Plan congrescentrum gesneuveld PZC Laatste loodjes voor muziektent Goes onderzoekt plan outletcentrum op haalbaarheid Kind ontwikkelt zich beter met muziek KRAANMACHINIST zeeland s20 Projectontwikkelaar wil wel appartementen bouwen op Kabbelaarsbank Insluiper betrapt Expositie over honderd jaar orthopedie vrijdag 22 januari 1999 door Willem van Dam OUDDORP - De plannen voor de bouw van een congrescen trum in de buurt van Port Zé- lande op de Kabbelaarsbank aan de Brouwersdam zijn defi nitief van de baan. Dat blijkt uit een notitie die bet college van burgemeester en wethouders van Goedereede aan de gemeen teraad heeft gestuurd. Volgens het dagelijks gemeente bestuur van Goedereede wordt door de betrokken projectont wikkelaar van de plannen afge zien, omdat realisering van een congrescentrum uit financieel oogpunt onhaalbaar is. „In de loop der tijd is gebleken dat dit nooit een rendabele onderne ming zal kunnen zijn", aldus het college. De projectontwikkelingsmaat schappij (Van Garderen Dek ker uit Middelburg) wil op die zelfde plaats wel een aantal recreatie-appartementen bou wen. Het gaat daarbij om onge veer vijftien appartementen. Het dagelijks gemeentebestuur is bereid daaraan medewerking te verlenen, maar de gemeente raad heeft nog geen definitieve beslissing genomen. Dat kan nog wel enkele maanden duren. Begin 1996 verleende de ge meente Goedereede aan de Van Rootselaar Group BV te Scher- penzeel een vergunning voor de bouw van een complex met achttien appartementen, be drijfsruimten, kantoren en ate liers én voor de realisering van een congrescentrum met daar boven nog eens achttien appar- MIDDELBURG - Een insluiper is donderdagmiddag betrapt in een woning aan de Girsesstraat in Middelburg. De zoon des huizes zag hem toen hij thuiskwam. De insluiper sprong uit een raam en rende weg. Het was een jonge, blanke man met blond haar. Hij droeg een pet en een blauwe jas. Er wordt niets vermist. De man is vermoedelijk binnengekomen door de voordeur open te 'flip peren'. tementen. Het plan zou in twee fasen worden uitgevoerd. Het eerste deel daarvan is verwe zenlijkt. Het congrescentrum kwam echter niet van de grond. Alternatief De Van Rootselaar Group is in middels uit beeld verdwenen en het project werd overgenomen door Van Garderen Dekker Projectontwikkeling BV. Die speelde nog even met de gedach te om in plaats van een congres centrum een hotel met een aan tal conferentieruimten neer te zetten. Ook daar is inmiddels vanaf gezien. De projectont wikkelaar ziet wél brood in de bouw van nog een aantal (recre- atie-)appartementen. Dat zou het 'enig haalbaar' alternatief zijn. De herziene plannen stroken in principe niet met de ontwikke lingen, zoals die het college van burgemeester en wethouders van Goedereede voor ogen staan; in het gemeentelijk Be leidsplan Recreatie en Toerisme wordt als uitgangspunt gehan teerd dat uitbreiding van de ver- blijfsrecreatie niet is toege staan.. Desondanks willen B en W aan de plannen meewerken. Havenkom Volgens het dagelijks gemeente bestuur is het voor de verdere ontwikkeling van de jachtha ven Marina Port Zélande ge wenst dat tot een afronding wordt gekomen van de haven kom. Met de bouw van een reeks appartementen zou een gat in de bebouwing aan de westkant van haven opgevuld kunnen wor den. Dat komt het aanzicht van het havencomplex ten goede, redeneert het college. De plannen zijn begin deze maand aan de orde geweest tij dens een vergadering van de raadscommissie ruimtelijke or dening. De commissie kwam toen niet tot een afgerond ad vies. Volgens een gemeentelijk woordvoerder heeft de commis sie wel een 'positieve grondhou ding' aangenomen, maar alvo rens een definitief standpunt in te nemen dient de projectont wikkelaar met nader uitge werkte ideeën te komen. Verwacht wordt, dat de uitein delijke beslissing pas over enke le maanden door de gemeente raad genomen wordt. De nieuwe muziektent in Noordgouwe komt op de hoek van de Ring en de Brouwerijstraat. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans NOORDGOUWE - De Noordgouwse werk groep die geld voor een nieuwe muziektent aan de Ring bij elkaar sprokkelt, heeft haar doel bijna bereikt. Op vierduizend gulden na zijn de zestigduizend benodigde guldens binnen. Het houten bouwwerk komt op de zelfde plaats als waar de oude stond: op de hoek van de Ring en de Brouwerijstraat. In 1909 werd het centrum van Noordgouwe verrijkt met een muziektent: een houten ex emplaar dat sneuvelde tijdens de waters noodramp van 1953 en daarna niet meer herbouwd werd. Een gemis, constateerde de Dorpsraad Noordgouwe in 19 97en het plan werd geboren om een nieuwe muziektent neer te zetten op de Noordgouwse Ring. Er werd een speurtocht ondernomen naar de bouwtekeningen van de oorspronkelijke muziektent, maar dat leverde niets op. Daarop besloot T. de Vlieger uit Schudde- beurs, een van de initiatiefnemers, op basis van oude foto's een schets te maken die weer als leidraad diende bij het maken van nieu we bouwtekeningen. Daar bleef het niet bij. De Vlieger dook in zijn werkplaats en fabriceerde een model op eenvijfde van de ware grootte. Dat schaal model werd aan den volke getoond tijdens de Boerenlanddag van 1998. Subsidie Ondertussen zat de rest van de inmiddels gevormde werkgroep ook niet stil. Naarstig werd gezocht naar manieren om de beno digde financiën te vergaren. Dat wierp vruchten af, want men wist 10.000 gulden los te peuteren van de gemeente Schouwen- Dui veland en vond de Stichting Renesse be reid om 15.000 gulden in het project te ste ken. Het Anjerfonds deed er nog i 0.000 gul den bovenop en daarmee was een stevig fundament gelegd. De rest - op vierduizend gulden na - werd door middel van allerlei acties bijeen ge sprokkeld. „Die vierduizend gulden is pea nuts als je ziet voor welke opgave we eerst stondenDit gaat lukken"zegt een optimis tische dorpsraadvoorzitster W. Alkemade. Aan het dagelijks gemeentebestuur van Schouwen-Duiveland zal het niet liggen. Het college zorgt naast de subsidie ook voor de randvoorwaarden. De plaats waar de muziektent moet komen, heeft nu nog de be stemming verkeersdoeleinden en die wordt om de bouw van de muziektent mogelijk te maken gewijzigd in verblijfsdoeleinden. Het is de bedoeling dat de nieuwe muziek tent grotendeels door de dorpsbewoners zelf gebouwd wordt. Alleen voor specialis tisch werk als het aanbrengen van een zin ken dak, wordt waarschijnlijk een bedrijf ingeschakeld. De werkgroep bezint zich nog op een passend feestprogramma voor de in gebruikname van de muziektent. Voorlopig wordt ervan uitgegaan dat in juni dit jaar de eerste muzikanten het kleine overdekte po dium kunnen betreden. door Rolf Bosboom GOES - Het Goese gemeentebe stuur kan voorlopig verder met de plannen om de haalbaarheid van een outletcentrum te onder zoeken. Een meerderheid van de gemeenteraad liet donderdag avond weten het plan van aan pak te willen afwachten. Alleen PvdA en GroenLinks achtten dat vergeefse moeite. Wethou der S. J. Heijning (WD, econo mische zaken) liet al weten dat de uiterste datum voor het plan van aanpak, 1 maart, niet wordt gehaald. De PvdA had een initiatiefvoor stel ingediend waarin de fractie het college vroeg bij de raad af te tasten hoe er over een outletcen trum in De Poel II wordt ge dacht. Mocht blijken dat een meerderheid zo'n centrum - waar firma's hun niet meer gangbare merkkleding met kor ting slijten - niet ziet zitten, dan zouden de plannen moeten wor den afgeblazen. Dan hoeven er geen kostbare onderzoeken te worden uitgevoerd naar de ge volgen voor bijvoorbeeld mi lieu, economie en verkeer. „Het lijkt me voor de hand te liggen dat het college voeling houdt met de raad", lichtte frac tievoorzitter H. W. Hoogerland zijn voorstel toe. Hij wees erop dat het college al een half jaar praat met de Brits-Amerikaan se joint venture BAA McArthur Glen, terwijl de raad pas eind vorige maand werd ingelicht. Inmiddels is er, zo becijferde Hoogerland, al 30.000 gulden uitgegeven zonder dat de raad erin is gekend. „Ik vind het noodzakelijk dat het college nu weet hoe de raad denkt over de weg die het wil gaan bewande len." Definitief nee Alle fracties waren bereid hun mening te geven, maar alleen GroenLinks kwam al tot een de finitief 'nee'. A A van Oosten noemde twee redenen: het vele autoverkeer en de grootschalig heid ('megasuperidee') van het project. „Wat je ook onderzoekt, ik kan me niet voorstellen dat dat onze bezwaren zal wegne men." Met name D. W. van de Merwe (D66) deelde de kritiek van de PvdA op de wijze waarop het college de raad van informatie heeft voorzien. Hij sprak van 'een valse start'„Dat is in de ca tegorie 'eens maar nooit weer'." Wethouder Heijning gaf aan B en W niet te beroerd zijn om 'de hand in eigen boezem te ste ken'. „Maar ik wil wel begrip vragen voor het feit dat je dit soort onderhandelingen niet in de openbaarheid leunt voeren.' D6 6 toonde zich overigens zeker niet afwijzend tegenover een outletcentrum. Van de Merwe „Voor ons is het: ja, mits." Te vroeg CDA SGP/GPV/RPF en WD vonden het te vroeg om de ont wikkelaar direct de deur te wij- zen. „Er komen, nog mogelijkhe den genoeg om 'nee' te zeggen", zei M. K. Dieleman. „Het is vroeg om nu al een uitspraak te doen", viel C. F. Möhlmann (SGP/GPV/RPF) hem bij. En VVD'er W. F.denHerder: „Wilje tot een goed oordeel komen, dan moet er eerst onderzoek worde; gedaan. Het is niet verstandig om zoiets a priori af te wijzen.' Wethouder Heijning wees me! name GroenLinks op het werk gelegenheidsaspect. „Dat be lang mag u niet onderschatten,' BAA McArthur Glen verwachl ongeveer duizend mensen aar een baan te helpen, al dannietir deeltijd. De wethouder kondigde aan ze snel mogelijk met een plan var aanpak te komen. Daarin staat welke onderzoeken er moete worden gedaan en wanneer e wat moet gebeuren. De uiterst datum van 1 maart is, volgens d: wethouder door de 'politiek onzekerheid', al niet meer haa! baar. Heijning streeft ernaar he plan in de raadsvergadering va; maart te behandelen. „Wat dó betreft zult u dus enig geduli moeten hebben." ZIERIKZEE Beroepsaalvissers - De vereni ging van Beroepsaalvissei Zuid-West-Nederland verga dert woensdag 10 februari in ca fé Huis van Nassau te Zierikzee De heer A Hoekstra van Rijks waterstaat houdt tijdens de bij eenkomst een inleiding ove water- en milieubeheer. De vei gadering begint om 14.30 uur. GOES - Onder de naam '100 jaar orthopedie' is in het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes van 29 januari tot 6 februari een overzichtstentoonstelling te zien van deze specialisatie op het gebied van misvormingen van botten, beenderen en ge wrichten in het menselijk li chaam. De tentoonstelling schetst een een overzicht van de ontwikke lingen in de orthopedie in verle den, heden en toekomst. Het gaat om een zogenaamde 'reizende' tentoonstelling, die opgezet is naar aanleiding van het honderdjarig bestaan van de Nederlandse Vereniging voor Orthopedie. Deze vereniging heeft de tentoonstelling ook sa mengesteld. Volgens ,H. de Brouwer, werkplekmanager pa- tiëntenlogistiek van het Ooster- scheldeziekenhuis, is de ten toonstelling puur informatief bedoeld.„Het is hard gegaan met de ontwikkelingen binnen de orthopedie. Vooral op het ge bied van gewrichtsprotheses is er kwalitatief gezien veel verbe terd. Het is een stukje voorlich ting." Symposium In de week dat de tentoonstel ling in het Oosterscheldezie- kenhuis te zien is, wordt er op woensdagavond 3 februari een mini-symposium gehouden. Drie chirurgen van de afdeling orthopedie zullen dan ingaan op de ontwikkelingen voor het nieuwe millennium. Het sympo sium is bedoeld voor orthope disch chirurgen, huisartsen en patiënten en vindt plaats vanaf 19.30 uur in het vergadercen trum van het ziekenhuis. Na 6 februari 'verhuist' de ten toonstelling naar Ziekenhuis Walcheren in Vlissingen, Pony slaat op hol en verwondt berijdster GRIJPSKERKE - Een 13-jarig meisje uit Vlissingen is donder dagmiddag gewond geraakt toen haar pony op de Hogeland- seweg in Grijpskerke op hol sloegen half in een sloot beland de. Het meisje kwam hierdoor klem te zitten tussen een boom en haar pony. Ze is met letsel aan haar rug en kaak opgenomen in het ziekenhuis in Vlissingen. Het meisje was samen met een vriendin aan het ponyrijden, toen de dieren op hol sloegen richting manege. Volgens Monique Moll - hier samen met dochters Rachelle (bijna 2) en Ruby (8) - is muziek heel belangrijk voor de ontwikkeling van kinderen. foto Marijke Folkertsma Cursus voor moeders, baby 's en peuters door Piet Kleemans ZONNEMAIRE - Zingen, dansen, muziek maken en spe len. Het is goed voor je kind en nog leuk om te doen ook. Daar is fysioterapeute/docente Mo nique Moll-van Keuk uit Zon- nemaire heilig van overtuigd. Zij komt met iets heel nieuws op Schouwen-Duiveland: een cursus 'Muziek op schoot' voor baby's en een cursus 'Muziek en spel' voor peuters. Over de invloed van muziek op de mens lopen de meningen uiteen. Klassieke muziek kan rustgevend zijn voor de een, maar misschien krijgt iemand anders het er wel van op z'n ze nuwen, Moll mengt zich niet in die discussie. Zij gaat puur af op haar eigen ervaringen en kwam er achter, dat kinderen die thuis met hun moeder veel zingen en bewegen eerder dan gangbaar is gaan kruipen en lopen. Ook hebben die kinderen een betere woordenschat dan leef tijdgenootjes van wie pa en moe niet kunnen of durven zingen met hun spruit. Samen met je baby of peuter zingen, bewegen en spelen is boven dien een prima middel voor ouders om een goede band met het kind op te bouwen. Kort om: Zingen is goed voor de to tale ontwikkeling van kinde ren. Vals mag Het komt volgens Moll maar al te vaak voor dat moeders dat allemaal wel willen maar niet durven. Ten onrechte, zegt zij. „Je mag best vals zingen. Dat is helemaal niet erg." De liedjes kun je zelf verzin nen zo moeilijk is dat niet, do ceert de de docente. Het hoeft allemaal niet literair verant woord te zijn. „Het kan heel simpele rijmelarij zijn. Het gaat vooral om de melodie en het maatgevoel." Als een moeder het zingen combineert met bewegen, al dan niet in de vorm van een spelletje, pikt een kind dat heel snel op volgens Moll. „Ze kunnen het liedje eerst nog niet nazingen, maar leren er wel woordjes door kennen en associëren die weer met het spelletje. En zo kunnen ze ook heel goed aangeven dat ze dat spelletje met dét liedje willen doen. En later zie je vaak dat kinderen eerder kunnen 'zin gen' dan praten." Voor een baby is het anders dan voor een peuter en daarom past Moll haar cursussen daaraan aan. De muziekacti- viteiten moeten passen bij de ontwikkelingsfase van het kind. Een peuter leert lopen en de wereld ontdekken en daar om is het vaak moeilijk zijn of haar aandacht vast te houden. Zingen biedt soelaas, want daar reageren de meeste Ion- deren danweerwel op. „Enhet leuke is dat je er helemaal niets voor nodig hebt. Het kan over al en op elk moment van dë dag. Als je de tijd er maar voor neemt." Ritueel Slaap- en wiegeliedjes zijn oud, maar zeker niet achter haald. Moll: „Sommige kinde ren hebben moeite met slapen en het helpt als je daar dan een heel ritueel omheen schept, met liedjes en spelletjes." Li chamelijk contact - variërend van babymassage tot 'gewoon' knuffelen - tussen moeder en kind is ook heel belangrijk vol gens Moll. Een kind moet zich veilig weten, de liefde van de moeder voelen. Ook aan dat aspect van de omgang tussen moeder en kind besteedt Moll aandacht in haar cursussen. Eind januari gaat zij van start met de cursussen. Op donder dag 28 januari voor moeders met kinderen in de leeftijd van 1 tot anderhalf jaar en op dins dag 2 februari voor moeders met baby's van zes maanden tot een jaar oud. Opdonderdag 4 februari komen de kinderen van anderhalf tot twee jaar oud en hun moeders aan bod. De één uur durende cursusbij eenkomsten worden gehouden in gebouw De Driehoek en be ginnen om 08.45 uur. Een cur sus bestaat uit tien lessen. Wie meer wil weten kan bellen met Monique Moll (0111- 402285). JAC. HANSE MONTAGE ASBESTVERWIJDERING «•nr. 03684639 Jac. Hanse Montage is in de branche bekend geworden door de handel en montage in/van dak- en gevelbeplating alsmede door de asbestverwijdering. Naast deze hoofdactiviteiten krijgen wij meer en meer werk in de woningbouw m.b.t. het plaat sen van prefab dakelementen en het leggen van dakpannen. Voor deze activiteiten zijn wij op zoek naar één of twee MEDEWERKERS BOUW De werkzaamheden zullen voornamelijk bestaan uit het plaatsen van de pre-fab dakelementen, aftimmeren van daken, het leggen van pannen en afwerken van het dak. Daarnaast kun je ingezet worden bij het monteren van dak- en gevelbeplating en asbestverwijdering. Functie-eisen: - Goede motivatie - Zelfstandig kunnen werken -Teamgeest - Rijbewijs B/E - Geen hoogtevrees - In bezit van eigen vervoer Sollicitaties naar: Jac. Hanse Montage t.a.v. M. van Damme Dillingsweg 1,4308 NV Sirjansland Inlichtingen telefonisch op telefoonnummer 0111-641976 of 0651-611900. JAC. HANSE MONTAGE ASBESTVERWIJDERING y«nr. 03684639 Jac. Hanse Montage is in de branche bekend geworden door de handel en montage in/van dak- en gevelbeplating alsmede door de asbestverwijdering. Naast deze hoofdactiviteiten krijgen wij meer en meer werk in het leggen van dakpannen. Dit zowel op nieuwbouwhuizen als bij renovatieprojecten. Omdat er in de bouw meer en meer gebruik wordt gemaakt van elementen en panelen, heeft Jac. Hanse Monta ge een vrachtwagen met kraan. Voor de bediening hiervan zoeken wij een De werkzaamheden zullen voornamelijk bestaan uit plaatsen van dakelementen, klapdaken, isolerende panelen, pakketten golfplaten en dergelijke met de 91 ton/meter kraan. Deze heeft een bereik van 32 meter. Daarna'ast ben je bereid (de-) montagewerkzaamheden te verrichten in de tijd dat je niet met de kraan draait. Functie-eisen: - Hijsbewijs of motivatie tot het halen van hijsbewijs - Ervaring met een kraan - Goede motivatie - Zelfstandig kunnen werken - Teamgeest - Rijbewijs B/E - Geen hoogtevrees! Sollicitaties naar: Jac. Hanse Montage t.a.v. M. van Damme Dillingsweg 1, 4308 NV Sirjansland Inlichtingen op telefoonnummer 0111-641976 of 0651-611900.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 40