RCS lijdt zijn eerste nederlaag Koploper Zeelandia toont veerkracht PZC Snelschaaktitel voor Sven Stange Kaj Scholt vierde bij NK zwemmen Middelburg pakt punt tegen Moerse Boys Franse rugbyers helpen Oemoemenoe aan monsterscore Vogelwaarde is te sterk Weer verlies Vlissingse vrouwen Bokser Mohammed in finale Zeeuwse records voor Jan Treur Tafeltennissers in kwartfinale Drent terug naar Groningen Raymakers derde in Hannover Geslaagd debuut Yvonne Wisse bij interland uitslagen van onze sportredactie MIDDELBURG - Sven Stan- ge, de jeugdige schaker van Middelburg, heeft de Zeeuwse titel in het snelschaken gegre pen bij de A-jeugd tot 20 jaar. Souburger Robin Bosters werd eerste bij de B-jeugd tot 16 jaar. De uit Burgh-Haamstede af komstige Stange bewees zater dag in Middelburg een klasse apart te zijn in de categorie tot 20 jaar. In zijn twaalf snel schaakpartijen hoefde hij slechts twee keer remise af te staan: beide malen tegen club genoot Willem-Jan Panne- koek. Alle overige partijen wist Stange winnend af te sluiten. De tweede plaats bij de A- jeugd was voor Vlissinger Hen- rik Westerweele, die met acht en een half punt Willem-Jan Pannekoek op onderling resul taat de baas bleef. De B- en C-categorie waren in verband met het geringe aantal deelnemers samengevoegd, hetgeen een boeiende strijd op leverde. Bij de B-jeugd tot 16 jaar trok SKS-speler Robin Bosters aan het langste eind. Hij bleef Jonathan Andeweg hit Oostburg een puntje voor, terwijl de derde plaats met an derhalf punt minder bezet werd door Henrik Porte uit Middelburg. De strijd tussen C-spelers Martijn de Clerck en Steven Braem (beiden van Landau uit Axel) werd uitein delijk op onderling resultaat beslecht in het voordeel van De Clerck. Tim Pleyte uit Souburg behaalde de derde plaats in de ze categorie. De D-jeugd kende in Ab van Hoeve uit Oostburg een onge naakbare winnaar. Met maar liefst zes punten meer dan nummer twee Simon Provoost kon hij de kampioensbeker in ontvangst nemen. In de jongste categorie was er wederom succes voor de orga- niserende vereniging Middel burg: Ruben Vaartjes bleef Roderik van Glasbeek een puntje voor. Thomas Henry werd derde. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Met een afgete kende 4-1-overwinning heeft Vogelwaarde gistermiddag de goede serie van RCS abrupt on derbroken. Ondanks de neder laag blijven de Souburgers de koppositie in de vierde klasse behouden. Steen boekte een 2-1-overwin- ning bij Luctor'88 en stijgt naar de derde plaats. Onderaan de ranglijst pakte Hansweertse Boys door een 1-O-overwinning in Clinge drie belangrijke pun- i ten. Vogelwaarde-RCS 4-1: Na een kwartier bracht Robin Op- peneer Vogelwaarde verdiend op voorsprong. De Souburgers kwamen wat beter in de wed strijd, hetgeen leidde tot de ge lijkmaker van Martin Janse. Kort voor rust sloeg de thuis ploeg echter opnieuw toe; uit een strafschop, gegeven nadat Jordy van Bunderen ten val was 1 gebracht, schoot Arno Wauters de thuisploeg weer op voor sprong. Binnen vijf minuten na het begin van de tweede helft was het duel definitief beslist. Eerst was het Arno Wauters die voor 3-1 zorgde, waarna Dirk van Damme enkele minuten la ter met een fraaie kopbal de k eindstand op 4-1 bepaalde. Clinge-Hansweertse Boys 0-1: Hansweertse Boys was feller en won vrijwel alle persoonlijke duels. Halverwege de eerste helft leidde laconiek verdedigen van Clinge tot de enige treffer van de wedstrijd; Tim Reijnhout was de maker. Na rust probeer de Clinge nog wel iets aan deze achterstand te doen, maar echt overtuigend was het allemaal niet. Luctor'88-Steen 1-2: De gasten begonnen beter en kwamen na een kwartier dan ook verdiend op 0-1 door Edwin Hofman. In de 30e minuut werd Jack Cour- tian bij de thuisploeg door scheidsrechter Meulmeester uit het veld gestuurd. Vreemd ge noeg leidde deze ondertalsitua- tie tot een veldoverwicht voor Luctor'88, met als gevolg de ge lijkmaker van Erik de Groene kort na rust. Vijf minuten voor tijd werd het duel toch nog in het voordeel van Steen beslist door een treffer van Werner Bis schop. Breskens-Sluiskil 3-2 (1-0). 25. Mare Boeckhout 1-0. 53. Dominique Verlinde 1-1 (strafschop), 66. Elmar Lauret2-1. 69. Elmar Lauret 3-1, 76. Fabian Du Puy 3-2. Scheidrechter: J. Bolier (Tholen). Rode kaartBen ny van Leeuwen (Sluiskil). Gele kaart Andres de Witte, Danny de Vries (Sluiskil), Robin Buitendijk (Breskens). Aantal toeschouwers: 150. Spelmoment uit het treffen tussen Clinge (gestreepte shirts) en Hansweertse Boys. foto Charles Strijd van onze sportredactie EMMEN - Het Nederlands zwemkampioenschap voor ju nioren in Emmen leverde behal ve twee medailles ook een aan tal persoonlijke records - en een Zeeuws record - op De verwachtingen bij Koe wacht waren hooggespannen. Zowel Stein de Maeyer als Ruud Pieterse was op de 200 school kampioenskandidaat in de jaargang 1985. Het werd een prachtige strijd met Stanley Vleerlaag uit Wormerveer. In de slotfase beschikte deze zwem mer over de sterkste eindsprint en werd kampioen met De Maeyer op de tweede en Pieterse op de derde plaats. Met de tijd van 2.38,17 verpletterde De Maeyer het Zeeuwse junioren record, die met een tijd van 2.42,6 op naam stond van Pie terse. Pieterse noteerde 2,38,90. Kaj Scholt deed het eveneens goed met zijn vierde plaats op de 100 rug (1.11,69) en de zesde op de 200 rug (2.36,85) tegen zijn fysiek sterkere tegenstanders. Roel van de Velde van de Bruin vis werd in zijn jaargang 1985 tiende op de 100 meter vrije slag (1.00,11) en zevende op de 100 meter vlinderslag (1.10,54). Op beide nummers zwom hij beter dan zijn inschrijftijd. De niet geheel fitte Schelde- jongens Stefan de Die en Remco Kint kwamen niet zo ver. Stefan de Die werd zevende op de 200 meter wissel (2.44.08) en vijf tiende op de 100 meter vrij (1.05,01). Remco Kint eindigde zowel op de 100 (1.15,23) als op de 200 meter rug (2.41,48) op de tiende plaats. VLISSINGEN - In de tweede klasse van het vrouwenvoetbal verloor VC Vlissingen thuis ruim met 1-4 van Berkel. Op een moeilijk bespeelbaar veld liet de thuisclub in een gelijkop- gaande eerste helft diverse mogelijkheden om de score te ope nen onbenut. De bezoeksters kregen heel wat minder kansen, maar het was na 45 minuten wel 0-1 door een slechte terug speelbal, die bekwaam werd afgestraft. Berkel liep dan na rust eerst verder uit naar 0-3, voordat Bianca Bomer de eer kon reddenIn inhaalrace zat er nooit in en vlak voor tij d werd het ook nog 1-4. BREDA - De Middelburgse bokser Roman Mohammed heeft zaterdag de finale bereikt van het Zuid-Nederlands kampi oenschap. Mohammed won in de halve eindstrijd van de Belg Berat Colak. De wedstrijd in de licht-weltergewichtsklasse werd voortijdig beëindigd, omdat de Belg in de derde ronde onder de gordel stootte. Diskwalificatie was het gevolg. De Middelburgse junior bokst volgende week in Den Bosch de fi nale tegen Eindhovenaar Ben van de Sande. UTRECHT - De 16-jarige Jan Treur uit Oud-Sabbinge heeft bij het Nederlands schaatskampioenschap voor B-junioren twee nieuwe persoonlijke en Zeeuwse records gereden op de 500 en 100 meter. De jonge Zeeuw reed de 500 meter zaterdag in een tijd van 41.79 seconden, goed vooreen vijftiende plaats. Gisteren reed Treur de 1000 meter, hij legde de afstand af in een tijd van 1.23.53. Hiermee eindigde hij op de twintigste plaats. Jan Treur reed zaterdag ook nog een 1500 metec Zijn tijd van 2.09.12, was goed voor de achttiende plaats. In het eindklassement eindigde Treur tevens als achttiende. BERKEL EN RODENRIJS - Bij de nationale jeugdmeerkam- pen tafeltennis in Berkel en Rodenrijs hebben Sjoerd Voge lenzang (Westerzicht) en Arjan Jonkman ('t Zand) de kwartfi nale bij de jongenspupillen gehaald. Bij de meisjes was SAR'72 uit Kloosterzande heel succesvol. Vijf speelsters van die club haalden de kwartfinale: Stefanie Fassaert kwam door bij de meisjeskadetten en bij de meisjes pupillen wonnen Liselotte Fassaert, Debbie de Klerk, Lacey Koole en Audrey Koole voldoende partijen om zich te plaatsen voor de kwartfi nale. Namens 't Zand bereikte Sanne Lijnse de volgende ron de. GRONINGEN - Martin Drent keert volgend seizoen terug bij FC Groningen. De 28-jarige spits, die nu nog onder contract staat bij Emmen, tekent bij zijn oude club een verbintenis voor vier jaar. ANP HANNOVER - Piet Raymakers is gisteren bij de Grote Prijs voor springruiters in Hannover als derde geëindigd. De ruiter uit Asten moest bij het indoorevenement de winst laten aan de Oostenrijker Anton Martin Bauer. Met zijn zege verdiende Bauer 115.000 gulden. De 35-jarige Oostenrijker bleef met zijn paard Remus Equo in de eerste omloop en in de barrage foutloos. Tweede werd de Duitser Lars Nieberg, die wel de snelste tijd maakte maar vier strafpunten scoorde. Rayma kers verzamelde ook vier strafpunten met zijn paard Luna. De Brabander leek de zege binnen te halen, maar maakte een fout op de laatste hindernis. Hij incasseerde wel 55.000 gulden. DPA doorSjaakSinke DEN HAAG - Atlete Yvonne Wisse van Dynamica uit Vlis singen heeft in haar eerste vrou wen-meerkampinterland uit stekend gepresteerd. Als enige B-meisje tussen twee A-meisjes en een seniore legde ze beslag op een negende plaats in de eind stand met een puntentotaal van 3715 punten op de vijfkamp. De 60 meter horden liep Wisse in een uitstekende tijd van 9.03 se conden, slechts 0.2 seconden boven haar beste tijd maar die was gelopen met horden die acht centimeter lager zijn, Het hoogspringen leverde Yvonne Wisse met 1 meter en 71 centimeter een persoonlijk re cord en de tweede plaats op. Vo rig week sprong zij in Dortmund nog 1 meter en 70 centimeter. Hoewel Yvonne Wisse geen ko- gelstoot-postuur heeft kwam ze met de vier kilogram zware ko gel tot 10 meter en 15 centime ter, slechts een halve meter on der haar record met de drie kilogramkogel. Het verspringen viel met 5 me ter en 23 centimeter iets tegen. - Op de afsluitende 800 meter liep Yvonne Wisse weer een dik per soonlijk record met een tijd van 2 minuten en 23.10 seconden, een verbetering met vier secon den. Tjechië won de interland met 12467 punten. SPORTREDACTIE tel: (0118) 484454 J.M. Dagevos (chef) J.F.D. Bakker (coördinator zuid) K.L. de Vries (coördinator midden) P.B. Godrie (coördinator noord) E.M.S. Pentury S. Remijnsen R.H.N. Boogert Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl Marc Maes scoort viermaal voor Corn Boys in duel met Noormannen (4-4) door Jos van Belzen VLISSINGEN - Onder meer dankzij twee treffers van Michel Carol wist Zeelandia in de twee de helft van het duel met Dom burg een 2-0-achterstand om te buigen tot een 4-2-overwin- ning. Aardenburg blijft in het spoor van de koploper dankzij een 3-0-overwinqing bij Lewe- dorpse Boys. Hulsterloo zag door een 4-2-ne- derlaag bij Walcheren beide ploegen verder uitlopen. Philip pine pakte in de slotfase alsnog de overwinning tegen Graauw (3-2). In Westkapelle eindigde Noormannen-Corn Boys in 4-4. Mare Maes maakte alle goals voor Corn Boys. Zeelandia - Domburg 4-2: Na tien minuten kwam Domburg op voorsprong door een eigen doelpunt van Piet Baan. Op slag van rust werd deze voorsprong verdubbeld door een rake kop bal van Marcel Blok. Domburg moest met tien man verder om dat Dennis de Graaf een grove charge beging en de rode kaart kreeg. Zeelandia kwam na rust fel uit de startblokken, hetgeen na ruim tien minuten leidde tot de aansluitingstreffer van Michel Carol. Ronald Pruijssers teken de kort hierna de gelijkmaker aan. Diezelfde Pruijssers kon niet veel later inrukken wegens natrappen. In het laatste half uur liep Zeelandia uit naar een ruime 4-2-zege door doelpun ten van Michel Carol en Marcel Caljouw. Walcheren - Hulsterloo 4-2: Binnen een halfuur stond het 2- 0 dankzij twee treffers van Ed ward Laarman. Kort voor rust miste Stefano de Vos een uitge lezen kans op de aansluitings treffer; de 46-jarige invaller- doelman Henk Lenaerts stopte zijn inzet vanaf de strafschop stip. Na vijf minuten in de twee de helft werd het dan toch 2-1 door Hans van Damme. Imke Kuyper schoot de stand vanaf elf meter naar 3-1, maar door Benedict Mayuku kwam Hul sterloo nog eenmaal terug in de wedstrijd. Twee minuten na de ze treffer werd het duel beslist door de tweede treffer van Imke Kuijper, wederom vanaf de strafschopstip. Noormannen - Corn Boys 4-4: De thuisploeg was sterker, maar telkens wanneer dit ook door een voorsprong op het score bord werd uitgedrukt, schoot Mare Maes de gasten weer langszij. Na een vroege 1-0-ach- terstand kwam Noormannen op een 2-1-voorsprong door Ro nald van Dalen en Mark Min- derhoud. Halverwege was de stand met 2-2 keurig in even wicht. In de tweede helft kwa men de Noormannen tweemaal op voorsprong door José Can- dyas en Henk Wielemaker. Door twee doelpunten van Mare Maes kwam Corn Boys beide keren weer langszij. Lewedorpse Boys - Aardenburg 0-3: In een sportief en attractief duel zochten beide ploegen de aanval. In de 30e minuut leidde dit tot de openingstreffer van Robbie van de Wijnckel, 0-1, te vens de ruststand. Nadat Frans van Dongen voor 0-2 had ge zorgd, bracht Angelo Sinac hal verwege de tweede helft de thuisploeg de definitieve gena deklap toe door 0-3 aan te teke nen. Lewedorpse Boys was verslagen en Aardenburg ver zuimde de voorsprong verder uit te bouwen. Philippine - Graauw 3-2: De thuisploeg was in de eerste helft beter, maar kwam niet verder dan 1-0 door Maarten de Groe ne. Kort na de rust werd deze voorsprong verdubbeld door een treffer van Paul Floors. Graauw toonde veerkracht en kwam terug tot 2-2 door Ivo Wouters en Ronald Vael. Vijf mi nuten voor tijd bezorgde Maar ten de Groene met zijn tweede ti-effer die middag Philippine de ietwat gelukkige 3-2-overwin- ning. Steven Seedo (rechts, op archieffoto) nam tegen Moerse Boys het enige doelpunt van Middelburg voor zijn rekening. foto Willem Mieras van onze sportredactie ZUNDERT - Met een 1-1-gelijkspel tegen Moerse Boys, dat nog in de race was voor de eerste periodetitel, heeft Middelburg zich gistermiddag enigszins hersteld van de nederlaag tegen VC Vlissingen. De ploeg van trainer Henk Patty blijft on danks dit x-esultaat echter op de voorlaat ste plaats staan. Tenxeuzen dat zelf met 2- 0 won van Internos profiteerde en gaat nu alleen aan de leiding in de derde klasse. Moerse Boys-Middelburg 1-1: De thuis ploeg begon vrij sterk, maar werd al na een kwartier op achterstand gezet door Steven Seedo. In het verdere verloop van de eerste helft waren beide ploegen aan el kaar gewaagd. Middelburg had kort voor rust geluk dat een inzet van Mark Vermei- re tegen de onderkant van de lat kwam. In de tweede helft drong Moerse Boys aan, waarbij doelman Joan van Belzen tot tweemaal toe een treffer van Mai'k Ver- meire voorkwam. Pas tien minuten voor het einde was de goalie kansloos op de in zet van Barry Gommers1 -1In de slotfase kon Paul Constandse van Middelburg na tweemaal geel kleedkamer opzoeken. Terneuzen-Internos 2-0 (2-0). 7. Barry van der Hooft 1-0, 44. Danny van de Velde 2-0. Scheids rechterE Blommaert (Westdorpe). Gele kaart Roland Voermans (Internos). Aantal toeschou wers: 450. door Hans Markusse VLISSINGEN - Oemoemenoe heeft zich door een zege op hek kensluiter Delft opnieuw aan kop genesteld van de tweede klasse. Na een slechte eerste helft kreeg de overwinning van de Middelburgers pas in de tweede helft gestalte. Alle tries na rust waren van Franse make lij. Tannequy Descazeaud druk te er één en de in de rust ingeval len Laurent Daugé nam er zelfs vier voor zijn rekening: 43-5. De eerste helft was van een be denkelijk niveau. Aanvoerder Harry van Helsland liet een aantal vaste waarden buiten het team en dat had een verlam mende uitwerking op het spel van de thuisclub. De Middel burgers kwamen nauwelijks in de buurt van de Delftse trylijn en zelfs de meest eenvoudige pe nalty-kicks waren aan de an ders toch zo trefzekere schutters aan Middelburgse zijde niet be steed. Specialist Ook Delft, dat in de eerste com petitiehelft tegen Oemoemenoe een van haar enige twee over winningen behaalde, kon geen gevaar stichten. De kickspecia list van Delft mikte een paar keer van grote afstand op de Middelburgse palen, maar mis te duidelijk voldoende kracht. Pas zes minuten voorrust slaag de Oemoemenoe erin om met een vloeiende aanval de score te openen. Michel Burger bedien de Herbert-Jan van der Waal op maat en debanwasgqbroken: 7- 0. Drie minuten later was het opnieuw raak toen Bats de Leeuw op snelheid over de Delftse achterlijn stoimde: 12- 0. De score had voor rust nog verder op kunnen lopen, maar een prachtige break van Her- bert-Jan van der Waal kon door Thomas Fransen niet worden afgemaakt. In de tweede helft kwamen Lau rent Daugé en Pat Scrimshaw in het veld voor Michel Burger en Martijn Boogaard en was het snel gedaan met het verweer van de hekkensluiter. Al na vijf mi nuten rondde Tannequy Desca zeaud een fraai gewonnen bal van Bart Broeckhoven in de li- ne-out af en in de laatste 20 minuten was de razendsnelle Laurent Daugé nog viermaal succesvol. Zijn tweede was er een van grote schoonheid. Na een razendsnelle rush ver schalkte Daugé de Delftse full- -back met een listige kick om de bal vervolgens zelf achter de trylijn te drukken. Bij een 31-0-achterstand kon Delft nog iets terugdoen, in de slotfase had Oemoemenoe toch nog het laatste woord met als fraai slotaccoord een conver sion. die Jan Albregtse vanaf de zijlijn tussen de palen trapte: 43-5. Oemoemenoe - Delft 43-5 (12-0) 34. Herbert-Jan van der Waal 5-0, 34. Bats de Leeuw 7-0, 37 Bats de Leeuw 12-0, 55. Tannequy Desca zeaud 17-0, 63. Laurent Daugé 22-0, 63. Herbert-Jan van der Waal 24-0, 65. Laurent Daugé 29-0, 66. Her- bert-Jan van der Waal 31-0, 75. Lau rent Daugé 36-5, 81 Laurent Daugé 41-5, 82. Jan Albregtse 43-5. Scheidsrechter: Leen Jansen (Hoek van Holland). Aantal toeschouwers: 95. Juniorenvoetbal A-junioren. Eerste divisie B: Feyenoord- VW 3-1, RKC-Sparta 0-3. Rest afgelast. Sparta Al 13-37 MVVA1 13-13 Feye.(A) Al 14-33 RodaAI 9-12 Fortuna A1 12-22 Dordr.AI 12-11 Eindhov. A1 12-21 Middelt». Al 11- 9 Quick B.A1 13-17 Excels. Al 11- 6 VWAl 13-15 RKCA1 11- 4, Derde divisie C: Terneuzen A1-Leonidas A1 afg, Sparta(A) Al-Papendrecht A1 0- 0, DFC A1-Hardinxveld Al afg, RCS A1- TSC A1 2-1, SAB A1-Nieuwerkerk Al 1-4, Excelsior'20A1-Excelsior MA1 3-4. Nieuwe. Al 12-26 Excels. MA1 12-17 Leonid. A1 12-25 Tern.AI 10-14 Papend. A1 13-22 RCSA1 12-13 TSCA1 13-21 SAB Al 13-11 Sparta Al 10-20 DFC Al 10- 6 Exc.'20 A1 9-17 Hardin. Al 10- 1 B-junioren. Tweede divisie B: Excelsior B1 -RVC B1 afg, Sparta(A) B1 -ADO B2 afg, RKC B1-RCS BI 7-1, RBC B1-Spartaan'20 BI 1-2, SWSMC B1-UVS BI 0-2, Baren- drecht B1-Dordrecht BI afg. Spar'20 B1 11-27 SWSMC B1 Excels. BI 11-22 UVSB1 Dordr BI 11-20 Barendr. BI RKC BI 11-20 RBCB1 RVCB1 10-19 Spar(A) B1 ADOB2 12-17 RCS BI 13- 4 Derde divisie D: Voab B1-ASWH BI 3-0, Hekelingen B1-WSC BI 4-1. Wilhelmina 81-Longa B1 3-3, Internos B1-Spijkenis- se BI 2-4, Jeka B1 -Middelburg B11 -3. Ba ronie B1-TSC B1 afg. Spijken. BI 12-32 Middel B1 Voab B1 11-31 ASWHB1 LongaBI 11-23 Intern. BI Baronie B1 11-18 TSCB1 WSCB1 13-17 Wilhel. BI Hekel. BI 11-15 Jeka B1 12-16 10-13 11-13 12-12 10-11 12-15 11-11 11- 9

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 15