Ragut droomt van profavontuur Dauwendaele laat te veel kansen onbenut Smits blijft bij Indiana Pacers Spakenburg zonder topscorer tegen Hoek Crosstitel Rabout binnen handbereik Voetballer van Oostkapelle wil kampioen worden van eerste klasse uitslagen Topsporters inspireren Daly door Eldridge Pentury VLISSINGEN - Hij is bloedfa- natiek. leergierig en zit vol am bities. Was lid van FC Dau wendaele, Middelburg en RCS en zet nu de lijnen uit op het middenveld van Oostkapelle. Het verhaal van Thomas Ragut, 18 jaar, geboren en getogen in Middelburg. Over de dip waarin Oostkapelle zit, Dennis en Gé- rard de Nooijer en zijn vurige wens. Thomas Ragut: „Sinds de 2-0- nederlaagin Nieuwendijk tegen Altena, eind november van het vorige jaar, is het slechter ge gaan met Oostkapelle en heb ben we niet meer gewonnen. We verloren van Rijsoord en Veere. En in de winterstop kwamen daar de nederlagen tegen Ter- neuzen en Terneuzense Boys bij Van Terneuzense Boys verloren wemet 5-1 en in die part ij speel den we echt heel slecht. Ieder een, ook ik. Er was geen strijd van Oostkapelle-kant. Het was helemaal niks." „Natuurlijk is ons zelfvertrou wen aangetast. Maar als je het mij vraagt zit het allemaal tus sen de oren, is het een mentali teitskwestie. We trainen goed, de sfeer is prima. In de eerste compelitiehelft hebben we la ten zien dat Oostkapelle toch aardig kan voetballen. We heb ben inderdaad geluk gehad dat de concurrenten ook punten hebben verspeeld. Daardoor staan we nog steeds op de derde plaats. Maar ik reken op een snelle ommekeer, dat we snel weer beter gaan spelen. Zater dag komt nummer twee Roda Arnemuiden - Altena Afwezig Arnemui den. Werner Blanckaert (knieblessure), Dies van de Ketterij (knieblessure), Jacky de Smit (rugblessu re), Bertus Siereveld (ge schorst). IAIïlHelmïna'26- Bruse Boys Afwezig Bruse Boys: Johnny van Dijke (werk), Tonnie van de Berge (langdurig geblesseerd), Mujo Avdic en Theunis- Henk van Berge (gebles seerd). Bijzonderheden: Bruse Boys moet het lange tijd stellen zonder Tonnie van de Berge moeten stel len. De speler is gebles seerd aan zijn enkel. Trai ner Alex van Keulen ontbreekt bij het duel met Wilhelmina:26 op de bank, omdat hij op win tersport is. Groote Lindt - Veere Afwezig Veere: Peter de Jong en Jorrit Schuur man (geschorst). René Schreuder en Patrick Koppejan (twijfelachtig). Oostkapelle- Roda Boys Afwezig Oostkapelle: Jean-Paul Mulder (knie blessure), Ronald Lou- werse (tweede team). Bijzonderheden: Jean-Paul Mulder gaat dinsdag voor foto's naar het ziekenhuis. Midden velder Hajo Barth is na de winsterstop overgeheveld van de tweede naar de eer ste selectie. Na A/ij f neder lagen op rij hoopt trainer Stoffel Schipper op betere tijden. „Uit tegen Roda Boys (3-1-winst) speelden we onze beste wedstrijd van het seizoen. Hun spel ligt Oostkapelle wel." Goes-JVC Afwezig Goes: Jan- Willem de Kok en André Voogd (geschorst), Rinze Back (wintersport). Mar- mx Hendriks (liesblessu re), Rosano Acton (hesblessure), Mart van de Guchte (twijfelgeval). Bijzonderheden: „Een overwinning zou na tuurlijk schitterend zijn, maar dat wordt moeilijk tegen de kampioenskan didaat. Vooral door het grote aantal afwezige spe lers". meent trainer Hugo Barends. In de loop van volgende week praat Ba rends met de club over de verlenging van zijn con tract. Boys op bezoek, in de heenwed strijd hebben we die ploeg ver slagen. Ik zou niet weten waar om dat nu niet weer zou kunnen gebeuren ..Ik heb vier jaar bij RCS gevoet bald. Ik begon bi] BI, ging naai de A-junioren en maakte als vijftienjarige mijn debuut in het eerste team. Dennis de Nooijer was mijn trainer bij de B-junio ren. Omdat hij trainer was, ben ik van Middelburg naar RCS ge gaan. Inde A-junioren van RCS kreeg ik te maken met Gérard de Nooijer. Met beiden was het fan tastisch werken. Door de erva ring die zij met zich meebrach ten, heb ik bijzonder veel kunnen leren. Halverwege het tweede j aar dat ik A-j unior was ben ik bij de eerste selectie ge voegd. Het wa in de tijd dat Gé rard de Nooijer, door gebrek aan een hoofdtrainer, ook de coa ching van het eerste team op zich nam." Groepjesvorming „De prestaties van RCS 1 vielen vorig jaar tegen. Ik denk dat de trainerswisseling (Cees Hage- steijn haakte halverwege door prive-omstandigheden af) een van de oorzaken is geweest. We zakten steeds verder af op de ranglijst van de derde klasse, de trainingen werden steeds min der bezocht. De sfeer werd slechter, in de groep ontstond groepjesvorming. Uiteindelijk hebben we niet kunnen voorko men dat RCS naar de vierde klasse degradeerde. Dat was heel jammer." „Ik streef altijd naar het hoog ste, wil ergens alles uithalen wat erin zit. Dat is ook een reden ge weest voor mij om weg te gaan bij RCS. Ik wilde hogerop. Al moet ik zeggen dat ik toch heel diep had moeten nadenken als Gérard de Nooijer trainer was gebleven van RCS 1. Voor hem, en dat is niets ten nadele van de huidige trainer Rinus Zeegers, had ik wel willen blijven. Ik kon heel goed overweg met Gérard." „Ik had een goed gesprek gehad met Stoffel Schiper, de trainer van Oostkapelle. En hoefde niet lang na te denken om voor Oost kapelle te kiezen. Ik speel nu in de eerste klasse Dat is toch mooi? Maar ik zal eerlijk zijn: ook vanwege de publiciteit ben i k naar Oostkapelle gegaan Een ploeg die in de eerste klasse speelt, krijgt nou eenmaal meer aandacht dan een vierdeklasser. Als speler van Oostkapelle ben ik al op de radio geweest en kom Thomas Ragut van Oostkapelle (links) in duel met René Schreuder van Veere: „Bij Oostkapelle heb ik het spelplezier teruggevonden." foto Ruben Oreel door Hans Hollestelle VLISSINGEN - De wedstrijd FC Dau- wendaele legen Troy - beide ploegen stonden op een gedeelde tweede plaats in de eerste klasse zaalvoetbal van het dis trict Zuid I - werd voor Dauwendaele de wedstrijd van de gemiste kansen. De Middelburgers kregen legio mogelijkhe den, maar hadden moeite met de ronding. De Brabanders trokken uitein delijk aan het langste eind: 4-3. FC Dau wendaele zakt door dit verlies naar de derde plaats in de rangschikking die ge deeld wordt met Matisse. ZVH/Morres blijft koploper door 8-3-winst op Jonge- pier Sport. Jongepier Sport - ZVII/Morres 3-8: Tot aan de rust (3-4) kon de thuisclub het tempo nog redelijk bijhouden maar in het vervolg gaven de bezoekers de toon aan. Tristan van Acker (3x), Jurgen Verbrae- ken, Boudewijn Rietjens (beiden 2x) en Kees de Putter bezorgden de koploper de overwinning. De tegentreffers waren van Michiel van Boven. Egon Kok en Pedro Sicilia. FC Dauwendaele - Troy 3-4: De eerste helft was voor de thuisclub.Bij rust ston den de Middelburgers met 3-1 voor door treffers van Lukas Fransen. René de Nooijer en Edwin Leonhart. Troy gaf zich niet gewonnen, hield de gelederen goed gesloten, kwam langszij en greep in de slotfase - tegen de verhouding in - zelfs nog de overwinning. Paal en lat stonden bij FC Dauwendaele veelvuldig in de weg. Van Bergen - SSV '65 5-0: Een gelijk op gaande wedstrijd waarin de thuisclub uit Wouw over de betere afmakers beschik te. Halverwege stond SSV nog maar met 0-2 achter. De Post - Kloetinge 5-4: De partijen wa ren aan elkaar gewaagd. Bij rust was het 3-3 en in de voorlaatste minuut was de balans nog in evenwicht (4-4). De Post werd de gelukkige winnaar. Jac- co de Kok, John Heijnsdijk (beiden 2x) en Remco Krijger scoorden voor De Post. Peter Balkenende (2x), Adil Fertoute en van onze sportredactie RIJSWIJK - Rik Smits blijft nog drie jaar voor de In diana Pacers basketballen. De 31-jarige Eindhove- naar gaat ruim 26 miljoen gulden per jaar verdienen. De 2 meter en 22 centimeter lange center was trans fervrij maar kwam de laatste tien seizoenen al voor de Pacers uit. Hij heeft daar aan salaris alleen al zo'n 50 miljoen gulden aan overgehouden. De kans is groot dat Smits zijn loopbaan over drie jaar beëin digt,. De voeten van de Eindhovenaar zijn al jaren versleten. Karl Malone heeft zijn contract bij Utah Jazz met vier jaar verlengd. De 36-jarige topper in de Noord- Amerikaanse profcompetitie NBA ontvangt in zijn eerste jaar 14 miljoen dollar (25 miljoen gulden) aan salaris en krijgt daarna jaarlijks 12 procent opslag. Malone's besluit om bij Utah te blijven is opmerke- lijk. Twee maanden terug verklaarde de forward zijn laatste wedstrijd bij de NB A-finalist van de afgelo pen twee jaar te hebben gespeeld. Tijdens een pers conferentie betuigde hij donderdag zijn spijt aan de fans over die uitspraak. Pippen Houston Rockets heeft Scottie Pippen ingelijfd. De forward besloot NBA-kampioen Chicago Bulls te verlaten, omdat Michael Jordan stopt. Met de vijfja- x-ige verbintenis van Pippen is een bedrag van 67 mil joen dollar gemoeid Met Jordan won de 33-jarige speler zes NBA-titels. Bij de Rockets krijgt hij gezel schap van twee andere sterren. Hakeem Olajuwon en Charles Barkley. De laatste tekende bij. De New York Knicks deed een omstreden aankoop met La treil Sprewell, de meest gehate man binnen de competitie. De guard maakt zich al jaren onmogelijk bij medespelers, coaches en management. Hij was van december '97 tot september '98 geschorst van wege het tweemaal molesteren van zijn oude coach P.J Carlesïmo bij de Golden State Warriors. Spre well (28) moet nog wel NBA-commissaris David Stern beloven zijn leven te beteren. ANP/RTR Rik Smits (links) verlengde zijn contract bij de Pacers met drie jaar. Scottie Pippen (rechts) maakte de overstap naar de Houston Rockets. foto Sue Ogrocki/RTR ik nu in de krant. Dat was als RCS 'er minder snel gebeurd. „Ik heb bij Oostkapelle mijn draai gevonden. Al is de over gang me niet meegevallen. In het begin had ik moeite met de omschakeling van verdediging naar aanval en andersom Dat heeft even tijd gekost. Ik heb ook moeten wennen aan het tempo. Nu gaat het redelijk. Waar ik sterk in ben? In de com binatie. Ik ben ook een harde werker. Maar ik ben nog jong, moet nog veel leren. Mijn trap- techniek kan bijvoorbeeld nog beter." Bloedfanatiek „Buiten het veld heb ik het ook goed naar mijn zin. Ik ben bij Oostkapelle prima opgevangen en terechtgekomen in een echt team. Nogmaals, de sfeer is goed ook al hebben we nu een paar keer achtereen verloren. Ieder een is bloedfanatiek, wil altijd winnen. We hebben in Stoffel Schipper een goede trainer, die het zegt wanneer je iets fout doet, maar ook complimenten geeft wanneer je iets goeds laat zien. Vorig jaar was ik het spel plezier een beetje kwijt, bij Oostkapelle heb ik het terugge vonden." „Zoals het er nu naar uitziet blijf ik volgend jaar ook bij Oostkapelle. Maar in de voet ballen] staat nooit iets vast. Het liefst zou ik bij een profclub aan de slag gaan. Ik leef in elk geval voor mijn sport. Loop naast de trainingen van Oostkapelle ook nog voor mezelf. Volgende week begin ik met fitnesstrainingen om meer kracht te ontwikkelen. Ik rook niet, drink niet, ga de avond voor de wedstrijd nooit stappen." „Vroeger leed mijn school ook onder het voetbal, omdat ik lie ver ging trainen dan achter mij n boeken zitten. Nu besteed ik meer aandacht aan school en wil ik in elk geval mijn havo-diplo ma halen. Ik weet dat een prof- avontuur niet voor iedereen is weggelegd, dat je vooral veel ge luk moet hebben. Of mijn droom zal uitkomen, weet niemand. Voorlopig richt ik me maar op Oostkapelle. De laatste keer dat ik kampioen werd, was met de C-junioren van Middelburg. Dat is al lang geleden. Daarom wil ik nu graag één ding: kampi oen worden van de eerste klas- doorJan Dagevos VLISSINGEN - Hoek mag dan dit seizoen nog niet aan de ver wachtingen hebben voldaan, volgens trainer Simon Kistema- ker van Spakenburg kan er van de Zeeuwse-Vlaamse hoofd klasser nog het nodige verwacht worden. „Ik blijf erbij dat ze een goede ploeg hebben", zegt de IJmuidenaar aan de vooravond van de uitwedstrijd tegen Hoek. Kistemaker zag Hoek zelf al twee keer aan het werk, terwijl een assistent vorige week aan wezig was bij het duel AVW'66- Hoek (2-3). „Ze hebben toen veerkracht getoond", weet Kis temaker. „We zijn gewaar schuwd." Spakenburg moet het vanmiddag stellen zonder top scorer Paul Lieftink. Hij scheurde dinsdag zijn enkel banden in een oefenduel en is voor maanden uitgeschakeld. „Hij is één van de beste spitsen in de hoofdklasse", meent oe- fenmeester Frans Vermeulen van Hoek. „Ik kan me voorstel len dat dit een aderlating is voor Spakenburg, maar ik neem aan dat ze iemand anders opstellen en met z'n elven zullen spelen." Bij Hoek is na de zege van vorige week het vertrouwen weer toe genomen. „Het zou mooi zijn als we dat tegen de titelkandidaat Spakenburg verder zouden kunnen uitbouwen. We willen natuurlijk niets liever, maar Spakenburg is een lastige ter genstander. Ik hoop in elk geval op een leuke pot voetbal." Volgens Simon Kistemaker kunnen de toeschouwers daar gerust op zijn. „Iedereen die mij een beetje kent, weet dat ik al tijd spektakel wil brengen, uit en thuis. Ik ga ook altijd voor de winst." Kloetinge Kloetinge moet vandaag op be zoek bij Kozakken Boys. Eerder dit seizoen versloeg de Beve- landse formatie de club uit Wer kendam met maarliefst 6-2. „Ze zullen uit zijn op revanche", vermoedt aanvoerder Ronald Zuijdwegt. „Maar wij hebben ook wat goed te maken, de laat ste twee competitiewedstrijden gingen verloren. Er is absoluut geen sprake van paniek, maar het zou lekker zijn als we de ko mende weken weer eens wat puntjes pakken, zodat we een stabiele middenmoter blijven." Afgelopen donderdag werd er scherp getraind. „We zijn er klaar voor", meent Zuijdwegt. Kloetinge moet het stellen zon der Rudy Banffer, die een schor sing van één wedstrijd uitzit. Zijn vervanger is waarschijnlijk Rien de Bruine. Achter de naam van Jeffrey van de Velde staat nog een vraagteken. Hij tobt met een lichte liesblessure. doorSjaakSinke HOEK - Met nog twee wedstrij den te gaan in de CZ-crosscom- petitie kan Theo Rabout van Dynamica de titel nauwelijks meer ontgaan. Ondanks het feit dat hij met 760 punten nog lang niet aan de maximale score van 825 komt, is hij bijna niet meer te achterhalen. In de twaalf ki lometer lange Braakmancross van vandaag is er weinig tegen stand voor Rabout. Frans Roelofs (AV'56) moet lang in het spoor van Rabout kunnen blijven. Dit seizoen is Rabout echter nog niet geklopt door Roelofs. Erik Goossens en Ed win de Jaeger staan met meer dan honderd punten achter stand op de tweede en derde Hans Wattel schoten voor Kloetinge raak. Biezentrappers - Verona Boys 5-6: Een gelijkopgaande wedstrijd. De 3-3-rust- stand stond zeven minuten voor tijd nog op het scorebord. Vanaf dat moment werd er aan beide kanten beurtelings ge scoord. Ongelukkerwijs voor Biezen trappers schoten de Brabanders er net één meer in. Voor Biezentrappers scoor den Johan Beulens, Arjo Zandee (beiden 2x) en Mohammed Azzagari. Hulshof - Matisse 3-5: De thuisclub ver dedigde sterk. Matisse had moeite om door te breken. Bij rust had Matisse de Brabantse muur slechts één keer ge slecht. Toch zou Matisse uitlopen naar 3-0. Hulshof kwam terug tot 3-2maar Matis se herstelde de schade soepel: 5-3. Marco Vogel, Clarence Pahlad (beiden 2x) en Marciano Seedo bezorgden Matisse de overwinning. Badminton plaats. Zij lopen beiden een thuiswedstrijd voor het organi serende Scheldesport. De vrouwen zijn op het recrea tiepark De Braakman goed ver tegenwoordigd met in de hoofd rol Karin Bastian (Dynamica) die dit seizoen alleen nog maar verslagen werd door Anjolie Wisse (Hellas) uit 's-Heer Hen drikskinderen. Maar liefst ze ven vrouwen staan aan de start voor 5500 meter met onder meer Gabriela Schulz (AV'56), Leonie Ton (Dynamica), Eva de Kraker (Dynamica) en Frederiq Ver- sluys (Wielingen). De wedstri j den op het recreatie park beginnen om 12.15 uur met de pupillen. De laatste start is voor de mannen en de mannen veteranen om 15.15 uur. Wareman 1.26,63, 12. Oosterbaan 1.27,13,44. De Quartel 1.36,38. Wereldranglijst. Mannen: 1. Christensen (Den) 288,08, 2. Young (Mal) 219,38, 3. Larsen (Den) 214,05, 4. Gang (Chn) 203,73,5. Jonassen (Den) 195,48,6. San- toso (Ino) 192,30, 7. Hendrawan (Ino) 189,90, 8. Jun (Chn) 188,27, 9. Jiong (Chn) 180,92. 10. Hoek (Mal) 180,55, 14. Van Dijk 165,54, 30. Palyama 122,37, 46. Weistra 94,47, 64. Bruijstens 78,39. Vrouwen: 1Martin (Den) 310,40,2. Zha- oying (Chn) 246,21,3. Mi (Chn) 227,23,4. Zhang (Chn) 209,76, 5. Audina (Ino) 200,76, 6. Dai (Chn) 195,22, 7. Ruina Gong (Chn) 186,61, 8. Zhichao Gong (Chn) 184,82, 9. Mizui (Jap) 180,17, 10- Djaelawijaya (Ind) 171,98, 20. Meulen- dijks 141,05, 28. Beenhakker 111,63, 62. Janssen 75,80,81 Glebbeek 62,44 Golf Stellenbosch. Zuid-Afrikaans Open. Stand na tweede ronde: 1 Strüver (Dui) 134 slagen, 2. Bickerton (Eng) 137, 3. Whitelaw (ZAf). Roe (Eng), McGinley (Ier), Dunlap (VSt) en Frost (ZAf) 138, uit geschakeld- 87. Lafeber (Ned) 148, 137. Kraay (Ned) 154. Paardensport Lisse. Jumping indoor. NFS kampioen schap, eerste onderdeel, jachtsprïngen: 1. Romp met Brown Sugar 65,87 secon den, 2. Willemsz Geeroms/Audi's Mr. ITT 68,00,3. Jennie Zoer/Little Rock 68,07. Skiën Cortina d'Ampezzo. Vrouwen, WB Su- per-G. 1. Götschl (Oos) 1.13,25, 2. Ertl (Dui) 1.13,29,3. Cavagnoud (Fra) 1.13,45, 4. Wiberg (Zwe) 1 13,72, 5. Dorfmeister (Oos) 1 13,92, 6. Meissnitzer (Oos) 1.14,04, 7. Kostner (Ita) 1.14,09, 8. Berthod (Zwi) 1.14,18, 9. Gerg (Dui) 1 14,29, 10. Putzer (Ita) 1.14,42. Stand WB Super-G (na zes van negen wedstrij den): 1 Meissnitzer 389, 2. Ertl 340, 3. Gerg 261. Stand WB algemeen (na 26 van 38 wedstrijden): 1. Meissnitzer 1210, 2. Gerg 966, 3. Ertl 864. Kitzbühl. Mannen, WB sprintafdaling (twee manches). 1. Kjus (Noo) 2.14,13 (1.06,86 1.07,27), 2. Aamodt (Noo) 2.14,31 (1.07,13+ 1.07,18), 3.Franz(Oos) 2.14,59 (1.07,39 1.07,20), 4. Kernen (Zwi) 2.15,09, 5. Groenvold (Noo) 2.15,18, 6. Strobl (Oos) 2.15,27,7. Sivert- sen (Noo) 2.15,31,8. Cuche (Zwi) 2.15,41, 9 Ghedina (Ita) 2.15,47, 10. Grünfelder (Zwi) 2.15,50. Stand WB-afdaling (nazes wedstrijden): 1Kjus480 punten, 2. Franz 290, 3. Maier (Oos) 260. Stand WB alge meen (na 23 van 36 wedstrijden): 1Mai er 1021, 2.£jus 952, 3. Aamodt 889. Altenmarkt (Oos). Open NK slalom, mannen. 1. Roy (Can) 1.23,91,2. Loedler (Kro) 1.25,20, 3. Baxter (GBr) 1.25,33, 8. Sportprijsvragen Trekking Lucky Ten. Winnende getallen: 3-8-14-21-26-34-38-42-46-47-49- 53-55-61-67-69-70-74-77-78. (onder voorbehoud) Tennis Melbourne. Australian Open. Mannen, derde ronde: Ferreira (ZAf) - Krajicek (Ned/9) 6-7 6-7 6-4 6-2 6-3, Enqvist (Zwe) - Rafter (Aus/3) 6-4 4-6 6-4 6-4, Mie (Aus) - Ruud (Noo) 6-2 6-2 6-4, Ulihrach (Tsj) - Tarango (VSt) 1-6 6-3 6-2 6-3, Lapentti (Ecu) - Tillstróm (Zwe) 4-6 7-6 2-6 6-4 6-2, Rosset (Zwi) - Henman (GBr/6) 7-6 6-3 7- 5, Philippoussis (Aus/14) - Kroslak (Slv) 3- 6 6-3 6-4 6-1Kucera (Slw/7) - Safin (Rus) 6-2 6-4 6-2. Dubbelspel, tweede ronde: Mirnyi/Olhovskiy (WRu/Rus) - Sieme- rink/Kempers (Ned) 6-2 6-3. Vrouwen, derde ronde: Venus Williams (VSt/5) - Dragomir (Roe) 6-3 6-4, Drake (Can) - Plischke (Oos) 6-2 6-2, Sanchez Lorenzo (Spa) - Novotna (Tsj/3) 6-3 6-0, Mauresmo (Fra) - Pratt (Aus) 6-3 6-3, Loit (Fra) - Martinez (Spa/9) 7-5 6-1, Rubin (VSt) - Zvereva (WRu/15) 7-6 4-6 6-4, Van Roost (Bel/11- Nejedly (Can) 6-1 6-1Da venport (VSt/1- Habsudova (Slw) 6-0 6- 4. Dubbelspel, tweede ronde: Oremans/Appelmans (Ned/Bel/15) Coetzer/Steck (ZAf) 6-4 7-6, Bollegraf/A- rendt (Ned/VSt) - Vis/Spirlea (Ned/Roe/8) 7-5 7-5, Schett/Schnyder (Oos/Zwi/10) - Boogert/Sidot (Ned/Fra) 7-6 2-6 8-6, Hin- gis/Koernikova (Zwi/Rus/3) - Noorlan- der/Wang (Ned/Tai) 6-1 7-5. Gemengd dubbel, eerste ronde: Albano/Bollegraf (Arg/Ned) - Haarhuis/Vis (Ned/1) 6-3 6-2. Voetbal Antalya (Tur). Gazi Cup: Borussia Dort mund (Dui) - Feyenoord (Ned) 5-2 (2-0). Doelpunten Feyenoord: Cruz, Vos. Eind stand: 1. Borussia Dortmund 2-4,2. Gala- tasaray (Tur) 2-2,3, Feyenoord 2-1. Vriendschappelijk. Umm Al-Fahm (Isr): Noorwegen - Estland 3-3 (1-0). 20. Sol- bakken 1-0, 55. Stand 2-0,71. Carew 3-0, 74. Reim3-1 (strafschop), 80. Zelinksi 3-2, 88. Zelinski 3-3. Zaalvoetbal Eerste klasse district Zuid I: Biezentrap pers - Verona Boys 5-6, Hulshof - Matisse 3-5, Van Bergen - SSV '65 5-0, De Post - Kloetinge 5-4, FC Dauwendaele - Troy 3- 4, Jongepier Sport - ZVH/Morres 3-8. Stand: ZVH/Morres 14-35, Troy 14-33, Matisse 14-30, FC Dauwendaele 14-30, Hulshof 14-19, Verona Boys 14-18, De Post 14-17, Van Bergen 14-14, Kloetinge 14-10, SSV '65 14-10, Biezentrappers 14- 9. Jongepier Sport 14-8. LA QUINTA - John Daly heeft zich op de tweede dag van de Bob Ho pe Classic laten inspireren door zijn gelegenheidscollega's. De flamboyante Amerikaanse golfer, even bekend door zijn lange sla gen als door zijn grote dorst, liep de ronde in gezelschap van de bas ketballers Michael Jordan en Charles Barkley en footballvedette Roy Green. Daly, veertien kilo afgevallen en gestopt met de antidepressiva, had ondanks de harde wind maar 66 slagen nodig voor de achttien holes op de Tamarisk Country Club, een van de vier banen waarop bij dit befaamde evenement in La Quinta wordt gespeeld. Hij rukte daar mee op naar de tweede plaats, twee slagen achter leider Fred Funk. „Fantastisch om met die gasten te spelen", zei Daly na afloop uit de grond van z'n hart. De afgekickte alcoholist vond het zelfs niet erg dat Barkley de partij onderweg even onderbrak om een nieuw con tract te tekenen voor de Houston Rockets. Sir Charles zette ten overstaan van de vele camera's en toeschouwers zijn krabbel onder de verbintenis en sloeg vervolgens doodgemoedereerd af voor de tiende hole. RTR/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 23