Tevredenheid na gelijkspel Pas op de plaats voor Zierikzee PZC Koppositie NTVV in de derde klasse Vier dammers azen op Zeeuwse titel De Brauwer stapt op bij Delta Sport Kleine verschillen dressuur Ellemeet sport maandag 25 januari 1999 s 19 Volley halsters Kwiek onderuit Sterk optreden vrouwen Mevo'80 Zonnemaire verslaat Robur Ouwerkerk slaat na rust toe Punt Dreischor op slecht veld Schouwse ploeg ten onder in spijkerhard duel met Patrijzen: 2-0 door Ben Hameeteman MIDDELHARNIS - Stellen dam dat de drie winstpunten al bijna aan het totaal had r toegevoegd, kwam zaterdag 0 bij WK alsnog bedrogen uit. f In blessuretijd kwamen de e WK toch nog langszij. NT- W won de topper op eigen v veld tegen Oude Maas. De :c Nieuwe Tongenaren bezetten c zodoende voorlopig de eerste u plaats in de derde klasse C. v De zondagtak van Flakkee r. bezorgde koploper Coal een zeperd door overtuigend met 4-1 te winnen, a WK - Stellendam 2-2 (2-1): Stellendam had de winst na rt genoeg op zak maar gaf dit in u de 52e minuut van de tweede K helft alsnog uit handen: 1-1. h Na een halfuur zorgde Johan d Melissant voor de openings- e treffer. Enkele minuten later liep Stellendam uit naar 2-0 via een doelpunt van Hans van Lenten. Na een kapitale fout van keeper Leo Noord- hoek scoorde WK voor rust de aansluiten NTW - Oude Maas 1-0 (1-0): De kraker in de derde klasse ging zaterdag tussen NTW en Oude Maas. De winnaar van dit topduel zou de koplo per worden. Het werd geen hoogstaande partij. Na een wat krampachtige start van c NTW kopte Wilbert van Vliet zijn ploeg in de dertig- u ste minuut naar 1-0. Den Bommel - Leonidas 3-0 (2-0): Den Bommel speelde een fantastische wedstrijd, Er werd goed gestoord en de rugdekking was nagenoeg c altijd aanwezig. In de zesde minuut krulde Johan Wolfert heel fraai een vrije trap van 5 zo'n zeventien meter in de c verste hoek binnen. Arjo Ge luk bracht verdiend de 2-0- ruststand op de borden. Wil- co van Bergen zorgde voor de 3-0. g Puttershoek - Flakkee 0-1 v (0-1): Flakkee speelde een ii leuke partij in en tegen Put tershoek. Het elftal van trai- i; ner Teus Felsbourg toonde zich heer en meester maar vergat de geboden mogelij k- 0 heden om te zetten in doel- punten. Na enkele gemiste j kansjes, zorgde Dennis Vroegindeweij vlak voor rust ii voor 0-1. 1 Simonshaven - Herkingcn I 1-4' (0-3): Herkingen heeft door de overtuigende 1 -4-ze- ge op Simonshaven de rode lantaarn voorlopig overge geven aan Puttershoek. In de vierde minuut opende Len- naert Bestman de score. Een minuut later was broer Theo trefzeker met een afstand schot vanaf de middenlijn: 0- 2. In de tiende minuut was het andermaal Theo Best man die scoorde. In de twee de helft zorgde Wim Mole naar uiteindelijk 1-4. OFB - Zwartewaal 1-1 (0-1): OFB speelde een rommelige wedstrijd op eigen veld. Op ponent Zwartewaal bracht een vrij negatief spelletje, met veel mensen achter de bal en het gebruiken van de lange bal. Geheel tegen de verhoudingen in kwamen de bezoekers wel op voor sprong. In de tachtigste mi nuut lukte het Sjaak Huyer toch de bal tussen de palen te krijgen: 1-1. ZVBVH - DES '67 1-0 (0-0): Hoewel DES'67 op bezoek moest bij de koploper ZBVH, was het uiteindelijke verlies niet geheel terecht. De Dirks- landse formatie van trainer Kees Stoutjesdijk verloor door een versierde penalty in de tiende minuut na rust. DBGC - OW 0-0: Het de laatste weken niet zo goede draaiende DBGC heeft giste ren toch weer een puntje we ten te bemachtigen. Gezien de verhoudingen binnen de lijnen achteraf bezien geheel terecht. De Oude Tongenaren kwamen furieus uit de start blokken. Het creëerde zich enkele kansjes, maar tot sco ren kwam het niet. Flakkee - Coal 4-1 (1-0): De zondagafdeling van Flakkee bezorgde de bezoekende koploper een zeperd. In de 34e minuut opende Peter van Oudenaarden de score. Na rust was Kees Sluy al meteen in de eerste minuut trefzeker. Coal kwam even later terug. Elco van de Linde en ander maal Kees Sluy trapten het leer in de touwen. Dirksland - Fios 0-0: Tijdens een wedstrijd waarbij het nergens meer om ging, ston den streekgenoten Dirksland en Fios elkaar geen doelpun ten toe. Fios toonde zich wel de beter voetballende ploeg, maar was weinig gelukkig in de afwerking. Dirksland bond de strijd aan met alles wat het in zich had. Fios plaatst zich sowieso voor de winnaarspoule. Dirksland niet. door Daaf Kasse 's-GRAVEN POLDER - In het Zeeuws damkampioenschap stijgt de spanning naar onge kende hoogten. Met nog twee rondes te gaan delen vier spe lers de eerste plaats. Cees Rijk, die zaterdag in het Dorpshuis van 's-Gravenpol- der verloor van Jaap Veerhoek, kreeg op de koppositie gezel- schap van Daaf Kasse, Johnny de Leeuw en Dominique de Rooij. De nederlaag van Cees Rijk kwam op een merkwaar dige manier tot stand. De PZ- DB-voorzitter uit Lewedorp stond tegen de aanvallend spe lende Veerhoek onder druk, maar hij bleek bij analyse ach teraf toch nog over een goede verdediging te beschikken. In de partij meende hij een oplos sing gevonden te hebben, maar de afwikkeling leverde hem een schijf achterstand en een totaal verloren positie op. Cees Rijk mocht van geluk spreken dat geen van zijn ach tervolgers twee punten in de wacht kon slepen. Johnny de Leeuw en Daaf Kasse kwamen op de 31e zet al remise overeen. In de partij tussen Dominique de Rooij en Aart Walraven ging het er spannender aan toe, vooral door een ongebruikelij ke openingsmanoeuvre van Walraven. De Rooij had het centrum van het bord in han den, maar Walraven hield zijn verdediging goed gesloten. Arjo Kousemaker, die een aan tal jaren geleden nog kampioen werd, moet dit seizoen vechten tegen de degradatie. Zaterdag speelde hij tegen hekkensluiter Ko Louwerse. Door een fout kwam hij in een verloren eind spel terecht. Jaap de Jonge en René Dusebout, die zaterdag remise overeenkwamen, zijn de spelers op wie Kousemaker zich zal moeten richten om de gradatie te ontlopen. BRUINISSE - Vier punten stonden de Kwiek-volleybalvrou- wen op de ranglijst achter Volley Zuid uit Rotterdam. Kwiek- coach Arjan Breeman zag vooraf mogelijkheden voor punten, maar zijn ploeg verloor met 3-1. Even gloorde er toch hoop toen Kwiek in de eerste set met 12-2 voorstond. Op onver klaarbare wijze echter verloor de thuisploeg die eerste perio de met 13-15. „Dat was voor ons het breekpunt. Daarna zijn we eigenlijk niet meer goed in de wedstrijd gekomen", ver klaarde Breeman. Het tweede bedrijf legde de Bruse formatie met 10-15 het loodje. In de derde set wisselde Breeman de aan haar enkel geblesseerde Marije Munter voor Marije van de Zande. Kwiek speelde sterk en won nipt 15-13. Ook de vierde set ging tot 12-12 gelijk op, maar werd desondanks met 12-15 uit handen gegeven. ZIERIKZEE - De volleybalvrouwen van Wea/Mevo'80 speel den tegen Rowi een zeer sterke wedstrijd. Het team uit Zierik- zee versloeg de Etten-Leurse opponent met 3-1. Na de eerste set met 6-15 te hebben gewonnen, kwam Rowi in de tweede set terug met 15-7. Maar Mevo had geleerd van het zwakke serveren van vorige week tegen koploper 's-Gravo. Waar de service toen zwak was. liep het tegen Rowi wel. De derde en vierde periode pakte Mevo heel goed spelend met 6-15 en 13- 15. Coach Cor Juffermans was na afloop zeer te spreken over zijn ploeg. „Onze service liep buitengewoon goed. We speel den vooral sterk vanuit het midden en we durfden deze keer risico te nemen. Dit was duidelijk een van onze betere partij en." ZONNEMAIRE - Trainer Ed van Lent van voetbalclub Zon nemaire kon gisteren opgelucht ademhalen. Op de valreep had zijn ploeg het stug verdedigende Robur uit Goes toch nog met 2-0 op de knieën gekregen. Tot de tachtigste minuut had Robur op eigen helft de zaak volkomen afgesloten. Er was voor Zonnemaire tot dat moment geen doorkomen aan. Maar toen legde de scheidsrechter voor Zonnemaire de bal op de rand van de zestien. Een keihard schot dreigde eerst in de muur te verzanden, maar rolde via een been van een Robur- verdediger voor de voeten van Marcel de Vlieger, die met een verwoestend schot meteen reageerde: 1-0. Robur ging in de aanval en er viel een gat waar Matthijs van Vulpen van profi teerde. Met een fraai doelpunt zette hij Zonnemaire op 2-0. Even later scoorde hij met een kopbal opnieuw. Die goal ging niet door vanwege buitenspel. SCHIJF - Ouwerkerk heeft in de zesde klasse B van het zon dagvoetbal met 3-1 in en van Schijf gewonnen. De thuisploeg was voor rust iets sterker, hetgeen al na vijf minuten leidde tot een 1-0-voorsprong door Rob Clarijs. Na rust kon Ouwerkerk het initiatief overnemen. In de zestigste minuut leidde dit tot de gelijkmaker van Peter Hillebrand. De Zeeuwen bleven be ter en drukten dit uit op het scorebord door doelpunten van Jakkoo Brouwer en Erwin van der Maas. DREISCHOR - Dreischor heeft gisteren een punt overgehou den aan de ontmoeting met Schoondij ke: 1 -1Het slechte veld maakte gisteren normaal voetbal onmogelijk, zodat beide ploegen veelvuldig de lange bal naar voren hanteerden. Na een kwartier bracht Rob van Waes Schoondijke op voor sprong. Dreischor kreeg hierna enkele goede kansen, waar van er pas kort voor rust een werd benut door Serge van de Bos. In de tweede helft waren de beste kansen voor de Zeeuw- Vlamingen maar werd er niet meer gescoord. een helft vriend en vijand ver baasd: 13-11. Na de hei-vatting stelde de koploper snel orde op zaken en liep eenvoudig naar de zege. Scores Delta Sport: Peter Bos 5, Lars van Zwieten, Ricky Evertse 3, Bert Nuijens, Lennert de Graaf, Jan Groenendijk 2 en Bob van Lindt. EMM-Atomium'61 15-12: De handbalsters van het Middel burgse EMM hebben de neuzen weer in dezelfde richting staan. Die conclusie trok trainer Eric Dingemanse na de winst op Ato- mium'61, niet de minste tegen stander uit de poule. „Met deze mentaliteit hoeven we niemand te vrezen." Scores EMM: Aletta Baan 7, Petula Tax 3, Suzan Wohrman, Miranda Dekker 2, Carolien Davidse. Een speler van Melissant trapt de bal weg voordat WFB'er Jaap Moerkerken (links) gevaarlijk wordt. foto Marijke Folkertsma Melissant en WFB schotelen aantrekkelijke derby voor door Ben Hameeteman MELISSANT - Melissant en WFB hebben het publiek weer eens een echte derby voorge schoteld. Alle ingrediënten die een dergelijk duel tussen streek genoten zo aantrekkelijk kan maken, waren zaterdag aanwe zig. En na 101 minuten strijd baar voetbal was iedereen te vreden met het 1-1-gelijkspel. Het spel zakte geen enkel mo ment in en bleef spannend tot aan het laatste fluitsignaal. Een smet op de ontmoeting tus sen het thuisspelende Mehssant en de bezoekers uit Ouddorp was de rode kaart voor Antonie Verhoeven van Melissant. In de dertiende minuut van de tweede helft liet hij zich gaan en trapte tegenstander Teun Breen tegen het gras. Scheidsrechter Nieuwpoort was resoluut in zijn beslissing. „En terecht", oor deelde Melissant-trainer Hans de Heer. „Zo'n domme actie is gewoon niet goed te praten. Dit is volgens mij een geheel ver keerde interpretatie van het spelletje voetbal". Voor beide subtoppers in de vierde klasje was het zaak om punten te pak ken. Vooral Melissant heeft de punten hard nodig. „We zitten te wachten op drie punten. Ons doel is nog steeds om via de na- competitie te promoveren. Het is alleen jammer van de laatste weken dat we het voetbaltech- nisch allemaal best goed doen, maar dat dit alles bij de zestien stopt", legde De Heer voor aan vang uit. Melissant kampte, evenals de bezoekers overigens, met nogal wat personele proble men. Met name de afwezigheid van laatste man Kees Breen (ge schorst) baarde De Heer zorgen. Vervanger Diem van Heukelen, een oudgediende die volgend jaar stopt met voetballen, was opgeroepen om de defensie te komen leiden. De bedenkingen van De Heer bleken achteraf evenwel overbodig. Van Heuke len speelde een perfecte partij en was volgens velen de beste speler van het veld. „Diem heeft inderdaad een puike partij ge speeld. Hij heeft geen enkele fout gemaakt. Ik ben daar heel blij om, want ook volgende week is Kees Breen er nog niet en zal ik dus weer eehJberoep op hem moeten doen", toonde de trainer zich meer dan tevreden. Ook WFB-trainer Cor Lanser moest de nodige mutaties toe passen. Wel toonde hij zich te vreden over het kunnen inzetten van spits Jaap Moerkerken, die vanwege problemen aan de en kelbanden twee jaar uit de rou latie is geweest. Hoewel Moer kerken van zijn trainer het voordeel van de twijfel kreeg, kon hij niet brengen wat er van hem vernacht werd.. „Jaap zat niet lekker in de wedstrijd. Maar dit was dan ook zijn eerste optreden in competitiever band", aldus Lanser na 101 mi nuten voetbal. Strijdlust Vanaf het begin toonden beide ploegen veel strijdlust, watlogi- schenvijs afbreuk deed aan mooi en goed voetbal. De duels speelden zich met name op het middenveld af. Echte kansen kwamen er eigenlijk niet. De ke ren dat gevaar dreigden in de defensie van zowel Melissant als WFB, bleken respectievelijk Diem van Heukelen en Jan 't Mannetje het slot op de deur. In de 27e minuut evenwel maak te 't Mannetje een inschattings fout en kon uitblinker Richard van Broekhoven de 1-0 binnen trappen. Twee minuten later trok spits Dirk-Jan Klijn dit echter alweer glad. Hij 'kreeg' van de verdediging zomaar vrij baan en liet doelman Van Dam kansloos: 1-1. Melissant-WFB 1-1 (1-1). 27. Ri chard van Broekhoven 1-0,29. Dirk- Jan Klijn 1-1 Scheidsrechter: L. Nieuwpoort (Pemis Rotterdam). Rode kaart: Antonie Verhoeven (Melissant). Gele kaart: Joop Tiele- man, Dirk-Jan Klijn (WFB). Erivin Narraina (Melissant). Aantal toe schouwers: 100. Melissant: Jacco van Dam; Diem van Heukelen. Rob Breevoort, Rem- co Veltmeijer, Patrick Stolk; Arno VroegeLeon Mijnders, William van Heukelen (72. Johan Nagtegaal), Antonie Verhoeven; Richard van Broekhoven (69. Henk van de Bok), Erwin Narraina WFB: Eeuwit Kievit; Jan 't Manne tje, Piet van Rinsum, Gert-Jan Bak- elaar, Leon Troost; Teun Breen (79. Ries van Damme), Gerard van Len ten, Joop Tieleman, Nico Mierop, Jaap Moerkerken (72. Marco Br een), Dirk-Jan Klijn (87. Theo van Dam). door Lucien Roelandt ELLEMEET - Jantien van Gor- sel besliste zaterdag in de mane ge van Stal Ellemeet de twee kamp met haar moeder Jeanet in de klasse Z in haar voordeel. Het verschil was echter gering. De eerste proef besliste zij met Jonathan zelfs met het geringst mogelijk verschil (181-180) in haar voordeel. Voor beiden was dat net voldoende voor een winstpunt. In de tweede proef bleken de prestaties voor de Heinkens- zandse amazones niet voldoen de voor een bonuspunt. Voor Jantien bleef het telraam van de jury op 176 steken. Jeanet kwam met Inschallah niet verder dan 173 punten. In de klasse Ml werd in Elle meet uitzonderlijk goed gepres teerd. In deze klasse worden de proeven als erg moeilijk be schouwd en zijn winstpunten schaars, maar nu ging ruim tachtig procent van de deelne mers met dit extraatje naar huis. Annelies van Ëooyen was met haar overwinningen in bei de proeven de beste. De amazo ne uit Vrouwenpolder stuurde in de eerste proef Everest naar 160 punten. Haar vriendin In- grid Verburg reed Luca Kadalo- ra met een score van 157 punten naar de tweede stek. Miranda Weijermans uit Grijpskerke reed de met geweldige gangen begaafde Matrichta naar 156 punten. De amazone uit Grijps kerke moest de derde plaats de len met Marriët Koster uit Yers- eke met Elske. Ook in de tweede proef was er tegen Annelies van Rooyen geen kruid gewassen. Het verschil met Miranda Weijermans, die als tweede eindigde, bedroeg zes punten. Ingrid Verburg eindig de met Luca Kadarola op de derde plaats. De 156 punten waren voor Verburg tevens vol doende voor haar tweede winst punt van deze dag. Ze promo veerde daardoor naar de klasse M2. In de klasse L hield Mary Kors- man de eer van de organiseren de rui terclub Westelijk Schou wen hoog. De amazone uit Sirjansland reed de zwartbrui ne ruin Mario naar een totaal van respectievelijk 165 en 169 punten. Dit was beide keren voldoende voor de eerste plaats. Bovendien behaalde Korsman ook de hoogste dagscore. Irma van Niedek heeft met Nor- berteijn weer een aansprekende nieuwe aanwinst onder het za del. De hengst toonde zich in de oefeningen nog wat te weinig bevestigd, maar liet zoveel goe de dingen zien dat de combina tie beide kei-en (met respectie velijk 158 en 161 punten) als tweede eindigde. De derde plaats werd in de twee proeven een prooi voor Loes van der Sluis met Kennedy onder het zadel. door Wim Kakebeeke door Ron de Waal •S- HEERENHOEK - Cees van de Linde van Patrijzen had zijn spelers vooraf nog even fijntjes herinnerd aan de wanprestatie die in de eerste wedstrijd tegen Zierikzee was geleverd. De woorden van de trainer misten hun uitwerking niet. In een spij kerhard duel, waarin vier spe lers met rood konden vertrek ken, wist Patrijzen de punten in eigen huis te houden: 2-0. Door de nederlaag verliest Zierikzee, dat de laatste wedstrijden ster acteerde, het zicht op de koplo pers. Onder het toeziend oog van wie- Iergrootheid Jan Raas begonnen beide ploegen uitermate fel aan het duel. Al heel snel moest scheidsrechter Marinissen uit Middelburg Camiel Rentmees tervan Patrijzen tot de orde roe pen, na een wat al te harde over treding. Jarno Vermeulen van [Zierikzee zorgde in de tiende minuut voor het eerste gevaar van Schouwse zijde door een vrije trap zo hard in te schieten dat keeper Gerard van den Dries van Patrijzen de inzet maar ternauwernood tot corner kon verwerken. Even later kreeg Hubèr Rent meester een niet te missen kans om Patrijzen op voorsprong te zetten maar hij zag kans om op Z( vijf meter afstand van een leeg I doel huizenhoog over te schie- H ten. In de dertiende minuut van dit aantrekkelijke duel kwam de thuisploeg op voorsprong. De e goed doorzettende van Wilfred e van den Dries bood André Smulder de gelegenheid om de j lage voorzet binnen te lopen: 1- o. Zierikzee had in de eerste helft vooral last van het harde spel van Patrijzen, maar bleef met verzorgd voetbal de aanval zoe ken. Tot overmaat van ramp konden de bezoekers na een half uur ook nog eens met tien man verder, toen Martin van dei- Schee de doorgebroken Wilfred van den Dries neerhaalde. Op slag van rust moest ook de thuisploeg met tien man verder toen Camiel Rentmeester rood kreeg na een keiharde charge op John van der Have. Zierikzee kwam na rust met de zelfde positieve instelling het veld op als bij het begin van de wedstrijd en had via Michel Winkels de gelijkmaker aan kunnen tekenen. De middenvel der trof echter de benen van keeper Van den Dries. Trainer Cees van de Linde van Patrijzen bracht al vrij snel na rust nieuw komer Ai-jen Verburg (ex-Co- lijnsplaatse Boys) in het veld en vier minuten later had deze wis sel al succes. Bij een snelle te genaanval verschalkte hij kee per Jacco van der Schee met een lage schuiver: 2-0. Bikkelhard Ondertussen bleven de bikkel harde duels zich in een hoog tempo opstapelen en had scheidsrechter Marinissen alle moeite om het spel binnen te perken te houden. Spits John van der Have van Zierikzee foeterde na afloop dan ook terecht: „We hebben in mijn ogen verdiend verloren maar de scheidsrechter had veel eerder moeten ingrijpen. Hij be paalt wel hoe ver iedereen mag gaan. Vandaag was dat wel heel erg ver." Na de 2-0 leek Patrijzen de za ken redelijk voor elkaar te heb ben en drong niet echt meer aan. Zierikzee bleef op zoek naar de aansluiting maar echt gevaar- Met een wilde trapbeweging gaat Zierikzee-doelman Jacco van der Schee Hubèr Rentmeester van Patrijzen te lijf. foto Willem Mieras lijk werd de ploeg van Pentury niet. „Het enige wat je de ploeg kan verwijten, is dat we onszelf bijna geen kansen schiepen", verklaarde de trainer na afloop. De thuisploeg had in de slotfase, vooral via Wilfred van den Dries, nog enkele mogelijkhe den om de score op te voeren, maar dat zou teveel van het goe de zijn geweest. Vijf minuten voor tijd sloeg de vlam nog maals in de pan. Een onschuldig lijkend duel tussen Wilfred van den Dries en invaller Perry Goe- degebuure van Zierikzee werd door de scheidsrechter voor bei de spelers met een rode kaart werd bestraft. Pentury wilde niet alle schuld in de schoenen van de scheidsrech ter schuiven. „Maar deze man was er wel debet aan dat een voetballende ploeg als Zierik zee niet echt in de wedstrijd kon komen. Hij heeft veel te laat iets aan het harde spel van Patrijzen gedaan." Patrijzen: Gerard van den Dries; Henk van den Brink, Jeroen West- strate, Camiel Rentmeester, Jean- -Paul van Craenenbroeck; Hubèr Rentmeester (53. Arjen Verburg), Guido Moison, Ronnie Bek, Ron de Vos; Wilfred van den Dries, André Smulder. Zierikzee: Jacco van der Schee; Bar ry Hage (30. Perry Goedegebuure), Raymond Massop, Peter van der Linde, Martin van der Schee; Rob Roggeband, Michel Winkels, Jarno Vermeulen; Patrick Roggeband (72. Marco JonkerJohn van der Have, Hans Lafeber (45. Erwin Nelissen). MIDDELBURG - Alex de Brau wer stapt aan het einde van dit seizoen op de Zierikzeese hand balclub Delta Sport. Dat zei de Belgische trainer gisteren na het verloren duel met Snehviek 2: 30-18. Met de coach willen ook Jan Groenendijk en Bert Nuij ens ermee stoppen. Snelwiek 2-Delta Sport 30-18: Terwijl de plannen om zich te handhaven al in de prullenbak zijn beland, is het nu zaak voor de Zierikzeeënaars om zich vol ledig op de toekomst te richten. Beloften als Jimmy Niemans, Bob van Lindt, Lennert de Graaf en Jacco de Looff stelden het vertrouwen van de vertrek kende Alex de Brauwer gisteren niet teleur. In Rotterdam werd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 31