Gevolgen outletcentrum in studie Voorzitter Sasse Welzijnsraad Rosette Jansen neemt afscheid PZC PZC Heikant krijgt grond voor nieuwbouw Plan voor klein windmolenpark Hoofdplaatpolder zeeland 13 Bureau bekijkt effect dumpwinkels voor middenstand Sas, Axel en Terneuzen Praiseconcert in Terneuzen Bonte avonden in Nieuwvliet Website over Statenverkiezingen Drankrijder twee keer gepakt Speelgoed voor De Tjasker Overleg Sterre-directie met OR Woninginbraken in Hulst Toeristische diensten Z-Vlaanderen onder één dak in Terneuzen Oostburg neemt voorproefje op Valentijnsdag Drie gewonden bij botsing auto en motorrijder Lampionoptocht voor koningin dinsdag 26 januari 1999 door Conny van Gremberghe SAS VAN GENT - Het Rotter damse onderzoeksbureau Kolpron gaat iu opdracht van projectontwikkelaar Innovast uit Utrecht een onderzoek in stellen naar de mogelijke effec ten van de vestiging van een outlet-factory op het voormalig CSM-terrein in Sas van Gent. Met het onderzoek, dat betaald wordt door Innovast, komt de project-ontwikkelaar en de ge- TERNEUZEN - De interkerke lijke praiseband The Forerun ners geeft op zondag 31 januari een praiseconcert in de Grote Kerk in Terneuzen. Het concert begint om 16.00 uur en duurt tot ongeveer 18.00 uur. De uitvoering is een mitiatief van het Leger des Heils in sa menwerking met de Hervormde gemeente. De evangelische troubadour Joost van den Oever uit Hellevoetsluis zal deze mid dag spreken en op geestige wijze het publiek vermaken. Vooraf gaand i s er een ludieke straatac tie om het winkelend publiek te attenderen op de geopende kerk. NIEUWVLIET - In het Nieuw- vlietse dorpshuis De Heerlijck- heijt in de Dorpsstraat worden vrijdagavond 29 en zaterdag avond 30 januari de jaarlijkse bonte avonden gehouden. Voor de pauze voeren de kinde ren van de Johan Willem Friso- school een musical op en verzorgt de zanggroep een op treden. Na de pauze komt de blaasgroep Nieuwvliet aan de beurt en tussendoor geven de tieners uit Sinte Pier een show, waarna de toneelgroep een uit voering brengt. De evenementen beginnen om 19.00 uur; op zaterdagavond is er na afloop live-muziek met de mogelijkheid om te dansen. meente Sas van Gent tegemoet aan de eis van het provinciebe stuur dat goed bekeken moet worden wat zo'n uitverkoop centrum voor gevolgen zal heb ben voor het midden- en klein bedrijf in Sas van Gent en de omliggende gemeenten Axel en Terneuzen. Volgens burgemeester J. Lonink van Sas van Gent is bewust ge kozen voor een gerenommeerd bureau dat in den lande meer van dit soort studies heeft ver richt. Lonink verwacht dat de onderzoeksresultaten binnen enkele maanden bekend zullen zijn. Kolpron is niet onbekend met het winkelareaal in de streek. Het bureau verricht re gelmatig onderzoekswerk in Terneuzen en fungeert ook als adviseur van de gemeente bij grote projecten, zoals recente lijk met het plan Steenen Beer. Bereikbaarheid De gemeente Sas van Gent is op haar beurt bezig om te bekijken wat voor verkeerstechnische maatregelen er genomen zullen moeten worden om het voorma lig terrein van de suikerfabriek goed bereikbaar te maken voor het wegverkeer. Over de te ver wachten verkeersstromen (ette lijke duizenden auto's per week) wordt binnenkort ook overleg gevoerd met bedrijven in de di recte nabijheid van het terrein. Vrijwel zeker is nu al dat, wan neer de bouw van uitverkoop centrum met zijn zestig winkels doorgaat, er aan de Westkade een rotonde wordt aangelegd om het verkeer langs het kanaal Gent-Terneuzen en naar de out let-factory makkelijk te laten doorstromen. De ontsluiting van het winkelterrein komt ook aan de kanaalzijde te liggen. Een tweede uitvalsweg via de kern Sas van Gent is volgens Lonink niet aan de orde. Draagvlak Het dagelijks bestuur van Sas van Gent en de project-ontwik kelaar zullen verder deze week nog proberen om het maat schappelijk draagvlak voor het uitverkoopcentrum te verbre den. De betrokken partijen overleggen woensdag en don derdag nog in beslotenheid met de gemeenteraad en de onder nemersvereniging over de plan nen. In de driehoek Vylainlaan-Schoolstraat-Ellestraat is plaats gereserveerd voor in totaal twintig huizen. foto Peter Nicolai door Barend Pelgrim HEIKANT - Binnen enkele maanden hebben de bewoners van Heikant weer bouwgrond voorhanden. De gemeente Hulst heeft afgelopen week de aanbesteding voor een nieuwe woonwijk verstuurd aan zijn vier 'huisaannemers'. In de driehoek Vylainlaan-School- straat-Ellestraat is plaats ge reserveerd voor in totaal twin tig huizen. Wethouder van Ruimtelijke Ordening W. Kay- ser verwacht dat het gemeen tebestuur op korte termijn een besluit neemt over welke aan nemer het terrein bouwrijp gaat maken. Omdat ook in Heikant de pro vinciale bouwbeperking zijn schaduw vooruit werpt, wor den de percelen gefaseerd uit gegeven. In totaal mogen in het dorp tot en met 2000 slechts veertien woningen ge realiseerd worden. Vier daar van krijgen op dit ogenblik echter reeds vorm als riante flexiwoningen in de Elledreef Dat betekent dat er in het nieuwe plan-Heikant de ko mende twee jaar tien lappen grond voor nieuwbouw uitge geven worden. De percelen zijn hoofdzakelijk bestemd voor vrijstaande wo ningen. Op de afdeling Bou wen en Wonen van Hulst gaat men er van uit dat het eerste huis van het wijkje rond de millenniumwisseling wordt opgeleverd. De grondprijs in het inbreidingsplannetje kost per vierkante meter 145 gul den exclusief BTW. De volgen de gronduitgifte in Heikant zal pas weer in 2001 zijn, wan neer de resterende tien kavels verkocht zullen worden voor de periode tot en met 2004. Krappe kant De dorpsraad van Heikant is echter niet bijster gelukkig met de voorgeschotelde bouwquota. Volgens de voor zittervan de raad, J. van Dam me, zijn de vermelde aantallen aan de krappe kant. Van Damme: „De laatste jaren is de bouwbehoefte opgevan gen door de gaten in de lintbe bouwing langs de Vylainlaan en Julianastraat (de door gaande weg van Heikant, red.) op te vullen. Dat is puur vanuit de eigen bevolking gebeurd, en gezien die aantallen lijkt twin tig huizen over vijf jaar aan de magere kant. Dat hebben we ook gezegd tegen het gemeen tebestuur, maai- dat is natuur lijk ook gebonden aan de pro vinciale beleidsnorm. Afgezet tegen andere kernen, zoals Sint Jansteen en Graauw, waar bijna geen bouwgrond meer is, zijn we natuurlijk blij met dit plan, maar aan de an dere kant blijven we aandrin gen op het ombuigen van deze zeer lage aantallen." DEN HAAG - De commissarissen van de koningin hebben maandag op het ministerie van Binnenlandse Zaken in Den Haag het officiële startsein gegeven voor hun voorlichtings campagne over de verkiezingen voor Provinciale Staten op 3 maart. Ze deden dat door een website in gebruik te nemen over die verkiezingen (www.provincies.nl). Deze site geeft in formatie over wat de provincie doet, hoe ze werkt en hoe de verkiezingen in elkaar zitten. De zwevende kiezer kan met behulp van een 'stemwijzer' bepalen welke partij het meest aansluit bij zijn of haar opvattingen.De provincies houden op 20 februari ook elk een open huis en op 3 maart een verkie zingsavond. Ook hebben ze in samenwerking met de TROS een film laten maken over hun taak en rol; de uitzending is op 26 februari. TERNEUZEN - De politie in Terneuzen hield in de nacht van zondag op maandag een 49-jarige Axelaar aan die onder in vloed achter het stuur van een auto was gekropen. De man werd aangehouden op de Guido Gezellestraat. Een ademana lyse gaf aan dat de man bijna driemaal de toegestane waarde alcohol in zijn bloed had. De man kon zijn rijbewijs inleveren, kreeg een rijverbod van zes uur opgelegd en een uitnodiging om zich binnenkort voorde rechter verantwoorden. Dezelfde nacht, ruim drie uur later, troffen agenten dezelfde man. on danks het rijverbod aan op de Tractaatweg. Een tweede ademanalyse wees uit dat de man nog bijna tweemaal de toe gestane alcoholwaarde overschreed. Hij kreeg voor de tweede maal een proces-verbaal opgelegd. Tevens werd zijn auto in beslag genomen. ZAAMSLAG - De dertig kinderen van orthopedagogisch dagcentrum De Tjasker in Zaamslag krijgen morgen een pak ket speelgoed aangeboden. Het speelgoed is gekocht door een aantal Oostburgse dames die vorig jaar een speelgoedbeurs in hun woonplaats hielden. Een gedeelte van de opbrengst van die beurs is gebruikt voor de aanschaf van het 'Tjaskerspeel- goed'. CLINGE - Directie en bestuur van het Clingse centrum voor verstandelijk gehandicapten De Sterre willen eerst met de ondernemingsraad overleggen voor ze met hun visie op de nieuwe organisatiestructuur naar buiten komen. De OR zeg de vorige week zijn medewerking aan een onderzoek naar de personeelsreorganisatie op, omdat de raad het idee had niet serieus genomen te worden. De deskundige die is aangezocht, is niet door de OR gehoord en ook over de opzet van het onder zoek is de werknemersvertegenwoordiging niet geraad pleegd. Directeur J. Biegstraaten heeft de grieven van de OR vernomen, maar wil geen commentaar geven voordat hij met de raadsleden heeft gepraat, zei hij maandag. HULST - In de nacht van zondag op maandag kregen twee be woners van de Hulster Cruquiusstraat bezoek van inbrekers. Bij een 56-jarige bewoner gingen onverlaten aan de haal met een videorecorder, een satellietontvanger, een schotelanten ne, een videorecorder, een camcorder en een fototoestel. Uit de andere woning in de straat werden geld en cheques wegge nomen. Ook een 30-jarige inwoner van Temeuzen deed giste ren in zijn woonplaats aangifte van een inbraak in zijn wo ning aan de Zuiderparklaan. De inbraak vond vermoedelijk plaats tussen zaterdagavond en zondagmiddag. Vermist wordt een kleine hoeveelheid geld en een damesfiets van zo'n 400 gulden. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Nu de gemeen te Terneuzen het dagelijks be- [stuur van het Toeristisch Bu reau Zeeuws-Vlaanderen te kennen gegeven heeft te willen streven naar het onder één dak brengen van de toeristische or ganisatie in de regio in Terneu- iren gaat voorzitter W. van Loon van het TBZ er vanuit dat TBZ, VVV en ANWB binnen afzien bare tijd allen gehuisvest zullen zijn in het ANWB-kantoor aan deTerneuzense Markt. Het TBZ houdt nu nog kantoor in het Schuttershofgebouw in terneuzen, maar de huisves- ïngskosten zijn daar, na de re- irganisatie van de Kamer van foophandel die eerst mede- rnurder was, fors opgelopen. Van Loon gaat ervan uit dat de [emeente Terneuzen de toezeg- [ing gestand houdt en dat de 'erhuizing binnen korte termijn ïan plaatsvinden. „Voorlopig REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 4537 AK TERNEUZEN Tel: (0115) 694457 Fax:(0115)620951 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman J. Bosman P.I.F.M. Cappetti S. van Doorsselaer J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114) 373840 e-mail: redhulst@pzc.nl R.E.A. Hoonhorst B.J.G. Pelgrim CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl houden we echter de aanbieding van de gemeente Oostburg om in de oude huishoudschool in IJ- zendijke kantoor te houden in de achterzak. Alternatief Mocht de oprichting van een toeristisch huis in Terneuzen mislopen, dan hebben we nog altijd een alternatieve oplossing achter de hand", zei Van Loon. Overigens zal het algemeen be stuur van het TBZ zich ook nog moeten uitspreken over een eventuele verhuizing. Dat zal, zo verwacht Van Loon, in febru ari gebeuren. De gemeente Terneuzen moet, wil het samengaan van de toe ristische diensten gerealiseerd kunnen worden, nog op zoek naar een vervangend onderko men voor de kinderopvang die boven het ANWV-kantoor is ge vestigd. Zonder de ruimte die de opvang inneemt zou het samengaan van de drie instellingen stuiten op ruimteproblemen. Daar dient dus eerst een oplossing voor te worden gevonden. OOSTBURG - Stichting Ledel- theater houdt op vrijdagavond 5 februari een feest dat volledig in het teken van de vriendschap staat. Op deze avond wordt het Ledeltheater omgetoverd tot een balzaal. Er is een dansvloer met gezellige zitjes en er treden diverse bands uit de streek op. Bezoekers krijgen de mogelijk heid Valentijnsgedichten te schrijven en later op de avond op te lezen. Ook kunnen ze hun Valentijnscadeau aanbieden aan een speciaal iemand. Uit de dansparen wordt op het einde van de avond het leukste paar gekozen. Zij krijgen de titel Mr. en Mrs. Valentijn. Voor het theater komt een grote Valentijnscaravan te staan waar verliefden een boodschap kunnen inspreken op een video band. Deze video wordt op een groot scherm in het Ledeltheater ver toond. Iedereen is welkom. Het bal begint om 20.30 uur en zal niet voor 1.30 uur zijn afge lopen. K Rosette Jansen, vanaf de oprichting twintig jaar geleden actief in de Welzijnsraad: „Ik ben nu 74 en het wordt me gewoon te zwaar." foto Peter Nicolai door Catlijne Akkermans SAS VAN GENT - Na twintig jaar liefda dige dienstverlening aan de Sasse bur gers, zegt Rosette Jansen haar voorzitter schap van de Welzijnsraad Sas van Gent op. Ze vindt het welletjes. „Ik ben nu 74 en het wordt me gewoon te zwaar." Rosette is vanaf de oprichting in 1977 vrijwillig actief binnen de stichting. On geveer dertien jaar geleden - „ik weet het echt niet meer precies" - promoveerde ze tot voorzitter en tot op heden vervulde ze die taak met veel plezier. „Ik heb er veel van geleerd in mijn leven. Je krijgt inzicht in wat er zich allemaal afspeelt, hoe on eerlijk politiek is. Ik heb geprobeerd de waarheid naar boven te brengen", vertelt Rosette. De Welzijnsraad is een schakel tussen overheid en burgers en is opgezet omdat er destijds onvrede heerste in Sas van Gent over de politieke gang van zaken. Rosette: „Mensen meenden dat de gemeente toch niet deed, waar ze om vroegen. Je voelde dat ze ontevreden waren. Sas was Sas niet meer." Daarom startte ze samen met een maat schappelijk werker de Raad en stelde een deskundig onderbouwd verkeersrapport op, waarin belicht werd wat er allemaal moest veranderen. Dit rapport werd aan de gemeente, politie en andere geinteres- seerden overhandigd. „We hebben daar mee veel bereikt", vertelt Rosette. De meeste aspecten van het rapport werden uitgevoerd, alleen de verkeerslichten bij de brug lieten op zich wachten. Dit initiatief betekende het begin van een belangrijk aanspreekpunt in Sas van Gent. Er werd iemand aangesteld die cur sussen voor de leden verzorgde en de Wel zijnsraad ging de samenwerking aan met verschillende universiteiten, Milieude fensie, Zeeuwse Milieu Federatie, De We tenschapswinkel, Stop de Kindermoord en Natuur- en Milieu-educatie. Deze in stanties verschaffen de Raad informatie en zoeken bepaalde zaken uit. Tijdens de oprichting telde de Welzijnsraad 14 leden. Nu zijn er nog 7 vrijwilligers actief binnen de stichting, De toppers uit het bestaan van de Raad vindt Rosette naast het verkeersrapport, ook het Poelpolderrapport, waarmee de leden het storten van gipsafval in de Schelde door Zuid-Chenue een halt wil den toeroepen. Het Groenproject be schreef de noodzaak van groen in de om- gering, om de leefbaarheid te vergroten en Stof en Stank belichtte met een buurt onderzoek de milieuoverlast in Sas van Gent. Ook vertelt ze met trots over de Vrouwen Orienteren zich op de Samenle ving (VOS) cursus, die de werkgroep van de Welzijnsraad aanbood aan onder ande re Turkse en Marokkaanse vrouwen. Met behulp van onderwijs konden deze al lochtonen zich beter integreren in de samenleving. Rosette: „We gaven ze bij voorbeeld fietsles en zetten een fiets op ta fel. De deelnemers moesten alle onderde len benoemen."' De werkgroep van de raad werd opgericht rond 1985. Rosette:„Veel leden durfden zich niet uit te spreken als het om vergun ningen ging, omdat ze op bepaalde bedrij ven werkten. Daarom hebben we een aparte werkgroep opgericht." De werk groep verzorgde onder meer folders met informatie die huis-aan-huis verspreid werden. De Welzijnsraad en de werkgroep hebben een a-politieke grondslag. „We weten van elkaar niet op welke partij we stemmen en alle rapporten gaan naar alle partijen", vertelt Rosette. door Conny van Gremberghe OOSTBURG - De families Dek ker en Mocking uit Hoofdplaat en windenergiebedrijf WEOM bv uit Veenendaal hebben de ge meente Oostburg verzocht om medewerking te verlenen aan de mogelijke bouw van een klein schalig windmolenpark in de Hoofdplaatpolder, tussen Slijk- plaat en Kruisweg. Die mede werking dient vertaald te wor den in het opstellen van een deelvisie voor een dergelijk pro ject. De deelvisie moet worden vast gelegd in afwachting van de herziening van het streekplan door Provinciale Staten. Ver wacht wordt dat deze herzie ning begin maart wordt afgerond. In die streekplanher ziening wordt aangegeven dat voor kleinschalige windmolen projecten (rijf tot tien turbines) de belangenafweging op ge meentelijk niveau dient worden genomen. De raad van de gemeente Oost burg sprak zich in november vo rig jaar uit voor een actiever be leid op het vlak van duurzame energie-opwekking. Het plan HULST - Bij een verkeersonge val op de Gr^te Kreekweg in Hulst raakten zondagavond drie mensen gewond. Twee slachtoffers moesten met gebro ken benen per ambulance wor den overgebracht naar het streekziekenhuis in Terneuzen. De derde gewonde werd ter plaatse door een arts behan deld. Een ongeluk gebeurde toen een 53-jarige motorrijder uit Hulst na een auto te hebben ingehaald om onduidelijke re denen op de linker weghelft bleef rijden en daarbij een tege moetkomende auto. bestuurd door een 31-jarige vrouw uit Rotterdam, over het hoofd zag. Een frontale botsing was het ge volg. Zowel de bestuurder van de mo tor, als die van de auto raakten bij de aanrijding gewond, zo ook een 16-jarige duopassagier van de motor uit Terhole. De motor werd bij de aanrijding volledig vernield', de auto zwaar bescha digd. van de families en WEOM wordt dan ook breed gedragen. Het verzoek wordt donderdag 28 ja nuari besproken door de leden van de commissie planologie. De commissievergadering wordt gehouden in de kantine van het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. AXEL - Aan de vooravond van de 61ste verjaardag van konin gin Beatrix, op zaterdag 30 ja nuari, houdt de Stichting Oran jeviering Groot-Axel een lam- pionnenoptocht door Axel. Alle Axelse kinderen - ook die van Koewacht, Zuiddorpe en Overslag - worden om 19.00 uur op de Markt bij het stadhuis ver wacht. Onder leiding van muzi kanten van drumband Hosanna en Showband Axel trekt de stoet een uurtje door oostelijk Axel. Na terugkomst op de Markt kunnen alle kinderen mét lampion gratis chocolademelk drinken in café Cambrinus. In dat etablissement wordt dan ook de prijsuitreiking van de verloting gehouden. AXEL Puzzeltocht - Supportersver eniging Oranje Wit houdt op za terdag 6 februari een puZzel- tocht door Axel, in het kader van het 25-jarig jubileum. Te voet, in groepjes van maximaal vier personen, wordt een route afgelegd met vragen en op drachten. Vertrek is tussen 19.15en 19.30 uur vanaf de kan tine van w Axel. De tocht duurt ongeveer anderhalf uur. Om cir ca 22 uur worden de prijzen uit gedeeld. Vanaf 20 uur kan in de kantine worden gedanst op mu ziek van Franky's Combo. Le den van Oranje Wit, w Axel, supporters, sponsors en hun partners zijn welkom. GRAAUW Wafels bakken - De voetbalver eniging Graauw houdt zaterdag 30 januari een wafelbakactie. De leden bezorgen vooraf be stelformulieren huis aan huis in Graauw, Paal. Zandberg en Schelfhoutshoek. De bestellin gen worden ook thuisbezorgd. De opbrengst is bestemd voor de jeugdafdeling van de voetbal club.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 27