stagneert Plan wijk Westdorpe Heilige koe moet van de stoep Eindelijk feest bij Pimpampoentje Gent streeft naar bouw supersluis in Terneuzen Oogpatiënten vanaf mei naar Oostburg Peuters 't Lammetje krijgen nieuw honk Oostburg ijvert voor betere communicatie Foutparkeerders uit België ontkomen niet aan lange arm Sluis Gemeente ontwikkelt bedrijvenpark Hulst zeeland zaterdag 23 januari 1999 z 16 Onderhandelingen over grond verlopen stroperig Vergadering dorpsraden Lamswaarde en Kuitaart door Conny van Gremberqhe TERNEUZEN - Cliënten van het oogheelkundig centrum dr- Binkhorst in Terneuzen, dat met ingang van het nieuwe jaar is opgegaan in de ziekenhuis- groep Zeeuws-Vlaanderen, kunnen nog tot 1 mei voor be handelingen terecht in de kli niek aan het Oostelijk Bolwerk in Terneuzen. Na die datum zal het merendeel van de behandelingen op het ge bied van de oogheelkunde wor den uitgevoerd in het Antonius- ziekenhuis in Oostburg. Hier door kan de ziekenhuisgroep de aanwezige operatiekamerfaci liteiten in Oostburg optimaal benutten. De oogkliniek blijft in Terneuzen nog even operatio neel, omdat de OK-ruimte in Oostburg nog wat aangepast moet worden en er nog wat nieu we apparatuur moet worden aangeschaft. De integratie van de oogkhniek Binkhorst in de ziekenhuis- groep is goed gevallen bij OZ- zorgverzekeringen. Volgens OZ-directeur E. Boer is het sa mengaan uit oogpunt van de kwaliteitsborging en continuï teit een prima zaak. Daar komt nog bij dat nu ook de zieken fondspatiënten weer gebruik kunnen maken van de diensten van de oogartsen van het cen trum en wel met ingang van 1 fe bruari. De specialisten I. Acke en D. Vereist treden toe tot de medi sche staf van de ziekenhuis- groep. Een derde arts van het centrum zal een eigen praktijk voortzetten. De spreekuren van de behandelende artsen zullen binnen afzienbare tijd worden bekendgemaakt. door René Hoonhorst LAMSWAARDE - Peuterspeel zaal 't Lammetje krijgt met in gang van volgend jaar een nieuw onderkomen bij de Lamswaarder basisschool De Oostvogel. Tegelijk met de bouw van het nieuwe lokaal voor De Oost vogel willen B en W een nieuwe ruimte als peuter speelzaal aan de school laten bouwen. Het nieuwe Lammetje zou on geveer een ton kosten en kan,op tijden dat het niet door de peu ters wordt gebruikt, bijvoor beeld ook dienst doen als bijles lokaal voor De Oost vogel. De peuterspeelzaal huurt momen teel een particulier woonhuis in de Jacobus de Waalstraat, nadat vorig jaar geen overeenstem ming bereikt kon worden over verlenging van het huurcon tract met de eigenaar van de voormalige kleuterschool in de Achterstraat, "t Lammetje is nu jaarlijks zes mille aan huur en zo'n twaalfhonderd gulden aan energiekosten kwijt. De (aan)bouw van een nieuwe peuterspeelzaal zal binnen een jaar of vijf minder kosten met zich meebrengen en daardoor kan op termijn ook de subsidie aan de peuterspeelzaalstichting omlaag, ver-wacht het college. Het is de bedoeling dat de nieu we aanbouw van De Oostvogel en de peuterspeelzaal nog dit jaar worden gebouwd, zodat 't Lammetje per 1 januari 2000 kan verhuizen. Het voorstel van B en W komt maandag 2 5 j anua- ri ter tafel in de commissie mid delen, die vanaf 20.00 uur ver gadert in het gemeentehuis in Kloosterzande. Drankrijder TERNEUZEN - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een 31-jarige man uit Terneuzen beboet voor rijden onder invloed. Agenten hielden de man staan de tijdens een controle in de Burgemeester Geillstraat. TERNEUZEN Natuurdag - 't Stekkertje, de jeugdafdeling van natuuiver- eniging De Steltkluut, houdt zaterdag 30 januari vanaf 9.00 uur een werkdag in het land schap. Deelnemers kunnen zich verzamelen bij de garage aan de Terneuzense Walstraat. Aan melden op vrijdag tussen 19.00 en 21.00 uur: 0115-617416. door Pascalle Cappetti OOSTBURG - De peuters van peuter speelzaal Pimpampoentje hadden vrijdag een feestje te vieren. Ze zitten al even in hun nieuwe huisvesting in de voormalige Willem Alexanderschool aan de Stadhou derslaan in Oostburg, maar vrijdag was dan toch eindelijk het moment van de offi ciële opening aangebroken. Wethouder R. Leentfaar en voorzitter Jo- ziassen van de stichting Peuterspeelzalen West-Zeeuws-Vlaanderen werden met een bus door een groep peuters opgehaald bij het stadskantoor. Na afloop van de plechtigheid leverde een tweede groep de wethouder weer netjes af. De oudste en jongste peuter van de groep, Bert Dekker, bijna vier, en Jesse Huigh, net twee jaar. 'forceerden' samen met wet houder Leentfaar de toegang tot de peu terspeelzaal. Zij stapten met z'n drietjes door een papieren deur. Daarna waren er voor de kinderen ballonnen, een lange kruiptunnel, frietjes met worst en een op treden van een clown. De ouders werden eveneens getrakteerd. Aan het eind van de middag was het de beurt aan genodigden om de nieuwe peuterspeelzaal van binnen te bekijken. De verhuizing van de peuterspeelzaal van de Breij delstraat naar de Stadhouder slaan betekende een forse verbetering. Hoofdleidster L. de Kock-Buijsse heeft inmiddels de beschikking over twee, in plaats van één lokaal, waardoor het mo gelijk werd om twee groepen van zestien kinderen samen te stellen. Voor de zomer kon de peuterspeelzaal per dagdeel niet meer dan 24 kinderen onder brengen. Ook voor het kinderdagverblijf Bruintje Beer pakte de verplaatsing goed uit. Doordat de peuters uit het gebouw aan de Breijdelstraat vertrokken, hield het kinderdagverblijfdat in hetzelfde ge bouw was gehuisvest, veel meer ruimte over. door Pascalle Cappetti WESTDORPE - De aanleg van de nieuwe woonwijk Oostmo- lenkreek in Westdorpe wordt waarschijnlijk een zaak van lange adem. De gemeente Sas van Gent is in onderhandeling met de eigenaar van een scha penhouderij aan de Molenstraat over het opzeggen van de pacht overeenkomst met Domeinen. Als de pachter niet meewerkt aan verplaatsing van zijn be drijf, kan ontbinding van de overeenkomst nog drie jaar du ren, vreest wethouder R. Noët. Het gevaar dreigt dan dat het hele project sneuvelt. De gemeente heeft de grond van Domeinen nodig voor een toe gangsweg tot het plan. Zonder die weg is de veertig woningen tellende wijk niet te ontwikke len. Daarom hoopt Noët de landbouwer te kunnen bewegen de grond beschikbaar te stellen. De gemeente heeft hem een fi- nancieel voorstel gedaan. Noët verwacht een reactie over twee weken. De wethouder heeft aangegeven voor de schapen een ander weiland te willen zoeken LAMSWAARDE - De dorpsra den van Lamswaarde en Kuit aart nodigen de inwoners van beide dorpen uit om woensdag 27 januari aanwezig te zijn bij een vergadering met vertegen woordigers van de gemeente Hontenisse en waterschap Zeeuws-Vlaanderen. De dorpsraden hebben de ver gadering in café De Lamsoren in Lamswaarde belegd om de twee instanties te confronteren met wensen van dorpelingen die via enquêtes naar voren kwamen. Geïnteresseerde dorpelingen kunnen hun 'gefundeerde vra gen. aangaande het algemeen belang' vanaf 19.30 uur aan de vertegenwoordigers van de ge meente en het waterschap stel len. in natuurgebied Canisvliet. De VVD'er beseft dat hij poli tiek wat waar te maken heeft in Westdorpe. Vorig jaar april stemde hij, als kersvers lid van het nieuwe college, met veel tamtam een voorstel van het ou de college af. Dat had voor en kele tonnen een lap grond van 2,8 hectare willen aankopen van projectontwikkelaar Projeka- Kaas uit Philippine. De ge meenteraad vond dit bedrag te gortig. Daar kwam bij, zo bleek later, dat de grond op het mo ment van de raadsvergadering totaal niet in het bezit van de projectontwikkelaar was, maar van H Verschaffel uit Boek hout. Grondprijzen De ontwikkeling van Oostmo- lenkreek zou inmiddels heel wat verder zijn gevorderd als de. raad destijds wél akkoord was gegaan. Noët beseft dat, maar hij staat nog steeds achter zijn beslissing. „Dan had ik niet kunnen instaan voor de grond prijzen. Die zouden voor West dorpe eenvoudig te hoog wor den Dan raken we geen woning kwijt." Hij ontkent overigens dat de be langstelling om in de nieuwe wijk te gaan wonen zo groot is als D66'er M. Weemaes, zelf Westdorpenaar, steeds beweert. „Als we het stuk langs de kreek hadden meegenomen, dan was het een ander verhaal geweest. Dan waren de kavels zo ver kocht. Ik heb er geen zicht op hoeveel mensen werkelijk geïn teresseerd zijn. Wanneer ie mand belangstelling toont, hoeft hij of zij nog niet van plan te zijn ook echt te kopen.'' Verward De onderhandelingen met Ver schaffel over de grond in het plan hebben tot op heden nog geen resultaat gehad. Omdat de man nogal verward is, komt de gemeente niet veel verder. De gemeente heeft niet zoveel zin om alsnog met de Philippiense projectontwikkelaar in zee te gaan. die als doorgeefluik zou kunnen fungeren. Zij wil eerst antwoord van de schapenhou der op het bod van de gemeente. „Anders zitten we straks met dure grond en kunnen we er mets mee omdat we geen toe gangsweg kunnen aanleggen. Wethouder Leentfaar loopt samen met de peuters Bert Dekker en Jesse Huigh door een papieren deur, bij wijze van opening van het nieuwe onderkomen van de peuterspeelzaal. foto Peter Nicolai door Pascalle Cappetti OOSTBURG - De gemeente Oostburg gaat de komende ja ren haar communicatie met en voorlichting aan haar mede werkers, burgers, bedrijven en pers verbeteren. De gemeente raad heeft deze week de com municatienota vastgesteld. Belangrijkste kritiekpunt voor de fracties was het ontbreken van een specifiek doelgroepenbeleid. Ouderen, jongeren, ondernemers of scholieren moeten volgens hen elk op een andere manier wor den benaderd. Vooral de PvdA hamerde op deze tekortkoming in de nota. De raadsleden waren ook min der te spreken over het ontbre ken aan een financieel plaatje. Aanbevelingen als een voor lichtingskrant, uitzendingen op Radio Scheldemond of een folder voor bedrijven brengen de nodige kosten met zich mee. De raad drong daarnaast aan op een spoedige evaluatie en wilde meer inzicht in de uren- besteding van de afdeling voorlichting. Burgemeester G. Noordewier vond dit laatste onzin. „Dit vraagt u toch ook niet van de andere afdelingen? Hij zei dat de raad mettertijd vanzelf de financiële voorstel len, die uit de aanbevelingen volgen, krijgt voorgelegd. Wel zegde hij toe een doelgroepen beleid te maken. Een evaluatie achtte hij niet eerder dan in 2001 zinvol. „Geef de mensen eerst eens de kans om er aan te beginnen." door Pascalle Cappetti SLUIS - Belgische foutparkeer ders in Sluis ontkomen niet meer aan een boete. In het verle den verscheurden ze nog wel eens hun parkeerbon, in de hoop dat de lokale overheid het te veel werk zou vinden om de da der te achterhalen en het geld te innen. Deze daad maakt de 'na- heffingstoeslag' nu niet meer ongedaan. De gemeente Sluis- Aardenburg kan nu sneller be schikken over de adresgegevens van Belgische automobilisten. Burgemeester C. vanLiere heeft deze week een convenant on dertekend met de gemeente Maastricht. Deze overeenkomst maakt het mogelijk dat kente kens van foutparkeerders via de Dienst Inschrijving Voertuigen van het Ministerie van Vervoer en Infrastructuur in Brussel eenvoudig gekoppeld worden aan de bijbehorende namen, adressen en woonplaatsen. De gemeente Maastricht is sinds vorig jaar betrokken bij een pro ject met de gemeente Tilburg, en ondersteund door de politie Midden- en West-Brabant. Na dat zij eerst een jaar proef draai den, zijn dit voorjaar alle Ne derlandse gemeenten met een gefiscaliseerd parkeerbeleid, negentig in totaal, benaderd mee te doen. De gemeenten Maastricht en Tilburg verstrek ken op hun beurt centraal de ge gevens aan de deelnemende ge- Zoektocht naar aan de wandel gegane jongen TERNEUZEN - Een flink aan tal mensen heeft vrijdag ge zocht naar een 16-jarige jongen. Het ging om een autistische leerling van een school in Ter neuzen. Rond 15.00 uur werd opgemerkt dat de jongen verdwenen was. Ouders van leerlingen, leraren en voetballers van Terneuzense Boys (die vlakbij de school trai nen) begonnen onder leiding van de politie direct een zoek tocht naar de jongen. Terwijl, een hoop mensen bezig waren met deze speuractie, kwam bij de pol i ti e een tip binnen van een agent die vrijaf had, maar die tussen Hulst en Axel een jongen had zien looen. Even later, aan ig, bleek dat het in de leerling te gaan meenten. Voor elk adres wordt één gulden in rekening ge bracht. Zeventig gemeenten hebben inmiddels positief ge reageerd. Sinds de invoering van het Ver drag van Schengen lopen deze gemeenten jaarlijks naar schat ting 1,6 miljoen gulden mis. Vooral de gemeenten die veel buitenlandse bezoekers trek ken, kregen hier mee te maken. De uitwisseling via de Centrale Recherche Informatie stopte op dat moment met de levering van de gegevens. Het doorspelen van fiscale gegevens, in tegen stelling tot administratieve en strafrechtzaken, was immers niet geregeld in het verdrag. De fiscalisering van het par keersysteem houdt in dat ge meenten een parkeerplaats voortaan belasten. Wie te wei nig of niet betaalt, begaat geen overtreding meer, die door de rechter wordt afgehandeld, maar maakt zich schuldig aan belastingontduiking. De ge meente kan deze persoon een naheffingsaanslag opleggen. Deurwaarder Van Liere kan niet zeggen hoe veel geld de gemeente Sluis- Aardenburg jaarlijks misliep, omdat de Belgen zo moeilijk te achterhalen waren. De inning van de parkeerboetes is sinds vorig jaar uitbesteed aan een deurwaarder. „Maar het één hangt natuurlijk samen met het ander. Als de opsporingmoeilijk is, loopt de inning ook mis. De gemeenten Terneuzen en Hulst hebben het convenant niet ondertekend, kenden het ook niet. Zij doen naar tevre denheid een beroep op het zoge naamde Tobiassysteem dat is gestationeerd bij de politie Mid delburg. De gemeente Hulst stuit weieens op het probleem dat de administratie in Brussel niet altijd up-to-date en er blij ven natuurlijk altijd mensen, die het ook na een aanmaning vertikken om de rekening te be talen. Van Liere denkt dat het conve nant een belangrijke verbete ring is. „Deze gegevens worden elke week verstrekt." Het helpt volgens hem ook de hoeveelheid bezwaarmakers in te dammen. „In veel Belgische steden hoefje op invalidenparkeerplaatsen niet te betalen. Bij ons wel. Dat staat ook duidelijk aangegeven. Ze proberen het echter wel. Heel België beschikt over een invali- deparkeerkaart", chargeert hij. Auto op het trottoir van de Hoofdweg-Noord in Zuiddorpe. foto Charles Strijd door René Hoonhorst ZUIDDORPE - De rijbaan van de Zuiddorpse Hoofdweg- Noord ziet er een beetje smalle tjes uit. Waarschijnlijk durven automobilisten hun dure voer tuigen daarom niet op de weg te parkeren, maar zetten ze de 'heilige koeien' liever op het brede trottoir. Het gemeentebestuur ziet dat oneigenlijk gebruik van de stoe pen met lede ogen aan. Het trot toir is bedoeld als voetgangers domein en geparkeerde auto's belemmeren de doorgang van rolstoelers en mensen met kin derwagens. De foutparkeerders kunnen worden beboet. Pesten B en W van Axel willen de poli tie, 'die overigens andere priori teiten heeft', niet direct naar Zuiddorpe sturen, laat wethou der A van Waes weten. „Het gaat er niet om inwoners van Zuiddorpe of hun bezoekers te pesten, maar de mensen moeten zich wel aan de regels houden." Van Waes stelt dat geparkeerde auto's op de Hoofdweg-Noord een functie als snelheidsremmer hebben „Alsergeparkeerdeau- to's langs de kant van de weg staan, worden passerende auto mobilisten gedwongen om rus tig te rijden en dat is juist de be doeling. Op de Hoofdweg-Zuid werkt dat ook goed." Het college zal nog eens extra aandacht vragen voor het juist parkeren aan de noordelijke traverse in de gemeentelijke in formatierubriek in het Zeeuwsch Vlaams Advertentie blad. „De mensen moeten zich er van bewust zijn dat ze in overtreding zijn als ze hun auto op het trottoir parkeren. We ho pen dat extra voorlichting helpt en natuurlijk blijft er het risico dat de politie door Zuiddorpe rijdt en een aantal bonnen uit schrijft." door Kris Naudts GENT - Nederlanders en Vla mingen hebben het afgelopen jaar voortreffelijk samenge werkt in de begeleidingsgroep voor de beleidsanal.vtische stu die voor een nieuwe zeesluis in Terneuzen. Dat zei vrijdag avond de Gentse schepen voor de haven Daniël Termont op de nieuwjaarsbijeenkomst van het havenbestuur. Volgens de Gentse havensche pen zijn alle betrokken ge sprekspartners in Nederland en Vlaanderen het erover eens dat er in Terneuzen een nieuwe sluis moet komen. Termont: „Alleen over de grootte van de sluis ver schillen de inzichtenVolgens de bestaande plannen moet er een 125.000 tons sluis worden ge bouwd, maar de Gentse haven wil een veel grotere sluis. Plano logisch is het de laatste kans dat er nog een sluis kan worden ge bouwd. De bouw van een zeer grote sluis hoeft niet automa tisch te betekenen dat we nu ook al beslissen om het kanaal van Gent-Terneuzen te verbreden en te verdiepen." Termont is van mening dat die beslissing beter aan de volgenfe generatie kan worden overgeh-, ten. „Indien we nu echter eentt kleine sluis bouwen, laten we onze kinderen en kleinkinderen zelfs geen kans meer om te kie zen. Dan zal men nooit meer grote schepen tot in Terneuzen of Gent kunnen laten komen. We mogen dus niet te kortzich tig zijn. anders leggen we een hypotheek op de toekomst." Een ander voorbeeld van goede relaties met Nederland zag Ter mont in de toestemming van Rijkswaterstaat om zeeschepen ook bij mist op het kanaal te la ten varen. Dat had positieve ge volgen voor de rederij Tor Line die zijn capaciteit op de vaste scheepvaartlijn tussen Gent en het Zweede Gotenborg aanzien lijk heeft uitgebreid door het in zetten van grotere schepen. De haven van Gent kende in 1998 overigens een uitstekend! jaar. De goederentrafiek steeg met 600.000 ton tot een totaal van 23 miljoen ton, ondanks het verlies van 1,2 miljoen ton graan. De werkgelegenheid! voor havenarbeiders nam toe. door Barend Pelgrim HULST - De gemeente Hulst neemt de ontwikkeling van het toekomstig bedrijfsterrein Wit- tebrugstraat in eigen hand. Het terrein in kwestie ligt tussen zwembad De Driehoek, de Rijksweg N60 en Kapellebrug. De locatie is bestemd voor mid delgrote bedrijven die 'schone' activiteiten ondernemen. Tot nu toe was de Rotterdamse projectontwikkelaar Sterner Groep Projectmanagement op de exploitatie van het terrein gezet, maar dit bureau zette dusdanig weinig vaart achter de ontwikkeling dat Hulst het be drijvenpark zelf uit de grond gaat stampen. Verder bestaat er grote kans dat het bedrijf Vier houten Palletindustrie uit Put ten op de bewuste locatie Witte- brugstraat een vestiging opent. Komende dinsdag neemt het college van burgemeester en wethouders van Hulst een be slissing over het te volgen tra ject met het toekomstig bedrij venterrein. Burgemeester Kessen. portefeuillehouder ver koopbeleid industriegrond en economische zaken. verwacM dat tot eigen beheer wordt be sloten. Kessen: „Naar mijn we ten is er meer dan voldoende be langstelling voor een perceel. Diverse ondernemers hebben mij al gepolst wat de mogelijk heden zijn en wanneer er gestad wordt met de opzet van de nieu we ondernemingszone." Een tweede reden voor Hulst ore het project aan te pakken is pure winst. „Financieel kan het in derdaad aantrekkelijk zijn' geeft de burgemeester aan. „Als een projectontwikkelaar met de winst gaat strijken, zou dat toch jammer zijn. Bovendien kunnen we op deze manier alles in eigen hand houden. We hebben gecon stateerd dat de Sterner Groep geen voortgang boekte en b' zou zonde zijn als bedrijven daardoor zouden afhaken et zich elders vestigden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 62