William Verstraeten geeft schilderij nieuwe impuls PZC 22 Films in Vlaanderen 27 januari fc/m 2 februari I n Oe kabinetten van de Vleeshal in Middelburg is tot en met 7 maart werk te zien van Guido Lip pens. Sophie Tottie en Jaap Kroneman. De ex positieruimte is geopend van dinsdag toten met zondag van 13.00tot 17.00 uur. Eveneens tot en met 7 maart exposeert Tobias Rehbergerzijn installatie rondom het muziek stuk Nightprowler in de Vleeshal in Middel burg. De installatie is te bezichtigen van dins dag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. In ghlin Middelburg is een expositie te zien van Willem Goedegebure. getiteld 'de eilanden'. De tentoonstel li ng is te bezichtigen tot en met 7 maart De openingstijden zijn dagelijks, behal ve maandag, van 13.00 tot 17.00 uur, vanaf 2 fe bruari op afspraak of aanbellen. Carmen Milhous (gobelins en zijde-schilderij- enl enEdvan Haren ihouten sculpturen) expo seren van 28 januari tot en met 4 maart in Gale rie 't Haentje te paart in Middelburg. De galerie is donderdag- zaterdag- en zondagmiddag ge opend van 14.00 tot 16.00 uur en na telefoni sche afspraak. Mevrouw T. Seij-van Kampen uit Kloosterzan- de exposeert in de bibliotheek van Klooster- zande poppetjes en figuurtjes van fimoklei. De expositie is tot en met 30 januari te zien tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Drie Belgische kunstenaars. Hans Eneman, Matthieu Lobelle en Jan Verhaeghe. expose ren toten met 20februari hun installatie Ob struct n venstersCaesuur in de Lange Noord- straat in Middelburg. Schilder fotograaf Bode Jong exposeert schil de i len en etsen btj Brooymans& van de Gruij- ter wonen diezijn. De expositie is toten met 1 april te bezichtigen tijdens de openingsuren van de winkel- In de Mollegangen in Bergen op Zoom is van 29 januari tot 22 februari een vastenavondten toonstelling te zien waar zo'n 25 kunstenaars aan meewerkten Alle disciplines, aquarellen, pastels, olieverven, acryllages, fotowerken en marmertechnieken komen aan bod, In de kel der is de beelden-tentoonstellingeen beeld van een dweil' te bezichtigen De galerie is ge opend op vrijdag van 10.00 tot 21.00 uur, zater dag van lO.OOtot 17.00üurenzondag van 14.00 tot 17 00 uur Antwerpen Museum voor Hedendaagse Kunst; tot 28 maart - Rombouts-Droste. Kunstenaarsduo dat zich bezig houdt met taal Scheepvaartmuseum Steen: tot november - Schatten uit de reserve, waaronder scheeps modellen van de Boelwerf Koninklijk Museum voor Schone Kunsten; tot 31 januari - Fascinerende facetten van Vlaande ren. Arenbergschouwburg: tot 30 januari - B'nai B 'rith - Joodse kunstenaars in het Vlaamsecultu- rele leven. Gent Bijloke Museum: permanent - Schatkamer van sacrale kunst Museum voor Schone Kunsten- tot 31 januari - James Ensor. etsen. Stedelijk Museum voor Actuele Kunst; tot 6fe bruari - This Book; like a Book Museum voor Sierkunst: 28 februari - Op mens en maat. tweede trfénale voor vormgeving. Museum voor Schone Kunsten; tot 14 maart - De Vrienden van Scribe. Vlaamse en Europese Kunst rond 1900. Gele Zaal- tot 19 maan - 'Gelieve niet op het Kunstgras te lopen', installatie van Ignace Van Ingelgom. Brugge Huis der Kunsten: tot 28 februari - Alex Flett (Schotland). De Bond. Bogardenkapel, Federale Verzeke ring en Stadsarchief: tot 7 februari -@rt Words, Works -18 taal-beeldkunstenaars uit België. Nederland, USA en UK. Mey's Art Gallery: tot 15 februari - Groepsten toonstelling met werken van Lucebert, Acch iar- di, Blomme. Labisse en anderen. Eeklo De Media: tot 3februan - Ghanese Kunst van de tweeling Samuel en Sampson Atta Saow. Sïnt-IVï klaas Zwijgershoek en Cipierage tot 7 maart - Gra fiek. GiovanniBatrista Piranesi, Italië. VictorRa- mirez. Chili, collectie stad Sini-Niklaas en de Jonge Wase Grafici Cnristophe Meul, Juanrta Van der Meulen en Wim De Blende. woensdag 27 januari 1999 De schilderkunst heeft zich lang uitsluitend gericht op het verbeelden van waarnemingen of fantasieën. In de 20e eeuw kwam daar de abstractie bij. Kleur en vorm werden puur gebruikt als uitdrukking van een idee, ervaring of gevoel. In de jaren '70 onderzochten schilders of er ook sprake kon zijn van schilderijen zonder betekenis: „Je ziet waf je ziet", zei Frank Stella in die tijd over zijn werk waarin kleur, vorm en lijn niets anders beoogden dan een vlak zichtbaar maken. 'Eastern Wall Paintings' noemt William Verstraeten de drie schilderijen die het Zeeuws Museum presenteert in de entree van het Sta ten- complex in Middelburg. Het gaat in twee gevallen om doe ken waarvan de gebruikelijke beeldzijde niet zichtbaar is. In plaats daarvan zie je het spieraam en de achterkant van het linnen dat er op is gespan nen. Een van de schilderijen toont een herkenbare voor stelling: door schering en in slag van het linnen heen sche mert de oranje beeltenis van een 'Koningsvlinder' tegen een blauwe lucht die doorsne den wordt door enkele blade ren. Het doek is 1995 geda teerd en sluit aan bij een serie doeken die Verstraeten in 1996 in de inmiddels opgeheven ex positieruimte Molenwater 23 presenteerde. Verstraeten zelf noemt de voorstelling een 'soort nabeeld'. door Nico Out Stella toonde het schilderij als een tweedimensionaal object. Net als zijn collega's in de Mi nimal-art dat met ruimtelijk werk deden zocht hij naar de meest pure vorm van kunst. Er bleef niet veel over en dus kwam er een reactie. Zelfs van Stella, die later decoratieve composities maakte en ex pressieve reliëfs produceerde. Impulsen De Europese wilde schilder kunst uit de jaren '80 zocht het ook weer in de inhoud van het schilderij. Maar daarnaast kregen sculptuur en het ge bruik van allerlei materialen in installaties nieuwe impul sen. Het herdefiniëren van kunst bleef voor veel kunste naars echter een belangrijk doel. Ook voor Wiliam Ver straeten (1951) uit Middel burg, die tot 1991 vaak foto grafie als medium gebruikte en zich sinds 1991 toe heeft ge legd op de schilderkunst. In zijn fotografisch werk mani puleerde Verstraeten het beeld door tijdens het afdrukken de hoek te veranderen waarmee het negatief werd geprojec teerd. Je zou kunnen zeggen dat hij zo de kern van wat foto grafie is zichtbaar maakte: het projecteren van een via een lens vastgelegd beeld. Ik heb het werk van Verstraeten al tijd opgevat als een aanzet tot scherp en bewust waarnemen; als het doorgronden van het medium en zijn betekenis. In dat opzicht is zijn werk te ver gelijken met de bijna weten schappelijke houding van de minimal kunstenaars. William Verstraeten, Eastern Wall Painting, (Koningsvlinder), 1995. Interpretatie Er zijn allerlei interpretaties mogelijk. Uiteindelijk is het vlak dat nu de achterkant is geworden, afgedekt met een witte laag'. Dat roept onder meer de vraag op naar het. ont staansproces van het schilde rij, maar meer nog naar de aard van zo'n beeld. Wat bete kent het? 'Iedereen maakt al tijd onderscheid tussen inner lijk en uiterlijk, maar volgens mij bestaat dat niet'. Dus zou een schilderij volgens Ver straeten zowel zijn wat het is als kunnen verwijzen naar een buiten het doek en de voorstel ling aanwezige werkelijkheid. In dat opzicht brengt hij niets nieuws, maar hij stelt wel William Verstraeten, Western Wall Painting (Tayuan), 1998. scherp wat een schilderij is. In de 'Koningsvlinder' speelt de vlinder en hoofdrol: als kwets baar symbool van de tijdelijk heid van leven. Maar het kan ook om de soort gaan, die wel licht bedreigd wordt. En om de ongrijpbaarheid van het beeld, dat als-het ware opge sloten is tussen wand en doek Het is vastgelegd en kan niet ontsnappen. Is juist het tonen van de achterkant van het schilderlinnen niet een aanzet tot het anders bekijken van de werkelijkheid: zowel die van het voorgestelde als de drager van de voorstelling zelf? Dat sluit dan naadloos aan bij de althans door mij opgepakte in tentie van het scherp waarne men en daarop reflecteren. Plaats Het andere doek is door elkaar kruisende latten in vieren ver deeld. Door de mazen van het linnen is nu alleen kleur te zien: boven blauw en rood, on der crème en wit. Een voorstel ling ontbreekt, net als in een andere serie werken uit 1996. Die bestaat uit monochrome doeken op aluminium frames met een formaat van twee bij drie meter. Opvallend is dat af- hankelijk van de plaats waai de schilderijen hangen, som mige spielatten buiten het ka der uitsteken. Ze 'dragen' het frame of zetten het vast tussen twee punten. De ruimtelijk heid die de kleur opwekt wordt te niet gedaan door het omgekeerde doek. Je kunt door de materiële aanwezig heid van het frame immers niet wegdromen in de kleur. Maar het meest opvallende is de aandacht voor de plaats van het schilderij. Op een tentoon stelling in de Watertoren was een van de doeken verticaal tussen een pilaar en een wand vastgezet, terwijl het in Metro S door drie uitstekende spie- latten werd gedragen. Dat brengt me op de titel 'Eas tern' en 'Western Wall Pain tings'. Die houdt verband met de in publicaties van Verstrae ten vermelde plaatsbepaling van Middelburg: 51'30" Noor derbreedte en met de eveneens daarin genoemde snelheid waarmee de aarde om haar as draait. Door een schilderij op een 'westelijke' of 'oostelijke' wand te hangen, draait het schilderij mee met de aarde. Nu is ook de keuze voor het door het linnen heen laten sij pelen van de verf duidelijk Die verwij st naar de kracht die de draaiing van de aarde met zich mee brengt. Zo maakt Verstraeten je niet alleen be wust van je positie, maar plaatst hij die tevens in een breder verband. Parallel daar aan loopt het besef dat 'Een schilderij alleen maar kan functioneren, een plaats kan verwerven als het op een be paalde manier op aarde wordt gezet'. Zo geeft Verstraeten met ogenschijnlijk formele middelen zijn werk een meta fysische dimensie. Omkering Er hangt in het Abdijcomplex nog een derde doek. Dat wijkt af van de andere twee. Ook hier is de beeldzijde niet zicht baar, maar het frame is bedekt met linnen dat naar achteren geduwd lijkt. Dat wordt bena drukt door een witte streep die verticaal een licht- en een donkergrijs vlak van elkaar scheidt. Twee spielatten geven het linnen reliëf. In feite keert Verstraeten het eerder be schreven procédé om. De kracht die de draaiing van de aarde met zich meebrengt, drukt hier het doek naar ach teren. Daarnaast is de compo sitie in al zijn eenvoud boei end, met name door de spanning tussen illusie en de realiteit. De diepte kan op het eerste gezicht schilderkunstig zijn opgeroepen, maar is in tweede instantie concreet. In dit werk is door de witte rand en de witte verticale baan bo vendien een verwijzing opge nomen naar een raam, waar je doorheen kijkt. Dat was het ooit uitgangspunt van alle ver beeldende schilderkunst. De schilderijen van William Verstraeten vragen om nauw keurig beschouwen. Dat wordt beloond met gewaar wordingen die mij als toe schouwer betreffen én die be trekking hebben op de plaats en aard van de schilderkunst. Daarmee voegt zijn werk iets wezenlijks toe aan het verhaal van de kunst. Hij breidt het gezichtsveld uit en definieert het fenomeen schilderij op een persoonlijke wijze. In zijn geval zou je dat vernieuwing kunnen noemen. Niet door verarmen, zoals bij de kunst uit de sfeer van de mi nimal art, maar door verrij ken. William Verstraeten. Drie door het Zeeuws Museum aangekochte schilderijen. Entree Statencomplex. Open tijdens vergaderin gen van Provinciale Sta ten, van lO.OOtot 16.00uur op de Open Dag, 20 februa ri a.s. en op afspraak 0118-631438. Woensdag Antwerpen Bourlaschouwburg - 19.00 uur: Fran- ciska van Frank Wedekind door HetTo- neelhuis. 't Klein Raamteater - 20.00 uur: Le Vieil homme rangé met Roger van Kerpel en Katrien De Becker. Monty - 20.30 uur: Repertoire door Maatschappij Discordia. Arenbergschouwburg - 20.15 uur: Els de Schepper met 'De Witte Negerin'. Fakkeltheater Rode zaai) - 20.75 uur: Sterke verhalen IK.N.T.I. Stadsschouwburg - 20.00 uur Les Mi- sérables. musical door het Koninklijk Ballet van Vlaanderen Vlaamse Opera - 19.30 uur: Lulu, opera m drie akten door het Symfonisch Or kest en Koor van de Vlaamse Opera. Koningin Elisabethzaal - 20.00uur:The Phantasy Musical Gala, musicalshow met hoogtepunten uit Walt Disney 's Broadway en filmsuccessen. Vlaamse Opera - 12.30-13.30 uur: Lunchconcert door het Rachmaninov pianotrio, Desingel - 20.00 uur: Concert door het Hagen Kwartet. Stadsschouwburg (Het Paleis) - 15.00 uur. Zippo, door Theater Froe Froe, poppentheater vanaf 5 jaar. Gent De Kopergieterij. 10.00 uur: Het Tuin tje, jeugdtheater door Bronks Sint Pietersabdij, 14.00 uur. Kunst- en Antiekbeurs Vlaanderen Ros Qeyaerd. 14.30 uur De Staf van Moesteraf, poppentheater door Pedro- lino en net Gentse Pierke. Vooruit,20.00uur Eros en de Eenzame Man, toneel door Het Toneelhuis. Minardschouwburg, 20.00 uur. Pereira Verklaart, toneel door Produktie de Tijd. Vlaamse Opera, 20.00 uur: Just Before, dansvoorstelling van Anne Teresa de Keersmaeker en Rosas. Anadolu, 20.00 uur: Yarkin, slagwerk concert van Turkse muziek. Rode Pomp, 20.30 uur: Pianorecital, door Antonio Eduardo Santos ^Zuid- Amerikaans Kamermuziekfestival) Vooruit22.00 uur. Greetings from Mercury, jazzconcert door Jeroen Van Herzeele. Brugge De Versteende Nacht, 21.00 uur Jazz concert. Sint-Niklaas Stadsschouwburg20.00 uur: De Bur germansbruiloft, toneel door de Nieu we Paardenkathedraal. Donderdag Antwerpen Arenbergschouwburg - 20.30 uur:Leo pold den Twiede, van Frans de Peuter met Erik Goris en Mil Lenders. Bourlaschouwburg - 19.00 uur: Fran- ciska van Frank Wedekind doorHetTo- neelhuis. Echt Antwaarps Teater - 20.15 uur: Feesten gelijk de beesten door het Echt Antwaarps Teater. 't Klein Raamteater -13.30 en 20.00uur: Le Vieil homme rangé met Roger van Kerpel en Katrien De Becker. Theater Het Klokhuis - 20.30 uur: Pas de deux van Hugo Claus met Fran Maas, Anita Koninckxen Knarf van Pellecom. Multatuli Ca fe-Th eater - 20.30 uur Poli tiek Gespierd, komedie. De Zwarte Komedie-Grote Zaal - 21.00 uur De Klokkenfluiter van de Notre Dame. Ik noem X2, gevoelige komedie rond het Dutroux- en post-Dutroux- tïjdperk. Arenbergschouwburg - 20.15 uur: Els de Schepper met'De Witte Negerin'. Fakkeltheater (Rode zaal- 20.15 uur: Sterke verhalen (K.N.T.). Stadsschouwburg - 20.00 uur: Les Mi- sérables, musical. Wereldculturencentrum Zuiderpers- huis - 20.30 uur: Concert door Los Acti- vos, jong geweld uit de straten van Granada. Gent Sint-Pietersabdij, 14.00 uur. Kunst- en Antiekbeurs Vlaanderen. Arcatheater, 20.00 uur: La Musica II, to neel door Area. Minardschouwburg, 20.00 uur Pereira Verklaart, toneel door Produktie de Tijd. Teater Tmnenpot, 20.00 uur: De Held, cabaret door Geert Hautekiet. Vlaamse Opera, 20.00 uur: Just Before, dansvoorsterlling van Anne Teresa de Keersmaeker en Rosas. Bijloke, 20.00 uur: II Fondamento, con cert met muziek van Telemann en Bach. Gele Zaal, 20.30 uur. Concert door Het Rachmaninov Trio De Rode Pomp, 20.30 uur: Concert door Het Spectra Ensemble (4e Zuid- Amerikaans Kamermuziekfestival). Vooruit, 22.00 uur: Groupe Reda Dou- maz, concert van Algerijnse muziek. Brugge De Biekorf, 20.00 uur: Mohamed Sal- mawi, literaire avond over Arabische en Egyptische Literatuur. Dendermonde Belgica Theater, 20.30 uur Eros en de Eenzame Man, toneel door Het Toneel huis. Sint-Niklaas De Spiegel, 21.00 uur Rencontres au Sahel, jazzconcert door Foofanga. Vrijdag Antwerpen Arenbergschouwburg - 20.30 uur:Leo pold den Twiede, van Frans de Peuter met Erik Goris en Mil Lenders. Bourlaschouwburg - 19.00 uur: Fran- ciska van Frank Wedekind door Het To neelhuis.. Echt Antwaarps Teater - 20.15 uur: Feesten gelijk de beesten door het Echt Antwaarps Teater. ZaalEligo - 20.30 uuriDe vrouw van het meer door OSEA. 'f Klein Raamteater - 20.00 uur Le Vieil homme rangé met Roger van Kerpel en Katrien De Becker. Theater Het Klokhuis-20.30uur:Pas de deux van Hugo Claus met Fran Maas, Anita Koninckxen Knarf van Pellecom. Monty - 20 30 uur Dickicht door 't Bar re Land. Multatuli Cafe-Theater-20.30 uur.PoW- tiek Gespierd, dolle komedie. Noordteater - 20.30 uur Veronica's ka mer, thriller met Mopique Truyens, Maurits Marain en Els De Peuter, Seeftheater - 20.30 uur: De Buitenwip pers, theater. Internationaal Zeemanshuis - 20.00 uur: De rat van 't Sint-Andries door Theatergroep Authentiek Antwerpen. De Zwarte Komedie-Grote Zaal -21.00 uur: De Klokkenfluiter van de Notre Dame. Ik noem X2, gevoelige komedie rond het Dutroux- en post-Dutroux- tijdperk. Arenbergschouwburg - 20.15 uur: Els de Schepper met'De Witte Negerin'. Fakkeltheater (Rode zaal) - 20.15 uur: Sterke verhalen (K.N.T.). Stadsschouwburg - 20.00 uur: Les Mi- sërables, musical. Kolveniershof - 12.40 uur. Middagcon cert door Jan van Weyenberg, viool en Noriko Murai, piano. Desingel - 20.00 uur Concert door het vocaal en instrumentaal ensemble Cantus Cölln Wereldculturencentrum Zuiderpers- huis - 20.30 uur. Concert door Lobi Tra ore (Mali) en Vincent Bucher Trio (Frankrijk). Koningin Elisabethzaal - 20.00 uur Frans Bauer live in concert. Gent Sint-Pietersabdij, 14.00 uur Kunst- en Antiekbeurs Vlaanderen. Minardschouwburg, 20.00 uur. Pereira Verklaart, toneel door Produktie de Tijd. Arcatheater, 20.00 uur: La Musica II, to neel door Area Theater Tinnenpot, 20.00 uurDie ge valle soldaat, Zuid-Afrikaans toneel door Freddie Philander. Vooruit, 20.00 uur: No beauty for me there where human life is rare, part two, toneel door Needcompany. Teater Krakeel, 20.15 uur: Caligula, to neel naar een stuk van Albert Camus door Krakeel. Vlaamse Opera, 12.30 uur: Lunchcon cert, met muziek van Chopin en Tsjerepnin. Vlaamse Opera, 20.00 uur: Just Before, dansvoorstelling van Anne Teresa de Keersmaeker en Rosas. Rode Pomp, 20.30 uur: Strijkkwartet Musica, concert (4e Zuid-Amerika Ka mermuziekfestival) Gele Zaal, 20.30 uur: Marta Sebestyén en Muzsikas, concert van Transsyl- vaans-Joods Volksliederen. Lazy River Jazz Club, 21.00 uur: New Planet Jazz Band, jazzconcert. Intercultureel Ontmoetingscen trum, 21.30 uur: Melih Duygulu,concert van Turkse muziek. Brugge De Zolder, 20.00 uur: Bloedbruiloft, to neel door De Zolder. Immaculata Instituut, 20.30 uur: De Ca- raibische Zee, toneel door De Coulisse. Stadsschouwburg, 20.00 uur: Les Mu- siciens du Nile, concert. Jos. Ryelandtzaal, 20.00 uur: II Fonda mento, concert met muziek van Tele mann en Bach. De Werf, 20.30 uur: Rencontres au Sa- hel, jazzconcert door Foofango. The Duke, 21.00 uur: Jazz-concert Sint-Niklaas Salons voor Schone Kunsten, 20.00 uur: Franse Romantiek, concert door Arcane met muziek van Saint-Saens en Roussel. Cultureel Centrum, 14.00 en 20,00 uur: Oblio of Blijven Kussen 7, dansvoor stelling door RAZ. Hamme Cultureel Centrum, 20.15 uur: Ontoe reikend Adres, toneel door het Raam- theater. Temse Roxy, 20,30 uur. Strong, concert door Barbara Dex. Eeklo De Media, 21.00 uur: Flow, jazzconcert. Zaterdag Antwerpen Arenbergschouwburg - 20.30 uur: Leo pold den Twiede, van Frans de Peuter met Erik Goris en Mil Lenders. Bourlaschouwburg - 19.00 uur: Fran- ciska van Frank Wedekind door HetTo- neelhuis. Echt Antwaarps Teater- 18.30 en 22 00 uur- Feesten gelijk de beesten door het Echt Antwaarps Teater ZaalEligo - 20.30 uurDe vrouw van het meer door OSEA. 't Klein Raamteater - 20.00 uur: Le Vieil homme rangé met Roger van Kerpel en Katrien De Becker. Theater Het Klokhuis - 20.30 uur: Pas de deux van Hugo Claus met Fran Maas, Anita Koninckx en Knarf van Pellecom. Monty - 20.30 uur: Dickicht door 't Bar re Land. Multatuli Cafe-Theater-20.30 uur;Poli tiek Gespierd, dolle komedie. Noordteater - 20.30 uur Veronica's ka mer, thriller met Monique Truyens. Maurits Marain en Els De Peuter Seeftheater - 20.30 uur: De Buitenwip pers, theater. Internationaal Zeemanshuis - 20.00 uur: De rat van 't Sint-Andries door Theatergroep Authentiek Antwerpen. De Zwarte Komedie-Grote Zaal -21.00 uur: De Klokkenfluiter van de Notre Dame. Ik noem X2, komedie rond het Dutroux- en post-Dutroux-tijdperk. Arenbergschouwburg - 20.15 uur: Els de Schepper met'De Witte Negerin'. Fakkeltheater (Rode zaal) - 20.15 uur: Sterke verhalen (K.N.T Stadsschouwburg -14 00 en 20.00 uur: Les Misérables, musical door het Ko ninklijk Ballet van Vlaanderen. Vlaamse Opera - 19.30 uur: Lulu, opera in drie akten door het Symfonisch Or kest en Koor van de Vlaamse Opera- Wereldculturencentrum Zuiderpers- huis - 20.30 uur: Concert door het Vinnitse blaasorkest, Joodse muziek uit de Oekraïne. Stadsschouwburg (Het PaleisI - 15.00 uur: Zippo, door Theater Froe Froe, poppentheater vanaf 5 jaar. Stadsschouwburg IHet Paleis) - 1 T.00 uur: Paleis Palees, Lutgarde Pairon vertelt voor iedereen vanaf 6 jaar. Gent Sint-Pietersabdij, 14.00 uurKunst- en Antiekbeurs Vlaanderen.NTG-2, 20.00 uur: Eindelijk afgelopen- tellen tot dui zend, toneel door NTG. Minardschouwburg, 20.00 uur: Pereira Verklaart, toneel door Produktie De Tijd. Arcatheater, 20.00 uur:La Musica II, to neel door Area. Vooruit, 20.00 uur. No beauty for me there where human life is rare, part two, toneel door Needcompany. Theater Krakeel, 20.15 uur. Caligula, toneel door Krakeel naar een tekst van Albert Camus. De Kopergieterij, 20.00 uur: Riesen- welle, dansvoorstelling door Ives Thuwis en Emilie Sterkenburgh. Fnac, 14.00 uur:Patrick Riguelle en Jan Hautekiet, miniconcert De Bijloke, 20.00 uur: Tijl Uilenspiegel, concert door het Vlaams Omroepor kest. Democrazy. 20.00 uur: Black Pig Libe ration Front, concert. Rode Pomp, 20.30 uur. Paulo Guïma- raes Alvares, pianorecital (4e Zuid- Amerika Kamermuziekfestivai). Coconut, 21.00 uur: Sammy Pimington en the New Planet Jazzband, jazzcon cert. Brugge De Zolder, 20.00 uur: Bloedbruiloft, to neel door De Zolder. De Werf, 20.30 uur: Trioloog, toneel door Blauw Vier. Immaculata Instituut, 20.30 uur: De Ca- raïbische Zee, toneel door De Coulisse. De Dijk, 20.30 uur: Vuile Handen, to neel door De Rovers. St.Trudoabdij, Male, 20.00 uur: Bea trijs, verteltheater door Tine Ruys- schaert. Stadsschouwburg, 20.00 uur: Monte verdi Madrigali, muziektheater door Transparant en de Nationale Reisope ra. De Valkaart, 20.15 uur De Dromedaris, concert door Frank Boeijen en zijn band. Dendermonde Belgica, 20.30 uur: It's Showtime, ca baret door Kamagurka en Herr Seele. Waasmunster Hoogendonck, 20,00 uur: Infern, con cert door OtlaVogala van Arataisch-An- dalusische muziek; Zondag Antwerpen Echt Antwaarps Teater - 15 00 uur: Feesten gelijk de beesten door het Echt Antwaarps Teater. ZaalEligo-15.00uur De vrouw van het meer door OSEA. Noordteater-15.00 uur. Veronica's ka mer, thriller met Monique Truyens, Maurits Marain en Els De Peuter. Stadsschouwburg - 15.00 uur: Les Mi sérables. musical Koningin Elisabethzaal - 16 00 uur: Concert Zauber der Operette, operet teconcert met het Koor van de Vlaamse Omroep en het Koninklijk Filharmo nisch Orkest van Vlaanderen, Bourlaschouwburg - 15.00 uur: Con cert door het Koninklijk Filharmonisch Orkest van Vlaanderen, Museum Rubenshuis - 15.00 uur: Con cert door het Egidius-kwartet. Theater Het Appeltje - 15.00 uur: Zaha- va Seewald zingt, jiddische arbeidslie deren met Martin Weinberg, accorde on en Walter Poppeliers, contrabas. Stadsschouwburg (Het Paleis) - 15.00 uur: Zippo, door Theater Froe Froe, poppentheater vanaf 5 jaar. Stadsschouwburg (Het Paleis) - 11.00 uur: Paleis Palees, Lutgarde Pairon vertelt voor iedereen vanaf 6 jaar. Gent Sint-Pietersabdij, 14.00 uur: Kunst- en Antiekbeurs Vlaanderen. Poppentoneel Festival, 14.30 uur: Pino- kkio, poppentheater. Teater Krakeel, 15.00 uur: Caligula, to neel door Krakeel. NTG-215.00 uur: Eindelijk afgelopen - tellen tot duizend, toneel door NTG Theater Tinnenpot, 20.00 uur: Een Nacht in Johannesburg, Zuid-Afri- kaanstoneel van Mare Lensly. De Rode Pomp. 11.00 uur: Ilse Desut- ter, pianoconcert (4e Zuid-Amerika Ka mermuziekfestival) Opatuur. 20.00 uur: Jazzoncert, door I Hans Van Oost, gitaar, Bart Defoort, sax en Piet Verbist, contrabas. Rode Pomp, 20.30 uur: Ensemble Car- I ré, concert (4e Zuid-Amerika Kamer- muziekfestival). Brugge Holiday Inn Crowne Plaza. 11.00 u Johan Verminnen, theaterconcert Stadsschouwburg, 20.15 uur: Will Tu- ra, theatershow. De Valkaart, 20.15 uur: De Dromedaris, concert door Frank Boeijen. Beveren Ter Vesten, 15.00 uur: Zouff muziek theater door Les Argonautes. Dendermonde Steenpoort, 11.00 uur: Trio Dor, con cert van Amerikaans-joodse klezmer- muziek. Eeklo De Herbakker, 15.00 uur: Drie koningen in Patagonië, muziektheater door het Alibi Collectief. Maandag Brugge Theater De Korre, Cactusclub en Cinne- ma Lumiere. 20.30 uur: Maandag van de Republiek, mini-concerten, mini- voorstellingen, try-outs. Dinsdag Antwerpen Stadsschouwburg - 20.00 uur: Les Mi sérables, musical. Gent Vooruit, 20.00 uur: Dead Man Ray, Live muziek bij de film Bobbejaan Schoe pen. Brugge Stadsschouwburg. 20.00 uur: Lilah, dansvoorstelling door Compania Vi cente Saez. Antwerpen Metropolis (tel. 0032.3.544.36.00) - Dag. 14.30,17, 20 en 22.30 u.: The re's something about Mary; Psy cho; Rounders; You've got mail; Saving Private Ryan; Enemy of the state; Return to paradise; Practical magic; Ronin; The Horse Whis perer; Object of my affection; Rush Hour; The Siege; I still know what you did last; Living out loud; dag. 14.30, 17 en 20 u.: What dreams may come; dag. 22.30 u." The Ne gotiator; dag. 14.30 u.. The mask of Zorro; Jane Austin's Mafia; Dr. Dolittle; dag. 17,20 en 22 30 u.: Snake Eyes; dag. 14.30 en 22 u.Meet Joe Black; dag. 20 u.: The prince of Egypt; Per fect Murder; dag. 20.15 u.- La Vita Bella; dag. 14.30 en 17 u.: De prince of Egypt; Mulan (Ned. en origineel); dag. 20 en 22.30 u.- Truman Show; Blade; Out of sight; Lost in space. Gaumont tel. 0032 32067000) - Dag. 11.45,14.30 en 17 u.: Antz;De prins van Egypte; Practical Magic; dag. 14 en 17 u.; Saving Private Ry an; dag. 11.45, 14.30, 17 en 20 u.: There's something about Mary; dag. 14,17.15 en 20.30 u.. The Hor se Whisperer; dag 11.45,14.30,17, 20 en 22.30 u.: Enemy of the state; I still know what you did; Living out loud; Object of my affection; Psy cho; Rounders, Rush Hour; The prince of Egypt; The Siege; You've got mail; dag. 20 u.. Dead man's curve; Le vita e bella; dag. 14.30,20 en 22.15 u.: Meet Joe Black; dag. 20 en 22.30 u.: Return to paradise; Snake Eyes; dag. 22.30 u.: Ronin; Velvet Goldmine; wo„ za. en zo- 11.45,14.30 en 17 u.. Mulan (Ned.); Calypso -Dag 22.15 u.: My name is Joe; dag. 15 en 17.15 u.: Education: of a little tree; Left Luggage; za. en zo. 15 u.: De prins van Egypte; dag. 15, 20 en 22.15 u.- Elizabeth; dag. 17.15 en 20 u.: Rosie; dag. 20 en 22.15 u.: Lock Stock 2 smokin. Cartoons (tel. 0032 3 2266826) - Dag. 22 u. Black cat white cat; dag. 16 en 20 u.: Central do Brazil; dag. 14.16,20en22u. Festen.dag. 18u. f vr. en za. ook om 00.15 u.): Ham- mam; vr. en za. 00.15 u.: La vie re- vee des anges; dag. 16 en 20 u. L'e- ternité et un jour, dag. 14, 18.15 en 22.15 u. (di. niet om 22.15 u): The houseofYes;dag. 14en 18u.(vr.en za.ookom 00.15 u,za en zo. nietom 14 u.): Velvet Goldmine; di. 22.15 u.: Sneak preview; za. en zo. 14 u.: Pudding Tarzan. Brugge Kennedy Komplex (info: 00.32.50.33.20.70) - You've Got Mail, wo. 14.30 en 20 uur, do. ma. en di. 20 uur, vr. 20 en 22.30 uur, za. 14. 16.30, 20 en 22.30 uur, zo. 14, 16.30 en 20 uur; I Still Know What You Did Last Summer, wo. 14.30 en 20 uur, do. ma. en di. 20 uur, vr. 20 en 22.30 uur. za. 14,20 en 22.30 uur, zo. 14 en 20 uur; Enemy of State, wo. 14.30 en 20 uur, do. en ma. 20 uur, vr. 20 en 22.30 uur, za. 14, 16.30. 20 en 22.30 uur. zo. 14, 16.30 en 20 uur, Meet Joe Black, dag.20 uur.za.ookom 16uur;The Horse Whisperer, za. en zo. 16 uur; The Prince Of Egypt, wo. 14.30, za. enzo. 16uur(Ned. versie),za.enzo. 18 uur (org. versie); Mulan, za. en zo. 14 uur; La Vie Rêvée des Anges, di. 20.30 uur, (De Andere Film) Lumière (info: 00.32.92.33.67.97) - Velvet Goldmine, wo. vr. zo. en ma. 22 uur, do. 20 uur, za. 17.30 uur; Festen, wo. 22.15 uur, do. zo. en ma. 20 uur, za. 20 en 22 uur, di. 22 uur; Les Miserables, wo. 20 uur; La Vie Rèvée des Anges, vr. 22 uur, zo. 17,30 uur, di. 20 uur; L'Ecole de la Chair, do, 22.15 uur, zo. 22 uur; Ro sie, zo. 15 uur; Central Do Brasil, vr. 20 uur. zo. 17.30 uur; Lock Stock and Two Smoking Barrels, wo. 20 uur; Conte D'Automne, zo. 15 uur; La Vita e Bella, do. 22 uur. za. 15 uur, zo. 20 uur. Gerit Decascoop 00.32.92.65.06.00) - Rush Hour - You've Got Mail - Rounders - I Still Know what you did Last Summer - Enemy of the State-The Siege, dag. 14.15,16.45, 19.45 en 22.15 uur; Object of my Af fection, dag 14.15, 16.45, 19.45 en 22,15 uur, di. niet om 22.15 uur; Re turn to Paradise - Snake Eyes, dag. 19.45 en 22.15 uur; Prince of Egypt, dag. 14.15,16.45 en 19.45 uur, Meet Joe Black, dag. 14.15 en 21.45 uur; Practical Magic - Mulan - ANTZ, dag. 14.15en 16 45uur; Ronin,dag. 22.30 uur; The Horse Whisperer, dag. 19.30 uur; Something About Mary. dag. 22 30 uur; Saving Priva te Ryan, dag.19.30 uur. Studio Skoop (00.32. 92.25.08.45) - Living Out Loud, vanaf do. dag. 20 en 22.30 uur, za. en zo. ook om 15 uur; The Opposite of Sex, dag. 17.30 en 22.30 uur;The Land Girls, do. 20 uur, za. en zo. 15 uur; Meet Joe Black, dag. 20 uur; Festen, dag. 20 en 22.30 uur, za.enzo. ookom 15 uur; Lock Stock and Two Smoking Barrels, dag. 20 en 22.30 uu r; Out of Sight, do. 17.30 en 22.30 uur, daar na dag. 17.30 uur; Lost Paradise - Elizabeth, dag. 17.30 uur; Mulan, za. en zo. 15 uur. Sphinx (info:00.32.92.25.60.86) - Dr. Akagi- Kanzo Sensei, vanaf do. 15, 20 en 22.30 uur; The House of Yes. do. vr ma en di. dag. 15 en 20 uur, za. en zo 20 uur: Next Stop Wonderland, wo. 15 en 20 uur, daarna dag. 17.30 uur; Taafe Fan- ga, wo. 22.30 uur, daarna dag. 17.30 uur; Velvet Goldmine, dag. 15, 20 en 22.30 uur, za. en zo. niet om 15 uur; Rosie. dag. 17.30 en 20 uur. Central Do Brazil, dag, 15 en 20 uur, wo. niet om 20 uur; Temptress Moon, wo. 22 30 uur, vanaf vr dag. 17.30 uur; Black Cat, White Cat, dag. 22.30 uur; My Name is Joe, wo. 17.30 uur; The Prince of Egypt, wo. za. en zo. 15 uur (Ned. versie), wo.za. en zo. 17.30 uur (Orig, ver sie); The Big Swap, wo. 17.30 uur; Klassieker: TheTrial, wo. 20 uur. Knokke Beverly Screens linfo: 00.32.50.62.06.20) - Rush Hour. wo. 15 en 20 uur, do. ma. en di. 20 uur. vr. 20 en 22.30 uur, za. en zo. 15.00, 17.30. 20 en 22.30 uur; You've Got Mail, wo. 15 en 20 uur, do. ma. en di. 20 uur, vr. 20 en 22.30 uur, za. en zo. 15.00,17 30,20,22 30 uur; Out Of Sight, vr. 22.30 uur, za enzo. 17en22.30uur;Enemyofthe State, wo. 15 en 20 uur, do. ma. en di. 20 uur, vr. 20 en 22.30 uur, za. zo. 15,17.30, 20 en 22.30 uur; Meet Joe Black, wo. do. ma. en di. vr. zo. en zo. 19.30 uur; Mulan, wo, za. en zo. 15 uur, (Ned.versie).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 52