Nieuwbouw op locatie Alhambra Op zoek naar goede redenen voor een bezoek aan de Peugeot- dealer? Wat dacht u van deze? Burgemeesters op zoek naar beter imago voor politie Justitie zit voortvluchtige op de hielen zeeland 16 Vlissingen positief over plan koopappartementen op plek bioscoop en 'optoppen' flats donderdag 28 januari 1999 door Edith Ramakers VLISSINGEN - De flats op de hoek van de Coosje Busken- straat en de Schutterijstraat in Vlissingen krijgen er drie woon lagen bovenop. Het dagelijkse bestuur van Vlissingen onder steunt het initiatief van de Vlis- singse woningbouwvereniging Basco. Tegelijkertijd met het 'optoppen'. ondergaan de hon derd appartementen een face lift. Daartegenover, op de plaats van de oude bioscoop Alhambra en twee huizen aan de Dam, zul- Inbreker betrapt op heterdaad MIDDELBURG - Een bewoon ster van de Westmede in Middel burg heeft dinsdagmiddag bij thuiskomst een onbekende man bij de achterdeur van haar wo ning aangetroffen. Toen de vrouw die haar woning via de voordeur was binnengegaan, een schreeuw gaf, vluchtte de man de tuin uit. Hij bleek het slot van de poort te hebben geforceerd. De man was nog niet in de woning geweest. Hij is naar schatting 22 jaar oud en heeft een getinte huidkleur. Hij is ongeveer 1.70 meter lang, had een stoppelbaard, zwart kort haar en een puntige neus. Hij droeg een zwart baseball- petje en een zwart jack. Een bewoonster uit de Ca- landstraat in Vlissingen is in de nacht van dinsdag op woensdag gewekt door geluiden in haar woning. Toen ze een schreeuw gaf, hoorde ze de voordeur van haar woning dichtslaan. Uit de woning bleek een portemonnee met daarin geld en foto's te zijn gestolen. Ook in de bibliotheek in Mid delburg is in de nacht van dins dag op woensdag ingebroken. Toen de politie met een perso neelslid na de melding het pand binnenging, hoorden ze glasge rinkel, Drie jonge mannen vluchtten het pand uit.. Ze verdwenen in de richting van het gerechtsgebouw. Het drietal is nog voortvluchtig. De man nen droegen donkerkleurige kleding. Ze hadden het gebouw doorzocht en braakschade aan gericht. Het is nog niet bekend of iets vermist wordt. len 28 koopappartementen ver schijnen. Het college van burgemeester en wethouders heeft beide ont wikkelingen tegelijk in de in spraak gebracht. „Want we wil len de bestemming voor dat kruispunt in een keer behande len", reageert J. Schroevers van de sector Stadsontwikkeling van de gemeente Vlissingen. Basco heeft als eigenaar van de flats de Stichting Experimenten Volkshuisvesting (SEV) geraad pleegd over de bouwtechnische mogelijkheden van het 'optop pen'. B, Baert van Basco ver klaart dat er met lichte materia len gewerkt moet worden. „SEV heeft er ervaring meeDe f unde- ring mag niet verzakken, van daar dat zij ons aanraadde met een soort staalbouw te werken. Baert legt uit dat de zwarte kap pen boven op het appartemen tencomplex in de jaren zeventig waarschijnlijk een bijzondere uitstraling hebben gehad, „maar het complex is nu geda teerd. De gevels worden tegelij kertijd opgeknapt en het is de bedoeling van de balkons een soort serres te maken." Wooncomfort De verbouwing zal hinder geven voor de huidige bewoners. „Daar komen we niet onderuit. Ze hoeven hun woningen niet uit. Maar uiteindelijk zal het wooncomfort gegarandeerd verbeterd worden." Op de bovenste lagen komen zestiennieuwe luxe apparte menten. „Waarschijnlijk wor den de appartementen van de bovenste woonlaag, de enige koopappartementen. De rest Op de plaats van de oude bioscoop Alhambra wil de gemeente Vlissingen 28 nieuwe appartementen laten verrijzen, worden 'opgetopt', hoger gemaakt. De flats ertegenover foto Ruben Oreel. blijft voor de verhuur. In feite bekostigen die nieuwe wonin gen het opknappen van het vol ledige complex." De flats zijn rond 1975 gebouwd en ze zijn het waard om opge knapt te worden, stelt Baert. „Ze zijn veel en veel te jong om te slopen. Daar wil ik zelfs niet aan denken. Het zijn heel gewil de woningen. Er is zelden leeg stand en zeker vanuit de vijfde verdieping kijk je mooi weg over de stad." Schroevers vult aan dat er op de locatie van het Alhambra en twee huizen aan de Dam, de achterzijde, een complex met koopappartementen van maxi maal zes bouwlagen verschijnt. Op de begane vloer zullen res taurantjes en winkeltjes komen. „We willen geen zware functies, die het leefmilieu belasten, ge ven aan deze locaties." Zware functies? „Wij zijn bijvoorbeeld geen voorstanders van een dis co, bowlingbaan of nachtcafé in dat woongebied." Op de begane vloer van de flats aan de overzij - de ziet de gemeente graag win keltjes en zakelijke dienstverle ning ontstaan. Vlissingen heeft toch geen gebrek aan winkel ruimte? In het kemwinkelge- bied is leegstand. „We spreken over hooguit drie nieuwe win kelruimtes. Voor voetgangers wordt de route naar het winkel gebied aantrekkelijker als er een paar leuke etalages komen." ARNHEM - Het openbaar ministerie in Arnhem heeft goede hoop dat een 2 7 - j ari- ge voortvluchtige Vlissinger binnenkort wordt opgepakt. De man, die ervan wordt verdacht begin vorig jaar zijn schizofrene zwager te hebben doodgestoken, ont snapte enkele maanden geleden uit de mi litaire gevangenis Nieuwersluis. Tij dens de behandeling van zijn hoger-be- roepszaak, gisteren bij het Arnhemse ge rechtshof, was hij dan ook niet aanwezig. De procureur-generaal verwacht hem echter binnen korte tij d in de rechtszaal te kunnen presenteren en verzocht het hof daarom om aanhouding van de zaak. „De verdachte is onlangs ergens in Nederland gesignaleerd. Het is vooralsnog echter nog niet gelukt hem op te pakken", aldus de aanklager. Per ongeluk De advocaat van de verdachte, mr. Knoes- ter, acht het van groot belang dat de man voor het hof verschijnt. „Het is belangrijk dat hij zelf zijn verhaal komt vertellen. Ik geloof hem en misschien kan hij u ook overtuigen." Bij de rechtbank verldaarde de Vlissinger vorig jaar juli dat hij per on geluk zijn zwager zou hebben gedood. Tij dens een ruzie zou het slachtoffer in zijn keukenmes zijn gelopen. De rechtbank veroordeelde hem niettemin wegens doodslag tot een gevangenisstraf van vier jaar. Op 19 mei wordt de strafzaak voortgezet, zo besloot het hof uiteindelijk. APA De visie ligt ter inzage in het stadhuis bij de sector Stadsont wikkeling. Schriftelijke reac ties kunnen tot 24 februari inge diend worden. Vrouw beroofd van schoudertas MIDDELBURG - Een 69-jarige vrouw uit Zoetermeer is dins dagavond op de Hooge Geere in Middelburg beroofd van haar schoudertas. Daarin zaten on der meer geld, waardepapieren en diverse abonnementen. De tas werd weggegrist door een onbekende jongen die te voet was. Het slachtoffer wandelde op dat moment met een 89-jari- ge vrouw uit Middelburg. Deze vrouw had een wandelstok bij zich. Het slachtoffer heeft de jongen nog even met de wandel stok achtervolgd, maar hij ont kwam in de richting van de Kor te Geere. De jongen is naar schatting 1.70 meter lang en droeg een opvallende witte wol len muts en een lichtkleurige jas. door Jacques Cats MIDDELBURG - Het imago van de politie Zeeland komt voor een poetsbeurt in aanmer king. Het regionaal college van Zeeuwse burgemeesters laat zich vandaag en morgen tijdens een studiebijeenkomst voor lichten over de mogelijkheden om de beeldvorming van de po litie in positieve richting bij te stellen. De burgemeesters doen erg ge heimzinnig over de vraag wat er nu precies moet worden verbe terd aan het imago. Ze zijn voor twee dagen 'de hei op gegaan' om, zonder besluiten te nemen, met elkaar van gedachten te wisselen. Het centrale onder werp is het functioneren van de regiopolitie Zeeland en van de bestuurlijke organen in hun re latie tot de politie. Het regionaal college zal zich in Terneuzen bezighouden met de resultaten van het onlangs uit gevoerde kwaliteitsonderzoek van het Zeeuwse politiekorps. Dat bracht een gapende kloof tussen leidinggevenden en de medewerkers aan het licht. Ook op het communicatieve vlak blijkt er nogal wat loos te zijn. De burgemeesters beraden zich verder over de aanstelling van een functionaris die de driehoek van openbaar bestuur, politie en justitie moet adviseren bij poli tieke, bestuurlijke en maat schappelijke ontwikkelingen. Districten Een punt van discussie blijft de meer op wijkzorg aangepaste organisatiestructuur. Er be staan bij de korpsbeheerder en korpsleiding gedachten om op termijn af te zien van de huidige indeling in districten. Die ver oorzaakt op de kleine Zeeuwse schaal te veel versnippering en staat efficiënt werken in de weg. De Zeeuwse burgemeesters denken daar verschillend over. Er bestaat ook geen eensluidend oordeel over de verdeling van het aantal agenten. Burgemees ter J. van der Doef van Vlissin gen heeft onlangs geopperd om de medewerkers anders te ver delen. Vlissingen heeft naar zijn mening te weinig agenten toe bedeeld gekregen, terwijl Schouwen buiten toeristisch drukke tijden tamelijk ruim in het jasje komt te zitten. Wellicht komt ook de kwestif van de opvolging van plaatsver. vangend korpschef L. Schulle aan de orde. Schuller zette ii december wegens gevorderd) leeftijd een punt achter zijnlan, geloopbaan. Het Zeeuwse korps kampt leidinggevend niveau nog andere perikelen: het naai Zeeuws-Vlaanderen overge. plaatste hoofd van de georgant^ seerde misdaadbestrijding J den Rooijen is langdurig me| ziekteverlof. K. De Vos neemtd *u districtsleiding waar. Van De; Pe Rooijen is bekend dat hij nid stond te juichen toen korpschd A A Smeels besloot tot een stoa lendans van de zittende com 8 missarissen. De plaats van De 10 Rooijen werd in Middelburg in genomen door de vroegere dis trictschef Zeeuws-Vlaanderef®' F. Goudswaard. Inloopavonden bij Home Start VLISSINGEN - Home-Stad een project van Scoop en Hunia nitas, is op zoek naar ervaro1,0 ouders die andere ouders willei helpen bij het opvoeden vai kinderen. Hiervoor houdt Home-Sta; 'u volgende week inloop-avonds in Vlissingen en Middelhui; Vrijwilligers en en andere geïne.' teresseerden kunnen tusse 19.00 en 21.00 uur binnenlope |el bij Home Start aan de Sings!01 370 in Vlissingen (opdonderda 4 februari) of in Middelburg a< de Kinderdijk 76 (op maandag februari). VROUWENPOLDER Vogelexcursie - De KNNV-af |r' deling Walcheren houdt zate;ïn dag 30 januari een vogelexcur sie in Vrouwenpolder. Onder lei ding van Ralf Joosse worde met verrekijker of telescoop vo gels op Noord-Beveland e Schouwen-Duiveland bekekei Er wordt om 13.00 uur vertrok ken vanaf het parkeerterrein bi Resto Vrouwenpolder op Veerse Gatdam. ITet is mogeli om telescopen te lenen voor excursie. Hiervoor moet contai op worden genomen met Ra Joosse, telefoonnummer 0111 463065. Peugeot 206 vanaf nlg 23.300,-/eur 10.573,08 Vooruitstrevend design, sublieme wegligging, ongekend comfort, optimale veiligheidsvoorzieningen en een bijzondere prijs. De Peugeot 206, één van de goede redenen voor een bezoek aan de Peugeot-dealer. De belangstelling voor de nieuwe 206 is enorm, hierdoor kan de levertijd van sommige uitvoeringen wat langer zijn dan u van ons gewend bent. Maar de Peugeot-dealer heeft voor u nog meer redenen om langs te komen: wat dacht u van de Peugeot 106, 306 of de 406. En als u er dan toch bent, kunt u direct infor meren naar de vele interessante aanbiedingen. Je voelt je pas echt lekkerder na een bezoek aan de Peugeot-dealer. JE VOELT JE LEKKERDER IN EEN PEUGEOT. PEUGEOT GENOEMDE PRIJS IS INCL BTW EN BPM. EXCL KOSTEN RIJKLAAR MAKEN,VERWIJDERINGSBIJDRAGE EN LEGES. AFGEBEELD DE 206 XT. WIJZIGINGEN VOORBEHOUDEN. GOES, P.T.A. Goes B.V., Westhavendijk 148, (0113) 22 06 20 HULST, Autobedrijf van de Voorde v.o.f., Steensedijk 108, (0114) 31 28 78 OOSTBURG, Autobedrijf Van den Bosse, Industrieweg 19, (0117) 45 29 96 TERNEUZEN, Garage Andre Dees, Mr. F.J. Haarmanweg 21, (0115) 61 20 35 VLISSINGEN, Autom.bedrijf Dijkwel Vlissingen B.V., Pres. Rooseveltlaan 745, (0118) 41 20 08 ZIERIKZEE, Autom.bedrijf De Nobelpoort B.V., Oudeweg 2-6, (0111) 41 44 53.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 16