Euregio Tuinen kan aan de slag slSli Moo voo; 50% SALE Plaats uw familie berichten in de PZC winter winter korUr,g PZC Duurzaam Veilig broedt op nieuw plan van aanpak kc "•ES Schuld achtervolgt Kreatieve Vorming zeeland 14 Stichting begint volgende week met aanleg toeristisch park in Oostburg Zorgloket in Oostburg zorgenkindje NU NOG LAGERE PRIJZEN ARBELL GEMEENTE SAS VAN GENT woensdag 27 januari 1999 door Pascalle Cappetti OOSTBURG - De stichting Eu regio Tuinen geeft volgende week de aftrap voor een ambiti eus voorbeeldtuinencomplex in Oostburg. De stichting kreeg deze week de bevestiging van de provincie Zeeland dat zij kan rekenen op een subsidie van 1,4 miljoen gulden. Hiervan komt 1,2 miljoen gulden uit het Euro pees stimuleringsfonds voor plattelandsontwikkeling. Met deze bijdrage is de weg vrij voor de aanleg van de toeristische voorziening, die zo'n honderd duizend bezoekers per jaar moet trekken. De Euregio Tuinen omvatten de aanleg en inrichting van barok ke, middeleeuwse, Engelse en moderne tuinen, een tropische kas, diverse serres, een restau rant, conferentieoord, educa tieve ruimten en een winkel. Van de dei-tien hectares tussen de Boomstraat en de Nieuwkreek- weg aan de zuidwestkant van Oostburg worden er acht inge- Bestuurscrisis bedreigt toekomst muziekvereniging IJZENDIJKE - De muziekver eniging Geduld Overwint in IJ- zendijke wordt met opheffing bedreigd door het stoppen van de voorzitter en penningmees ter. Dienen zich op korte termij n geen vervangers aan. dan moet de vereniging draaiende wor den gehouden door slechts twee bestuursleden. Dit betekent het einde van de muziekvereniging, is terugtredend voorzitter Hans Corijn overtuigd. „Het is zaak dat er nieuwe men sen opstaan voor een bestuurs functie. Al herhaaldelijk is' geprobeerd om vanuit de mu ziekvereniging nieuwe be stuursleden erbij te krijgen, he laas zonder resultaat." Het Geduld Overwint-bestuur hoopt nu in IJzendijke mensen van buiten de vereniging warm te maken voor het bestuur. Donderdagavond 25 februari houdt de muziekvereniging een algemene vergadering in het re petitielokaal aan de Karne- melkstraat, waarin de bestuurs- perikelen centraal staan plant. De rest van de grond is be stemd voor de bijbehorende ge bouwen. De bezoeker krijgt hier niet alleen uitleg over de mate rialen en soorten beplanting, maar ook over de natuurwaar den in Zeeuws-Vlaanderen. Ook maatschappelijke organi saties als de landbouw en na- tuur- en landschapsbeheerders en natuurschermingsorgarüsa- ties zijn bij de totstandkoming van de tuinen betrokken. Zij krijgen komende week alvast uitleg over het project. ..Zodat er een groot draagvlak onder de bevolking in de streek ont staat", aldus T. Maenhout, die namens de gemeente Oostburg betrokken is bij het project. „Het gaat immers om heel veel gemeenschapsgeld dat er in wordt gestoken." In de Euregio Tuinen kunnen ongeveer vijftig mensen aan de slag. Leningen Het verzoek om een bijdrage uit de Europese pot voor platte landsontwikkeling dateert al van 1995. Onzekerheid over de plaats - aanvankelijk hadden de initiatiefnemers hun oog laten vallen op de gemeente Sluis- Aardenburg - en de financiering stonden eerdere besluitvorming door de provincie in de weg. Directeur N. Boussen van pro jectontwikkelaar Witte-Bous- sen-De Bruin is blij met de toe gezegde bijdrage. De benodigde middelen - het project kost om en nabij de 8,5 miljoen gulden - zijn nu zo goed als bij elkaar. Behalve de provincie, het Euro pees stimuleringsfonds voor plattelandsontwikkeling, de gemeente Oostburg (zes ton) en het ministerie van eonomische zaken (vier ton), doen ook het bedrijfsleven en twee banken in de vorm van hypothecaire le ningen, een duit in het zakje. Het geld hoeft overigens ook niet in één keer op tafel worden gelegd. „We kiezen voor een ge faseerde aanpak. Bovendien zijn veel bedrijven bereid om hun diensten in natura te leve ren." Boussen wil nog niet zo veel kwijt over de precieze plan nen van de stichting, omdat de voltallige club nog moet worden geïnformeerd. De presentatie is 3 februari. Wel laat hij door schemeren dat de plannen veel verder strekken dan louter de voorbeeldtuinen. Kreatieve Vorming Hulst is weer op de goede weg. Desondanks blij ft "het verleden als een zwaard van Damocles boven de stichting hangen. foto Charles Strijd door Barend Pelgrim HULST - De Stichting Krea tieve Vorming Hulst (KVH) wordt voorlopig niet financi eel beloond voor het gezonde beleid dat gevoerd wordt. Ruim een jaar geleden stelde wethouder van culturele za ken P. Weemaes een schuldsa nering in het vooruitzicht, maar KVH-voorzitter W. Naessens constateert tot op heden geen verandering in de situatie. Naessens: „We zijn trots dat onze organisatie zo goed loopt. Het gaat zelfs zo voorspoedig dat er jaarlijks een deel van de schuld afgelost wordt. Niette min blijft het verleden op deze manier als een zwaard van Damocles boven onze hoofden hangen." Naast de schuldsa nering hoopt de KVH dat er op korte termijn een oplossing komt voor hun nijpende huis vestingsprobleem. Donderdag rondt het bestuur een wensen lijst af voor het Hulster ge meentebestuur Teleurgesteld Kreatieve Vorming bouwde door slecht financieel beleid en relatief hoge salarislasten begin jaren negentig een schuld op van ruim 70.000 gul den. Onder de vorige voorzit ter H. Bruggeman, klom de stichting echter uit een diep dal; afgelopen jaar nam Naes sens de voorzittershamer over van Bruggeman en de nieuwe bestuurder kan nauwelijks verhullen teleurgesteld te zijn in het gemeentebestuur. „AJs KVH hebben we bewezen een gezond financieel plaatje te hebben en te kunnen behou den. Alleen: onze inspannin gen worden afgeroomd, juist omdat we aan die aflossing vast zitten. Van het gemeente bestuur krijgen we echter steeds de oude argumenten te horen. Met de opvolging van het oude bestuur hebben we niet enkel de rechten, maar te vens de plichten over te ne men." Wensenlijst Wat voorzieningen betreft heeft de voorzitter echter wel goede vooruitzichten. Op de vraag van wethouder Wee maes komt de Vorming met een wensenlijst om de huisves tingsproblemen op te lossen. Inmiddels ligt er op het ge meentekantoor, bij de dienst sociale zaken, al een aanvraag voor personele hulp ter admi nistratieve ondersteuning. De stichting is de laatste jaren dusdanig gegroeid dat zij mankracht ontbeert. Daar naast dringt KVH aan op uit breiding van de beschikbare ruimte in gemeenschapscen trum Den Dullaert, Met name het noodgebouwtje voor de stichting, dat naast het cen trum staat, is de organisatie een doorn in het oog. Naessens: „We hebben bijvoorbeeld geen plek om te archiveren. Admi nistratieve werkzaamheden gebeuren in de leslokalen. Wij hebben getracht de vraag om personele ondersteuning ge koppeld aan een verbetering van onze infrastructuur." Weemaes onderkent de pro blemen van KVH, maar wil niet op de zaken vooruit lopen, Niettemin verwacht hij dat er binnen enkele weken vanuit het college van B en W duide- li j kheid gegeven wordt over de toekomstperspectieven voor de stichting, door Pascalle Cappetti OOSTBURG - Het bestuurlijk overleg Duurzaam Veilig Ver keer West-Zeeuws-Vlaanderen beraadt zich de komende weken op alternatieve mogelijkheden om de verkeersveiligheid in de streek aan te pakken. Hierbij worden ook de sociaal-econo mische belangen van de regio meegenomen. Het bestuurlijk overleg schaart zich daarmee achter het standpunt van het ge meentebestuur van Oostburg. De vertegenwoordigers van de verschillende partijen in het verkeerveiligheidsproject heb ben dit maandagavond in zijn vergadering afgesproken. Zij wachten een voorstel van de ge meenten Oostburg en Sluis- Aardenburg over de hernieuw de aanpak van de wegen in West-Zeeuws-Vlaanderen af. Dit plan van aanpak wordt in de volgende vergadering van 11 fe bruari besproken. De deelnemende overheden be sloten in het overleg de plannen voor het buitengebied voorals nog op te schorten en de aanpak van de doorgaande wegen voor rang te geven op die van de plat telandswegen in het buitenge bied. Maar de inrichting van de kernen als dertig-kilometerge- bied hoeft daar niet op te wach ten, vinden de overlegpartners. Het inrichtingsplan voor de kern van Sluis kreeg dinsdag dan ook de goedkeuring van het bestuurlijk overleg. Alleen voor de kernen die wachten op een hoofd- of rondweg, zoals Bres- kens, Schoondijke en IJzendij ke, geldt een uitzondering. Rijksweg N61 Een snelle aanpassing van de rijksweg N61 is alle partijen veel waard. Zij willen nader on derzoeken wat de mogelijkhe den zijn van voorfinanciering of het aanwenden van een tijdelijk budget van het project, om de aanpak van dit wegvak naar 2003 te halen. Ook dit moet in februari duidelijk zijn. De plateaus op de Philipsweg- /Turkeijeweg tussen IJzendijke en Oostburg worden in maart aangepakt. De overlast voor het verkeer en de gebrekkige zicht baarheid van de verkeersmaat regelen vormen daarbij het uit gangspunt. Het bestuurlijk overleg ziet in de evaluatie van de kantelweg bij Nieuwvliel voorlopig geen aanleiding voor directe aanpassingen. De weg werd in de onderzoeksperiode nauwelijks gebruikt en dé maximumsnelheid van zestig kilometer per uur werd amper overschreden. De kantelweg wordt, ondanks de kritiek vat? landbouwers, echter niet afge schreven als alternatief voof drempels. De commissie verkeer van dé gemeente Oostburg besprak dinsdag de resultaten van de be spreking. CDA'er L. Flikweerf vond het prima als de N61 naar voren wordt gehaald, maar zij vond het eigenlijk nog veel te lang duren voordat de weg werd aangepakt. Wethouder L. Wille zei dat alle procedures - milieu- effectrapportages, aankoop grond, planologische besluiten- op z'n vroegst in 2003 afgerond kunnen zijn. Nog eerder begin nen, zit er dus niet in. H. Groosman (D T) vond dat de gemeente ei-voor moet waken dat veel geld in een verkeers maatregel wordt gestoken, om deze vervolgens weer ongedaan te maken. Dit valt volgens hem niet uit te leggen aan de inwo ners. Wille antwoordde dat tien procent van het beschikbare budget, twaalf miljoen gulden, bestemd is voor het herstellen van gemaakte fouten. „Het is te hopen dat je dat geld niet nodig hebt. Want dat kan ook ik moei lijk uitleggen." De commissie oordeelde posi tief op het voorstel van het col lege om het geld voor Duurzaam Veilig dat over is van de aanpak van Zuidzande - zo'n 160.000 gulden - over te hevelen naar Cadzand-Dorp. Wel tekende Wille aan dat het bestuurlijk overleg hiervoor nog zijn goed keuring moet geven. HULST Vogelbeurs - In café De Ster in Hulst wordt zondag 31 januan een vogelbeurs gehouden. Van 9.00 tot 13.00 uur is er gelegen heid om vogels te kopen en te verkopen. Ook kan men infor matie verkrijgen. door Pascalle Cappetti OOSTBURG - Het Integraal Zorgloket Zeeuws-Vlaanderen krijgt van de gemeente Oost- burg de betiteling Zorgelijk Lo ket. Het centrale loket waar ou deren sinds vorig jaar al hun verzoeken om zorg en bijstand kunnen deponeren, heeft tijd nodig om zich te bewijzen. De commissie sociale zaken stelde zich dinsdag kritisch op tegenover het nieuwe subsidie verzoek van de stichting die het zorgloket coördineert. L. Flik- weert (CDA) vroeg zich af of de hoge kosten voor het personeel, automatisering en een GGD- arts wel opwegen tegen de kos tenreductie die het zorgloket beoogde, omdat alle aanvragen voortaan centraal worden afge handeld. Zij toonde zich teleur gesteld in de resultaten van het Zeeuws-Vlaamse project. Wethouder L. Wille erkende dat het zorgloket een zorgenkindje is. Hij toonde echter begrip voor de moeilijke aanloopperiode waarin cultuurverschillen moesten worden overbrugd en de personeelskosten moeilijk in beeld te brengen waren, doordat de verschillende zorginstellin gen onder één dak samenwer ken. „Ik ben ervan overtuigd dat we op het juiste pad zijn." Hij was dan ook zeker niet voor een stopzetting van het traject. „Dan zijn de financiële gevol gen net zo groot als doorgaan." De gemeente gaat haar eigen minimabeleid evalueren. Zo'n driehonderd uitkeringsgerech tigden hebben onlangs een en quêteformulier gekregen. De vragen gaan onder meer in op de duidelijkheid van de aanvragen en de behandeling door de amb tenaren. Ook kunnen de mensen aangeven of zij zelf ideeën heb ben en of zij willen deelnemen aan een rondetafelgesprek. Gehandicapten en ouderen die een beroep doen op de Wet Voor zieningen Gehandicapten moe ten in de nabije toekomst overal in Zeeuws-Vlaanderen gelijk worden behandeld. De Zeeuws- Vlaamse gemeenten zijn bezig de vergoedingen op basis van de WVG op elkaar af te stemmen, Ambtelijk is hier al overeen stemming over bereikt. Wethouder Wille heeft goede hoop dat dit ook bestuurlijk ge beurt. Vandaar dat de gemeente er nog even mee wacht om de vergoedingen met twee procent te verhogen, zoals de Vereniging van Nederlandse Gemeenten had geadviseerd Op 3 februari a.s. zijn onze ouders en grootou ders A. v. d. WEEL J. J. v. d. WEEL-SCHOONAARD 60 jaar getrouwd. Ter gelegenheid hiervan is er een receptie, die ge houden zal worden op vrijdag 5 februari a.s. van 18.30-21.00 uur in Dorpshuis 'De Schutse', Julia- nastraat 22 te Haamstede. Hun dankbare kinderen: Adrie en Leny Willy en Chris Marijke en Peter en kleinkinderen 4328 PK Haamstede, Hogeweg 94. Na een lang en welbesteed leven is overleden onze lieve moeder en oma MARIA VERKRUIJSSE-HERREBOUT sedert 1984 weduwe van Iannis Abraham Verkruijsse Schoondijke 19 februari 1902 t Oostburg 26 januari 1999 Zij dankt al diegenen die met hun zorg en door hun aanwezigheid haar nooit eenzaam en alleen hebben gelaten. Nieuwkoop/Amsterdam: Piet Verkruijsse Gisella Klein Nieuwkoop: Elske Verkruijsse Matthy de Vries Breskens: Leen en Noëlle Schipper Familie Verkruijsse Familie Herrebout Oude Rijksweg 54, 4511 HW Breskens Correspondentieadres: Weissenbruchlaan 6. 2421 GL Nieuwkoop 0172-572395 De afscheidsdienst waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op vrijdag 29 januari om 15.15 uur in de Hervormde Kerk te Groede, waar na de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats aldaar. Condoleren na afloop van de begrafenis in de kerk. Bedroefd nemen wij afscheid van MARIA VERKRUIJSSE-HERREBOUT Wij verliezen in haar een lieve vriendin. Leen en Noëlle Schipper Aad en Fija Hoeder Carlo en Kitty de Wilde Bianca en Björn Rien van Lieshout en Huib van der Pol Breskens, 26 januari 1999. Het heeft ons goed gedaan zoveel blijken van medele ven te hebben ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn man. mijn vader en onze opa JACOBUS BAKKER Onze hartelijke dank hiervoor. Familie Bakker Kattendijke, januari 1999. Voor uw blijken van medeleven na het overlijden van mijn echtgenote, onze moeder en oma JO BAAIJENS-POLDERDIJK willen wij u van harte danken. Zij waren en zijn een steun in deze voor ons verdrietige periode. Fam. Baaijens Nieuwdorp, januari 1999. VOOR EEN ZORGZAME BEGELEIDING 1 BEUKAT LlNld V EKAU KUL U 2bHJJLL ir HAFm4M Soireceomim "De Bevetanden" Getddoozepad 20, Goes TeL 0113 - 22 75 25 Kantoor Langeweg 1 4431 CE 's-Grarenpolder Tel 0113-31 2408 BEGRAFENISVERZORGING J.C. HOEKMAN Voor een volledige en waardige in geheel Midden-Zeeland Centraal telefoonnummer: 011$ - 311444 GOES, MIDDELBURG VLISSINGEN W. L. Fraanje huisarts te Zaamslag is AFWEZIG van 1 t/m 5 februari. Dokter de Keyser neemt waar. SLUITING GEMEENTESECRETARIE Vrijdag 29 januari 1999 is de gemeentesecretarie na 15.00 uur voor het publiek gesloten. Sas van Gent, 27 januari 1999 Burgemeester en wethouders van Sas van Gent, De burgemeester, J. A .H. Lonink De secretaris, wnd. E. F. J. Steijaert Tot 30 januari maken wij ruimte voor de nieuwe montuur collectie 1999 Dat is pas een prettig begin van het nieuwe jaar. Maar liefst 50% korting op de speciale "Mooi-voor-Minder"-collectie. Met prachtige monturen yan bekende modemerken en monturen uit de Collectie van Het Huis! Gaat uw voorkeur uit naar een montuur dat buiten de "Mooi-voor-Minder"-collectie valt? Dan geven wij u toch graag 10% korting tijdens de opruimingsmaand tol 30 januari. Kies ook voor een mooie start van het nieuwe jaar en - kom snel langs bij Het Huis Henno Cysouw. zien zonder zorgen Het Huis Henno Cysouw, TERNEUZEN, Markt 19, (0115) 616113

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 48