Broertjes houden eer Veere hoog Meulenberg terug op oude nest PZC Kloetinge wil voor spektakel zorgen Slechts acht Bl-spelers op ZK indoor Puntenverlies voor leider ZVH/Morres sport zaterdag 30 januari 1999 sbw 23 Voetballers Edwin en Theo van Tatenhove kijken omhoog met eersteklasser Richard Slabbekoorn moet nog veel leren uitslagen agenda door Eldridqe Pentury GAPINGE - Kloetinge beschikt over Alex en Marcel Lourens, Goes heeft Jacco en Jan-Willem de Kok. In de ploeg van Oostka pelle voetballen Wilfred en Ricardo Schipper en bij FC Dauwendaele lopen Edwin en Marsjel Leonhart. Voetbal broers. Bloedverwanten in het zelfde shirt. Veere telt behalve Adrie en Anton Belfroid nog een koppel: Edwin en Theo van Ta tenhove. Ze vormen een uitzondering op de regel die bepaalt dat bij za terdag-eersteklasser Veere al leen maar plaats is voor de bete re spelers van andere Zeeuwse voetbalclubs. Edwin (20) en Theo (18) van Tatenhove zijn nooit gevraagd om bij Veere te voetballen. De broertjes Van Ta tenhove, hun levenlang woon achtig in het Veerse gemeente dorp Gapinge, zijn grootge bracht bij de club waarvan de hoofdmacht voornamelijk uit niet-Veerenaren bestaat. Sa men met André van Maldegem houden ze de Veerse eer hoog. Ze zijn Veerenaar in hart en nieren. Edwin van Tatenhove: „Vorige week speelden we tegen Groote Lindt en stonden Theo, André en ikzelf in de basis. Nadat de trainer de opstelling bekend had gemaakt dacht ik: drie spe lers uit Gapinge die mogen be ginnen. Dat is heel mooi. Want ik had het nog niet eerder mee gemaakt." Kijkoperatie Hij nam in het gewonnen duel met Groote Lindt (0-2) het eer ste doelpunt voor zijn rekening. Een mooier competitiedebuut had Edwin van Tatenhove zich niet kunnen wensen na zijn her stel van een knieoperatie. Hij vertelt- „De voorbereiding op de competitie heb ik meegemaakt, maar ik had voortdurend last van mijn linkerknie. Verschil lende keren heb ik me laten on derzoeken, maar niemand kon iets vinden. Bij een kijkopera tie, half september, bleek dat er een stuk van mijn meniscus was afgebroken. De chirurg heeft het afgebroken deel verwij derd." Volgens medici zou het herstel ongeveer zeven weken duren, maar het liep anders. „Het duurde veel langer. Pas vlak voor de winterstop heb ik wed strijdritme kunnen opdoen in twee oefenwedstrijden. Maar topfit ben ik nog steeds niet. Te gen Groote Lindt was Peter de Jong geschorst en werd ik opge steld als voorstopper." Edwin van Tatenhove is van na ture verdediger, broertje Theo is aanvallender ingesteld. Net als Edwin erkent Theo dat de kans op speelminuten is vergroot door blessures en schorsingen waarmee de ploeg van Hans de Nooijer momenteel te maken heeft. Theo maakte vorig jaar zijn debuut onder Ron Schrier, maar bijster veel wedstrijden speelde hij nog niet in Veere 1. „Ik moet nog veel leren", weet de linksbenige voetballer. „Ik zal er alles aan doen om dit sei zoen een basisplaats af te dwin gen." Gespierde taal Gespierde taal hoef je van Ed win en Theo van Tatenhove niet te verwachten. De in Middel burg geboren broers zijn be scheiden, doen netjes wat van hen gevraagd wordt en klagen zelden. Of ze zich soms geen vreemde voelen bij hun eigen club omdat er zoveel jongens van buitenaf voetballen? Theo, meao-stu- dent: „Nee, niet echt." Heao- studeni Edwin: „Toen we in de jeugd voetbalden, volgden we de wedstrijden van het eerste. Toen al bestond de ploeg uit niet-Veerenaren. We waren er dus al aan gewend geraakt en vinden het al lang niet bijzonder meer." Edwin beleefde de tijd waarin Veere hoofdklasser was, maar kwam destijds weinig aan spe len toe. „Ik was jong en onerva ren en de selectie was heel groot." Beide broertjes maakten het afgelopen jaar mee, waarin Ron Schrier de scepter zwaaide en Veere in een crisis verkeerde. „Er waren nogal wat conflic ten", vertelt Edwin van Taten hove. „Dat ging ook ten koste van de prestaties." Moeizame start Onder het bewind van Hans de Nooijer vergaat het Veere beter, al heeft de Vlissingse trainer al drie spelers (Bujar en Nasser Gashi en Marciano Seedo) om disciplinaire redenen uit de se lectie moeten verwijderen. Te genover het vertrek van het trio staat de terugkeer van Soubur ger Mark Roose, die aanvanke lijk gestopt was, maar een voet balloos leven toch niet zag zitten. Veere kende een moeizame start, maar is inmiddels opge klommen tot de derde plaats. Theo van Tatenhove: ..De sfeer in de groep is heel goed. En Ed win: „Het zou mooi zijn als we de stijgende lijn kunnen door trekken." Vanmiddag, als kop loper ASWH op visite komt, kan Veere laten zien waartoe het echt in staat is. van onze sportredactie KLOETINGE - Na Hoek mag Kloetinge vandaag (zaterdag) in eigen huis proberen om titel kandidaat Spakenburg punten te ontfutselen. De Zeeuws-Vla mingen hielden de equipe van trainer Simon Kistemaker vori ge week in een enerverende wedstrijd op 1-1. „Ik hoop dat we voor net zoveel spektakel kunnen zorgen", zegt oefen- meester Diederik Hiensch van Kloetinge. Kloetinge zit in een dal. De laat ste drie wedstrijden in de hoofd klasse gingen verloren. „Het zit even wat tegen qua resultaat", meent Hiensch, „maar qua spel maak ik me nog niet te veel zor gen. Vorige week tegen Kozak ken Boys hebben we het eerste halfuur tactisch niet goed ge speeld, maar daarna hebben we toch redelijk goed gevoetbald." De trainer weet nog niet of hij tegen Spakenburg kan beschik ken over Niels Lodewijk. De verdediger kampt met een pees schede-ontsteking aan de scheen. Pas vanmorgen zal blij ken of Lodewijk inzetbaar is. „We hebben scherp getraind en de beleving was enorm", zegt Hiensch. „Daar put ik moed uit. Ik ben benieuwd hoe we uit de strijd tegen Spakenburg komen. We hebben nog niet één keer te gen een koploper gespeeld." Hoek Hoek gaat op bezoek bij Sparta Nijkerk, de nummer vier van de ranglijst. De ploeg versloeg vo rige week koploper Dovo (3-2). „Net als vorige week kunnen we de borst weer natmaken", meent Hoek-trainer Frans Ver meulen. „Maar het vertrouwen is groot binnen onze groep. We hebben de opgaande lijn te pak ken en zijn op de goede weg." De Zeeuws-Vlaamse hoofd klasser moet het vandaag doen zonder Geert jan de Smet, die vorige week in de ontmoeting tegen Spakenburg tegen zijn derde gele kaart aanliep. Hij is voor één duel geschorst. blessure), Jacky de Smit (rugblessure), Werner Blanckaert (knieblessure). Oostkapelle- Dinteloord Veere-ASWH Afwezig Veere Jorrit Schuurman, Harvey Sibelo (beiden geschorst) en Patrick Koppejan (blessure). Bijzonderheden: Trainer Hans de Nooijer moet weder om hulp inroepen van enkele spelers van het tweede team, omdat hij door blessures en schorsing een krappe selectie heeft. De broertjes Bujar en Nasser Gashi en Marciano Seedo heeft De Nooijer om disciplinaire redenen uit de groep verwijderd. Wïlhelmïna'26- Arnemuiden Afwezig Arnemuiden Bertus Siereveld (geschorst), Dies van de Ketterij (knie Afwezig Oostkapelle Harro Hazelaar (vakantie). Bijzonderheden: Jean-Paul Mulder moet binnenkort ge opereerd worden. Hij heeft last van een botsplinter in zijn knie. Bruse Boys- Groote Lindt Afwezig Bruse Boys Tonnie van den Berge, Theu- nis-Henk van den Berge, Ma rien Benard (allen enkelbles sure). Bijzonderheden: Jacob Mul ler keert na vier wedstrijden schorsing terug in het doel van Bruse Boys. Goes-Brabantia Afwezig Goes Marnix Hendriks, Rosano Acton (beiden liesblessure). Bijzonderheden: Michel Jonckman terug in de basis. Marjolein Meulenberg heeft in Zeeland het tennisplezier weer helemaal teruggevonden. foto Ruben Oreel doorSven Remijnsen DIEREN - In het Gelderse Die ren is gisteren de wielerploeg Van Vliet-Weba-Gazelle voor gesteld. De formatie bestaat uit zeventien elite- en neo-ama- teurs, onder wie Richard Slab bekoorn uit Kapellc. Slabbe koorn krijgt bij Van Vliet de kans zich verder te ontwikke len, aldus ploegleider Henk Zonneveld. „Hij moet zijn oren en ogen goed openhouden." De afgelopen twee seizoenen reed Richard Slabbekoorn bij de junioren van ZRTC Theo Middelkamp. Dit jaar maakt hij bij Van Vliet zijn debuut als neo- amateur. Slabbekoorn wordt omringd door gevestigde namen als Theo Akkermans, Eric de Crom en Wilco Zuij derwij k. De Zeeuw vernacht veel te kun nen leren van zijn ervaren ploeggenoten. „De oudere ren ners kunnen mij wegwijs maken in de wielerwereld In de top- competitie zal ik veel werk voor hen moeten verrichten. Ik moet mijn opdrachten uitvoeren, maar ik verwacht ook zelf een keer aan de beurt te komen. Ze ker in de klassiekers voor neo- door Hans Hollestelle VLISSINGEN - ZVH/Morres kwam in eigen huis niet verder dan een 4-4-gelijkspel tegen Kloetinge. Door dat puntenver lies moet de ploeg uit Hulst de koppositie in de eerste klasse zaalvoetbal van het district Zuid I nu delen met Troy. ZVH/Morres - Kloetinge 4-4: Kloetinge bouwde een 4-0- voorsprong op door doelpunten van Mart-Jan Goud, Hans Wat- lel (2x) en Peter Balkenende. Net voor rust bracht de mee- voetballende keeper Robbie Roctus het verschil terug tot 4- 1. In het tweede bedrijf maakten de Hulstenaren de achterstand ongedaan via Tristan van Acker, Jurgen Verbraeken en Boude- wijn Riet j ens. Matisse - FC Dauwendaele 3-4: Matisse kwam met 3-1 voor, maar met succesvolle counters kwam Dauwendaele langszij en won. Voor FC Dauwendaele scoorden Francis Langemaire, René de Nooijer, Robin van de amateurs reken ik op een vrije rol." Ploegleider Zonneveld wil zijn jonge renner dit seizoen voor zichtig laten wennen aan het niveau van de amateurs. Zijn formatie acht hij daarvoor bij uitstek geschikt. „Richard krijgt bij ons de kans om een hoop klassiekers te rijden, on der meer in de topcompetitie. De hoofdzaak dit seizoen is le ren. Hij moet in de luwte sterker worden. Vergeet niet dat hij ge wend is aan een beschermde ca tegorie als de junioren. Dit jaar rijdt hij ineens tussen de ama teurs en de profs. Dat is een gro te stap." Anoniem Door het toelaten van profploe- gen in de wedstrijden om de top competitie meent Zonneveld dat het voor jonge renners steeds moeilijker wordt om zich verder te ontwikkelen „Maar dat wil niet zeggen dat Richard geen kans krijgt in de topcom petitie. Ik heb bever dat hij voorin meekoerst en halverwe ge afstapt dan dat hij anoniem meefietst en de wedstrijd uit rijdt. Daar leert een renner na melijk niets van." Velde en Ricky Snoek. Clarence Pahlad schoot 3x raak voor Ma tisse. SSV'65 - Hulshof 8-7: SSV stond halverwege met 5-1 voor. Een minuut voor tijd stond het echter 7-7. Door een treffer van Michel Dierckx, die voor rust al een hattrick had gescoord, werd SSV de matchwinnaar. Niels Paardekooper (2x), André Trommel en Geert Hoogerduin maakten de andere treffers. Troy - Biezentrappers 10-0: De bezoekers hadden een off-day. Halverwege was de achterstand al opgelopen tot 7-0. Vcrona Boys - De Post 5-5: Ton Oosthoek (2x), John Heijnsdijk, Jacco de Kok en Remco Krijger maakten de doelpunten voor De Post. Jongepier Sport - Van Bergen 11-3: Pas na de rust (3-2) kwarn de thuisclub goed los. Pedro Sicilia had met 4 doelpunten het grootste aandeel in de zege. Mi- chiel van Boven (3x), Pieter den Hollander en Huib Meerman (beiden 2x) waren eveneens suc cesvol voor Jongepier Sport. VLISSINGEN - Om als Zeeuw se tennisser bij de top te komen, moet je de provincie verlaten. Marjolein Meulenberg is na een uitstapje in het nationale A-cir- cuit drie jaar geleden weer te ruggekeerd in Vlissingen. Dat wereldje waarin met het mes op tafel wordt gespeeld, was niet het hare. Nu speelt de 22-jarige tennisster weer in de B-catego rie. Ze combineert dat met het geven van trainingen in Dom burg en bij tennisvereniging De Schelde. „Ik liep nooit over van het ta lent, moest het hebben van mijn harde werken", zegt Meulen berg. Maar ik wildeeens kijken hoever ik zou kunnen komen. Daarom ben ik A-wedstrijden gaan spelen in het land. Mijn hoogste ranking was 102 en daar ben ik rond blijven schom melen. Met de combinatie van zelf spelen en training geven, ben ik tevreden. Het is hartstik ke leuk zo." Uithoek Hoewel er genoeg goede trai ners rondlopen en er geen ge brek is aan spelers, is het moei lijk om de top te halen als je in Zeeland blijft, vertelt Meulen berg. „Het is hier wat dat betreft echt een uithoek. Stephanie Rottier is weggegaan en ook Frank Clausing is vertrokken. Om door te breken, ontkom je er niet aan om verder te kijken. Je moet dan naar de Randstad. Daar worden de meeste toer nooien gespeeld en zitten de beste tegenstanders." Toch denkt Meulenberg dat er een zonnige toekomst is wegge legd voor het Zeeuwse tennis. „Het is een goed teken dat er aanwas van jeugd is. Alleen is het vervelend als je op een gege ven moment van ze gaat verlie zen." Op het Zeeuws kampioen schap indoor, dat maandag van start gaat, komt een goed deel nemersveld in actie, meent Meulenberg. Vorig jaar verloor ze in de halve finale van Danne- ke Bakker. Hoe ver ze dit jaar zal komen, hangt af van de tegen stander van de waarschijnlijk als vierde geplaatste Vlissingse. Meulenberg: „Op dit moment train ik zelf niet. en dat merk ik wel. Ik mis een stukje vastheid en beweeg wat minder op de baan. Als ik tegen een van de eerste drie geplaatste speelsters loot, wordt het erg zwaar. Maar tegen de anderen maak ik een heel goede kans. Nu is er een breed deelnemersveld, maar het is wel eens gebeurd dat er in poulevorm werd gespeeld, om dat er maar vier speelsters mee deden. Dan heb je niet het idee dat je om het kampioenschap speelt." „Het winnen van het Zeeuws kampioenschap brengt een stukje eer met zich mee. Je mag je toch kampioen van Zeeland noemen en dat spreekt meer aan dan wanneer je kan zeggen dat je het kersttoernooi hebt ge wonnen. Hoewel dat ook leuk staat op je lijst." Minpunt Als enige minpunt van het Zeeuws kampioenschap noemt Meulenberg de speeltijd van de wedstrijden. Er wordt een uit gespeeld, alleen de finale gaat om twee gewonnen sets. „Ze zullen er ongetwijfeld een goede reden voor hebben om het op de ze manier te doen. Maar als je een slow-starter bent, is het moeilijk om van een 4-0-achter- stand terug te komen. Of ik daar zelf ook last van heb? Dat ligt aan mijn tegenstander. Tegen iemand die heel veel druk geeft, kom ik moeilijk in mijn spel." Sinds de D2-finale in Aarden burg, die ze verloor toen ze op aam-aden van haar trainer alle ballen hard terugsloeg, heeft ze het puur verdedigende spel op gegeven. Maar heel aanvallend zal het nooit worden. Meulen berg speelt graag lange rally 's en voelt zich in haar element op een gravelbaan. Daar ligt het tempo van het spel lager en dat ligt de Vlissingse wel. Het hoge tempo van haar tegenstander probeert ze te ontregelen door de ballen spin of slice te slaan. „Ik kom al leen naar het net aan het eind van de wedstrijd. Om mijn te genstander een hand te geven." Atletiek Chemnitz. Indoorwedstrijd. Mannen. 60 m: 1. Ezinwa (Nig) 6,58, 2. Blume (Dui) 6,60. 60 m horden: 1. Dees (VSt) 7,43, 2. Jackson (GBr) 7,48, 3. Balzer (Dui) 7,49. B-finale: 2. Korving 7,69.400 m: 1 .Toledo (Mex) 46,70, 2. Motchebon (Dui) 46,83. 800 m: 1. Kaldowski (Pol) 1.47,23, 2. Schumann (Dui) 1.47,24, 3. Chirchir (Ken) 1.47,63. 1500 m: 1. Mwangi (Ken) 3.45,74, 2. Heinze (Dui) 3.46,07. Pols- hoog: 1. Stolle (Dui) 5,85, 2. Lobinger (Dui) 5,75, Blom 5,40. Motorsport Goes. Indoor motorcross. 80 cc: 1. K. Strijbos (B), 2. J. la Cour, 3. M. Koek, 4. C. van Haut, 5. M. Verboom, 6. L. Widmann, 7. E. van Nielen, 8. T. van Boxtel, 9. G. de Nooyer, 10. R. van Ven. Juniorklasse, fi nale: 1. D. Verhulst, 2. K. van Loon, 3. E. Menue, 4. G. Huisman, 5. H. Kolijn, 6. C. Sentse, 7 M. Jansen, 8. J. Cornelisse, 9. P. de Backer (B), 10. P. Adriaanse. Inter nationale demoklasse: 1. J Remacho (Spa), 2. M. Stallmann, 3. M. Romviel, 4. J. Verburgh (B), 5. M. Hucklebridge (GB), 6. Church, 7. S. Sword (GB), 8. J. Nathan (GB), 9. P. van de Berg, 10. P. Cowshall (GB). Open superklasse: 1. C. Descamps (B), 2. H. Thuys (B), 3. J. Nooten (B), 4. D. van Hoepen, 5. C. Ovaa, 6. F. Blaas, 7. P. de Zeeuw, 8. D. Lunenburg (B), 9. R. Kerk- hove, 10. K. den Hollander. Schaken Wijk aan Zee. Hoogovenstoernooi. Grootmeestergroep A, elfde ronde: Piket (Ned) - Ivantsjoek(Óek) 1-0, Sjirov (Spa) - Reinderman (Ned) 1-0, Kasimdzjanov (Oez) - Topalov (Bul) 1/2-1/2, Sokolov (Bos) - Yermolinsky (VSt) 1-0, Anand (Ina)-Van Wely (Ned) 1-0,Timman (Ned) - Kasparov (Rus) 1/2-1/2, Svidler (Rus) - Kramnik (Rus) 1/2-1/2. Stand: 1. Kaspa- rov81/2 punt, 2. Anand 8,3. Kramnik 7,4. Piket, Sjirov, Sokolov, Svidler 6, 8. Ivantsjoek, Topalov 5 1/2, 10. Timman 5, 11. Kasimdzjanov, Van Wely 4, 13. Yer- molinksy 3 1/2,14. Reinderman 2. Schaatsen Berlijn. Wereldbeker. Vrouwen, 3000 meter: 1. Niemann-Stirnemann (Dui) 4.06,42 (baanrecord), 2. Pechstein IDui) 4.10,06,3. Nemoto (Jap)4.16,27,4.Groe- newold-(Ned) 4.17,21, 5. Rodriguez (VSt) 4.17,53. 6. Zijlstra (Nedl 4.18,99, 7. De Loor (Ned) 4.19,43,16. Wijsman 4.23,77. Stand wereldbeker 3000/5000 meter: 1 Niemann-Stirnemann 240 punten, 2. Pechstein 195, 3. Zijlstra 150, 4. Groene- wold 145, 5. Rodriguez 132, 7. De Jong 97, 8. De Loor 95, 24. Wijsman 22, 26. Thomas 20. Praag. EK kunstrijden. IJsdansen, eind stand: 1. Krylova/Ovsiannikov (Rus) 2,0 punten, 2. Anissina/Peizerat (Fra) 4,0, 3. Lobatsjeva/Averboech (Rus) 6,0, 4. Fus- ar-Poli/Margaglio (Ita) 8,0, 5. Drobiazko- /Vanagas (Lit) 10,0. Skiën Willingen. Wereldbeker schanssprin gen: 1. Kasai (Jap) 266,1 punten 1132,5 124,5 meter), 2. Schmitt (Dui) 265,2 (127,5-1-129 m). 3. Funaki (Jap) 256,8 (127 124), 4. Thoma (Duil 255,5, 5. Widhólzl (Oos) 253,8, 6. Ahonen (Fin) 253,1. WB- stand na negentien wedstrijden: 1 Aho nen 1331 punten, 2. Schmitt 1138, 3. Funaki 1083. Sportprijsvragen Lucky 10. Winnende getallen van vrijdag 29 januari: 1-2-3-4-7-11 -13-18-19-20 - 22 - 28 - 33 - 34 - 40 - 43 - 50 - 59 - 61 - 72. (onder voorbehoud) Tennis Melbourne. Australian Open, 14 miljoen gulden. Mannen, halve finale: Kafelnikov (Rus) - Haas (Dui) 6-3 6-4 7-5. Vrouwen. Dubbelspel, finale: Hingis/Koernikova (Zwi/Rus) - Davenport/Svereva (VSt/W- Ru) 7-5 6-3. Gemengd dubbel, halve fina le: Adams/De Swardt (ZAf) - Ferreira/ Graham (ZAf/VSt) 2-6 6-2 6-1, Mirnyi/S. Williams (WRu/VSt) - Albano/Bollegraf (Arg/Ned) 6-4 6-4. Voetbal België. Competitie: Club Brugge-Ander- lecht 2-0. Stand aan kop: Brugge 22-46, RC Genk 21-44, Lokeren 21-37, Moes- kroen 21-37, Gent 21-37, Anderlecht 21- 35. Frankrijk. Competitie: Bastia - Rennes 0- 1, Bordeaux - Marseille4-1, Monaco-Pa ris SG 2-1. Stand aan kop: Bordeaux 22- 48, Marseille 22-48, Rennes 22-36. Makraska. FC Twente - FC Hrvatski Dra- govoljac(Kro) 0-1 (0-0). Erkelenz. Borussia Mónchengladbach - Roda JC1-1 (1-0). Doelpunt Roda JC:Van der Luer. Volleybal Mannen. Eredivisie: Vrevok - Zwolle 3-1 Zaalvoetbal District Zuid I, eerste klasse: SSV'65 - Hulshof 8-7, Matisse - FC Dauwendaele 3-4, Troy - Biezentrappers 10-0, Jonge pier Sport - Van Bergen 11-3, ZVH/Mor res - Kloetinge 4-4, Verona Boys - De Post 5-5. Stand: ZVH/Morres 15-36, Troy 15- 36, FC Dauwendaele 15-33, Matisse 15- 30. Hulshof 15-19, Verona Boys 15-19, De Post 15-18, Van Bergen 15-14, SSV'6515- 13, Jongepier Sport 15-11, Kloetinge 15- 11, Biezentrappers 15-9. zaterdag Paardensport Springconcours voor veteranen. Klas siek parcours met hindernissen van 80 centimeter. Aanvang 15.30 uur. Manege Grol, Renesse. Organisatie: Schouwse Ruiters. Kees Vermeulen uitgeschakeld WISSENKERKE - Kees Ver meulen is in de derde ronde van het biljarttoernooi De Grote Prijs Regiobank in Wissenkerke uitgeschakeld. De biljarter uit Zierikzee verloor van Jürgen >Iathia(Serooskerke)met40-32 in 24 beurten. De 77-jarige Stoffel Brouwer uit Oostkapelle plaatste zich voor de finale ten koste van Jan Breedijk uit Serooskerke: 40-13 in 16 beurten. In de A-groep was er winst voor de enige vrouwe lijke deelnemer, Sylvia Eckel uit Hans weert. Met een gemiddelde van ruim drie caramboles ver sloeg zij Cees Boone uit Oostka pelle met 50-38. Voor de finale in de A-groep plaatsten zich Gilles Sturm (Serooskerke), Christian Wer- lang (Wissenkerke). Ron Ver burg (Kapelle) en Sylvia Eckel (Hansweert). De finalisten in de B-groep zijn Jozef Sapia (Middelburg), Ronald Sohier (Grijpskerke), Jürgen Mathia (Serooskerke) en Stoffel Brou- wer(Oostkapelle). van onze sportredactie VLISSINGEN - De belangstelling voor de Zeeuwse indoortenniskampioenschap- pen is in de Bl-categorie bij de mannen niet al te groot. Slechts acht deelnemers hebben zich ingeschreven voor de titel strijd, die van 1 tot en met 7 februari in het Goese Sportcentrum Schelde Internatio nal wordt gehouden. De winnaar van de vorige aflevering, Ha rold Schipper, is wel van de partij. De ten nisser van 't Halve Maantje ontmoet vol gens de prognoses Bart Gorthmanns in de eindstrijd. Guillaume Feliksdal staat bij de B2-spelers als favoriet te boek, terwijl MLTC'er Walter de Maar de resterende beschermde positie inneemt. Is de inbreng bij de Bl-mannen mager, de strijd in het Bl-toernooi voor vrouwen belooft daarentegen bijzonder interes sant te worden. Lucienne van de Broek, die nog steeds met een voetblessure kampt, is de enige speelster van naam die ontbreekt. Suzanne van Hartingsveldt voert de rangschikking aan. Marjolein Meulenberg is als tweede geplaatst. Ove rige favorieten zijn Marjan Ganseman en Danneke Bakker. Het totaal aantal deelnemers aan de Zeeuwse titelstrijd bedraagt 418. Er wordt dagelijks van 16.30 tot 23.30 uur getennist. Edwin van Tatenhove: „Het zou mooi zijn als we de stijgende lijn kunnen doortrek ken." foto Dirk-Jan Gjeltema Theo van Tatenhove: „De sfeer in de groep is heel goed. foto Lex de Meester door Natascha Neef

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 23