Den Hamer stuurt Nieuwdorp Oostkapelle struint naar versterkingen Zesde zege Gillis Sturm in toernooi Wissenkerke PZC Verval van Bruse Boys zet door Nadine Timmerman zet goede lijn voort Titel libre Brinkman sport maandag 1 februari 1999 bw 18 Zaamslag mist periodetitel in vierde klasse na 2-1-nederlaag uitslagen agenda Vriendendienst bezorgt Provoost toernooizege door Klaas Verspoor BRUINISSE - Zaterdag-eer steklasser Bruse Boys zit nog steeds in de hoek waar de klap pen vallen. De Schouwse ploeg staat na de 5-2-nederlaag te gen Groot e Lindt vaster op de laatste plaats. ,,Nu wordt het een heel moei- lijk verhaal. Het zou wel eens kunnen zijn dat we hier ons verblijf in de eerste klasse heb ben verspeeld", realiseerde trainer Alexander van Keulen zich achteraf. Twee treffers van Peter Wil- lemse konden niet voorkomen dat Bruse Boys de tiende com petitienederlaag van het sei zoen incasseerde Persoonlijke fouten in de Bruse verdediging luidden drie Zwijndrechtse treffers in: een onnodig veroorzaakte straf schop 1 -3) en twee slordige te rugspeelballen 11-2 en 2-4). De situatie lijkt hopeloos, nu Bruse Boys zeven punten achterstaat op de nummer voorlaatst. Van Keulen wan hoopt nog niet „Vorig jaar had ook niemand verwacht dat wij kampioen zouden worden. Maar de deur om te ontsnap pen aan degradatie is nu voor negentig procent dicht." Bruse Boys - Groote Lindt 2-5 (1- 3). (5. Peter de Hoog 0-1, 7 Peter Willemse 1-1, 42. Martin Booij 1-2, 44. Frank Roeland 1-3, 47. Peter Willemse 2-3. 79. Peter de Hoog 2- 4, 95. Patrick Hordijk 2-5. Scheids rechter M. Paeshuyse (Valkens- waard). Gele kaartMichel Ruitenbeek (Brtise Boys). Majid El Hajouti (Groote Lindt). Aantal toeschou wers: 200. Een voetballer van Zaamslag (midden) in de aanval tegen Nieuwdorp. foto Charles Strijd door Aector Dooms ZAAMSLAG - Nieuwdorp heeft koploper Zaamslag zaterdag op eigen veld de eerste nederlaag in de vierde klasse toegebracht: 1-2. Voor Zaamslag bleef het verlies in de aantrekkelijke top per niet zonder gevolgen, want de Zeeuws-Vlamingen misten daardoor de eerste-periodetitel, die naar Wolfaartsdijk ging. Er heerste vanzelfsprekend te leurstelling in het kamp van Zaamslag. hoewel trainer Nico Bakker zaterdag al liet weten er alle vertrouwen in te hebben dat zijn jonge ploeg de domper goed zal verwerken. ..Volgende week kunnen we het rechtzetten te gen Wolfaartsdijk. We wisten natuurlijk dat we een nederlaag zouden moeten incasseren, maar ik had het liever op een an der moment gezien. Nu missen we ook de eerste-periodetitel, maar ik vind nog altijd dat we moeten uitgaan van de titel Daarom weigerde Bakker na de 1-1 concessies te doen aan de tactiek. ..Onze kwaliteiten zijn aanvallend. Ik houd vast aan het 3-4-3-systeem. want dat is de beste speelwijze voor de ploeg." Omzetting Nieuwdorp-trainer Kees Basti- aanse vond de overwinning op de koploper goed voor de span ning in de competitie.We heb ben twee ploegen gezien die aanvallend voetbal speelden. Dat zijn voor mij de leukste wedstrijden De winnende trainer bleef na de gelijkmaker van het ontketende Zaamslag geloven in een goed resultaat ..Op dat moment was het doel punt van Zaamslag verdiend, maar we zijn daarna terug in de wedstrijd gekomen. We hebben die tegenslag met zijn allen goed opgepakt." Bastiaanse wees op de ideale mix in zijn ploeg ..We hebben jonge spelers, maar ook een aan tal belangrijke routiniers. Zo is Peter Wolse, 34 jaar en overge komen van Bevelanders, een pure aanwinst. Tegen Zaamslag toonde hij andermaal zijn waar de. En voorin hebben we met Ronald de Jonge een speler die een wedstrijd kan beslissen." Maatregelen Bij de thuisclub zat het zaterdag bepaald niet mee. Vooral toen de as Wim de Pooter/Wim Duerink na rust door blessures moest uit vallen, werd Bakker gedwongen maatregelen te nemen. De bal vaste spits Peter Jansen werd achterin geposteerd, maar die omzetting deed de organisatie geen goed Een kwartier voor tijd werd daarvan geprofiteerd door Nieuwdorp Ronald de Jonge kreeg aan de rechterkant even de vrijheid. Zijn voorzet op maat bereikte aanvoerder Mar tin den Hamer. De uitblinker kon ongehinderd aanleggen voor zijn tweede doelpunt van de wedstrijd. Den Hamer had al vroeg in de wedstrijd geprofiteerd van een fout van doelman Nino van de Starre, die in de problemen werd gebracht bij het uitverde digen. Via de voet van Den Ha mer caramboleerde de bal over de doellijn: 0-1. Het doelpunt was tekenend voor het zenuw achtige begin van Zaamslag. „Onze ploeg was in de beginfase te gespannen", aldus trainer Ni co Bakker „Die druk haal je bij jonge spelers niet zomaar weg, maar daarna zijn we gelukkig toch in ons spel geraakt." Na de tegenslag probeerde Zaamslag meer druk te zetten op de stugge verdediging van Nieuwdorp. Tot twee keer toe kreeg de thuisclub via Jacco den Hamer en Jordy Bakker kansen om de nul van het scorebord te halen, maar beide spelers faal den oog in oog met doelman Mark Geelhoed. Aan de andere kant deed Van de Starre er alles aan om zijn fout te herstellen De Zaamslag-doelman pareer de de inzet van Fersujan Selim. Na veertig seconden in de twee de helft had Peter Jansen de ge lijkmaker op zijn schoen, maar van dichtbij tilde de spits de bal over de lat Het bleek uitstel van executie Nieuwdorp moest zwichten voor het aandringen de Zaamslag, dat via vlotte combinaties onder aanvoering van Eric Tissink openingen trachtte te forceren. Een indivi duele actie van Jordy Bakker leidde de verdiende gelijkmaker in. Het grootste talent van Zaamslag zette twee tegenstan ders op het verkeerde been en scoorde met een droge knal van af de rand van het zestienmeter gebied: 1-1. Het duel kon daar na alle kanten op. Het was ten slotte Martin den Hamer die de Bevelanders naar de winst schoot. 1-2. Zaamslag: Ninovande Starre. Jacco Lucasse, Wim de Pooler (57. Jerry van Toor), Jeroen Hofman, Jairo Jandroep, Wim Duerink (70. Coen Goossen), Ene Tissink, David den Haan (46. Leo BrackeJacco den Hamer, Peter Jansen, Jordy Bakker. Nieuwdorp: Mark Geelhoed. Mar- tijn Nieuwenbroek, Peter Wolse, Joost Polderdijk, Ruud Welleman, Fersujan Selim, Ron de Vos (61 Jan Meulpolder), Martien Geelhoed (86. Jan-Cees Polderdijk), Martin den Hamer, Ronald de Jonge, Gertjan Nïeuwenhuyse. door Lucien Roelandt NIEUWLAND - Nadine Tim merman veroverde zaterdag haar eerste winstpunt in de klasse Z. De amazone uit Veere promoveerde enkele weken ge leden en zorgde gisteren tijdens de Zemo Dressuurcompetitie van de ruiterclub Walcheren voor een verrassing. Ze stuurde Julio T in de in handicap verre den klasse Z1-Z2 met 182 pun ten naar de overwinning. Elles Kole zette eveneens een opmerkelijke prestatie neer. De amazone uit Kruiningen is ze ker geen onbekende op het hoogste niveau, maar de vier voeter Adriano wél. Voor Kole vormde dit blijkbaar geen pro bleem. getuige haar tweede plaats. De 180 punten waren bo vendien voldoende voor het eer ste winstpunt van deze nieuwe combinatie. In de klasse Ml stuurde Miran da Weijermans de merrie Ma- trichta met 161. punten naar de eerste plaats. Ze beantwoordde hiermee aan de hooggespannen verwachtingen van haar berijd- steruitGrijpskerke.Depas vijf jarige Matrichta toonde in de manege van Stal de Kroo haar fraaie gangen. Bovendien be schikt de merrie over veel souplesse en uitstraling. Eigen schappen die Miranda Weijer mans optimaal benutte. Katja de Groes zag haar eerste optreden met Zemo-Zoef in de ze klasse meteen bekroond met door Joop Schuit NIEUWERKERK - Wim Brink man van biljartvereniging VE- GABV uit Oost-Souburg, heeft in Café De Meebaal in Nieuwer- kerk het gecombineerde kampi oenschap van de districten Wal- cheren-De Bevelanden en Schouwen in de overgangsklas se/extraklasse libre gewonnen. Doordat beide districten niet over voldoende biljarters van dit hoge niveau beschikken, werd besloten een gecombi neerd kampioenschap te spelen. Wim Brinkman ondervond tij dens het gehele toernooi veel te genstand van Peter van Houwe- lingen van de biljartvereniging Onder Vrienden. Bij het ingaan van de finaleronde stond Van een bonuspunt. Zij stuurde de viervoeter naar een totaal van 157 punten dat tevens voldoen de was voor de tweede stek. Daarmee waren de bonuspun- ten op dit niveau vergeven. De op de derde plaats eindigende Ingrid Verburg met Luc Cadalo- ra kwam voor het extraatje vier punten tekort (151). Ook in de klasse M2 waren do winstpunten duur. Tessa Wil denbeest stuurde Libertas met 161 punten naar de oranje rozet Ook de nummer twee, Loes Ce- vaal met Harriët, zag het erelint vergezeld van een winstpunt. De combinatie uit Gapinge is hiermee hard op weg naar pro motie van de klasse Zl. Meer winstpunten vielen te no teren in de klasse L. Na een spannende strijd trok Vanessa Vermeule met Mata Hari aan het langste eind. De amazone uit Koudekerke versloeg de Arne- muidense Tanny van Belzen met Samantha met het kleinst mo gelijke verschil (169-168). Voor Vanessa Vermeule waren de 169 punten tevens voldoende voor de hoogste dagscore bij de paar den. Loes Huige met Laudanem was met een score van 164 pun ten de derdeprijswinnaar. Spannend was ook het verloop in de strijd om de erelinten in de klasse B. De oranje rozet werd een prooi voor Han Wattel met Lester. De ruiter uit Vrouwen polder bleef clubgenote Willy Provoost uit Westkapelle met Morentes één puntje voor. Houwelingen bovenaan met 11 matchpunten tegen Brinkman met 9 matchpunten Van Houwelingen speelde in zijn laatste partij tegen Rinus Lems van de biljartvereniging DOS, die tot dat moment nog geen partij wist te winnen. Te gen Van Houwelingen speelde hij echter een wervelende partij waarin hij gelijk het hoogste partijgemiddelde (75) pakte en met 14 9 ook de hoogste serie van het toernooi maakte 300 - 175 in 4 beurten. Brinkman die zijn finalepartij tegen clubgenoot Peter Vos met 300 tegen 218 won in 14 beurten, kwam daardoor ook op 11 matchpunten en eiste de titel voor zich op door een hoger moyenne. Walcherse voetbalsters houden aansluiting door Ron de Waal OOSTKAPELLE - Om aanslui ting te krijgen met de topvijf moesten de voetbalsters van Oostkapelle zaterdagmiddag de punten in eigen huis houden.Te gen hekkensluiter Wit Rood Wit uit Brielle bleek dat een niet al te moeilijke opgave. De 2-0-ze- ge die de ploeg van trainer Adri Franke behaalde, was volgens de oefenmeester het enige posi tieve toen hij na afloop de ba lans opmaakte. Vooraf had Franke al aange kondigd dat de eerste twintig minuten bepalend konden zijn voor het verdere verloop van het duel. „Wit Rood Wit begint al tijd heel fel en als wij niet kun nen scoren dan kan het wel eens heel lastig worden", zei hij voor de wedstrijd. In de eerste minuut van het een zijdige duel had Marieke van der Sanden Oostkapelle al op voorsprong kunnen zetten. Vossemeerse derby eindigt in evenwicht OUD-VOSSEMEER Zeeland tegen Brabant; oud tegen nieuw. De plaatselijke derby Vos meer tegen NVS. Vosmeer komt uit Oud- Vossemeer en wordt gere kend tot de twee Zeeuwse deelnemers in de zesde klasse B. NVS komt uit Nieuw-Vossemeer en be hoort tot de Brabanders die met twaalf ploegen in deze klasse de boventoon Vosmeer-NVS 0-0: Hoe wel er niet werd gescoord, was het voor de toeschou wers een enerverend duel. Zoals gebruikelijk bij een derby bestreden beide ploegen elkaar met veel inzet Met wat meer geluk en zuiverheid in de afron ding had het duel ook in 3- 3 kunnen eindigen. Nu bleef de teller echter voor beiden op nul steken maar haar inzet ging net voor langs. De ploeg van trainer Franke speelde verzorgd voet bal, maar zag mede door het korte dekken van Wit Rood Wit in die beginfase geen kans om uitgespeelde kansen te cre- eeren. „Ik denk dat een aantal van ons de boel onderschatte, waardoor we te ongediscipli neerd begonnen", zei ook Oost- kapelle-aanvoerster Irma de Witte. Halverwege de eerste helft kwam Oostkapelle toch ver diend op voorsprong. Marieke van der Sanden zorgde met een lage schuiver vanaf de rand van het strafschopgebied voor de bevrijdende 1-0. Scoringsvermogen Oostkapelle, dat de laatste tijd flink aan de weg timmert, zag in het verloop van die eerste helft geen kans om de voorsprong uit te breiden. Het gebrek aan sco ringsvermogen blijft de ploeg van de zeer ambitieuze trainer Adri Franke op zoek naar ver sterking in Zeeland. „We be schouwen dit seizoen als een leerjaar en willen volgend jaar beslist de overstap naar de hoofdklasse maken. Daarom hebben we in de winterstop vijf weken lang open trainingen ge houden. We proberen op een eerlijke manier speelsters van buitenaf naar Oostkapelle te lokken teneinde ook hun de kans te geven hogerop te ko men" verklaarde de oefenmees ter uit Veere. Op slag van rust sloeg de schrik hem nog even om het hart toen Conny van der Nol van Wit Rood Wit alleen op keepster Joska Lampert kon afgaan, maar de van rechtsachter tot keepster omgeturnde Lampert redde fraai. Ook na rust begon Oostkapelle veel te slap aan het duel. Veel ac ties werden te ver doorgevoerd en in plaats van de flanken te benutten, ging het spel te vaak door het centrum. Toen in de 67e minuut aanvoerster Melanie Postema van Wit Rood Wit na haar tweede gele kaart de kleed kamer kon opzoeken, leek de weg vrij voor Oostkapelle om de score op te voeren. Vijf minuten later werd 2-0 toen een inzet van invalster Nathalie van Ee niet onder controle werd gebracht door keepster Elise Klaasse van Wit Rood Wit en Janita Davidse de bal kinderlijk eenvoudig kon binnenlopen. Terugtrekken Wit Rood Wit kon vanaf dat mo ment niet veel anders meer doen dan zich massaal terug te trek ken. De ploeg van trainer Piet van Bilzen. die dit seizoen nog maar één schamel puntje be haalde, kwam vrijwel niet meer over de middenlijn. Adri Franke bleef zijn ploeg in de slotfase tot scherpte manen vanaf de zijlijn, maar verder dan een mogelijk heid voor Ilona Stouthamer vijf minuten voor tijd kwam zijn ploeg niet. Franke was na afloop blij met de drie punten, maar ergerde zich aan het feit dat het slechts bij 2- 0 was gebleve. „We gingen ons aan het spel van deze zwakke te genstander aanpassen en de ge makzucht kreeg ik er vanaf de kant niet meer uit. Hierdoor ging de snelheid uit het spel en viel de tweede goal veel te laat", aldus Franke. Aanvoerster Irma de Witte roer de haar mondje danig in het veld. „Maar het hielp niets. We wisten maar al te goed dat we ei genlijk niet konden verliezen en zo'n instelling kan funest zijn", zei ze. Gesprek De komende week zal er echter veel duidelijk worden in het Oostkapelse kamp als een ge sprek tussen trainer Franke en het bestuur op de rol staat. Franke: „Mijn voorkeur gaat uit naar verlenging van mijn ver blijf, maar dan zal er wel over eenstemming bereikt moeten worden over een aantal voor waarden die ik zal stellen. Oost kapelle is een fijne club om te werken, dus ik vertrouw erop dat het wel goed komt. Oostkapelle-Wit Rood Wit 2-0 (1-0). 21. Marieke van der Sanden 1-0, 72. Janita Davidse 2-0. Scheidsrechter: J Marinissen (Oost-Souburg). Rode kaartMelanie Postema (Wit Rood Wit. 2x geel). Aantal toeschouwers. 30. Oostkapelle: Joska Lampert, Irma de Witte, Caroline Duine (45. Anne ke Minnee), Trees Vervenne, Suzan ne van der Knijff; Janita Davidse, Arja Boogaard, Ilona Stouthamer; Marieke van der Sanden, Mirjam van Belzen (45. Nathalie van Ee), Ju dith Eckhart 62. Nancy Bagadoer). Biljarten door Joop Schuit WISSENKERKE - Biljarter Gillis Sturm uit Se- rooskerke heeft de tiende editie van het toernooi Grote Prijs Regiobank, gespeeld in Café De Kroon in Wissenkerke op zijn naam geschreven. Sturm moest in de finale van de A-groep aantre den tegen Sylvia Eckel uitHansweert, die tot dan toe een zeer sterk toernooi had gespeeld. In de fi nale had ze echter weinig in te brengen tegen de goed spelende Sturm, die de partij won met 100- 51 in 26 beurten. Sturm was dolgelukkig nadat hij het toernooi voor de zesde maal op zijn naam schreef. „In de eerste ronden heb ik het moeilijk gehad, maar gaandeweg het toernooi ging ik steeds beter spe len. Na een moeizame overwinning in de kruisfi nale tegen Ron Verburg uit Kloetmge, speelde ik een goede finale tegen Sylvia. Ze had geen schijn van kans. Volgend jaar zal ik zeker weer aanwezig zijn om mijn titel te verdedigen." De strijd om de derde en vierde plaats in de A- groep ging tussen Ron Verburg en Christian Wer- lang uit Wissenkerke. Werlang moest gelaten toe zien hoe een zeer sterk spelende Verburg in 12 beurten de partij uitmaakte (75-54). MIDDELBURG - Biljarter Mieras van biljartvereigng OBK uit 's-Heerenhoek heeft in Café Dampoort in Middel burg het kampioenschap vijde klasse bandstoten gewonnen. Tijdens het gehele toernooi bleef de spanning volop aan wezig, omdat Sapia van bil jartvereniging VEGABV uit Mieras verovert titel bandstoten Oost-Souburg Mieras op de huid bleef zitten. Bij het ingaan van de finale zat een kampioenschap voor Sapia er nog steeds in. Hij stond toen op 10 matchpunten en een moyenne van 1.19 te gen Mieras' 12 matchpunten en een moyenne van 1.17. Bij winst zou Sapia dus door een hoger moyenne kampioen zijn. Zover liet Mieras het echter niet komen, hij won van Sapia met 30-24 in 27 beurten en stelde daardoor het kam pioenschap veilig. Wissenkerke Grote Prijs Regiobank. A- Groep. 1. Gillis Sturm (Serooskerke). 2. Sylvia Eckel (Hansweert). 3. Ron Verburg (Kloetinge) 4. Christian Werlang (Wis senkerke). B-Groep. 1. Jürgen Mathias (Serooskerke). 2. Ronald Sohier (Grijps- kerke). 3. Kees Vermeulen (Zierikzee). 4. Stoffel Brouwer (Oostkapelle) Nieuwerkerk. Gecombineerd kampi oenschap overgangsklasse en extra klasse libre. 1 W. Brinkman (VEGABV) 11-18.11-127.2. P. van Houwelingen (On der Vrienden) 11-18.01-114. 3. S. Wal- hout (VEGABV) 9-16.94-102 4 P. Vos (VEGABV) 8-16.94-139. Middelburg. Vijfde klasse bandstoten. 1 G. Mieras (OBK) 14-1 16-9 2. J Sapia (VEGABV) 10-1.14-7. 3. B. v.d. Dries (DOS) 8-0.82-6. 4. W. de Groot (BVM) 7- 0.80-7 Bowling Paardensport De beste vier biljarters in Wissenkerke, van links naar rechts: Christian Werlang, Ron Verburg, Sylvia Eckel en winnaar Gillis Sturm. foto Willem Mieras In de B-groep ging de titel naar Jürgen Mathia, die in een bloedstollende partij een nipte overwin ning behaalde op Ronald Sohier uit Grijpskerke, 50-49 in 36 beurten. „Het was verschrikkelijk spannend, maar wat een heerlijk gevoel om bij de eerste keer dat je aan zo'n toernooi meedoet ook gelijk eerste te worden", zei een trotse Mathia De strijd om de derde en vierde plaats in deze B- groep werd, bij afwezigheid van Jozef Sapia uit Middelburg, gespeeld door Kees Vermeulen uit Zierikzee en de 77-jarige Stoffel Brouwer uit Oostkapelle. Vermeulen won deze partij met 40 - 25 in 17 beurten. Organisator Joop Oudenhoven uit Wissenkerke kon met trots terugzien op een perfect toernooi, waarvoor de publieke belangstelling enorm groot was. „Alleen jammer dat Jozef Sapia zich terug trok uit de finale, omdat hij in Middelburg ook nog een finale bandstoten moest spelen. Hij was bang dat hij daarom door de KNBB geschorst zou worden. Als organisatie van dit toernooi willen wij echter ook serieus worden genomen en wij hebben daarom besloten Sapia voor drie jaar uit te sluiten van deelname aan ons toernooi", aldus Oudenhoven. Schaken nis) 5.5,4. J. Tholenaar (Goes) 5.5.5/6, W de Wolf (Landau) en S. Sanders (Middel- I hiirnl R Schietingen Wemelding. Liggende wip, St. Andries. Wip 1.1e hoofdvogel: R. de Jonge, Doel naar Hoger; 2e hoofdvogel: A. Wisse, St. Andries; lezijvogel: R. Klippel, Doel naar Hoger, 2e zijvogel: P. Ossewaarde, Doel naar Hoger; 3e en 4e zijvogel: loting, 1e kal: R. Klippel, Doel naar Hoger; 2e kal: R de Jonge, Doel naar Hoger; 3e en 4e kal- loting; meeste kleine vogels (7): J. Wou- terse, Victoria. Wip 2. 1e hoofdvogei J Repkes, Victo ria; 2e hoofdvogel: J. Oosthoek, Concor dia; Ie en 2e zijvogel: H Koens, Spes I Nostra; 3e zijvogel: P. Oosthoek, Concor dia; 4e zijvogel: P. Ossewaarde, Doel naar Hoger, 1e kal. P. Ossewaarde, Doel naar Hoger; 2e kal' J. de Bruin. St. An dries; 3e en 4e kal: loting. Goes Bowling Vereniging, teamstand maandag: 1. The New Biet 50, 2. Restau rant Bellevue 47,3. The Horny Boys 47,4. Lucky Shot 46. 5 KWS 416. Walonibi 39, 7. De Amateurtjes 38,8. Easy Score 36,9, Het StuntTeam 36,10. The Mean Machi ne 34,5. Tennis Nieuw en Sint Joosland Zemo Dres suurcompetitie Paarden klasse Z1-Z2: 1 Nadine Timmerman/Juho T (Oranjezon) 182, 2. Elles Kole/Adriano (Z-Bev 180,3. Marijke Brasser/Cione (Vroonr.) 177. M2: 1. Tessa Wildenbeest/Libertas (Weelr.) 161, 2 Loes Cevaal/Harièt (Gouwe Rey- ers) 156, 3. Miranda Weijermans/Jolika (Scheldestad) 152. M1: 1. Miranda Weij- ermans/Matrichta 161,2 Katja deGroes- /Zemo Zoef (Walcheren) 157, 3. Ingrid Verburg/Luca Cadalora (Oranjezon) 151. L: 1 Vanessa Vermeule/Mata Hari (Scheldestad) 169, 2. Tannie van Bel- zen/Samantha (Gouwe Reyers) 168, 3. Loes Huige/Laudanem (Weelr.) 164.B. 1. Han Wattel/Lester (Vroonr.) 166, 2. Willy Provoost/Morenies (Vroonr.) 165,3. Ma- riska de Kroo/Mathador K (Walcheren) 163. Pony's klasse M2: 1 Evelien Lenaerts/Anniek (Scheldestad) 159. L, cat. DE: 1. Emma van den Hooven/Rodeo (Scheldestad) 162. L, cat. ABC: 1 Marilyn Moerdijk/Rocky (Paardebloem) 158. B, cat. DE: 1Evelien Cevaal/Almira (Gouwe Reyers) 175. B, cat. ABC: 1 Ariane Franc- ke/Yvonne (Gouwe Reyers) 166. TCR wintercompetitie. Mannen, eerste klasse: 1. Broodje Pieter Evenementen- /Verschuu 32 punten, 2 Auto schade Schletterer 30. 3. Hebu sport 30, 4 Wim Vogel mondial movers 19, 5. Apotheek Souburg 17. 6. In de gouwe geit 16 Tweede klasse 1 Outsiders 27, 2. Mid delburg 23,3. Domburg 20,4. Anonymus 19, 5. DA Drogisterij Luitwieler 17. 6. Koets Vliegersport 8 Derde klasse: 1. D Banaan/pro write communications 38, 2. Havoort horeca 28,3 Hypotheek visie 26, 4. Elf Atochem 2 21,5 Tennisclub Pechi- ney 16,6. Elf Atochem 1 13. Vrouwen, eerste klasse: 1. Donders 17, 2. Golfbreker 1 16,3. La Barra 16,4 Karna mode 15 Tweede klasse: 1. VRAJ 26, 2 Leynse-vande Velde 24,3. Golfslag 14,4. De Westkaap 49,5. de Stoof 7. —maandag Goes. De Koperen Tuin 50+-toernooi: 1. C. Provoost (HWP) 6 punten, 2. A. den Ha mer (HWP) 6,3. M. Verolmen (Middelhar- Dammen PZDB-clubcompetitie. Eerste klasse: Middelharnis - PWG 's-Gravenpolder 4 Tweede klasse: Aagtekerke 2 - BDV 2. Aanvang 19,30 uur. Zaalvoetbal District Zuid I. Eerste klasse: 20.50 uur Kloetinge - Troy en De Post - Matisse, 21.45 uur Biezentrappers - SSV '65 (allen in Sportpunt Zeeland, Goes), 21.00 uur Hulshof - Van Bergen (Buidelstee, Dintel- oord). door Corné Boogaard voet gevolgd door Adrie den I Hamer en Cor Provoost, die bei den één punt hadden ingele- verd. In de laatste ronde speelde Tholenaar tegen Den Hamer. De j Goesenaar kwam slecht uit de opening en verloor, waardoor hij naar een lagere plaats dui kelde. Den Hamer kwam hier door op kop met clubgenoot Provoost. Uit de computerrang schikking bleek vervolgens dat Provoost een half weerstand- punt meer had en zich daarom kampioen mocht noemen. Jo Tholenaar werd in de eindstand nog ingehaald door M. Verol men uit Middelharnis. GOES - Cor Provoost van schaakvereniging Het Witte Paard uit Sas van Gent heeft za terdag in de laatste ronde het Koperen-Tuin-toernooi op zijn naam gebracht. Provoosts zege was voor een belangrijk deel te danken aan zijn clubgenoot Adrie den Hamer. Voor aanvang van de laatste ronde stond Jo Tholenaar van de organiserende vereniging nog alleen aan kop met slechts een half verliespunt achter zijn naam. Tholenaar werd op de

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 18