Zaamslag ten onder in topper De Taeye blijft aan het front PZC Zwarte zaterdag voor korfbalteams Uur U nadert bij zaalvoetbal Hulst Clubgenoot helpt schaker Provoost aan winst in Goes Koplopers volleybal maken geen fouten sport Vierdeklasser mist periodetitel na nederlaag tegen Nieuwdorp Bruse Boys onderuit in degradatieduel Promotie Paul de Kort na behalen biljarttitel uitslagen maandag 1 februari 1999 van onze sportredactie HULST - Met voor de meeste ploegen nog hooguit twee wed strijden in het verschiet, ste vent de zaalvoetbalcompetitie in het rayon Hulst af op de play-offs. Daarbij wordt de huidige klas se van achttien teams opge- splitst in twee klassen van ne gen. Voor de eerste negen plaatsen, die beslissend zijn om in de hoogste klasse te wor den ingedeeld, komen nog elf teams in aanmerking. De strijd spitst zich vooral toe tussen de ploegen van Première/Zaman Sport 2 (15 wedstrijden ge speeld. 22 punten), Necker- mann/Stuntmarkt (16-23), IZV 2 (16-24), ZVH/Morres 4 (15-25). De Zaak, 't Ros Bey- aart/Mikro Electro (beide 15- 26) en IBB Installaties (15-27). Voor vijf van deze zeven teams is een plaats in de hoogste klas se weggelegd. Koploper Red's Roadhouse, Casteels/De Meer paal. Rabobank en ING bank zijn al zeker van een plaats in deze klasse 't Anker/Schelfout is na de 7-2- nederlaag tegen Red's Road house uitgeschakeld voor een plek bij de eerste negen. De Kroon verraste vorige week met een 6-3-zege op De Reizen de Man. Rabobank versloeg Necker- mann met 6-1, Casteels/De Meerpaal wees The Corner met 6-0 terug en IZV 2 won met 7-3 van Den Dullaert. Een voetballer van Zaamslag (midden) in de aanval tegen Nieuwdorp. foto Charles Strijd door Aector Doorns ZAAMSLAG - Nieuwdorp heeft koploper Zaamslag zaterdag op eigen veld de eerste nederlaag in de vierde klasse toegebracht: 1- 2. Voor Zaamslag bleef het ver lies in de aantrekkelijke topper niet zonder gevolgen, want de Zeeuws-Vlamingen misten daardoor de eersteperiodetitel. die naar Wolfaartsdijk ging. Er heerste vanzelfsprekend te leurstelling in het kamp van Zaamslag, hoewel trainer Nico Bakker zaterdag al liet weten er alle vertrouwen in te hebben dat zijn jonge ploeg de domper goed zal verwerken. ..Volgende week kunnen we het rechtzetten te gen Wolfaartsdijk. We wisten natuurlijk dat we eens een ne derlaag zouden moeten incasse ren. maar ik had het liever op een ander moment gezien. Nu missen we ook de eerste perio detitel. maar ik vind nog altijd dat we moeten uitgaan van de trteL"" Daarom weigerde Bakker na de 1-1 concessies te doen aan de tactiek. „Onze kwaliteiten zijn aanvallend. Ik houd vast aan het 3-4-3-systeem, want dat is de beste speelwijze voor de ploeg." Omzetting Nieuwdorp-tramer Kees Basti- aanse vond de overwinning op de koploper goed voor de span ning in de competitie. „We heb ben twee ploegen gezien die aanvallend voetbal speelden. Ditzijn voor mij de leukste wed strijden." De winnende trainer bleef na de gelijkmaker van het ontketende Zaamslag geloven in esi goed resultaat. „Op dat moment was het doelpunt van Zaamslag verdiend, maar we zijn daarna terug in de wed strijd gekomen. We hebben die tegenslag met zijn allen goed opgepakt." Bastiaanse wees op de ideale mix in zijn ploeg. „We hebben jonge spelers, maar ook een aantal belangrijke routi niers. Zo is Peter Wolse, 34 jaar en overgekomen van Bevelan ders. een pure aanwinst. Tegen Zaamslag toonde hij andermaal zijn waarde. En voorin hebben we met Ronald de Jonge een speler die een wedstrijd kan be slissen." Maatregelen Bij de thuisclub zat het zaterdag bepaald met mee. Vooral toen de as Wim de Pooter/Wim Duerink na rust door blessures moest uit vallen. werd Bakker gedwongen maatregelen te nemen. De bal vaste spits Peter Jansen werd achterin geposteerd maar die omzetting deed de organisatie geen goed. Een kwartier voor tijd werd daarvan geprofiteerd door Nieuwdorp. Ronald de Jonge kreeg aan de rechterkant even de vrijheid. Zijn voorzet op maat bereikte aanvoerder Mar tin den Hamer. De uitblinker kon ongehinderd aanleggen voor zijn tweede doelpunt van de wedstrijd. Den Hamer had al vroeg in de wedstrijd geprofiteerd van een fout van doelman Nino van de Starre, die in de problemen werd gebracht bij het uitverde digen. Via de voet van Den Ha mer caramboleerde de bal over de doellijn: 0-1. Het doelpunt was tekenend voor het zenuw achtige begin van Zaamslag. „Onze ploeg was in de beginfase te gespannen aldus trainer Ni- co Bakker. „Die druk haal je bij jonge spelers met zomaar weg, maar daarna zijn we gelukkig toch in ons spel geraakt Na de tegenslag probeerde Zaamslag meer druk te zetten op de stugge verdediging van Nieuwdorp. Tot twee keer toe kreeg de thuisclub via Jacco den Hamer en Jordy Bakker kansen om de nul van het scorebord te halen, maar beide spelers faal den oog in oog met doelman Mark Geelhoed. Aan de andere kant deed Van de Starre er alles aan om zijn fout te herstellen. De Zaamslag-doelman pareer de de inzet van Fersujan Selim. Na veertig seconden in de twee de helft had Peter Jansen de ge lijkmaker op zijn schoen, maar van dichtbij tilde de spits de bal over de lat. Het bleek uitstel van executie. Nieuwdorp moest zwichten voor het aandringen de Zaamslag, dat via vlotte combinaties onder aanvoering van Eric Tissink openingen trachtte te forceren. Een indivi duele actie van Jordy Bakker leidde de verdiende gelijkmaker in. Het grootste talent van Zaamslag zette twee tegenstan ders op het verkeerde been en scoorde met een droge knal van af de rand van het zestienmeter gebied. 1-1. Het duel kon daar na alle kanten op. Het was ten slotte Martin den Hamer die de Bevelanders naar de winst schoot: 1-2. Zaamslag: Nmo van de Starre, Jacco Lucasse, Wim de Pooler (57. Jerry van Toor), Jeroen HofmanJairo Jandroep. Wim Duerink (70. Coen Gaossen), Eric Tissink, David den Haan (46. Leo Bracke), Jacco den Hamer, Peter Jansen, Jordy Bakker. Nieuwdorp: Mark Geelhoed; Mar- tijn Nieuwenbroek, Peter Wolse, Joost Polderdijk, Ruud Welleman; Fersujan Selim, Ron de Vos (61 Jan Meulpolder), Martien Geelhoed (86. Jan-Cees Polderdijk); Martin den Hamer, Ronald de Jonge, Gertjan Nieuwenhuyse. door Jan Roovers TERNEUZEN - Alle Zeeuws- Vlaamse korfbalploegen kwa men zaterdag zonder punten naar huis. Luctor verloor in Waddinxveen met 15-10 van de ongeslagen koploper Korbis, BKC leed in Hendrik-Ido Am bacht tegen DVS'69 (17-9) de tiende nederlaag op rij, en Zaamslag gaf de punten cadeau aan het bezoekende VIOS (9- 11). Korbis-Luctor 15-10: Met nog negen minuten te gaan was de stand 10-10. Beide ploegen had den elkaar in de aanloop naar de finale in evenwicht gehouden. Luctor moest weliswaar telkens een minimale achterstand rechttrekkenmaar de ploeg van aanvoerster Yvonne Wisse deed dat met volle overtuiging. In het boeiende duel kreeg Luctor na de pauze meer problemen, om dat de tegenstander omschakel de naar achterverdedigen. Het enige wapen dat die speelwijze omver haalt, is een honderdpro cent-schot. Luctor bleek daar niet over te beschikken. De Ter- neuzenaren konden de rebound niet pakken en kregen het daar door steeds moeilijker. Boven dien kreeg de ploeg bij 10-10 een strafworp tegen (11-10) en werd het 12-10 na een afstandsschot. Het verweer was gebroken, waarna Korbis uitliep naar de geflatteerde 15-10-overwin- mng. Scores Luctor: Werner de Rooy 3, Yvonne Wisse en Peter Durink 2, El len Wisse. Mirjam Simons en Danny Hamelink 1. DVS'69-BKC 17-9: In de goede eerste helft liet BKC zien dat de ploeg elke wedstri j d verder naar het niveau van de landelijke derde klasse toegroeit. BKC blijft voorlopig echter onvol doende in staat om het de tegen! standers moeilijk te maken. Dj sterk verjongde BKC-ploeg wi$i zich bovendien geen raad met d< irritante houding van tegenj stander DVS'69. De thuisploeg bespeelde de scheidsrechtej deelde links en rechts een duw tje uit en haalde daarmee de bei zoekers uit hun spel. DVS'6! mocht met twee 'stippen' starl ten (2-0), maar het antwoord van BKC gaf het team bij 4-3 ha nodige vertrouwen. Na de pauzi zag coach Mare Kolijn zijj ploeg nog altijd goed bijblijve^ (9-7), maar bij 10-7 was het ver- weer gebroken. Scores BKC: Michiel Roest 3, Mam ke Roest, Ilse de Zeeuw, Karin Kei lijn. Martin Scherbeijn, Edwin Ven planke en Robert Veugelers 1 Zaamslag-VIOS N 9-11: In eei slechte wedstrijd boordevcj chaotische spelsituaties kreej Zaamslag voldoende kansen oir revanche te nemen voor de 20-8> nederlaag in de heenwedstrijd Maar ook ditmaal deed het ge mis aan afmakers de thuisploeg de das om. Zelfs de beste scol ringskansen werden niet benut] In dat festival van de gemist^ kansen deed VIOS mee. Na twintig minuten was het pas 1 1Daarna volgde een korte ople ving, die resulteerde in een 4-4 ruststand. Een blunder vaij Martine de Jonge leidde de be slissing in. VIOS strafte de foul meteen af (5-6), kwam direcj daarna op 5-7 en gebruikte de desorganisatie in de Zeeuwsj Vlaamse verdediging om naai 6-11 uit te lopen. De eindsprinl van Zaamslag reikte niet verdei dan 9-11. Scores Zaamslag: Martine de Jongu Ernst de Putter, Marcel van Zuidaii en Ankie Bleijs 2, Sandra Hamelinli BRUINISSE - Donkere wolken pakken zich samen boven Bruinisse. Zaterdag-eersteklasser Bruse Boys verloor zater dag op eigen veld met 5-2 van Groote Lindt. Hekkensluiter Bruse Boys kwam in de zesde minuut al op achterstand, maar Peter Willemse zorgde een minuut latei- voor de gelijkmaker. Willemse tekende vlak na rust ook nog voor 2-3, maar de laaggeklasseerde ploeg uit Zwijndrecht nam vervolgens verder afstand: 2-5. „De deur om te ontsnap pen aan degradatie is nu voor negentig procent dicht", aldus trainer Alexander van Keulen. doorCorné Boogaard GOES - Cor Provoost van schaakvereniging Het Witte Paard uit Sas van Gent heeft za terdag in de laatste ronde het Koperen-Tuin-toernooi op zijn naam gebracht. Provoosts zege was voor een belangrijk deel te danken aan zijn clubgenoot Adrie den Hamer. Aan het toernooi m Goes, dat al leen toegankelijk was voor mensen ouder dan 50 jaar. werd meegedaan door 38 schakers. Onder hen bevond zich oud- winnaar Adrie den Hamer, die een belangrijke rol speelde in de slotfase van het toernooi, dat over zeven ronden werd ge speeld. Voor aanvang van de laatste ronde stond Jo Thole- naar van de organiserende ver eniging nog alleen aan kop met slechts een half verliespunt ach ter zijn naam. Tholenaar werd op de voet gevolgd door Adrie den Hamer en Cor Provoost, die beiden één punt hadden ingele verd. In de laatste ronde speelde Tho lenaar tegen Den Hamer. De Goesenaar kwam slecht uit de opening en verloor, waardoor hij naar een lagere plaats dui kelde. Den Hamer kwam hier door bovenaan de ranglijst samen met clubgenoot Cor Pro voost, die eveneens zes punten haalde. Uit de computerrang schikking bleek vervolgens dat Provoost een half weerstand- punt meer had en zich daarom kampioen mocht noemen Jo Tholenaar. die in de eindstand nog werd ingehaald door M. Verolmen uit Middelharnis, ein digde als vierde. Nestor De Nestorprijs voor de oudste deelnemer ging naar P. Boone, die met zijn 83 jaar boven J. Verkerk (82) eindigde. Boone reageerde verheugd op zijn overwinning: „Ik wil deze prijs volgend jaar weer winnen." door Jan Roovers TERNEUZEN - Biljarter Paul de Kort van de vereniging GBC uit Groenendijk stelde zich vóór de start van het seizoen als doel om in alle spelsoorten te promo veren. Nadat die missie al met succes was afgesloten in de drie- banden- en libredisciplines, scoorde De Kort dit weekeinde ook in de spelsoort bandstoten. Met stip werd hij in Terneuzen districtskampioen, waarna de promotie kon worden gevierd. De eindstrijd in de fraaie ac commodatie van de biljartver eniging Dow maakte nog eens duidelijk dat de prijzen pas op de streep worden verdeeld. Op de openingsdag van dit drie daagse titeltoernooi meldden zich behalve De Kort ook Mar tin Dekker. Eddie van den Bran- de en Willy de Boey als serieuze kanshebbers. Vreemd genoeg moest Paul de Kort als eerste loslaten na zijn nederlaag in de tweede ronde tegen Cees van Ham. Dat vlekje werd echter al snel weggewerkt en gaandeweg maakte de GBC-speler duide lijk technisch de beste man te zijn en ook mentaal tegen een stootje te kunnen. Mentaliteit Bij het ingaan van de slotron- den, en uiteraard geholpen door de struikelpartijen van de con currentie, was de schade dan ook helemaal hersteld. Wat heet. Met Martin Dekker speel de De Kort in de slotpartij om de titel. Dankzij zijn ijzeren men taliteit verwerkte De Kort zelfs een serie van elf caramboles van zijn tegenstander. Daarna had hij nog meer dan genoeg over om zich in 24 beurten naar de over winning te spelen. KOT-speler Martin Dekker, evenals De Kort belust op pro motie, kon de hindernis van de promotiegrens niet nemen. Er ger was dat op de andere tafel Cees van Ham zijn ultieme kans greep om door een overwinning op Eddie van den Brande de tweede finaleplaats van de ge westelijke eindstrijd in Hulst voor de neus van Dekker weg te kapen. Biljarten Clinge. Grand Prix driebanden. Derde ronde: Jac de Maat-André Kiekens 33- 20/50 (Kiekens naar kwartfinale), Johan de Taeye-Jan van Spaandonk 40-17/50 (De Taeye naar kwartfinale), Etienne van Damme-Meerten Dallinga 33-30/39 (Dal- linga naar kwartfinale), Cees Wisel-Jac- ques Kayser 35-13/30 (Wissel naar kwart finale), Hugo Willaert-Mario de Boey 25- 13/35 (Willaert naar kwartfinale), Jo d'Hooghe-Luc IJzewijn 50-14/60 (d'Hooghe naar kwartfinale). Frank de Rijk-Frans Pilaet 35-21/49 (De Rijk naar kwartfinale). Eddy van Goethem-Albert Lacante 40-23/31 (Van Goethem naar kwartfinale). Kwartfinales: Johan de Taeye-André Kiekens 40-14/40 (De Taeye naar halve fi nale), Cees Wissel-Meerten Dallinga 35- 16/28 (Wissel naar halve finale), Hugo Willaert-Jo d'Hooghe 25-18/20 (Willaert naar halve finale), Eddy van Goethem- Frank de Rijk 40-23/41 (Van Goethem naar halve finale). Halve finales: Johan deTaeye-Cees Wis sel 40-18/30 (De Taeye naar finale), Hugo Willaert-Eddy van Goethem 25-39/47 (Willaert naar finale). Finale: Johan de Taeye-Hugo Willaert 40-18/33. Eindstand: 1. Johan de Taeye, 2. Hugo Willaert, 3. Cees Wissel, 4. Eddy van Goe them. Terneuzen. Districtskampioenschap vierde klasse bandstoten Zeeuws- Vlaanderen: 1. Paul de Kort (GBC) 12- I.54-9, 2. Cees van Ham (JBH) 10-1.46- II,3 Martin Dekker (KOTT) 10-1.38-114. Willy de Boey (DOA) 8-1.14-10, 5. Carlo Smits (Ons Vermaak) 6-1.21-9, 6. Eddie van den Brande (Reynaert) 5-1.19-9, 7. Jan den Hamer (DOW) 3-1.06-8, 8. Rien Janse (Ed Horemans) 2-1.25-7. Schaken Paardensport Goes. Koperen-Tuin-toernooi: 1. C. Pro voost (HWP) 6 punten, 2. A. den Hamei (HWP) 6, 3. M. Verolmen (Middelharnis 5,5, 4. J. Tholenaar (Goes) 5,5, 5. W. Wolf (Landau), S. Sanders (Middelburg 5, 7. S. Stoel (Zierikzee), H. de Riddr (HWP), C. Troost, A. Hagenaars (Midde burg), L- Bloom (Zierikzee) 4,5. Trimlopen Sas van Gent. Corn-Boysloop. 15 kilo meter. IVtannen: 1. Bert de Ruyssche (Oostburg) 51.32,2. Hans van de Griend (Sluiskil) 52.48, 3 Fons Warrens (Kloos terzande) 54.03, 4. Ronnie van Ackei (Nieuw-Namen) 54.39, 5. Caro Dehul sters (Hulst) 55.22, 6. Rudie Neve (Sint Jansteen) 55.30, 7. Danny Ingels (B« 55.55,8. Paul Colpaert (B) 56.09,9. J. var Boven (B) 56.15, 10. Alex Lippens (Axel 56.17. Vrouwen: 1. Annet Heijman (Ter neuzen) 1.01.49, 2 Trees VermeerscH (Sas van Gent) 1.03.09, 3. Annie Moertf (B) 1.06.26. 8,6 kilometer. Mannen: Chris Verhage (Zaamslag) 32.40, 2. L. d» Clerck (B) 32.49, 3. Peter de Waal (Wes: dorpe) 32.55. Vrouwen: 1G. Colpaert (Bi 40.14, 2. Cindy Mees (B) 41.00, 3. Christi Becu (Oostburg) 41.49. 5 kilometer Mannen: 1. Kurt van Haverbeeke (B 17.30, 2. Freddy van Landeghem (B 17.37, 3. Henk Bracke (Clinge) 19.01 Vrouwen: 1. K.Bernaerdt(8)24.18,2.An jo de Kort (Axel) 25.03, 3. Francesca de Groote B) 26.21Jeugd. 500 meter. Joiv gens: 1. B. Lammens (Sas van Genl Meisjes: 1Sanne van Ballenberghe (BI Volleybal Nieuwvliet. Dressuurwedstrijd LR en PC de Haringruiters. Paarden klasse Z2: 1 Suzan Malcorps/Fernando (Zwinr.) 188. Z1: 1. Natasja Hertogh/Kristel Mere (Zwinr) 181. M2: 1. Jeannot Bakker/ Imaude (Eenhoornr.) 138. M1:1. Evelien Dhondt/Arusha (Haringr.) 163, 2. Mare Merk/Goofy (Zwinr.) 155,3. Ingrid de Mil- liano/Evita (Eenhoornr.) 155, L: 1. Ingrid Martlé/Kobus (Zwinr.) 173, 2. Laura Broodman/Lando (Haringr.) 170, 3. Vivi an Thijs/Furona (Luctor et Emergo) 163, B: 1. Natascha Oosterbaan/Prince (Zwinr.) 163, 2. Annemarie de Zeeuw Montreux (Zwinr.) 153, 3. Margreet Ris- seeuw/Jappus (Zwinr.) 153. Pony's klasse M2:1. Ingeborg vanZeele- /Ducky (Zwinr,) 138. Ml: 1. Gwendoline Behr/Sampooster (Eenhoornr.) 158. L: 1. Sas van Gent. Recreatieve competitie vrouwen: Esplanada-Place du Marché 2 (2-15, 6-15,17-16), Peters Cleaning-Es- planada 2 3-0 (15-5,15-6,15-7), Savokl Savok/Johan de Block 2-1 (8-15, 15-11 15-8), Savok 2-C Line 3-0(15-2,15-10,15 4) Gemengd, eerste klasse: Fabricorr- Savok/Outokumpu 0.5-2,5 (12-15, 8-15 12-12). Tweede klasse: Swagemaker* C10002 3-0 (15-11,15-13,15-6), Acke-Pd ters Cleaning 2-1 <15-7,15-17,15-9), Sw» gemakers-Gerrit de Jonge 0-3 (12-15, ij 15,3-15). Zaalvoetbal Rayon Hulst: 't Anker/Schelfout-Redi Roadhouse 2-7, Rabobank-Neckermani< 6-1, IZV 2-Den Dullaert 7-3, De Reizend! Man-De Kroon 3-6, Casteels/De Mee' paal-The Corner 6-0. van onze sportredactie SAS VAN GENT - In de recrea tieve volleybalcompetitie van Sas van Gent gaven de vrou- wenploegen van Savok 2 en Pe ters Cleaning elkaar aan kop van de ranglijst opnieuw niets toe. Savok 2, de leider in de rangschikking, wees C-Line met 3-0 terug. Peters Cleaning klopte Esplanada 2 met dezelf de cijfers. Aan de staart van de ranglijst deed Place du Marché goede za ken door in een rechtstreeks duel de eerste keus van Espla nada met 2-1 te verslaan. Savok 3 kan na de 2-1-zege op Savok/ Johan de Block weer wat opgej luchter ademhalen. In de eerste klasse van de ge mengde ploegen verraste hek kensluiter Fabricom leider Sa vok/Outokumpu. De koploper won de eerste twee sets welis waar met 12-15 en 8-15, maai stuitte in het derde bedrijf of taaie tegenstand. Fabricon klampte aan tot 12-12 en hiel< een half puntje aan de ontmoe ting over, omdat op dat mometf het tijdsignaal een eind aan he'. duel maakte. Acke, leider in de tweede klasse van de gemengde teams, moest een punt afstaar; aan Peters Cleaning/De Ron(dj Zwervertjes: 2-1. Johan de Taeye (links) was in de finale van de Grand Prix driebanden in Clinge te sterk voor Hugo Willaert. foto Charles Strijd Biljarter van Hof van Eede beste driebander Grand Prix Clinge door Jan Roovers CLINGE - Johan de Taeye (56), de in vele toernooien gelouterde biljarter van de vereniging Hof van Eede, liet gisteren in de finale van de Grand Prix driebanden in de goedbezette zaal van De Troubadour zien wat klasse en ervaring is. De slotpar tij tegen de lokale favoriet Hugo Willaert werd door De Taeye met 40-18 gewonnen. Het cliché is al oud, maar heeft nog altijd waarde: pure klasse verloochent zich nooit. Dat gaat onder meer op voor Johan de Taeye. de nummer een van de West- Zeeuws-Vlaamse club De Taeye maakte in zijn biljartcarrière deel uit van het il lustere gezelschap dat met Theo Plat jouw, Johnny Rottier. Louis Dallinga, Frits Bakker en Peter Snelders vaak voor vir tuoze biljartsport zorgde. Een aantal van die spelers heeft een stapje teruggedaan, maar Johan de Taeye staat nog altijd aan het front Vreemd genoeg echter niet in de discipline driebanden. Na de Belgische periode 'Oostkamp' is het kader 38/2 in de vereniging de 'gedwon gen' spelsoort. Driebanden is voor De Taeye dan ook taboe Hij traint er niet eens op, en speelt het alleen in deze Grand Prix-reeks. Maar De Taeye bezit een basis van technisch kunnen en een routine die hem in staat stelt om vanuit verloren posi tie terug te komen. Handicap De handicap die in de toernooien om de Grand Prix wordt gehanteerd, leverde weer voldoende gespreksstof op. „Je moet tegen de wat mindere broeders echt op de top van je kunnen presteren om te overle ven". zei Louis Dallinga na zijn nederlaag tegen Clingenaar André Kiekens. Theo PI at jouw werd al in de voorronde uitge schakeld „Die handicap zit alleen tussen de oren", bestreed Joop Holdorp. Maar de bestuurder van het district moet dan ook maar naar twintig caramboles. Na de'uitschakeling van Louis Dallinga, Platjouw, vader en zoon Claerhoudt en Van Remortel bleef er meer dan genoeg kwaliteit over om de amusementswaarde van het toernooi hoog te houden. Nadat eerder Eddy van Goethem, Cees Wissel en Hugo Willaert de toon hadden gezet, groeide het toernooi naar een climax. Jo d'Hooghe scoorde 50 caramboles in 39 beurten In de derde ronde liep Wissel in dertig beurten over Jacques Kayser heen. Het beste werd echter voor de slotdagen bewaard: De Taeye-Kiekens 40-14 in 40 beurten en Wissel-Meerten Dallinga 35- 16 in 28 beurten. De organiserende ver eniging HBC/De Troubadour raakte in extase na de 25-18-overwinning van clubspeler Hugo Willaert op Jo d'Hooghe en kreeg een euforisch gevoel toen Wil laert via een zwaarbevochten zege op Van Goethem zelfs finalist werd. Johan de Taeye bedierf het Troubadour- feest. Na zijn ruime overwinning op Cees Wissel (40-18 in 30 beurten) moest de spe ler van Hof van Eede het beste bovenhalen om Willaert af te stoppen. Bij 16-21 gooi de De Taeye de deur op slot. Hij kroop daarna meteen reeks van 4-3-8 over de af geblufte opponent heen en sloot de eind sprint af met 40-18, In de strijd om de der de plaats won Cees Wissel in 41 beurten van Eddy van Goethem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 34