen om organisatorisch zaken voor Zwemer te regelen, van de provincie af. Het college van Gedeputeerde Staten is ge vraagd om met 45.000 gulden over de brug te komen. Dit be drag is nodig om binnen een half jaar het manuscript van het eer ste deel over de wederopbouw van Zeeland af te ronden. De publicatie staat gepland voor november, in de week van het Zeeuwse boek. Over de hoogte van de provinciale bijdrage voor het tweede en derde deel moet worden overlegd, aldus A Wiggers van de werkgroep. Bescheiden subsidie Volgens Wiggers ligt het voor de hand dat er bij de provincie wordt aangeklopt. ,,De provin cie heeft een aantal jaren gele den A gezegd door geld beschik baar te stellen. Nu het tegenzit, moet ze ook B zeggen. De provincie gaf destijds een bescheiden subsidie op basis van een begroting die door Zwemer was opgesteld. Op deze begroting hield de historicus uit Oostkapelle er rekening mee dat met het schrijven van elk deel 15.000 gulden was gemoeid. „Die begroting blijkt achteraf aan de lage kant", aldus Wig gers. De historicus heeft veel meer kosten gemaakt dan aan vankelijk gedacht, licht hij toe. „Zwemer heeft uitputtend krantenonderzoek gedaan en is met een bandrecorder door de provincie getrokken. Dat heeft veel tijd en geld gekost." Gezien de hoeveelheid werk sluit Wig gers niet uit dat Zwemer voor de vervolgdelen een beroep op an dere historici moet gaan doen. Agenda Het verzoek van de Werkgroep Zeeland 1945-1960 stond dins dag op de agenda van een verga dering van het college van GS. Een besluit over het toekennen van een extra bijdrage is niet ge nomen. Het college was van me ning dat het gevraagde bedrag te hoog was en wil op korte ter mijn met de werkgroep rond de tafel gaan zitten. Wiggers is optimistisch over de afloop. „Zolang GS geen nega tief besiuit hebben genomen, houd ik hoop dat het goed komt." Wiggers zegt dat het stuklopen van het werk van Zwemer 'eeuwig zonde is'. „Het gaat niet om een verzameling van leuke anekdotes en plaatjes, maar om belangrijk historisch werk dat tot ver over de provin ciegrenzen reikt. Dat moet af kunnen worden gemaakt, zeker nu er al zoveel werk is verzet." Alleen peren in handel met TNO-keuring DEN HAAG - Alle veilin gen in Nederland laten vanaf begin deze week de peren die zij in de handel brengen, controleren op de aanwezigheid van het chemische middel CCC. Ook een aantal handela ren doet mee met de controles. Dat hebben overheid en tuinbouwbe drijfsleven afgesproken in een protocol. Deze afspraak heeft tot gevolg dat alleen de par tijen die door het onder zoeksinstituut TNO wor den goedgekeurd, in de handel kunnen worden gebracht. De extra con trole is nodig omdat vori ge week is gebleken dat op sommige peren te veel van het chemische middel CCC zit. Hierbij werd de wettelijke norm van drie milligram per kilo over schreden. CCC is een mid del dat de vruchtzetting en bloemknopvorming bij peren bevordert. Van de totale perenafzet hebben de veilingen zeventig pro cent in handen. De rest wordt verhandeld door handelaren. ANP door Ben Jansen Je moet als apotheker de laatste tijd wel een heel overtuigd aanhanger 'Van D66 zijn, wil je geen rode vlekken "krijgen als minister Borst van Volksge zondheid op de televisie verschijnt. De [sociaal-liberale bewindsvrouw heeft de {ieneesmiddelenbranche heel nadruk kelijk in beeld bij haar pogingen de kos tten van de gezondheidszorg terug te ^dringen. Plannen en besluiten buitelen jover elkaar heen. medicijnverstrekking [aan poliklinische ziekenhuispatiënten 'Viade apotheek van het ziekenhuis, ver- fgunning voor ziekenfondsen zelf een [fapotheek te beginnen, een strafkorting fvan 300 miljoen gulden voor de apothe kers omdat deze beroepsgroep niet zou Villen meewerken aan een onderzoek 'naar kortingen en bonussen en de ab- 'rupte invoering van nieuwe regels voor rhet geneesmiddelenvergoedingssys- Cteem (GVS). Menig apotheker bezwijkt haast voor de verleiding toevlucht te koeken tot een kalmerend middeltje uit Jjigen voorraad. ^De nieuwe GVS-regels betekenen dat kinds 1 februari voor méér medicijnen dan tot dusver moet worden bijbetaald. ;Op die manier wil Borst de geneesmid delenindustrie en de apothekers dwin- !rgen hun prijzen te verlagen. De aankon diging van de extra bijbetaling deed eind vorige week veel stof opwaaien. Veel medicijngebruikers die over her halingsrecepten beschikken, haastten pch vrijdag naar de apotheek om zich nog snel van geneesmiddelen te verze keren die onder de oude vergoedings- toormen vielen. nNa twee dagen werken met de nieuwe regels blijkt dat deze lichte vorm van '•hamsteren onnodig was. Slechts een en keling heeft moeten bijbetalen. De Goe- '*se apotheker B. van der Leeden schat dat hij maandag hooguit vijf gulden 'fneer in zijn kassa had dan anders aan r-het eind van de eerste werkdag van de Veek. Zijn collega J. van Dalen in Ter- geuzen houdt het op een paar tientjes. Ach", zegt hij luchthartig, „mevrouw !*Borst wil dit soort bedragen blijkbaar inliet meer innen. Dan doen wij het dus %iaar." uKat in het nauw iaVan Dalen is niet de enige apotheker die dhet op afgemeten toon over mevrouw Borst heeft. Van der Leeden stelt vast ,0dat de minister haar strijd met de far maceutische industrie uitvecht over de %uggen van de patiënten, de huisartsen '%n de apothekers. U. Verschuren, apotheker in Zierikzee, ,emeent dat de bewindsvrouw zich ge- indraagt als een kat in het nauw, een situ atie waarin, zoals het spreekwoord al ie!zegt, rare sprongen kunnen worden ge maakt. De apothekers vinden dat ze ten Apothekers vinden dat ze ten onrechte worden afgeschilderd als grootverdieners die niet de belangen van de patiënt voor ogen hebben. foto Peter Nicolai onrechte worden afgeschilderd als grootverdieners die niet de belangen van de patiënt voor ogen hebben, maar slechts geïnteresseerd zijn in kortingen en bonussen die de geneesmiddelenin dustrie bereid is te verstrekken. Integendeel. Van Dalen, Van der Leeden en Verschuren verzekeren dat ze alles in het werk stellen om te voorkomen dat hun klanten (dieper) in de portemonnee moeten tasten door de maatregel van Borst Er wordt veel creativiteit aan de dag gelegd om iemand aan de medicij nen te helpen die hij of zij nodig heeft, zonder dat hoeft te worden bijbetaald. Andere doseringen, een tablet in plaats van een drankje, goedkopere alterna tieven met dezelfde werkzame stof, importen van merkproducten uit het buitenland en fabrikanten en groot handelaren die in elk geval tijdelijk ge noegen nemen met geringere marges. „En als er echt geen goedkopere oplos sing voorhanden is, heb je als apotheker nog altijd de mogelijkheid de hogere prijs niet in rekening te brengen", zegt Van der Leeden. En passant bereikt Borst zo wel haar doel. De apothekers hebben in elk geval veel werk aan het nieuwe geneesmiddelen vergoedingssysteem. Tussen aankondi ging en invoering zaten slechts enkele dagen, waardoor er te weinig gelegen heid was voor bijvoorbeeld de apothe kersorganisatie Koninklijke Maat schappij tot Bevordering van de Farmacie een lijst samen te stellen van alternatieven voor geneesmiddelen, waarvoor per 1 februari moet bijbe taald. Dat betekent dat iedere apotheker die zelf moet zoeken. Huisartsen, voor zo ver ze geen apotheek aan hun praktijk hebben gekoppeld, en specialisten zijn ook nog niet op de hoogte van de wijzi gingen in het vergoedingensysteem, zo dat ze zich bij het uitschrijven van een recept geen rekenschap geven van een goedkopere vervanger. Veel artsen krij gen dezer dagen dan ook een apotheker aan de lijn met de vraag of de patiënt in plaats van het voorgeschreven dure me dicijn een ander, minderpri jzig, genees middel mag worden meegegeven. Informatienummer De patiënt snapt er intussen niet veel van. De apothekers en hun medewer kers moeten steeds opnieuw uitleggen wat de bedoeling van de maatregel is en welke gevolgen dat heeft voor de individuele gebruiker van geneesmid delen. Het ministerie van Volksgezond heid, Welzijn en Sport heeft weliswaar een informatienummer ingesteld (0800-1100), maar de capaciteit daar van was dinsdag ook na uitbreiding van het aantal lijnen absoluut onvoldoende. Misschien hopen bellers Borst, die maandag zelf een uurtje aan de telefoon plaatsnam om uitleg te verstrekken, alsnog persoonlij k aan de lijn te krijgen. Een bandje herhaalde dinsdag in elk ge val voortdurend het vriendelijke ver zoek na enige tijd nog eens terug te bel len. Apotheker Verschuren, smalend: „Dat is niets nieuws. Heb je ooit wel eens een speciaal telefoonnummer van de overheid meegemaakt dat wel vlot bereikbaar is." Het Informatie- en Klachtenbureau voorde Gezondheidszorg in Zeeland in ventariseert eventuele problemen als gevolg van de nieuwe GVS-regels. Bij het bureau is ook een overzicht op de vragen van de 150 belangrijkste genees middelen, waarvoor sinds maandag moet worden bijbetaald. Het bureau, een onderdeel van de stichting Klaver blad, is dagelijks van 9.30 tot 12 uur te bereiken op nummer 0113-249490. Ontslagen directeur toeristisch bureau ontspant op ijsbaan in Oostenrijk door Jacques Cats WEISSENSEE - Zo ben je di recteur van een provinciale toeristische organisatie, boeg beeld van Zeeland als vakan tieland. En zo sta je buiten. Als een afgedankt meubelstuk langs de stoeprand gezet. ..Ik ben nog steeds met stom heid geslagen over de uit spraak van de kantonrechter", meldt Rudi ter Heide vanaf de oever van de Weissensee in Oostenrijk. Daar nam hij dins dag te midden van honderden landgenoten deel aan een pres tatietocht op de schaats. „Fris se lucht is voor mij een goed ge neesmiddel. Dat helpt me om me volledig los te maken van de Zeeuwse zaak." Het schip van de provinciale VW verkeert in zwaar weer als Ter Heide eind jaren tachtig aantreedt. Hij ontpopt zich di rect als een bekwaam manager die in minder dan geen tijd kans ziet rust in de tent te bren gen en zich betrokken toont bij het toeristisch product. Hij schuwt de discussie niet als hij waarschuwt voor mogelijke imagobeschadiging als de po litie fel jacht maakt op wild- kampeerders en veel te snel wielklemmen tevoorschijn haalt. Via zijn Apfelstrudel- theorie wijst hij op de gevaren van de oplopende prijzen in de horeca. Stranden Intussen wordt duchtig aan de weg getimmerd. De goudgele stranden verschijnen op Inter net en ook op menige beurs verheft zich de brul van de Zeeuwse leeuw, gestoken in prethemd. Na een trip naar de Oostzee kust dringt Rudi ter Heide aan op een open oog voor de ont wikkelingen in het hoge Duitse noorden. Kwaliteitsverbete ring blij ft voor een kustprovin cie als Zeeland een belangrijk wapen in de strijd om de Duitse klandizie. Om sterker te staan in de toestroming van vakan- tievierders wordt in toenemen de mate gelonkt naar andere deelstaten dan alleen Nord- rhein-Westfalen. Ter Heide houdt vol dat lang durige wrijvingen tussen het bestuur van de organisatie en de provincie Zeeland uiteinde lijk hebben geleid tot de actue le financiële nood. Hoewel alle betrokkenen - dus ook de pro vincie en het hoofdzakelijk uit vertegenwoordigers* van toe ristische branche-organisaties bestaande bestuur - medever antwoordelijkheid dragen, is de werkorganisatie, met direc teur Ter Heide voorop, in een 'kop van jut'-positie gema noeuvreerd. Zwarte piet Al een dag nadat de tussen komst van een organisatiebu reau was bevolen, wist een adviseur van het bureau de di recteur te melden: 'Het ziet er slecht voor je uit, tekort schie ten in de bedrijfsvoering zal het verwijt zijn' en 'er moet nu eenmaal een zwarte piet wor den uitgedeeld, met name van uit het provinciehuis'. Het eindrapport werd vervat in een herstelplan, dat voorzag in een afslanking van de bureaube zetting met eenderde van het Rudi ter Heide: „Anderen wassen hun handen in onschuld." foto Ruben Oreel personeel. In dat plan werd de functie van de directeur ver vallen verklaard. Ter Heide erkent verantwoor delijkheid te dragen voor de ontstane problematiek, maar acht zich niet schuldig aan de gevolgen. Hij ziet daarom geen enkele goede grond aanwezig voor zijn, door het bestuur aangevraagd, ontslag. De uitslag is inmiddels be kend: kantonrechter M. J. M.Klarenbeek schrijft Ter Heide wel een goede repu tatie toe, maar stelt de direc teur toch eindverantwoorde lijk voor de onbetrouwbare informatie die lange tijd het zicht heeft benomen op de ernst en de omvang van de situ- atie bij het bureau. De kanton rechter kent Ter Heide een schadevergoeding van clrie maanden salaris toe. Aan de rand van de Weissensee stelt de ontslagen directeur vast dat bij alle partijen die in het spel waren een deel van de verantwoordelijkheid is weg gelegd. „Maar ik ben in de na righeid maximaal getroffen. In mijn loopbaan, maar ook pri vé. Anderen wassen hun han den in onschuld. Ik heb eerder het gevoel dat de rechter een knoop heeft doorgehakt dan dat hier recht is gedaan." De komst van Delta Nutsbe drijven als reddende engel ver rast Ter Heide in het geheel niet; hij is al in het midden van vorig j aar samen met bestuurs voorzitter D. J. van der Zaag bij directeur P. Stoter op be zoek geweest om te praten over vormen van ondersteuning. De interesse van Delta heeft vol gens de ontslagen BTZ-direc- teur alles te maken met de enorme concurrentie op de markt van informatie en tele com. De toerist gebruikt niet alleen gas en licht, maar heeft ook van minuut tot minuut in formatie nodig. Ook dat doet Delta, via dochter Zekatel. Ter Heide stelt vast dat Zee land nu voorop loopt in de ont wikkeling dat een toeristische organisatie mede in handen komt bij een van de leveran ciers van communicatie. „Maar tegelijkertijd loopt Zeeland ook voorop in de af braak van de toeristische in frastructuur." De op straat gekomen direc teur is nu druk en gemotiveerd bezig met zijn eigen toekomst. Hij geeft zichzelf goede kan sen. „Ik ben zeer breed geori ënteerd. Mijn vak ligt juist bui ten recreatie en toerisme. Ik ben thuis in de brede wereld van natuur, landschap en plat telandsvernieuwing." Of zijn beschadiging hem tot last zal zijn bij het zoeken naar een nieuwe baan? „Nederland gaat steeds meer de Ameri kaanse kant op. Als je het nodi ge achter de rug hebt, stijgt je marktwaarde. En ik heb nog nooit zoveel geleerd als in het afgelopen halfjaar." VLISSINGEN - Tijdens de jaar lijkse open dag van de Hoge school Zeeland vinden zaterdag !e6 februari in Vlissingen demon straties plaats met reddings middelen voor de scheepvaart, [baarbij wordt de onlangs aan geschafte vrije-val-reddings- toboot ingezet. De demonstraties '"Vinden plaatsom 12,13 en 14.30 jsüur op het terrein van HZ-Safe- ety in de buitenhaven. Vanuit de "Zeevaartschool aan de Boule vard rijden speciale bussen naar •Me buitenhaven. 'Tijdens de open dag kunnen be langstellenden in de gebouwen Van de hogeschool terecht om Senilis te maken met de oplei- l*Üingen en diensten. In de zee vaartschool zijn ook rederijen ieen andere nautische bedrijven ^present om scholieren te infor meren over beroepsmogelijkhe den. lCBe open dag duurt van half elf Vot drie uur. Boete voor slaan ..cafetariahouder MIDDELBURG - Een 25-jarige man uit Utrecht is dinsdag in Middelburg conform de eis ver oordeeld lot 900 gulden boete. De verdachte had 2 februari vo rig jaar een cafetariahouder in Vlissingen een klap in het ge- Zicht gegeven toen het slachtof fer hem na herhaaldelijk ver doek uit zijn zaak wilde zetten. jDe voormalig inwoner uit Vlis singen, die al eerder te maken Inleeft gehad met agressiedelic- o[ten, pleegde lokaalvredebreuk door een betredingsverbod te ^(legeren. De verdachte ver klaarde gisteren op de zitting Zich niet schuldig te voelen, "fnaar getuigen spraken dat te- 'Snn ['Sloor Roelf Reinders JfMlDDELBURG - De Zeeuwse tjemeenten willen de burgers [neer dan ooit betrekken bij de 'rorming van nieuw beleid, maar iveten niet hoe. Verder sluit het tanbod van welzijnsinstellin- len in gemeenten vaak niet goed Aan bij wat de inwoners willen. .Pat blijkt uit een onderzoek van jjje provinciale welzijnsorgani satie Scoop naar het sociaal en ^welzijnsbeleid in de Zeeuwse gemeenten. Om deze problemen 3p te lossen, moeten de gemeen st veel meer met de welzijnsor ganisaties samenwerken. Maart ook binnen het eigen gemeente lijke ambtenarenapparaat moe ten de muren tussen de verschil lende afdelingen worden gesloopt. Alleen zo kan er, vol gens Scoop, een goed sociaal en welzijnsbeleid ontstaan. De welzijnsorganisatie stelt vast dat dit beleid zijn plaats moet zoeken in een samenle ving, waarin naast schaalver kleining ook schaalvergroting plaatsvindt. Enerzijds zoeken gemeentebesturen koortsachtig naar manieren om te ontdekken wat hun inwoners nou eigenlijk willen, zoals Vlissingen met Stadskoers 2010, anderzijdk ontstaan er steeds grotere en loggere apparaten door ge meentelijke hei-indelingen en fusies van welzijnsorganisaties. Scoop-directeur D. van den Bout: „Zijn alle maatregelen die op sociaal en welzij nsgebied worden genomen wel effectief?" Volgens hem zijn instanties als politie, gemeenten en woning bouwverenigingen nog veel te veel op eigen houtje met dezelf de doelgroepen bezig. Notatermen Het antwoord moet volgens Scoop 'lokaal sociaal beleid' zijn. Dat is een begrip dat al een paar jaar op het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport in zwang is, waarbij plan nen die te maken hebben met wonen, onderwijs, werk, vrije tijd en gezondheid niet apart, maar samen worden bekeken. Daarbij horen moderne nota termen als 'integrale aanpak', 'vraaggestuurd werken', 'parti cipatie' en 'interactief beleid' Scoop heeft onderzocht hoe lo kaal sociaal beleid in Zeeland van de grond kan komen en in elke gemeente bekeken wat er op sociaal en welzijnsgebied al gebeurt. - Het blijkt dat de meeste ge meenten in Zeeland al begon nen zijn om de afdelingen die gaan over onderwijs, welzijn en sociale zaken meer met elkaar te laten samenwerken. Maar dat gaat nogal moeizaam omdat de cultuurverschillen tussen de af delingen groot zijn. Volgens Van den Bout moeten Zeeuwse ge meenten ook onderling meer sa menwerken en leren van eikaars ervaringen. „Integraal beleid is gemakkelijk gezegd, maar zeer complex. Gemeenten moeten daarom van elkaar leren en pro fiteren." Volgens de Vlissingse burge meester J. van der Doef. voorzit ter van de Vereniging van Zeeuwse gemeenten, is de sfeer daarvoor gemoedelijk genoeg. Eind februari moeten er concre te plannen liggen hoe gemeen ten lokaal sociaal beleid kunnen gaan voeren. Scoop praat nog met de gemeenten om tot een aantal projecten te komen. Deze projecten worden over Zeeuws-Vlaanderen, Walche ren en de Oosterschelderegio verdeeld. Wat er precies gaat ge beuren. is nog niet helemaal duidelijk, maar deze projecten hebben te maken met leefbaar heid. jeugd en ouderen, veilig heid en onderwijs door Arjan van Westen GOES - De Landelijke Organi satie Cliëntenraden Ouderen zorg (LOC) waarschuwt voor de afbouw van het ouderenbeleid. A Kooiman, consulente bij stichting Het Klaverblad Zee land: „Er is een groep ouderen die tussen wal en schip valt. Ze zijn te vitaal voor het verpleeg huis en anderzijds moeten we ons afvragen hoe lang deze groep met intensieve thuiszorg geholpen is." Kooiman is verbaasd over de kritiek van onder anderen gede puteerde G. de Kok (PvdA ou derenbeleid) en een aantal Statenleden op de Regionale In dicatieorganen (RIO's). Door een gebrek aan samenwerking zouden deze toegangspoorten tot de ouderenzorg onder de maat presteren. Met wachtlijs ten bij de RIO's als gevolg. Een ander teer punt is de hardnek kigheid van de wachtlijsten bij verzorgingshuizen. Kooiman: „De discussie gaat te veel over zaken uit het verle den." De Kok plaatste vorige week naar aanleiding van de wachtlijsten vraagtekens bij de roep om geld van de sector, die volgens de gedeputeerde ook zelf wel wat te verwijten valt. Volgens Kooiman verwees De Kok naar een achterhaalde fi door Winnie van Dam VLISSINGEN - Het plan van Derk Thijs uit Middelburg om roeifietsinstructies op het Ab dijplein in Middelburg te geven gaat niet door. Gedeputeerde Staten van Zeeland wezen zijn aanvraag om ontheffing van het fietsverbod op het plein dinsdag af. Thijs: „Wat een flauwekul. Dit had ik eigenlijk niet ver wacht", reageerde hij verrast. Hij was nog niet op de hoogte gebracht van de afwijzing. Thijs runt een fietsenzaak in Middelburg, waar hij onder meer roeifietsen verkoopt. Po tentiële kopers voor zo'n fiets laat hij altijd een rondje probe ren op het Abdijplein. Maar daar geldt volgens Thijs sinds vorig jaar een verbod op alles waar wielen onder zit. GS vin nanciële situatie van de verzor gingshuiszorg op Tholen. De achterstand van de RIO's komt volgens Kooiman voor een deel door de vele nieuwe regelgevin gen. „Niet door een gebrek aan samenwerking." Marktwerking De marktwerking in de zorg vindt bij het LOC weinig en thousiasme. De zelfregulatie mist volgens Kooiman de strak ke hand, die de provincie vroe ger had. „Als Statenlid M. Wiersma van Delta Anders De Kok verwijt dat hij geen regie heeft, legt hij onbedoeld de vin ger op de zere plek. Gelukkig is er nu een discussie gestart over de toekomst van de Zeeuwse verzorgingshuizen. Dat had misschien eerder gekund, maar het is in elk geval een begin." Gedeputeerde De Kok realiseert zich dat er veel nieuwe regels op de sector zijn afgekomen. Maar dat is volgens hem geen excuus voor de achterstand van de RIO's. De Kok: „Het is aan de professionals om daarmee om te leren gaan." Hij betwijfelt of er een kloof tussen verschillende zorgtypen is ontstaan. „Ik denk dat er voldoende voorzieningen zijn om deze groep op te vangen. Maar mochten er nog hiaten zijn, dan horen deze in de dis cussie aan de orde te komen." den namelijk dat het Abdijplein een rustplaats in het centrum is. Bovendien beschouwt het dage lijks provinciebestuur fietsen op die plek als onveilig voor het personeel en bezoekers, omdat het onmogelijk zou zijn fietsers snel te ontwijken. Het plein is een voetgangersgebied en voor Thijs willen ze geen uitzonde ring maken. „Wat een onzin. Het is toch mijn broodwinning. Ik moet ze daar wel laten probe ren", stamelt hij verongelijkt, „Als ik daarvoor geen toestem ming krijg, dan moet het maar illegaal", aldus de fietsenverko- per. Gedeputeerde Staten bie den hem de mogelijkheid om bezwaar te maken tegen de be slissing. Thijs: „Tja, wat doe je eraan? Misschien teken ik wel bezwaar aan. Dat zie ik nog wel", zegt hij beteuterd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 23