Terneuzen neemt geen risico meer Sluiskil met tien man onderuit HVV'24 verzuimt kansen te benutten Groede klimt op naar tweede plek Nieuwe tactiek brengt Zeeuws-Vlamingen weer aan de leiding in derde klasse Zeeuwse successen op Gemertse judomat Scheldesport slaat kleine kloof Van Lare de beste in zwemloop Blamage handbalsters Hontenisse Ontluisterend verlies van EMM De Ruysscher beslist tweestrijd in trimloop Hoofdrol voor Martlé in dressuur Nieuwvliet door Aector Dooms TERNEUZEN - De omschake ling naar resultaatvoetbal heeft Terneuzen na de winterstop al leen aan de leiding in de derde klasse gebracht. Het thuisduel met Internos bleek gisteren na de fraaie openingstreffer van Barry van der Hooft al snel een gelopen koers te zijn.Toen Dan ny van de Velde vlak voor rust 2- 0 aantekende, was de wedstrijd helemaal gespeeld. Terneuzen speelde daarna plichtmatig de wedstrijd uit, terwijl het gehavende Internos, dat met zes invallers speelde, vooral de geschorste Corné Suijkerbuijk miste. De Braban ders waren niet bij machte om tegen de sterke Terneuzense verdedigers Danny Magito, Leo Kayser, Michel de Vries en Men- no den Dekker ook maar één kans te creëren. Doelman Peter Huls mocht werkloos toezien. Het publiek werd daardoor de grote verliezer. Met name de tweede helft was slaapverwek kend. Dat het spelpeil naar een bedenkelijk niveau zakte, mocht de pret bij de Terneuzen se aanhang niet drukken. De roodzwarten zijn voor het eerst sinds het begin van de competi tie weer koploper. Ook bij trai ner Paul Telussa vierde de vreugde hoogtij. „We staan op kop en daar gaat het om. We moeten deze wedstrijd voor de rest maar zo snel mogelijk ver geten." Natuurlijk had Telussa liever gezien dat zijn ploeg beter had gespeeld. „We wilden de bal te snel voorin hebben. Na rust was het aan de rechterkant moeilijk spelen, maar daar werd geen rekening mee gehouden." Doorzichtig Na een aantal tegenvallende prestaties heeft Terneuzen de tactiek helemaal omgegooid. De titelfavoriet, die kwalitatief over de beste selectie van de der de klasse beschikt, kon dit sei zoen nog maar op weinig wed strijden zijn stempel drukken. De meeste tegenstanders wisten wel raad met het doorzichtige aanvallende spelletje, dat via countervoetbal genadeloos werd afgestraft. Het puntenver lies bracht Terneuzen in de pro- blemen, maar na de winterstop heeft de nieuwe speelwijze tot succes geleid. Met drie overwin ningen op rij is de nieuwe koplo- van onze sportredactie GEMERT - Tijdens internatio nale judowedstrijden in het Brabantse Gemert deden de Zeeuwen het goed. Marleen Willeboordse van sportschool Geelhoed werd tweede in de klasse tot 52 kilogram bij de ze ventienjarigen. Willeboordse verloor van Samantha van Et- ten met een houdgreep, maar via de herkansingen won de Mid delburgse de kleine finale om de tweede plaats van Marianne Wetzer. Johan de Klercq van Geelhoed verloor zijn eerste wedstrijd in de klasse tot 73 kilogram van Edwin Verkerke door een til- worp. De strijd om de tweede plaats tussen De Kilercq en Dries Jansen werd door De Klercq ge- per aan een prachtige serie be zig. Trainer Paul Telussa heeft niet te klagen. Met het gouden spit- senduo Barry van der Hooft- /Danny van de Velde en de zeer solide verdediging beschikt Terneuzen over troeven waar aan de andere ploegen op dit ni veau bij lange na niet kunnen tippen. Bovendien is het mid denveld met Jos Kayser als ver dedigende middenvelder achter Mike But, gesteund door Peter Nieskens en Dennis de Kraker of Mike van Rossem, beter in ba lans gekomen.Terneuzen ligt dan ook weer op schema. Dat heeft de ploeg in eerste instantie te danken aan de overwinnin gen tegen Vlissingen (0-2), Vir tus (0-7) en gisteren tegen Inter nos (2-0), maar ook aan de concurrenten die regelmatig punten laten liggen. Het hoogtepunt viel al vroeg in de wedstrijd. In de zevende mi nuut sprintte Danny van de Vel de in de diepte achter een verlo ren bal aan. Zijn afgemeten voorzet werd door Barry van der Hooft feilloos in de beneden hoek. gekopt: 1-0. Even later was de situatie omgekeerd. Nu stond Van der Hooft aan de ba sis. De aanvaller vond met de nodige precisie Van de Velde aan de tweede paal, maar dit keer ging de inzet net naast. Oeverloos Daarna beperkte de wedstrijd zich tot veel middenveldspel. Het tweede doelpunt kwam min of meer uit de lucht vallen. Op slag van rust werd Van de Velde de diepte ingestuurd. De rech terspits, die blaakt van het zelf vertrouwen, het vanuit een schuine positie Internos-doel man Rob Schuiten kansloos (2- 0), waarna de wedstrijd was ge speeld. In de tweede helft bleef Internos volharden in een oeverloos spel letje, dat nog voordat het Ter neuzense strafschopgebied werd bereikt, gedoemd was te mislukken. Maar ook Terneuzen speelde ver onder zijn niveau. Van der Hooft en Van de Velde raakten geïsoleerd door het ont breken van bruikbare ballen. Pas in de slotfase waren er enke le kleine kansjes. Een kopbal van Mike But uit een goed geno men vrije trap van Mike van Rossem ging net over, en in de slotminuten zag de ijverige middenvelder zijn kopbal door Schuiten over de lat getikt. In blessuretijd kon invaller Thier ry de Waele zijn schoen niet te gen de bal krijgen uit een voor zet van Remco van Leeuwen, een andere invaller. Voor de wedstrijd werd één mi nuut stilte in acht genomen we gens het overlijden van Paul van der Hooft, de trainer van IJzen- dijke. Terneuzen speelde met rouwbanden om. Het bestuur en de eerste selectie van IJzendijke woonden de wedstrijd bij. Terneuzen: Peter Huls; Menno den Dekker, Danny Magito, Leo Kayser, Michel de Vries; Dennis de Kraker (46. Mike van Rossem), Jos Kayser, Mike But, Peter Nieskens (88. Thier ry de Waele); Barry van der Hooft (77. Remco van Leeuwen), Danny van de Velde. wonnen met een tai-otoshi (armworp). Robert Kroonen (Van Dorssen) verloor in de klasse tot negentig kilogram zijn tweede wedstrijd tegen Ro bert Levy, de kampioen van Nieuw-Zeeland, met een arm- klem en werd daardoor tweede in zijn poule. Sofia Bouzoumita van Van Dorssen werd tweede in Üe klasse tot 63 kilogram. Van wege een blessure gaf de judoka op in haar laatste wedstrijd. Bij de jeugd waren er tweede plaatsen voor Cerisa Krist, Leentje Fabri, Jorgen van Nis pen (Geelhoed) en Michiel van Graefschepe van JV Breskens- Eede. Michiel den Engelsman, Esther Houmes, Crum van der Linden, Sam van het Westeinde en Sandra van den Borg (Geel hoed) behaalden een derde plaats. Jos Kayser van Terneuzen (gestreept shirt) wordt gestuit door Internos-doelman Rob Schuiten. foto Charles Strijd TERNEUZEN - De basketballers van het Terneuzense Schel desport wonnen zaterdag met 57-54 van de reserves van Dy- namo'70. Het duel in de Zeeuwse basketbalcompetitie ging tot 30-30 gelijk op. Een kwartier na rust wist Scheldesport bij een stand van 51-46 een kleine kloof te slaan, maar de Middel burgers kwamen vlak voor tijd terug tot 55-54. Vooral de vele fouten braken Dynamo daarna echter op. Scheldesport be nutte veel vrije worpen, speelde de slotminuut rustig uit en breidde het verschil nog uit tot drie punten. 57-54. De absolu te uitblinker bij Scheldesport was Mark Pieters met 26 pun ten. Het derde team van Scheldesport verloor in Kapelle met 75- 71 van Smokkelhoek. Het jonge Terneuzense team gaf een ri ante 27-43-voorsprong alsnog uit handen. Voor rust speelde de thuisclub de snelle Scheldesportploeg in de kaart door man tegen man te verdedigen, maar in de tweede helft wisten de Zeeuws-Vlamingen zich geen raad met de zone-verdediging. Daardoor was Scheldesport aangewezen op afstandsschoten. Dat lukte echter van geen kanten. In vijf minuten tijd werden slechts twee punten gemaakt, terwij 1 Smokkelhoek negentien punten scoorde. In de slotfase ging de winst niet zonder geluk naar de Bevelanders. Ewoud Faas (15 punten) en Kees Brus (14) waren de Terneuzense topscorers. VLISSINGEN - Térèse van Lare heeft gisteren de zwemloop van Vlissingen gewonnenDe vijftigj arige atlete uit Sluis ver loor bij het zwemmen weliswaar anderhalve minuut op Mitzy Nieuwenhuizen uit Hellevoetsluis, maar na tien kilometer had Van Lare de achterstand omgezet in een minuut voor sprong. Johan van den Branden uit Steenbergen won de zwemloop bij de mannen. Met een tijd van 48 minuten en 25 seconden bleef hij junior Remy Vasseur uit Vlissingen anderhalve minuut voor. Vorig jaar won Van den Branden het zwemloopcircuit, dat over vijf wedstrijden gaat. ROTTERDAM - De handbalsters van Hontenisse verloren in Rotterdam met 19-4 van RodaEen slechtere generale voor de ontmoeting met rivaal GSC hadden de Zeeuws-Vlamingen zich niet kunnen wensen. Trainer/speelster Margriet Doorns zag de bui door het ontbreken van Joan Risseeuw, Marjan Tromp en Anja Kusters al een beetje hangen, maar vond vier treffers desondanks veel te weinig. Mogelijkheden waren er mondjesmaat. De afwerking liet echter veel te vaak te wensen over. „De uitslag is afschuwelijk, maar het lukte gewoon bij niemand", aldus Doorns. Margriet Doorns scoorde drie keer voor Hontenisse. Trees Biesbroek was eenmaal trefzeker. PAPENDRECHT - Een week geleden werden de handballers van EMM nog de hemel in geprezen. De Middelburgers ver rasten toen vriend en vijand door Hellas in eigen huis te klop pen (27-23). Zaterdagavond in het duel met DES'72 bevond EMM zich aan het andere uiterste. Met het schaamrood op de kaken werd het strijdtoneel in Papendrecht in allerijl verla ten na de 24-17-nederlaag. Voor de pauze was er nog geen vuiltje aan de lucht voor EMM. De start (6-2) was niet bepaald in het voordeel van de Middel burgers. maar EMM herstelde zich goed. Collectief werd er goed samengewerkt, en verdedigend zorgde keeper Remco Potter met het stoppen van drie strafworpen voor het nodige vertrouwen (12-11). Maar wat EMM na rust ook probeerde, van handballen was nauwelijks sprake meer. De weinig renderende aanval zorgde slechts voor zes treffers. Ook achterin was het vertrouwen compleet zoek, waardoor de Middelburgers met 17-24 ten on der gingen. door Peter van Kouteren ROOSENDAAL - HVV'24 kwam gisteren in Roosendaal niet verder dan een teleurstel lend gelijkspel tegen hekken sluiter BSC: 1-1. De Zeeuws- Vlamingen kregen voor rust pri ma mogelijkheden, maar ver zuimden afstand te nemen. De eindstand was al bij rust be reikt. Hoewel zijn ploeg twee punten liet liggen in Roosendaal, zag trainer Ko Stoutjesdijk toch nog een lichtpuntje. „De con currenten hebben allemaal ver loren. Ik heb er toch wel ver trouwen in. We hebben in de eerste helft echt goed gevoet bald." HW'24 domineerde tegen de jonge en onervaren thuisploeg vanaf de eerste minuut en speel de met goed uitgevoerd combi natievoetbal veelal op de helft van de tegenstander. Pierre Wit hagen en Carlo Blommaert ver schenen verschillende keren alleen voor de Brabantse doel man, maar faalden in de afwer king. Dennis Rietjens zette HW'24 al vroeg in de wedstrijd op voorsprong. Hij verzilverde een strafschop, nadat Withagen onderuit was gehaald: 0-1. Niet lang daarna mocht Rietjens nog eens van elf meter aanleggen, maar zijn inzet caramboleerde via de binnenkant van de paal terug in het veld. Stoutjesdijk: „Het was voor ons in de eerste helft de wedstrijd van de gemis te kansen. We hadden met 4-0 of 5-0 moeten gaan rusten." De realiteit was echter dat BSC kort voor rust op gelijke hoogte kwam. Jack Loos zette voor, Mark Barendse knikte binnen: 1-1. In de tweede helft vielen de Zeeuwen terug. HW'24 begon krampachtig te voetballen, hanteerde te vaak de lange bal en kwam zelf een paar keer goed weg, toen BSC met plotselinge -uitvallen voor het doel van De Keijzer verscheen. BSC-HW'24 1-1 (1-1). 30. Dennis Rietjens 0-1 (strafschop), 43. Mark Barendse 1-1. Scheidsrechter: Van Es (Waalwijk). Gele kaart: Marvin Hamelink. Ayhan Seido (HW'24). Aantal toeschouwers: 150. HW'24: Jean-Pierre de Keijzer; Pascal de Block, Dennis Rietjens, Jurgen de Block, Hans Goethals: Ar no Zwegers (75. Ayhan Seido), An- gelo Verbraeken, Nico Buijl (50. Norbert Baert), Marvin Hamelink: Carlo Blommaert, Pierre Withagen. door Maikel Apai TERNEUZEN- Groede is door de 3-2-overwinning op Terhole opgeklommen naar de tweede plaats in de zesde klasse A Bier vliet verloor op eigen veld met 2-1 van Dreischor. Ria versloeg Robur met 1-0. Schoondijke ging in de laatste minuut ten on der tegen koploper Zeeland Sport: 0-1. Groede-Terhole 3-2: Een benut te strafschop van Giovanni Ver braeken bracht Terhole in de vijftiende minuut op voor sprong, maar Bram Verkruysse maakte een minuut later gelijk. Nico Tol scoorde 2-1 voor Groe de, maar na rust zorgde Terhole- spits Giovannie Verbraeken voor 2-2. Vijf minuten voor tijd trok Groede toch aan het lang ste eind door een vrije trap van Davy Maes: 3-2. Schoondijke-Zeeland Sport 0- 1: Schoondijke hield het doel lang schoon tegen de koploper. maar in de laatste minuut greep Zeeland Sport alsnog de winst via eenrommelgoal. Schoondij- ke-trainer Erik vanHijfte: „Het was een gelijkopgaande wed strijd, en de gelukkigste heeft gewonnen." Biervliet-Dreischor 1-2: De eindstand stond al na een kwar tier op het bord. Biervliets enige doelpunt kwam na vijf minuten van de voet van Bernard Buch- ner. Even later misten dé Zeeuws-Vlamingen een straf schop. „Dat was een omslag in de wedstrijd", analyseerde Biervliet-trainer Jean-Pierre Hubregtsen. „Na de 1-0 hebben we verzuimd de wedstrijd te be slissen." Ria-Robur 1-0: Pas in de 76e mi nuut kwam Ria op voorsprong door door Ardian LekajNa veel kappen en draaien scoorde hij in de verste hoek. Andy van der Goes, de laatste man van de ploeg uit Westdorpe: „We heb ben veel kansen gemist, maar achterin zat het goed dicht." Dominique Veplinde van Sluiskil (rechts) passeert een voetballer van Breskens. foto Charles Strijd Benny van Leeuwen uit het veld gestuurd na aanmerkingen op leiding door Lucien Roelandt BRESKENS - In een bijzonder slechte en veel te harde wed strijd won Breskeus na een 1- ü-ruststand geflatteerd met 3- 2 van het bezoekende Sluiskil. Benny van Leeuwen van Sluiskil werd in de 38e minuut wegens het bedreigen van scheidsrechter J. Bolier uit Tholen met een rode kaart van het veld gestuurd. Breskens kon echter niet van de nume rieke meerderheid profiteren, want Sluiskil domineerde de rest van de wedstrijd. Breskens-Sluiskil was een wedstrijd die geen winnaar verdiende. Breskens kwam geen moment in de wedstrijd en mocht beslist niet moppe ren dat de ploeg niet al na en kele minuten tegen een 0-1- achterstand aankeek. Fabian du Puy kopte de bal uit een hoekschop keihard tegen de lat. Ook daarna toonde Sluiskil zich de betere ploeg. Met name de voor de Bres- kens-verdediging ongrijpbare Koen van Leuven stichtte heel wat gevaar. Maar het ontbrak de bezoekers voorin aan de scherpte om de voorzetten van de snelle vleugelspits een doel gericht vervolg te geven. Ook aan Breskens-zijde kwam het meeste gevaar van de lin kervleugel, waar Elmar Lau- ret de bezoekers regelmatig voor schut zette. Zijn mede spelers toonden zich echter een meester in het geven van slechte passes. Pas gevaarlijk werd het dan ook toen Lauret halverwege de eerste helft be sloot om op de solotoer te gaan en door Patrick Boute slechts gestopt kon worden door een overtreding. De door Mario Corthals listig genomen vrije trap werd echter door de at tent reagerende Frans van de Veen uit de hoek geranseld. Molestatie Het bleek slechts uitstel van executie. Amper twee minuten later kwam de thuisclub uit de enige vloeiende aanval toch op voorsprong. De goed mee op gekomen Serge Laprade plaatste de bal in de voeten van de geheel vrij voor het doel staande Marc Boeckhout, die zich het buitenkansje niet liet ontnemen: 1-0. Vervolgens sloeg de vlam in de pan. Bij een overtreding tegen Benny van Leeuwen, die te recht door scheidsrechter Bo lier met een vrije trap werd be straft, leek er niets aan de hand te zijn. De Sluiskil-ver- dedidiger zag echter reden om verbaal zijn ongenoegen te ui ten. Dat werd door de arbiter beschouwd als een bedreiging aan zijn adres, waarna hij de rode kaart trok. Die straf bracht Van Leeuwen buiten zinnen. Alleen stevig ingrijpen van doelman Frans van de Veen kon een molestatie van de scheidsrechter voorkomen. Wonderlijk genoeg lieten het resterende tiental van Sluiskil zich door deze tegenslag niet ontmoedigen. Sluiskil trok zelfs de wedstrijd naar zich toe, maar dat resulteerde niet in de verdiende gelijkmaker. Sluiskil kwam na de pauze fu rieus uit de startblokken. Dat leidde in de 53e minuut tot de gelijkmaker. Koen van Leuven soleerde door de verdediging en werd binnen het straf schopgebied gevloerd door Robin Buitendijk. Dominique Verlinde benutte de gelegen heid om zijn ploeg vanaf elf meter op gelijke hoogte te brengen: 1-1. Geluk Persoonlijke fouten deden de bezoekers daarna alsnog de das om. In de 66e minuut ver speelde Barry du Puy onnodig de bal aan Mare Boeckhout. De spits plaatste de bal naar de vrijstaande Elmar Lauret, die via de voet van Frans van de Veen raak schoot: 2-1. Drie minuten later ontving Lauret de bal uit een ingooi van Sluiskil, waarna de spits zijn tweede treffer aanteken de. De wedstrijd leek gespeeld te zijn. Mare Boeckhout, El mar Lauret en Serge Laprade kregen uitstekende kansen om de voorsprong van de thuis club verder uit te bouwen, maar het was Fabian du Puy die een onschuldig lijkende aanval doeltreffend afrondde: 3-2. Sluiskil kreeg daarna via Fabian du Puy, Koen van Leu ven en Dominque Verlinde nog uitstekende kansen om op ge lijke hoogte te komen, maar de ploeg miste het geluk. Voor de wedstrijd werd er een minuut stilte in acht genomen in verband met het overlijden van IJzendijke-trainer Paul van der Hooft. Sluiskil speelde met een zwarte rouwband om. Breskens: Stefan Dijkers; Mario Corthals, Eddy Buijsse, Peter de Putter, Robin Buitendijk: Anyelo Cornelis (65. Serge Noten). Serge LapradeCarlo de Smit, William Faes; Elmar Lauret, Mare Boeck hout. Sluiskil: Frans van de Veen; Dan ny de Vries, Benny van Leeuwen, Patrick Boute (Alexander Rijck- aard), Kurt van Loo; Andres de Witte (45. Ben de Lille), Barry du Puy, Fabian du Puy, Mare Goos- sens; Koen van Leuven, Domini que Verlinde. door Wim de Vos SAS VAN GENT - Met zijn tweeën begonnen ze aan de laat ste omloop van vijf kilometer. Hans van de Griendt uit Sluiskil en Bert de Ruysscher uit Oost- buig hadden zich al in een vroeg stadium los weten te rukken van de concurrentie tijdens de trim loop die voetbalvereniging Corn Boys zaterdag in Sas van Gent hield. De twee Zeeuws-Vlamingen hadden elkaar lange tijd in be dwang gehouden, maar in de slotronde stond er geen maat op Bert de Ruysscher. De atleet uit Oostburg maakte zich los van Van de Griendt en liep op impo sante wijze naar de overwin ning. De tweestrijd tussen de Zeeuws-Vlamingen kwam er na een wedstrijd die eindelijk eens niet beheerst werd door Belgi schelopers. De jury kon dan ook een opmerkelijke balans opma ken na vijftien kilometer lopen onder prettige weersomstan digheden. Waar normaal ge sproken de Belgische atleten de toon aangeven en de hoofdprij zen in de wacht slepen, brak de Corn-Boysloop met die traditie. De eerste zes plaatsen werden ingenomen door Zeeuwen. Bo vendien won de Terneuzense Annet Heijman bij de vrouwen en werd Trees Vermeersch twee de. Het mooie weer zorgde ervoor dat de Corn-Boysloop zaterdag een groot aantal deelnemers aan de vertreklijn kreeg. Meer dan 170 nummers werden afge haald. Sportief gezien stond de langste afstand van vijftien ki lometer in het teken van de tweestrijd tussen Bert de Ruys scher en Hans van de Griendt. Al kort na het vertrek ging dit duo aan de haal. De Ruysscher, die onlangs ook een van de smaakmakers was in Westdorpe. is de laatste weken weer in goede doen. In Sas van Gent diende hij af te rekenen met Hans van de Griendt uit Sluiskil, die goede met mindere resultaten afwisselt. Zaterdag moest Van de Griendt in de slot ronde afhaken. De Ruysscher liep vervolgens naar een voor sprong van meer dan één mi nuut. Chris Verhage uit Zaamslag was de snelste op de 8600 meter. De Belg Kurt van Haverbeke won de strijd over vijf kilometer. door Lucien Roelandt NIEUWVLIET - Ingrid Martlé eiste gisteren in de dressuur- wedstrijd van de Biervlietse Haringruiters de hoofdrol voor zich op. De amazone uit Cad- D zand reed de ruin Kobus naar x FCSentJC een totaal van 173 punten. Dat was goed voor de overwinning en twee winstpunten in de klas se L. aan de 163 punten ruimschoots voldoende voor de zege. Arme- marie de Zeeuw met Montreux en Margreet Risseeuw met Ja- pus eindigden met 153 punten op gelijke hoogte. Ingrid Martlé kreeg de zege niet cadeau. Ook Laura Broodman van de organiserende vereni ging deed het goed met de ruin Lando. De amazone uit Sluis eindigde als tweede met een achterstand van slechts drie punten. Ook de strijd om de der de plaats tussen Vivian Thijs van het Zaamslagse Luctor et Emergo met Furona en de Axel- 1 se Linda Wille met Mill's Rose was bijzonder spannend. Thijs won met het kleinst mogelijke verschil (163-162). Natascha Oosterbaan was met Prince in de klasse B een maatje te groot voor de concurrentie. De amazone uit Breskens had De winstpunten in de klasse M waren bijzonder duur. Alleen Evelien Dhondt kwam voor de bonus in aanmerking. De voor De Haringruiters uitkomende amazone reed Arusha naar een totaal van 163 punten. Mare Merk met Goofy en Ingrid de Milliano met Evita eindigden op gelijke hoogte en kwamen met hun 155 punten een puntje te kort voor de extra bonus. Suzan Malcorps had in de klasse Z2 geen concurrentie. De ama zone uit Cadzand reed de hengst Fernando naar een totaal van 188 punten. Ook Natasja Her- togh kreeg met Kristel Mere in de klasse Z1 wegens gebrek aan tegenstanders de overwinning cadeau. Dat presentje sierde Hertogh dankzij een goede proef op met een winstpunt (181).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 35