Missers doen HVV'24 de das om Breskens heeft geen kind aan IJzendijke PZC Sluiskil door fouten onderuit Jo Bogaert blijft maar doorgaan met winnen Terneuzen loopt met grote passen over Virtus: 7-0 sport maandag 25 januari 1999 z 19 Zaalvoetballers lopen uit Terneuzen Al verslaat DFC Revanche voor junioren HVV Terneuzen BI wint nipt Riante scores in volleybal Brabantse TAC/BWB angstgegner voor Hulster club: 2-3 Scholieren liepen cross TERNEUZEN - In het zaalvoetbal Temeuzen lijkt niemand Qutility nog te kunnen stuiten in de race naar het kampioen schap. De koploper was niet alleen opnieuw goed voor de vol le winst, maar vergrootte zijn voorsprong op Plantenmarkt- /Kota Radja ook nog eens tot vijf punten. Daarbij kreeg Qutility de helpende hand van Bakkerij van Strien. Terwijl de nummer één van de ranglijst heel soeverein het onderaan- staande Checkpoint de baas was (5-0), maakte Van Strien Plantenmarkt/Kota Radja een illusie armer: 6-3. Dow 2 slaagde er nog niet helemaal in zich te kwalificeren voor de promotiepoule. De nummer vijf hield De Rooy welis waar knap op 5-5, maar heeft nog altijd één puntje nodig om zich definitief in de bovenste helft van de ranglijst te nestelen omdat Gemeente 2 Atoom Boys met 4-3 versloeg. In de vierde klasse heroverde Instuif/Café Bee de derde plaats door een 5- 4 zege op Temeuzen Bonded Stores. Broomchemie en Marma ra beëindigden hun wedstrijd met niet alledaagse cijfers: 9-9. TERNEUZEN - De A-junioren van Temeuzen boekten in de derde divisie voor de tweede opeenvolgende keer een over winning. Het werd op eigen veld tegen DFCde nummer voor laatst van de ranglijst, een terechte 2-0. Halverwege de wed strijd leidden de Temeuzenaars al met 1-0 door Ryan de Regt. In de tweede helft voegde Christian Palm daar nog een treffer aan toe. HULST - HW Al lijkt in de hoofdklasse een ploeg van uiter sten. Werd vorige week nog verrassend met 1-4 van AZW verloren, zaterdag was er op eigen veld een ruime zege op Zie- rikzee A16-0Temeuzense Boys A1 hield in Roosendaal BSC Al (derde in de stand) op 2-2, maar minder goed liep het met Steen Al en AZW Al af. Steen verloor in Vlissingen met 5-1 tegen allen verwachtingen in van Walcheren A1AZW moest tegen Roosendaal (uit) met 3-0 het onderspit delven. TERNEUZEN - De B-junioren van Temeuzen ontsnapten za terdag aan een gelijkspel tegen Alliance BI. In Roosendaal namen de Temeuzenaren in de loop van de tweede helft welis waar een 1-4 voorsprong, maar daarna kwam de thuisclub te rug tot 3-4. De gelijkmaker bleef echter uit. Voor de B-junio ren van Terneuzense Boys bleek DOSKO te sterk: op eigen veld werd het 0-3. De C-junioren van HW lieten de kans lig gen om zich steviger op de vierde plaats te nestelen. In de der by tegen Temeuzen Cl moesten de Hulstemaren op eigen veld een teleurstellend 2-4-verlies De ruststand was 0-0, maar daarna bleek Temeuzen over de meeste stootkracht te be schikken. SAS VAN GENT - De krachtsverschillen in de recreatieve volleybalcompetitie van Sas van Gent waren groot. Geen en kel duel eindigde in een puntendeling. In de eerste klasse bij de gemengde ploegen deed C1000 door een 3-0-overwinning in een rechtstreekse confrontatie met Fabricom de laatste plaats over aan de ploeg uit Sluiskil. Ook in de tweede klasse bij de gemengde teams troffen de staartploegen elkaar in een onderling duel. Jeffrey's was in drie sets telkens beduidend sterker dan C1000 V&K 2 (15-6, 15-12,15-4). De wouwen van Savok 2 en Peters Cleaning gaven elkaar niets toe. De nummers één en twee van de ranglijst wonnen al lebei met 3-0. Savok 2 wees Savok/Johan de Block gedeci deerd (15-5, 15-3, 15-6) terug. De achtervolger Peters Clea ning maakte koxte metten met C-Line: 15-5,15-0,15-3. door Peter van Kouteren HULST - Het Tilburgse TAC/BWB groeit zo langzamer hand uit tot een angstgegner voor HVV'24. Nog nooit wonnen de Hulstenaars van deze Bra bantse tegenstander en ook gis teren werd die traditie in stand gehouden. HVV'24 leidde bij de rust met 2-1, maar liep uiteinde lijk in de slotfase tegen een on vermijdelijke nederlaag aan: 2- 3. Trainer Ko Stoutjesdijk van HW'24 draaide er niet omheen. Zijn ploeg had verloren van een tegenstander, die in alle gele dingen net iets meer in huis had, maar vooral op de juiste mo menten profiteerde van per soonlijke fouten. „Die hebben ons de nek omgedraaid", keek Stoutjesdijk terug. „Als je als keeper los roept, dan moet je de bal wel hebben", verwees hij naar de gelij kmaker (2-2) van de Tilburgers. „En die 2-3 had na tuurlijk nooit mogen vallen. Er stonddrie man rond de man die binnen kopt." Voor HW waren de druiven dan ook zuur. De Zeeuws-Vlamin gen legden het voor een belang rijk deel van de wedstrijd af tegen de bezoekers. TAC/BWB zette HW'24 vanaf het begin van de wedstrijd de duim schroeven aan, kwam verdiend op voorsprong en was veel meer in balbezit. Maar twee treffers binnen acht minuten zorgden ervoor dat HW'24 met een 2-1 voorsprong de rust kon ingaan. Harm Rietjens, die achter de diepste spits Pierre Withagen DE BRAAKMAN - Als voorpro gramma voor de Braakman cross hield atletiekvereniging Scheldesport uit Terneuzen De Braakman een cross voor basis scholen. In totaal namen acht scholen uit de regio aan de cross deel. De scholen uit Biervliet kwa men het beste uit de strijd. De Komme en De Maatjes eindig den op de eerste en tweede plaats, gevolgd door De Hille uit Temeuzen en De Gaspar van der Heijdenschool uit Axel. speelde, tekende na de vroege 0- 1 (Mutsaers scoorde na een schot op de lat met het hoofd in de x-ebound) voor de gelijkma ker. De nummer tien van HW'24 rondde een aanval vol gens het boekje doeltreffend af. Arno Zwegers, ijzersterk in het hart van de defensie, stuurde met een splijtende pass Pierre Withagen weg. Diens pass op maat bereikte Angelo Verbrae- ken. die op zijn beurt Rietjens bediende. Tegen zijn droge schuiver had doelman Kluijt geen verweer: 1-1. Strafschop Kort na de gelijkmaker zette Harm Rietjens de Zeeuwen uit een strafschop op voorsprong, nadat Nico Buijl in een duel met Van de Put tegen de grond was gegaan. Van de Put beroerde in zijn val de bal. Scheidsrechter Sturms uit Sint-Jansteen wees onberispelijk naar de stip. Harm Rietjens. bij afwezigheid van zijn niet volledig fitte broer Dennis aangewezen om dat soort klusjes voor zijn rekening te nemen, benutte het buiten kansje en zette HW'24 op voor sprong: 2-1 Na rust drongen de bezoekers fel aan. HW'24 moest met veel spelers achter de bal terug op ei gen helft, hoopte op de snelheid van de eenzame spits Withagen, maar verloor de slag op het mid denveld. De fysiek sterke Bra banders creërden zich kansen, maar hadden vaak pech in de af werking. Een missertje van doelman De Keijzer leidde tot degelijkmaker (2-2). Vierminu- ten voor tijd kopte De Koek uit een hoekschop de winnende treffer binnen (2-3). In de laatste minuut mikte de Brabander Paulissen nog op de paal. HVV24-TAC/BWB 2-3 (2-1). 5. 0-1 Jurgen Mutsaers, 37. Harm Rietjens 1-1, 43. 2-1 Harm Rietjens (straf schop), 80. Jurgen Mutsaers, 86. Paul de Koek 2-3. Scheidsrechter: F.Sturms (Sint-Jansteen). Gele kaart: Nico Buijl, Arno Zwegers (beiden HVV'24), Mario Kuipers (TAC/BWB). Aantal toeschouwers: 300. HW'24: Jean-Pierre de Keijzer; Jurgen de Block (46. Marvin Hame link), Arno Zwegers, Pascal de Block, Maarten Thomas; Maarten Scheerders, Angelo Verbraeken, Ni co Buijl; Carlo Blommaert, Harm Rietjens (53. Dennis Rodrigo), Pier re Withagen. Bennie van Leeuwen vervult negatieve hoofdrol door Wim de Vos SLUISKIL - Het was zondag zeker niet de dag van Bennie van Leeuwen. Tot twee keer toe ging de Sluiskilspeler in de thuiswed strijd tegen Steen in de fout. Beide keren werd dat door Steen feilloos afgestraft. De eerste keer kopte hij tekort terug op doel man Frans van der Veen, de tweede keer leed Van Leeuwen op het middenveld knullig balverlies. Sluiskil verloor met 2-1. De verder zeerpover spelende thuisclub kon er iemers niet veel tegenover stellen. Alleen een strafschop werd nog benut door... Ben nie van Leeuwen. En dus leed de formatie van trainer Bert Timmers voor de tweede opeenvolgende week een thuisnederlaag. De Sluiskilse spitsen waren bijna de hele wedstrijd onbereikbaar, waardoor de op bouw stokte. Dat gebeurde in feite al ach terin, waar Bennie van Leeuwen en Danny de Vries elkaar in de breedte goed wisten te vinden, maar er kwam nooit een bruikbare pass naar de aanval. En kwam er al eens een kansje, dan was er te veel tijd nodig. Domi nique Verlinde kreeg twee mogelijkheden maar ze waren niet aan hem besteed. Steen had een betere spelopvatting van de thuis club, combineerde beter maar slaagde er amper in om in het strafschopgebied van doelman Frans van der Veen te komen. Toch waren de bezoekers gevaarlijker. Werner Bisschop kreeg al na vijf minuten een goede mogelijkheid, Van der Veen redde op de kopbal van de bezoekende spits. Voorsprong Na ruim een half uur kwam Steen op voor sprong toen Bennie van Leeuwen te kort te rugkopte op zijn doelman en Werner Bis schop alleen door kon gaan. Van der Veen kon niets anders dan Bisschop onderuit ha len en mocht niet klagen dat de scheidsrech ter maar geel rood gaf. De strafschop werd door Edwin Hofman ingeschoten. De twee de helft was amper tien minuten oud toen 'Van Leeuwen voor de tweede keer in de fout ging. Marco Ottjes stelde Laurens van Re- mortele in staat voor de 0-2 te zorgen. Sluiskil was na de rust wel meer aanvallend ingesteld,'maar omdat het aan opportunis me ontbrak bleef Steen eenvoudig overeind. Eén keer brak Sluiskil wel door. Dominique Verlinde werd door Michiel Vink onderuit getikt. Van elf meter scoorde Van Leeuwen. Sluiskil: Frans van der Veen, Kurt van Loo, Ben- nie van Leeuwe, Danny de Vries. Barry du Puy; Patrick Boute (78. Koen van Leuven), Roy Scheele, Fabian du Puy; Marc Goossens, Domini que Verlinde, Andres de Witte (60. Alex Rijcka- ert). Steen: Mario de Bot; Johnny Bogaert, Michiel Vink, Edwin Hofman, Peter Lernout; Michel van de Bosch, Marco Ottjes, Philippe van Hiel; Wer ner Bisschop, Wouter de Neijs, Laurens van Re- mortele (80. Danny van Daalen). foto Peter Nicolai Marvin Hamelink soleert voor HW in de wedstrijd tegen TAC/BWB. Biljarter ook naar titel in hoofdklasse libre door Aector Dooms ZEVENBERGEN - Met een sterk collectief haalde Terneu zen gistermiddag hard uit tegen Virtus. De topper in de derde klasse van het zondagvoetbal, in het Brabantse Zevenbergen, werd met 7-0 gewonnen door de ploeg van trainer Paul Telussa. De thuisclub was na afloop in rouw gedompeld, want zo'n af straffing op eigen veld had Vir tus sinds jaren niet gehad. In het licht van de collectieve prestatie van Terneuzen groeide Barry van der Hooft op Bra bantse bodem ui t tot de man van de wedstrijd. De hoofdrolspeler scoorde niet alleen drie doel punten. maar was ook nauw be trokken bij de treffers van Dan ny van de Velde. Het tactische inzicht, de geniale momenten en de koelbloedigheid van de spits bij de afwerking getuigden van grote klasse. Zelf toonde Van der Hooft zich nog niet zo tevre den over zij n spel ,ik had zware benen"), maar de Brabanders haalden opgelucht adem toen de 22-jarige aanvaller na een urn- spelen vrijwillig zijn basis plaats afstond aan Mike van Rossem. Toen dat gebeurde, stond het al 5-0 voor Temeuzen en was de wedstrijd gespeeld. Daarna voegden Mike But en Mike van Rossem nog twee doelpunten aan het totaal toe. Barry van der Hooft was tegen Virtus het toon beeld van de effectieve speel wijze van Temeuzen. Virtus was niet te beroerd om een handje toe te steken. De persoonlijke fouten werden genadeloos afge straft. „We waren te slordig bij het uit verdedigen en we speelden te tam. De ploeg zit momenteel in een dip", zocht Virtus-trainer Peter Vrins naar een verklaring. Of hij tegen de toekomstige kampioen had gespeeld? „Ik vind Temeuzen een goede ploeg, maar dat wil niet zeggen dat ze kampioen worden." Terneuzen, gesteund door veel suppox-tex-s, begon nagenoeg compleet aan de topper. Met die wetenschap moest Paul Telussa keuzes maken. De belangx-ijkste wijzigingen: Menno den Dekker begon als rechtsachter, de ne- gentienjax-ige Dennis de Kraker als rechtenniddenvelder en de na een schox-sing texnggekeerde Jos Kayser stond centraal op het middenveld. De taktiek van de tx-ainer pakte goed uit. „Jos Kayser moest Luc van Leygraaf het spelen beletten, want hij vormde in Temeuzen de belang rijkste schakel. Door Jos Kayser daar neer te zetten werd ook Mike But ont last." Telussa meende dat zijn ploeg door de agressieve speel wijze de tegenstander tot fouten had gedwongen. In het eerste half uxxr had dat voor Virtus nog geen conse quenties. Daarvoor was het spel nog te rommelig, maar in de slotfase van de eerste helft werd de ene fout na de andere begaan door de Brabanders. Het eerste doelpunt was daar een school voorbeeld van. Door slecht uit verdedigen ging de bal richting Van der Hooft. Met een onna volgbare schijnbeweging liet hij de bal passeren naar de in de diepte sprintende But. De mid denvelder kon ongehinderd naar het Virtus-doel oprukken. Dpelman Rob Reuvers stopte in eex-ste instantie zijn inzet, maar de goed gevolgde Danny van de Velde schoof de bal tegen de tou wen: 0-1. Malaise Nog voor de rust tekende de ma laise voor de thuisclub zich af. Van de Velde en Van der Hooft bewezen tegen Virtus een per fect koppel te zijn. Van de Velde stelde Van der Hooft in staat om te scoren. De aanvaller prikte met precisie de bal langs de uit gelopen Reuvers: 0-2. En vlak voor rust stond Van der Hooft andeimaal op de goede plaats bij een hoekschop van Dennis de Kraker: 0-3. Het doelpuntenfes- tival ging meteen na rust verder. Nu waren de rollen omgekeerd. Van der Hooft bereikte de actie ve Van de Velde die voor 0-4 zorgde. Even later maakte Van der Hooft op subtiele wijze zijn derde treffer: 0-5. Temeuzen kon rustig uitspelen, maar kreeg nog voldoende kansen. Na een vloeiende aanval vond de goed- spelende De Kraker de vrijstaande But: 0-6. Mike van Rossem bepaalde met een vluchtschot de eindstand op 0-7. Temeuzen: Peter Huls; Menno den Dekker, Danny Magito, Leo Kayser, Michel de Vries; Dennis de Kraker (77. Thierry de Waele). Jos Kayser, Mike But. Peter Nieskens; Barry van der Hooft (62. Mike van Ros sem), Danny van de Velde (77. Roel Alberti). De zes biljartfinalisten in de hoofdklasse: vlnr. Ko Dieleman, Jo Bogaert, George Mahu, Joke Breur, Willy de Nijs en Eddy Aerts. foto Peter Nicolai Marc Boeckhout. met alleen Menno Putter (rechts) komt te laat. ens nog voor hem. scoort de eerste goal van Breskens. Paul de foto Peter Nicolai door Lucien Roelandt BRESKENS - IJzendijke kon in de streekderby tegen Breskens geen moment de hoge positie op de ranglijst waar maken. De formatie van trainer Paid van der Hooft ging tegen de uiterst gemotiveerde thuisclub met 5-1 tenonder, nadat de rust met een 3-0 stand was ingegaan. Een overwinning waar niets op viel af te dingen, want was Breskens voor de rust zorgvuldiger met de kansen omgesprongen, dan wa ren de cijfers veel hoger uitge vallen. Breskens kwam furieus uit de startblokken. Dat leidde al na vijf minuten tot een 1-0 voor sprong. Elmar Lauret wandelde door de IJzendijke-verdedi ging, die op een Zwitslerse ga tenkaas leek. Hij bracht de bal voor doel, waar de vxijstaande Mare Boeckhout hard en zuiver uithaalde: 1-0. Gesteund door de vroege treffer ging de thuisclub op zoek naar meer en alleen een fx-aaie red ding van doelman Menno Heij- ens op een kopbal van Elmar Lauret voox-kwam dat na acht minuten de 2-0 cijfers al op het scorebord verschenen. In de zelfde minuut kogelde Mare Boeckhout nog tegen de lat. Maar in de achtiende minuut kwam dan toch de verwachte 2- 0. De mee opgex-ukte Robin Bui tendijk lepelde de bal over de bezoekende verdediging naar Elmar Lauret, die met een vol ley het mooiste doelpunt van de wedstrijd maakte. IJzendijke werd daarna volledig overklast, maar scoren blijkt deze compe titie voor Breskens een pro bleem. De 3-0 stand kwam in de 25ste minuut met het nodige geluk tot stand. Een loeihard schot van Serge Laprade trof Maarten Schilder vol in het gezicht, waardoor de bal van richting vei-anderde en in plaats van bij de hoekvlag achter de totaal verraste Menno Heijens in het doel verdween. William Faes, Mare Boeckhout en Serge Lap- rade verzuimden daarna de voorsprong verder uit te bou wen. Met de vervanging bij de rust van Maxio Corthals (liesbles- suure) verdween de architekt van de opbouw bij de thuisclub. IJzendijke kon daardoor de wedstrijd wat meer in even wicht brengen. De bezoekers kwamen in de 73ste minuut, dankzij een treffer van aanvoer der Frank N eve, op3-l.Dehoop op meer was van koite duur. Twee minuten later werd bij een counter Maaxten Schilder door Mare Boeckhout zo stevig op zijn huid gezeten, dat de verde diger met een lob zijn doelver- dediger kansloos liet: 4-1. En tien minuten voor het einde maakte Elmar Lauret aan alle ilusies van de bezoekers een ein de. De spits soleerde door de be zoekende verdediging, om speelde vervolgens keeper Heijens en plaatste beheerst de bal tegen het net: 5-1. Breskens: Stefan Dijkers; Mario Corthals (45 Angelo Cornells), Ed dy Buijsse, Brian Verhulst, Robin Buitendijk, Serge Laprade, Carlo de Smit, Peter de Putter; Elmar Lau ret, Mare Boeckhout, William Faes (85. Eric de Rechter). IJzendijke: Menno Heijens; Paul de Putter, Peter Harteveld, William Aerssens, Maarten Schilders (80. Thijs Mousson), Frank Neve, Jacky Caniere (65. Patrick de Waegenae- re), Frank van de Vijver; Vincent Ca- lon, Adri van Hanegëm, Michel de Ruijsscher. door Jan Roovers HULST - De biljarter Jo Boo- gaert promoveerde een paar jaar terug in de spelsoort libre naar de eerste klasse. Amper op dat niveau schreef de spe ler van GBC uit Groenendijk het districts- en gewestelijk kampioenschap en de natio nale titel op zijn naam. In deze jaargang werd de successtory in november vervolgd met het kampioenschap eerste klasse driebanden, gisteren sloot Boogaert in Hulst de eind strijd hoofdklasse libre af met weer een titel. De manier waarop dat ge- beurde maakte in het biljart- centrum Hulst indnik. Waar de laatste jaren een aantal spelers steeds pendelt tussen de eerste klasse en de hoofd klasse libre, lijkt de GBC- crack geen enkele moeite te hebben met dit hogere niveau, hoewel hij toch niet de serie langs de band (Americaine) in de vingers heeft. Volgens Breur in de eerste ronde een 180-151 score in 17 beurten (moyenne 10.58), daarna in achttien beuxten over aftre dend kampioen Ko Dieleman. De basis voor een goed toer nooi was gelegd, kreeg hele maal gestalte in de derde ron de, waaiin Willy de Nijs in tien beurten naar de 180-58 neder laag werd gespeeld (moyenne 18.00), en stond helemaal overeind na de vierde zege op rij tegen George Mahu (180- 147 in 15 beurten). In die viei'de ronde verloor Eddy Aerts, tot dan de enige speler die nog in het spoor was gebleven van Boogaert, van Ko Dieleman en wist Boogaert zich practisch zeker van de hoofdprijs. Jo Boogaert sloot zijn toernooi ongeslagen af met een 180-136 (in 17 beur ten) overwinning op Eddy Aerts en lijkt een aax'dig eind op weg voor de gewestelijke finale die van 26 tot en met 28 februari in Ovezande wordt gespeeld. Boogaext is dat een must om zich minstens te handhaven in de h'oofdklasse. Het gemis daaraan veroorzaakt volgens hem ook de vele degradaties. In de voorbije seizoenen wer den Ronny de Waal, Joke Brem; George Mahu en Rob Claerhoudt daar al de dupe van, na het titeltoemooi in Hulst verdwijnt George Mahu definitief naar de eerste klasse en heeft Ko Dieleman inmid dels een halve degradatie ach ter zijn naam. Graniet Dat Boogaert wèl boven de grens presteert dankt hij aan een aantal factoren: routine, kunde, zelfbeheersing, een ge zonde spanning en een menta liteit van graniet. En natuur lijk ook aan de training op het eigen biljart, hoewel daar de afgelopen weken om privér- eden weinig van tei'echt is ge komen. Het stond een goed toernooi niet in de weg: tegen Joke

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 37