Hulster Ambacht dichter bij titel PZC Raymond Mohr nestelt zich op koppositie Dammer Hage kansrijk Amazone Thans schittert met Gelier Limietenwaterval bij zwemraces Oostburg Verrassend verlies biljarter Jo Goris sport dinsdag 26 januari 1999 bw 16 topscorer Bert Schrier wordt trainer van Colijnsplaat Zeeuws record schaatser Treur uitslagen agenda Zeeuws-Vlaamse tennisploeg slaat tegen Tiola in dubbels toe Matisse 2 slaat in slotfase toe Kloetinge 2 achterhaalt Kerkhove door Aector Dooms TERNEUZEN - Raymond Mohr is de nieuwe leider in de stand Zeeuws topsco rer. De spits van Heinkenszand scoorde zaterdag twee keer tegen VCK en ging daardoor Adri van Hanegem van IJzen- dijke in het klassement voorbij. Bud Aschman (Rillandia) behield de aan sluiting dankzij zijn treffer tegen Klun- dert. Daax-achter zijn er kleine verschui- vingen. Op de topscorerslijst prijken nu ook de namen van Ronald van Sliedregt (Hoek), Adriaan Nieuwenhuijse (Krui- ningen), John Kivits (Kapelle), Harm Rietjens (HW'24), Barry van der Hooft (Terneuzen). Danny van de Velde (Terneu- zen) en Richard Muringen (RCS). Stand: 1. Raymond Mohr (Heinkenszand) 15, 2. Adri van Hanegem (IJzendijke) 14. 3. Bud Aschman (Rillandia) 13. 4. Jean- Paul Harthoorn (Apollo) 11, 5. Leon Goossen (Terneuzense Boys), Mark de Groote (SSV'65), Rink Basie (Middelburg zat.), Jaap den Doelder (AZW), Mare Boeckhout (Breskens), Robby Jonkman (Hoofdplaat), allen 10, 11. Edwin van Damme (Kapelle), Frans Hagenbeek (Ril landia), Werner Bisschop (Steen), Eirk de Groene (Luctor), Davy Gijsel (Sluiskil), allen 916J acco Bekenes Kapelle)Barrv van der Hooft (Texrxeuzen), Martijn Hengst (Meeuwen). Anco van der Linde (DFS), Edward Tieleman (Hontenisse), allen 8, 21. John Kivits (Kapelle), Mike But (Terneuzen), Elmar Verhage (WIK). Mengalfeo Read (RCS), allen 7,25. Ronald van Sliedregt (Hoek). Harm Rietjens (HW), Danny van de Velde (Terneuzen), Adriaan Nieuwenhuijse (Kruiningen), Edwin Leonhart (Dauwendaele), John van der Have (Zierikzee), Micky Vujovic (Meeuwen), Ewout Maas (Meeuwen), Dennis Goosen (GPC), Arjo den Dekker (Apollo), Johan Schot (Tholense Boys), René Brusse (DFS), Richard Muringen (RCS), Serge de Ruijsscher (Hoofdplaat), Pascal Delforge (Clinge), allen 6. door Daaf Kasse ELLECOM - Toby Hage blijft in de race voor een plaats in de finale van het Nederlands damkampioenschap. De informatica-student uit Tholen staat na vier van denegen ronden op een gedeelde tweede plaats in zijn groep, met één punt achterstand op koploper Ron Heus- dens. Afgelopen weekeinde speelde Hage in het Gel derse Ellecom twee keer remise. Zowel tegen Erik Hoogendoorn, speler van Damlust uit Gouda, als tegen de Fries Sjoerd Huxtema kon de Thoolse dammer niet in zijn spel komen en moest hij benxsten in een puntendeling. Peter Schunselaar uit Vlissingen speelde twee goede en spannende partijen, maar uiteinde lijk bleef hij in beide gevallen met lege handen achter. Zaterdag vergooide hij tegen de Twent Gilles Salomé in tijdnood zijn remisekansen. Een dag later had hij tegen Henk de Wit uit Delft ook remise in handen, maar in het eind spel koos hij het verkeerde plan. Vrouwen Daniella de Vos uit Tholen behaalde zaterdag in het toernooi bij de vrouwen haar eerste punt. Tegen Jorien Alink, een van de sterkste speel- stex-s in haar groep, kwam ze na een Roozen- burg-partij remise overeen. door Lucien Roelandt BRUINISSE - De dressuurwed- strijd van ruiterclub De Greve- lingen was van hoog niveau. Desondanks stak Marion Thans er toch nog duidelijk bovenuit. De voor de Borselse Weelruiters uitkomende amazone reed de viervoeter Gelier in de klasse L naar 174 punten en was daar mee de absolute topper in Ma nege Aquadelta in Bruinisse. Max-ion Thans was hiermee de koploper van een klasse waarin toch opvallend goed werd ge- presteen! Ruim zeventig pro cent van de deelnemers zagen hun verrichtingen beloond met een winstpunt. Conny Buth, een dag eerder al succesvol in mane ge GrolinRenesse, stuurde Ian- dra met 166 punten naar de tweede plaats. Tamara den Ou ter zag haar lange reis van West- kapelle naar Bruinisse beloond met een derde plaats. Zij reed de goéd lopende Libeiiy naar 160 punten. Manon Huizinga van de organiserende vereniging kende in de lichte tour een uitstekende stail. Haar eerste wedstrijd met Zaxlhan op dit niveau was goed voor een bonuspunt (157). Op het hoogste niveau, de klasse Zl, werd de oranje rozet een prooi voor René van de Veer. De xuiter uit Veere stuurde Furioso naar 181 punten, een puntje meer dan de Oud Beijexiandse Mireille van Gelder met de mer rie Anouska. De Bi-abantse Pat ty Voogd, met Kind of Macic ge tipt als favoriet, moest ditmaal genoegen nemen met de derde stek. Met haar 179 punten kwam kwam Voogt een puntje tekort voor een bonuspunt. Versterking Jolanda de Ronde werd bij De Grevelingen gezien als een wel kome versterking. In de eerste de beste wedstrijd in eigen huis beantwoorde De Ronde meteen aan de hoog gespannen ver wachtingen. In de klasse M2, ge zien als een van de moeilijkste, reed zij de met veel flair door de ring lopende Donau naar het goeie totaal van 164 punten. Voldoende voor de eerste plaats en ruimschoot genoeg voor een winstpunt. Ook Astrid van de Veer reed zich met Joli aardig in de kijker. De amazone uit Veere reed de veel souplesse tonende Joli met 161 punten naar de tweede plaats. Van de Veers clubgenote Anita Rekkers veroverde met de nogal gespannen lopende Grand Fleur het bi*ons. De 154 punten waren echter niet voldoende voor een bonuspunt. In de klasse B was er voor Karin Groenedijk alle reden tot het bouwen van een feestje. Zij stuurde de ruin Koos naar 160 punten, goed voor het nog reste rende winstpunt voor de felbe geerde promotie naar de klasse L. De 160 punten waren voor de Grevelingen combinatie echter niet voldoende voor het oranje erelint in eigen huis te houden. Dat werd een prooi voor de Mid delburgse Albertine Joosse, die haar proef met Night and Day beloond zag met 167 punten. VLISSINGEN - Bert Schrier wordt met ingang van volgend voetbalseizoen de nieuwe trai ner van Colijnsplaatse Boys. De huidige oefenmeester van Heinkenszand 2 volgt bij de za terdag-derdeklasser Peter Douxieijn op. Wim van der Broek heeft zijn contract met een jaar verlengd bij zaterdag-vierdeklasser Wis- senkerke. De oefenmeester is bij Wissenkerke bezig aan zijn vijf de jaar. DEN HAAG - Schaatser Jan Treur uit Oud-Sabbinge heeft op 'De Uithof' in Den Haag zijn eigen Zeeuws record verbeterd op de 500 meter. De zestienjarige juxiior reed een tijd van 41.89 seconden. Zijn vorige toptijd stond op 42 se conden precies. Op de 1500 me ter reed het jeugdige talent een tijd van 2.08.00. Bij de senioren reed Leon van der Wielen uit Zierikzee op de vij f kilometer 72 018Bij de j u- nioi'en reed de vijftienjarige Pa trick Go verse uit Kapelle een nieuw persoonlijk record op de drie kilometer. Hij schaatst een tijd van 4.38.98, ruim tien se conden sneller dan zijn vorige record. De zeventienjarige Maarten Janse uit Wolphaarts- dijk verbeterde zijn persoonlij ke toptijd op diezelfde met drie seconden tot 4.49.26. Dammen Ellecom. Halvefinale Nederlands kampi oenschap. Mannen, groep 1, derde ron de: R. Heusdens-R. Sakidin 2-0, A, Schol- ma-M. Kemperman 1-1, M Dolfing-S. Huitema 1-1, T. Hage-E. Hoogendoorn 1- 1, P. Hoopman-O. Kamyshleeva 1-1. Vierde ronde: R. Sakidin-O. Kamyshlee va 1-1,Hoogendoorn-P. Hoopman 2-0, S. Huitema-T. Hage 1-1, M. Kemperman- M. dolfing 0-2, R. Heusdens-A. Scholma 2-0. Stand: 1 Heusdens 6,2. Dolfing, Ha ge, Hoogendoorn en Scholma 5, 6. M. Kemperman 4,7. Hoopman en Huitema 3.9. Kamyshleeva en Sakidin 2. Groep 2, derde ronde: G. Salome-P. Schunselaar 2-0, T. Harmsma-H. Jansen 0-2, C. van Dusseldorp-F Kemperman 1- 1, A. van den Berg-H. de Witt 0-2. vierde ronde: P. Schunselaar-H. de Witt 0-2, L. Faber-A. van den Berg 1-1, H. Jansen-C. van Dusseldorp 2-0, G. Salome-T. Harmsma 1-1. Stand: 1. Jansen 4-7. 2 Salome 4-6,3. De Witt 3-5,4. Harmsma 4- 4,5. Van Dusseldorp 4-3,6. Van den 8erg, Faber en F. Kemperman 3-2,9. Schunse laar 4-1. Vrouwen, groep 3, tweede ronde: G. Hol- A. Bakker 1-1, C. Fung-J. Hartkamp 1-1, J. Alink-D. de Vos 1-1. Stand: 1. Alink, Fung en Hartkamp 3, 4. Bakker, Hol en De Vos 1. Schaken Wijk aan Zee. Hoogovenstoernooi. Grootmeestergroep A, achtste ronde: Van Wely (Ned) - Sjirov (Spa) 1/2-1/2, Yermolinksy (VSt) - Piket (Ned) 1/2-1/2, Topalov (Bul) - Reinderman (Ned) 1-0, Ivantsjoek (Oek) - Timman (Ned) 0-1, Svidler(Rus) - Anand (Ina) 1/2-1/2, Kram- nik (Rus) - Sokolov (Bos) 1/2-1/2, Kaspa rov (Rus) - Kasimdzjanov (Oek) 1-0. Stand: 1. Kasparov 7 1/2 punten, 2. Anand 6,3. Kramnik 5, 4. Svidler, Topal ov 4 1/2,6. Ivantsjoek,Timman, Van Wely 4, 9. Piket, Sjirov 3 1/2, 11. Sokolov, Yer- molinksky 3, 13. Kasimdzhanov 2, 14. Reinderman 1 1/2. Sportprijsvragen Lucky Ten. Trekking van 25 januari. 7 -18 -19-23-29-34-37-43-44-50-59-60-65 - 71 - 73 - 75 - 76 - 78 - 79 - 80. (onder voor behoud). Lotto 3. Eerste prijs: geen winnaar, twee de prijs: 1 winnaar, bruto f. 100.000,00, derde prijs: 78 winnaars, elk f. 1000,00, vierde prijs: 115 winnaars, elk f. 250,00, vijfde prijs: 3585 winaars, elk f. 25,00, zes de prijs: 2459 winnaars, elk f. 10,00, ze vende prijs: 54.881 winnaars, elk f. 5,00. Cijferspel 3. Zes goed; geen winnaar, vijf goed: 6 winnaars, elk bruto f. 10.000,00, vier goed: 25 winnaars, elk f. 1000,00, drie goed: 279 winnaars, elk f. 100,00, twee goed: 3154 winnaars, elk f. 10,00. Tennis Kapelle/Hoek. Districts-indoorcompeti- tie. Gemengde teams, eerste klasse: DOS 1-Souburg 2 5-7. L. Veldhuis-B. Dijkstra 3-15, A. Siereveld-S. Bish 8-8, C. Bosch-B. Zwanenburg 9-5. F. Bosch-I. Maat 10-2. L. Veldhuis/A. Siere- veld-B. Dijkstra/S. Bish 2-13, C. Bosch/F. Bosch-B. Zwanenburg/I. Maat 7-9. Souburg 1-MLTC 1 10-2. H. van Bre- men-M. Hulster7-4, M. de Regt-J. Koo ien 9-5, L. Wisse-M. Snijder 9-3, S. van Bremen-R. Verdonck 1-10, H. van Bre- men/M. de Regt-M. Hulster/J, Kooien 8-5, L. Wisse/S. van Bremen-M. Snij- der/R, Verdonck 8-7. Tiola 1-Hulster Ambacht 1 4-8. W. van Noord-L. de Kort 5-11, T. Groosman- -W. J. van Doeselaar 3-10, S. de Witte-D. Morcus 8-5, M. de Meijer-J. Verhaegen 5-4, W. van Noord/T. Groosman-L. de Kort/W.J. van Doeselaar 7-9, S. de Wit- te/M. de Meijer-D. Morcus/J. Verhaegen 6-9. Tweede klasse: de Schelde 1-Gob lin 210-2. M. Snijder-R. van der Wel 8-5, J. Beilo-R. van der Wel 12-3, M. Platt- eeuw-N. Hillebrand 9-7, A. Busink-M. Esser9-3, M. Snijder/J. Beilo-R. van der Wel/R. van der Wel 9-7, M. Platteeuw/A Busink-M. Esser/D. de Jonge 6-9 Goblin 1-Souburg 3 10-2. F. Ton-D. La 13-3, J. Korstanje-M. van Broekhovei 15-2, M.Ton-A. Malicki 3-10,1. van Om- bergen-J. van Belle 10-1,F.Ton/J. Kors tanje-M. van Broekhoven/R. Alders 14-4, M. Ton/I. van Ombergen-A. Malie- ki/l Meertens 7-6. Tiola 2-Ludo et Emergo 1 2-10. I. Kuy- pers-R. Suurmond 7-10, K. de Jonge-F IJzerman 3-15, A. Riemens-N. de Paepr 7-6, D. van Leeuwen-J. Bécu 5-7,1. Kur pers/K. de Jonge-R. Suurmond/F. IJzet man 5-10, A. Riemens/D. van Leeu wen-N. de Paepe/J. Bécu 5-13. Mannenteams, tweede klasse: Ludoi Schippers Nauta 2-'t Halve Maantje 2 4-8. D. Blackman-A. van Wilgenburg 9-6, V. Verheul-S. van Marion 3-10, S. Minnaert-D. verschuure 5-9, R. van Hee-J. Meijer 6-14, D. Blackman/V. Ver heul-A. van Wilgenburg/D. Verschuure 12-4, S. Minnaert/R. van Hee-S. van Ma- rion/J. Meijer 7-8. Vrouwenpolder/Doeland 1-Tebo 1 0-12. J. Meerman-R. Salomé 5-8, M. Sinke-H. Meulmeester 1-18, R. Meer- man-A. Snoeck 5-11, M. Passenier-P. Akerboom 6-8, J. Meerman/M. Passe- nier-H. Meulmeester/P. Akerboom 10-12, M. Sinke/R. Meerman-R. Salo- mé/A. Snoeck 8-9. Goes. Janvier Dancemasters Jeugdcir- cuit. Jongens, poule B: J. van Soest-S. Nonnekes 4-9, W, Tolman-A. Pijnen 3-9, J. van Soest/W. Tolman-S. Nonne- kes/A. Pijnen 3-10. K. Pokorni-S. Bakker 9-3, P. Felius-J.W. de Kunder 5-8, K. Pokorni/P. Felius-S. Bakker/J.W. de Kun der 8-4. F. Feijtel-E. Platschorre 8-4, S,. Harinck-F. Heijnsdijk 4-8, F. Feijtel/S. Harinck-E, Platschorre/F. Heijnsdijk 3-8, F. Sonnemans-J. Dhooge5-6, S. Huisin 't Veld-R. Hermes 8-4, F. Sonnemans/S. Huis in 't Veld-J. Dhooge/R. Hermes 9-4. poule C: S. van As-E. Gideonse 1-7, I. van der Bel-A. Bolderheij 4-3, S. van As/I. van der Bel-E. Gideonse/A. Bolder heij 3-6. J. Wiggers-J. Bish 1-8, V. Vin- koert-M. Ketting 2-8, J. Wiggers/V. Vin- koert-J. Bish/M. Ketting 4-6. S. de Waal-P. Boot 7-3, R. Meertens-D. Hoofdman 10-3, S. de Waal/R. Meerten- s-P. Boot/D. Hoofdman 9-3. J. de Wit-M van Oosten 5-6, B. Felïus-R. Helgers 5-4, J. de Wit/B. Felius-M. van Oosten/R. Helgers 7-5. Zevenbergen. KNLTB-DIT Nationale Wintercompetitie. Gemengd tweede klasse: Buytenwegh 1-Souburg 1 4-8. M. Bulder-R. van der Broek 2-6 6-2 3-6 2-6, K. van Zanten-C. Folmer 6-4 6-4 5-7.1. de Kok-H. Snijder 5-7 5-7 6-3 2-3 K. Spruytenburg-E. van Wingen 4-6 2-6 4-6 4-4. M. Bulder/K. van Zanten-R. van der Broek/C. Folmer6-3 6-34-6 5-3.1. de Kok/K. Spruytenjburg-H. Snijder/E. van Wingen 5-7 3-6 4-2. Holy 1-De Schelde 1 8-4. W. Koning-J Mooibroek 5-7 6-4 6-4 3-2, M. Bak ker-V. Greeve 3-6 4-6 4-6 3-6, S. Evers-M. Meulenberg 6-2 7-5 6-6, A van Affendelft-J. van de Dries 6-3 6-3 6-3 7-6, W. Koning/M. Bakker-J. Mooi- broek/V. Greeve 4-6 4-6 4-6, S. Evers/A van Affendelft-M. Meulenberg/J. van de Dries 6-4 6-3 5-2. Voetbal Engeland, FA cup. Vierde ronde: Oxford U. - Chelsea 1-1. Vriendschappelijke interlands. La Paz. Bolivia - Verenigde Staten 0-0. Cali. Colombia - Denemarken 1-1 (0-1). 11. FredgaardO-1,77. Asprilla 1-1. Voetbal Vlissingen-Goes Toby Hage bleef door twee remises in de race voor een finaleplaats voor het Nederlands damkam pioenschap. foto Ruben Oreel van onze sportredactie OOSTBURG - Bij de sprintwed strijden van zwemvereniging Scheldestroom werd Eelco van Gemert op de 50 meter vrije slag geklopt door Middelburger Jas per van Bochove, maar verder liet de onbetwiste Zeeuwse kampioen het niet komen. Jan Brink, de verrassende winnaar van vorig jaar, sneuvelde in de series door een valse start. Ryan Verplanke toonde bij de vrou wen haar suprematie door vier onderdelen te winnen. De in Oostburg gehouden sprint wedstrijden toonden aan dat voor dit soort wedstrijden in Zeeland grote belangstelling bestaatEr werden liefst 28 NK- iimieten gezwommen en dat was de opzet van de organise rende vereniging. De NK-limiet op de schoolslag werd behaald door Ryan Verplanke, Carlien Schrijvershof, Stein de Maeyer en Maaiden van der Zwan. Op de rugslag waren dat Letty Wxtte- rick, Linda de Paauw, Debbie van de Guchte, Sandra Tem merman, Kim Scholt, Mark Schuuring, Charles Potin en Eelco van Gemert. Het startbe wijs op de vlinderslag werd be haald door Sabine van Waes, Agnes Soolsma, Letty Witte- nck, Marlinda Eggermont, Debbie van de Guchte, Ryan Verplanke, Sandra Temmer man, Charles Potin en Yoram Lawalata. Voor de NK-sprint in Dordrecht (13 en 14 februari) mag op de vrije slag alleen Charles Potin zich laten in schrijven. Eelco van Gemert zwom als enige Zeeuw de limiet op de 100 meter wisselslag. DEESSEN - De reserves van zaalvoetbalclub Matisse heb ben zich van hun beste kant la ten zien in de uitwedstrijd tegen Sarto. Door ziekte en blessures kon coach Theo Hoogerland slechts over één wisselspeler be schikken. Ondanks die handi cap zegevierden de Goesenaren met 6-4. Gaffin de Meza maakte de ope ningstreffer voor Matisse. Sarto kwam langszij, maar bij rust stonden de Goesenaren weer op voorsprong door opnieuw Gaf fin de Meza. De tweede helft be gon ongelukkig voor Matisse. De Brabantse tegenstander kwam snel langszij en liepen zelfs xxit naar een 4-2-voor- sprong. Met nog tien minuten te spelen startte Matisse een suc cesvolle inhaalrace. Door twee doelpunten van Hxxmphrey Scholten kwam Matisse langszij en door twee treffers van Rod ney de Meza behaalde de Goese ploeg de zege. De ploeg behoudt daardoor de derde plaats in de rangschikking. door Joop Schuit WISSENKERKE - In de tweede ronde van het biljarttoernooi De Grote Prijs Regiobank in Café De Kroon in Wissenkerke werd Jo Goris uit Vlissingen, vorig jaar w innaar in de A-groep ver rassend verslagen door Ad Laan uit Kortgene, 40-13 in tien beur ten. Sylvia Eckel, de enige vrouwe lijke deelnemer, drong met knap spel door tot de laatste acht in de A-groep. In de B-groep bereikte Stoffel Brouwer, met 77 jaar de oudste deelnemer van het toernooi, de laatste acht door David Jonge- pier uit Domburg uit te schake len. Jo Wondergem uit Oostka- pelle, vorig jaar finalist, wist zich niet te plaatsen bij de laat ste acht doordat hij verloor van Peter Tilroe uit Kortgene. De volgende acht deelnemers plaatsten zich voor de volgende ronde in de A-Groep: Christian Werlan Wissenkerke), Jan Beije (Wissenkerke), Peter Zwe- mer (Oostkapelle), Cees Boone (Oostkapelle), Gillis Stux-m (Se- rooskerke), Sylvxa Eckel (Hans- weert), Ron Verburg (Kapelle) en Ad Laan (Kortgene). De acht deelnemers in de B- groep zijn: Kees Vermeulen (Zierikzee), Jozef Sapia (Mid- delburgj.Erik Francke (Grijps- kerke), Ronald Sohier (Grijps- kerke), Jürgen Mathia (Se- rooskerke), Jan Breedijk (Se- rooskerke), Peter Tilroe (Kort gene) en Stoffel Brouwer (Oost kapelle). door Hans Hollestelle VLISSINGEN - In de eerste klasse van het zaalvoetbal voor vrouwen leverde Kloetinge 1 een goede prestatie door lijst aanvoerder Kerkhove Verhuur een 5-2-nederlaag te bezorgen. De reserves van Kloetinge, dat met 6-2 van Biezentrappers/ Gerka Sport 3 won, is nu naast Kerkhove Verhuur aan de lei ding gekomen. Kloetinge 1 - Kerkhove Verhuur 5-2: De bezoekende formatie toonde weinig stootkracht. Hal verwege de wedstrijd had de thuisclub al een onoverbrugba re 4-0-voorsprong genomen. Het werd zelfs nog 5-0, voordat Kerkhove Verhuur de achter stand een erxigszins dragelijker aanzien gaf. Tamara Jacobusse en Anne Rooze scoorden beiden tweemaal, Judith Bxuinooge maakte de vijfde Kloetingse treffer. Door Monique Baljeu en een ei gen doelpunt van de tegenpartij kwam koploper Kerkhove Ver huur aan de twee tegendoelpun ten, Biezentrappers/Gerka Sport 3 - Kloetinge 2 2-6: Halverwege de wedstrijd stonden beide partij en nog op gelijke hoogte: 2-2. Miranda Bekenes, Tina Dujaco- vic (beiden 2x), Esther Kole en Marlinda Verhoeven bezorgden de x*eserves van Kloetinge echter de ovex-winning. Liesbeth en Marieke Verbiuggen scoorden tegen. Kloetinge 3 - De Vliegher 2-3: De Vliegher stond aan het begin van de tweede helft met 3-1 voor door een hattrick van Petra de Braai. Anne Rooze maakte het doelpunt voor Kloetinge 3. Loes Oosterom verkleinde de achter stand nog tot 3-2, maar verder kwamen de Bevelandse vrou wen niet. Pubbles - Eggermout 0-4: Bij de xust had de Goese thuisploeg al een ruime 3-0-achterstand op gelopen. Esther Verdurmen (2x), Renske van Puyvelde en Marlxe van Harn schoten Egger mont naar de verdiende over winning. Biezentrappers/Gerka Sport 2 - Tympaan 9-5: Biezentrappei's was sterker en zette dat overtui gend om in doelpunten. Ilse de Vogelaar, Wanda Zegers (beiden 3x), Inge van Houten (2x) en Debbie Bakker verzorgden de productie voor Biezentrappers. Angelique de Fretes (4x) en An- gelique Maljers maakten de vijf doelpunten voor de Middel burgse vrouwen. van onze sportredactie HOEK - Het gemengde tennis- team van Hulster Ambacht, opererend in de hoogste klasse van de distriets-indoorcompe- titie, heeft een volgende stap gezet op de weg naar het kampi oenschap. Klopten de Reynaert- stedelingen vorige week Sou burg met ruim verschil, ditmaal werd afstand genomen van con current Tiola. Het duel in De Braakman kende na de tweede speelperiode een gelijke stand. Laurens de Kort had de Zeeuws-Vlamingen aan de leiding geholpen ten koste van Wesley van Noord texwijl Willem-Jan van Doeselaar daarna via Toby Groosman de voox-sprong opvoerde. Sharon de Witte bracht Tiola vexwol- gens dankzij een zege op Debo rah Morcus echter weer terug in de race en Marjolein Meyer zorgde voor de aansluiting door Jacqueline Verhaegen met mi nimaal verschil terug te wijzen. In de dubbels sloeg de kampi- oen-in-spé daarna alsnog be slissend toe:8-4. Van slag Souburg klom op naar de derde plaats door opponent MLTC te rug te wijzen. Harold van Bre men. Mario de Regt en Lydia Wisse legden in hun singles de basis voor dit succes, Rianne Verdonck zorgde in die fase van de strijd voor de tegenpunten: 10-2. Het medio december nog als tweede gefinishte DOS is volle dig van slag. Deze keer waren de reserves van Souburg net te sterk, met als gevolg dat de Vlis- singers in de rangschikking te- rag zakten naar de laatste plaats. Floortje en Carla Bosch waren in het enkelspel hun tegen standsters nog duidelijk de baas, gezamerüijk namen die nadien echter revanche. Brian Dijkstra en in wat mindere mate Stanley Bish traden bij Souburg op de voorgrond: 7-5 Monsterscore In de tweede klasse geeft Ludo et Emergo de toon aan. Afgelo pen weekeinde werd de tweede selectie van Tiola aan de zege kar gebonden: 10-2. De Schelde doet het ook uitstekend hetgeen ditmaal voor Goblin 2 verlies betekende: 10-2. Bij de mannenéquipes lijktTebo regelrecht op de titel af te steve nen. Opnieuw werd een mon sterscore gerealiseex-d en rode- lantaamdrager Vrouwenpol der/Doeland was het slachtof fer: 12-0. De standenlijst geeft oveiigens wel een vertekend beeld, want zowel DOS als 't Halve Maantje 2 zijn ook nog ongeslagen en hebben daar naast nog een wedstrijd in te ha len. Wintercompetitie Souburg heeft in de tweede klasse gemengd van de KNLTB- DIT Nationale Wintercompeti tie haar eerste succes geboekt. Na nederlagen tegen De Schel de en Holy, werd ditmaal in sporthal Lindonk te Zevenber gen opponent Buytenwegh met 8-4 vex-slagen. Lucienne van de Broek kampte nog met haar tijdens het Kerst toernooi opgelopen voetblessu re, vandaar dat Hanneke Snij der en Emerence van Wingen de honneurs waarnamen. Beiden zegeviex-den in hxxn singles en le verden vervolgens in combina tie eenzelfde prestatie. Ronald van de Broek zorgde in zijn en kelspel voor de beslissende pun ten. De Schelde redde het niet tegen Holy, hoewel Virgil Greeve bij de Vlissingers uitstekend op dreef was. Individueel en samen met Jurjen Mooibroek zorgde hij in totaal voor vier punten. Niet voldoende voor een gelijk spel of winst, want de tegen stander uit Vlaardingen Holy scoorde er uiteindelijk acht. Jeugdcircuit In het Janvier Dancemasters Jeugdcircuit kwamen afgelo pen wreekeinde de jongens uit de B en de C-poule in actie. Opval lend in eerstgenoemde afdeling was het steekje dat het leidende duo Feiry Sonnemans/Sjoerd Huis xn 't Veld liet vallen tegen het laag geklasseerde tweetal Jean Dhooge/Ruud Hermes. De nummers twee, Stefan Nonne kes en Arjan Pijnen, die een score van honderd procent boekten, konden daardoor hun achterstand tot zes punten te rugbrengen. Jaimy Bish en Michiel Ketting, de koplopers in groep B, liepen verder uit op hun drie concur renten. Zelf zegevierden zij met maximaal verschil over Jos Wiggers en Vincent Vinkoert, het koppel Sander van As/Ingmar van der Bel moest ook. zij het met een kleine ne derlaag, genoegen nemen. Emiel Gideonse/Arthur Bolder heij tenslotte wonnen welis- waar. maar de uitslag was niet ovexiuigend. Souburg-tennisser Ronald van de Broek zorgde in het enkelspel voor de beslissende punten in het duel met Buytenwegh. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 16